PDA

View Full Version : Jestem z Poznania

Nella
15-12-2007, 17:37
Bardzo sie cieszę,że powstały podforum miejskie.Od dawna miałam ochotę na nawiązanie kontaktu osobistego z nowymi osobami.Mam nadzieję,że znajdzie się jeszcze ktoś ze stolicy Wielkopolski,chociaż niestety nawet z całego województwa wielkopolskiego na forum jest niewiele osób.Proszę odezwijcie się "wielkopolacy"!:D

baburka
16-12-2007, 08:48
Tłukę się po różnych forumach od paru ładnych lat i zastanawiałam się wielokrotnie, dlaczego Pyrlandia jest tak słabo reprezentowana. Czy to wstyd pochodzić z Poznańskiego? :)

wuere'le
16-12-2007, 09:08
Też jestem z Pyrlandii.

baburka
16-12-2007, 09:50
No to jest nas troje. :)

Kryśka
16-12-2007, 11:22
Dołączam do poznaniaków. Pozdrawiam.Kryśka

Nella
16-12-2007, 21:15
Tłukę się po różnych forumach od paru ładnych lat i zastanawiałam się wielokrotnie, dlaczego Pyrlandia jest tak słabo reprezentowana. Czy to wstyd pochodzić z Poznańskiego? :)
A ja szczycę się tym,że jestem z Poznania.Podkreślam na każdym kroku,że jestem poznanianką z pochodzenia,z urodzenia i z wychowania.Zauważyłam,że w pracy (poza Poznaniem) takie publiczne oświadczenie jest dobrze odbierane.

baburka
17-12-2007, 08:01
Czy to jeszcze odwaga, czy już szaleństwo?

Kiedy zdarzało mi się przebywać poza granicami regionu, identyfikowano moje pochodzenie po tym, jak mówię. Poznański slang odszedł w zapomnienie jak i inne narzecza naszej pięknej ojczyzny, a szkoda. Do dziś gwara spaprana zresztą przez naleciałości kojarzy mi się z dzieciństwem, a przede wszystkim z babcią. I drugi moment zachowany w pamięci - kiedy szalałam w wiejskiej szkole jako ta siłaczka, uwalnialam smarkaterię od skrępowania tłumacząc, że podopieczni są dwujęzyczni, bo w domu mówią po poznańsku, a w szkole po polsku, i żaden z tych sposobów wysławiania nie jest gorszy. Kiedy jeszcze posłużyłam się osobistym pyrowaniem, dzieci były zadziwione i zaczynały swobodniej bełkotać na temat albo i nie. Czytywałam im czasem fragmenty gwarowych autentyków z różnych regionów. Cholera, odwalałam kawał dobrej roboty. Wzięło mnie na wspominki, myślę, że w tym zakątku Seniorka jest na to stosowne miejsce.

Dzięki za życzenia, które oczywiście odwzajemniam.

Nella
17-12-2007, 08:59
Czy to jeszcze odwaga, czy już szaleństwo?

Kiedy zdarzało mi się przebywać poza granicami regionu, identyfikowano moje pochodzenie po tym, jak mówię. Poznański slang odszedł w zapomnienie jak i inne narzecza naszej pięknej ojczyzny, a szkoda. Do dziś gwara spaprana zresztą przez naleciałości kojarzy mi się z dzieciństwem, a przede wszystkim z babcią. I drugi moment zachowany w pamięci - kiedy szalałam w wiejskiej szkole jako ta siłaczka, uwalnialam smarkaterię od skrępowania tłumacząc, że podopieczni są dwujęzyczni, bo w domu mówią po poznańsku, a w szkole po polsku, i żaden z tych sposobów wysławiania nie jest gorszy. Kiedy jeszcze posłużyłam się osobistym pyrowaniem, dzieci były zadziwione i zaczynały swobodniej bełkotać na temat albo i nie. Czytywałam im czasem fragmenty gwarowych autentyków z różnych regionów. Cholera, odwalałam kawał dobrej roboty. Wzięło mnie na wspominki, myślę, że w tym zakątku Seniorka jest na to stosowne miejsce.

Dzięki za życzenia, które oczywiście odwzajemniam.

