PDA

View Full Version : Co z tą Polską ???...cz.III

Strony : [1] 2

Lila
19-12-2007, 20:15
Otwieram trzecią część wątku -plagiatu.Miałam chęć nazwać go'' Quo vadis Polsko'',aby wystąpić w glorii Sienkiewicza,będąc pewną iż mistrz wybaczyłby swojej wiernej fance,ale niech będzie i Lis..:D
W końcu wszystko jedno za co mnie wsadzą ..

A co dzisiaj panie w polityce.?
Byłam pod wrażeniem występu medialnego Kutza-reżysera.Dało mi to do myślenia..
Mianowicie : że z Kutza jest lepszy aktor niż reżyser.Wyobraźcie go sobie jako Króla Leara.Łomnicki wysiada.
Ta prawica wzniesiona,jak Duce.Ta siwizna rozwiana ,jak Marks .I głos tubalny -niczym Zeus Gromowładny..
Występował w imieniu Śląska.Ja sobie wypraszam.Nie jestem pokurtzony Śląsk,choć podpadam pod niego.Znaczy pod Śląsk,a nie pod Kutza.Żeby podpadać pod Kutza ,trzeba mieć maksimum 25 lat..:D jak ćwierkają wszystkie wróbelki w województwie.Taki to stary zbereźnik.

Przemówienie miał kiepskie w treści.No,uczestników Big Brothera może przekonać,jeżeli lubią nadawanie boskości osobom nieżyjącym..
Ciekawa sprawa jest.Pamiętacie Halembę ? Rok temu ? Ja jako żona byłego górnika,który przeżył katastrofę na kopalni rudy,przeżyłam to bardzo mocno..
Mołodcy wysyłający górnikow na całopalenie metanem,w tym roku odebrali bajońskie nagrody ..Gdzie ,pytam się,jest Kutz ? Czemu nie grzmi ? Nie pluje siebie i pierwszych ław sejmowych ?
A dlaczego tak bardzo sprzeciwia się ujawnieniu mechanizmu afery węglowej,która była na pewno ,a która spowodowała tę tragiczną śmierć.? Nie tylko Blidy,ale i tych górników,bo oszczędności były na ich bezpieczeństwie.

No i żeby było jeszcze śmieszniej ,Kutz Kazimierz- reżyser,odmówił wzięcia udziału w komisji śledczej.Coś mi podpada ten czynnik śląski..

senior A.P.
19-12-2007, 20:42
Mila z nicku Pani,cieta z jezyka a nie szczera w ocenach !
W Polsce juz nie o wegiel chodzi ale o Slask ,Gdansk,ziemie lubusko -szczecinska i dawne Prusy Wschodnie.
Szykuje sie nowy Grunwald i wszystko wskazuje ze nadejdzie,byc moze za naszego "seniorackiego zycia".
Nie bede sie wypowiadal na temat Kutza i jego wystapien,moge natomiast pisac o dzialalnosci PO i jej przywodcow.
Dobrze,ze jest czesc III co z ta Polska,beda i nastepne,bo temat o Polsce jest niewyczerpalny.
Dzisiaj trzeba sie przygotowywac do najgorszego i to nie tego z horoskopow i przepowiedni ale faktow i spotkan politykow na calym swiecie.
Ja i wielu ludzi widzi te fakty mozemy o nich dyskutowac bez obelg i ironii,rozsadnie i jak przystalo na seniorow. Mozemy ludzi ostrzegac przed aplauzem dla glupcow nawet na najwyzszych stanowiskach,bo swiat i ludzie przeciera oczy widzac kto,czym i jak wojuje. To wcale (ta dyskusja) nie bedzie wielka polityka,bedzie za to ocena tych,ktorzy daza nie tylko do zaglady Polski i innych panstw ale do zaglady ludzkosci. Szykowany jest HOLOCAUST II - ten bedzie okrutny.
Pisze to nie po to aby straszyc ale aby ludzi przestrzec a dominujacych w pore zatrzymac .
Kutz to jeden z malych ludzi i przypisywanie mu kazdych epitetow jest nie wystarczajace .
Drwina nie jest bronia,puste slowa zbroja,klamstwo jednoczeniem !
Na prawdzie sie opierajmy i o prawde walczmy !

Lila
19-12-2007, 22:15
Ręce i nogi mi opadły...

Aczkolwiek przeciwniczką PO jestem,to nie wiem dlaczego ,chcę jej bronić.

Może nie HOLOCAUST 2 ,ale zwyczajna ,marniutka APOKALIPSA ? Rok 2012..gdy Orion ...spowoduje...przebiegunowanie Ziemi ...
Niech wierzy ten ,kto chce.:) Mnie wsjo rawno jest.

Ewita
19-12-2007, 22:22
...i doszliśmy do przepowiedni... Prawicy wygrażającej w górze co prawda nie widzę, ale karzące i przerażające słowa naszego gościa zza oceanu przeczytałam z drżeniem w sercu:D Holocaust... słowo na tyle mocne i na tyle w mojej psychice tkwiące, że... ech, nie! Bo będzie, że się zacietrzewiam! Zostańmy już lepiej przy tym Orionie!

Malgorzata 50
19-12-2007, 22:47
Lila wysłałam ci wiadomosc ,zastanów się czy może to taki przyapdek.A jesli chodzi o Polskę to ja wreszcie jestem o nią calkowicie spokojna i mogę się przestac nią chwilowo zajmowac ,uważam- Polska sobie da radę .

hannabarbara
19-12-2007, 23:34
Lili ręce i nogi opadły, mnie zaś oczy zrobiły się jak spodki. Teraz już rozumiem co miała na myśli moja kuzynka, która pół roku mieszka w Polsce, pół roku w Chicago. Twierdzi ona, że poglądy polityczne tamtej Polonii są księżycowe.Ale o czarnowidztwie nie wspominała.

Malgorzata 50
19-12-2007, 23:43
Eeee tam biedny facet ....ja już się zamykam w tym temacie ,bo oczym tu gadać....

Lila
20-12-2007, 00:16
Jak to o czym ?
O Polsce.Można pofantazjować sobie..
Następuje przebiegunowanie Ziemi i odchylamy się ,będąc trzeźwi jak świnie w Zatoce Świń.I do tej Zatoki nas zaniesie na tratwach typu Kon-Tiki prąd morski spowodowany ruchem wirowym Ziemi.
Wody się rozstąpią na boki ( Atlantyku ) i my,niczym Mojżesz przedostaniemy się suchą nogą na Kubę ( oraz Florydę )..
wolne od dotychczasowych mieszkańców,którzy odchylą sie razem z Ziemią i fruuu...do Japonii ,sake pić .Fidel będzie szczęśliwy..

No ale musi nastąpić efekt tsunami.Ale ponieważ Ziemia nadal będzie pochylona,a my na Kubie i Florydzie będziemy bezpieczni na drzewach mandarynkowych,to obrzydłe tsunami zmiecie niestety Japonię i Australię..Czysty Holocaust..
A Polska ? Lodowiec ani chybi.Putin trojką do Warszawy będzie jeżdził ,z bańkami ropy ,błagając aby ktoś chciał ją kupić.
Stanie se biedak pod Pałacem Kultury i będzie wołał...''ropa..ropa...tanio sprzedam ''..
A tu tylko echo,bo Angeli niet.Z powodu przechyłu poleci do stanu Karolina i jedna Polka -znana nam-zatrudni ją do pracy w ogrodzie..
No a jak lody zejdą ,bo Ziemia w końcu wróci do swego poprzedniego miejsca,to my tyż..

No,to ja też Wam pokazałam jak będzie wyglądać Polska w 2012 roku.Aż się boję ...:)

inka-ni
20-12-2007, 00:43
Lila nie krakaj,bo w końcu coś wykrakasz,byle bylo z humorem.Jeden teatr już z szedl ze sceny,chcesz jego powrotu?

Anielka
20-12-2007, 01:33
Lilus Kochana,czy Ty przez pomyłkę nie wzęłaś dwóch tabletek..?Pozdrawiam cieplutko i kolorowych snów życzę.

Malgorzata 50
20-12-2007, 04:35
Wizja Lili jest bardzo obiecująca, a jak już Fidel wiecznie żywy na skutek pochyłu wyladuje na Polskim lodowcu i zakonserwuje sie nam na wieki wieków na Giewoncie to może Putina z Angelą ,zamiast ją wysylac do ogrodu naszej ulubionej Polki na obczyźnie, nająć za przewodnikow po Fidelu i Pucio zużyje ropę do oświetlania obiektu.My być może wpadniemy do Australii i spędzimy czas słuchajac nagrań pozostawionych przez Edwarda zwanego Kangurem ,ktory z KarolemX bedzie w tym czasie żlopał piwko w NY wspominając z rozrzewnieniem nasze potyczki.Tylko mieszkaniec Puszczy uratuje swe dotychczasowe miejsce pobytu ,albowiem żaden kataklizm i wywrócenia Ziemi podszewką na wierzch nie zdola go odessać od prawiecznego drzewostanu co korzenie na wylot zapuscił i ostoi się zawierusze dziejowej.

Alsko
20-12-2007, 07:40
Taki jeden prorok - śpiący na niego mówią, bo ma prorocze sny - widział zmiany po tym przebiegunowaniu Ziemi. Klimat się mianowicie zmieni na wciąż i będzie sprzyjał w naszym umęczonym Kraju (hihihihi) cytrusom.

No! Będziesz potrząsała grzywą w gaju pomarańczowym. Fajnie! I już buro-ołowianego nieba nie zobaczysz, tylko czysty błękit. Wtedy to nawet najgorsze strachy nie będą straszne...

Lila
20-12-2007, 09:18
Anielciu..:) wzięłam dwie.To było tak widoczne ?
Gdy mogłam wypić ,upijałam się wyłącznie na wesoło..Ale sama powiedz,czy moja wizja Apokalipsy jest taka niemiła ?
No ,z poprawką Małgosi,która ma rację ..:)

A co u nas ?
Ano mamy strajk górniczy 7-go stycznia.Szkoda.Nowy rząd będzie miał kłopoty i mnie to martwi cholernie.A także spełniają się przepowiednie kasandryczne ,co do koalicji.
Chłop potęgą jest i basta !!
Waldkowi nie spodobało się,że Donald bierze na siebie sukces w postaci zniesienia rosyjskiego embarga.A także Waldek boi się odpowiedzialności za strajk górniczy.Dał temu wyraz.Niestety, koalicja zobowiązuje,drogi Waldemarze..

Uważam,że nadszedł czas na szorstką ,męską przyjaźń.

hannabarbara
20-12-2007, 11:33
Przechyły naszego globu to będą pewniakiem, jak zawalimy Euro2012. Co całkiem jest możliwe, gdyż co bardziej "umnych" rodaków wywiało z kraju. Może stadiony powierzymy znowu jakimś firmom portugalskim i będzie jak z Terminalem II na Okęciu. Co do CV Daniela, to do ISS jeszcze nie dotarło. Ale na wszelki wypadek zawiadamiam, że funkcji ambasadora nie obsadzamy. Potrzebny nam za to rzecznik prasowy. Dlatego absolutnie konieczne jest zdjęcie z profilu i z przodu (z lewym uchem).Złożone oferty demokratycznie rozpatrzymy.

senior A.P.
20-12-2007, 11:37
Witam doborowe towarzystwo wzajemnej adoracji !
Jednak nie wszystkich widze na dyzurze,czyzby zaspali albo ja zawczesnie wstalem ?
Jednak obawiacie sie rolnikow,gornikow i chlopow z podkarpacia, co za czasow zakladania spoldzielni produkcyjnych na starej rzeszowszczeznie (nie mylic z unijnym regionem - 17 stanem B),kobitki kladly sie pod traktory i nie daly zaorac chlopskiej wlasnej ziemi nawet z dobroczynnej reformy rolnej.
Obawiacie sie,ze gornicy udowdnia dla kogo kopali wegiel i za ile go zlodzieje sprzedawali swoim wspolbraciom i za jaka cene kupowal Polak ten,ktory jeszcze posiadal piec kaflowy i kuchenke na dwa fajerki weglowe.
Robotnikow juz nie nalezy sie obawiac,bo wyjechali w swiat budowac i produkowac dla obcych burzujow i karlow (tak ich kiedys okreslali).
Duchowienstwa tez nie nalezy sie obawiac,wprawdzie mamy nieposlusznego zakonnika co to razem z ludem bozym sie modli ale juz i na niego zastawiono sidla. Od czasu kiedy ks. Popieluszke utopiono w Wisle strach ksiezy oblecial i wola czysciec na ziemi oby tylko pozyc.
Obawiacie sie jednak (jak czytam) przebiegunowania ziemi.
Oj bedzie ono bedzie i to jeszcze przed 2012 rokiem wczesniej niz Wasze horoskopy i przepowiednie przewiduja. Bo przeciez juz sie w obu Amerykach zaczelo. Ci z Poludniowej zaczeli inaczej myslec niz ci z oglupionej Polnocnej gdzie nawet paralizatorem elektrycznym zamyka sie na wieki usta Polaka co wrzeszczy na lotnisku na tych co Ameryka rzadza.
Te amerykanskie bieguny staja sie nie bezpieczne i tsunami przez Atlantyk moze dojsc i do dumnej i pysznej Europy. Jak wiesci donosza w Europie ponoc juz do pelnoletnosci doszedl wnuk Hitlera,co bardzo dlugo skrywano przed opinia publiczna,ze ten z wasami splodzil dziecko a to dziecko nastepne i bedzie chyba podobne do dziadka.
Tak to juz jest,ze i w Polsce wnuczeta dochodza do glosu w "polskim rzadzie" i to sobie nawet tak poczynaja,ze traktaty w Lizbonie podpisuja bez ich przeczytania,bo tak nakazuje prawo rodzinne,w ktorym nawet hipoteka jest zawarta. Nie ma wiec obawy,ze usmiechnieta Angela bedzie sprzataczka czy pokojowka,bo narody wybrane,dumne i pyszne nie nadaja sie do sprzatania.
Polak zas potrafi wszystko ,nawet ten przybyly z Kazachstanu ,ktoremu jeszcze tylko polskie zupaki przeszkadzaja. Nie bede mu slal pozdrowien,bo nawet szkoda sobie rak brudzic w kierowaniu do takich odpowiednich paczek z ......
Pare slow do Pan majacych wizje po wszelkich tabletkach nasennych i tych w plynie omamach.
Kochane Panie ! Jak nie macie sie juz do kogo przytulic przed snem (kto by z takimi wytrzymal) to Wam podesle paru AfroAmerykanow,ci zdolni dac wszystko kobiecie,Jak pisza to nawet jeden zdazyl uszczesliwic w krotkim czasie 12 pragnacych !
Macie prawo w demokracji do wszystkiego nawet do wzajemnego pocieszania ale od czasu do czasu to piszcie na temat,bo wody w mediach jest nadmiar,zas w klubie seniora sa juz powazniejsi ludzie niz dziennikarskie mlokosy za kase. Chyba,ze i Wam wnuczeta ,synowie i cory pomagaja i podpowiadaja jak trzeba opisywac polska rzeczywistosc.
Ring wolny - pierwsze starcie !

Ewita
20-12-2007, 11:40
Przechyły naszego globu to będą pewniakiem, jak zawalimy Euro2012. Co całkiem jest możliwe, gdyż co bardziej "umnych" rodaków wywiało z kraju. Może stadiony powierzymy znowu jakimś firmom portugalskim i będzie jak z Terminalem II na Okęciu. Co do CV Daniela, to do ISS jeszcze nie dotarło. Ale na wszelki wypadek zawiadamiam, że funkcji ambasadora nie obsadzamy. Potrzebny nam za to rzecznik prasowy. Dlatego absolutnie konieczne jest zdjęcie z profilu i z przodu (z lewym uchem).Złożone oferty demokratycznie rozpatrzymy.
I ty naprawdę myślisz Haniu-Basiu, że się ten "puszczyk puszczański" zdekonspiruje???:D
Nie powiem - chętnie bym sobie obejrzała podobiznę niejakiego Daniela (nazwiska nie wymienię, chociaż ładne jest i historyczne):D

Ewita
20-12-2007, 11:49
Witam doborowe towarzystwo wzajemnej adoracji !

Pare slow do Pan majacych wizje po wszelkich tabletkach nasennych i tych w plynie omamach.
Kochane Panie ! Jak nie macie sie juz do kogo przytulic przed snem (kto by z takimi wytrzymal) to Wam podesle paru AfroAmerykanow,ci zdolni dac wszystko kobiecie,Jak pisza to nawet jeden zdazyl uszczesliwic w krotkim czasie 12 pragnacych !

Jest to rzeczywiście bardzo na temat! :D
A w związku z tym nie ma o czym dyskutować! Jad jest podobno lekarstwem, ale w nadmiarze po prostu truje... I nikt mi nie będzie narzucał, jakie wizje powinnam mieć po wirtualnym drinku, wypitym w wirtualnym barze!

hannabarbara
20-12-2007, 11:50
Drogi Seniorze A.P. Jak juz piszesz takie elaboraty, to proponuję Ci byś wydrukował sobie przedtem posty swoich przedmówców, bo kiciają Ci się niemożebnie. Ale może to wpływ cyklonu, który jak donosi nasza krajowa prasa, przeszedł dziś przez piękną Florydę. Za AfroAmerykanów( czy tak się pisze z dużą A w środku?) serdecznie dziękujemy. Jak byśmy nie miały kogo tulić przed snem, to zawsze możemy "do serca przytulić psa".

senior A.P.
20-12-2007, 12:31
Wybacz moja nauczycielko ale tych (o ktorych wspomnialem) inaczej nazywac nie moge i dla szacunku pisze ich z duzej litery. Ciebie tez szanuje i za nauke kiedys sie odwzajemnie !
Przedrukow swoich przedmowcow nie bede czynil ,znam je na pamiec i co ciekawe wszystkie przy braku argumentacji opieraja sie na wytknieciu "polszczyzny",nazwanie nieznanych glupimi,w braku juz slow i polotow, skierowanie na badania psychiatryczne. Nic na to nie moge poradzic jezeli takie otrzymaliscie instrukcje od swych szefow przy wprowadzaniu poprawnosci politycznej i myslenia na rozkaz.
Dalej nie bede odbiegal od tematu i uczestniczyl w slownych przepychankach,moze wreszcie podyskutujemy czy Polska jest jeszcze Polska ? Czy juz otwarta bedzie dla wszystkich przybledow od jutra .

Lila
20-12-2007, 12:34
Jakby nie było seniora,to smutnawo dzisiaj byłoby..:D

Biedaczysko.Sam to spłodziłeś ,czy cały "florydzki dom spokojnej starości'' ci pomagał ? Bo czuję w tym rączkę ( i nie tylko ) żydowskiego adwokata..
Ty się nie daj tym Amerykańcom.Co oni ci ograniczają dostęp do sieci - w tych a tych godzinach.Nie daj się !! Jesteś żołnierz polski,który utrwalał reformę rolną,czy nie jesteś ?

A u nas od dzisiaj Europa bez granic.I ten wnuk Hitlera zaczyna mi spędzać sen z powiek.Bo która to zaraza może być ? Przecież niemożliwe ,aby Erika Steinbach tak umiała się zamaskować ,bo tylko ona mi pasuje do tego wizerunku...Deutschland ...Deustschland ...uber alles ! Heil senior !:D

Tylko proszę mi nie mówić,że to nasz Donald ,bo nijak niepodobny,nawet jakby przeprowdzić symulację komputerową z wąsami.Ale miał owczarka niemieckiego i to jest dowód przeciwko niemu...oooo..
A może to Stefan Mueller z '' Europa da się lubić '' ? I tak podstępnie zrobiłby desant na Warszawę ? Aby znowu ją zburzyć ? A to padalec ! Dawać go i ....bigosować ,jak mówił pan Zagłoba.A to zgodnie z tradycją bigosu świątecznego,jaki może być tylko w naszej Polsce,bo nigdzie tak nie smakuje jak na polskiej ziemi i w polskim towarzystwie.Może być TWA.:D

Stanley
20-12-2007, 12:39
Lila Ty mi tu do bigosu nie dodawaj aby Seniora lubię bigos i ma być z grzybkami ale nie amerykańskimi.Któryś raz już motasz w potrawach a święta tuż tuż co Ty sobie myślisz kto mi zrobi nowe potrawy? Mam pościć całe święta?

senior A.P.
20-12-2007, 13:23
Pytasz o wnuka czy o wnuczke ?
Ja wspomnialem wnuka i to za polofcjalnymi "wiadomosciami",plynacymi z wysokiej gory (mniejsza o nazwe). Ja bym zaczal poszukiwania rodzicow tego wnuka to nie takie trudne,latwiejsze niz "kod Leonarda",gdy juz znajdzie sie dom ,latwo przesledzic losy jego mieszkancow i kontakty miedzyludzkie.
Tym jednak niech sie zajma ci,ktorym ten "nowy wodz" zagraza. Nie wiem tylko dlaczego Ty sie obawiasz i miewasz niespokojne sny - jakies zle przeczucia ?
Wczoraj w pewnym gronie (nie,nie z domu starcow,tam mi jeszcze nie spieszno,zreszta nie stac mnie na taki luksus,zabraklo by wartosci domu i emerytury) ogladalismy "Katyn" A.Wajdy ,po seansie wywiazala sie mala dyskusja,ktora warto przeniesc nawet i na to forum seniora z wielu powodow. Zaczne moze nie od slow krytyki (nie jestem krytykiem filmowym - za wysokie progi na zupaka nogi) braku odpowiedniego zakonczenia filmu,nikt nie raczyl wyjasnic widzom co to bylo to NKWD i cala reszta,bo przeciez rosyjskie "zupaki" nie strzelali w potylice,zawsze tam na samym dnie serca Slowianina drzemalo milosierdzie,a u tych pokazanych na filmie w rosyjskich mundurach widoczna byla msciwosc nazwijmy ja jako "ewangieliczna" - cos w rodzaju "oko za oko". W dyskusji naszej wywiazala sie tez sprzeczka o to kto przygotowal do takich dzialan "czerwonoarmiencow",ba nawet "aktriabskoj pierestrojke".
Dyskutowaliscie Panstwo o tym filmie w swym gronie ?
Jak nie to podyskutujmy,tym bardziej,ze film jest "na czasie" i na ekranach polskich kin jakie jeszcze nie zdazyly upasc.

Lila
20-12-2007, 13:38
Ech senior...senior.Jak ty w tej dalekiej Ameryce martwisz się o polskie kina.Jestem wzruszona.Tak jak tym wnusiem Adolfa.A tak nawiasem,kim była szanowna babcia ? Ewa Braun ?

Co do filmu Wajdy.Wiesz,reżyser zakładał ,że film będą oglądali ludzie ,którzy wyszli poza elementarz Falskiego i będą wiedzieć co to NKWD.Tym bardziej,że jej podstawy wybudował nasz rodak - Feliks Edmundowicz Dzierżyński.

Zawsze CZEKA strzelała w potylicę,z bardzo prostego powodu.Wyczyn można było ukryć przed ofiarą do samego końca i była to dość czysta robota,jako że wlot kuli był w potylicy ,a wylot na czole.Kula przebijając mózg ,nie powodowała zbytnio krwawienia ani rozprysku mózgu.
Po prostu - bezpieczeństwo i higiena pracy..i ty jako żołnierz powinieneś to wiedzieć..

Na dnie serca Słowianina może i miłosierdzie drzemało,ale w wypadku Rosji ,zawsze mocno spało i na ogół się nie budziło.
Może przypomnę ci słynny rozkaz Lenina - '' rozstrzelać milion Kozaków ''..Trzy słowa,a za nimi ....milion istnień,pragnień i nadziei życiowych.
A 6 milionów ofiar głodu na Ukrainie ? No cóż,zawsze rewolucja pożerała swoje dzieci.

Nooo,to już wiesz,kto przygotował czerwonych morderców do takich działań..

senior A.P.
20-12-2007, 13:50
Jak to dobrze,ze wspomnialas tow. Lenina !
Nie nie, nie dlatego ze go uwielbialem ,czy nosilem czerwona legitymacje ale dlatego ,ze dzisiejsza mlodziez winna wiedziec kto takiego i jakiego wodza splodzil,bo dzisiaj o plodzeniu dyskusje rozwinalem wracajac do wnukow innych narodowosci niz polska.
Z tym dzierzynskim to poczekaj,bo nieco sie zagalapowalas i takich "polakow" jak on bylo wielu w tamtych czasach , a dzisiaj nie brakuje, o nich pozniej.
Wracam do Lenina i moge liczyc na Ciebie ,jako tej ktora na elementarzu nie skonczyla swojej edukacji,ze nam przyblizysz sylwetke wodza rewolucji i opiszesz droge jaka przybyl do przyjaznych Slowian rosyjskich niczym jeszcze targnal sie na tron carow.
Chetnie poczytam wszelkie wersje ale nie te ,ktore mialem okazje poczytac we wszelkich wydawnictwach.
Zaczyna byc ciekawie,tylko prosze nie przerywac wypiekiem ciast swiatecznych i daniami na wigilie.
Czekam !

Lila
20-12-2007, 14:37
Ależ seniorze.O Wołodii powstało tyle dzieł,że nie warto pisać.Bo i nie ma o czym.Jego mózg jest wytłumaczeniem jego poczynań.Mózg syfilityka.I to nie Nadieżdża Krupska przywlokła mu kiłę do łóżka.Tak więc ,można śmiało powiedzieć,że czerwoną rewolucją dowodziła - kiła.

Noo..i jeszcze chichot historii ,to bitwa warszawska.Naprzeciw siebie stanęli śmiertelni wrogowie ,a raczej ich wojska .Piłsudski i Lenin.Młodsi bracia przyjaciół na śmierć i życie - Aleksandra Uljanowa i Bronisława Piłsudskiego,którzy zorganizowali zamach na życie cara Aleksandra III.
Aleksander zginął na szubienicy a Bronisław zostały zesłany na Sachalin..
I tu niespodzianka jest na pewno.Bo żyje jego potomstwo,wprawdzie nieco skośnookie ,ale po linii męskiej.Jak będziemy szukać wodza,to tylko na Sachalinie..
I jest to pewniejsze ,niż hipotetyczny wnuk Hitlera.A co taki wnuk zresztą może,w porównaniu z Piłsudskim o mongolskim wyglądzie Czyngis -chana ?

Czyli jakbyś nie patrzał - prosto ,wspak czy na wznak - Polska potęgą jest i basta.

senior A.P.
20-12-2007, 14:48
Sprytnie "Wacpanno" obeszlas pochodzenie (drzewo rodowe ) wodza. Zreszta nie ma sie co dziwic pamiec juz nie ta i nastepne rewolucje przeminely,nawet ta ostania nic nie mowi o pochowku taty (wodza, ktory obalil komunizm w Polsce),mimo ujawnienia nazwisk innych niz te obecnie noszone.
Rozumie Pania i spodziewalem sie takiej a nie innej odpowiedzi (po konsultacji z "naczalstwiem") dopiero po 47 minutach.
Nie zadawala mnie ona i uparcie daze aby Pani odpowiedziala kim byl Lenin jeszcze przed zarazeniem HIV-em tamtego wieku.
Chodzi mi o drzewo rodowe,to bardzo wazne nawet i dla dzisiejszych dziejow.Spodziewm sie odpowiedzi szybszej,za co z gory dziekuje.

Ewita
20-12-2007, 15:02
Nie zadawala mnie ona i uparcie daze aby Pani odpowiedziala kim byl Lenin jeszcze przed zarazeniem HIV-em tamtego wieku.
Chodzi mi o drzewo rodowe,to bardzo wazne nawet i dla dzisiejszych dziejow.Spodziewm sie odpowiedzi szybszej,za co z gory dziekuje.
Rozkaz wydano? Melduj się "Waćpanno" po wykonaniu!

Lila
20-12-2007, 15:09
Senior...kurna,panie senior ,co ja nie mam nic do roboty ,tylko siedziec na necie i o Leninie gadać ?
Święta idą,u mnie w pracy opłatek się szykuje,a tu ktoś mi imputuje jakieś konsultacje..

Nie wnerwiaj mnie .Idź się powieś ,albo utop jak wspomniany wyżej Bronisław Piłsudski.
Jeżeli ci chodzi o jakiegoś Żyda w rodzinie Lenina,to wybacz....ale nie śledzę prowadzenia się jego prababci.Może Żyd ...a może nie Żyd ? Skoro Puszkin był pra-prawnukiem Murzyna ,to wszystko jest możliwe.
Zresztą takie mieszanki są urocze.Przypomnij sobie Annę Kareninę.Tołstoj opisał dokładnie wygląd siostry Puszkina.Jak to dobrze,że carska Rosja nie była rasistowska,bo Ku -Klux - Klan we wschodnim wykonaniu ,to byłaby dopiero trauma..

Ps.Mam nadzieję ,że nadążysz ...:)
Na temat to lubił mówić tow.Gomułka.Dokładnie i dobitnie.I też miał fobię.Żyda widział nawet we własnym cieniu.

senior A.P.
20-12-2007, 15:15
Jaki rozkaz ? Przeciez to dyskusja,zas prawdy nie nalezy sie obawiac.
Tej prawdy brakuje dzisiaj swiatu !
Czy tak trudno przyznac sie do pochodzenia,poprzednich nazwisk,opcji politycznych,przynaleznosci partyjnej dawnej i obecnej lub nawet dzialalnosci antynarodowej ?
Zacznijmy budowac swiat na prawdzie !
Zaniechajmy wszelkich klamstw,obludy,faryzejstwa,wtedy napewno bedzie sie nam zylo lepiej i spokojniej.
Do tego nie potrzeba rozkazow,wystarczy dobra wola i odslonieta przylbica.

Lila
20-12-2007, 15:22
Seniorze ,odsłaniam przyłbicę i nie tylko . Idę się połamać..

Nooo,nie ciesz się brzydalu ! :)Opłatkiem .

senior A.P.
20-12-2007, 15:27
Pierwszy odruch bezwarunkowy (Twoj) mnie zadawala ale cala reszta to juz ble,ble,ble.
Wczesniej mialem dosc ciekawa sytuacje przed wyslaniem poprzedniego postu - nagla przerwa w sieci internetowej i dopiero po telefonicznej interencji tam gdzie trzeba lacznosc zostala nawiazana - to tak na marginesie o dzialaniu spec sluzb,moze nawet po za Polska.
Co do Wiesia-Wladzia Gomulki to tez chetnie podyskutuje,nawet o tym jak jego wlasna zona niechciala mu dawac ....zupy i ....
i stal sie antysemita,zapomnial biedak o jednym,ze ma tylko swoj jedyny "popeliniak",wtedy jeszcze partyjniacy w mistrzostwach oszustwach i kradziezy na taka skale jak obecnie nie uczestniczyli (w Polsce ma sie rozumiec),a Wladek naprawde uwierzyl w komunizm i jego tworcow.
Nie bede jednak Pani przeszkadzal w innych czynosciach i zwalniam z odpowiedzi,co nie znaczy,ze co sie odwlecze to nie......... , ja tez mam inne obowiazki w "domu starcow".
Do przeczytania !

Lila
20-12-2007, 18:33
Ups..To ja ,ślepa komenda,nic nie wiedziałam..hi hi..

Żona Władziowi nie chciała dawać doopy ? A któżby się jej dziwił ? On taki powolny był,niech mu ziemia lekką będzie.Może czasu za dużo nie miała ??
No popatrzcie kobiety,co celibat może zrobić z chłopem...:)
A ja idąc na J.Górę,widzę całe stado takich w celibacie ,na biało ubranych..
Co się dziwić ,że w konfesjonałach ,tylko o szóstym przykazaniu chcą gadać.Tak głosi fama i wszystkie gołębie jasnogórskie o niczym nie gruchają.
Gołębice też.
Chłopy wyposzczone są,dobre żarcie mają ,to i głupieją.Jak Pierwszy.

Dzięki seniorze za ten odruch bezwarunkowy.Bóg zapłać.
Alleluja...Bóg się rodzi..:)

siekierka
20-12-2007, 19:13
A Jakubowska , jak sąd Nie zza Wisły stwierdził, jest NIEWINNA.
No jeśli tak sprawiedliwe są Sądy, to zaraz Stokłosa będzie na wolnościi jeszcze pewnie paru innych byłych klientów byłego mecenasa Ćwiąka.
Nie rusz baka, boon Ćwiąka.

kufa86
20-12-2007, 19:33
Ćwiąk z bąkiem się obronią,
z jednej stajni gonią.

senior A.P.
20-12-2007, 21:47
"bog sie bedzie rodzil,alleuja pozniej,na samym zas koncu sad ostateczny" i co ? Nie tak latwo przez "ucho igielne" dostac sie do mamra !
Niech oni sie sadza nawet do ostatecznego dnia a mnie zabolalo,ze moj Prezydent Polakow w Afganistanie nie zauwazyl . Drgnelo we mnie stare kolaczace zolnierskie serce i chyba zloze zazalenie,bo nic innego zrobic nie moge,przeciez nie jestem ZSZ znaczy sie Prezydentem ....RP (nie wiem juz ktorej ,bo stracilem rachube).
Teraz zastanawiam sie co moglo byc tego powodem,ze Polska nawet w pochwalach jest pomijana,to mi zle wyglada.Czyzby Tusk z Putinem sie dogadal w sprawie tarczy ?

Lila
20-12-2007, 22:22
Senior,cóż się dziwisz?
Czy to twój prezio ( w domyśle chodzi o prezydenta USA ),zniósł embargo na polskie mięso ? Nie,to Pucio przecież.
I sądzisz,że to za darmochę ma być ?
Zresztą co nam przyjdzie z amerykańskich pochwał ? Mogliście nas doceniać,jak był czas na to.A teraz nasi chłopcy spędzają święta w mamrze,bo wykonywali amerykańskie rozkazy..

A u nas po Nowym Roku nudno nie będzie...:)

Zgodnie z harmonogramem styczniowym odwołanie Kamińskiego nastąpi tuż przed przejęciem mediów i dekaczyzacją w prokuraturze. Miejmy nadzieję, że PO nie zacznie zapełniać więzień jak to grożą posłowie POLiD-u w czasie debat sejmowych. Z pewnością spać spokojnie będą mogli sędziowie, którzy w stanie wojennym sprzeniewierzyli się zasadzie niezawisłości i niezależności. Bo zgodnie z uchwałą Sądu Najwyższego nie będzie można im uchylić immunitetów. W ten właśnie sposób niemożliwe staje się postawienie im jakichkolwiek zarzutów przez IPN.
Sąd Najwyższy uznał, że komunistyczni sędziowie musieli stosować dekret o stanie wojennym, bo nie mogli sprawdzić, czy łamie on konstytucję, czy nie.

Droga Platformo!
Dzięki waszym rządom już dzisiaj: kaci i ich mocodawcy mogą spać spokojnie. Od stycznia odetchną mafiozi i złoczyńcy czyli będzie „Irlandia”, albo raczej Rywinlandia.

ps.Oglądam '' Szkło kontaktowe ''...Nigdy tego nie robię,jak i nie słucham Radia Maryja ,po pierwszym wysłuchaniu lizo-tyłków .I co ? Powtórka z rozrywki ?
Jakiś starowina na ostatnim dechu ,gdacze z uwielbieniem dla walczących prowadzących.
Kobietka z mezzosopranem w gardziołku - niczym pularda, miesza z błotem PiS.Ciekawe,że nie ma ani jednego telefonu od zwolenników PiS-u.A nie wierzyłam ,że telefony są selekcjonowane..
Chiba ja sie chyce.Za słuchawkę.Ciekawie byłoby..:):)

Basia.
20-12-2007, 22:27
/powtórkę o 3 w nocy/ faktycznie nie ma telefonów od zwolenników PiS-u.

senior A.P.
20-12-2007, 22:38
PO jako jedna z najwyzszych partii po PZPR,jest nieomylna.Dlugo musieli czekac jej czlonkowie na sukcesy i je wreszcie maja - tak twierdzi opinia publiczna.
Jezeli jeszcze ma ktos watpliwosci, to chyba tylko ten co nigdy nie nalezal do partii.
Co zlozylo sie na ten sukces partyjny kiedy to nawet RM nie pomoglo.
Gdzie tkwi sila napedowa ???
Mam sie nie dziwic nawet blogoslawienstwu Papieza ?

Stanley
20-12-2007, 22:55
Myślę ze decydują teraz o sympatiach politycznych względy estetyczne. Po i PiS to taka sama partia poglądy mają takie same wbrew temu co tu piszecie. Ale słuchanie co mają do powiedzenia Karski Kurski Brudziński czy sam Naczelny i jeszcze trochę nazwisk a zwłaszcza forma w jakiej to mówią jest właśnie ze względów czysto estetycznych nie do strawienia.Ja w każdym razie mam po dwóch latach dość insynuacji, języka ciągłej wojny, nagrywa, podsłuchiwania, nieomylności itp specjalności Waszych idoli.Cholera znowu nie przeczytałem kartki' nie odzywaj się bo i po co"

Lila
20-12-2007, 23:00
Myślę ze decydują teraz o sympatiach politycznych względy estetyczne. Po i PiS to taka sama partia poglądy mają takie same wbrew temu co tu piszecie. Ale słuchanie co mają do powiedzenia Karski Kurski Brudziński czy sam Naczelny i jeszcze trochę nazwisk a zwłaszcza forma w jakiej to mówią jest właśnie ze względów czysto estetycznych nie do strawienia.Ja w każdym razie mam po dwóch latach dość insynuacji, języka ciągłej wojny, nagrywa, podsłuchiwania, nieomylności itp specjalności Waszych idoli.Cholera znowu nie przeczytałem kartki' nie odzywaj się bo i po co"..

...dlaczego masz nie mieć swojego zdania ?
Przecież nawet Mucha siada na tym ,co jej się podoba.A tak ciepło o niej piszesz.

ps.Mam nadzieję,że nie zmarło się jej na zimę ?

Stanley
20-12-2007, 23:06
Lila toczenie bezsensownej dysputy mija się z celem.
O czym jest większość postów przeciez to fantasmagorie.Pomysły z XIX wieku a może i wcześniej.A poglądy moje znasz wyrażałem je jasno.
Ps . Dziękuję za pamięć o Musze no cóż mnie też pozostała pamięć.

Lila
20-12-2007, 23:14
Mogę tylko powiedzieć,że boleję razem z Tobą,choć miłuję czworonogi ,a Ona miała tych nóg chyba więcej..

Poza tym pogadać sobie zawsze można.Polityka jest ciekawa ,niczym najlepszy teatr.Zmieniają się aktorzy ,scenografie ...narasta dramaturgia ,która ni z tego ni z owego ,przekształca się w farsę..:)

Jeżeli ma się odpowiedni dystans,to można o tym rozmawiać.:)
Tak jak o medycynie..

Lila
21-12-2007, 09:47
..opartą na scenariuszu niezapomnianego filmu -'' JAK BYĆ KOCHANĄ''..

W roli głównej moja ( i nie tylko moja ) ukochana posłanka -Żulia.Właściwie z owego scenariusza ostał się tylko tytuł.Ale Żulia pracuje wydajnie na miłość poddanych ,w tym także na moją.

Ja jestem pełna podziwu.Bo sami powiedzcie ,mózg lżejszy o 7 gram,a co wymyślił ?
Otóż stała się rzecz bez precedensu.Tajne służby zaczynają się kontrolować nawzajem..Tego jeszcze nie grali..:D
ABW kontroluje CBS !!
Agenci Abw przeglądają wszystkie dokumenty służby dowodzonej przez Kamińskiego ..Po co ? Ano proste .Zwyczajnie raport przygotowany przez minister Julię Piterę o CBA okazał się dokumentem słabym. Nie ma tam nic, co pozwalałoby odwołać Kamińskiego i obronić tę decyzję przed sądem. Argumentów mogą teraz dostarczyć funkcjonariusze ABW.

