PDA

View Full Version : scrabble


Kuleczka
19-12-2007, 11:24
Zapraszamy wszystkich chętnych do gry w naszych klubach. Informacje w dziale kluby na stronie: www.pfs.org.pl

Jednocześnie chcielibyśmy zaprosić wszystkich chętnych do pracy w charakterze wolontariuszy. Polska Federacja Scrabble przygotowuje się do uruchomienia Programu edukacyjnego "Scrabble w szkole". O programie można poczytać w serwisie: www.wszkole.scrabble.info.pl

Zapraszamy do współpracy wszystkich chętnych, zwłaszcza osoby które chciałyby pomóc przy pracach z zakresu Public Relations a także grafików, osobay o zainteresowaniach i talentach plastycznych, redaktorów, dziennikarzy.

Serdecznie zapraszamy!

Wesołych Świąt!

Ania Arana
Koordynator Programu Scrable w szkole
Polska Federacja Scrabble

Malgorzata 50
19-12-2007, 14:17
A gdzie mozna pograć w scrabble z komputerem za darmo?????

Kuleczka
19-12-2007, 15:03
Można pograć na www.zagraj.pl ale.. zapraszamy do klubu, nie ma to jak gra w realu:)

W Warszawie każdy czwartek od 17:30 w barze "Szyszka" ul.Krucza 51 - i też za darmo:)

Malgorzata 50
20-12-2007, 03:07
Dziekuje bardzo ,kocham scrabble -chociaz zupełnie amatorsko weszłam pogralam i jeszcze wróę .Kuleczko niestety nie mam talentów plastycznych .A może napisz szczególowiej jak wyobrazasz sobie tę współprace (może na priv) - a nuz coś się znajdzie w czym moglabym pomóc.

an_inna
20-12-2007, 06:42
Małgosiu, czy tam (www.zagraj.pl) jest opcja grania z komputerem, czy tylko z innymi zawodnikami?

Malgorzata 50
20-12-2007, 06:53
z sama sobą jesli nie ma nikogo przy stole

Alsko
20-12-2007, 07:22
Poszłam tam, ale nie umiem znalezć stolika pustego :confused: Bym wolała pograć z komputerem - ale nie ma tak dobrze! Jeśli nawet znajdę, to pewnie każą płacić za ściągnięcie na dysk.
Mam na dysku tylko jakieś oklepane pasjanse karciane... Biednemu to zawsze wiatr w oczy :mad:

Kuleczka
20-12-2007, 09:23
Alsko!
Kiedy wejdziesz do serwisu i klikniesz scrabble otwiera się sala ze stołami. Na górze jest napis: nowy stół; Trzeba w niego kliknąć i otworzy się stół którego będziesz gospodarzem. Po kliknięciu w napis opcje otwiera się lista opcji gdzie możesz ustalić czas gry, a także czy gra ma być towarzyska (system nie zalicza jej do rankingu) czy rankingowa. Po ustawieniu opcji kliknij "akceptuj" i usiądż przy stole klikając napis zagraj. Teraz możesz zaprosić innych do gry przez przyciśnięcie napisu "zaproś": rozwinie się lista osób będacych na sali. Jesli przy niku nie ma nr stołu to znaczy że ta osoba akurat w tej chwili nie jest na żadnym stole. Na poczatek dobrze jest zapraszać osoby z rankingiem 100 i mniejszym - w większości są to początkujący gracze.Trzeba się nie przejmować że ktoś odmówi zaproszenia - zapraszasz wszystkich którzy mają np. ranking 100 i znajdzie się ktoś chętny do gry. Jak ktoś przyjdzie a już będziesz grał z kimś innym to się nie obrazi - tak jest przyjęte. Oczywiście jak to w sieci, zdarzają się chamy ale gdzie ich nie ma? u nas w klubie - w realu -zapraszamy:)
Acha, za grę nic się nie płaci w zagraj.pl chyba że chcesz to możesz wykupić kod i on ci daje możliwość zmieniania kanałów rozmów i korzystania z forum - ale moim zdaniem nie warto.
Nie polecam gry z komputerem początkującym graczom gdyż trzeba naprawdę grać bardzo dobrze, żeby mieć szansę na wygraną. Rzeczywiście za program do gry z komputerem trzeba zapłacić jego autorowi - jesli cię to interesuje podam namiary na priv. Ja jednak tego nie polecam, bo gra z zywym człowiekiem jest znacznie ciekawsza i dodatkowo można pogadać w okienku :)
Jeśli w czymś jeszcze będę mogła pomóc, to prosze pytać, chętnie pomogę.
Serdecznie pozdrawiam i zyczę satysfakcji z gry:).

ps.Nie nalezy się przejmować przegranymi - ja kiedy zaczynałam grać, pierwszą partię wygrałam po 3 czy 4 tygodniach. Ale radość jaką wtedy poczułam pamiętam do dziś, choc było to prawie 7 lat temu:)

Alsko
20-12-2007, 09:32
za informacje!!! Jestem tuman początkujący i po Twoich wyjaśnieniach na pewno spróbuję w wolnej chwili. Tej gry z komputerem mi się zachciało, żeby zobaczyć, jak ta gra w Sieci w ogóle wygląda.
Spróbuję, kiedy się uporam z robotą domową.