Ja też lubię gwarę poznańską,chociaż nigdy nią się nie posługiwałam - chyba,że nieświadomie.Czasem jednak bawię się z wnukiem w zagadki typu:Co to jest wymborek?Mam też Słownik gwary miejskiej Poznania prof.Gruchmannowej i czasem sobie po nim latam.

Nella
17-12-2007, 09:05
Też jestem z Pyrlandii.
A zdradzisz coś więcej skąd jesteś w Pyrlandii?Chociaż z której części.

luba
17-12-2007, 14:09
się :) jestem z Wielkopolski a raczej jak mój znajomy mówi z krainy podziemnej pomarańczy .Miejscowość w profilu .Pozdrawiam pyrlandczyków .

Nella
17-12-2007, 21:34
się :) jestem z Wielkopolski a raczej jak mój znajomy mówi z krainy podziemnej pomarańczy .Miejscowość w profilu .Pozdrawiam pyrlandczyków .
Lucynko,
jak miło,że się odezwałaś.Może pobędziesz trochę z nami?:)

iwona543
09-01-2008, 19:32
ja rowniez jestem z Poznania dzis sie zarejestrowalam pozdrawiam

tar-ninka
09-01-2008, 20:16
Witaj Iwonko Poznanianko :)
Mam nadzieję ze bedziesz sie dobrze bawic na wszystkich wątkach.

stanley47
19-01-2008, 16:05
Też z Wielkopolski.45 km w kierunku południowym od Poznania.

Nimrod
19-01-2008, 16:33
Witam Was Pyrusy
Co prawda jestem z Mazur ale moje dwie wnuczki to rodowite Poznanianki więc mam ogromny sentyment do tego regionu.Nie mogę się zapisać do Waszego regionu ale mam nadzieję ze może uda mi się uzyskać status chociaż sympatyka Pyrlandii.Pozdrawiam.

hannabarbara
19-01-2008, 16:37
Nimrod! A do swojego się zapisałeś? Ja nie zauważyłam. Może tajnie?

Nimrod
19-01-2008, 16:44
Już lete zapomniałem skleroza

Anna_Maria_57
19-01-2008, 19:40
A ja szczycę się tym,że jestem z Poznania.Podkreślam na każdym kroku,że jestem poznanianką z pochodzenia,z urodzenia i z wychowania.Zauważyłam,że w pracy (poza Poznaniem) takie publiczne oświadczenie jest dobrze odbierane.

Wtrącę się w Waszą rozmowę, chociaż ja z Mazowsza ;)

Nellu, pracowałam w firmie, która miała oddziały w całym kraju, w tym oczywiście w Poznaniu. Byłam u Was kilka razy - służbowo, a dwa razy prywatnie, w tym raz specjalnie na Św.Marcina i pyszne rogale!! Na Marcina byłabym co roku, gdyby mnie było na to stać - ale to jak zawsze, jak pracowałam to nie miałam czasu, a jak jestem na emeryturze, to nie mam pieniędzy.
Bardzo, bardzo lubię Poznań - chociaż konkurencją jest Wrocław, nie umiem powiedzieć, które z pięknych miast jest na 1 miejscu. W Poznaniu jest wspaniała rzecz - Malta, za to Wrocław jest bardziej zielony ;)
I bardzo lubię Poznaniaków - nadal utrzymuję kontakty z koleżankami z tamtejszego oddziału, zbyt rzadko jak dla mnie, ale one jeszcze pracują...
Zaczęło się od serialu "Najdłuższa wojna nowoczesnej Europy" a osobiste kontakty potwierdziły, że Poznaniacy to wspaniali ludzie.
I bardzo dobrze się z nimi pracuje! Nic dziwnego, że w pracy robi to dobre wrażenie, kiedy mówisz, że jesteś z Poznania! ;)