Kontrola trwa od środy.Kochajmy Żulię,naprawdę.Dzięki niej,wszelakiej maści łapówkarze i korupcyjni łgarze,będą mogli zarobić na chleb i kawałek dorsza na święta.
A przecież to święta miłości,więc kochajmy się wszyscy i wybaczajmy .A także kupujmy koperty,koniecznie,bo zabraknie.

Żulia znalazła receptę na to ,jak być kochaną.:D

Anna_Maria_57
21-12-2007, 11:21
Myślę ze decydują teraz o sympatiach politycznych względy estetyczne. Po i PiS to taka sama partia poglądy mają takie same wbrew temu co tu piszecie. Ale słuchanie co mają do powiedzenia Karski Kurski Brudziński czy sam Naczelny i jeszcze trochę nazwisk a zwłaszcza forma w jakiej to mówią jest właśnie ze względów czysto estetycznych nie do strawienia. Ja w każdym razie mam po dwóch latach dość insynuacji, języka ciągłej wojny, nagrywa, podsłuchiwania, nieomylności itp specjalności Waszych idoli. Cholera znowu nie przeczytałem kartki' nie odzywaj się bo i po co"

Masz absolutną rację ;)

Jedno i drugie prawica, razem głosowali w poprzednim Sejmie, PO poparła wiele bardzo kontrowersyjnych ustaw - ale w "obyciu" różnica jest kolosalna!!
No i jeszcze jedna ważna różnica to stosunek do Europy i świata - PiS to zaścianek (J.K. chwali się, że nie ma konta w banku!!!!) a PO to Europejczycy.

A tą kartkę to wyrzuć ;) potrzebny jest spokojny głos rozsądku :)

Lila
21-12-2007, 12:17
Noo,ja wolę takiego co nie ma konta,niż tych co posiadają wiele kont.W bankach szwajcarskich.
I nie mam na myśli biznesmenów..:)

Ale pożyjemy ,zobaczymy.Zawsze ludzkie panisko jest milsze dla oka,niż nabzdyczony konus.

Basia.
21-12-2007, 12:32
Noo,ja wolę takiego co nie ma konta,niż tych co posiadają wiele kont.W bankach szwajcarskich.
I nie mam na myśli biznesmenów..:)

Ale pożyjemy ,zobaczymy.Zawsze ludzkie panisko jest milsze dla oka,niż nabzdyczony konus.
To prawda, ale ja mimo wszystko konusa nabzdyczonego obdarzam większym zaufaniem. Niech sobie nie ma konta i prawa jazdy dla mnie i tak pozostanie mądrym człowiekiem /politykiem/, chciał dobrze nie wyszło niestety.

senior A.P.
21-12-2007, 13:35
Sprawa zalatwiona,"szla-banki" otwarte,pogranicznicy dali sobie buzi ,prezydenci i premierzy uscisneli dlonie ,
a zlodzieje i przemytnicy co ???
Wiecie,wiecie !
Namierzyli miejsca i ruchomych celnikow wzieli pod lupe.
Wiwat strefa Schenegen !
Wy tu sie spieracie o partie i realizacje ich celow (seniorzy), a mlodzi pija do potegi strefowe piwo i zaliczaja skrety.
Europa bez granic Prosze Panstwa ,to jest to co bylo potrzeba dla............... i osiagnieto.
Na dodatek wszystkiego dwaj dorodni "redaktorzy" wydaja najswiezszy miesiecznik "Co z ta Polska ?" (chyba zapozyczyli nazwe z tego klubu). Panowie obcego pochodzenia Leszek Bubel i Boleslaw Szenicer zwarli szeregi i czuja sie dobrze. Za jedyne 9,90 (jeszcze zlotych) mozna poczytac "jak hartowala sie stal",gdzie ? Oczywiscie w Polsce. Nie ma to jak "pisma swiete" te stare i te wspolczesne. Zanosi sie na upadek GW i "rzepki" ale poczekajmy, bo zwiazek zawodowy "golebi pocztowych" wniosl protest - nie bedziemy dzwigac ciezaru antysemityzmu.
I co ? Znowu trzeba bedzie sprzedawac z pod lady albo zagladac do zakrystii.
Co z ta POLSKA,jest czy juz jej nie ma ???

Lila
21-12-2007, 13:52
Ooooo,następny plagiat ?:):)
I to jeszcze Bubla ? Lis się przewróci.Na równej,konstancińskiej drodze..

senior A.P.
21-12-2007, 14:03
A gdzie tam !
Lis ma uznanie u kobiet.

Lila
21-12-2007, 14:16
Przecie Bubel to bubel a nie baba...

senior A.P.
21-12-2007, 14:59
Bubel bublowi nie rowny ale Pan Leszek Bubel jest bardzo interesujaca postacia na polskiej scenie politycznej. Mozna o nim wiele poczytac i dowiedziec sie oraz to,ze jest odwaznym czlowiekiem,walczy o prawde w kazdym srodowisku.
Zarzuty jakie stawia sa nawet do udowodnienia przes sadem i jak do tej pory ten Pan jest na wolnosci. Cieszy sie tez zdrowiem mimo wszelkich skierowan nawet na badania psychiatryczne.
Mozesz cos wiecej o tym napisac Ty lub inny forumowiczu/ko ?
Jedno zdanie (jak "Lila") to za malo w dodatku niedokonczone.
Swiat sie budzi a ludzie przecieraja oczy ze zdumienia !

Lila
21-12-2007, 15:32
No seniorze,ludzie przecierają oczy - faktycznie..
I ja przetarłam,gdy maciupeńkim druczkiem wyczytałam w Wybiórczej coś ,co mnie poraziło.Zaczęłam szukać w źródłach niezależnych i znalazłszy,zostałam w słup soli zamieniona,niczym żona Lota.Ze zdumienia..:)
Wszak zawsze wiedziałam,że miłość niejedno ma imię..I na czas życzeń wigilijnych zawsze przypadało armistycjum w czasach wojennych.
A co z miłości zrobiła miłościwie nam panująca PLATFORMA,tak narzekająca na FORMĘ sprawowania władzy przez Kaczory ?

Nowy prezes PZU Andrzej Klesyk,zaprosił na opłatek dyrektorów oddziałów okręgowych..
W przerwie zebrał się zarząd,który natychmiast odwołał dwóch dyrektorów regionu warszawskiego i szczecińskiego..

Co to znaczy mieć wyczucie chwili !!:)
Opłatek w ręce a nóż w plecy.To z miłości,panie...z miłości.A nie można było normalnie wręczyć wymówienia ?
I co ciekawe .Gdy PO robi polityczną rzeź w PZU ,media milczą.A co ze stylem sprawowania władzy,który miał być ?

A jak wygląda odzyskiwanie prokuratury przez PO ?

Miłosz B., sędzia sądu okręgowego w Bielsku-Białej straci immunitet - poinformowała „Rz” rzeczniczka warszawskiego Sądu Apelacyjnego Barbara Trębska. Sędzia jest podejrzany o to, że za 20 tysięcy łapówki nie zgodził się na areszt dla jednego z najgroźniejszych polskich mafiosów Ryszarda Niemczyka ps. Rzeźnik. To największa do tej pory afera wykryta w polskim wymiarze sprawiedliwości.
Tymczasem prokuratorom, którzy ją wykryli grozi odsunięcie od tego śledztwa i przesunięcie na podrzędne stanowiska.
A wiecie na jakiej podstawie ?
Bo poinformowali opinię publiczną o korupcji w wymiarze sprawiedliwości ..( na uchylenie immunitetu czeka jeszcze dwóch bielskich sędziów )..

Ha...nie martwmy się zawczasu.Tylko ci co chwalili kulturę i styl PO,teraz już świecą za nią oczami..
Czy sądy kapturowe wpisują się w ten styl rządzenia ? Hę ?

senior A.P.
21-12-2007, 22:00
To biora sie za sedziow i prokuratorow ?
Nareszcie !

Lila
21-12-2007, 22:05
Jezu...jak dziecko we mgle..

Brali się,ale już nie będą.Bo władza się zmieniła..

ARMISTYCJUM - przybieżeli do stajenki...ci...noooo...pasterze.:)

senior A.P.
22-12-2007, 10:15
To musi byc ciekawe jak prokurator prokuratora sciga lub sedzia kolege ze studiow sadzi.
To niespotykane aby w stadzie sie zagryzac,chyba,ze............
Podejrzewam,ze prawnicze posilki przybyly do Polski i "zasiedlaja sie". Tak to juz jest w wymianie pokoleniowej i szukaniu korzeni przodkow.

Lila
24-12-2007, 01:15
...Jak już wiemy,dzisiaj przybieżają do stajenki różni ludzie.Zwierzęta też.I wszyscy mają się tego dnia radować i sobie przebaczać,jak i nasi politycy,śpiewający i beczący kolędy,co niesłychanie podniosło mojego ducha w nadziei na pojednanie..

I Wam też życzę ...

* udanej wigilii...oby karpie na talerzu nie przemówiły ludzkim głosem i nie powiedziały Wam ,co tak naprawdę myślą o Waszych staraniach dotyczących ich zwłok..

*aby puste miejsce przy stole nie zajął jakiś zbłąkany wędrowiec,typu pracownik na służbie ABW,CBA ( węszący czy mak w makowcu pochodzi z legalnej plantacji )lub banalny strażak.Wszak nikt nie pali już świeczek,ale jednak na sianko trza uważać..

*udanych prezentów,czasem nie w typie szybkowara -sugerującego nasz powolny sposób gotowania,czy dezodorantu.No bo wtedy jasne : mamy niepoprawnie politycznie zapach.

* zdrowia,co może być trudne.Więc w razie problemów gastrycznych ,życzę aby pogotowie w Święta pracowało i nie oglądając się na swe głodowe pensje ,przyjeżdżało z rapacholinem i kolędą na uściech swych miłosiernych.

*wstrzemięźliwości w piciu,aby eskapada do wujka w Skierniewicach nie zakończyła się sesją egzaminacyjną z prawa jazdy,oraz kredytem zbójeckim w banku,na pokrycie ewentualnego mandatu..

*realizmu w postanowieniach noworocznych,które zazwyczaj wyparowują razem z katzenmairem,z powodu li tylko nie brania pod uwagę powiedzenia - mierz siły na zamiary.

* celnych strzałów z korków od szampana.Aby czasem jakiś ,nie zaparkował w uchu przyjaciółki domu ,lub jeszcze gorzej - w naszym Kossaku ,wiszącym w salonie.

* a takze Wam i sobie - zgody i miłości.Aby nasza ślubna pokraka w świetle świec i lampek choinkowych,chociaż z grubsza przypomniała nam to ,w czym zakochałyśmy się kiedyś.Wiem,że to będzie trudne...zgoła niemożliwe,ale chociaż postarajmy się...raz w roku Bóg się rodzi...

*no i dzieciątka nasze najmilejsze ,które kiedyś nas ssały ,a teraz pewnie też robiłyby to chętnie,gdyby tylko mogły.Niech nas kochają za to ,że pokazałyśmy im księżyc.W razie jakby zapomniały ,nie od rzeczy będzie przypomnienie im o tym..

Ta część mojej natury,która jest niesłychanie pragmatyczna i trzeźwa ( znikoma na szczęście ) zmusiła mnie do tych jakże praktycznych życzeń...

Wesołych Świąt..:D

11110

Anielka
24-12-2007, 01:20
Liluś Tobie też wszystkiego dobrego i nie zmieniaj sie,broń Cie Panie Boże.Ten wątek bez Ciebie,to juz nic ciekawego.Nie zabieram na nim głosu/bynajmiej sie staram,bo jak wiesz mam ciagle te same poglady/ale z wielka przyjemnościa czytam ten wątek/chociaz większość osób zignorowałam/Pozdrawiam cieplutko i spokojnej nocy zycze.

Lila
27-12-2007, 00:15
Święta ,święta ..i po świętach.
Ale niechaj duch przebaczenia i zgody ,nadal unosi się nad naszym forum.Ja osobiście bardzo się cieszę ze zmiany frontu szkła kontraktowego,które dotąd nie cieszyło się moim szacunkiem,jako traktujące wybiórczo tematy i telefony od widzów..

Ale za to teraz ..:D Ku mojej radości ,dowiedziałam się,że Grzesiu..oj figlarz z niego,oj figlarz..hii..no i ten właśnie Grzesiu M .powiedział : szkło przestanie się śmiać z polityków, a zacznie z „problemów społecznych”, albowiem obecnie rządzą nami politycy, którzy w przeciwieństwie do poprzednich śmieszni nie są.

No ja padnę chyba trupem!!
Jak to nie śmieszni ? A Donek w dniu przystąpienia do Shengen ?
Pamiętacie jak stał koło Angeli i ruszał żuchwą,jak koń dorożkarski ,gdy dostanie obroku ? Premier natomiast żuł i mełł w swej jamie gębowej -gumę.Może nomen omen balonówkę Donalda ? I na pytanie jednego z dziennikarzy,gorączkowo tę gumę wypluwał..

I teraz pytanie jak z show Majewskiego..
- co Donald zrobił z gumą ?

a) połknął ?
b) splunął nią na własne buty ?
c) przykleił Angeli do mankietu bluzki ,wystającego z rękawa kostiumu ?

Ha,to śmieszniejsze niż niezbyt czyste buty kaczora ..:D

A poza tym drodzy moi,jakie to śmieszne ,że Jarosław Kaczyński nie ma konta i korzysta z konta matki...ha ha..
Premier państwa !! Szkło kontaktowe wrzało głosami swych wiernych fanów .I śmiało się do rozpuku...

No ,ale wiadomość iż Donald nie ma konta ,tylko korzysta z konta żony,wcale śmieszna nie jest.A skąd!!To całkiem co innego..
Zresztą może już sobie założył ? No i czego tu się śmiać ,hę ?:D

Basia.
27-12-2007, 13:52
uważam, że warto go poczytać.
http://gregory33.bloog.pl/?ticaid=65126

senior A.P.
27-12-2007, 14:13
Nie do smiechu jak czlowiek o nazwisku Gross wydaje ksiazke z kolejnymi klamstwami o Polakach.
Czy to juz nie jawny antypolonizm w dodatku na czyj uzytek ?

Basia.
27-12-2007, 15:21
kupię tę książkę. Ciekawa jestem "refleksji" autora. Teraz szczerze, urodziłam się po wojnie, nie miałam żadnych uprzedzeń do Żydów ale teraz jak ciągle słyszę o holokauście mam odruchy wymiotne. Wojna wyzwala w ludziach najgorsze instynkty, to co się działo było potworne i nie ma na to usprawiedliwienia. Dlaczego nikt nie pisze o holokauście jakiego dopuszczją się Żydzi na Palestyńcztykach, oni są narodem wybranym i w związku z tym mogą to robić bez komentarza?
http://wiadomosci.onet.pl/1664264,11,item.html

senior A.P.
27-12-2007, 15:45
Wszyscy maja prawo pisac to czego doswiadczyli,co ich boli,gnebi,dokucza,przesladuje,ale nie pisac oszczerstwa !
W czasie IIWS cierpieli wszyscy,po niej byly zadoscuczynienia,narod polski jednak tego nie dostapil . Wrecz przeciwnie narod polski sie szkaluje i oczernia,tworzac wulgarne klamstwa propagujac je w calym swiecie,Komu i dlaczego na tym zalezy ?
Czy Polska wywowala IIWS ?
Polska zostala napadnieta z obu stron,zostala osamotniona w walce,nikt z "przyjaciol" nie przyszedl jej z pomoca.
Dzisiaj od nowa rozdrapuje sie te rany i czyni z Polakow antysemitow,moze wreszcie nasi wrogowie powiedza o co w tym wszystkim chodzi.
I pomyslec,ze ksiazki o podlozu antypolonizmu pisza ludzie z tytulami profesorskimi wykladajacymi na uniwersytetach amerykanskich - kim wy jestescie ?

Lila
27-12-2007, 23:59
My nie mamy takiej wiedzy.Ale czemu Polonia nie buntuje się i nie wytacza procesów oszczercom ? Tak sobie myślę,że może ta hekatomba jaka dotknęła ten naród,odbiera im możność racjonalnego spojrzenia na Polskę.Wszak tylko u nas była kara śmierci za ukrywanie Żydów,a jednocześnie żaden naród nie ma tylu drzewek w Jerozolimie...

Ale zostawmy chwilowo ten problem,ponieważ trza bić larum..
Lody kręcą ,mocium panie..:D Żulia ! Do boju ! Czas dosiąść mustanga i pogalopować .Bo miała być transparentność i już!
Piszę donos w tej chwili na posłankę PO ( oby mnie nie dorwała w ciemnej ulicy,bo to pani bokser - by nie rzec - bokserka ) Iwonę Guzowską.
Otóż pani bokser wynajęła lokal na swoje biuro od firmy Future sp.z .o.o.W Gdańsku,bo gdzie indziej ?
Tylko jest pewiem szkopuł.Prezesem firmy Future jest niejaka pani Iwona Guzowska.Czyli pani poseł -bokser,pieniążki na wynajęcie biura otrzymane z Sejmu,będzie wpłacać pani prezes ,czyli sobie.Już dzisiaj jest 30.000 do przodu.
Mądra kobieta..
A kadencja trwa 4 lata..:D

No i rząd nasz ma już dwa miesiące.Do stu dni trochę brakuje.ale można już dokonać wstępnej analizy.
I co ? A nico,niestety..
Aby nie stracić któregoś z elektoratów,rząd porusza się jak ślimak winniczek na torze crossowym.Aby tylko nie nastąpiła rysa na miłosiernym wizerunku.
Jedyną rzeczą ,która jest wykonywana w miarę energicznie ,to atak na ojca Rydzyka ,którego ja nie jestem zwolenniczką w żadnym wypadku,co mi już ktoś imputował..:D

Ojca dyrektora atakować,to tak jakby średniowiecznym taranem walnąć w otwarte wrota.Wielka sztuka...phi..Każdy to robi,ku uciesze gawiedzi a bez skutku żadnego..Toteż ojciec wyraźnie lekceważy rząd Donalda.Donald i Julia jeżą się szalenie i na tym koniec..
Taki pijar ma Platforma i nic tego nie zmieni.A tu w kraju moc roboty.Strajki lekarzy i górnikow.Zapowiedzi wyłączeń prądu,no bo skoro naród będzie już umęczony przerwami w dostawach energi i stuprocentową podwyżką ( u producenta !!! ) ,to sektor energetyczny się sprywatyzuje po swojemu..eech..

Ja widzę,że jest wreszcie normalnie..
Media się uspokoiły,ukulturalniły jak wypada żurnalistom,a nasi rodzimi oligarchowie wracają z emigracji i wesoło uśmiechają się do swoich przyjaciół z rządu.
A także zapowiadają procesy o zniesławienie..:D
Prawnicy się cieszą.Niejedna posiadłość wybuduje się się za honoraria.A co ! Znać pana czy nie ?

