PDA

View Full Version : Zamachy islamskich terrorystow w Paryu - ich skutki dla Polski i Europy


Mar-Basia
20-11-2015, 10:39
Mysle, ze warto się zastanowić jakie sa i BEDA skutki po tych barbarzynskich aktach. Skutki dla NAS POLAKOW i EUROPY.

Co będzie jutro? Gdzie wybuchnie nastepna bomba?

??????????????????????????????

hutkow
20-11-2015, 13:28
Basiu to pytanie raczej nie do nas,warto by spytać Panią
Merkel i tych,którzy jej doradzili aby ciągać do Europy
Afrykanów.
Wystarczy posłuchać mediów i już wiemy jakie to skutki
dla Europy,o Polsce lepiej nie wspominać.
Pozdrawiam.

Lila
20-11-2015, 20:10
Jakie będą skutki? Zwiększy się nacisk na Polskę, by przyjęła imigrantów.

nutaDo
21-11-2015, 18:56
Basiu - boję się myśleć. Nie zrozumiałe jest, dlaczego zachód wpuszczał tak olbrzymią ilość ludzi , zupełnie bez kontroli. Przypominają mi się czasy, gdy znajomi w latach 80-tych wyjeżdżali z Polski - to były pojedyncze przypadki - i w jaki warunkach musieli tam egzystować, bez żadnej pomocy rządów.
A byli to wykształceni, solidni, godnie reprezentowali Polskę - trudno im było. Myslę, że zachód zyskał dobrych pracowników a nawet obywateli.

Mar-Basia
24-11-2015, 00:53
Jakie będą skutki? Zwiększy się nacisk na Polskę, by przyjęła imigrantów.

Nutko, Edwardzie - skutki bezposrednie z pewnoscia beda. Narazie podrozowanie stalo sie upierd....we. Duze kontrole ale nie ma na to rady. Akurat na moje nieszczescie 13.11 i 22.11 bylam na "lotniskach" jako pasazer. Nie moge powiedziec, ze sie smialam i myslalam z admiracja o "bezowych".

ISIS grozi USA i pisze o Polsce
szokujae video:
https://www.youtube.com/watch?v=f6iOYq4KW0U

Dżihadyści z Państwa Islamskiego opublikowali nagranie wideo, w którym wygrażają Stanom Zjednoczonym. W swoim magazynie propagandowym wymieniają również Polskę
W opublikowanym nagraniu dżihadyści mówią o tym, że Allah oczekuje od nich, aby za pomocą bomb samochodowych i pasów szahida „upiekli ludzi od Paryża po Waszyngton”. Pełne nienawiści mowy wygłasza dwóch mężczyzn, a między ich monologami pojawia się przerywnik w postaci napisu „Paryż przed Rzymem” w kolorach flagi francuskiej.

Na 6-minutowym nagraniu terroryści oddają hołd zamachowcom, którzy 13 listopada zamordowali 128 osób w stolicy Francji i zapowiadają przeprowadzenie kolejnych ataków, m.in. wysadzenie w powietrze Białego Domu. „Z pomocą Allaha zniszczymy wasze miejsca, nie będziecie żyć długo. Rozpoczęliśmy wojnę z wami, i skończymy z fałszywym Białym Domem. Zniszczymy go tak, jak zniszczyliśmy fałszywych bogów na tej świętej ziemi. Strzeżcie się, jesteście naszym celem, a Allah nakazał nam rozprawić się z wami” – deklarują fanatycy.
Wprawdzie na nagraniu terroryści nie mówią wprost o Polsce, ale wymieniają ją w swoim magazynie internetowym Dabiq jako koalicjanta wspierającego naloty na Syrię razem z Norwegią, Hiszpanią, Portugalią, Słowacją, czy Turcją.

http://www.polishexpress.co.uk/isis-grozi-usa-pisze-o-polsce-w-swoich-materialach-propagandowych/?utm_source=FreshMail&utm_medium=email&utm_campaign=1_kampania_poniedzialkowa_z_dnia_16.1 1.2015

Mar-Basia
24-11-2015, 19:24
Nastepny atak.
Tunezja: Eksplozja w autobusie przewożącym wojskową ochronę prezydenta kraju
Eksplozja w autobusie przewożącym członków wojskowej ochrony prezydenta Tunezji. Do zdarzenia doszło w stolicy kraju Tunisie.
Jak donoszą agencje, powołując się na świadków wybuchu, są ofiary. 11 zabitych. Na razie nie wiadomo, co było przyczyną eksplozji ale wg zrodel oficjalnych byl to zamach.

Czy to ma zwiazek z atakami w Paryzu...a moze prowadzone sledztwo przez Francuzow zbliza sie niebezpiecznie do zrodla ZLA.?

jacek956
25-11-2015, 00:32
Zaczerpnięte z komentarzy pod art.

slam-religia pokoju ?
Buddyści mieszkający z Hindusami = nie ma problemu
Hindusi mieszkający z Chrześcijanami = nie ma problemu
Hindusi mieszkający z Żydami = nie ma problemu
Chrześcijanie mieszkający z Szintoistami = nie ma problemu
Shintoiści mieszkający z Konfucjanami = nie ma problemu
Konfucjanie mieszkający z Bahaistami = nie ma problemu
Bahaiści mieszkający z Żydami = nie ma problemu
Żydzi mieszkający z ateistami = nie ma problemu
Ateiści mieszkający z Buddystami = nie ma problemu
Buddyści mieszkający z Sikhami = nie ma problemu
Sikhowie mieszkający z Hindusami = nie ma problemu
Hindusi mieszkający z Bahaistami = nie ma problemu
Bahaiści mieszkający z Chrześcijanami = nie ma problemu
Chrześcijanie mieszkający z Żydami = nie ma problemu
Żydzi mieszkający z Buddystami = nie ma problemu
Buddyści mieszkający z Szintoistami = nie ma problemu
Szintoiści mieszkający z ateistami = nie ma problemu
Ateiści mieszkający z Konfucjanami = nie ma problemu
Konfucjanie mieszkający z Hindusami = nie ma problemu
*********TYMCZASEM**************
Muzułmanie mieszkający z Buddystami = Problem
Muzułmanie mieszkający z Chrześcijanmi = Problem
Muzułmanie mieszkający z Hindusami = Problem
Muzułmanie mieszkający z Żydami = Problem
Muzułmanie mieszkający z Sikhami = Problem
Muzułmanie mieszkający z Bahaistami = Problem
Muzułmanie mieszkający z Szintoistami = Problem
Muzułmanie mieszkający z ateistami = Problem
Muzułmanie mieszkający w Chinach = problem
Muzułmanie mieszkający w USA = problem
Muzułmanie mieszkający w Europie = problem
MUZUŁMANIE MIESZKAJĄCY Z MUZUŁMANAMI = DUŻY PROBLEM
********** W SUMIE *****************
Są nieszczęśliwi w Gazie, Są nieszczęśliwi w Egipcie, Są nieszczęśliwi w Libii
Są nieszczęśliwi w Maroko, Są nieszczęśliwi w Iranie, Są nieszczęśliwi w Iraku
Są nieszczęśliwi w Jemenie Są nieszczęśliwi w Afganistanie
Są nieszczęśliwi w Pakistanie Są nieszczęśliwi w Syrii
Są nieszczęśliwi w Libanie ,Są nieszczęśliwi w Nigerii Są nieszczęśliwi w Kenii
Są nieszczęśliwi w Sudanie
Ostatnio są nieszczęśliwi też we Francji, Anglii, Szwecji i Polsce i paru innych krajach Europy.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/francja-uzbrojeni-mezczyzni-wzieli-zakladnikow/vzqg2w

Mar-Basia
28-11-2015, 11:40
Powinnismy zaczac od tego:
Minister spraw wewnętrznych Włoch Angelino Alfano powiedział, że niezbędnym krokiem w walce z ekstremizmem jest zamknięcie tzw. garażowych meczetów, czyli miejsc kultu organizowanych bez zgody miejscowych władz. Ich działalność jest powszechna w tym kraju. (http://www.tvn24.pl)

Mar-Basia
30-11-2015, 21:32
Minister obrony, Michael Fallon ostrzega, że dżihadyści z ISIS mogą „z łatwością” przeprowadzić ataki terrorystyczne w Wielkiej Brytanii, która teraz jest głównym celem.

Wielka Brytania znajduje się obecnie w stanie najwyższego zagrożenia atakiem w największych miastach takich jak Londyn, Manchester, czy Glasgow. Minister obrony powiedział, że „niebezpieczeństwo jest teraz wyjątkowo wysokie”, a atak terrorystyczny „bardzo prawdopodobny”. Łatwym celem są osoby biorące udział w świątecznych zakupach, w centrach handlowych oraz na największych i najbardziej zatłoczonych ulicach miast.
Służby bezpieczeństwa zostały wzmocnione do maksimum między innymi siłami SAS rozmieszczonymi na terenie całego kraju. Główne centra handlowe takie jak Westfield w Londynie, czy Trafford Centre w Manchesterze mogą być wyjątkowo łatwym celem. Zagrożenie stało się jeszcze większe po decyzji Davida Camerona o wydaniu rozkazu siłom RAF, by zbombardowały cele należące do ISIS w Syrii, jednak tylko wtedy, gdy członkowie parlamentu wydadzą na to zgodę.
http://www.polishexpress.co.uk/isis-moze-uderzyc-w-londynie-manchesterze-glasgow-ostrzega-sekretarz-obrony/?utm_source=FreshMail&utm_medium=email&utm_campaign=1_kampania_poniedzialkowa_z_dnia_16.1 1.2015

Mar-Basia
30-11-2015, 21:34
Mafia obroni Nowy Jork przed ISIS – syn szefa nowojorskiej mafii zapewnił, że mieszkańcy miasta mogą spać spokojnie, bo mafia zapewni im ochronę.

Giovanni Gambino, syn jednego z przywódców mafii wywodzącej się rodem z Sycylii, wyjawia, w jaki sposób mafia może obronić Nowy Jork przed zamachami terrorystycznymi.
- Mafia nie ma dobrej reputacji, jednak wiele z utartych przekonań nie ma pokrycia w rzeczywistości. Tak jak wszystko, też mafia ma swoje dobre, złe i brzydkie strony. Ale teraz – przy tak dużym zagrożeniu terrorystycznym – mafia może pokazać się z tej lepszej strony i dać coś od siebie mieszkańcom miasta – przekonuje Gambino.
Zdaniem Gambino, tylko mafia może obronić Nowy Jork przed atakami terrorystycznymi, ponieważ zarówno FBI, jak i Homeland Security mają ograniczone możliwości. Przeważnie zaczynają działać zbyt późno, bo czekają na “pełny obraz sytuacji”, a wtedy nawet przy użyciu najnowszych technologii nie można złapać sprawców.
http://www.polishexpress.co.uk/mafia-obroni-nowy-jork-przed-isis/

Mar-Basia
02-12-2015, 09:35
Po zamachu w Paryzu padlo tysiace pytan - jak to bylo mozliwe?
Gdzie byly "slabe punkty"?

Samy Amimour, który należał do grupy terrorystów strzelających do tłumu ludzi w hali koncertowej Bataclan w Paryżu, miał pozwolenie na broń – informuje francuska telewizja iTele, cytowana przez portal The Local. Mężczyzna miał także chodzić na strzelnicę w policyjnym klubie.
Amimour należał do trzyosobowego komanda, które 13 listopada wpadło na koncert amerykańskiego zespołu rockowego w klubie Bataclan i otworzyło ogień do zebranych ludzi. Zginęło 89 osób. Wszyscy terroryści wysadzili się w powietrze.

