PDA

View Full Version : Uchodźcy, referendum i inne kwestie społeczne (bez polityki)


mirellka
07-09-2015, 21:42
To prawda,że u nas jest miło tak jak na innych watkach róznościowych,ale czasem chciałoby się pogadać lub wymienić poglądy na tematy polityczne. Mnie np nie pasuje pisanie na wątkach politycznych i omawiać różne wywody filozoficzne.
jednak np chcę powiedzieć,że demonstracyjnie też nie poszłam na referendum,bo uznaje że referendum można organizować tylko w wyjatkowo ważnych sprawach dla narodu.
No i co? jeszcze bym pogadała,ale mogą wykasować i to też mi się bardzo nie podoba.
Idę zaraz do Grabiny /już mi się to tez nudzi/
a potem na Lisa a późnym wieczorkiem lekturę
czytam dość ciekawą książkę "Sławne pary PRL"
I nad ranem po tabletce może zasnę i jak Krysia o 6-7 pisze to ja przewracam się na drugi bok.
Miłego wieczorku dziewczyny.

Kaima
08-09-2015, 09:37
Dzień dobry!
Uchodźcy, to obok referendów i wyborów, najpopularniejszy temat. Wczoraj program Tomasza Lisa był poświęcony temu zagadnieniu. Chętnie bym o tym porozmawiała, ale nie podoba mi się styl "dyskusji" na wątkach politycznych, a tutaj nie mogę, nie tylko ze względu na zakaz Admina. Nam się zdaje, że na ten wątek nikt nie wchodzi oprócz nas. Zagląda tu mnóstwo ludzi (wystarczy spojrzeć na tabelę), ale dopóki mówimy o pogodzie, modzie i przetworach - nikt się nie włącza. Ale niech no tylko pojawi się polityka - zjawi się wielu gości, a wśród nich i tacy, którzy będą przedstawiali swoje poglądy po chamsku. I co robić!

Stefan
08-09-2015, 23:55
Nie wiem o co chodzi Jadzi P. , że tak usuwa swoje wpisy...
A wpisu mirellki nie rozumiem - jakby chciała i nie chciała coś na temat napisać.
Natomiast wpis Krysi to tak. Ona zawsze pisze "do rzeczy" i na temat.
Tutaj powinniśmy pisać o uchodźcach.
I choć nikt mnie o zdanie nie pyta, lecz się wypowiem. Że jestem za przyjęciem pewnej liczby uchodźców do naszego kraju.
Jakiej - trudno mi powiedzieć. Może kilka, może kilkanaście tysięcy...
Wiem na pewno dwie rzeczy : Oni są ofiarami wojny. Albo reżimu.
A po drugie doskonale pamiętam stan wojenny, wojnę z Jaruzelem.... I nasze ofiary wtedy, (mówię o tych co n a p r a w d ę działali w Solidarności). Pamiętam wjeżdżające na plebanię Brygidy TIR-y wyładowane darami. Działałem tam w komisji S.
Pamiętam o rodakach zmuszonych wówczas do emigracji, czyli do banicji... Trudno ich zliczyć.
I wtedy zachodnie państwa nam pomagały.
A do tego dodam - jesteśmy, podobno, dobrymi chrześcijanami.

A co do wątków politycznych na tym forum ?
O! nie. Na nich jest tak, jak Krysia mówi: przedstawiają "swoje poglądy po ch...... I co robić!" Oraz "styl dyskusji".
Na tamte wątki aż strach wchodzić. Zadziobią człowieka.
Pozdrawiam.
S.

wiesia.
09-09-2015, 00:21
Witam.
Chętnie pisałabym o sytuacji w kraju,
bez kłótni i wycieczek osobistych.:D
No cóż czas pokaże, co z tego wyjdzie.
Pozdrawiam.

wankabor
09-09-2015, 10:15
Dzień dobry!
Chętnie bym o tym porozmawiała, ale nie podoba mi się styl "dyskusji" na wątkach politycznych, a tutaj nie mogę, nie tylko ze względu na zakaz Admina..... dopóki mówimy o pogodzie, modzie i przetworach - nikt się nie włącza. Ale niech no tylko pojawi się polityka - zjawi się wielu gości, a wśród nich i tacy, którzy będą przedstawiali swoje poglądy po chamsku. I co robić!