Lila
28-12-2007, 02:32
Ojoj...psy mnie obudziły..Latają po lesie i szczekają.Kogo diabli po nocy niosą ?
Danmal..hmm..ale dlaczego tu walczysz z czystością języka ? Ja na ogół nie używam angielsko-brzmiących słówek,a seniorowi jako emigrantowi ,mogą się przytrafić.

ps.Psy wariują,starszy pan śpi ...a ja się boję..
I masz babo politykę..:)

senior A.P.
28-12-2007, 12:46
Pani Lilo !
To Polonia ma wytaczac procesy oszczercom ?
A gdzie jest MSZ i polski Rzad ? Czyzby go nie bylo ???

hannabarbara
28-12-2007, 13:21
Ulubionym powiedzonkiem mojego wnuka jest "mam pomysł". I ja mam pomysł! Jak będziecie biadolić i narzekać to trzeba będzie za to pobierać fanty. Poddaję pomysł pod rozwagę! A swoją drogą Lilu, co się działo w Twoim lesie.Może Mikołaj uraczył się polską okowitą i nie mógł trafić z worem prezentów. Co prawda i mój wieczór nie był spokojny! U sąsiadów, statecznych do tej pory ludzi, wybuchła awantura na cztery fajerki. Z płaczem i trzaskającymi meblami. By się tam nie pozabijali, waliłam w drzwi i obłędnie dzwoniłam, nawołując sąsiadkę po imieniu. W końcu zeszła do mnie z wyższego piętra, tłumacząc,że sama uciekła, a awanturuje się syn, który przyjechał z żoną. Kurczę! Co się porobiło? Wielokrotny zwycięsca olimpiad przedmiotowych, czołowy informatyk w swej firmie, jednym słowem człowiek sukcesu, a tu taka pijacka burda. Może jednak moje lęki o zdrowie psychiczne młodych nie są takie całkiem bezpodstawne?

senior A.P.
28-12-2007, 14:25
Przesyt wspolczesnosci i polskich realiow.

kufa86
28-12-2007, 14:35
Ulubionym powiedzonkiem mojego wnuka jest "mam pomysł". I ja mam pomysł! Jak będziecie biadolić i narzekać to trzeba będzie za to pobierać fanty. Poddaję pomysł pod rozwagę!
Jestem za a nawet przeciw.
Zakuć w łańcuchy, które są koło Kościoła Mariackiego.
I 25 na gołą dupę.

senior A.P.
28-12-2007, 15:12
Alez za co ? Za "dobre wychowanie " ?
Po owocach ich poznacie !
W pewnym czasie dopada to kazdego rodzica i wtedy trzeba plakac lub cieszyc sie.
Obyscie Panstwo mieli dobre dzieci i wnuki nie tylko na Nowy Rok ale na cale zycie !

Lila
28-12-2007, 15:23
A kto biadoli ,swoją drogą ?
Chyba tylko senior - emigrant ?
Bo mnie rzeczywistość bardzo się podoba.Jest do kogo się uśmiechnąć i z czego się pośmiać,a dzień bez suszenia zębów,to dzień stracony..
Ale nasi politycy zawsze pozostaną wiecznie bijącym źródłem radości ...i chwała im za to.Chociaż za to..:)

ps.Tajemnica psów rozwiązała się rano.Pewna znajoma suka z sąsiedztwa ,poczuwszy wolę bożą ,dała nogę w poszukiwaniu odpowiedniego amanta.Znalazła.I to niejednego..A gody odbywały się w pobliżu i moje biedaki nie mogły patrzeć na szczęście innych..

No i patrzcie.Jak tu nie personifikować zwierząt ? Psy ,a zazdrosne jak i ludzie..:)

kufa86
28-12-2007, 17:31
.A gody odbywały się w pobliżu i moje biedaki nie mogły patrzeć na szczęście innych..

Lila sadystka.

hannabarbara
28-12-2007, 18:57
ps.Tajemnica psów rozwiązała się rano.Pewna znajoma suka z sąsiedztwa ,poczuwszy wolę bożą ,dała nogę w poszukiwaniu odpowiedniego amanta.Znalazła.I to niejednego..A gody odbywały się w pobliżu i moje biedaki nie mogły patrzeć na szczęście innych..

No i patrzcie.Jak tu nie personifikować zwierząt ? Psy ,a zazdrosne jak i ludzie..:) Mnie też serce boli. Wspominam jak mój Fredek wszedł w paradę jedzbarskiej sforze i jaki wyszedł z tych zmagań poturbowany. A teraz ,może koło niego przejśc nawet kilka spragnionych miłości psich panienek, a on nic. Tylko wącha, czy ktoś czegoś jadalnego nie wyrzucił. Zupełnie jak panowie, koło setki. Bo na tyle lat trzeba mu przeliczać jego 16 i pół roku.

gratka
28-12-2007, 19:17
Moja znajoma miala suke imieniem Bella, z rasy owczarkow podhalanskich. Znajoma wczesnie owdowiala, a nalezala do tych wdow, ktore to kazdy pan z przyjemnoscia by pocieszyl, lecz jej jakos zaden specjalnie nie wpadl w oko, wiec mowila, ze czeka na takiego z sercem, rozumem i willa.
Pewnej grudniowej nocy na podworku wybrukowanym tzw kocimi lbami rozlegl sie potworny rumor. Okazalo sie, ze do Belusi przybyl kawaler - wilczur - ciagnac ze soba na lancuchu bude. Na to moja przyjaciolka: Bella to ma szczescie, ...ja tyle lat czekam na takiego z willa i nic, a do niej przyszedl.Z tego zwiazku urodzily sie urocze mieszance.

Lila
28-12-2007, 19:36
Haniu..hihi..jakie te zwierzaki jednak podobne do ludzi..:)
A ludzie ? Oglądałam dzisiaj reportaż o przesłuchaniu pana Krauzego w prokuraturze.Muszę przyznać ,że byłam pod wrażeniem tych szczątkowych wieści..bo nadszedł nie tylko czas rehabilitacji ,ale także czas zapłaty.Bardzo ciekawe są odcinki tej farsy.Wszak władzę w Państwie sprawują ludzie,w których pan Ryszard inwestuje od dawna.

Bo tamci co odeszli,zawiedli na całej linii.Niewdzięczne ludziska.Nie docenili.A to gruntu pod Świątynię Opatrzności Bożej w Wilanowie,a to Domu Papieża w Krakowie..I mimo to,człowiek nie miał spokoju w prowadzeniu interesów..blee..
W tej bulwersującej sprawie wypowiedział się znany nam skądinąd pan Walendziak w dzienniku ''Polska'',nie kryjąc oburzenia na krzywdę jaka spotkała jego pryncypała..

Bo żeby było jasne- pan Walendziak jest uważany za pierwszego totumfackiego naszego Ryśka Bokassy ..( bo kasa..bo kasa :) )..

A teraz z innej beczki.Mam na myśli już wspomnianą książkę pan Grossa.A może GroSSa ?
Zapowiada się ciekawie,bo nastał klimat do wydania książki.Ach,jaki prezentem onaż będzie dla pieknej frau Angeli- od kraju Donalda.Nareszcie naród niemiecki podniesie dumnie głowę,bo okaże się iż holocaustem parali się Polacy,a Niemcy im tylko pomagali, w ramach pomocy dobrosąsiedzkiej..
Książka może okazać się gwoździem sezonu.A także gwoździem do trumny jakich takich stosunków polsko -żydowskich i polsko - niemieckich.

ps.pikanterii tej sprawie dodaje fakt iż wydawnictwo ,które wydaje tę książkę,jest związane z Kościołem..Hmm...

kufa86
28-12-2007, 19:59
Prawda wyszła na wierzch.
Rywin sam się wysłał. Carzasty to niewinna owieczka, Jakubowska też.
STD nie istnieje.
Co z tą Polską?

senior A.P.
29-12-2007, 11:53
Z Polska dzieja sie dziwne rzeczy,wychodza nowe fakty,afery i aferki,media przesciguja sie w porannych sensacjach.
Chociazby taka: Samoobrona nie zostanie zniszczona jako partia !
Na zdjeciu Andrzej usmiechniety przyznaje,ze nawet on nie wiedzial ,ze mu maja partie zamknac,co najwyzej roz.....czlonkowac.
No i sprawa sie rypla,jak dobrze pojdzie to i Romka Giertycha pokaza,bo juz mu zaciasno jest w kancelarii adwokackiej,zreszta malo roboty a wokol slychach "Romek wroc do polityki !".
Mamy wiec nadzieje,ze jeszcze polskie partie polityczne wroca do lask i byc moze wejda/ dadza PO - PiS ,co dac powinny.
To dobry znak,ze jeszcze wszystko nie stracone i roznie moze byc "z traktatem zdrady narodowej".
Nie tak zle z ta Polska,lepiej niz w Pakistanie.

hannabarbara
29-12-2007, 13:24
AP! Ty chyba powinieneś na jakiś czas przyjechać do kraju. Pożyć tu i sobie popatrzeć na codzienność i rzeczywistość. Czasem piszesz całkiem do rzeczy, a czasem...ech! Ręce opadają!

Pani Slowikowa
29-12-2007, 15:28
Ten wierszyk znalazlam w internecie.. nie wiem kto go napisal .... Moja mame tez tak Niemcy nazywali jak byla wiezniarka w Ravensbruk... po Powstaniu Warszawskim... Wszyscy Powstancy to byli "polscy bandyci"

Polscy bandyci

Za carskich czasów, wiemy to sami
Byliśmy zwani wciąż bandytami
Każdy, kto Polskę ukochał szczerze
Kto pragnął zostać przy polskiej wierze,
Kto nie chciał lizać moskiewskiej łapy
Komu obrzydły carskie ochłapy

I wstrętnym było carskie koryto
Był "miateżnikiem" - polskim bandytą.
"Polskich bandytów" smutne mogiły
Tajgi Sybiru liczne pokryły.

Przyszedł bolszewik - znów piosnka stara
Czerwonych synów białego cara.
Polak, co nie chciał zostać Kainem,
Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
A że śmiał mówić o tym zuchwale,
Że nie chciał by go więziono, bito,
Był "reakcyjnym polskim bandytą".

I znowu Sybiru tajgi pokryły
"Polskich bandytów" smutne mogiły.
Gdy odpłynęła krasna nawała
Germańska fala Polskę zalała.

Kto się nie wyrzekł ojców swych mowy,
W pruską obrożę nie włożył głowy,
Nie oddał resztek swojego mienia,
Swojej godności, swego sumienia,
Kto nie dziękował, kiedy go bito,
Ten był "przeklętym polskim bandytą".

Więc harde "polskich bandytów" głowy
Chłonęły piece, doły i rowy.
Teraz, gdy w gruzach Germania legła,
Jest Polska "Wolna i Niepodległa",
Jest wielka. Młoda, swobodna, śliczna,
I nawet mówią "demokratyczna".

Cóż z tego, kiedy kto Polskę kocha,
W kim pozostało sumienia trochę,
Komu niemiłe sowieckie myto,
Jeszcze raz został "polskim bandytą".

I znowu polskości tłumią zapały
Tortury UB, lochy, podwały.
O Boże, chciałbym zapytać Ciebie,
Jakich Polaków najwięcej w niebie?
(głos z góry)
Płaszczem mej chwały, blaskiem okryci
Są tutaj wszyscy "polscy bandyci".

bogda
29-12-2007, 20:04
Asiu...witam Cię serdecznie, bardzo się cieszę że znowu się odezwałaś....Pozdrawiam :)
A Polski i tak naszym gadaniem nie zmienimy....

siekierka
29-12-2007, 20:17
Feagment dzisiejszego wywiad prasowego z b.minister G. Gęsicką:

-Polska może nie wykorzystać unijnych funduszy na sumę 3 mld złotych. Z czego to wynika?
- Nie znam tych szacunków. W 2007 r. nie powinniśmy utracić środków. W każdym razie taki stan rzeczy pozostawiłam, opuszczając ministerstwo po wyborach. Inna kwestia - to rok 2008. Trzeba podjąć szereg działań, żeby wykorzystać wszystkie środki z Narodowego Planu Rozwoju 2004-2006. Mam nadzieję, że wykorzystamy. 31 grudnia 2008 r. to końcowa data na wydawanie środków z NPR.

-Jak ocenia Pani prace nad funduszami unijnymi na lata 2007-2013?
- W mojej ocenie, jest to coś, co można określić grzechem zaniechania lub odwlekania. Jak wiadomo, władza polega na podejmowaniu decyzji. Decyzje trzeba podejmować jak najszybciej, bo inaczej nie zrealizujemy planów wydatkowania środków przeznaczonych Polsce przez UE. W ministerstwie są dwie sfery blokujące realizację programów. Pierwszą są kontrakty wojewódzkie, które są niepodpisane, o ile mi wiadomo - do dzisiaj. Zablokowanie kontraktów odbywa się pod hasłem wprowadzenia decentralizacji i ułatwień dla województw.

senior A.P.
29-12-2007, 21:37
Troche cierpliwosci i Polska pozegna "unijny raj" !

siekierka
30-12-2007, 11:40
Kolejny cytat z prasy:

Uczmy się od Żydów
Gdy polscy katolicy próbują żyć konsekwentnie według katolickich zasad, gdy domagają się, aby w otaczającym ich świecie zaistniały warunki, by mogli takie życie prowadzić, gdy domagają się szacunku dla swoich świętości i wartości, są przez wielkie polskojęzyczne media, przez lewicowych i liberalnych polityków odsądzani od czci i wiary, nazywani ciemnogrodem, fanatykami, motłochem. Ci sami "krytycy" z sympatią odnoszą się do ortodoksyjnych Żydów i nie powiedzą pod ich adresem złego słowa.
Na należącej do Grupy ITI witrynie internetowej Onet znajdujemy materiał odnoszący się do życia ortodoksyjnych Żydów w Izraelu, których jest tam tylko ok. 15 procent. Czytamy tam między innymi: "Z myślą o nich produkuje się specjalne rodzaje telefonów komórkowych, kart kredytowych, oprogramowania, płyt DVD i ubrań oraz oferuje usługi internetowe". W Izraelu bierze się też pod uwagę potrzeby ortodoksów w przemyśle spożywczym, w transporcie (np. samoloty nie latają w soboty), przy produkcji wielu artykułów konsumpcyjnych.
W wielu miejscach, do których oni uczęszczają, widnieją wyraźne napisy: "Wchodząc tu, musisz być odpowiednio ubrany. Tu obowiązuje skromny strój". Nikt nie ignoruje tego zalecenia.
Czy nie powinniśmy równie stanowczo egzekwować naszych katolickich wymagań? Czy polskojęzyczne media i polskojęzyczni politycy nie powinni nas w tym wspomagać?
Dlaczego pozwalamy spychać się na jakiś społeczny margines? Dlaczego Żydom ortodoksyjnym się udało?
Może odpowiedź na te pytania znajdziemy w następującym fragmencie omawianego materiału: "Wszystko dlatego, że jest to grupa dobrze zorganizowana, działa wspólnie i potrafi wymóc na producentach i usługodawcach to, czego chce".
Stanisław Krajski:confused:

Dzidka
30-12-2007, 12:42
Ten wierszyk znalazlam w internecie.. nie wiem kto go napisal .... Moja mame tez tak Niemcy nazywali jak byla wiezniarka w Ravensbruk... po Powstaniu Warszawskim... Wszyscy Powstancy to byli "polscy bandyci"

Polscy bandyci

Za carskich czasów, wiemy to sami
Byliśmy zwani wciąż bandytami
Każdy, kto Polskę ukochał szczerze
Kto pragnął zostać przy polskiej wierze,
Kto nie chciał lizać moskiewskiej łapy
Komu obrzydły carskie ochłapy

I wstrętnym było carskie koryto
Był "miateżnikiem" - polskim bandytą.
"Polskich bandytów" smutne mogiły
Tajgi Sybiru liczne pokryły.

Przyszedł bolszewik - znów piosnka stara
Czerwonych synów białego cara.
Polak, co nie chciał zostać Kainem,
Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
A że śmiał mówić o tym zuchwale,
Że nie chciał by go więziono, bito,
Był "reakcyjnym polskim bandytą".

I znowu Sybiru tajgi pokryły
"Polskich bandytów" smutne mogiły.
Gdy odpłynęła krasna nawała
Germańska fala Polskę zalała.

Kto się nie wyrzekł ojców swych mowy,
W pruską obrożę nie włożył głowy,
Nie oddał resztek swojego mienia,
Swojej godności, swego sumienia,
Kto nie dziękował, kiedy go bito,
Ten był "przeklętym polskim bandytą".

Więc harde "polskich bandytów" głowy
Chłonęły piece, doły i rowy.
Teraz, gdy w gruzach Germania legła,
Jest Polska "Wolna i Niepodległa",
Jest wielka. Młoda, swobodna, śliczna,
I nawet mówią "demokratyczna".

Cóż z tego, kiedy kto Polskę kocha,
W kim pozostało sumienia trochę,
Komu niemiłe sowieckie myto,
Jeszcze raz został "polskim bandytą".

I znowu polskości tłumią zapały
Tortury UB, lochy, podwały.
O Boże, chciałbym zapytać Ciebie,
Jakich Polaków najwięcej w niebie?
(głos z góry)
Płaszczem mej chwały, blaskiem okryci
Są tutaj wszyscy "polscy bandyci".

Asiu, jaki prawdziwy jest ten wiersz!!!
Witam Cię serdecznie.

http://www.magnolia-dekor.pl/images/kwiatki.jpg

Lila
30-12-2007, 20:41
Jest stajenka,osiołek i baranki.A także pasterze przybieżeli ,goniąc gwiazdę betlejemską..
Niedługo także przyjdą Trzej Królowie,niosąc mirrę ,kadzidło i złoto..

Kilka dni temu Józef Jędruch spokojnie wyszedł na wolność. Przed kilkoma tygodniami cofnięto nakaz zatrzymania Ryszarda Krauze, który po cichu zgłosił się do prokuratury, odmówił złożenia zeznań i z powrotem wrócił zagranicę. Również w grudniu umorzono śledztwo w sprawie defraudacji milionów złotych w słynnym Laboratorium Frakcjonowania Osocza. Sąd nie tylko uniewinnił Aleksandrę Jakubowską, ale również z powodu nie wykrycia sprawców umorzono postępowanie w sprawie tzw. Grupy Trzymającej Władzę. Znienacka dowiedzieliśmy się, że podejrzani w aferze w COS wyszli na wolność. W piątek z aresztem pożegnał się Andrzej K - główny bohater afery gruntowej. W ubiegłym tygodniu umorzono też sprawę tzw. wanny Wassermanna. Artur P. - handlujący kokainą pracownik kancelarii prezydenta Kaczyńskiego również spędził święta w domu.

Co mają wspólnego ze sobą te wszystkie wydarzenia? Ano to, że z żadną z nich nie miał absolutnie nic wspólnego minister sprawiedliwości w rządzie PO - prof. Zbigniew Ćwiąkalski.heh..

Ups..własciwie tym królem najważniejszym będzie Jan IV K...jak Kadzidło,Kropidło i Kasa,za które stanie największy budynek w Waszawie..

A teraz cieszta się ludziska,cośta się wyrwali z łap koncernów produkujących papierosy..:D ,czyli Kufa i banda...

Po świątecznej przerwie wracamy z informacją, która raczej nie ucieszy zarówno zwolenników liberalizacji gospodarki, jak i palaczy, których zapewne nie brakowało wśród elektoratu PO. Pod pretekstem skuteczniejszej walki z paleniem wśród niepełnoletnich poseł PO pracuje nad projektem ustawy, wprowadzającej koncesje na handel papierosami na zasadach podobnych do tych, które muszą spełniać sprzedający alkohol. A gdzie koncesje, tam zawsze pole do nadużyć, korupcji i urzędniczego widzimisię.
Żródło - Życie Warszawy...

Ha ,ja nie palę.I głosowałam na PiS.Starszy pan pali od lat 40-tu i głosował na PO..
Szykuje się walka partyjna..Fotelowo - kanapowa..:D

Ewita
30-12-2007, 20:47
Starszy Pan! Już mu współczuję! I jako palacz i jako ta, która na PO głosowała z braku lepszych propozycji...

Lila
30-12-2007, 22:57
..bo jako Pełowiak,próbuje pyskować...:D

A teraz mamy Nowy Rok i czas na podsumowanie.Można się dopisywać ...
Krucabomba- roku 2007.

* A jak autorytet -Lechu W.Całe grono autorytetów,a nawet winogrono mieści się na Czerskiej w Warszawie,gdzie korzonki zapuściła Wybiórcza.

*B jak Bartoszewski Władysław,profesor tak zwany,który nazwał 5.000.000 Polaków - bydłem,czym złagodził nasze oburzenie na okupantów hitlerowskich,którzy nazywali nas polnische Schweine.Bo chociaż z dużej litery..jak to w języku niemieckim bywa..