Według iTele Amimour w 2011 roku dostał oficjalną, legalną licencję na posiadanie broni. Należał także do policyjnego klubu strzeleckiego. Brał udział w policyjnym kursie obsługi broni.

http://www.tvp.info/22876365/zamachowiec-z-paryza-przeszkolony-przez-policje-chodzil-do-klubu-strzeleckiego

Lila
02-12-2015, 14:18
W najbliższych dniach okaże się, czy przywódcy Unii Europejskiej i Turcji zawarli sekretne porozumienie w sprawie przesiedlenia bezpośrednio z Turcji do krajów Unii 400-500 tysięcy syryjskich uchodźców

— oświadczył w środę premier Węgier Viktor Orban.

Ta sprawa (przesiedleń) będzie jak gorący kartofel w najbliższym czasie, bo choć można by to było utrzymać w półsekrecie, to ktoś gdzieś - myślę, że to będzie w Berlinie w tym tygodniu - ogłosi, że 400-500 tys. syryjskich uchodźców można by sprowadzić bezpośrednio z Turcji do UE.

Nie tylko chcą sprowadzić tych ludzi do Europy,
ale też natychmiast rozprowadzić ich na zasadzie obowiązkowej wśród państw członkowskich.


Węgry się na to nie zgodzą, a u nas nowemu rządowi gromada matołów podkłada nogę.

Mar-Basia
02-12-2015, 15:44
W Szwajcarii będą kary za noszenie burki.

Za złamanie zakazu grozi kara finansowa nawet do 10 tys. franków.
Lokalny parlament włoskojęzycznego kantonu Ticino zakazał noszenia burek, nikabu i kominiarek w miejscach publicznych. W referendum, jeszcze w 2013 roku, 75 procent mieszkańców opowiedziało się za zakazem noszenia tradycyjnego stroju, który zasłania twarz. Sama ustawa nie jest skierowana wyłącznie do muzułmanów. Zakaz obejmuje także zasłaniające twarz maski i kominiarki. Obowiązuje nie tylko mieszkańców kantonu, ale także turystów. Co istotne, bo tylko w ubiegłym roku południową Szwajcarię odwiedziło 40 tys. osób z Bliskiego Wschodu.
Kara finansowa, jaką przewidziano za złamanie zakazu, to od 100 do 10 tysięcy franków.
Szwajcarski kanton wzoruje się na doświadczeniach Francji, która zakaz noszenia chust (np. w szkołach) wprowadziła już 10 lat temu. Zakaz ten bywa lekceważony, kilkakrotnie też wywoływał rozruchy społeczne. W 2014 roku Europejski Trybunał Praw Człowieka orzekł, że francuskie prawo zakazujące zakrywania twarzy w miejscach publicznych jest zgodne z prawem. Według ustawy osoba łamiąca wspomniany zakaz może otrzymać grzywnę do 150 euro.
Zakaz zasłaniania twarzy obowiązuje już także w Holandii i częściowo w Nowej Zelandii. Podobnego prawa, w związku ze zwiększającą się liczbą uchodźców, domaga się słoweńska opozycyjna Partia Demokratyczna Janeza Janša.

http://swiat.newsweek.pl/szwajcaria-zakazuje-noszenia-burek-w-miejscach-publicznych,artykuly,374674,1.html

Co na to powie nasz TK?

AleksanderT
02-12-2015, 19:23
Tego to niestety nikt nie nie. Jedno jest pewne - nie wolno poddać się hipnozie strachu, jaka w każdej chwili może zapanować.

Mar-Basia
11-12-2015, 19:10
Tego to niestety nikt nie nie. Jedno jest pewne - nie wolno poddać się hipnozie strachu, jaka w każdej chwili może zapanować.

Nie wolno - choc czasami trudno.:( :( :(

Nieomal codziennie naplywaja z Europy i ze swiata niepokojace wiesci. Nie w sposob sledzic terorystow - rozsypal sie worek Pandory. Nie wiadomo co bedzie jutro...kto nastepny na ich liscie?

Z ostatniej chwili:

Terroryści zaatakowali hiszpańską ambasadę w Kabulu
Zamach terrorystyczny na hiszpańską ambasadę w Kabulu. Informacje o ataku potwierdził rząd w Madrycie. Wstrzymał się jednak z podawaniem liczby ofiar i rannych. Jak informuje agencja prasowa Europa Press, powołując się na doniesienia rządowe, do ataku przyznali się talibowie

Wczorajsze wiadomosci z Genewy (Szwajcaria)

Według agencji Reutera, szwajcarskie władze szukają czterech mężczyzn, którzy najpewniej przebywają w położonym przy granicy z Francją mieście lub w jego pobliżu. Szwajcarskie media podają, że policja szuka sześciu osób.
Według dziennika "Tribune de Geneve" dodatkowe środki bezpieczeństwa obowiązują we wszystkich miejscach związanych z międzynarodowymi organizacjami a także na lotnisku i dworcach.

Niepokojace wiadomosci z Niemiec:

Niemieckie służby: mamy 430 groźnych islamskich ekstremistów
Szef niemieckiego Urzędu Ochrony Konstytucji (BfV) Hans-Georg Maassen powiedział radiu i telewizji MDR, że - jak ocenia policja - w Niemczech 430 islamskich ekstremistów uważa się za tak groźnych, iż mogą oni w każdej chwili popełnić ciężkie przestępstwa.

Mar-Basia
12-12-2015, 12:20
Co sie "trafia" wsrod tzw imigrantow-uchodzcow? "Prezenty" od Merkel nie znaja granic....a media nabieraja wody w usta.

W 2014 r. jako żołnierze Państwa Islamskiego dokonali masakry w Iraku. We wrześniu 2015 r. przybyli do Finlandii jako "uchodźcy". Na szczęście fińskie władze były czujne i aresztowały dwóch braci-islamistów. Teraz czeka ich proces.

Arabscy uchodźcy podejrzewani są o dokonanie przynajmniej 11 morderstw w ramach działań terrorystycznych - poinformowało Narodowe Biuro Śledcze Finlandii.

