PDA

View Full Version : Piłsudzki to niepospolity bandyta.


kufa86
14-12-2007, 02:44
Pod Lwowem, w 1908 roku dokonał napadu na pociąg z kasą (bardzo mi się to podoba, zwłaszcza jego skuteczność, gość z jajem).
W większości stanów USA dostałby za to KS.
W 1933 roku proponował wojnę prewencyjną z Niemcami,
wszystko na to wskazuje, że byłaby to wojna wygrana i wykorzystana.
Jedna z niewielu - oprócz obronnej z 1920 roku.
Uległ naciskom i za to ma u mnie krechę.
Teraz zamiast wchodzić do Unii na kolanach z burkowym uśmiechem i merdaniem ogonem,
łaskawie byśmy przyjmowali.
Dziwna zbieżność inicjałów:
JP
JP II
ja też mam JP
oraz Julia Pitera

Alsko
14-12-2007, 07:34
Ad rem.
Piłsudski jest odsądzany od nie wiem czego przez mojego bachora. Za niedocenienie i (rzekome zniszczenie) naszego lotnictwa.

babciela
14-12-2007, 11:27
Oj,przydalby sie temu krajowi gość tak charyzmatyczny jak Pilsudski.Poza tym byl bardzo przystojny,och,och-i lubil kobitki,jedna nawet pozwolila sobie na strzal w glowe z miłości do niego.

Lila
14-12-2007, 11:32
Oj,przydalby sie temu krajowi gość tak charyzmatyczny jak Pilsudski.Poza tym byl bardzo przystojny,och,och-i lubil kobitki,jedna nawet pozwolila sobie na strzal w glowe z miłości do niego.

I była lekarzem na dodatek.

senior A.P.
14-12-2007, 14:05
Ani bandyta,watpliwy tez bohater .
Wprawdzie duzo jest znanych faktow historycznych o tym czlowieku,ktoremu bohaterstwo przyprawiono podobnie jak i poszukano zone. Jego tez proponuje zostawic w spokoju,jest juz po sadzie i na wlasciwym miejscu.
Przykladu raczej z niego brac nie nalezy,gdyz inni za niego przelewali krew a on hulal i bawil sie w tym czasie -tak to juz jest z marszalkami,ze robote za nich wykonuja generalowie i prosci zolnierze.

Lila
14-12-2007, 14:48
No wiesz seniorze.I Ty jesteś wojskowym ?
Czy Napoleon zdobyłby Europę,gdyby stał w pierwszym szeregu swego wojska ?
Od czasu,gdy wynaleziono broń palną,dowódcy przestali iść do boju z flagą i na czele.A poza tym,co z tego ,że on już przed sądem czy po sądzie.Większość wielkich ludzi o których warto pisać,to osądzone dusze.
Jestem ciekawa,czy w czasie bitwy o Warszawę ,Piłsudzki pił i hulał ,bo żadne źródła tego nie podają.Ja jestem z domu ,w którym panował kult " Dziadka ",więc każde takie fakty niczym nie poparte- budzą we mnie sprzeciw.Sorry.

kufa86
14-12-2007, 14:54
Ani bandyta,watpliwy tez bohater .
Jego tez proponuje zostawic w spokoju,jest juz po sadzie i na wlasciwym miejscu........................................... ...........
...............................
Przykladu raczej z niego brac nie nalezy,gdyz inni za niego przelewali krew a on hulal i bawil sie w tym czasie -tak to juz jest z marszalkami,ze robote za nich wykonuja generalowie i prosci zolnierze.
Na tej zasadzie nie można by w ogóle mówić o historii, bo wszyscy kopnęli już w kalendarz i są na właściwym miejscu.
Ktoś znany powiedział, że lepsze jest stado baranów dowodzone przez lwa, niż stado lwów dowodzonych przez osła.
Rola JP jest niezaprzeczalna.
Jego charyzma pozwoliła to wszystko zespolić w sprawny organizm państwowy.

Lila
14-12-2007, 14:59
Zdecydowanie tak,Kufa.
Jednostka może bardzo wiele.Śmiem twierdzić,że gdyby Hitler miał nieco więcej malarskiego talentu,to ewentualna wojna,która moim zdaniem i tak byłaby nieukniona ze względu na bolszewizm,nie miałaby takiego przebiegu..

Hmm...gdzie byłaby teraz Polska ?
Można pomarzyć..

kufa86
14-12-2007, 15:28
Jednostka może bardzo wiele.Śmiem twierdzić,że gdyby Hitler miał nieco więcej malarskiego talentu,to ewentualna wojna,która moim zdaniem i tak byłaby nieukniona ze względu na bolszewizm,nie miałaby takiego przebiegu..

Hmm...gdzie byłaby teraz Polska ?
Można pomarzyć..
Wojna była dużo wcześniej zaplanowana przez Stalina.
Śmiem twierdzić, że nie byłoby Polski, jakby nie atak Hitlera na ZSRR, wolnej Europy tez by nie było.
Na podstawie W. Suworowa "Dzień M" - poczytajcie.

Dzidka
14-12-2007, 15:37
Kufo, nie pogniewaj się, ale Piłsudski pisze się tak. Dla mnie to wielki człowiek i wszyscy u mnie w rodzinie Go szanowali. Chyba zasłużył na to, żeby wiedzieć, jak się pisze jego nazwisko.Pozdrawiam.

kufa86
14-12-2007, 16:04
Ale jestem ćwok.
Przepraszam, faktycznie.
Można to tylko złożyć na karb nieprzespanej nocy.
Z Oleandrów koło Błoń wyruszyli.
Kto w Galicji nie ceni Dziadka, ten jest odsądzony od czci, odsunięty od jadła, łoża i piwa.

Alsko
14-12-2007, 16:50
W moim domu kwitł kult. Z tym, że ojciec się krzywił na czytanki o Kasztance w moim podręczniku. Ale rodzony dziadek dałby po łbie prawnukowi, który się czepia niedoróbek w lotnictwie.
A tenże prawnuk za czasów minionych zasłynął w I klasie podstawówki w r 1969 (byłam wzywana do dyrektorki w trybie pilnym) odśpiewaniem Pierwszej Brygady jako piosenki, "której mama nauczyła" :) A, i jeszcze się chwalił dziadkiem w POW.
Wesoło było.