*C jak czarownica.Czyli nasza first lady w pojęciu ojca dyrektora..

*D jak demokracja ,która jest do d...y,skoro każdy ma własne zdanie..ech..

*E jak Edward Gierek.Niezapomniany Pierwszy Górnik.Twórca sklepów górniczych,w których kiedyś ,w czasie siermiężnej PRL ,nabyłam belgijskie dywany.Wspominany przez strajkujących górników cieplutko,niczym węgiel koksujący z zalanych już kopalni.

*F jak sejmowe feministki,które fundują polskim kobietom dodatkowe lata pracy.I słusznie,bo ma być wolność,równość i braterstwo z mężczyzną polskim..

*G jak Gazeta Wyborcza,której naczelny redaktor obszczekuje Polskę w Niemczech i Izraelu.A także pismo Gala,którego naczelną była kiedyś Alicja Rezlich - Modlińska,która z gracją skrytykowała łysych prezenterów telewizyjnych - Pawłowskiego i Durczoka ,walczących z rakiem.
Równie z gracją dostała kopa na z góry upatrzone pozycje..

*H jak hak..tak,tak - na każdego znajdzie się hak.Znalazł się na świętą Beatę w postaci przystojnego agenta CBA,którego hak musiał być uroczy,skoro obarczona rodziną posłanka zgdziła się pobarczyć..

*K jak Kaczyński Jarosław.Przegrał.Nie ma o czym mówić.Wrócimy jak zwycięży..Ale jeszcze Kwaśniewski Aleksander,dla którego moje serce bije mocniej,od czasu gdy na mównicy LiD-u ,przemówił do psa Ludwika Dorna..Olek !!! Jesteś wielki,niczym Macedoński !!

*L jak Lis Tomasz,któremu ukradłam tytuł tego wątku.Były kandydat na prezydenta,były dziennikarz tefałenu i polsatu,były mąż Kingi Rusin..O sprawach teraźniejszych nie ma co pisać ,jakby co..

* M jak Michnik Adam,kiedyś niezłomny ''komandos '',obecnie przyjaciel tych z którymi walczył.Ciekawe ,czy to krótka pamięć pozwala mu się przyjaźnić z Urbanem,czy dobroć serca .Ale chyba nie,bo w związku z Jedwabnem,jego gazeta potępiła cały naród polski w czambuł,mimo iż prezydent przepraszał i kajał się.I nawet się nie zachwiał,jak w Charkowie..

Ciąg dalszy nastąpi...albo i nie nastąpi..:D

Lila
31-12-2007, 00:01
Ile wpadek miał Kaczyński ,
ile dziewczyn miał Łyżwiński,
ile Giertych miał idei,
ile w Tusku jest nadziei,
ile Lepper miał wyskoków -
Tyle szczęścia w Nowym Roku...dla Was wszystkich..:D

green
31-12-2007, 10:27
Trzecia część desideraty, jako życzenia na dalsze lata (nie tylko na 2008 rok).
"... Bądź sobą, a zwłaszcza nie zwalczaj uczuć; nie bądź cyniczny wobec miłości, albowiem w obliczu wszelkiej oschłości i rozczarowań jest ona wieczna jak trawa. Przyjmuj z pokorą to co lata niosą, bez goryczy wyrzekając się przymiotów młodości. Rozwijaj siłę ducha by w nagłym nieszczęściu mogła być tarczą dla Ciebie. Lecz nie dręcz się tworami wyobraźni. wiele obaw rodzi się ze znużenia i samotności. Obok zdrowej dyscypliny bądź łagodny dla siebie. Jesteś dzieckiem wszechświata, nie mniej niż gwiazdy i drzewa, masz prawo być tutaj i czy to jest dla Ciebie jasne czy nie, nie wątp że ten Świat jest taki jaki być powinien. Tak więc bądź w pokoju ze swym Bogiem cokolwiek myślisz o jego istnieniu i czymkolwiek się zajmujesz i jakiekolwiek są Twoje pragnienia... W zgiełku ulicznym, zamęcie życia zachowaj pokój ze swą duszą. Z całym swym zakłamaniem, znojem i rozwianymi marzeniami ciągle ten Świat jest piękny.
Bądź uważny, staraj się być szczęśliwy.
Wierzę że tyle słów zawartych w trzech postach, na kilku wątkach dadzą chociaż odrobinę szczęścia w Naszym życiu.Słonecznie Was wszystkich pozdrawiam, jesteście kochani i ważni dla mnie. H.T.

senior A.P.
31-12-2007, 11:45
"Przyjmuj z pokora to co lata niosa.....".
Tak,tak pokory i milosierdzia narodom potrzeba.
Przyznam,ze to co wyzej napisano jest bardzo filozoficzne i napewno do wielu przemawia ale napewno nie do tych co czadza sie w kanalach cieplowniczych wzniecajac pozar.
Ludzie przy komputerkach maja inny komfort psychiczny i raczej nie obawiaja sie jutra.
Pokora i milosierdzie chyba i ich dotyczy,sa jednak "znuzeni i osamotnieni" . Powod ? Rozny.
"Uczmy sie milosci" - to inny cytat i tez chyba dotyczy wszystkich ale jak milowac, jak milowac sie nie da - przyczyn jest wiele i istnieje niebezpieczenstwo,ze z milosci moze sie zrodzic nienawisc !
Kiedy ? Gdy milosc zawiedzie.
I tak kreci sie ten swiat .
Dziekuje za sloneczne pozdrowienia,dziekuje za wszelkie madrosci,ZYCZAC :
SPOKOJNEJ STAROSCI WSZYSTKIM SENIOROM CALEGO SWIATA W NOWYM 2008 ROKU !

siekierka
31-12-2007, 14:32
Na Świętego Mikołaja dostałem książkę pt. "absurdy PRL-u"
Przypomniano w niej i humor sytuacyjny i zdarzenia mniej humorystyczne i anegdoty oraz dowcipy z tamtych czasów i zjawiska takie jak "opakowanie zastępce" a w nim "wyrób czekoladopodobny". Te ostatnie zawsze mi przypominały czasy okupacji niemieckiej i artykuły tzw. "erzatz": sacharyna zamiast cukru, buraczanka zamiast powideł lub choćby marmolady, margaryna zamiast masła itd. Od tamtej pory artykuły erzatz są dla mnie niejadalne.
A tymczasem kupienie normalnego masła w dzisiejszych czasach staje się problemem.Są jakieś mixy Pasłęckie ,Ostrołęckie, jakieś Kasie i inne dla mnie niejadalne kompozycje tłuszczowe. Nie znoszę ich niemniej, niż tycn , którzy je u nas wprowadzali i dalej wprowadzają. Nie wiem, czy ta erzatzofobia to przypadkiem nie jest dalszym ciągiem niemieckofobii (niemcofobii) i konsekwentnie uniofobii, i nie jest dowodem mojej niepoprawności politycznej?:D

Po Świętach Bożonarodzeniowych,składam wszystkim uczestnikom spotkań na forum i ich rodzinom najlepsze życzenia z okazji nadchodzącego Nowego Roku.:) :) :)

emka46
31-12-2007, 14:49
Są jeszcze erzace śmietany.

hannabarbara
31-12-2007, 15:21
Siekierko! Nasza zywność jest ekstra, tylko nalezy wiedzieć co kupować. Chcesz czyste masło, kup osełkowe. Wolisz o mniejszej zawartości tłuszczu i w dodatku rozsmarowujące się prosto z lodówki, to polecam masmak mrągowski lub zambrowski. Smakowo niczym się nie różnią od normalnego masła. Gdybyś chciał powalczyć z cholesterolem to kup Benecol. Super sylwestra i udanego nadchodzącego roku życzę!

Lila
02-01-2008, 11:42
..:D ...i Eol,bóg wiatrów ,położył swą wietrzną ręką na mojej głowie ,starszej znowu o rok..Mianowicie ,tefałen podał iż na Donalda zagłosowałoby 51% Polaków.
Osobiście się ucieszyłam,martwiąc się jednocześnie swoją zgryźliwością,która absolutnie nie pozwalałaby mi stanąć w tych procentach -za ...
Ponieważ jestem osobą dużo się śmiejącą do bliźnich,niczym głupi do sera,więc zaczęłam drążyć ,co mi przeszkadza w Donaldzie,mimo dołeczków w policzkach i nogach do rzeczy,co można było zauważyć w czasie meczu piłki nożnej..:D

No i się dodrążyłam...
Takie pytanko z debaty telewizyjnej- Jarosław kontra Donisław.
.... Czy pan premier mógłby odpowiedzieć dzisiaj na pytanie, czy wie ile podrożały naprawdę podstawowe dla ludzi niezamożnych artykuły w ciągu dwóch lat waszych rządów. Pytam o chleb, o ziemniaki, o jabłka, o kurczaki, o gaz ziemny i o benzynę. Wybrałem sześć najbardziej potrzebnych, najbardziej typowych artykułów podstawowych.”

Ha,że tak się wyrażę.Czy to ładnie robić wała z wyborców ?

Jak wynika z raportu Instytutu Ekonomiki Rolnictwa i Gospodarki Żywnościowej, najbardziej potrzebne do życia produkty zdrożeją w nowym roku nawet o 10 procent.10-procentowa podwyżka to więcej, niż zakładano jeszcze miesiąc temu, a to przecież nie koniec - kolejne gigantyczne podwyżki czekają nas na wiosnę, kiedy to z 3 do 7 procent zwiększy się VAT na żywność tzw. nieprzetworzoną, czyli m.in. warzywa i owoce. (…)

Wyższe ceny paliw nie tylko napędzają podwyżki cen żywności, ale uderzają też bezpośrednio - i to bardzo boleśnie - w kierowców . Zimą ropa naftowa zawsze jest droższa, bo kurczą się jej zapasy. Rafinerie wykorzystują to, windując ceny. Tym razem jednak podwyżka będzie wyjątkowo dotkliwa - benzyna i olej napędowy zdrożeją o około 70-80 groszy za litr.

Oczywiście jest również w przygotowaniu podwyżka cen gazu..najwięcej ziemnego.Więc przed upływem stu dni,Polacy dowiedzą się ile kosztują te podstawowe produkty potrzebne do życia..

Ach,Donald...Donald.A z takim wyrzutem mówiłeś do Jarosława o tych jabłkach i ziemniakach...ech...ty..

Stanley
02-01-2008, 13:18
Lila ale się rozbalowałaś ten post świadczy dobitnie ze jesteś jeszcze w trakcie balu.I dobrze baw się dalej. Bo nie uwierzę ze Cię nagle w tym roku inteligencja opuściła, tego bym nie sobie nie życzył bo co bym czytał.Pozdrawiam

Lila
02-01-2008, 13:55
Lila ale się rozbalowałaś ten post świadczy dobitnie ze jesteś jeszcze w trakcie balu.I dobrze baw się dalej. Bo nie uwierzę ze Cię nagle w tym roku inteligencja opuściła, tego bym nie sobie nie życzył bo co bym czytał.Pozdrawiam

Nijak nie rozumiem ? Co ma bal do podwyżek ? Dobrze byłoby,abyś wytłumaczył co nie co ..

A mam nadzieję ,Stan,że nic mnie nie opuści ...chociaż w tym roku..:D Głównie zdrowie,bo strach zachorować w dzisiejszych czasach.

senior A.P.
02-01-2008, 15:03
Bedzie jeszcze lepiej !
Wszystko wg.wzorca amerykanskiego,chyba tylko jeden trzeba bedzie "udoskonalic", a mianowicie wzorzec wiary w .....
Oczywiscie w Boga tez ale to juz klopot Watykanu.
Polski klopot na nowy rok to ten,ze trzeba znowu sie usmichac do Rosji .
Oczywiscie nie tej carskiej mimo,ze potomkowie jej gdzies tam zyja ale do Rosji Putina i jego kolegow.
Panowie Kaczynscy troche tu pomieszali ale Donald to sprytnie odwroci i do normalu wroci !
Cenami sie nie martwcie,bo przeciez trzeba dorownac do cen zachodnich ,moze nawet je przewyzszyc aby nie bylo szoku jak juz "juro"bedziemy z portfela wyciagac.
Ta wlasnie waluta europejska spedza sen z oczu Amerykanom roznego pochodzenia,na dodatek tego Chinczycy upominaja sie o swoje pieniadze,ktore zostaly nie zaplacone (oczywiscie w dolarach) za ich towary przez wysmienitych handlowcow wiadomej nacji.
Przelicznik dolar/euro jest juz mocno utwierdzony (bedzie lepszy),zlotowka polska coraz to silniejsza z kazdym miesiacem (nie tylko rokiem) a moj sasiad Argentynczyk smieje sie ,ze Polska nasladuje Argentyne i to pod wieloma wzgledami. Zloty za dolar juz blisko jak tylko Polska odmowi "juro-rora" !
I z czego ten bol ? Po sylwestrowym kacu drogie Panie ?
Bierzcie przyklad ze Stasia ,ten to dopiero optymista,on ma ponczochy z kazda waluta i dwie "wyspy nadzieji" (PO i niedobitki SLD).
Cala naprzod ! Polska to to dobra lajba !!!

Lila
02-01-2008, 15:37
Senior,wykręcę ci kiedyś głowę..bez śrubokręta,jak żarówkę marki Osram....za te insynuacje,szalenie subiektywne..

Jak nie zęby,a raczej ich brak,to kac...Fe ,seniorku,To jest klub szanowny skądinąd,a nie wojskowa kantyna..heh..

senior A.P.
02-01-2008, 16:03
Tylko tyle ?
To za malo jak na poprawnosc !
Ja z uciechy noworocznej (mialem do niej prawo i farse,wygralem piatke w lotto) chce Ci pogratulowac dzisiejszej motywacji wystapien w tym klubie.
Cos jakby Cie dreczylo ?

Lila
02-01-2008, 16:36
Senior,nikt mnie nie dręczy od dawna,poza jednym seniorem z Florydy,który nawet na mnie adwokata nasłał..hii:)

senior A.P.
02-01-2008, 17:09
Nie przesadzaj !
Adwokaci nie nachodza nikogo w domu,co najwyzej moga wystepowac prywatnie na zaproszenie.
Moj znajomy adwokat wprawdzie wyjechal do Polski w gosci ale nic mi nie wspominal,ze dostal od cie bie zaproszenie.
To naprawde kulturalny czlowiek jak przystalo na amerykansko-polskiego prawnika.
Mogl sie interesowac red. Edwardem Maciejczykiem ale Toba,to cos sie mi tu nie zgadza.

Lila
02-01-2008, 19:18
Senior,nie w domu...nie w domu..Nie przedarłby się przez watahę niedorżniętą psów moich..:)
Ale w klubie..Siedzi koło Ciebie ,mocząc giry w basenie i dziwi się polskiej mentalności.Tak powiedziałeś ..noo..
Ja ,jako polska patriotka,potrzymałabym mu trochę główkę pod wodą..bul...bul..bul..
Żeby było jasne,mam na myślę tę główkę ,która posiada uszy...:)

senior A.P.
02-01-2008, 22:05
Wiesz,chyba by sie z tego ucieszyl. Z tego co wiem zapracowani ludzie maja bardzo malo czasu ,na kobiety (po za praca) tez . Z ludzmi prawa warto sie przyjaznic ,swietnie znaja psychike ludzka,wiedza jak grac aby wygrac nie tylko na sali sadowej.

Lila
02-01-2008, 22:21
Ja się przyjaźnię.Nawet miłuję wielce.
Moja córunia jest prawnikiem,ponoć dobrym choć młodym.
W moim profilu jest na koniu ,imieniem Bond..:)

senior A.P.
02-01-2008, 22:26
Jezeli jeszcze do tego przejela cechy genetyczne mamy to dopiero bedzie sukces !

Lila
02-01-2008, 22:28
Jezeli jeszcze do tego przejela cechy genetyczne mamy to dopiero bedzie sukces !

Nooooo...:D :D

Przejęła....

senior A.P.
03-01-2008, 09:43
Dobra szkola !

Lila
03-01-2008, 14:36
..tego naszego premiera z wzrokiem,któremu usiłuje nadać twardy wyraz,z Julią i Grzegorzem u boku.
Żal mi ,bo za moment nastąpi zderzenie z oczywistą oczywistością rozbuchanych nadziei,których on nie spełni.Nie dlatego ,że nie chce,ale dlatego iż nijak nie może...

Pierwszy nóż w plecy wbije mu na dniach SLD ,szykujący swój spot ujawniający kłamstwa dotyczące karty praw podstawowych...i nie tylko..
O co tu chodzi ,myślę ja sobie.I doszłam do wniosku ,że na znalezieniu kozła ofiarnego - nie ja ,to kolega,bo na nienawiści do PiS-u nie da dłużej się jechać..

Ja zamierzam iść na odwyk od oglądania i słuchania kanałów informacyjnych,które faktycznie stały się moją obsesją i jednocześnie źródłem nieustającej radości...
No bo powiedzcie sami :odsunięcie od władzy PiS-u..:D
Ten zwrot sugeruje jakiś krwawy przewrót,a nie wygranie demokratycznych wyborów ,spowodowanych życzeniem tegoż PiS-u..
Teraz będzie normalnie..I co takiego normalnego się stało ? Premier porozmawiał z Angelą ,ciepło - nie powiem,tylko co z tego wynikło .Ano ,jak słuchasz wiadomości ,to musisz dojść do wniosku iż jest miło i sympatycznie,i od tego tylko krok do uwierzenia w absurd ,że w kraju jest coraz lepiej i idzie ku nowemu..

A wierzyć tylko trzeba w to,że mamy styczeń i mróz..

Natomiast rozśmieszają mnie dziennikarze,którzy jak rotweillery ,zacisnęli szczęki na gardle PiS-u,nie przewidując prostego faktu,że nie można zawsze pić krwi z jednej żyły.
To mi się nasunęło po kongresie PiS-u,gdy przeczytałam iż PiS jest sektą...
Luuuudzie..:D trzymajcie mnie...

Natomiast te 40% naszych wyborców ,które niczym gęś -kluski,łyknęła hasła PO,zaczyna widzieć to co Jarosław Rymkiewicz .Mianowicie : żubr został ugryziony w dupę,jak to obrazowo zostało ujęte.I kiedy on popędzi do przodu,jak musi lizać ranę w wstydliwym miejscu.Więc mamy to co mamy..

A co mamy ? Ech..wszyscy wiemy..
Poza tym,jakby tego było mało,od dziś za tydzień jest premiera książki Grossa- ''Strach ''.I pewnie jak i ''Sąsiedzi '' wzbudzi wiele kontrowersji..

Ja - jak i tamtej - jej nie przeczytam.Bo nie chcę czytać o jednostkowych przypadkach ,jakby dotyczyły całego narodu,który stracił swoje elity i swoje terytorium w teoretycznie wygranej wojnie..
Nie chcę ,aby mój prezydent przepraszał w imieniu CAŁEGO narodu,tak jak było w Jedwabnem.Mam pewność iż TEN prezydent ,tego nie zrobi.Bo ja jak i cały prawie naród polski,nie jesteśmy winni hekatomby naszych braci Polaków -żydowskiego pochodzenia..
Tak jak i cały naród ukraiński nie jest winien wymordowania mojej rodziny i tysięcy Polaków na Wołyniu,w sposób o którym nawet nie mogę myśleć...

senior A.P.
03-01-2008, 14:50
Cieplo,cieplo przy kominku a za oknem mroz nawet na Florydzie - to sa dopiero prawa boskie !
Z Polska jest juz co raz lepiej,glowy rodakow odparowaly po sulwestrowych balach,wprawdzie niektorzy nie dojechali jeszcze do domow i miejsc pracy,wielu wyjechalo na tamten swiat (szczegolnie mlodych).
Waznym jest,ze w Polsce da sie zyc mimo zapowiadanych podwyzek,to jeszcze zarobiona zlotowka na to pozwala. Seniorom zapowiadaja podwyzke emerytur a tu Lila zaczyna narzekac i prosi aby ja "trzymac".
Nie ma tam kogos w poblizu kto by wzial ja w ramiona ?

siekierka
04-01-2008, 11:19
Od wczoraj nikt nie mówi o Polsce.A tymczasem...