Najważniejszym dowodem świadczącym przeciwko zatrzymanym jest nagranie wideo, na którym widać, jak mężczyźni biorą czynny udział w egzekucji przeprowadzonej w irackim mieście Tikrit przez Państwo Islamskie w 2014 r. Mordercy mieli odsłonięte twarze, stąd rozpoznanie ich nie sprawia problemów.

Zabijali swoje ofiary jedna po drugiej, strzałem w tył głowy. W masakrze w Tikricie zginęło łącznie ok. 1600 osób.Ofiarami byli szyiccy kadeci Irackich Sił Powietrznych pojmani przez Państwo Islamskie w porcie lotniczym Al Sahra.

Zatrzymani mają po 23 lata, są braćmi-bliźniakami. Przybyli do Finlandii we wrześniu 2015 r. - oczywiście jako "uchodźcy", o czym większość mediów milczy. Zostali aresztowani w ośrodku dla azylantów w fińskim mieście Forssa.

Według fińskiej policji ok. 300 osób przebywających w Finlandii ma powiązania z islamskimi organizacjami terrorystycznymi.

http://niezalezna.pl/73852-w-finlandii-aresztowano-islamskich-uchodzcow-w-iraku-mordowali-strzalem-w-tyl-glowy

Mar-Basia
12-12-2015, 12:27
Beda nowi imigranci ...tfuuu pokrzywdzeni "uchodzcy"...nowe multikulti z Gambi. Jeszcze 20 lat temu bylo to wzglednie spokojne panstwo choc skorumpowane jak wszystkie "niby" panstwa tego regionu Afryki. Mimo to nie bylo widocznych rozruchow na tle religijnym. Co bedzie jutro? Strach pomyslec! :( Jedno jest jasne, ze straca dochody z turystyki.

Powstało nowe islamskie państwo
Dodano: 12.12.2015 [08:56]

Gambia, państwo w zachodniej Afryce graniczące z Senegalem, jest republiką islamską - ogłosił gambijski prezydent Yahya Jammeh.

Jammeh jest sunnitą, przejął władzę w Gambii w 1994 r. w wyniku zamachu stanu. Od 1996 r. regularnie wygrywa w wyborach prezydenckich w tym najmniejszym państwie Afryki kontynentalnej.

Gambijski prezydent, jak większość obywateli jego kraju, praktykuje islam. Teraz, ogłaszając Gambię republiką islamskę, stwierdził, że jest to kolejny krok do "zrzucenia ciężaru kolonialnej przeszłości".

Na razie nie wiadomo, czy z przyjęciem statusu państwa wyznaniowego zaostrzą się represje wobec wyznawców innych religii i jak wpłynie to na gospodarkę Gambii, opartą na rybołówstwie, rolnictwie i turystyce. Art. 25 gambijskiej konstytucji gwarantuje wolność wyznania. Chrześcijanie, wśród których dominują katolicy, mieszkają w zachodniej i południowej Gambii; stanowią ok. 8 proc. populacji.


http://niezalezna.pl/73844-powstalo-nowe-islamskie-panstwo

Mar-Basia
13-12-2015, 11:09
Cale szczescie, "zatrzymany"....ilu przeszlo swobodnie i przechadza sie wsrod nas? Warte zastanowienia?

"Podejrzany o związki z dżihadystami zatrzymany przy granicy z Polską"

W Brześciu przy granicy z Polską zatrzymano mężczyznę podejrzewanego o związki z tzw. Państwem Islamskim. To efekt wspólnej operacji białoruskiego KGB i OMON-u - informuje ont.by.

Zatrzymany mężczyzna to 28-latek, który był poszukiwany międzynarodowym listem gończym, jako uczestnik nielegalnej formacji zbrojnej. KGB podejrzewa, że jest on powiązany z Państwem Islamskim. Miał on przejść szkolenie w jednym z obozów dla bojowników.

http://www.wprost.pl/ar/527287/Podejrzany-o-zwiazki-z-dzihadystami-zatrzymany-przy-granicy-z-Polska/

Mar-Basia
13-12-2015, 11:12
Falszywe paszporty....wiekszosc przybywajacych do Europy "imigrantow" moze je kupic za pare groszy.

Terroryści drukują fałszywe paszporty? "Duże zagrożenie dla bezpieczeństwa"


Amerykańskie służby alarmują, że terroryści mogą przedostawać się przez granice dzięki podrobionym paszportom. Państwo Islamskie ma je drukować na specjalnie do tego przeznaczonych maszynach.

Przed fałszywymi dokumentami ostrzega w najnowszym 17-stronicowym raporcie amerykańska Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego. Dotarła do niego telewizja ABC News. Stwierdzono, że Państwo Islamskie ma możliwość drukowania świetnie podrobionych dokumentów, od czasu przejęcia miasta Dajr az-Zaur. Znajdowało się tam biuro paszportowe. "Fałszywki" mogły być drukowane również w Rakce w Syrii.

Były pracownik wywiadu John Cohen stwierdził, że "jeśli IS dało radę zdobyć odpowiednie blankiety oraz maszyny, aby stworzyć wyglądające legalnie paszporty, może okazać się to dużym zagrożeniem dla bezpieczeństwa Stanów Zjednoczonych".
Sprawa fałszywych paszportów używanych przez terrorystów jest aktualna w Europie od dłuższego czasu. Podrobionymi dokumentami prawdopodobnie posługiwali się zamachowcy z Paryża.

ibtimes.com, ABC News

Mar-Basia
18-12-2015, 09:50
Falszywe paszporty....wiekszosc przybywajacych do Europy "imigrantow" moze je kupic za pare groszy.
Terroryści drukują fałszywe paszporty? "Duże zagrożenie dla bezpieczeństwa"

Nowe "kwiatki" z pola "paszportowego". Czy to przypadkowo nie jest nastepny podstep Turcji aby otrzymac wiecej funduszy od EU i otworzenia bramy do korytarza EU ?