Anna_Maria_57
14-12-2007, 17:40
U mnie w domu aż kultu może nie było, ale mój dziadek też by "kota popędził" każdemu, kto by się o tamtym "Dziadku" źle odezwał.
Mój dziadek lubił wspominać, że Go spotykał czasem kiedy Dziadek szedł "do pracy" - szedł sobie pieszo ulicami Śródmieścia, żadnej kolumny samochodów nie było, a obstawa gdzieś z tyłu kryła się po bramach, bo jak ich zobaczył, to pędził - miał zaufanie do Polaków, nie to, co teraz...

kufa86
16-12-2007, 18:09
Słynna Kasztanka Piłsudskiego pochodziła z hodowli w majątku Czaple Wielkie - kilka km od Miechowa.
Niedawno spalił się dach na pałacu w Czaplach. Budynek stoi bez dachu - deszcz pada.

Zgodnie z doktryną Marksa/Lenina idea komunizmu, idea rewolucji powinna ogarnąć cały świat (Proletariusze....).
Metodą realizacji tego celu miała być wojna.

Pierwszą inwazję komuny na Europę zatrzymał Piłsudski w 1920 roku.
Wydarzenie to nie tylko, że nie jest doceniane w Europie, ale nawet w ogóle nie znane.
W obronie W-wy pomógł genialny konstruktor inż. Tadeusz Tański (CWS).

Drugą inwazję komuny (Stalina) na Europę opóźnił Hitler 22.06.1941, który uprzedził natarcie Stalina o dwa miesiące.
Ten aspekt II WŚ też jest mało znany.

Stanley
16-12-2007, 18:23
Kufa kasztanka to prehistoria teraz na czasie jest Saba.

kufa86
03-01-2008, 17:06
Z wąsów, inicjałów i kosego spojrzenia nawet podobny.
http://www.wawel.net/images/malar/kossak_wojciech/htm/25.htm

jolita
03-01-2008, 17:24
Nie czytałam dialogów...jeśli rysunek nie pasuje - przepraszam
jeśli odpowiedni - miło mi...
http://img209.imageshack.us/img209/3811/cid000501c7e0e320f73b60mb2.jpg (http://imageshack.us)

senior A.P.
03-01-2008, 17:35
Obaj dobra robote wykonali dla.................. i Polakow tez.

kufa86
03-01-2008, 18:59
Obaj dobra robote wykonali dla.................. i Polakow tez.

Przychodzi taki młodszy, pracujący senior do domu i...
- Maryna rozbieraj się, krzyczy
- żona widzi, że to nie przelewki i się rozebrała
- a ten bierze zapalniczkę i podpala włosy - krzyk, wrzask...
- ...co ci młodzi widzą w paleniu marychy???

A propos,
senior AP musi mieć mocno zjarany łeb, żeby posądzać Piłsudskiego o współpracę z.........
Ciekawostką jest, że..
taki Stary Wiarus Niezłomny boi się nazywać rzeczy po imieniu i wykropkowywuje, a feeee, fuj.

Lila
03-01-2008, 21:37
Obaj dobra robote wykonali dla.................. i Polakow tez.


Nijak nie rozumiem ,co kryje się za tymi kropkami..
Nic mi nie pasuje.I dla Polaków -TEŻ ???

ammi1952
03-01-2008, 23:05
Ojciec mój pochodził z Wielkopolski a tam jak pewnie wszyscy wiedzą mieli wielki zal do marszałka i jak sadzę uzasadnony

Lila
03-01-2008, 23:06
Ammi...a za co mieli żal ?

kufa86
03-01-2008, 23:08
Kto pluje na Dziadka, jest moim osobistym wrogiem.

Lila
03-01-2008, 23:11
Osobistym ?

Kufa,zagadka twojego wieku rozwiązała się sama..

Moje gratulacje..:)

kufa86
03-01-2008, 23:14
Dobre.
Ten pan nie jest moim dziadkiem.
Zbędne gratulacje, ja pochodzę z chamów.

ammi1952
03-01-2008, 23:33
Kufa ty sobie pochlebiasz

ammi1952
03-01-2008, 23:36
Jedyne powstanie jakie Polacy wygrali to Powstanie Wielkopolskie i to przedewszystkim było nie na łapke marszałkowi,a wielkopolanie maja mu za złe to jak potraktował powstańców .

Lila
03-01-2008, 23:40
No sląskie też nie bardzo...

Ale myślę,że nie dał rady..

Kufa,ani mi to przez myśl nie przeszło.Pomyślałam sobie,że jako pacholę,poznałeś kiedyś Dziadka..:)

kufa86
04-01-2008, 00:00
.Pomyślałam sobie,że jako pacholę,poznałeś kiedyś Dziadka..:)
Urodziłem się (bo nie miałem wyjścia) ze zwiniętymi pięściami, jak rozwijałem to tylko po to, żeby wziąć
szable w dłoń.

Lila
04-01-2008, 00:04
Urodziłem się (bo nie miałem wyjścia) ze zwiniętymi pięściami, jak rozwijałem to tylko po to, żeby wziąć
szable w dłoń.

:D Miałeś wyjście.Mogłeś się powiesić na pępowinie..Twoja wola,bycie na świecie...

kufa86
04-01-2008, 00:16
:D Miałeś wyjście.Mogłeś się powiesić na pępowinie..Twoja wola,bycie na świecie...
Moja wola
przyznaję osobie, którą trudno (i darmo) przegadać.
Na dodatek urodziłem się w czepku i w niedzielę.
Mój osobisty dziadek zaraził mnie nieuleczalnym antykomunizmem.
I kultem Dziadka.

kufa86
04-01-2008, 00:41
Jedyne powstanie jakie Polacy wygrali to Powstanie Wielkopolskie i to przedewszystkim było nie na łapke marszałkowi,a wielkopolanie maja mu za złe to jak potraktował powstańców .
Nie znam tego fragmentu historii, czy mogłabyś przybliżyć?

walkiria57
04-01-2008, 04:04
Dyktatura to jedyny sposób zaprowadzeniaładu w naszym społeczeństwie. Dyktatura wynikająca z patriotyzmu. Wąsy sobie można przykleić i powoływć się w nieskończoność...

