PDA

View Full Version : Wysokie opłaty.

martatula
26-08-2015, 12:59
Witajcie, moja spółdzielnia coraz bardziej podwyższa nam opłaty, nie mamy na to wpływu, staramy się nie marnować wody, światło gasimy, szczególnie, że promujemy dbanie o naszą planetę. Macie jeszcze jakieś sposoby, żeby trochę zaoszczędzić, a przy tym nie popaść w paranoję? Pozdrawiam.

biedronka12
26-08-2015, 13:06
No niestety coraz wiecej spółdzielni podnosi ceny czynszu. To chyba jakas odpowiedz na ten pomysł mieszkań bezczynszowych...
No i oczywiście wszystko teraz drożeje, to czemu czynsz miałby zostać w tyle.
Co do oszczędzania, to jest dużo pomysłów jak jeszcze bardziej oszczedzac wode, typu myc rece nad miska, a potem tej wody uzywac do splukiwania toalety - ale dla mnie takie pomysly to już lekka przesada! A jak u Was wygląda kwestia ogrzewania? bo wiadomo że zimą płaci się najwięcej

martatula
26-08-2015, 13:14
No niestety mieszkamy w bloku, w mieszkaniu szczytowym, nieosłoniętym od wiatru, więc i trochę podwiewa i musimy dużo grzać, więc płacimy dużo, to jeden z naszych największych problemów. Budynek mieli ocieplać tego lata, ale chyba coś nie wyszło, bo dwa bloki przed nami są ocieplone, a na nas stanęło...

biedronka12
26-08-2015, 13:17
no ocieplenie ważna sprawa, u mnie w zeszłym roku blok był ocieplany - przez kilka miesięcy robotnicy zaglądali mi przez okno do środka, ale już tej zimy opłaty mieliśmy niższe.
no i ważne są też dobre okna. dobre okna to inwestycja na lata - bo choć więcej kosztują, to zwróci się to nam w niższych rachunkach za ogrzewanie.
poczytaj sobie więcej w tym artykule (http://www.nieruchomosci.com.pl/artykuly/jak_obnizyc_rachunki_za_ogrzewanie_domu,3244.html) , może czegoś nowego się dowiesz o tym ogrzewaniu

brzoza.ma
28-08-2015, 09:05
każda najmniejsza czynność musi być przemyślana, wtedy można zaoszczędzić trochę grosza :) unikanie mycia naczyń pod bieżącą wodą, zakręcanie kranu przy myciu włosów, zmiana zwykłego czajnika na elektryczny, pozornie może się to wydawać głupie, ale ostatecznie pomaga i dzięki temu żyjemy trochę bardziej ekologicznie

biedronka12
31-08-2015, 09:33
naprawdę podgrzewanie wody w czajniku elektrycznym jest tańsze niż w takim na kuchence gazowej ?

babciela
31-08-2015, 21:30
Ja sprywatyzowałam nasz segment-w porównaniu z pozostałymi spóldzielczymi płacimy o jedna trzecia mniej. Najbardziej opłaca sie sprywatyzować blok- wymaga to troche pracy- ale roznice w oplatach są znaczące.W blokach jest jeden warunek- wszystkie mieszkania musza być własnościowe...

Bess
31-08-2015, 21:45
Ja sprywatyzowałam nasz segment-w porównaniu z pozostałymi spóldzielczymi płacimy o jedna trzecia mniej. Najbardziej opłaca sie sprywatyzować blok- wymaga to troche pracy- ale roznice w oplatach są znaczące.W blokach jest jeden warunek- wszystkie mieszkania musza być własnościowe...
Babcielu,nie bardzo rozumiem....
W moim bloku wszyscy wykupili mieszkania na własność łącznie z gruntem,więc doszedł jeszcze podatek gruntowy b.wysoki bo duży teren podzielono między 5 bloków.Wyszło tak jak gdybym miała działkę co najmniej 200 m.2 ! A praw żadnych. Czynsz ciągle rośnie,oszczędzamy...to dopłaty za wyciek wody,gazu ,ogrzewania itp. Niszczą chodniki przy innych budowach, czy ocieplają , to z kolei ceny eksploatacji i fnd.remontowego w górę.
Nie ma na spółdzielnie innego sposobu jak sąd, ale......każdy sobie rzepkę skrobie.
Lokatorzy wyjątkowo niezgrani.

babciela
01-09-2015, 18:01
Viko- jak jesteście wszyscy sprywatyzowani, wystarczy iść do spółdzielni-powiedziec, ze macie ochotę przejsc na inny system tzn chcecie miec wspólnote mieszkaniowa, może to być rO wnież społdzielnie mieszkaniowa, ale wy decydujecie ile osób prowadzi wasza ksiegowość- jedna wystarczy, możecie sami ustalac ile płacicie za prowadzenie tejze ksiegowosci- mu 50 gr od m kwadratowego. jezeli ktos w bloku zna sie na prowadzeniu księgowosci może to być ta wlasnie osoba. ustalacie sami wysokość wszystkich świadczeń(opłata za fundusz remintowy, za wode itd). Jasne , ze za ziemie oplatę ustala urząd miejski-ale nie jest on wcale wysoki- bo kazdy płaci za swoj kawałek ziemii

babciela
01-09-2015, 18:04
Acha my mamy wszystkie liczniki - na wodę, na kaloryferach- placimy tylko to, ile liczniki pokażą. Jasne, że oszczędzamy, ale generalnie wychodzimy nieżle.

Bess
02-09-2015, 11:02
Acha my mamy wszystkie liczniki - na wodę, na kaloryferach- placimy tylko to, ile liczniki pokażą. Jasne, że oszczędzamy, ale generalnie wychodzimy nieżle.
Też mam liczniki,a wciąż dopłaty za rzekomy wyciek,nawet ciepła:rolleyes:
Czy wszyscy mają ,nie wiadomo,jest kilka mieszkań których właściciele wynajmują m.in.studentom . Są też ludzie samotni na codzień w 3 pokojach,a zużycie jest znacznie większe z różnych przyczyn.
Mieszkańcy -mieszańcy, raczej porozumienia nie ma, więc to rozwiązanie babcielu u nas niemożliwe.

Najlepszy przykład wczoraj; babcia siedzi z roczną wnusią przed blokiem,daje jej brudne porzeczki wyrosłe obok, a pracownice SM pryskają trawę przy chodniku środkiem chwastobójczym.Oniemiałam:icon_eek:
W taki też sposób załatwili 3 kolejne brzozy.Ze strony mieszkańców zero reakcji :(.

Miet
18-09-2015, 16:29
Mi teraz przyszło rozliczenie za ogrzewanie i mam 600 zł niedopłaty, sam nie wiem jak.