hannabarbara
19-01-2008, 20:25
Mieszkałam jeden rok w Poznaniu. Uczyłam w szkole na Jeżycach, mieszkałam na Łazarzu. Najbardziej pamiętam,że bardzo mi się podobała sieciówka tramwajowa na wszystkie linie. Na ulicy Głogowskiej wsiadałam w pierwszy tramwaj jaki nadjechał i jechałam do miejsca, które było zgodne z moim kierunkiem. Potem drugi, choć 2 przystanki, no i trzeci.Przemieszczałam się błyskawicznie.Wracałam zaś z pracy zawsze pieszo. Nigdy nie opuściłam wejścia do palmiarni, pooglądać rybki, pooddychać ciepłym, wilgotnym powietrzem. Miałam wtedy najdłuższe wakacje, bo rok szkolny trzeba było skrócić, gdyż szkoła przekształcała się w noclegownię dla gości targowych. Mieszkając w Poznaniu zaliczyłam najwięcej spektakli operowych i operetkowych. No i szparagi. Na Łazarskim bazarze były świeżutkie, w zupełnie przyzwoitej cenie. Jeszcze koziołki na ratuszu, przepyszne podłużne kajzerki, targi i to wszystko co pamiętam z tego roku w Poznaniu.

vega
01-04-2008, 22:35

Ja tez się szczycę-w kilku miejscach na tym forum już o tym pisałam :D

pozdrawiam

antonia
19-06-2008, 21:09
Witajcie pierwszy raz na forum. Cieszę się, że jestem z Pyrlandii i że tak dobrze tu ludzie o nas piszą. Podczepiam się pod te opinie, będzie mi lepiej jutro wstawać rano. Pozdrawiam .

vega
24-06-2008, 11:01
Witaj antonio, miło Cię poznać !!
Rozgość się :)

anta2008
24-06-2008, 14:07
Dawno mnie nie było tutaj. A co tam słychać z planowanym spotkaniem Wielkopolan? :)

Nella
26-06-2008, 17:55
Dawno mnie nie było tutaj. A co tam słychać z planowanym spotkaniem Wielkopolan? :)

Czy masz jakieś konkretne propozycje?Miejsce?Termin? Potem mozna by zrobić listę chętnych.:)

vega
27-06-2008, 09:38
Proponowałam zlocik i o nim pamietam.

Jestem w czerwcu bardzo zajęta i chcę mieć już za sobą sprawy zawodowe ...wreszcie odetchnąć i pomyslec o naszym spotkaniu.
Został mi tylko poniedziałek 30-go a potem na początku lipca jadę na kilka dni nad morze.

Proponuję spotkanie w środku tygodnia np w środę 16 lipca.
Chętni którzy chcą przyjechać spoza Poznania odbiorę oczywiście z dworca, ale musimy ustalić godzinę spotkania.
|
Myslę że nie później jak ok 10-11 zeby czas startu zbytnio sie nie wydłuzał, a im więcej ludzi tym bardziej byłoby to męczące (czekanie az się wszysy zbiorą) A więc staramy się dojechać tak zeby być ok 11-tej na Dworcu w Poznaniu -miejsce do ustalenia.
Trasę juz gdzies zaproponowałam ale moze być zmieniona i uzalezniona od potrzeb.

Teraz robimy listę
- kto chętny, skąd dojedzie i czy ma połaczenie żeby być w Poznaniu na tę 11-tą

Do miłego :)

Alunia
27-06-2008, 21:09
A może by ten pomysł umieścić na postach "Województwo Wielkopolskie"? Ja mieszkam poza Poznaniem....;)

vega
27-06-2008, 21:20
ok, masz racje, tez się nad tym zastanawiałam

Przenoszę więc do nowego topiku

http://www.klub.senior.pl/wielkopolskie/t-spacerkiem-po-poznaniu.-2720.html#post172

Alunia
27-06-2008, 22:14
do Vega:
Myślałam o tym wątku, nie o nowym :)

http://www.klub.senior.pl/wielkopolskie/t-wojewodztwo-wielkopolskie-powitanie-i-lista-obecnosci-1634.html

vega
28-06-2008, 08:25
Aluniu, czy Tobie to w czymś przeszkadza?
Link ktory zamieściłaś nie otwiera się, ale domyślam się ze chodzi o drugi wątek bo więcej tu nie ma.