Tureckie władze zatrzymały na lotnisku w Stambule dwóch Syryjczyków podejrzanych o przynależność do dżihadystycznego tzw. Państwa Islamskiego (IS); mieli przy sobie 148 europejskich paszportów - poinformowała agencja EFE, powołując się na tureckie media.

Ambicje Turcji sięgają daleko. Zbuduje bazę wojskową w Katarze Turcja stworzy w... czytaj dalej » Siły antyterrorystyczne Turcji zatrzymały mężczyzn na lotnisku Stambuł-Ataturk po tym, jak przylecieli oni tam z Europy; nie poinformowano jednak, z jakiego dokładnie państwa przybyli. Mężczyzn zabrano później na przesłuchania. Podczas kontroli bagażu domniemanych dżihadystów policja znalazła oryginalne paszporty obywateli wielu europejskich krajów. Dokumenty ukryte były w pięciu kuchenkach. Ponadto podejrzani mieli przy sobie dwa długopisy z ukrytymi kamerami, dziesięć kart do telefonu m.in. tureckich operatorów oraz wiele kart pamięci. (http://www.tvn24.pl)

Kontrola na lotnisku w Istambule? Przeciez tam kazdy moze przejsc jak przez sito. :( :( :(

Mar-Basia
06-01-2016, 11:52
Mam nadzieje, ze polskie organizacje walczace w obronie praw kobiety zorganizuja manifestacje protestacyjna.

Dżihadyści zabili syryjską dziennikarkę. Opisywała, jak wygląda życie pod rządami IS
Ruqia Hassan za pomocą mediów społecznościowych relacjonowała, jak wygląda życie w syryjskiej Rakce - mieście uznawanym za stolicę tzw. Państwa Islamskiego. Kobieta działała też w organizacji Rakka Jest Zabijana po Cichu (RBSS), która walczy o prawa człowieka w Syrii.

Ostatni wpis na Twitterze dziennikarka zamieściła pod koniec lipca. Nisan Ibrahim - bo tak brzmiał jej internetowy pseudonim - nie dała już więcej znaku życia. Teraz jej śmierć potwierdzili działacze RBSS; członkowie organizacji przypuszczają, że Hassan zabito już we wrześniu, ale dżihadyści dopiero teraz ujawnili tę informację.

Na koncie założyciela RBSS pojawił się też wpis z ostatnimi słowami dziennikarki. - Jestem w Rakce i grożono mi śmiercią. Jeśli IS mnie znajdzie i zabije, zetną mi głowę, ale zachowam swoją godność. To lepsze niż życie w poniżających warunkach z IS - miała powiedzieć.

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19433158,dzihadysci-zabili-syryjska-dziennikarke-opisywala-jak-wyglada.html

jacek956
06-01-2016, 12:18
Mam nadzieje, ze polskie organizacje walczace w obronie praw kobiety zorganizuja manifestacje protestacyjna.http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19433158,dzihadysci-zabili-syryjska-dziennikarke-opisywala-jak-wyglada.html

Powinniśmy podpisać coś takiego.
Ciekawe czy podpisałby to anty-pisowski sort.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/t31.0-8/s960x960/12496130_1712703222297608_8769349127843003029_o.pn g

Bess
06-01-2016, 12:49
Powinniśmy podpisać coś takiego.
Ciekawe czy podpisałby to anty-pisowski sort.

https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/t31.0-8/s960x960/12496130_1712703222297608_87693 (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/t31.0-8/s960x960/12496130_1712703222297608_8769349127843003029_o.pn g)
49127843003029_o.png (https://scontent-frt3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xlf1/t31.0-8/s960x960/12496130_1712703222297608_8769349127843003029_o.pn g) Powinniśmy na pewno,ale wcześniej chyba powinni zaprotestować pokrzywdzeni sąsiedzi,a nie słyszałam o żadnych demonstracjach.Mogłam przeoczyć,bo uszy więdną od słuchania jak to PIS zniszczył demokrację w Polsce:rolleyes:
Dziś w programie PPR /JEDYNKA/ ok godz 10-ej,
nagle słyszę melodię hymnu UE /fragment IX Symfonii skomponowanej przez Ludwiga van Beethovena w 1823 do tekstu poematu Fryderyka Schillera „Oda do radości” z 1785 r./, a potem słowa któregoś z redaktorów mówiącego iż tym fragmentem Mazurka Dąbrowskiego /!?/:icon_eek:
protestują przeciw nowej ustawie medialnej. A potem już zmiana tematu,jakby nic się nie stało.Zbaraniałam mówiąc wprost:icon_eek:

Mar-Basia
06-01-2016, 14:30
Vikus, Jacku - wszystkiego najlepszego z Nowym Rokiem 2016.
Troche spoznione z powodu sily wyzszej.

Protestow od pokrzywdzonych sasiadow nie nalezy oczekiwac.
Maja doskonaly pretekst - zamienic sie w emigranta i robic bu....l w Europie, ktora ich przyjmuje z otwartymi rekami. Niemcy nas nie zalatwili w czasie IIWS, ktora przegrali - biora nas podstepem - emigrantami. Spryciarze.

Nastepny kwiatek.

Islamiści zabili 15-latka, obawiali się że był gejem, wcześniej zgwałcił go dowódca ISIS.

Jeden z dowódców tak zwanego "państwa islamskiego" zgwałcił 15-letniego chłopca. Nastolatek został ujęty w domu Abu Zaida al-Jazwariego - wysokiego rangą oficera dzihadystów, występującego na niektórych materiałach propagandowych ISIS.
Muzułmanie oskarżyli go o kontakty homoseksualne z al-Jazwarim i strącili z wieżowca w syryjskim mieście Dajr az-Zaur w prowincji Deir Ezzor. Sam islamista został jedynie zmuszony do opuszczenia Syrii i odesłany na front w Iraku, gdzie walczyć ma na pierwszej linii frontu. Decyzja została podjęta przez kierownictwo ISIS.

