PDA

View Full Version : ślub jednostronny w kościele

tomek.moat
09-11-2015, 12:25
moja sytuacja jest nastepujaca: jestem po slubie koscielnym i zlozylem wniosek o uniewaznienie malzenstwa. Sprawa trwa juz 6 lat i jak wnioskuje z dokumentacji nie skonczy sie dla mnie wynikiem oczekiwanym czyli uniewaznieniem malzenstwa. Jednoczesnie chcialbym wziasc ponowny slub. I znalazlem informacje o slubie jednostronnym. Pytanie tylko czy majac wazny slub koscielny moge przystapic do slubu jednostronnego? Moja narzeczona jest osoba praktykujaca, zwiazana z kosciolem. Ja szczerze mowiac od wielu lat nie praktykuje. Czy moge wystapic jako strona nie skladajaca przysiegi malzenskiej wobec Boga?

waclaw46
09-11-2015, 13:27
Tomku ,zmień adwokata pomyśl o fałszywych światkach ,odszkodowaniu dla byłej małżonki i zakończ 6 letni proces kościelny. Obecnie masz problem ale zastanów się czy ci nie wystarczy ślub cywilny, koszty mniejsze .Nie podejrzewam że przyszła twoja małżonka to dziewica , ty i ona czeka na konsumpcję małżeństwa dopiero po ślubie. Jeżeli żyje seksualnie z tobą o0becnie i łamie kanony wiary to może poczekać z ślubem kościelnym do unormowania twoich spraw osobistych .
A tak na marginesie to idź do proboszcza na osobistą rozmowę , włóż do koperty pieniądze dowiesz się jak to załatwić.