Mam te same odczucia. Nie wchodzę na wątki polityczne, ponieważ tam działa tzw "Zespół Zgoda", od którego ( dla bezpieczeństwa) należy uciekać jak najdalej. Dla własnego komfortu psychicznego, kilku tam piszących politykierów, wpisałam na listę ignorowanych i nie wyświetlają mi się.
Polubiłam FB , bardzo ciekawy i wielotematyczny. Pozdrawiam.

waclaw46
09-09-2015, 15:46
W referendum uczestniczyłem głosując : Tak Nie Tak , traktowałem swoje uczestniczenie w wymiarach politycznych , wiedząc że będzie niska frekwencja . Wszyscy byli negatywnie ustosunkowywani , media ,politycy , do pomysłu Prezydenta Komorowskiego , który "rzutem na taśmę " chciał przechylić swoje zwycięstwo w reelekcji . Potem nowy Prezydent Duda okazał się nie lepszy w temacie "referendum" od poprzednika.
Osobiście jestem za systemem mieszanym JOW jak w Niemczech , szkoda tylko zmarnowanego czasu jak również środków , przy braku sensownej dyskusji o JOW- ach.

Temat uchodźców zdominował media które starają się z nich zrobić uchodźców politycznych a nie jak to jest w rzeczywistości ze są uchodźcami ekonomicznymi. Nie wiem jaka jest różnica pomiędzy Arabią Saudyjską i ich dziwacznym prawem i braku demokracji , a Syrią. W jednym i drugim kraju jest reżim , tylko Syria walczą z IS .
Nikt się nie zastanawia skąd ci ludzie mają po kilka tysięcy dolarów by zapłacić przemytnikom za transport .??? Kiedy życie w ich kraju miesięcznie zamyka się kwota kilkunastu dolarów??
Płacenie uchodźcom na rodzinę miesięcznie 3000 Euro w naszych warunkach kiedy średnia wynosi 4 214 zł. brutto jest małym nieporozumieniem. Jedno jest ważne by imigranci nie tworzyli gett , bo to utrudnia ich asymilację .

Porównanie stanu wojennego do wony w Iraku Afganistanie Syrii czy Libii jest nie trafione , mija się z obecną rzeczywistością geopolityczną . Wyjazdy w stanie wojennym Stefanie z Polski , były w dużej większości ekonomiczne , wyjeżdżali ludzie odważni , którzy chcieli lepiej żyć i nie bali się kapitalizmu . Teraz też Polacy wyjeżdżają , jest około 1,5 mil emigrantów i nie wini się obecnego "reżimu solidarnościowego" :) , gwoli ścisłości .
Nie ma nigdzie w mediach o tym że nasze społeczeństwo negatywnie odnosi się do pomocy charytatywnej , wysyłania darów dla tych co potrzebują . Robione jest od lat podobnie jak w innych krajach Unii , w sposób nie efektywny uzależniając darowanych od takiej pomocy , życia na garnuszku innych.
W Polsce robi to Ochojska dość dobrze , wiele organizacji charytatywnych jak również Rząd Kopacz , od niej powinien się uczyć .

wiesia.
09-09-2015, 16:57
Wacławie
mam prośbę, czy mógłbyś powiększać literki.
Ciężko się czyta Twoje posty.


Nikt się nie zastanawia skąd ci ludzie mają po kilka tysięcy dolarów by zapłacić przemytnikom za transport .???
Często na taka podróż składają się całe rodziny.:)

wankabor
09-09-2015, 18:36
W referendum uczestniczyłem głosując : Tak Nie Tak , traktowałem swoje uczestniczenie w wymiarach politycznych , wiedząc że będzie niska frekwencja .

