PDA

View Full Version : Podłaczenie odpływu pralki


marcinm31
18-08-2015, 11:36
Witam,
Mam pytanie dotyczące podłączenia odpływu pralki.
Otóż przymierzam się do usunięcia wanny i zamontowania brodzika w mojej małej łazience, dzięki czemu zyskam miejsce na wstawienie do pomieszczenia pralki (dzisiaj mam ją w kuchni). Chciałbym podłączyć rurę zrzutową pralki do rury odpływowej brodzika. Nie jest to rozwiązanie konwencjonalne (nie znalazłem na ten temat prawie nic w sieci), ale wydaje mi się jedyne sensowne, ze względu na układ pomieszczenia, dostępność przyłączy (woda, prąd, kanalizacja), funkcjonalność i estetykę. Moje pytanie dotyczy tego w którym miejscu podłączyć przewód – czy za pomocą specjalnego syfonu, (takiego jak ten http://expertlazienki.istore.pl/pl/hl-syfon-brodzikowy-z-odplywem-52mm-przylaczem-do-skroplin-oraz-kolpakiem-ze-stali-szlachetnej-hl514-snv.html ) czy bezpośrednio do rury za syfonem poprzez przyłącze kanalizacyjne z króćcem. Preferowałbym to drugie rozwiązanie ze względu na koszty, ale nie wiem czy np. woda zrzucana z pralki nie będzie mi wybijała w brodziku (wanna przyłączona jest około 50 cm rurą Ø50mm do rury kanalizacyjnej w pionie), no i czy nie będę miał zapachów z kanalizacji. Pralka jest mała 3,5 kg, a zalecaną minimalną 50 cm wysokość przyłącza chciałbym uzyskać poprzez odpowiednie wymodelowanie rury za pralką.
Za opinię na temat mojego pomysłu i konstruktywna radę z góry dziękuję.