A tak naprawdę, to co oni sobie powiedzieli z Wojciechowskim wtedy na moście?

senior A.P.
04-01-2008, 08:46
Jaka ma zone wodz tak krecona jest jego glowa !

Lila
04-01-2008, 09:37
Jaka ma zone wodz tak krecona jest jego glowa !


Akurat..Piłsudski nie był kręcony.Aleksandra była skromną niesłychanie kobietą...

siekierka
04-01-2008, 13:28
Pisza wszyscy o Marszałku,a przecież tytułowy bohater wątku to jakiś PIŁSUDZKI !:rolleyes:

Alsko
04-01-2008, 15:12
Siekierko, Kufa się rąbnął i wie o tym, ale ten błąd poprawić podobno może tylko moderator.
Było o tym gdzieś na początku wątku.

senior A.P.
22-04-2008, 10:58
Moze znajdzie sie jakis nowy "marszalek " i poprowadzi na.....
(bolszewikow juz nie ma) dajmy na to - na Moskali ?
Radoslaw Sikorski by sie chyba nadawal,bo niezle sobie poczyna ,drugie ministerstwo juz rozpoznaje i przegrupowuje szeregi.

Lila
22-04-2008, 11:03
Senior,na naszych oczach ,dokonujesz ..wolty..
Jak napiszesz ,że Tusk -Śmigły jest,to się przewrócę chyba...:)

ps.Swoją drogą ,zawsze twierdzę : szukaj a znajdziesz..Nawet w tematach z założenia ponurych,jak polityka,można znaleźć iskierki (nie !! co ja mówię )...iskry humoru..

senior A.P.
22-04-2008, 11:27
Chce Was Seniorki i Seniorzy rozruszac,bo w tej Waszej codziennosci i bezruchu szybciej sie starzejecie.
Czy wiecie co najlepiej wplywa na ruch palcow u rak ?
Gra na instrumencie klawiszowym lub na klawiaturze komputera.
Wrocmy jednak do tematu.
Tusk nie jest taki "smigly" jak sie jemu wydaje mimo,ze trenuje pilke nozna ( tu kopnie tam kopnie i juz jest zabawa).
Ma podobno zrobic przetesawonie swej druzyny rzadowej i ministrow poustawiac na nowych pozycjach.
Jednak R.Sikorski pozostanie na "skrzydlowym", bo jak trzeba moze dobrze strzelic w prezydencka bramke.
Mysle,ze sedzia tego meczu nie bedzie przekupiony jak to zazwyczaj bywa w pilce noznej.

senior A.P.
22-04-2008, 14:35
Lila pisze,ze Pilsudski nie byl krecony ,to i chyba premier Tusk tez nie ?

Dariusz Kosiur
22-04-2008, 22:20
Jednak prawda o marszałku jest mniej świetlana niż legenda.
IPN skutecznie strzeże dokumntów historycznych, z których moglibyśmy wyczytać, że marszałek pobierał wynagrodzenie od wywiadu niemieckiego i jednocześnie francuskiego przed 1918 r., zresztą jak spora część jego wojskowych wsółpracowników w tamtym czasie.
Warto wiedzieć, że I kadrowa miała wejść w 1914 do Kongresówki i wywołać w niej powstanie przeciw Rosji, co związałoby siły Rosyjskie w Polsce i Rosja nie przystąpiłaby do wojny, a tym samym zabór rosyjski by istniał. Był to niemiecki plan wyłączenia Rosji z wojny. W Japonii marszałek zabiegał o jej przystąpienie do wojny z Rosją - cel jak wyżej. W tych dwóch kwestiach odmienne zdanie miał R. Dmowski (był w Japonii w tym samym czasie, co Piłsudski). Na szczęście zwyciężyła polityka Dmowskiego i Rosja przystapiła do wojny.
(Warto zwrócić uwagę, że powstania 1830 - powstrzymanie Rosji przed interwencją w Belgii, 1863 - powstrzymanie Rosji przed wywołaniem wojny we Francji w związku z zaangażowaniem się Francji i Wlk. Brytanii w wojnę z USA oraz 1944 w Warszawie - eliminacja polskich narodowych elit politycznych inspirowane pzrez naszych wrogów: USA, Wlk. Brytanię, Niemcy, ZSRR miały ten sam cel i kończyły się tym samym dla Polaków i Polski).
Wielka bitwa warszawska odbyła się pod nieobecność marszałka, który kilka dni wczesniej podał sie do dymisji widząc wygrana Bolszewików.
Na razie tyle, choć od 1926 historia rządów marszałka i jego kamaryli też jest interesujaca.
Proszę Państwa, nie jestem historykiem, ale studiując ekonomię byłem zmuszony zagladać również do historii. Okazuje się, że wszystkie wydażenia historyczne mają swoje przełożenia na zjawiska w gospodarce światowej.
Dariusz Kosiur

kufa86
22-04-2008, 22:55
Spiskowa teoria dziejów wg Waldemara Łysiaka:
`"Mój stosunek do STD jest ambiwalentny. Negatywny jest wówczas, gdy ktoś chrzani o spiskach na bazie wyznaniowej, rasowej i tym podobnej, obwiniając jezuitów, masonów, żydów, cyklistów i pedałów o mafijne kręcenie światem.
W taką STD nie wierzę, jej wyznawanie uważam "tout court" za objaw ksenofobicznego kretynizmu a jej propagowanie za działalność prowokacyjną.
Pozytywny stosunek do STD mam wówczas, gdy mowa o spiskowych działaniach grup politycznych, czyli o tajnych knowaniach zawodowców, które owocują później rozdziałami w podręcznikach.....świat jest rządzony przez całkiem inne osoby niż sobie wyobrażają ci, którzy nie znają kulis"

Lila
22-04-2008, 23:19
Dariusz pisze historię Polski ,kurna chyba..