Ten byly wątek jest o wielu róznych tematach dotyczących całej Wielkopolski, dlatego załozyłam osobny, organizacyjny, dotyczący spotkania, a potem wymianie doświadczeń, relacji ze spotkania oraz informacji o odwiedzanych miejscach.
Myslę, że to ułatwi porządkowanie i przekazywanie różnych spraw dotyczących spotkania, a nie będzie jednocześnie ingerować w tematy zamieszczane przez kazdego Wielkopolanina ktory ma ochotę podzielić sie swoimi reflekscjami czy wiadomościami z regionu w ogólnym wątku.
Miałam nadzieję że robię dobrze.
Zawsze administrator może wątek skasować.

Alunia
28-06-2008, 11:36
Masz rację, tak będzie dobrze.:)
"....osobny, organizacyjny, dotyczący spotkania, a potem wymianie doświadczeń, relacji ze spotkania oraz informacji o odwiedzanych miejscach."

Średniowieczna
08-08-2009, 20:31
Tutaj nic sie nie dzieje! Jestem nowa i zaczynam zauwazac marazm....

jip
08-08-2009, 20:37
Co Ty powiesz? a co masz do zaproponowania w zamian? A ty chłop czy baba, jak z Poznania to pogodejmy po naszymu.... a wiesz gdzie Stary Marych stoi i z czym?

jasinek123
08-08-2009, 21:21
No widzicie wiela was jest ino się cieszyć
pozdrowienia ze Śląska

jip
08-08-2009, 21:24
pozdrowienia ze Śląska
Tyż po naszymu godosz, pewno zaś z Pyrlandii żeś jes

jip
08-08-2009, 21:24
pozdrowienia ze Śląska
Tyż po naszymu godosz, pewno zaś z Pyrlandii żeś jes, ino mieszkosz u Hanysów?

Stanley
08-08-2009, 21:26
Jip
A jak moje wnuczki są poznaniankami z urodzenia i zamieszkania to ja mogę być Poznaniak tytularny?
Wiem kto to Marych mam nawet blubry starego Marycha

jasinek123
08-08-2009, 21:28
jip
jechałeś kiedyś w życiu z poznania do gliwic-zabrza
jak jechałeś to widzisz jaka droga nas dzieli
pozdrowienia

Średniowieczna
08-08-2009, 21:44
jip: jestem baba, tak jak Ty;

mam wrażenie,że tutaj tylko wirtualne, chaotyczne wątki są;

zauważyłam, ze w styczniu tego roku Poznanianka szukała wyjścia z samotności i zero odzewu;

po co ten portal? żeby uzależnić się od kompa?

Średniowieczna
08-08-2009, 21:45
a stary marych stoi z rowerem, spoko, znam Poznan

Boga
08-08-2009, 21:46
Witam! Pierwszy raz dopiero dziś trafiłam na ten poscik. Widzę że jest nas tu doś sporo. Było jakieś spotkanko w realu? Coś przegapiłam? Pozdrawiam wszystkich. Miłego

Średniowieczna
08-08-2009, 22:03
spotkania w realu spodziewałabym się, a nie tylko klikania w klawiaturę; witaj Boga z Poznania

jip
09-08-2009, 08:50
jip
jechałeś kiedyś w życiu z poznania do gliwic-zabrza
jak jechałeś to widzisz jaka droga nas dzieli
pozdrowienia
Noo, do Zabrza na ks.Brzóski, ale dojechałem i potem już było fest....

jip
09-08-2009, 08:56

zauważyłam, ze w styczniu tego roku Poznanianka szukała wyjścia z samotności i zero odzewu;

Każdy szuka tego czego szuka, wątków Ci tu bez liku i polityka, i radio Maryja i fotografia i muzyka i grafika i zdrowie i rodzina i rekreacja i.... i ludzie tyż fajni, tylko może trzeba chcieć coby chcieć, powiem Ci, że najgorzej jest narzekać i .. zawsze dopisywałem jęczeć, ale teraz dopiszę czekać na kogoś... na zbawienie. Faktycznie gorzej z wątkami randkowymi, tu możesz mieć kłopot....
a, że uważasz, że wątki chaotyczne to też dobrze, zawsze więcej czasu zajmujesz sobie coby coś poszukać i czymś się zająć, ooo... zapomniałem, nawet znajdziesz tu robótki ręczne i możesz wydziergać stringi nawet męskie.....