Zrodlo: thesun/rmf24/metro.uk

Bedzie u nas wesolo, bye bye Parady Milosci...sasiad "emigrant" bedzie czuwal.

jacek956
06-01-2016, 19:19
Dzięki za życzenia.
Tobie również Basiu Wszystkie co Najlepsze:)

Mar-Basia
07-01-2016, 19:25
Trzeba byc samobojca aby w obecnych czasach jezdzic na tanie wczasy do Egiptu. Trumna kosztuje wiecej niz pobyt 1 tygodniowy.

7.01.2016
Atak na turystów w Egipcie. Napastnik zatrzymany
• Uzbrojony mężczyzna zaatakował turystów w Kairze w Egipcie
• Napastnik jadący motocyklem otworzył ogień w stronę autokaru
• Atak miał miejsce przed hotelem na drodze prowadzącej do piramid
• Nikt nie zginął
• Służby zatrzymały sprawcę oraz drugą osobę podejrzaną o próbę zamachu

Mar-Basia
08-01-2016, 10:02
Czyste wariactwo.

Według informacji aktywisty, który pod pseudonimem Tim Ramadan, dokumentuje i publikuje w Internecie informacje o zbrodniach Państwa Islamskiego w Syrii, w miejscowości Tabqa jeden z członków organizacji terrorystycznej dokonał publicznej egzekucji własnej matki.
Jak poinformował na Twitterze i Facebooku Tim Ramadan 45-letnia Leena al-Qasem została stracona w publicznej egzekucji przed budynkiem poczty za „apostazję”. Katem miał być jej urodzony w 1995 roku syn – Ali Saqr.

http://www.wprost.pl/ar/528957/Czlonek-Panstwa-Islamskiego-publicznie-zamordowal-matke/

jakempa
08-01-2016, 21:57
Posłuchajcie głosu Francuzki, która ma szersze spojrzenie na to co się dzieje,,,https://www.youtube.com/watch?v=8K-W-Uga6io&feature=share

Lila
12-01-2016, 13:12
Zamach w Stambule


Mam nadzieję Basiu, że nie wybierasz się ponownie.

Mar-Basia
12-01-2016, 16:34
Zamach w Stambule


Mam nadzieję Basiu, że nie wybierasz się ponownie.

Lila, lubie Istambul, czesto tam jezdze. To piekne miasto, wspaniala historia, bogactwo kulturalne. Moje dzieci staraja sie na mnie wymusic abym juz nie odbywala wiecej podrozy do krajow zagrozonych przez fanatykow islamskich.

Tak naprawde, malo ostatnio spokojnych miejsc na swiecie dla turysty. Egipt, Tunezja, Maroko, Algeria, Turcja, Stany Zjednoczone....i u nas w Europie np. Francja...chociazby wczoraj napadli na mlodego zydowskiego nauczyciela w Marseille. Wszystko w imie Allah.....jest wielki!

Nie marzmy naiwnie, ze bedzie lepiej...z ogromnym naplywem emigrantow, nie wiemy kto zapuka w nasze progi. I tu lezy sedno sprawy. Nie chodzi o emigrantow, bo to biedni i zagubieni ludzie. Chodzi o to aby wiedziec kim sa i poznac ich zamiary aby nie bylo za pozno.

Czy jest to mozliwe?

Mar-Basia
12-01-2016, 16:37
Daech : 4-letnie dziecko, ktore grozilo Wielkiej Brytanii zidentyfikowane przez media.

4-letni chlopiec, Isa lub « Jihadi John Junior » stal sie jedna z twarzy terroryzmu. W opublikowanym 3 stycznia 2016 video, maly chlopiec wystapil ubrany w « treillis » i malym palcem skierowanym ku niebu powtarzal za innym djijadista : zabijemy wszystkich « kafir » (nie wierzacych) z “tamtad” ( Wielkiej Brytanii).

Chlopiec zostal zidentyfikowany przez wlasnego dziadka, jako syn 24-letniej Brytyjki, ktora przeszla na Islam i zony jednego djihadisty szweckiego. Malzenstwo znajduje sie w Syrii od roku 2012.

Zrodlo : The Times

Nie nalezy dlugo czekac aby go ubrali w « pas szahida »

Mar-Basia
15-01-2016, 23:42
Zbrodniarze wojenni wśród migrantów? 20 tys. osób poszukiwanych


Norweska policja "przygląda się bliżej" 20 uchodźcom, którzy mogą mieć związek ze zbrodniami wojennymi. Na podstawie wskazówek od uchodźców oraz norweskich władz migracyjnych poszukiwanych jest nawet 20 tys. osób.

Jak przekazał Sigurd Moe z sekcji ds. zbrodni wojennych norweskiej policji kryminalnej, funkcjonariusze obecnie przyglądają się bliżej około 20 osobom. - Zastanawiamy się, czy jest podstawa do wszczęcia śledztwa - oświadczył.

Moe tłumaczy, że do Norwegii przybyli uczestnicy obu stron trwającego od marca 2011 roku konfliktu w Syrii (siły lojalne wobec reżimu Baszara el-Asada i rebelianci).

W ciągu ostatnich sześciu miesięcy policja odnotowała około 100 zgłoszeń dotyczących tego, iż uchodźcy przybywający do Norwegii mogą mieć związek ze zbrodniami wojennymi. - To mogą być różne sytuacje, od przynależności do frakcji militarnych, o których wiemy, że popełniały poważne zbrodnie, po bardziej konkretne wskazówki o bardziej szczegółowych zbrodniach - mówił przedstawiciel policji. Dodał też, że podejrzenia zbrodni wojennych podsycane były często zdjęciami lub filmami wideo na telefonach komórkowych uchodźców. Są one sprawdzane przez policję tuż po przyjeździe imigrantów.- Materiały, które wzbudziły podejrzenia, czasami zawierały pochwały popełnionych zbrodni - powiedział.