Nie brałam udziału w referendum, ponieważ nie mogę popierać głupich i kosztownym pomysłów.

waclaw46
09-09-2015, 19:34
Wankabor napisała-Nie brałam udziału w referendum, ponieważ nie mogę popierać głupich i kosztownym pomysłów. Dlatego zwracaj uwagę na tych co ich wybierzesz w październiku , oni w naszym imieniu tworzą prawo. Jakempa kiedyś napisała cytuję :POBLEMEM W POLSCE NIE SĄ ŚWINIE PRZY KORYCIE
TYLKO OSŁY PRZY URNACH . Trafne spostrzeżenie , z tym powinniśmy się zgodzić.
Wiesia napisała -Często na taka podróż składają się całe rodziny Ale to nie wyjazd na wczasy tylko emigracja nielegalna gdzie usługa realizowana jest przez przemytników.A przy zarobkach naszych w 1981 roku dużo ludzi miało oszczędności po kilka tysięcy dolarów? Przecież kokosów nie zarabia się w Iraku Libii czy Afganistanie.

Wiesiu na klawiaturze po lewej stronie na dole jest klawisz Ctrl a po prawej stronie na klawiaturze masz klawisz +. Naciskamy klawisz Ctrl i klawisz plus uzyskujesz powiększenie w zależności ile razy naciśniesz masz większe litery. Pomniejszenie klawisz Ctrl i klawisz minus.W zależności ile razy naciśniesz masz pomniejszenie. Spróbuj??

wiesia.
09-09-2015, 20:15
Wiesiu na klawiaturze po lewej stronie na dole jest klawisz Ctrl a po prawej stronie na klawiaturze masz klawisz +. Naciskamy klawisz Ctrl i klawisz plus uzyskujesz powiększenie w zależności ile razy naciśniesz masz większe litery. Pomniejszenie klawisz Ctrl i klawisz minus.W zależności ile razy naciśniesz masz pomniejszenie. Spróbuj??
Wacławie
prościej post zaciemnić i kliknąć Sizes / u góry/ i kliknąć w 3, wtedy jest czytelny dla wszystkich.

mirellka
09-09-2015, 22:48
Stefanie mój post został przeniesiony z innego wątku na którym piszę.Stąd wydaje się,że jest wyrwany z kontekstu. Ja już niestety wczoraj nie zdążyłam go usunać tak jak JadziaP i Ditta.
Nie jestem założycielką tego wątku to Admina.

ditta hop
10-09-2015, 18:16
Ja troche o emigracji Polaków w czasie stanu wojennego,.
Miałam koleżankę szkolną, jednak jak to bywa po szkole podstawowej drogi sie rozeszły. Po latach a był to stan wojenny dowiedziałam się, że jej mąż został aresztowany bo organizował strajk na kop. Wieczorek- d. U mnie w pracy zrobiliśmy zrzutkę i zakupiliśmy dla rodziny potrzebne rzeczy. Wiedziałam jaki to blok ale jaka klatka nie. Wiecie, że miałam kłopot ich odnależć, nikt nie udzielił mi informacji, spisy lokatorów były usunięte. Dopiero jedno dziecko sie wygadało. Dałam jej wiktuały i pogadałyśmy trochę. Po pewnym czasie spotkałam jej siostrę która powiedziała mi, że wypuścili męża koleżanki ale pod warunkiem że wyjedzie z kraju. Dostali 4 bilety w jedną stronę. Wyjechali do Niemiec bo do Australii było za daleko. Mieli 2 małych małych chłopaków i po 30 lat.
0dnalazłam ją przez naszą klasę NK.od niej dowiedziałam, że dopiero od kilku lat przyjeżdzają do Polski bo mieli do niej wielki żal, że musieli emigrować.

wiesia.
10-09-2015, 18:34
Grażynko
moi znajomi wyjechali tak samo jak Twoi, tylko do Szwecji.

Stefan
10-09-2015, 22:42
ad. # # 3 i 12.

Ja troche o emigracji Polaków w czasie stanu wojennego,. Tekst Grażyny, i następny Wiesi, powinieneś przeczytać - Wacławie46.
Napisałeś bowiem do mnie: "Wyjazdy w stanie wojennym Stefanie z Polski , były w dużej większości ekonomiczne...", #6.
Więc Ci odpowiadam. Napisałeś z typową dla znawców polityki pewnością siebie, (jesteś z wątków politycznych, ktoś Was tu nazwał "Zespół Zgoda" :):) ).