To gdzie był Wódz Naczelny ..fizycznie ,w czasie bitwy warszawskiej ? W piwnicy siedział..? W komórce może?

Dymisję złożył w 23 -tym,za Witosa..Widać mój Ojciec ,piłsudczyk z PPS,był chory na umyśle,że do ostanich dni życia wierzył w Piłsudskiego ,tak ????

Dariusz Kosiur
22-04-2008, 23:39
Droga Lilu
Marszałek udał się był do Krakowa do małżonki. Plan bitwy opracował i bitwę poprowadził gen. T.J. Rozwadowski. Zresztą zachowały się dokumenty - rozkazy gen. Rozwadowskiego, które podpisał przyjmując je do wiadomości, jako podlegający w tej bitwie głównodowodzącemu Rozwadowskiemu marszałek Piłsudski, którego dymisji nie przyjęto, a urlopowano na dwa dni.

Nie bardzo rozumiem o czym pisze "kufa86", kto tu mówi o jakiś spiskach. To jest zwykła historia, zwykłej polityki, dostepna w czytelniach i bibliotekach uniwersyteckich. A kto ma możliwość korzystania z takich bibliotekm i czytelni w USA to gorąco zachecam.
Dariusz Kosiur

Lila
22-04-2008, 23:46
Dariusz ,podaj źródło..Tylko wiarygodne....

kufa86
23-04-2008, 01:41
Droga Lilu


Nie bardzo rozumiem o czym pisze "kufa86", kto tu mówi o jakiś spiskach.
Dariusz Kosiur
Spiskowa teoria dziejów ma niewiele wspólnego ze spiskami.
Wniosek:
jesteś wyalienowany.

senior A.P.
23-04-2008, 08:53
Darek !
Kufe i innych dopiero poznasz!
Co do Pilsudskiego to szkoda sobie w wieku seniora zaprzatac glowe,moze mlodym pokoleniom polecic biblioteki ?
Dzisiaj podobne role (jaka przydzielono Pilsudskiemu) spelniaja prezydenci a aspiracje maja nawet ich ministrowie spraw zagranicznych.
Nie widzimy zagrywki z Gruzja ?

Lila
23-04-2008, 09:20
Trudno panowie,przyznaję się bez bicia..
Za Piłsudskiego to ja polegnę tu na forum.Zakopcie mnie ...gdziekolwiek.:)

senior A.P.
23-04-2008, 09:45
Przeciez Cie Lila na swiecie nie bylo jak tworzono legende o Pilsudskim.
Posluchaj mnie wojskowego czlowieka i napisze Ci tylko tyle i az tyle :
PRAWDZIWI BOHATEROWIE WOJEN NIE PRZEZYWAJA !
Obozow typu Oswiecim tez.
Czy wiesz jaka legenda bedzie gloszona mlodym przyszlym pokoleniom o Lechu Walesie ?

Lila
23-04-2008, 09:58
Mnie nie było,ale był mój Ojciec !!
Napoleon swoje wojny przeżył,pokonał go rak..
Aleksander Macedoński też przeżył .Wyrostek go wykończył.Prawdopodobnie.Ale umarł w łożu,nie na polu..

Najwięksi dowódcy nie dają się zabić,ot co..Przykłady można mnożyć..
Oczywiście przykładu pijaczyny,co kulom się nie kłaniał,nie przytaczam..

senior A.P.
23-04-2008, 10:05
Walter byl ciekawym generalem w dziejach polskich ale ja go za bohatera nie uznaje ,czy byl w tym czasie "po spozyciu" gdy Bieszczady go pokonaly to nigdzie sie nie doczytalem,zreszta to juz nie byla wojna ale "pogon za bandami".
Mnie chodzi o tych bohaterow ,ktorzy nie z tylow dowodza i sa asekurowani ale tych ,ktorzy poderwia nawet druzne i ida z nia do ataku.
Rowniez wspominajac Oswiecim ,mam na mysli tych ,ktorzy potrafili stawic czynny opor a nie przejsc na wspolprace z okupantem.

Lila
23-04-2008, 10:09
Aaaa ,w tym akurat czasie był trzeźwy ,biedaczysko.Tylko na kacu..
A ci co stworzyli ruch oporu w Oświęcimiu ,zostali wykończeni po wojnie przez gnoja ,któremu uratowali życie..
Ów gnój ,przez wiele lat ,pełnił funkcję premiera.

senior A.P.
23-04-2008, 10:19
"Tyz prowda". Ja znam takiego co to dzisiaj nawet doradza prezydentowi.
Wracajac do tematu - Czy czytalas cos o gen. Rozwadowskim lub opowiadal Ci na jego temat Twoj ojciec ?

Lila
23-04-2008, 10:34
Tak ,opowiadał.Chodziło o Lwów.Gen.Rozwadowski był żołnierzem tego typu ,który ja szczególnie cenię.Dzięki jego niesubordynacji,nie wykonując rozkazu wycofania się ze Lwowa w 1919,ocalił miasto..
Co do bitwy warszawskiej był wykonawcą rozkazów Piłsudskiego.Natomiast uważam,że za mało się o nim mówi,szczególnie o jego talencie artyleryjskim..

W ostatecznym rachunku dołączył do postaci skrzywdzonych przez historię.Ale i Marszałek przez wiele lat był też skrzywdzony - po wojnie.

senior A.P.
23-04-2008, 10:40
Znasz zakonczenie "przyjazni Rozwadowsko-Pilsudskiej" ?

Lila
23-04-2008, 10:45
Senior,z tego co wiem,to chyba ...aresztowanie..cholera.Ale może się mylę???

senior A.P.
23-04-2008, 11:01
Czytelnikow odsylam do stron internetowych .Wystarczy wejsc na google.pl i wpisac gen.Tadeusz Jordan Rozwadowski.
Pilsudski moze zawdzieczac nie tylko umiejetnosci wojskowo-dowodcze ale i zycie wlasnie Rozwadowskiemu gdy "ziutek" chcial popelnic samobojstwo , potem juz byla tylko "czarna niewdziecznosc" i wiezienie w strasznych warunkach w Wilnie.
To bardzo dluga historia ludzkiej "wdziecznosci".
Warto o tym poczytac.

