PDA

View Full Version : Odporność na sklepowe promocje


miloszczek
02-07-2015, 10:51
Wszędzie bombardują nas banery promocje, rabaty, przeceny. Jak bardzo jesteście podatni na tego typu rzeczy? Sam często się na tym łapie :)
A jak jest z wami?

Kostka
02-07-2015, 15:11
Wszędzie bombardują nas banery promocje, rabaty, przeceny. Jak bardzo jesteście podatni na tego typu rzeczy? Sam często się na tym łapie :)
A jak jest z wami?

Ja staram się być tego świadoma. Wiem ,ze coś takego istnieje oraz istniało w przeszłości bo zawsze sklep chciał zachęcić do zakupów właśnie u niego.

Ostatnio natknęłam się nawet na ciekawy wpis na blogu o tym jak firmy starają się zachęcić do zakupów . Jeśli Cię to interesuje to zerknij sobie:
http://blog.posperita.pl/2086-5-sekund-na-zakup-standy-reklamowe-przyciagajace-wzrok

Używają takich standów reklamowych. Dzięki temu produkt wydaje się o wiele bardziej atrakcyjny i jest o wiele większa szansa,że ktoś zdecyduje sie na kupno.

jacek735
15-07-2015, 20:39
Moja córka mówiła, że czasem robią tak, że przed obniżką cen jest podwyżka,o której nikt nie mówi - potem "obniżają cenę", czyli wracają do tego co normalne. Cóż, ja się często łapię na takie rzeczy.

krolowa_sniegu
15-08-2015, 13:35
Tak, też o tym słyszałam. Mój mąż bardzo lubi promocje, aż go muszę uspokajać, że to nie zawsze tak działa, jakby chciał.

milena22
21-10-2015, 17:03
Ja, zanim coś kupię, dokładnie przeliczam tę 'promocję'. Ale ogólnie nie daję się nabierać. Zastanawiam się, czy to co jest w promocji, naprawdę jest mi potrzebne.

Robert99
17-12-2015, 16:49
Teraz przed świętami jest wysyp takich promocji, bardzo niskich cen i wspaniałych produktów, ale to tylko teoria. W praktyce to ceny są czasami wyższe niż kilka miesięcy temu. Najlepiej wiedzieć co chce się kupić i iść do sklepu tylko po konkretne rzeczy, ale sam wiem, ze nie zawsze uda się być odpornym na działania reklamy :)

rudadagusia
30-12-2015, 12:47
Teoretycznie tak, ale czasem aż szkoda nie wykorzystać promocji, które się nadarzają. Np. jeśli od dawna planowaliśmy jakiś duży i ważny zakup agd lub rtv to dobrze zrobić to pod koniec roku. Mimo że większość promocji to oczywiście naciągane bajki i czysty chwyt marketingowy, ale telewizory czy pralki rzeczywiście pod koniec roku są znacznie tańsze. Podobnie jest też z produktami spożywczymi, których sklepy chcą zwyczajnie się pozbyć przed końcem roku - nie wiem czy jest to związane z jakimiś inwentaryzacjami czy czym, ale warto skorzystać. Byłam ostatnio w osiedlowym sklepie http://topaz24.pl/ i zrobiłam zakupy na Sylwestra - wszak kilka osób do nas wpadnie. Powiem Wam, że warto zaglądać szczególnie teraz do marketów, bo i napoje tańsze i mięso... może Wam się coś trafi i zaoszczędzicie trochę dla swojego portfela ;)