"Gazeta Wyborcza" twierdzi, że Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu otrzymała dotację celową przyznaną przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej na prowadzenie studiów na kierunku polityka ochrony środowiska - kompensacja przyrodnicza, zanim przedstawiła program. Ponadto trwa, prowadzona głównie przez "Gazetę Wyborczą", nagonka na działania osób związanych z resortem środowiska za kadencji poprzedniego ministra, prof. dr Jana Szyszko, nagonka oparta głównie na insynuacjach. I choć publikacje "GW" w tym zakresie niewiele mają wspólnego z prawdą, skutkują jednak dymisjami...W podobny sposób dziennikarze "Gazety Wyborczej" w pełnych przekłamań i nieprawdziwych „faktów prasowych” publikacjach oczernili prezesa Zarządu Krajowego Gospodarki Wodnej Mariusza Gajdę, dzięki czemu został zdymisjonowany jeszcze przed przeprowadzeniem jakiejkolwiek kontroli...:D

Natomiast PO przegrała batalię o szefa Centralnego Biura Antykorupcyjnego Mariusza Kamińskiego.Nie uda się odwołanie go ze stanowiska. Minister w kancelarii premiera Julia Pitera nie znalazła przeciw Kamińskiemu odpowiednio mocnych argumentów - ujawnia dziennik „die Polska”.
Co prawda w przyszły wtorek lub w środę premier Donald Tusk spotka się z szefem CBA, jednak efekt będzie mizerny. Szef Biura, przynajmniej przez kilka miesięcy, zachowa swoje stanowisko - dowiedział się nieoficjalnie „die Polska”. :D

Lila
04-01-2008, 12:37
No właśnie...
Czyli jest nadzieja ,że rozpoczęte sprawy ,będą doprowadzone do końca...
Dawca nazwy tego wątku,Tomasz Lis ma być ponoć szefem telewizji publicznej.Lisy opanują TVP ,bo i Hanuś chyba się zatrudni ,żeby dorobić do tych nędznych 100.000 pln miesięcznie,które ma dostać jej mąż..

Ale to takie pierdoły tylko..
A ja patrzę na przygotowania do ewakuacji pacjentów ze szpitala w Tomaszowie ,w czasie takich mrozów ...i ogarnia mnie przerażenie..

Dokąd idziemy ? Wiemy chociaż ?

Nie chce mi się pisać ,jakby co.Nastrój mam podły,bo mimo wszystko sądziłam iż co nie co się zmieni.A lekarze o obecnym rządzie mówią to samo ,co o poprzednim,a nawet gorzej.
Sytuacja może się zaraz powtórzyć w Trójmieście.

Taniec chocholi ,nic więcej..
Kogo my obchodzimy ?

Lila
04-01-2008, 15:28
Siekierka,ja napiszę o Polsce,później nieco.
Z tym,że Donald u mnie jest pod ochroną.Napisałam,że mi żal było wczoraj,a dzisiaj jeszcze więcej.
Skoro zaczyna się na nim psy wieszać,to mnie nie honor...

Ale spokojnie,będę je wieszać na innych..:)

POLA
04-01-2008, 15:47
(...)Kogo my obchodzimy ?

grabarza, Lilko, grabarza:D

ammi1952
04-01-2008, 15:56
O rety Pola co cie naszło taki śmiech przez łzy hihihi ale przyznaje że dobre hihihi
Ale wracając do głównego tematu coś mi sie wydaje że w tej pisowskiej sekcie coraz mniej się okazuje tych z czystymi łapkami Urbanski ma na sumieniu przyjęcie jakichs 300 tys łapóweczki http://wiadomosci.onet.pl/1667790,11,item.html ,no tak oni po swojemu wszak byli prawi i sprawiedliwi

POLA
04-01-2008, 16:13
to święta prawda.

Łapeczki to chyba wszyscy, ci z prawa. lewa i środka mają lekko nieczyste, jakoś dziwnie lepkie i ciągle im się coś do nich przykleja:D
Poczytaj o Piętaku, sierota tyle się nadzwonił (za 80000zł), a teraz mu każą zwracać, służbowego laptopa też. Biedactwo.

senior A.P.
04-01-2008, 16:19
Oooooooooooo! Seniorki i Seniorzy zaczynaja myslec choc zmeczeni doniesieniami medialnymi.
Przebakuja o grabarzach,pogrzebach w tym wieku ?
Wstyd !
Glowa do gory i szturmem na Belweder choc to juz tylko "muzeum".
Ale tak na dobra sprawe warto sie zastanowic,czy Polsce potrzebny Prezydent i jego dwor.
Wystarczy stanowisko gubernatora stanu (nazwa jak narazie umowna) "europolandu". Ile to mniej bedzie etatow i etacikow w takim Stanie - Stanow Zjednoczonych Europy.
Glowa do gory - idzie nowe !

POLA
04-01-2008, 16:40
o grabarzu? Na katafalku?:)
Toż to wtedy będzie już nie nasz problem:D

A od prezydenta proszę się odpiąć.
Anglia ma królową, my mamy swój dwór, skromny, bo skromny, ale jest.

Głowę zawsze noszę do góry, chyba że wypatruję dziur. W chodniku:)

siekierka
04-01-2008, 16:49
Przycięłaś Polu, jak na Polkę z Wielkopolski przystało. Gratulacje!!:)

POLA
04-01-2008, 16:53
a co, będzie nam tutaj desant z Florydy Polskę meblował?

senior A.P.
04-01-2008, 17:08
Meblowal jak meblowal ale przeprowadzke zabezpieczyc moge. Gdzie to do pomyslenia aby palace byly dla glowy panstwa bez krolestwa !
Co innego prezydenta jakiejs fundacji,niech ona sie nawet zwie historycznie dla przykladu "Batorego".
Ale palace dla proletariatu stawiac ,to juz przesada. Anglia to Anglia ,mozna ja i inaczej nazwac,bo ma krolowa i to jaka -godna krolestwa.
Polska krolow utracila i to dosyc dawno wiec po co........wracac do historii.
Wielkopolki sa niezle ale kochaja sie w.......,ci ze wschodu nie maja szans choc maja checi......... ,zreszta w tym wieku to najwyzej mozna odkryc i przykryc .

senior A.P.
04-01-2008, 17:11
Nastepnego watku nie bedzie,moderator wycial.
Mamo chwala nas my ciebie a ty nas.
Bog zaplac !

POLA
04-01-2008, 17:22
Meblowal jak meblowal ale przeprowadzke zabezpieczyc moge. Gdzie to do pomyslenia aby palace byly dla glowy panstwa bez krolestwa !
Co innego prezydenta jakiejs fundacji,niech ona sie nawet zwie historycznie dla przykladu "Batorego".
Ale palace dla proletariatu stawiac ,to juz przesada. Anglia to Anglia ,mozna ja i inaczej nazwac,bo ma krolowa i to jaka -godna krolestwa.
Polska krolow utracila i to dosyc dawno wiec po co........wracac do historii.
Wielkopolki sa niezle ale kochaja sie w.......,ci ze wschodu nie maja szans choc maja checi......... ,zreszta w tym wieku to najwyzej mozna odkryc i przykryc .

co się lubi, to się lubi, co się ma.

Jaki tam pałac, nie przesadzaj, chałupa skromna jest (nijak się ma do angielskiego przepychu), ale na polski standard - w sam raz.
Prezydent i proletariat? No co Ty..., zajrzyj w papiery prezydenta, z królewskiego rodu on nie jest, fakt, ale żeby od ploretariatu wyzywać? Chcesz się narazić na poranną wizytę facetów w kominiarkach o 6. nad ranem za obrazę głowy państwa?

A te kropeczki to zaniki czego u szanownego Autora powyższego postu?

senior A.P.
04-01-2008, 18:28
To tzw. pamiec przerywana zdarza sie u seniorow ,tym bardziej,ze w Polsce nie ma cel wieziennych dla tych po 65-ciu ,to tylko Japonie na to stac.
Facetow w kominiarkach sie nie obawiam,bo przeciez co ja im stary winny,to ze psa mam,ktory strzeze podworka w dodatku ogrodzonego i zamknietego z ostrzegawczymi tablicami.Prawo amerykanskie mowi,ze na wlasnym obejsciu intruza mozna nawet postrzelic ale ja bron zlozylem w 1984 roku w magazynie wojskowym w Polsce i wiecej juz nie chce "brac kopyta do reki",niech sie mlodzi strzelaja.
Piszac proletariat mialem na mysli lud a przeciez my wszyscy z ludu a nie od malp pochodzimy. Pewno,ze nie moge napisac ,ze jakas tam krolowa od malpy pochodzi, chociaz z powrotem w dysputach naukowych wraca sie do Darwina ale zeby tak o krolach i krolowych mowic to nawet mi sie w glowie nie skojarzylo,wiec mnie tu nie strasz.
Badz dobrej mysli,bo dziadek A.P. nikomu krzywdy nie zrobil i nie zrobi,daje slowo oficerskie.

Lila
04-01-2008, 19:02
Tośmy se pogadali...:D

Ammi mnie powaliła ,jak zawsze gdy słyszę o sekcie..Wyobraźnia podpowiada mi widok tłumu ,popełniającego zbiorowe samobójstwo przy błogosławieństwie guru w białym gieźle zarzuconym na cherlawy tors ,niczym u Mahatmy Gandhiego.Bez kozy,oczywiście..

No,akurat ja kocham się umartwiać.Nie ma co.
Postanowiłam wziąć i się podeprzeć.Autorytetem dziennikarskim..
Mam wrażenie, że ci, którzy dzielili Polaków na bydło i niebydło, na elitę i watahę, na demokratów zachodnich i pisneyland, naprawdę nie dostrzegali, że niewiele ich różni od tych, którzy swego czasu tropili zaplutych karłów reakcji – pisze znana socjolog Barbara Fedyszak-Radziejowska.

Nie minęło jeszcze 100 dni nowej władzy, a większość trudnych problemów Polski została – zdaniem mediów – rozwiązana. W polityce zagranicznej same sukcesy: traktat lizboński podpisany, Rosja otwiera swój rynek na mięso z kilku polskich przetwórni i na mleko z kilku mleczarni, a kanclerz Angela Merkel uśmiechała się do Donalda Tuska tak serdecznie, że nie zauważył, iż sukces mięsny trzeba liczyć podwójnie.
Interwencja kanclerz Niemiec u prezydenta Rosji w sprawie mięsa okazała się jedynym przyjaznym gestem wobec polskiego gościa. Nikt w mediach nie pyta, dlaczego ta interwencja była możliwa dopiero teraz, podobnie jak nikt nie odpowiada na pytanie, dlaczego rosyjska blokada „mięsna” trwała dokładnie tak długo, jak rządy PiS w Polsce. Byłoby, mimo wszystko, wstyd, gdyby dobre relacje Polski z Rosją i Niemcami zależały głównie od „słusznego” zdaniem naszych sąsiadów wyboru Polaków.

Natomiast ubolewam,że nie udał się cud największy.Likwidacja korupcji w postaci zniszczenia CBA przez Żulię..:)

No i Żulia poległa niestety..
A było się przyłożyć do roboty,a nie za gwiazdę robić ?
Po co ci babo była ta sesja zdjęciowa ,gdzie jeszcześ reklamowała sklep z bronią w Warszawie..?
I zamiast pisać porządnie ten raport na Kamińskiego,toś wzięła i w tefałenie przesiadywała ?
No i masz babo placek.Krowi.Bo Mariusz ,mając przed sobą kilka miesięcy życia,zaweźmie się jak greyhound na wyścigach,i będzie gonił do ostatniego dechu..
Taką ma osobowość .Psa myśliwskiego,co colta i kapelusz kowbojski ma głęboko w d...e.Jeszcze żeś go rozdrażniła i nie daj Boże ,jak za tobą puści sforę...brrr..

I jeszcze autorytety są za nim.Pospieszalski słyszę.Rymkiewicz.I 30-tu innych ,piszących list w obronie szefa CBA.
Ale co można od nich wymagać.SEKTA,ani chybi mózg im zlasowała,jak i mnie..:)

siekierka
04-01-2008, 19:41
Gdyby dalej snuć tę nić namotaną przez Barbarę F-R, to o PiSneylandzie pisał wszak mimowolny licencjodawca niniejszego wątku n'esce pas? A skoro ja się poczuwam do pokrewieństwa (przynajmniej duchowego) z ZKR to czy to przypadkiem nie znaczy, że mógłbym być przez któregoś dyplomatołka zaliczony do kategorii "bydło"? Czyli ciemna masa z dalekiej prowincji?
Ojej! moimi równolatkami są wszak prof. Maciej Giertych, prof. Jerzy R. Nowak, satyryk Jan Pietrzak (Pietrzak na Prezydenta!) i jeszcze paru im podobnych. To może my wszyscy jesteśmy z "tej samej bandy?" ;)

siekierka
06-01-2008, 20:04
Górnicy stracili jakoś zaufanie do rządu PO i strajkują głęboko pod ziemią.
Także pielęgniarki stwierdziły, że pani Ewa Kopacz przychodząc do miasteczka namiotowego pod Kancelarię Premiera obiecywała podwyżki dla CAŁEJ służby zdrowia, nie tylko dla lekarzy.Została ministrem i... oszukała.
Coś te cuda obecnego premiera się nie sprawdzają. :confused:

bogda
06-01-2008, 20:18
Tak jak wszystkie obiecanki, które są tylko kiełbasą wyborczą, ...:)

senior A.P.
06-01-2008, 23:40
Czy tylko gornicy starcili zaufanie do "polskich" przedstawicieli wladzy i biznesu ???

siekierka
08-01-2008, 05:34
Ostatnie wiadomości o zdolnościach produkcyjnych polski:

8.01.2008.Unia Europejska nakazała Polsce zmniejszyć o 13,5% produkcję cukru. Realizując ten nakaz, Krajowa Spółka Cukrowa zamierza zamknąć cukrownię w Łapach. Spowoduje to ostateczne przesunięcie Polski z grupy eksporterów cukru,do grupy krajów importujących cukier.
Ponadto skutkować to będzie:
1.Zniszczeniem jednej z najnowocześniejszych cukrowni w Polsce,
2.Utratą miejsc pracy dla 2000 plantatorów w promieniu 70 kilometrów,
3.Zamknięciem zakładu pracy dla 200 pracowników,
4.Pozbawieniem źródła dochodów wielu tysięcy osób pracujących jako dostawcy uzupełniających środków do produkcji cukru (wapno,mazut,papier itp.).
Łącznie zamknięcie cukrowni wpłynie na pozbawienie środków do życia ok.10000 mieszkańców Podlasia.:mad:
WIWAT UNIA!

senior A.P.
08-01-2008, 13:54
Panie bez cukru da sie zyc ale bez chleba ani rusz obojetnie w jakiej postaci a tu polskie pola zarastaja dziczkami !
Krow prawie juz nie ma na wsi,kury chca wszystkie wybic,bo jaja niosa i mieso wlasne,wieprze sie pasa ale ruskie nie chca ich kupowac.
Co wiec czynic ? Przyjdzie chyba zyc z unijnych odpadow .

Lila
08-01-2008, 14:13
:D Uwierz w rodaków..Nie dopuścim !!
W razie czego ,kosy na sztorc ...i hajże na Brukselę.Bo co jak co,ale w robieniu powstań,to my są specjaliści...

ps.Cicho sza...nie mówcie nikomu,powiem Wam plotkę ,która krąży po całej Rosji.
Otóż Putin ma kochankę.A jest nią nasza aktorka - Barbara Brylska.Nic to ,że jest ona po 70-tce i gwałtownie zaprzecza.Rosjanie wiedzą lepiej..
Może to wyjaśnia sprawę polskiej wieprzowiny ?

Chociaż osobiście nie wierzę,aby niezapomniana Krzysia Drohojowska ,szeptała Puciowi do ucha : wolę cię...niźli sceptr..Nawet za cenę rury z gazem.:D

senior A.P.
08-01-2008, 14:22
Taniec na rurze dopiero sie zacznie jak barylka ropy dojdzie do $ 300/barylke. Putin wie gdzie i w kim sie kochac,przeszedl nie zla szkole,wie kto w "trawach" sie kocha.
W rodakow Polakow ja wierze ale nie wierze,ze RM da przyzwolenie na "kososztorce". Nikt nie podcina galezi na ktorej siedzi. Kaplan Rydzyk przeszedl przez praktyke parafialna w Niemczech,wszystko zamyka sie w jeden lancuszek. Problemem jest tylko zarzucenie lancucha na wschodnich sasiadow . Z Ukraincami da sie rade ,z Biarusinami troche trudniej ale Rusini rewolucji (byly ich dwie) nie daruja nawet za cene ......... . Dac d... to nie wszystko,co dalej ?

Lila
08-01-2008, 14:47
Wiesz co Senior ? Stań Ty sobie na sztorc,jak dasz radę..

Groch z kapustą jakiś tu waść wyczyniasz !!
Kardynalskie prawa depczesz ..obywatelskie.
My jak i siczowi obecnie ...na borg,nie za to szczo je ,ale za to szczo bude..żyjem sobie.
A Ty słuchasz podszeptów pejsatej papugi,co moczy szpony w Twoim basenie, i wszystko krytykujesz.Że kapłana,nie dziwota..
Ale radzisz nam dawać d...y ,nie wiedzieć komu,i jeszcze coś dalej niby ...

Idę sobie.Nie umiem rozmawiać z emigracją zarobkową.:)

ps.Jeszcze raz pytam po dobremu.Azaliż to nie wrona pejsata jest ,a Ty kraczesz za nią?.Utop ją na wszelki wypadek w basenie do piątku,przed premierą dzieła Grossa..

senior A.P.
08-01-2008, 14:57
I znowu kobiete ponioslo,ze po rusku psioczy. Daj Ty sobie spokoj z czerwonymi i wronami ! Nie widzisz ,ze Niemiec juz w sieni ?
Grochu z kapusta nie jadlem ,bo rodzice dawno mi zmarli,"szumieju" sie tez nie napilem ale ci co chca mnie zrozumiec rozumieja i nawet "chwalby" sla.
Wiem,ze jestes zahartowana we wszelkich bojach i jeszcze dyskutujesz (inne Panie wola to co lubia) ale mam nadzieje,ze lwa i tygrysa da sie tez "ulagodzic" jak w amerykanskim ZOO.
Glowa do gory ! Jeszcze Polska nie zginela ........!

Lila
08-01-2008, 15:39
Oj Senior,chyba na Forydę się wybiorę i użyję przemocy fizycznej wobec Ciebie,uszkodzenia ciała nie wykluczając..

Mnie ? Polską kobietę ? Żonę i matkę ? Ty ,amerykańskim stekiem z Siting Bulla karmiony...do ZOO ?

A że Polska nie zginęła i nie zginie,wie to każde dziecko w dorzeczu Wisły.Warty też.

senior A.P.
08-01-2008, 16:24
Co to o zastrzeleniu tygrysa nie slyszalas co to na mlodzienca sie rzucil i zagryzl w amerykanskim ZOO w swiatecznym tygodniu ?
Przemoc fizyczna mi nie obca ze strony Matek-Polek jestem przygotowany na przytulenie do piersi i poglaskanie,wtedy czuje przyplyw energi i zaczynam miec czucie.
Tobie tez dobrze z oczu patrzy i byc moze zamienil bym sie w lod !

siekierka
09-01-2008, 07:39
Cytat z dzisiejszej prasy niezależnej:

Barbara Antoniewicz - była członkini Zarządu Gminy Swarzędz - jest rekomendowaną przez poznańskie władze Platformy Obywatelskiej (szef - pos.Waldy Dzikowski), kandydatką na burmistrza podpoznańskiego Swarzędza. Tymczasem toczy się przeciw niej proces karny - zdaniem prokuratury Antoniewicz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przekroczyła uprawnienia przy rozstrzyganiu przetargów na zakup nieruchomości, działając w ten sposób na szkodę interesu publicznego.:rolleyes:

Lila
09-01-2008, 09:14
Siekierka,przy obecnej ustawie jest to możliwe..
W Sejmie leży projekt ustawy PiS-u,uniemożliwiającej takie praktyki,a także zabierającej automatem immunitet,z chwilą postawienia zarzutów przez prokuraturę..