Dariusz Kosiur
23-04-2008, 12:22
Wielkie dzięki Lilu
Dzięki za Twoje wątpliwości i żądanie okazania źródła informacji o marszałku. Przepraszam, ale tekst będzie trochę dłuższy.
Mój Boże, gdyby choć połowa Polaków była tak, jak Ty dociekliwa, żylibyśmy może w normalnym kraju.
„Generał Tadeusz Rozwadowski” – Jędrzej Giertych (dziadek Romana), to mała broszurka wydana na emigracji. Powstaje pytanie, czy J. Giertych pisał prawdę? Raczej tak, bo żył na emigracji skromnie, żeby nie powiedzieć biednie. Na swoich książkach nie zarabiał. Ich nakłady były bardzo małe. Więc kłamać, manipulować dla zarobku, czy satysfakcji nie musiał. Można postawić pytanie, czy P. Jasienia (jak pięknie polska brzmi ten pseudonim?) pisał prawdę? Zresztą nie trzeba kłamać, wystarczy pominąć to i owo.
Po 1945 r. Helena Michnik (mateczka red. Gazety Wybiórczej) jako szefowa komisji ds. podręczników historii (sama tez pisała) decydowała, czego mamy się z nich uczyć, żeby nie szkodzić internacjonalizmowi komunistycznemu. Dziś min. Hall chce ograniczyć naukę historii i też z internacjonalistycznych pobudek, tym razem liberalnych. Chce nawet zamienić historię Polski na historię Europy – mamy wszak przeistoczyć się z Polaków w Europejczyków – niektórzy zawsze kroczą w awangardzie, mają już cholera taki dar.
A to znajomość historii kraju kształtuje postawy patriotyczne i polityczną rozwagę.
Nie lepiej jest na Zachodzie. We Francji nauka historii jest połączona z geografią. Młodzież nie zna tam historii własnego kraju. Żeby ją studiować muszą najpierw ją uzupełnić na prywatnych lekcjach. Mając już dyplom historyka nikomu tej wiedzy nie przekażą, bo programy nauczania tego nie wymagają.
W USA młodzież wymieni kolejno wszystkich prezydentów, ale nie wie, dlaczego zamordowano A. Lincolna, choć wiedzą, kto był zabójcą. A wystarczy w uczelnianej bibliotece w USA poszperać n/t historii amerykańskiej waluty (wiedzieliby dlaczego – z tych samych powodów, co J..F. Kennediego), która w 1913 r. przestała być walutą narodu amerykańskiego, bo bank centralny USA (tzw. FED) stał się własnością prywatną żydowską.
Ludzie na Zachodzie (i w Polsce) nie znają historii. Opowiadają bzdury o Średniowieczu (np. o Św. Inkwizycji), o rewolucji francuskiej, o historii współczesnej.
W latach 1990-tych usunięto z liceów podręcznik dr L.A. Szczeniaka, bo wspomniał (kilka zdań zaledwie) o planach utworzenia na ziemiach Polski państwa Żydów (Judeopolonia I – 1914 przy pomocy Niemców oraz Judeopolonia II – 1920 przy pomocy Bolszewików).
Znamy powieści i nowele B. Prusa. A kto zna jego kroniki, w których opisuje manifestacje żydowskie z początku XX w w Warszawie na Nowym Świecie i Krakowskim Przedmieściu z hasłami: „precz z krzyżem”, „precz z białą gęsią” – odniesienie do Orła w Koronie.
Spiskowa teoria dziejów? – nie, zwykła nauka prawdziwej historii.
Spiskową teorię dziejów wyśmiewał w swoim artykule w amerykańskim miesięczniku „Moment” w 1998 r. K. Gebert (zwany Dawid Warszawski), ale już sam tytuł artykułu: „Przed datą 2050 Polska stanie się ekonomiczną potęgą, a siłą napędową tego sukcesu będzie Polski Żyd” zaczerpnięty został chyba z tej teorii. Jakoś prasa w Polsce nie przedrukowała tego wizjonerskiego tekstu, a szkoda.

Niestety, żeby przekazać jakąś treść, krócej pisać nie sposób, choć ćwiczą nas w tym
wytrwale i w szkole i w mediach od 1990 r. Krótko, to ja mogę powiedzieć, że lubię wieczorem napić się koniaku, ale wyłącznie bułgarskiego lub gruzińskiego, bo francuskie, choć drogie smaczne nie są.

Dariusz Kosiur

senior A.P.
23-04-2008, 13:14
Kropla prawdy drazy skale.
Nic wiecej jako zolnierz dodac nie moge ,co najwyzej stanac w obronie.
Zaczyna byc bardziej ciekawie w tym dziale tematycznym,moze przybecie nam forumowiczow ?
Przegladajacych jest coraz wiecej ,czyli jeszcze zwraca sie uwage na seniorow przed autanazja,ktora nam chyba Dariuszu zaplikuja,bo jak czuje osmym zmyslem telefony i e-maile juz sie "czerwienia".
Milego popoludnia !

Lila
23-04-2008, 19:03
Kropla prawdy drazy skale.
Nic wiecej jako zolnierz dodac nie moge ,co najwyzej stanac w obronie.
Zaczyna byc bardziej ciekawie w tym dziale tematycznym,moze przybecie nam forumowiczow ?
Przegladajacych jest coraz wiecej ,czyli jeszcze zwraca sie uwage na seniorow przed autanazja,ktora nam chyba Dariuszu zaplikuja,bo jak czuje osmym zmyslem telefony i e-maile juz sie "czerwienia".
Milego popoludnia !

Hej Senior...co się czerwieni i dlaczego ?..Nie przesadzasz ?
Dariuszu,no cóż .Ja jestem uparty kozioł i wyzionę ducha ,broniąc Piłsudskiego..:D
W sieroniu 1920r. Piłsudski złożył u Witosa dymisję na wypadek przegranej bitwy warszawskiej. Premier Witos miał ją przyjąc w przypadku polskiej klęski. DYMISJA NIE WCHODZI W ŻYCIE W CHWILI JEJ ZŁOŻENIA TYLKO PRZYJĘCIA PRZEZ ODPOWIEDNI ORGAN (PREMIERA, PREZYDENTA). PRZEZ CAŁY CZAS BITWY WARSZAWSKIEJ PIŁSUDSKI BYŁ TRAKTOWANY PRZEZ WSZYSTKICH POLSKICH DOWÓDCÓW JAKO WÓDZ NACZELNY. Można to sprawdzic bardzo łatwo. Każdy kto plecie głupoty o tym, że Piłsudski nie dowodził w 1920r., ten nie zna mechanizmów funkcjonowania państwa i armii.

Ja wiem,że to za długie ,ale tylko część chociaż..

List gen.Rozwadowskiego do J.Piłsudskiego 15.08.1920

List ten jest ważnym dokumentem dla rozstrzygnięcia kwestii autorstwa planu kontrofensywy polskiej i ogólnego kierowania operacją. Niektórzy krytycy Marszałka, przypisują kluczową rolę Bitwy Warszawskiej gen.Rozwadowskiemu. Oto jego list napisany, do Józefa Piłsudskiego, dnia 15 sierpnia 1920 ok. godziny 17.

Panie Komendancie!

Zamawiałem właśnie oficera z automobilem dla przesłania wiadomości ostatnich, gdy mi list pana Komendanta z dnia dzisiejszego doręczono.

Mam wrażenie ogólne, że cała akcja rozwija się bardzo korzystnie i że właśnie co do czasu mamy korzystne warunki, tak jak je p. Komendant przewidział.

Dotychczas obawiałem się, że nas bolszewicy nie zaatakują dość serio, aby móc liczyć na wydatne uderzenie z flanki.

Tymczasem wypadki pod Radzyminem widocznie ich zachęciły, a umyślnie ociąganie się Sikorskiego również ośmieliło. (...)

Uderzenie główne siły pana Komendanta trafi więc doskonale, a lepiej że dopiero dopiero jutro rano ten atak wyruszy, byle był party silnie naprzód wypoczętymi siłami. (...)

Chcąc rychlej i 2 Armię wyzyskać przygotowałem ją już dziś wieczorem. 2 leg. z dow. 2 Armii w Kozienicach, 4 zaś brygadami w Górze Kalwarii i Piasecznej, skąd w miarę posuwania się 4 armii za pomocą kolejki łatwo będzie je można do Warszawy przeciągnąć. Więc i tutaj zupełnie w myśl rozkazu pana Komendanta wykonanie jest jużw toku. (...)

Skoordynowanie akcji 4 i 3 Armii uważam za bardzo szczęśliwie pomyślane i mam nadzieję, że gen. Śmigły się wnet wysforuje i w dalszym ciągu przez Międzyrzecz i Drogiczyn będzie działał energicznie na tyły, odcinając bolszewików na wschód od Ostrowa, a kawalerią swą dążył aż do Narwi w kierunku na Łomżę. Uzgodnienie akcji 4 Armii z 1 doskonale p.Komendant przygotował i proszę liczyć na to, że pozostając w ścisłym kontakcie wszystko przyspieszę tak, abyśmy od 17 rano byli tu gotowi do współdziałania, tak wypadem 15 ku Garwolinowi na Karczew i Wiązownę, jak i razem z czołgami - gotowymi od 16 wieczorem pod Grochowem-Wawrem do akcji na Nowomińsk lub w razie tylko koniecznej potrzeby przez Okuniew ku północnemu wschodowi, gdyby ataki zbyt silne na centrum naszego przyczółka taką akcję oswabadzającą wymagały.

Uzgodnienie akcji 4-tej armii z 1-szą doskonale p. Komendant przygotował i proszę liczyć na to, że pozostając w ścisłym kontakcie wszystko przyśpieszę tak, abyśmy od 17-tego rano byli gotowi do współdziałania, tak wypadem 15-tej ku Garwolinowi na Karczew i Wiązownę, jak i razem z czołgami - gotowymi od 16-tego wieczorem pod Grochowem - Wawrem do akcji na Nowomińsk, lub w razie tylko koniecznej potrzeby przez Okuniew ku północnemu wschodowi, gdyby ataki zbyt silne na centrum naszego przyczółka, taką akcję oswabadzającą wymagały.

Bo tanków gdzie indziej użyć nie będzie możliwem z powodu przeszkód terenowych. Korzystając ze wszelkich środków łączności będę się starał w czasie całek akcji wyczuć właśnie tę chwilę, by nie za wcześnie 1-szą armię ruszyć, lecz dopiero gdy nacisk z południa będzie dosyć wyraźnym lub gdy trzeba będzie 15-stą dyw. Pomagać lewej (zachodniej) kolumnie 4-tej armii. Z chwilą gdy p. Komendant osiągnie szosę Nowomińsk-Siedlce to już pełną parą, schodami z prawego skrzydła przyłączać będziemy się do ataku głównego z akcją 1-ej armii, prac też ku północnemu wschodowi z dywersją na Ostrów.

Załączając list gen.Weyganda proszę p.Komendanta chcieć przyjąć wyrazy głębokiej czci i prawdziwego przywiązania, od oddanego najposłuszniej Generała Rozwadowskiego.

Źródło:

Wacław Jędzejewicz, Janusz Cisek, Kalendarium życia Józefa Piłsudskiego 1867 - 1935, Tom II 1918 - 1926, Warszawa 1998.