Zapewniam Sz. Panie Moderatorki, że nie napiszę tu już nic więcej na ten temat.
S.

waclaw46
11-09-2015, 16:25
Stefanie ja nie mitologizuje i nie dorabiam historii tylko zwracam uwagę na fakty. Ditta hop pisze o internowanym mężu koleżanki szkolnej i ich emigracji .To była męża koleżanki decyzja ina ich wyjazd , wielu na współpracę z służbą bezpieczeństwa nie poszło i podejmowali odmienne decyzje. Nie zapominaj że o rodziny internowanych dbał kościół organizując dla nich pomoc , jak również podziemna Solidarność . Mogli wrócić jak wielu to zrobiła po roku 1989 i zmianach systemowych.

Wyjazd z kraju wtedy jak i dzisiaj wymaga od tych co to robią odwagi i nie bania się przeciwnością z jakimi mogą się spotkać w nowych warunkach . Internowany w tamtym okresie czasu czy opuszczający wycieczkę Orbisu , jak również obecny młody człowiek wyjeżdżający za pracą na "zachód" są to ludzie których nam będzie brakować. Zostają lemingi i ci co przez koneksje uzyskali etaty w administracji państwowej walczący o to by mieli co robić . Prywatny biznes kieruje się innymi zasadami niż ten państwowy /ok.40%/ i funkcjonujące dalej powiedzenie "czy się stoi czy się leży działaczowi partii się należy ".
Zmienić mentalność jest trudno i zakorzenione w nas przyzwyczajenia jak memy , przekazywane są z pokolenia na pokolenie.[SIZE="3"]

waclaw46
12-09-2015, 12:27
Zdominowany w mediach temat emigranci w większości propaganda i pokazanie jacy myśmy dobrzy a oni to niewdzięcznicy.Parafia przyjęła uchodźców z Syrii, a oni... w nocy uciekli do Niemiec. "Daliśmy im mieszkanie i pracę. To niepojęte" Może teraz proboszcz z Radą Parafialną taką samą ofertę złoży polskiej pięcioosobowej rodzinie której ojciec długo szuka pracy i nie może znaleźć i poprawi ich warunki mieszkaniowe odstępując jedno z proboszcza mieszkań .

Propaganda nastawiona na "ciemny naród wszystko kupi " nie informuje nas co za ludzie ci imigranci że 20% to ludzie którzy pokończyli uniwersytety a ok 40 % ma wykształcenie średnie zawodowe i pochodzi z średniozamożnych rodzin .Obowiązkiem pierwszego kraju do którego się zgłosi imigrant jest zebranie danych o przybyszu i wiadomo kto to jest i co robił w swoim kraju i gdzie się urodził .

Nie wszyscy są z Syrii według wszechwiedzących dziennikarzy ,jak by poza Polską i Unią europejską była tylko Syria .W północnym Iraku i wschodniej Turcji i północnej Syrii mieszkają Kurdowie jest ich najwięcej mieszkających w Niemczech .Jadą do swoich znajomych bo wiedzą że mogą liczyć na ich pomoc w znalezieniu pracy. Turcy walczą z Kurdami już nie pierwszy rok i chcieli by ich pozbyć. Turcja jest w NATO to nasz sojusznik i nie będziemy im doradzać jak mają załatwić problem Kurdyjski.

Czy nasz kochany Sejm z wybrańcami narodu poza ciągłymi dyskusjami o waginie plemnikach brzuchu kobiety nie powinni zainteresować się sprawami imigrantów .???? Ucywilizować ten temat i być w tej sprawie konsekwentnym ,wzorce przecież mamy takie rozwiązania Unia ,USA . Stworzenie warunków na powrót ze wschodu Polaków też należy kiedyś załatwić . Oni zostali przymusowo przesiedleni i nie były to ich osobiste decyzje ..

