PDA

View Full Version : Uzaleznienie od telewizora?


aka210
08-01-2016, 11:02
Witam.
Czy mozna byc uzależnionym od telewizora. ?
Czy włączanie TV od samego rana, oglądanie pobieżne jak leci, czy szukanie po kanałach czegoś ciekawszego , drzemanie przy tym w najlepsze, usypianie wieczorem, a telewizor idzie sobie jeszcze długo , jest juz uzależnieniem czy nudą?

malgorzata.nowak
14-04-2016, 09:56
Uważam, że od telewizora można się uzależnić. Zwłaszcza jak nie ma się co robić. Niestety, ale telewizja ogłupia i lepiej zamiast przewalać kanałami, poczytać jakąś książkę lub pójść na spacer albo rower.

kazio
14-04-2016, 10:50
Wszystko zależy od marki telewizora i gdzie był kupiony.3:-)

AnekSadek
14-04-2016, 11:20
Kazio, jestes boski :D

Frat
14-04-2016, 21:41
Witam.
Czy mozna byc uzależnionym od telewizora. ?
Czy włączanie TV od samego rana, oglądanie pobieżne jak leci, czy szukanie po kanałach czegoś ciekawszego , drzemanie przy tym w najlepsze, usypianie wieczorem, a telewizor idzie sobie jeszcze długo , jest juz uzależnieniem czy nudą?
Wygląda to raczej na uzależnienie od nieróbstwa i niechęci do znalezienia sobie jakiegoś zajęcia.
W aspekcie gospodarczym znakomicie sprzyja systematycznej konsumpcji energii elektrycznej i pomaga w wyrównywaniu różnic obciążenia nocno-dziennego naszych elektrowni. ;)

paruzel
10-05-2016, 10:29
O telewizora można być uzależnionym, tak jak od wszystkiego. Sama kiedyś miałam z tym problem, że wracałam do domu, to pierwsze co robiłam, to włączałam telewizję. Teraz coraz częściej jest to zastępowane przez komputer.

trogas
15-01-2017, 10:02
Moim zdaniem jedno z gorszych uzależnień, ciężko się z tego wyrwać tak samo jak z alkoholizmu czy z narkotyków... Tym bardziej straszne, że w TV nigdy nic nie ma....

wojciech55
06-02-2017, 01:59
Jak najbardziej uzależnienie, choć pewnie nie tak groźne jak niektóre inne. Sam często mam włączony telewizor, ale zwykle jako tło do wykonywania innej czynności i tylko zerkam od czasu do czasu.

Gienia1962
20-08-2017, 23:57
Uzależnić się można od wszystkiego , od telewizora także. Ale moim zdaniem łatwiej jest wyjść z takiego nałogu niż np z nałogu alkoholowego. Pozdrawiam

saimon321
12-11-2017, 12:40
Myślę, że to najmniej groźne uzależnienie. Ja jestem osobą samotną, więc telewizor jest u mnie włączony prawie cały czas- żeby nie słyszeć ciągle głuchej ciszy.

frasag
13-11-2017, 12:46
Ja raczej od kompa się uzależniłem- ale w zamian mam dostęp do wielu pożytecznych informacji i kontaktów. Natomiast nie pozwalam żeby TV mną rządził- ja go kupiłem i utrzymuję i on ma mnie służyć a nie ja jemu. Zwłaszcza że wartościowych i nie zmanipulowanych treści jest tam niewiele.

Antoninao
13-12-2017, 19:13
Dla właścicieli ośrodków terapii proponujemy całkowicie bezpłatne dodanie Państwa ośrodka do naszej bazy. Nie wymaga to od Państwa żadnych czynności, ponieważ to nasz wykwalifikowany zespół pracowników zajmie się wszystkim od stworzenia unikatowego opisu Państwa ośrodka, poprzez zamieszczenie zdjęć prezentujących obiekt a kończąc na dodaniu pełnych danych teleadresowych. Dodamy raz jeszcze, dodanie ośrodka do naszego rankingu jest całkowicie bezpłatne i nie wiąże się z ponoszeniem żadnych kosztów.
https://osrodkiterapii.pl/

matyldzik818
22-09-2020, 09:17
Oczywiście, że można. Tak samo, jak można uzależnić się od dobrej książki czy od bliskiej osoby. Gdy się człowiek do kogoś lub czegoś przyzwyczai, gdy go zabraknie, jest smutek, niepokój i pustka. Takie jest moje zdanie

Smartas
06-06-2021, 10:20
Każde uzależnienie to problem. Ja telewizji nie oglądam. Jeżeli mam ochotę na film, oglądam na Internecie. Jak ktoś chce oglądać tanio w dobrej jakości, może kupić sobie na przykład laptop poleasingowy (https://laptopy-poleasingowe.pl/laptopy-poleasingowe) - świetny sposób by sporo zaoszczędzić

kalina3
19-11-2021, 13:59
Telewizja to zło. Lepiej iść na spacer.

arietka
19-02-2022, 14:26
Rzeczywiście telewizja to nic dobrego, no ale pewnie w wielu domach telewizor jest odpalony i po prostu coś sobie leci w tle, u nas tak często jest. Mamy telewizor 55 cali (https://www.ceneo.pl/Telewizory/Przekatna_ekranu:55_cali.htm) całkiem niedawno kupowaliśmy i udało nam się trafić na całkiem spoko ofertę

promienna
06-06-2022, 10:32
Kiedyś dużo oglądałam telewizję. Teraz wybieram tylko programy, które mnie interesują, więc i przed tv siedzę mniej. Są w internecie takie listy: http://urodaporady.pl/programy-o-urodzie-ktore-warto-znac-lista/ i wtedy wiadomo, co sobie puścić i jak. Dla mnie Player to duża wygoda.