Reuters, wprost.pl

wujek
16-01-2016, 23:40
Do Norwegii część Arabów przedostaje się przez jej granicę z Rosją.Przepis norweski powiada,że granicy nie wolno przekraczać pieszo.Stąd oni w Rosji kupują rowery,na nich przejeżdżają granicę i zaraz za nią je porzucają.Po stronie norweskiej tego złomu leży co niemiara.

jakempa
17-01-2016, 00:11
Ryszard Legutko wygarnia Angeli Merkel

https://www.youtube.com/watch?v=E5XBi1ipDlo&feature=share

jakempa
17-01-2016, 00:33
i jeszcze cała prawda o UE

https://www.youtube.com/watch?v=HSSK-9uSckg&feature=share

Mar-Basia
12-06-2016, 18:53
Tym razem ominelo Europe. Na jak dlugo?

50 zabitych, 53 rannych. W nocnym klubie na Florydzie strzelał Afgańczyk.


Napastnik, który w niedzielę nad ranem wtargnął do gejowskiego klubu nocnego na Florydzie, zabił 50 osób, a 53 ranił - podał w niedzielny poranek czasu lokalnego burmistrz Orlando. Departament Bezpieczeństwa Krajowego poinformował z kolei, że napastnik był Afgańczykiem. Do strzelaniny doszło w klubie dla gejów o nazwie Pulse w Orlando na Florydzie. Według świadków wewnątrz mogło przebywać nawet kilkaset osób. » Afgańczyk po przeszkoleniu militarnym Napastnik zginął w wymianie ognia z funkcjonariuszami. FBI określiła strzelaninę w Orlando jako "akt krajowego terroryzmu", trwa ustalanie, czy dokonał jej tzw. samotny wilk, czy też ktoś mu pomagał. Według szefa miejscowej policji, sprawca był uzbrojony w karabin automatyczny, strzelbę i "podejrzane urządzenia". Departament Bezpieczeństwa Krajowego (Homeland Security) poinformował z kolei, że napastnik był Afgańczykiem i "miał przeszkolenie" militarne - podała agencja Reutera. Kilkanaście godzin po strzelaninie tzw. Państwo Islamskie na jednym ze swoich profili na Twitterze opublikowało tymczasem zdjęcie z wizerunkiem mężczyzny opisanego jako napastnik z Orlando - podał Reuters.. (http://www.tvn24.pl)
http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/usa-strzelanina-w-klubie-na-florydzie,651743.html

komentarz internauty:
Media w USA podają, że to był islamski ekstremista z Afganistanu. Gdyby taki atak miał miejsce w Niemczech lub Szwecji to pewnie głównym zmartwieniem "wolnych" inaczej niż amerykańskie mediów i polityków byłoby jak najdłuższe ukrywanie tego faktu lub jego bagatelizowanie, pewna Angela uparcie twierdziłaby, że to nam pewno nie terroryzm bo przecież przybysze z krajów islamskich to wyłącznie biedni ludzie i wśród nich nie ma terrorystów, (http://www.tvn24.pl)

Mar-Basia
14-06-2016, 20:52
Nastepna ochydna zbrodnia, ktorej swiadkiem bylo 3-letnie dziecko.

Do dramatycznych wydarzeń doszło w nocy z poniedziałku na wtorek w podparyskiej miejscowości Magnanville. Dżihadysta zamordował wziętych jako zakładników policjanta i jego żonę. Antyterroryści zdołali uratować tylko ich trzyletniego syna. Napastnik został zlikwidowany podczas akcji.

Według informacji mających pochodzić od policji antyterrorystycznej, która podjęła próbę odbicia zakładników, napastnik podczas negocjacji zadeklarował, że jest członkiem jednej z grup powiązanych z ISIS. Policji jednak nie udało się oswobodzić zakładników i zdecydowano o próbie ich odbicia.

W czasie akcji zginał napastnik. Okazało się, że więziony przez niego policjant został już wcześniej ugodzony śmiertelnie nożem. Podobnie została zamordowana jego żona. Napastnik miał wznosić przy tym okrzyki „Allachu Akbar”.

Źródło: tvp.info

Tolerancja...tolerancja i jeszcze raz tolerancja. Niestety ukierunkowana w JEDNA STRONE.

Mar-Basia
18-06-2016, 20:53
Fani Radiohead zaatakowani w Stambule

W Stambule zaatakowano fanów słuchających nowej płyty Radiohead. Do sklepu muzycznego wtargnęło 20 mężczyzn uzbrojonych w metalowe rury i szklane butelki.
Zespół Radiohead zorganizował na całym świecie publiczne odsłuchy swojej nowej płyty "A Moon Shaped Pool". W sklepie muzycznym w Stambule doszło podczas takiego wydarzenia do bardzo niepokojącego incydentu. Do sklepu wtargnęło 20 mężczyzn, uzbrojonych w metalowe pałki i szklane butelki.
W sieci znalazło się nagranie wideo. Ostrzegamy, że zawiera pełne przemocy sceny.
Zdarzenie miało miejsce 17 czerwca. Mężczyźni byli agresywni i wrogo nastawieni do uczestników eventu. Pobili właściciela sklepu, zranili ludzi i zdemolowali sklep. Według niepotwierdzonych informacji jedna osoba nie żyje. Na miejsce nie przyjechała policja, jedynie karetka.
Jeden z uczestników twierdzi, że mężczyźni chcieli ich zabić.
Nie wiadomo, dlaczego doszło do przemocy. Niewykluczone, że mężczyźni kierowali się przekonaniami religijnymi. Trwa bowiem obecnie ramadan, w czasie którego muzułmanie przed zachodem słońca nie mogą pić piwa i się bawić.
http://muzyka.onet.pl/alternatywa/fani-radiohead-zaatakowani-w-stambule/49k35l

Film nakrecony przez swiadka zajscia:
Radiohead Istanbul Event Attacked | Velvet Indieground Radiohead Etkinliğine Saldırı Anı
https://youtu.be/XJMv_XPmvfQ

Jeden z komentarzy internatow:
W żadnym wypadku nie można zezwolić na bezwizowe poruszanie się Turków po Unii Europejskiej.
granice dla muzułmanów mogą być otwarte tylko dzięki wizom niema innej alternatywy, za duża różnica kulturowa.