Bogda501
12-09-2015, 15:30
Ja mam pytanie do tych, co w przeciwieństwie do mnie- orientują się w sprawach polityki.
Kto w Syrii prowadzi wojnę z Syryjczykami..?

waclaw46
12-09-2015, 16:45
Nie jestem ekspertem od polityki tylko staram się zawsze wysłuchać i znależć informacje z dwóch stron konfliktu by samodzielnie wyrobić sobie zdanie o zaistniałej sytuacji. Obecny rząd w Syrii Sadata walczy z ISIS który chcą stworzyć własną państwowość .Wcześniej ISIS szkoleni byli przez instruktorów NATO i uczestniczyli w walkach na terenie Syrii i Iraku. Obecnie się ponoć usamodzielnili a wspierani są podobno przez Arabię Saudyjską reprezentują ortodoksyjny islam. Konflikt w tym rejonie obecnie ma podłoże religijne. W Europie pamiętamy z historii też były wojny o dominację wyznań religijnych w ramach chrześcijaństwa.

[..]Wojna w Syrii nie jest już wyłącznie "syryjską wojną domową" - pisze ekspert ds. bliskowschodnich Tomasz Otłowski. W kraju tym walczą bowiem po stronie Baszara al-Asada dziesiątki tysięcy żołnierzy z Iranu i Libanu, a rebeliantów wspierają dżihadyści z całego globu. Gra toczy się o znacznie więcej niż przetrwanie lub nie reżimu, a "paliwem" napędzającym machinę wojenną stała się religia. Czy więc nie ma szans na szybkie zakończenie tego krwawego konfliktu? [...] http://bliskiwschod.pl/author/totlowski/
T.Otłowski jest analitykiem wywiadu RP i jego opracowania wraz z innymi lądują na biurkach naszych elit do użytku wewnętrznego bez nadruku T.
Bieżąca informacje o miejscach konfliktu w zaognionych miejscach na świecie znajdziesz http://isis.liveuamap.com/en/2015/10-september-isis-using-photo-of-drowned-syrian-boy-as-propaganda?ll=35.95354999999999;39.01381999999997&zoom=8 .

http://geopolityka.org/komentarze/ron-paul-o-prawdziwym-problemie-uchodzcow-i-o-tym-jak-go-rozwiazac Oto prawdziwe rozwiązanie problemu uchodźstwa: przestańmy mieszać się w sprawy innych krajów. Obierzmy dobrobyt, który towarzyszy pokojowej polityce zagranicznej, nie zaś ubóstwo, które towarzyszy prowadzeniu imperium. Skończmy z Imperium! Ron Paul: O prawdziwym problemie uchodźców i o tym, jak go rozwiązać

waclaw46
13-09-2015, 13:27
http://trojmiasto.tv/Manifestacja-przec ... 12611.html
Stronka z filmikiem z Gdańska
http://prostozmostu.net/kraj/kilkanasci ... - a to Warszawa
Temat dalej nośny imigranci : dla tych co ich to interesuje dwa filmiki przedstawiające stanowisko wyrażone na ulicy części społeczeństwa , na problem imigrantów .

Można też nie atakować Asada w Syrii a autentycznie mu pomóc by uregulował sprawy w własnym kraju i ludzie nie będą emigrować. Ale poza Austrią na razie nie ma dużo w Unii zwolenników. Przecież czym się różnią autokratyczne rządy w Arabii Saudyjskiej od Syrii ??? Tylko tym że do Arabii Saudyjskiej sprzedaje broń USA a do Syrii Rosja .
Też dużo do myślenia daje udział agentów wywiadu Anglii przebranych za żołnierzy ISIS wykonujących na terenie Syrii swoje zadania .Teraz nie możemy być pewni kto tak naprawdę jest na filmach przedstawiających działania żołnierzy ISIS jeżeli są w maskach .Mistyfikacja jest po to by manipulować mediami i naszymi emocjami.

A to wideoblog https://www.youtube.com/watch?v=6WTMhdWttNU MaxTV na temat uchodźców europejskich widziany od drugiej strony Atlantyku .

waclaw46
14-09-2015, 01:09
[...]Przez Częstochowę przeszedł kilkusetosobowy Marsz Antyimigracyjny, zorganizowany przez Klub Republikanów Częstochowa przeciwko uchodźcom. Protestujący w sobotę przeszli aleją NMP aż pod pomnik Nieznanego Żołnierza w alei Henryka Sienkiewicza. Wśród haseł, które skandowali były: Precz z islamem czy Polska dla Polaków. Marsz przebiegł pokojowo.[...]
Czytaj więcej: http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/7918222,precz-z-islamem-araby-precz-marsz-przeciw-uchodzcom-w-czestochowie-zdjecia-wideo,id,t.html?cookie=1

Jak to wygląda sami widzicie nastroje są podgrzewane przez organizatorów tych manifestacji. Może by się zastanowili nad przyczynami tego exodusu biednych do bogatej Europy.
Ludzie kompletnie nie mają pojęcia o co chodzi powtarzając usłyszane plotki traktują jako prawdziwe informacje i narasta niezdrowa psychoza .

