PDA

View Full Version : Czym pomalować parapet?


kento
23-11-2015, 15:16
Mam stare rolety drewniane pionowe, słądają się jak harmonijka. One są w dobry stanie, ale parapety średnio. Oczywiście wszystko wewnątrz. Jaką farbą mogę pomalować parapet? Czy konieczne będzie malowanie tych rolet, żeby nie miały innego odcieniu?

Arti
23-11-2015, 16:10
można przylepić tapetę lub nakleić płytki.

kento
24-11-2015, 15:11
Chcemy odnowić, doprowadzić do normalności, a nie umieszczać na tym miejscu coś nowego. Ma być nadal efektownie i estetycznie ;-)

Haska
25-11-2015, 21:41
Niestety, ale po malowaniu różnice będą widoczne, bo zakładam, że to będzie malowane na dokładnie takie same kolory, jak było dotychczas, zgadza się?

kento
26-11-2015, 15:12
Kolory mają być dokładnie te same, nic się nie zmieni w tym aspekcie. Nie chcemy, żeby to zmieniło swój charakter - ma po prostu nadać estetycznie wyglądać i spełniać swoje zadanie.

Ekspert_Bondex
30-11-2015, 17:30
Hej!

Przemalowanie samego parapetu może skutkować różnicą w kolorze w stosunku do rolet, niezależnie od tego jak bliski odcień znajdziesz, ponieważ drewno z czasem matowieje. Jeśli zależy Ci na spójności kolorów pomiędzy parapetem i roletami, polecam Ci pomalować całość. Z pewnością nie będzie to łatwe zadanie w przypadku rolet, ale jestem pewny, że efekt będzie fantastyczny.

Szczególnie dobrym preparatem, sprawdzającym się przy tego typu elementach, jest lakier Bondex Universal. Środek wytwarza elastyczną i łatwo zmywalną powłokę, a także zabezpiecza drewno przed wodą, wilgocią i promieniami UV wpadającymi przez okno w słoneczne dni. Poza wartościami czysto ochronnymi, świetnie poradzi sobie w podkreśleniu naturalnego rysunku Twojego drewna i nada mu świeży wygląd. Preparat dostępny jest w 7 różnych odcieniach: złoty dąb, orzech laskowy, sosna oregońska, ciemny dąb, mahoń, teak oraz biały. Z pewnością znajdziesz taki, który będzie Ci odpowiadał.

Przed rozpoczęciem malowania należy pamiętać o odpowiednim przygotowaniu drewna. Przy użyciu szlifierki lub papieru ściernego zeszlifuj powierzchnię. Pozwoli to na lepszą przyczepność środka i dużo łatwiejszą aplikację.

Liczę, że pomogłem i Twoje drewniane elementy odzyskają blask. :)

Haska
30-11-2015, 21:30
Skoro wiesz czego chcesz, to po co pytasz? Moim zdaniem jednak te rolety również należy pomalować - bo jedno przy drugim może wyglądać po prostu staro i mało estetycznie. A przecież o całkiem inny efekt chodzi, prawda?

kento
01-12-2015, 14:58
O, w końcu konkrety. Czyli celem szlifowania nie jest usunięcie brudów, śladów itp. tylko zapewnienie sobie odpowiedniej przyczepności farby - nie wiedziałem o tym, dzięki. Tak - pomalujemy całość, macie rację - za bardzo by się od siebie różniły w momencie, kiedy tylko jeden element byłby pomalowany.

krystyna.stryjak
31-03-2016, 11:38
Malować parapet? A nie lepiej wymienić na jakiś ładny z kamienia? Ja ostatnio podczas wymieniania okien postanowiłam zainwestować również w ładne parapety od lokalnego kamieniarza z http://nagrobki-granitex.pl/. Nie dość, że teraz wszystko ładnie i elegancko wygląda, to jeszcze mi kwotę na raty rozłożył i wszystko się w budżecie domowym spięło ;)

kazio
31-03-2016, 12:36
Malować parapet? A nie lepiej wymienić na jakiś ładny z kamienia? Ja ostatnio podczas wymieniania okien postanowiłam zainwestować również w ładne parapety od lokalnego kamieniarza z http://nagrobki-granitex.pl/. Nie dość, że teraz wszystko ładnie i elegancko wygląda, to jeszcze mi kwotę na raty rozłożył i wszystko się w budżecie domowym spięło ;)
Można pójść dalej, zamówić już dla siebie cały grobowiec, przecież warto wiedzieć jak będziemy wyglądali po, a z resztek kazać posklejać nowe parapety, ewentualnie tak zaprojektować nagrobek, aby z parapetów można było złożyć "nowy domek".

Doc
31-03-2016, 12:44
Można pójść dalej, zamówić już dla siebie cały grobowiec, przecież warto wiedzieć jak będziemy wyglądali po, a z resztek kazać posklejać nowe parapety, ewentualnie tak zaprojektować nagrobek, aby z parapetów można było złożyć "nowy domek".
Nie zapomnieć o parapetówce, w grobowcu !
:black: