PDA

View Full Version : Odnowienie altany


kento
15-09-2015, 08:29
Witam wszystkich! Szybkimi krokami nadciąga jesień i to ostatnia chwila na renowacjwe, choć niektórzy mowia mi ze takie odnawianie powinno się robci wiosna i nie wiem co zrobić ;) W planach jest do odnowienia trochę zaniedbaną altana. Jest zrobiona z akacji i niestety dopadły ją szkodniki dodatkowo stoi obok sadzawki, więc wilgoć też jej doskwiera... Macie jakieś sprawdzone preparaty na takie trudne warunki?

Ekspert_Bondex
16-09-2015, 09:29
Witaj! Jesień jest równie dobrą porą do zabiegów pielęgnacyjnych jak i wiosna! Zadbaj tylko o to, aby nie przeprowadzać ich gdy na dworze jest duża wilgoć np. wczesnym porankiem.
Skoro do altany „dobrały się” szkodniki to musisz zacząć od zdarcia starej warstwy farby (jeśli była nałożona). Zrobisz to za pomocą szlifierki z założonym papierem ściernym o wysokiej ziarnistości np. P90. Tak potraktowana altana będzie szorstka, dlatego kolejne szlifowanie dokonaj za pomocą papieru drobnoziarnistego np. P300- wygładzi on drewno i umożliwi nałożenie preparatów ochronnych. Jako pierwszy zastosuj Bondex Wood Preserver- środek biobójczy który chroni drewno przed grzybami, szkodnikami i pleśnią. Jego zaletą jest również to, że wnika głęboko w strukturę drewna i umożliwia tym samym natychmiastowe położenie kolejnego preparatu.
Skoro Twoja altanka znajduje się w takich ciężkich warunkach to polecę ci Bondex Acrylic Enamel- produkt ten jest na tyle silny, że kryje praktycznie wszystkie podłoża: drewno, metal, aluminium, twarde PCV, podłoża mineralne, powierzchnie galwanizowane. Tworzy wyjątkowo trwałą i odporną na działanie czynników atmosferycznych powłokę, a dzięki wysokiej elastyczności pracuje razem z podłożem, nie łuszczy się i nie pęka. Wysoka siła krycia zapewnia doskonały efekt już po nałożeniu pierwszej warstwy. Szybko schnie i nie kapie, ułatwiając tym samym pracę, którą spokojnie wykonasz samodzielnie. :)
Tak zabezpieczona altanka spokojnie przetrwa zimę i będzie gotowa na wiosenny sezon!