Są i głosy prawicy o podjęciu radykalnych działań jak Prof. Wolniewicz: Zatapiać łódki z tak zwanymi imigrantami, a nie ratować!
https://www.youtube.com/watch?v=Xgq3krxxg0E
https://www.youtube.com/watch?v=C0UyGCYn-Tk

Szef niemieckiego MSW Thomas de Maiziere poinformował polską minister spraw wewnętrznych Teresę Piotrowską o tymczasowym wprowadzeniu kontroli na swoich granicach państwowych - podała w niedzielę wieczorem rzeczniczka resortu Małgorzata Woźniak.[..] Na razie nic się nie dzieje Niemcy postępują zgodnie z prawem obowiązującym w Niemczech jak i całkowicie ich poczynania są zgodne z umową z Schengen. Zawsze jak im się to znudzi wyślą tych azylantów do krajów gdzie oni przekraczali granicę Unii . Widziały gały co podpisywały chodzi o akces do Unii i obowiązujące dwie strony traktaty.Współczuć można tylko Hiszpanom Włochom i Grecji. Hiszpanie w okresie prosperity nabudowali mieszkań które teraz stoją puste mogą je dać imigrantom i stworzyć im miejsca pracy.:LOL:

pluto37
14-09-2015, 12:51
[SIZE="3"][...]Przez Częstochowę przeszedł kilkusetosobowy Marsz Antyimigracyjny, zorganizowany przez Klub Republikanów Częstochowa przeciwko uchodźcom. Protestujący w sobotę przeszli aleją NMP aż pod pomnik Nieznanego Żołnierza w alei Henryka Sienkiewicza. Wśród haseł, które skandowali były: Precz z islamem czy Polska dla Polaków. Marsz przebiegł pokojowo.[...]
:

Z tymi kilkoma setkami to lekka przesada.
Wacek ma z jednym rację, czyli z manipulacją.
Zdjęcia zrobiono od przodu bo fotografowie i kamerzysta szli przed frontem pielgrzymki i "głębokości" wycieczki z tych zdjęć wywnioskować dość trudno.
A za dwoma prowodyrami w garniturach szła dość spora ekipa kibolstwa którego nikt nie chciałby z bliska oglądać wieczorową porą.
Ciekawostką może być taki drobiazg, że facet który tych kibolków prowadził to były nauczyciel licealny, któremu podziękowano za "pracę" i od dwóch lat próbuje załapać się na jakiś etat w "polityce" z każdej firmy jaka się pojawia w okolicy.
Nie udało się w samorządzie to próbuje u ..Kukiza.

Kiedyś kiedy miał fuche nauczycielską to nie wrzeszczał że wisieć będą komuniści i że muzułmanie mu obrzydli, a także, ze władze miejskie i partyjne [wszystkie łącznie z PO,PiSem, SLD itp] to złodzieje i mają "wyp......"
Dopiero niedawno stał się bojowy "republikanin" od Wiplera i Kukizowiec.

Ciekawa była reakcja ludzi, którzy tą manifę oglądali. Starsi patrzyli z politowaniem, młodsi w ogródkach piwnych z totalną obojętnością. W końcu bojownicy z Arabami bluzgający to nie jest miły widok dla rodziców i dziadków na spacerze z młodszą młodzieżą. W każdym razie mimo kilkakrotnych nawoływań "Chodźcie z nami!" nie dało się zauważyć jakichś chętnych.
Mnie się podobały próby śpiewu hymnicznego i kościelnych pieśni przerywanym sznapstenorem.:):)