No,to sobie poleży..
W zasadzie nic nie broni nas przed nowym Lepperem..

A teraz patrzę i dziwię się.Dziwię się także jak nie patrzę..

Bo tyle słyszałam wcześniej,jakie to kaczory podłe.A jakie nadmuchane..A jakie pełne pogardy dla biednej służby zdrowia..
Pani Kopacz ciągle siedziała w ''białym miasteczku ''.Wypowiadała się z oburzeniem o obojętności rządu na głodówkę pięlęgniarek..

Dosłownie parę minut temu,mój ulubiony poseł -Niesiołowski Stefan - wyraził się stanowczo,cytuję bo pamiętam :)..jak ktoś nie zje kolacji,to nie znaczy ,że głoduje..
Trzask,prask...na odlew.Tak też można ,z miłości..

A co robią menda ..tfu..media ?
Ano słyszę,że lekarze mają bardzo dobrze !!!
Że mają bardzo wysokie pensje,aczkolwiek nikt im nie podwyższył do tej pory..Czyli jest to strajk polityczny,jak i górników,którzy strajkują choć tego nie chcą..
Czarno widzę przyszłość związkowców w kopalni "Budryk''..
W każdym razie Polska zmieniła się przez dwa miesiące od wyborów.Przynajmniej mamy normalnie,a ci co się wyłamują z tej normalności ,dostaną niebawem po nosie.Ciekawi mnie jedynie,jaką cenę zapłacimy my,skoro podstawowe badanie na przerzuty nowotworu,nowe ministerstwo zdrowia pozbawiło refundacji.
A jest to koszt 4.000 pln..

Basia.
09-01-2008, 11:44
może być dochodowe? Niedawno słyszłam taką wypowiedź członka PO w telewizji.:D

senior A.P.
09-01-2008, 12:00
Raka Polski juz nikt nie uzdrowi - wstepna agonia !

Lila
09-01-2008, 12:50
Senior,kto teraz kracze.Ty ? Czy raczej pejsata wrona ?
Agonia.Chciałbyś,Ty patrioto od siedmiu boleści..:)

POLA
09-01-2008, 13:54
Cytat z dzisiejszej prasy niezależnej:

Barbara Antoniewicz - była członkini Zarządu Gminy Swarzędz - jest rekomendowaną przez poznańskie władze Platformy Obywatelskiej (szef - pos.Waldy Dzikowski), kandydatką na burmistrza podpoznańskiego Swarzędza. Tymczasem toczy się przeciw niej proces karny - zdaniem prokuratury Antoniewicz w celu osiągnięcia korzyści majątkowej przekroczyła uprawnienia przy rozstrzyganiu przetargów na zakup nieruchomości, działając w ten sposób na szkodę interesu publicznego.:rolleyes:

czyli której, bo różne źródła różnie podają:D
Biedny Swarzędz:mad: , a może nie?

POLA
09-01-2008, 13:58
patriotyzm.
A amerykańskim wydaniu:confused:

senior A.P.
09-01-2008, 14:02
Nigdy nie dowiesz sie co ja chce ale niech na poczatek zaspokoje Twoja ciekawosc:
Aby wszystkie i na calym swiecie partie polityczne przestaly istniec.

senior A.P.
09-01-2008, 14:06
Patriotyzm powiadasz ? I to amerykanski ?
Ja kocham wolnosc wszedzie tam gdzie przebywam,dyktat pozostawiam maluczkim.
Abys nie pomyslala,ze mnie pycha rozpiera to dopisze : WOLNOSC BEZ STATUY WOLNOSCI I NARZUCONEJ DEMOKRACJI !

siekierka
09-01-2008, 14:07
Polu ! To znaczy niezależnej ani od władz, ani od zagranicznych wydawców typu Agora czy Achsel-Springer

POLA
09-01-2008, 14:15
Polu ! To znaczy niezależnej ani od władz, ani od zagranicznych wydawców typu Agora czy Achsel-Springer
Czyli "Nasz Dziennik"?

senior A.P.
09-01-2008, 14:23
"Nasz Dziennik" powiadasz ? Eeeeeeeee tam !
To jedyna gazeta codzienna, ktora obawia sie pisac o Izraelu.

Lila
09-01-2008, 14:26
SEnior,mnie ciekawi ta pejsata papuga,jak obrazowo nazwał Twego adwokata - Siekierka...
Co on na dzieło swego ziomala mówi ? Bo o nas tak nieładnie się wyrażał do Ciebie.Nawet dziwił się ..

Co też ma do powiedzenia na temat Grossa ?

ps.Choć muszę przyznać,że Gross bardzo profesjonalnie i z taką samą emocją opisał wywóz Polaków na Sybir.To tak gwoli sprawiedliwości.

siekierka
09-01-2008, 14:28
Owszem Nasz Dziennik, ale nie tylko. Kiedyś to się nazywało wydawnictwa pozadebetowe.

POLA
09-01-2008, 14:30
Patriotyzm powiadasz ? I to amerykanski ?
Ja kocham wolnosc wszedzie tam gdzie przebywam,dyktat pozostawiam maluczkim.
Abys nie pomyslala,ze mnie pycha rozpiera to dopisze : WOLNOSC BEZ STATUY WOLNOSCI I NARZUCONEJ DEMOKRACJI !
Nie zabraniam Ci kochać wolności; aha, nie czuję się zniewolona w moim kraju, nie w takim sensie jak to było przed 1989r.
Myślę, że jednak jakaś pycha Cię rozpiera (tylko z jakiego powodu?), poczucie wyższości...
Jeśli w ten sposób rekompensujesz sobie jakieś być może kompleksy lub frustracje - to niech Ci będzie, wypisuj tu sobie te swoje czarne prognozy pod adrsem mojego kraju, bo Twoim on już dawno przestał być.
Wiem, że zabrzmi to ostro, ale poczytaj swoje wypowiedzi w różnych wątkach, a może coś wreszcie zrozumiesz, choć na to mam małą nadzieję.

senior A.P.
09-01-2008, 14:36
Dam ci wieksza nadzieje,ze moze Polska nie wroci do takiej jakosci jak przed 1989 rokiem ale napewno bedzie wolna i niezalezna,jak narazie nie jest chociazby poprzez uczestnictwo w UE. Temu juz chyba nie zaprzeczysz,bo dzisiaj rano "zaspiewano" w mediach o ostatnim etapie pogrzebania polskiej zlotowki.
Ot ! Wolnost kak skazal by Iwan.
Za to Pan Putin w Boze Narodzenie Prawoslawne slubowal narodowi rosyjskiemu swa wiernosc.

POLA
09-01-2008, 14:36
Owszem Nasz Dziennik, ale nie tylko. Kiedyś to się nazywało wydawnictwa pozadebetowe.
proszę, jeszcze te inne tzw. wolne media, choć przecież wiesz, że to pojęcie jest tylko teoretyczne, bo co to znaczy wolne? Jak nie wielki koncern, to wielki człowiek tymi mediami rządzi i od swego punktu widzenia uzależnia to, co się w danym tytule może ukazać.

Lila
09-01-2008, 14:38
Senior,ja też chciałabym,aby Putin przysięgał wierność narodowi polskiemu,ale nie lzja...chiba ?

POLA
09-01-2008, 14:48
Dam ci wieksza nadzieje,ze moze Polska nie wroci do takiej jakosci jak przed 1989 rokiem ale napewno bedzie wolna i niezalezna,jak narazie nie jest chociazby poprzez uczestnictwo w UE. Temu juz chyba nie zaprzeczysz,bo dzisiaj rano "zaspiewano" w mediach o ostatnim etapie pogrzebania polskiej zlotowki.
Ot ! Wolnost kak skazal by Iwan.
Za to Pan Putin w Boze Narodzenie Prawoslawne slubowal narodowi rosyjskiemu swa wiernosc.
obok tematu, kiedy brakuje Ci kontrargumentów, to Twoja specjalność.

Nie musisz mi dawać żadnej nadziei,nie Ty, bo na kształt naszego kraju masz taki wpływ, jak ja na rozwój Chin.
Odczep się :) od UE, nie twierdzę, że wszystko jest OK, bo nie jest, ale wielu ludzi na tym skorzystało i jeszcze skorzysta.
Narodowe środki płatnicze:) pogrzebało wiele państw i jakoś żyją, więc my prędzej czy później też się z tym musimy zmierzyć.

Lila
09-01-2008, 14:51
[B]Pola[/B...ostrożnie ,bo Senior zarzuci Ci zarobki na forum ,jak i mnie..:)

Swoją drogą - kabaret jednoosobowy ten nasz Senior.

POLA
09-01-2008, 14:58
[B]Pola[/B...ostrożnie ,bo Senior zarzuci Ci zarobki na forum ,jak i mnie..:)

Swoją drogą - kabaret jednoosobowy ten nasz Senior.

Ci zarzucił? Na forum? Na jakiej podstawie i za co niby ta gaża?:D

senior A.P.
09-01-2008, 15:05
Cholera !
Na coz mi przyszlo klac na brak kontrargumentow ? Przeciez to im a nie mnie brak. Ludziska korzystaja z "darowizn "unijnych i jeszcze maja zamiar korzystac i ja sie tu czepiam UE. Tak wspaniale zbudowanego kolchozu tylko na inny wzor. Nie wypalila komuna to jazda na globalu,niech sie ludziska nasyca wg.potrzeb.
Mila Pani Polu !
Moze seniorom napiszesz (innym tez) ile ta UE Polakom daje a ile zabiera - to dopiero bedzie ARGUMENT,ja wtedy dam kontrargument i bedzie nam wszystkim do....... do smiechu oczywiscie ,gdzie by tam bogaty plakal !
Przeciez mu dobrze ,co nie ?

Lila
09-01-2008, 15:07
Ci zarzucił? Na forum? Na jakiej podstawie i za co niby ta gaża?:D

Ano ni mniej ni więcej....:D

Senior jest tu dla przyjemności ,a ja dla paru groszy....:D

POLA
09-01-2008, 15:14
Poczytaj prasę, to będziesz wiedzieć, przyjedź do Polski, rusz w teren i popatrz, co się zmieniło i jak.
Musimy z UE, bo USA za daleko i też nas w konia robi:D
Partnerstwo kosztuje, niestety, a na samowystarczalność i izolację nas nie stać.

POLA
09-01-2008, 15:18
Ano ni mniej ni więcej....:D

Senior jest tu dla przyjemności ,a ja dla paru groszy....:D
No popatrz, on ma mentalność... nic za darmo...
Ale typek:D

Pani Slowikowa
09-01-2008, 15:25
Poczytaj prasę, to będziesz wiedzieć, przyjedź do Polski, rusz w teren i popatrz, co się zmieniło i jak.
Musimy z UE, bo USA za daleko i też nas w konia robi:D
Partnerstwo kosztuje, niestety, a na samowystarczalność i izolację nas nie stać.

proste a dosadne stwierdzenie... Nieraz mysle ze lepiej moze dla narodu byc w aksamitnych kajdanach niz wolnym na wyjalowionej pustyni..Partnerstwo w koncu zawsze ma jakas cene..nawet w malzenstwie..
Ale nie jestem tego pewna w 100%:confused:

POLA
09-01-2008, 15:36
proste a dosadne stwierdzenie... Nieraz mysle ze lepiej moze dla narodu byc w aksamitnych kajdanach niz wolnym na wyjalowionej pustyni..Partnerstwo w koncu zawsze ma jakas cene..nawet w malzenstwie..
trafności, zwłaszcza w odniesieniu do małżeństwa:D

Basia.
09-01-2008, 16:06
damy radę temu rakowi.:D

Basia.
09-01-2008, 16:14
chociaż nie znoszę kajdanów nawet aksamitnych i wysadzanych brylantami to jestem pewna w 100% że jednak dla nas jest to lepsze niż wolne życie na wyjałowionej pustyni.

Lila
10-01-2008, 12:40
...ale już mi się nie chce..
Bo widzę ewakuację kobiet z patologii ciąży ze szpitala w Kościerzynie..Odechciało mi się wszystkiego.Nawet Seniora z Florydy..

Bronisław Rozenowicz.Każda częstochowianka zna to nazwisko.A wspomnę Go,bo był Żydem,a jutro zaczyna się sprzedaż "Strachu " Grossa..
Wspaniały lekarz,jedyny ocalony z całej rodziny,która zginęła w Treblince.Niebieskie oczy i wielkie ręce ,które niosły wyłącznie dobro,polskim kobietom.Ochrypły głos rozlegał się od rana na oddziale ginekologii i położnictwa szpitala przy ul.Kordeckiego.

Zastanawiam się,czy On opuściłby swoje pacjentki ? Nie ! Nigdy.On -Żyd,nie opuściłby chorych,polskich kobiet.Nie dopuściłby do ewakuacji położnic,choćby sam mał zostać na oddziale.Ale nie zostałby sam,bo nikt nie miał prawa Mu się sprzeciwić,a jeżeli zobaczył jakieś zaniedbanie - był bez litości.A uśmiech miał głównie dla nas - polskich kobiet.

Idę sobie..Miłego dnia...

Ewita
10-01-2008, 12:54
Nawet ci się nie dziwie, Lilu... Ciekawe, dlaczego?

senior A.P.
10-01-2008, 13:33
Zmiana na posterunku byla konieczna,warta dwugodzinna.
Szkoda,ze ja nie mam zmiennika.

Lila
10-01-2008, 13:39
Zmiana na posterunku byla konieczna,warta dwugodzinna.
Szkoda,ze ja nie mam zmiennika.

Zajrzałam tu jeszcze...i dobrze..

Senior,coś ci powiem.Jesteś głupi.Zwyczajnie głupi.Czytasz i nic nie rozumiesz..Tyle masz do powiedzenia tylko..

Moje pokłady cierpliwości do ciebie ,chyba się wyczerpują.Ale nikt nie zarzuci mi iż nie wykazałam dobrej woli..

Bujaj się sam,skoro lubisz.
Są ludzie i ludziska.Jedni np.do rozmowy jak i do seksu ,potrzebują partnera.Inni wolą to uprawiać ...hmm..na własną rękę.Ty należysz do tych drugich.

senior A.P.
10-01-2008, 13:49
Nie wytrzymala i uciekla - a szkoda.
Co do glupich to juz to przerabialismy w innym bylym dniu,pozostalo w kartotece tak na wszelki wypadek.
Jezeli juz ochloniesz i tu zajrzysz (mam nadzieje,ze kolezanka dobrze wypelnia dyzur) to ja Cie nie nazwie glupia tylko madra na swoj sposob.
To fakt,ze w przyspieszonej starosci ludzie glupieja i zachowuja sie jak dzieci mowiac obrazalsko drugiemu : "tys glupi" - dzieciom mozna wybaczyc ,starcom przypomniec ,ze niczym powie cos glupiego niech spojrzy w lustro czy to do niego pasuje.
A teraz do tematu " Co z taPolska ? "

Lila
10-01-2008, 19:13
Bez komentarza - mój przedmówca...

Natomiast Rząd przemówił ludzkim głosem...

Rząd nie ma instrumentów,aby dać podwyżki służbie zdrowia...cytuję na ''żywca'' słońce Kaszub.

Małe pytanko : czemu nie był tak szczery przed wyborami...

Ala-ma-50
10-01-2008, 20:56
A widziałaś kotku szczerego przed wyborami?...

Lila
11-01-2008, 00:47
Alusiu,faktycznie.Ani przed ...ani po.

PO - aproPO's.Rządy Miłości skłaniają mnie do niejakiej refleksji.Słońce Kaszub na konferencji prasowej złożyło samokrytykę opozycji..:D :D

"Siedzą w Sejmie i bezczelnie ponaglają"..no jaka to bezczelna opozycja.Inaczej niż łagodna Platforemka była.

Ale premier ma rację.PO co POganiać ? Co wyjdzie z poganiania żółwia ? Że żółw się spoci,zgubi skorupkę i będzie się nadawał jedynie na zupę żółwiową,który my będziemy musieli zjeść ? No,są amatorzy żab,żółwi i innych żyjątek ,to niech se zjedzą.

A już słyszę narzekania.A to miało być ,a nie ma,choć miesiąc miodowy,owe 100 dni jeszcze trwa..Lekarze piszą na swoich forach..kabaret ,mówię Wam...:D ...dzisiaj jeden chirurg napisał,że jakby miał drugi raz głosować na PO,to wolałby sobie ,sam...osobiście ...bez anastezjologa ,który wyjechał do Irlandii...przyszyć swoje jaja na czole.
Taki humorysta.
No ale głosowało się ? Głosowało.Więc ;"Use Your Imagination! First Citizens of Second(hand) Ireland"

No .I nie narzekać .Szkoda jaj.

senior A.P.
11-01-2008, 11:30
Niezly POPiS cioteczek na forum - oj doskwiera bida.

Lila
11-01-2008, 12:22
Niezly POPiS cioteczek na forum - oj doskwiera bida.

Ojoj...doskwiera,doskwiera...:D :D ..A już najgorzej ,jak wysiada ta jedna ,jedyna komóreczka szara - jedynaczka - co ocałała cudem z bitwy pod Lenino,i nadszarpnięta szrapnelem - zaczyna produkować.
Co ?
I to jest pytanie...

senior A.P.
11-01-2008, 13:35
Co jak co ale zaciskanie przyjazni polsko-rosyjskiej rosnie !
Brawo "putinowcy" nie niebedzie nam rzadzil obcy.
Raduje sie serce ,raduje sie dusza gdy Putin na zy... z rakietami rusza !

gratka
11-01-2008, 17:18
Co wejde na jaki watek, to senior wojuje .Ja sie juz boje zelazko wlaczyc, do lodowki nie podchodze, bo nie wiem czy z niej nie wyskoczy.Czy znacie jakie sensowne forum gdzie go jeszcze nie ma?

Anielka
11-01-2008, 17:23
Ja go na żadnym nie widzę,jest taka opcja ignoruj i nie widać.Pozdrawiam cieplutko.

Lila
11-01-2008, 19:32
A tak niewiele potrzeba,aby rozmawiać o polityce nie tylko przyzwoicie ,ale przyjaźnie..:)
Dla mnie wzorem jest dwóch posłów obecnego parlamentu,moich ulubieńców z dwóch przeciwstawnych ugrupowań .Poseł Cymański z PiS i poseł Kalisz z LiD.
Błyskotliwośc,poczucie humoru w każdej sytuacji i życzliwość malujaca się na obliczach obu posłów,powoduje iż są bardzo widoczni..

Nawet jak się kłócą,to widać ,że po tej wymianie zdań mogą sobie spokojnie iść na kawę czy wódkę.Kultura.Ot co..
Ale trudno mieć pretensję o jej brak na forum,skoro w przeważającej większości i wybrańcy narodu jej nie posiadają..

senior A.P.
11-01-2008, 22:26
Rozne partie ale te same korzenie.

Lila
11-01-2008, 22:30

Jasne.Polacy przecież..

Zobacz sobie w lusterku swój korzeń,czy też nie biało-czerwony..

senior A.P.
11-01-2008, 22:32
Jednak czegos Ci brak !
Przyjemnych snow !

Basia.
11-01-2008, 22:32
masz rację, różne partie ale korzenie te same: polskie.:)

senior A.P.
11-01-2008, 22:34
Nie mam watpliwosci,dobrze wrosly w polska ziemie .

siekierka
11-01-2008, 22:35
Lilu.Ten przyrząd do oglądania korzenia się nazywa :PENISKOP

Basiu, czytałaś drugi exodus?