Czy to nie jest list do swego DOWÓDCY ????

senior A.P.
24-04-2008, 11:39
Jak to co sie czerwieni ?
Kable sie grzeja !
Przeciez o "dziadku-marszalku" rozmawiamy i na ten temat (Pilsudskiego) jest wiele zrodel,Ty jak widze bylas wychowana w jednym i nieomylnym (wg,Ciebie) przekonaniu (swego ojca). Mnie natomiast przyszlo czytac w "2 epokach" o marszalku w epoce jednej i nieomylnej partii koloru czerwonego i teraz w epoce "niebieskich koszul" dla ktorej ten marszalek niezle sie przyczynil. Potem chcial go nasladowac Walesa,roznili sie tylko sposobym bycia i zycia,nie mowiac o innych cechach charakteru i wyksztalcenia oraz "swerach wplywu".

Dariusz Kosiur
24-04-2008, 15:26
Ustalmy jedno: nikt nie kwestionuje niepodważalnych zasług marszałka w odzyskaniu niepodległości Polski. Chodzi tylko o to, że jest to postać niejednoznaczna historycznie i na taki nimb wielkości nie zasługuje wyłącznie on jeden, ale również R. Dmowski, którego zasługi są nie mniejsze.
Pomnik Dmowskiego stoi niewidoczny w krzakach, a Piłsudski ma ich w W-wie kilka. Pomnik Dmowskiego zbeszczeszczono natychmiast po odsłonięciu (kto i dlaczego?). Boli bardzo wielu Żydów, że największe skrzyżowanie w W-wie, ulicy Marszałkowskiej z Alejami Jerozolimskimi nosi imię R. Dmowskiego.
Antypolska i antynarodowa propaganda doprowadziły do tego, że gdy ktoś mówi: Naród zaraz zmanipulowani Polacy odpowiadają: faszyzm, a zupełni głupcy dodają jeszcze antysemityzm.
Powinniśmy rozumieć, że niszczenie narodowej świadomości jest realizowane przez naszych odwiecznych wrogów i im tylko służy. Naród bez własnej historycznej świadomości, bez prawdy historycznej traci tożsamość, rozpływa się pośród innych nacji.
Odwiecznymi naszymi wrogami są protestanckie (zjudaizowany katolicyzm) Niemcy i antychrześcijańscy Żydzi. Z Rosją (przywódców wczesnego ZSRR nie należy utożsamiać z Rosją) mamy swoje rachunki, które trzeba by wyjaśniać, ale nikt nie może powiedzieć, że między naszymi narodami istnieje najmniejsza choćby nienawiść – ciekawe, prawda?

J. Piłsudski – już w 1918 r. nawiązał dyplomatyczne stosunki z Niemcami (Polska nie miała wtedy jeszcze określonych granic zachodnich; była pierwszym państwem w Europie, które uznało Niemcy, co skomplikowało naszą sytuację w Wersalu),
- nie udzielił wsparcia powstańcom wielkopolskim (jedyne udane powstanie), śląskim,
- tzw. przewrót majowy był pierwotnie planowany na grudzień, styczeń 1922/23, ale ogromna inflacja marki niemieckiej (z nią była ściśle związana marka polska) odwiodła zamachowców od tego planu w obawie o szybką utratę władzy z powodu pogarszającej się sytuacji gospodarczej (Piłsudski i jego obóz to socjaliści powiązani z judeomasonerią europejską, więc rządy narodowe to dla nich zmora). Przewrotu dokonano w 1926, gdy rząd Grabskiego i polityka monetarna J. Zdziechowskiego (politycy obozu ludowo-narodowego) oraz prezesa Banku Polskiego (nie pamiętam teraz nazwiska) gwarantowały już Polsce stabilny rozwój. Nowe władze (po przewrocie) ten rozwój zaprzepaściły (powiązanie złotego z $ USA i dopuszczenie do podyktowania Bankowi Polskiemu przez lichwiarzy z Wall Street statutu – to już działania masonerii na szczeblu międzynarodowym - i podobnie jak dziś tak i wtedy doprowadzono do tego, że rząd i sejm RP nie decydowały o polityce pieniężnej). (Np. w przemyśle zbrojeniowym w latach 1930-tych wykorzystywano zaledwie 60% istniejących mocy przerobowych, a przecież tego przemysłu i tak było mało)
- w 1927 usunięto krzyż z korony na głowie Orła i wprowadzono gwiazdki w zwieńczeniach jego skrzydeł (ustawą podpisaną przez Piłsudskiego i jeszcze kilka osób z loży),
- Piłsudski zafundował nam zwiększenie mniejszości żydowskiej o 620 tys. Żydów z Rosji uciekających przed rewolucją
- zmusił narodową armię gen. Hallera składającą się z ochotników z Polonii (skoszarowanych i głodzonych) do opuszczenia Polski.

Można się zastanawiać, dlaczego wszelkie media i tzw. politycy w Polsce wychwalają Piłsudskiego Piłsudskiego plują na narodowców i R. Dmowskiego?
Jest znanym fakt domagania się przez światowe organizacje żydowskie usunięcią ze składu polskiej delegacji w Wersalu R. Dmowskiego, żądanie takie przedstawił baron Rotchild. Żydzi w Wersalu (dziwne zachowanie nacji bez państwa, jeśli zapomnimy o ich planach budowy żydowskiego państwa w Polsce ) robili wszystko, żeby Polska nie powstała i niewiele brakowało, a tak też by się stało – i tu są niewątpliwe zasługi dyplomatyczne R. Dmowskiego (oraz armii narodowej gen. Hallera) oraz polityka militarnych faktów dokonanych J. Piłsudskiego, który jednak dziwnie nie interesował się ziemiami zachodnimi Pomorzem.

Cytowany przez Ciebie list należy odbierać w pewnym kontekście. Otóż, Polska (jeszcze wtedy nie były ustalone wszystkie granice) istniała zaledwie dwa lata i toczyła śmiertelny bój z ZSRR. Gen. Rowadowski, jako żołnierz, patriota, człowiek honoru (chodzi o Bóg, Honor, Ojczyzna – dziś to dla polskiej marnoty niewiele znaczy) sprawy Polski przedkładał nad własne. Rozumiał, że w tak dramatycznej sytuacji, gdy ważyły się losy być lub nie być Państwa Polskiego, pozycja naczelnego wodza, J. Piłsudskiego i już pewna jego legenda są dla Narodu i żołnierzy ważniejsze od prawdy i osobistych sukcesów tego, czy innego żołnierza. One jednoczyły Naród w wysiłku i to decydowało o treści cytowanego przez Ciebie listu.