No i warto zauważyć, że papież, kardynałowie i biskupi o przyjmowaniu uchodźców mówią pozytywnie, a ci wędrowcy z bogbojnymi pieśniami na ustach u stóp Jasnej Góry wręcz przeciwnie.

waclaw46
14-09-2015, 14:59
Dobrze że weryfikujecie to co mamy w mediach o swoje spostrzeżenia przez co dajemy odpór manipulacją dziennikarskim. Reuters poddaje w wątpliwość wersję wydarzeń ojca 3-letniego Aylana które zdjęcie było na topie w prasie europejskiej jak również są inne relacje tych co razem płynęli z Aylanem na grecką wyspę Kos. To stara sprawa ale dobrze że zostanie wyjaśniona tak samo jak rewelacje już wyjaśniono naszego blagiera o przeżyciach pasażerów autokaru wracającego do Polski.

Co dalej i jak na dzisiaj rano wygląda sytuacja :Austria wzmożone kontrole graniczne z Węgrami .Niemcy wzmożone kontrole graniczne z Austrią Czechy wzmożone kontrole graniczne z Austrią.Czesi rozważają wprowadzenie wzmożonych kontroli granicznych z Słowacją .Wystarczy popatrzeć na mapę którędy wiedzie droga do dobrobytu w Niemczech . "Byśmy nie obudzili się z ręką w nocniku " .
W środę sejm ma się zająć problemem uchodźców i miejmy nadzieje że będą mówić na temat a nie będą to popisy oratorskie starających się załapać na "fuchę" na Wiejskiej.

Poprawiłem informacje bo zamknięcie możemy zrozumieć dosłownie tak jakby przejścia były zablokowane .Plotki rozpowszechniane w miejscach zamieszkania imigrantów a szczególności dotyczące przeniesienia się Niemiec i Unii w Afganistanie Iraku Syrii ,Libanie i Libii powodują ten exodus . W Trypolisie czekają ludzie na statki z kontynentu na przetransportowanie do Unii .Większość imigrantów to młodzi ludzie mężczyźni poszukujący pracy ,którzy się chcą zaczepić i znaleźć zatrudnienie.

waclaw46
16-09-2015, 21:22
[....]Na stronie TAK dla uchodźców – NIE dla rasizmu i ksenofobii, głos w dyskusji zabrała Iwona L. Konieczna – blogerka i pisarka. Jej wpis błyskawicznie został udostępniony 600 razy, a potem… usunięty z grupy, jako niewygodny. Dziwi reakcja, ponieważ nie był obraźliwy dla nikogo. Autorka merytorycznie odpowiadała na każdy zarzut, a i te, który podawała były bardzo sensowne.[...]
http://warszawawpigulce.pl/mocny-wpis-przeciw-imigrantom-usuniety-z-dyskusji-za-popularny/

Sami przeczytajcie i zastanówcie się czy powinno się stosować cenzurę i nie dopuszczać do głosu ludzi dlatego tylko że mają od nas odmienne zdanie.Zaczynamy pomału się cofać do systemu przed 1989 roku .

waclaw46
17-09-2015, 13:54
Temat uchodźcy stał się tematem który zajmuje media te nie oficjalne gdzie jest dużo wypowiedzi i pytań. Oficjalne starają się nam tych co zadają pytania na które rządzący nie odpowiadają nazywać ksenofobami . Nie wszystko można jednakowo oceniać w tym galimatiasie jaki się zrobił ostatnio .Polityka imigracyjna powinna być bo wielokulturowość nie jest negatywna w świecie w XXI wieku gdzie pracujemy i żyjemy tam gdzie mamy etat. Ale poziom rozwoju na świecie jest różny różne kultury przyzwyczajenia które tkwią w tych którzy zmieniają miejsca pobytu . Też wykształcenie ma duży wpływ na to jacy jesteśmy , po szkółkach koranicznych , katolickich czy jesziwach ci wierzący kiedy szukają odpowiedzi znajdują w tym co ich nauczono nie dopuszczając innej od wyuczonej interpretacji pomimo racjonalnych argumentów.
Też słowa wytrychy Bóg Honor Ojczyzna i pokrzykiwanie raz sierpem raz młotem...jak to mamy u niektórych seniorów jest śmieszne i porównać możemy do zdesperowanych młodych ludzi próbujących na Węgrzech tego samego co w Kairze . Jest też nasze określenie "hołota".