Mimo ogromnej tolerancji, tony dobrej woli - nie bedzie latwym zadaniem zintegrowac Turkow.

Mar-Basia
02-07-2016, 21:26
Jak informują bułgarskie media jeden z trzech sprawców zamachu w Stambule Ahmed Czatajew był zatrzymany w 2011 r. w Bułgarii.

Otwarto wówczas procedurę ekstradycji Czatajewa do Rosji, lecz ze względu na otrzymany w Austrii status uchodźcy, sąd nakazał wypuszczenie go na wolność.

Czatajew był zatrzymany w 2011 r. na przejściu granicznym z Turcją Kapitan Andreewo przy próbie opuszczenia Bułgarii. Aresztowano go na podstawie międzynarodowego listu gończego, wydanego przez Interpol w 2008 roku na wniosek Rosji. Rosyjska prokuratura zarzucała Czatajewowi finansowanie terrorystycznych ugrupowań w Turcji. W 2010 r. Czatajew był aresztowany na Ukrainie, lecz Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu nie zezwolił na jego ekstradycję.
Podobna sytuacja była w Bułgarii. Sąd pierwszej instancji w mieście Chaskowo nakazał wydanie go władzom rosyjskim, lecz orzeczenie to zostało anulowane przez apelacyjny sąd w Płowdiwie.
Czatajew powołał się na status uchodźcy politycznego, który w 2003 r. otrzymał w Austrii, a także na orzeczenie europejskiego sądu, który wcześniej nie dopuścił do jego ekstradycji z Ukrainy. Austriacki MSZ potwierdził tę sytuację i w nocie do bułgarskiego MSZ wypowiedział się w obronie Czatajewa. Przed ambasadą bułgarską w Wiedniu odbyło się kilka demonstracji mieszkających w Austrii Czeczenów w jego obronie.

http://www.defence24.pl/398878,domniemany-terrorysta-pod-ochrona-statusu-uchodzcy

Trybunaly roznego sortu ochraniaja terrorystow islamskich ...i mamy wyniki. 44 osoby zabite, ponad 300 osob rannych. Strach pomyslec co bedzie dalej!

Mar-Basia
07-08-2016, 09:39
W sobotę popołudniu w Charleroi miał miejsce kolejny tego lata atak islamskiego ekstremisty. Mężczyzna ranił dwie policjantki. Jedna z nich ma głębokie rany twarzy. Sprawcę ataku zatrzymano.
Świadkowie zdarzenia donoszą, że tuż przed atakiem napastnik krzyczał: "Allahu Akbar". Przy użyciu maczety ranił dwie policjantki, z czego jedną ciężko.

https://www.wprost.pl/swiat/10018240/Belgia-Dzihadysta-z-maczeta-ranil-2-policjantki.html

Mar-Basia
08-08-2016, 13:03
W Paryżu imigranci zatrzymali autobus komunikacji miejskiej a następnie podpalili go koktajlem Mołotowa. Francuskie media przemilczały sprawę.


Do zdarzenia doszło jeszcze 28 lipca, jednak próżno szukać o nich relacji we francuskich mediach głównego nurtu. Jedynie mniejsze portale zamieszczają nagranie wykonane przez świadka zdarzenia i opatrują je komentarzem za "Le Parisien", który jako jedyny napisał o ataku. Sprawcy działali z premedytacją, do zatrzymania pojazdu użyli kontenerów na śmieci. Najpierw próbowali wybijać szyby autbusu, a następnie podpalili go rozbijając butelkę z cieczą łatwopalną. Spodowowało to szybki zapłon maszyny i wybuch.

http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/francuskie-media-przemilczaly-atak-muzulmanow-na-autobus-z-pasazerami-video

Obecne lewackie rzady we Francji jakby mogly to tez z checia zatailiby zamach w Nicei i inne zamachy, ktore powtarzaja sie czesto we Francji.

STRACH przed panika obywateli, bojkotu turystyczny?
Glupota - napewno NIE. Wiec co?

Mar-Basia
21-08-2016, 12:04
Coraz "ciekawiej".

Obóz dla migrantów w Calais jest popularnie nazywany "dżunglą". Według francuskich władz, mimo przeprowadzonej ewakuacji mieszkańców nielegalnego obozowiska, przebywa w nim obecnie około 7 tysięcy osób. Są to głównie uciekinierzy z Afganistanu, Sudanu oraz Somalii. Ich celem jest przedostanie się do Wielkiej Brytanii przez tunel pod kanałem La Manche albo na promach.
Kierowcy apelują o pomoc do wojska i policji

https://www.wprost.pl/kryzys-imigracyjny/10020042/Migranci-atakuja-kierowcow-w-Calais-Sytuacja-wymknela-sie-spod-kontroli.html

oliku
13-12-2016, 15:21
Aż strach się teraz gdzieś ruszać. Chyba nawet wakacje spędzę w kraju.

jakempa
08-09-2017, 00:05
Sami wpadli we własne sidła,,,i dobrze

http://newsweb.pl/2017/09/06/ich-miny-beda-bezcenne-imigranci-rozstawili-nielegalne-obozowisko-tuz-przy/

jakempa
08-09-2017, 00:40
Na razie udają, ze nie ma problemu,,,dyskutują i chcą wcisnąć innym gości których sami zaprosili,,,

http://tefakty.pl/2017/09/06/maski-opadly-trybunal-sprawiedliwosci-chce-islamizacji-europy-sprawdz-szczegoly-skandalicznej-dec

uki887
08-09-2017, 09:15
śmieszne to mi się wydaje

________________________
neurolog bydgoszcz (https://athleticomed.pl/neurolog-bydgoszcz)

Barbara1956
11-09-2017, 01:01
Prędzej czy później wszyscy odczujemy to na naszej skórze. Dobrze byłoby gdybyśmy tylko my ponosili konsekwencje naszych wyborów. Niestety te konsekwencje dostaną w spadku nasze dzieci, wnuki i prawnuki.

No to pa
:) :) :) :)