Mam przed sobą inny list (tajny list do Min. Spraw Wojskowych, gen. L. Żeligowskiego z 23. 04.1926 r. – tuż przed przewrotem majowym) ogłoszony dopiero w 1966 r. zamieszczony w „Generał Tadeusz Rozwadowski” – Jędrzej Giertych. Autor listu, gen. Rozwadowski pisze o bezradności J. Piłsudskiego w 1920 r., o tym, że to on opracował i wydał odpowiednie rozkazy dotyczące bitwy warszawskiej, a J. Piłsudski po powrocie od żony z Nowego Sącza (poprzednio mylnie napisałem z pamięci, że z Krakowa) dwa dni po bitwie warszawskiej, wyruszył z armią z nad Wieprza i starł się z wrogiem 18 sierpnia, czyli już po zasadniczej, najważniejszej bitwie o Warszawę w dniach 14 – 16 sierpnia 1920 r.

Po zamachu majowym Piłsudski uwięził pod nieprawdziwymi zarzutami gen. Rozwadowskiego, oficera wojsk rządowych. Po ok. rocznym pobycie w Więzieniu Śledczym na Antokolu w Wilnie generał odzyskał wolność, zmarł 18.10.1928 r.

Niektórych uwięzionych oficerów zamordowano, jak np. gen. Zagórskiego.
Brutalnie pobito np. J. Zdziechowskiego (stracił oko), jednego z autorów sukcesu gospodarczego (polityka monetarna) w rządzie W. Grabskiego.

Szkoda, że tej wymianie zdań nie towarzyszy młodzież, czy w ogóle większe grono osób.
Ja nie jestem historykiem i mam bardzo nieuporządkowaną historyczną biblioteczkę i dlatego pamięci trudno mi cytować źródła, dlatego uważam, że do tematów historycznych trzeba by się przygotowywać z jakimś wyprzedzeniem.

senior A.P.
24-04-2008, 15:40
Moze wsrod seniorow sa historycy,ktorzy zechcieli by zabrac glos ?
Historie wszyscy zapominaja gdy sie jej nie odswieza ,natomiast mlodych (chyba) nauczono wstretu do historii ???
Mamy za to zdolnych na forum pedagogow,ktorzy maja dobrze wycwiczona pamiec, oni chyba sie wypowiedza co to sie dzieje ze wspolczesnym nauczaniem mlodziezy z przedmiotu historia polska.
Dziekuje Darku za te wyjasnienia historyczne w i mieniu wlasnym,rodziny i przyjaciol mlodych,ktorzy to goszcza i na tym forum seniora jako baczni obserwatorzy i ucza sie przy okazji wiele.
Mlodzi emigranci polscy przegladaja forum seniora.pl
Pozdrawiam !

Lila
24-04-2008, 15:52
Hmm,zastanowię się później ...i odpowiem..
Piłsudski -postać niejednoznaczna.Ale jak czytam co piszecie ,jak to on jest wychwalany,to sobie przypominam za co mój Ojciec został skatowany..Za przynależność do ''piłsudczyków ''..Tak się składa,że śledczy był żydem.No to powienien dać mu w pysk nieco delikatniej.
Musiał od razu złamać szczękę i nos ?
Skoro Piłsudski przygarnął sieroty sowieckie ?

Coś mi tu nie gra...

senior A.P.
24-04-2008, 15:59
Sledzcy byl Zydem ,gdzie w Polsce ?

Lila
24-04-2008, 16:03
Sledzcy byl Zydem ,gdzie w Polsce ?

A gdzie ? W UB na ulicy Jasnogórskiej w Częstochowie..
W piwnicy konkretnie..
Ojciec znał jego nazwisko,ale już go nie odnalazł...:rolleyes:

senior A.P.
24-04-2008, 16:06
Chyba mial obywatelstwo polskie,no bo jakby zajmowal tak wysoki urzad w piwnicy ?

Pani Slowikowa
24-04-2008, 16:07
A gdzie ? W UB na ulicy Jasnogórskiej w Częstochowie..
W piwnicy konkretnie..
Ojciec znał jego nazwisko,ale już go nie odnalazł...:rolleyes:

Pewnie jest juz w Izraelu:rolleyes: Moze juz pochowany??? Ale jego dzieci sa... poiwnno sie je odnalezc opowiedziec jakiego mialy tatusia..

senior A.P.
24-04-2008, 16:11
To teraz te piwnice pewno mu zwroca ?No ,moze nie jemu ale wnuki sie napewno upomna.

Lila
24-04-2008, 16:14
Chyba mial obywatelstwo polskie,no bo jakby zajmowal tak wysoki urzad w piwnicy ?

Senior...:D Ty mnie rozwalisz zupełnie.Czy aby jesteśmy z tego samego kraju ?
Jaki wysoki urząd i w jakiej piwnicy ?
UB-ek to wysoki urząd ?
A w piwnicy była katownia.Niektórych od razu po przesłuchaniu ,wywlekano na podwórze i ciężarówka zabierała ciała..

ps.To bardzo piękna willa jest.Stoi do dzisiaj..odremontowana.

senior A.P.
24-04-2008, 16:21
Ja dla tego tak glupio pytam ,bo nauczylem sie od "pisklat papugi" zadawac takie dziwne pytania jak chociazby to: "dziadku - czy to prawda,ze w Polsce nie lubia Zydow?"
Nie wiem Czy R.Sikorskiemu tez takich pytan nie zadaja np. jego maluchy w Waszyngtonie.Wprawdzie on jeszcze wnukow nie ma ale chyba bedzie mial.

Pani Slowikowa
24-04-2008, 17:57
dziecko... Polacy tak kochaja Zydow jak Zydzi Polakow...

senior A.P.
25-04-2008, 09:33
"Tyz prowda !"