Czytając niektórych posty widzę jak ten temat ewoluuje na naszym forum od wpisów bardzo empatycznych do narodowego bełkotu o wielokulturowości z słowami wytrychami.
O czym się nie mówi ,bo nauczono nas albo żyć wspomnieniami albo dniem dzisiejszym a o tym co będzie jutro nikt nie mówi .
Pytania :
Jaka faktycznie jest kwota przeznaczona na adaptację jednego uchodźcę bo różne kwoty są podawane przez media i polityków .Co po dwóch latach ich adaptacji program stworzenia miejsc pracy dla nich. Czy rządzący gwarantują uchodźcom takie same warunki życia jak w okresie ich adaptacji. Gdy ich zawiedziemy będą sfrustrowani i nieobliczalni.

Co z łączeniem rodzin ? Ci co przybyli w większości to młodzi ludzie w wieku ok. 30 lat ?

Wyrównanie wiedzy edukacja .Czy jak w kulturze islamskiej osobno dziewczynki i chłopcy? Czy wiedzą o tym że dzieci będą chodzić do szkół jak jest w Polsce.? Przecież mamy regiony gdzie ludzie wierzą w cuda ,egzorcyzmy , czy pojawienie się twarzy na szybie lub drzewie w Polsce a jest XXI wiek.

Grupą ważną są sprawy ochrony zdrowia w szerszym znaczeniu bo ważne są przecież szczepienia które wynikają z występowania na danym terenie chorób.Jadąc do Afryki szczepimy się by nie skończyć w zaświatach. Jest pytań dużo bo najprościej ściągnąć ludzi stworzyć getto jak Jackowo czy Greenpoint i czekać na asymilację 2 pokolenia .

ditta hop
22-10-2015, 14:09
Głos Polonii z USA - Kalifornia
Osoby aktywne w Polonii w USA - Kalifornia przesłali mi ciekawy wiersz, którym chcę podzielić się z Rodakami w Kraju; oto on:
· "POLAK MĄDRY PO SZKODZIE" Był maj i późna dość godzina, Wieczór wyborczy się przedłużał, Wtem z drzemki wyrwał ktoś Putina, Ławrow do sali wpadł jak burza. - Władimir! Władimirowiczu! Pobieda! W Polsce wygrał Duda! Putin interes szybko wyczuł, Mruknął: Wierzyłem, że się uda! Nie musiał pytać o nic więcej, Porozumieli się bez słowa, Odetchnął z ulgą, zatarł ręce I tak się zwraca do Ławrowa: - Wyniki są po naszej myśli. Zaraz szampana ci postawię! Natychmiast gratulacje wyślij! Niech głupcy cieszą się w Warszawie. Świętujmy, chociaż późna pora! Popatrz na mapę! To prawdziwe. Do dziś są ślady po zaborach, Wschód ciągle jest pod naszym wpływem. Czaisz to, Siergiej? Ja nie mogę! Szydło lub Kukiz na Premiera! Podstawmy jeszcze im Stonogę, I coś z chińskiego rzuć serwera. Możemy mieć gorące lato! Wkrótce za łby się wezmą Lachy, Skłócą się z Unią, wyjdą z NATO, Będziemy ubaw mieć po pachy. Znów będą kartą grać smoleńską, Trudno o zgodę w tym w narodzie, Każdy swój sukces wieńczą klęską, A mądrzy tylko są po szkodzie. Po co nam bomby i rakiety? Zbyteczny atak, zbędny nalot, Na czele stanie jakiś kretyn I sami wszystko w mig rozwalą! Jak chcą niech idą w ślad Orbana, Czysty interes! Słuchaj, chłopie, Gdy Polska słaba, zacofana Przestanie liczyć się w Europie. Wcielaj instrukcje Katarzyny, Nie pomyliła się caryca. W Polsce są najpierw wielkie czyny, A potem zawsze Targowica. My wiemy swoje, oni swoje. Polaczki nigdy się nie zmienią, Polewaj, Siergiej, szampanskoje!
· O tym przekonasz się jesienią