maluna
09-08-2009, 09:30

Możesz robić wszystko, czytać to co Cię interesuje, wklejać fotografie, pisać wiersze i umieszczać je na forum, a także rozmawiać na tematy, które Cię interesują na wątkach o odpowiedniej tematyce. Możesz też się uczyć grafiki komp. o ile masz chęci i cierpliwość. Zapewniam Cię, że możliwości jest wiele:)

Kundzia
09-08-2009, 09:36
Oj,dzieje się dzieje,ale niekoniecznie na tym wątku,te regionalne to po to by sie w regionie skrzyknąć,jakieś spotkanie zorganizowć,a tak to całe forum stoi dla ciebie otworem.
ja w Poznaniu dwa lata mieszkałam i marzy mi się odwiedzić to miasto,ale tak mi już 30 lat schodzi i nadal nie było okazji.Może jak jakieś spotkanie zrobicie to trafi się okazja,do Sopotu dotarłam to może i do Poznania kiedy sie wybiorę.

Anilah
09-08-2009, 12:02
spotkania w realu spodziewałabym się, a nie tylko klikania w klawiaturę; witaj Boga z Poznania
Spotkanie możesz sama zainicjować, w czym problem???? jeżeli czegoś się chce to trzeba samemu zacząć, a potem to już tylko formalność/spotkanie w realu są fantastyczne/ dołączyłam do grupy już znających się pań i nawet na moment nie czułam się źle wprost przeciwnie. Klubowiczki były wspaniałe... pozdrawiam je serdecznie

Średniowieczna
16-08-2009, 09:05
Spotkanie możesz sama zainicjować, w czym problem???? jeżeli czegoś się chce to trzeba samemu zacząć, a potem to już tylko formalność/spotkanie w realu są fantastyczne/ dołączyłam do grupy już znających się pań i nawet na moment nie czułam się źle wprost przeciwnie. Klubowiczki były wspaniałe... pozdrawiam je serdecznie

Zainicjowałam spotkanie na wielkopolskiej stronie i zero odzewu; poczekam, aż skończy się czas urlopów i zapraw...

basiajanowicz
08-05-2010, 15:47
mieszkam w Chybach pod Poznaniem ( koło jeziora kierskiego). Mam 58 lat i szukam nowych znajomych. Moze sie uda i ktoś z okolic Poznania odezwie sie do mnie.

tadeusz50
08-05-2010, 20:45
mieszkam w Chybach pod Poznaniem ( koło jeziora kierskiego). Mam 58 lat i szukam nowych znajomych. Moze sie uda i ktoś z okolic Poznania odezwie sie do mnie.
Witaj.
Tu w KSC nie gra roli czy mieszkamy w Polsce czy gdziekolwiek indziej. W rozmowach wirtualnych nie ma to znaczenia. z okolic Poznania są i pewnie się odezwą. Miłego pobytu. Szukaj interesujących Cię tematów i pisz, pisz bo inaczej Cię nie widać

basiajanowicz
10-05-2010, 11:00
Staram sie ale początki są chyba trudne. Spróbuje poszukac w podróżach i fotografiach. Dzieki za wsparcie. pozdrawiam

basiajanowicz
12-05-2010, 14:13
Jestem początkująca i mieszkam na obrzeżach Poznania. Interesuje mnie turystyka, fotografia. Dopiero sie wdrażam więc próbuję coś pisać. Pozdrawiam

snikersik
12-05-2010, 14:16
Jestem początkująca i mieszkam na obrzeżach Poznania. Interesuje mnie turystyka, fotografia. Dopiero sie wdrażam więc próbuję coś pisać. Pozdrawiam Pozdrawiam Ciebie rownież . Baw się dobrze .

katarynka
02-12-2013, 11:46
Dzień dobry,

Jestem tu pierwszy dzień :)

Witam z Poznania.

Katarzyna

Astra
02-12-2013, 18:27
Witam Katarzyno :) :)
Na seniorku, można mile spędzać czas, musisz tylko odnaleźć to co Ciebie interesuje.
Miłego przebywania :)