A Tobie życzę wesołych Świąt i pomyślności w nadchodzącym roku. 10974

Bona
20-12-2007, 09:49
W scrabble, i nie tylko ,można również zagrać na www.kurnik.pl
Gra ta występuje tam pod nazwą "literaki". Sama bardzo często tam gram. Gier jest dużo i wszystkie darmowe. Nie ściąga się ich. Do każdej można przeczytać instrukcję. Polecam też grę kości. Świetna zabawa w wolnych chwilach. Uważam, że strona jest najlepsza w tematyce gier.Zresztą proszę się przekonać.

Kuleczka
20-12-2007, 09:57
Równiez moge polecić tę stronę, jednak musze sprostować, że w kurniku nie mozna zagrać w scrabble a w inna grę słowną tzw."literaki". Jest kilka róznic w zasadach (np.w literakach gracz karany jest za sprawdzanie słów które znajduja się w słowniku) i inny układ pół premiowych na planszy. To z kolei powoduje inną dynamikę gry i inną wagę czynnika losowego.
Pozdrawiam:)

regi21
29-12-2008, 16:20
Można też zagrać bezpłatnie na www.wp.pl
GryOnline, słowne, literaki. Zawsze są drobne różnice w zasadach gry, wszystko trzeba doczytać w regulaminie.
Najchętniej i właściwie codziennie gram na kurniku. Zasada karania utratą kolejki za sprawdzenie słowa, które wydaje nam się nieprawidłowe, jest słuszna. I partner traci kolejkę, gdy przyłapiemy go na kancie. Niektórzy kombinują albo zwyczajnie są niedouczeni.
Mnie denerwuje jednak w tej grze to, że ludzie wykorzystują pomoce, pal sześć słownik, ale to anagramatory układają za nich słowa. Ustawiam stolik na 4 min, co trochę utrudnia kombinowanie. Sama gram "z głowy"
Pozdrawiam
Regina

Irena13
01-08-2010, 19:11
Bardzo lubię literaki,ale ponieważ dopiero od niedawna korzystam z komputera to nieśmiałe próby /sromotnie przegrywałam/ bardzo mnie deprymowały. Moje Dzieci i Wnuki nie mają czasu i też pewnie niezbyt lubią w to grać. Te moje porażki wynikały ze zbyt powolnego tempa przy ustawianiu literek. Gram sobie w trening słów ale to nie to samo.

ansty
02-08-2010, 01:44
Od początku mojej aktywności komputerowej gram właśnie w scrable KURNIKU - literaki - jasne, zrozumiałe dla każdego. Nie trzeba siadać do stolików rankingowych, tylko towarzyskich - to rada dla początkujących.A w rankingu różnie bywa - jak to w grze - raz sukces,raz porażka i punkciki raz w górę,raz w dół.Polecam serdecznie - bardzo skuteczne w "rozruszaniu" szarych komórek.

Irena13
02-08-2010, 15:37
Ansty - czy towarzysko to znaczy "bez rankingu" chodzi mi o Literaki. Pozdrawiam.

weronika1
10-08-2010, 15:19
Chętnie pograłabym z kimś w szachy w kurniku, tylko wciąż nie pojmuję wchodzenia i wychodzenia od stołu. Próbowałam rozegrać już 9 partii, lecz z powodu nieumiejętności w zachowaniu się przy stole byłam zakwalifikowana do uciekinierów. Czy ktoś tam gra w szachy i mógłby mi pomóc?
Pozdrawiam. :D

ansty
29-08-2010, 19:54
Do IRENKI 38 - przepraszam-dopiero teraz odczytałam Twoje pytanie - /długo mnie nie było w seniorach/ i odpowiadam: masz rację - towarzyska gra to właśnie w pokojach "bez rankingu". Życzę Ci powodzenia!!

Opcja
22-12-2010, 23:20
Chyba dla rozrywki popatrzę sobie na te gry na kurniku.

ansty
23-12-2010, 17:48
Do Opcji! Nie Tylko Zaglądaj, Ale Zaloguj Się I Graj!!!fajna Rozrywka!

lalakosi
27-12-2010, 15:30
Na kurniku są literaki - to nie to samo co oryginalne scrable, bo serwis nie ma licencji. Ale i tak miło się gra, ja mam ponad 1000 partii już, a gram z przerwami 7lat

Rozia
05-02-2012, 13:39
Ja odkryłam scrabble dopiero w zeszłym roku.I od tego czasu gramy z mężem codziennie. Wspaniała rozrywka i...zalecana jako profilaktyka w chorobie Alzheimera!

pisii35
07-02-2012, 18:42
scrabble zawsze kojarzą mi się z wyjazdami ze znajomymi - to nasza ulubiona rozrywka! teraz odkryliśmy tez bardzo fajną grę związaną ze skojarzeniami DIXIT - ostatnio do późnej nocy bawiliśmy się! Polecam!

ansty
07-02-2012, 18:52
Gram w scrabelki od dawna, /literaki/ super zabawa, le mozna sie i zdenerwować!!! Młodzież jest bezczelna-a jakie byki gramatyczne!!! Uczyć polszczyzny, bo biada nam!!!

Dorota45
07-02-2012, 20:42
Ja też lubię grać w tę grę, idealna na zimowe wieczory, lub na letnie popołudnia w ogródku :)

ansty
09-02-2012, 18:00
Dorotko super odliczanie - aby do wiosny!!!

wojciech55
06-02-2017, 17:42
Grałem nie raz, ale ostatnio córka zachęciła mnie do grania w bardziej zaawansowane gry planszowe i jakoś Scrabble odeszły na dalszy plan.

wesolysenior
28-09-2017, 11:31
ja uwielbiam scrabble, bardzo fajnie się spędza czas podczas gry w scrabble.