Basia.
11-01-2008, 22:38
Lilu.Ten przyrząd do oglądania korzenia się nazywa :PENISKOP

Basiu, czytałaś drugi exodus?
nie czytałam.:)Już lecę czytać, dzięki.

senior A.P.
11-01-2008, 22:39
Oj glodnym chleb na mysli !
Porandkujcie sobie ,ja tymczasem ide pospacerowac z psem.

Lila
11-01-2008, 22:41
Oj glodnym chleb na mysli !
Porandkujcie sobie ,ja tymczasem ide pospacerowac z psem.

A co Ci pies zawinił ?:D

senior A.P.
12-01-2008, 07:58
A z Polska co raz gorzej !
Minister ON prosi o pomoc w USA.

siekierka
12-01-2008, 10:23
No cóż, jaki minister - taka obrona.

siekierka
12-01-2008, 11:33
Prof. Witold Kieżun, wybitny teoretyk zarządzania, żołnierz Armii Krajowej (ps. "Krak", "Wypad"), odznaczony Krzyżem Virtuti Militari przez gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego, oraz były ekspert ONZ pracujący z ramienia tej organizacji w krajach afrykańskich:
Nasze znane w świecie gorzelnie sprzedaliśmy, a produkcji ekologicznej żywności nie rozwinęliśmy, nie zareklamowaliśmy jej w skali światowej. Mało tego, nie wykorzystujemy do końca nawet naszych olbrzymich pokładów węgla, nie inwestując w chemię węgla, która dałaby nam również benzynę. Nie dorobiliśmy się bezpieczeństwa energetycznego z podziemnych pokładów termicznych, z morskiego importu ropy, połączeniem rurociągowym z Norwegii. Nie mamy teraz żadnego liczącego się w świecie samodzielnego polskiego producenta. Najbardziej zyskowne polskie przedsiębiorstwo o międzynarodowym zasięgu - Orlen, przetwarza i handluje importowaną z Rosji ropą. Nie wykorzystaliśmy nawet kapitału zaufania, jaki dawała nam znajomość w świecie ruchu "Solidarności". Dzisiaj na Zachodzie upadek komunizmu kojarzy się z upadkiem muru berlińskiego, a nie z "Solidarnością". Brakuje wciąż polityki promocyjnej i myślenia strategicznego, wspaniałej wizji rozwoju.

senior A.P.
12-01-2008, 11:58
Ludzie !
Czy to siekierka zapodal,co wyzej czytamy ?
Bogu dzieki ! Na rozum nigdy nie jest zapozno !

siekierka
12-01-2008, 12:24
Cieszę się że wreszcie załapałeś trochę rozumu EjPi. Jeszcze trochę ortografii, stylistyki i gramatyki i już będziesz w miarę do przyjęcia:cool:

senior A.P.
12-01-2008, 12:33
Tak ,tak ortografii,stylistyki i gramatyki ucza i zwracaja uwage na studiach dziennikarskich. Wybacz ale ja nie dziennikarz , daje sobie rade bez dziennikarzy ,ktorych uwazam za najwiekszych lgarzy i slugusow, kazdego dnia mozna im to udowodnic.
Co do "zalapania" (jak piszesz po dziennikarsku i stylistycznie - uczyl Marcin Marcina) to musze Ci wyznac,ze juz dawno "zalapalem" kim jestes i komu sluzysz. Podziekowania nadejda w okreslonym czasie.

siekierka
12-01-2008, 12:42
Cóż to, strachy na Lachy? Zamiast wizytówki? tylko w czyim imieniu mnie straszysz, NKWD?, KGB?, GRU?, a może tylko SB? lub Informacji?
I co, wyślesz mnie do nieba? Już sie nie boję! Ani Ciebie ani Twojego Wojtka:cool:

kufa86
12-01-2008, 12:45
Siekierko!
Ortografii, stylistyki, wiedzy, rozumu
i pokory przede wszystkim.
Ale jak tu wymagać tego od ortodoksyjnego, fanatycznego, stetryczałego, nawiedzonego krokodyla - wyznawcy jedynie słusznej idei, tzn "Tylko i tylko JA mam rację"?
Ludzie !
Czy to siekierka zapodal,co wyzej czytamy ?
Bogu dzieki ! Na rozum nigdy nie jest zapozno !
Bogu dzięki, że senior ma zdrowie do pisania,
bo na rozum za późno.

senior A.P.
12-01-2008, 12:49
Macie przy sobie dzidy bojowe starcy ?
NIE !
To z czym do goscia ? Z blazenada ? A do rozanca i pod piec a nie do kawiarni !

Ewita
12-01-2008, 12:54
Tak ,tak ortografii,stylistyki i gramatyki ucza i zwracaja uwage na studiach dziennikarskich.
Błąd, Senior, kardynalny błąd! W Polsce (nie w Stanach) takie wiadomości zdobywa się już w szkole podstawowej!!!:D Minęły czasy, w których "nie matura lecz chęć szczera zrobi z ciebie oficera".
A groźby zza oceanu mogłybyć nawet zabawne, gdyby nie to, że jest ich zbyt wiele. Takie ble, ble, ble, które się powtarza...

kufa86
12-01-2008, 13:01
to musze Ci wyznac,ze juz dawno "zalapalem" kim jestes i komu sluzysz. Podziekowania nadejda w okreslonym czasie.
Uważaj, siekierko!!
Senior uruchomi całe stado swoich jarmułkowatych współbraci
i z pejsatą papugą na czele (swym), jadąc na oklep na białym krokodylu, zrobi ostatni zajazd.
Dlaczego ostatni?
Bo ledwo już zionie ten wyliniały pterodaktyl.

kufa86
12-01-2008, 13:06
To z czym do goscia ?
Ten gość to od gośćca stawowego?
I odcisków na resztce mózgu?

kufa86
12-01-2008, 13:11
To z czym do goscia ?
Ten gość to od gośćca stawowego?
I odcisków na resztce mózgu, z wyprasowanymi na gładko zwojami w Moskiewskiej szkole wojskowej?

siekierka
12-01-2008, 13:21
Kufelku! Zauważ, że AP się nie pomylił i nie napisał: "szczym do gościa"

Lila
12-01-2008, 17:07
Wyczytałam ,że jest normalnie..Nie wiem,czy mam normalnie płakac czy normalnie śmiać się..
Mając niejaki wybór,uczynię to drugie..:D

Odrobinka czarnego humoru..Powstała komisja do spraw śmierci B.Blidy.Smutna sprawa,kobieta nie żyje.Szkoda każdego życia..
Humor zaczyna się dopiero teraz.Na czele moja sympatia,poseł Ryszard Kalisz,reprezentujący ugrupowanie,które jest spadkobiercą wszystkich śmierci zadanych Narodowi po wojnie..
Ugrupowanie,które najwięcej skorzystało w czasie transformacji ,choć nie powinno,robi sobie cyrk medialny pt." Są jeszcze gorsi ,ha ''...

Poseł Kalisz na samym początku usadził posłankę Beatę Kempę,która uparcie wraca do tej afery węglowej,która tu jest w tle niejako,choć winna być w roli głównej..
''Żeby nie było tak, że będą dostarczane tylko te dokumenty, które będą wygodne bądź dobre dla tych członków komisji, którzy są przeciwni PiS - powiedziała posłanka PiS. Na co Kalisz odpowiedział, iż posłanka chce "bocznymi drzwiami ugrać na komisji badanie afery węglowej". - Nie ze mną te numery - zaznaczył" ..heeh.

I od razu zrobiło się wesolutko ..:D
Teraz pozostaje tylko ustalić winnego.Wybór niewielki - Zbigniew Ziobro lub Jarosław Kaczyński.Innego kandydata nie ma..

A jeszcze lepiej można się uśmiechnąć na taki lapsus :
Krzysztof Mika, którego działalność siedem lat temu zbulwersowała inspektorów NIK, wrócił do resortu zdrowia. Wtedy na szkoleniach zarabiał bajońskie sumy. Dziś doradza minister zdrowia Ewie Kopacz. – Za darmo – zapewnia ministerstwo.:D

No i jest patriota.Gdyby nie te taśmy Sawickiej,gdzie się mówi o kręceniu lodów,to można byłoby uwierzyć w taką bezinteresownośc.

Basia.
13-01-2008, 16:49
Mam na myśli utalentowanych internautów, którzy "podrasowują" nagrania na youtube.:D Akurat tego przemówienia słuchałam w tempie "właściwym" i brzmiało zupełnie inaczej.:D
Cytat:

http://www.youtube.com/watch?v=TXjRvAXmBpo
http://www.youtube.com/watch?v=WNo9T...elated&search=

Wklejam niektóre komentarze słuchających:

1/.to nie mozliwe zeby na wizji cos takiego bylo puszczone, nie jestem jego sympatykiem ale bez przesady - to nagranie wydaje sie byc nieoryginalne. pozdrawiam JM

2/.Oczywiscie ze nie jest oryginalne, nagranie jest spowolnione dlatego wydaje sie ze kaczka jest pijana =]

3/.To wideo to propaganda ślepych zwolenników PO na tak niskim poziomie jaki mieli bolszewicy w swej
propagandzie. Czyli wszystko w normie

4/.przecież to jest puszczone w zwolnionym tempie, lol

5/.racja zwolnione ale bardzo starannie ktos kto sie niezna by sie nabral Milve jak to zrobiłeś?

siekierka
13-01-2008, 17:36
W wyniku działania tej komisji w sprawie Blidy, jadąc teraz przez Polskę zawsze będę miał na uwadze, aby do towarzyszy z libero-lewicy kierować ostrzeżenie: Ostrożnie mi-jajKalisz! :cool:

Lila
13-01-2008, 19:24
Ano,żółw pełznie dalej do przodu...

W Brukseli, w politycznych kuluarach, pytają czy Polska chce stracić unijne dotacje. I dziwią się, że nowy polski rząd robi wiele, aby tak się stało.

Rzeczywiście, bomba niewykorzystanych przez nowy rząd środków unijnych cyka w najlepsze. Rada Ministrów pod przewodnictwem Tuska, a zwłaszcza minister rozwoju regionalnego zachowuje się w tej sprawie jak słoń w składzie porcelany.
Minister Bieńkowska nie przekazała do województw podpisanych już przez swoją poprzedniczkę projektów zgłoszonych przez samorządowców - głównie chodzi o gminy i powiaty. Projekty te opiewają na łączną kwotę… 722 mln euro.

Teraz samorządowcy czekają na łaskawą zgodę pani minister. Tyle, że niektóre samorządy już pod kątem tych projektów - mając informacje z Warszawy, że zostały zaakceptowane i wręcz podpisane - zaczęły finansować swoją część w ramach “montażu finansowego”. A teraz boją się, co na to powie NIK i RIO (Regionalne Izby Obrachunkowe).

W tej sprawie rząd przyjął wyraźnie, wbrew deklaracjom, kurs antysamorządowy, kurs kompletnego braku zaufania do samorządów i ich projektów absorpcji pieniędzy z UE.

A dzisiaj byłam w Wieluniu.Takie miłe miasteczko w pobliżu Częstochowy.
Zbliża się rocznica obchodów 70-tej rocznicy wybuchu II wojny światowej.No właśnie.Może na fali odklamywania historii ,wreszcie powiemy gdzie zaczęła się wojna.Nie w Westerplatte na pewno,ale we Wieluniu.

Kiedy na Westerplatte padły pierwsze strzały,mieszkańcy Wielunia już od kwadransa ginęli pod bombami.Wszak granica przebiegała w Herbach,o rzut beretem..Miasteczko nie miało żadnego znaczenia militarnego.Nie stacjonowało tam polskie wojsko,a mimo to zginęło 1200 mieszkańców.

Zniszczenie Wielunia było zbrodnią ludobójstwa w świetle Konwencji Haskiej. Tej samej konwencji, na którą dzisiaj powołują się Niemcy, żądając zwrotu tzw. Berlinki. Zasady Konwencji Haskiej zabraniają bombardowania miast otwartych, szpitali, zabytków i miejsc kultu religijnego.

Wieluń ,to daleko lepsze niż Westerplatte miejsce, w którym powinny odbyć się uroczystości 70 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej. Westerplatte to niezapowiedziany atak na polskie wojsko. Wieluń to niepojęty w swoim barbarzyństwie i pogardzie dla ludzkiego życia pierwszy przejaw ludobójstwa, zwiastun bezmiaru krzywd, które Niemcy szykowały światu.

ps.i jak tu nie oglądać się do tyłu ? Zapominać ? Może wyłonimy nową Erykę Steinbach znad Wisły ?

FeliksG
13-01-2008, 21:42
Na pytanie - co z tą Polską? Odpowiadam -ŹLE!!!!
Dlaczego?
Skoro, posłowi na Sejm Najaśniejszej RP, pomylili się Prezydenci z....problemem alkoholowym i dochodzi - pyta, czy to możliwe? Czy prawda?
Natychmiast otrzymuje od...., Najwyższe oburzenie, ale...., ani słowa dementi!!!!
I słusznie. Głowy państwa nie wolno obrażać, no chyba, że jest to, no ten z lewicy, to nawet trzeba. A co?
Acha! Jeszcze można znieważać jak się jest - dyrektorem radia.
To ja tak skromnie tylko, bo w tym potoku informacji o licznych uchybieniach i niedociągnięciach - wszystkich poza PiS-em- to taka drobna sprawa, jest chyba mało znacząca.

Lila
13-01-2008, 22:12
Nie ma dementi,bo nie powinno być..

Jeżeli ktoś na swoim blogu ( bo poseł Palikot pisze bloga :) napisze iż premier jest seksoholikiem,bo oczka świeciły mu się do cycków Dody, a także wieczorami chodzi w pobliżu agencji towarzyskich wraz z ochroną,to kancelaria premiera będzie dementować ?
Noo,chyba nie...
Wystąpi do sądu,jak to zrobiła kancelaria Prezydenta..

Nie pamiętam także dementi co do stanu upojenia alkoholowego Kwaśniewskiego w Charkowie,gdzie między innym leży ojciec reżysera "Katynia ".

A poseł Palikot karierę zaczął od produkcji jabola patykiem pisanego,więc mu zapach siarkowodoru uderzył do głowy..
I tylko patrzeć ,jak PO go wywali ze swoich szeregów,bo poza obrazą prezydenta ma także problem z wyprowadzeniem kasy z kraju,a także miłość do sztucznego penisa ( ciekawe dlaczego ?:)) ,którym wymachiwał w czasie kampanii..
Ojojoj...jakie poczucie humoru.
Sądzę iż Platformy nie stać na takiego clowna.W końcu poważna partia to jest.

POLA
13-01-2008, 22:38
wyskoku Palikota na drogę sądową uważam za błąd.
Palikot postawił pytania pod wpływem plotek, i może czegoś jeszcze:D, nie twierdził, że LK ma problem alkoholowy, a wyraził troskę (o przewrotności ludzka!) o kondycję fizyczną prezydenta, który na tym procesie niczego nie zyska, a wiele straci.
Każda partia ma swojego "palikota" powiedział Tusk.
PiS ma np. Kurskiego.

Lila
13-01-2008, 22:43
Ja też uważam za błąd...
Poseł Palikot sam niedługo się ośmieszy,jak Giertych będzie w imieniu jego żony prowadził sprawę o 40.000.000 euro...
Ponoć sika ze strachu ,jak jego sikacze.Giertych nie ma nic do roboty,to wziął się z radością za taką sprawę...

A publiczność będzie miała znowu igrzyska...

kufa86
13-01-2008, 22:57
Co to za sprawa z żoną Panakota?

POLA
13-01-2008, 23:00
siły prawniczej Giertycha, ale nie będzie mu łatwo pokonać finansowego rekina.
Chwalił się, ile płaci alimentów, ile daje byłej żonie na utrzymanie pałacu (2000m kw.) i jeszcze mu zostaje:D
No, no... szykują się igrzyska, w kilku konkurencjach

Lila
13-01-2008, 23:06
Poseł Palikot z Polmosu ma duże zyski.Po co miał placić podatki ,jak można je wyprowadzić do republik bananowych..

Żonie daje ,owszem ,ale kobieta ma złość na niego i postanowiła podzielić się tymi milionami..
Giertych chce poprowadzić sprawę nawet za darmo..Ciekawe czemu...

Acha,nie ma skierowania sprawy do sądu...:)

Tusk ma sobie z nim poważnie porozmawiać .Nawet koalicjanci są oburzeni.

Malgorzata 50
13-01-2008, 23:08
Czy w Polsce nie dzieje się nic ciekawszego waszym zdaniem niz afery i aferki ,takie dzieją się wszędzie ...ale nareszcie mozna w tym kraju oddychać swieżym powietrzem i to jest dla mnie ważne

Malgorzata 50
13-01-2008, 23:13
Senior zrobil swoje wkurzona jestem jak cholera i tyle

Lila
13-01-2008, 23:14
Czy w Polsce nie dzieje się nic ciekawszego waszym zdaniem niz afery i aferki ,takie dzieją się wszędzie ...ale nareszcie mozna w tym kraju oddychać swieżym powietrzem i to jest dla mnie ważne

Wiesz Małgoś,ja poprzednio też miałam świeże...:D

Anna_Maria_57
13-01-2008, 23:17
Poseł Palikot z Polmosu ma duże zyski.Po co miał placić podatki ,jak można je wyprowadzić do republik bananowych..

Żonie daje ,owszem ,ale kobieta ma złość na niego i postanowiła podzielić się tymi milionami..
Giertych chce poprowadzić sprawę nawet za darmo..Ciekawe czemu...

Acha,nie ma skierowania sprawy do sądu...:)

Tusk ma sobie z nim poważnie porozmawiać .Nawet koalicjanci są oburzeni.

Do sądu nie ma po co - to były pytania a nie odpowiedzi ;) ;)

Malgorzata 50
13-01-2008, 23:17
A ja nie ...bo ta kruchta ,ktora panowala i wszechogarniajaca agresja dolowaly mnie okropnie ...tNie twierdzę ,ze zmiana rzadu przyniosla nagle znikniecie problemow tudzież powszechną szczęsliwosc .Jest kupa spraw ,ktore mi się nie podobaja ,ale mam takie blogie uczucie ze moze mnie to nic nie obchodzić.

Basia.
13-01-2008, 23:18
Wiesz Małgoś,ja poprzednio też miałam świeże...:D
poprzednio na powietrze nie narzekałam :) :) było świeże jak nie wiem co. Małgośka zaraz nam nawrzuca.:)

Malgorzata 50
13-01-2008, 23:20
Nie bo mi się nie chce wsciekac na przyjaciolki .Powiedzialam co wiedzialam i już

Lila
13-01-2008, 23:20
No to ja mam odwrotnie...

I jak słyszę o rosyjskim wściubianiu nosa na nasze podwórko,to mam dreszcze..Mam jeszcze duuuużo więcej wątpliwości,ale nie powiem,bo nie chcę kiedyś powiedzieć ...a nie mówiłam ???
A tego za NIC nie chciałabym...

kufa86
14-01-2008, 00:07
No to ja mam odwrotnie...

I jak słyszę o rosyjskim wściubianiu nosa na nasze podwórko,to mam dreszcze..Mam jeszcze duuuużo więcej wątpliwości,ale nie powiem,bo nie chcę kiedyś powiedzieć ...a nie mówiłam ???
A tego za NIC nie chciałabym...
Tez tak mam
i wkufia mnie to, że różni aferzyści będą mnie bezkarnie okradać.
Po rychłym osłabnięciu USA kto stanie się światowym żandarmem?

Lila
14-01-2008, 00:17
Kufa..zgodnie z proroctwem królowej Saby - Chiny..

Jak dawniej czytałam przepowiednie,że żółta rasa świat zaleje,to pomyślałam o Mao tse Tungu i jego rewolucji kulturalnej.A jak Chiny wystosowywały 150-te ostrzeżenie do ZSRR,to wydawało mi się,że po ruskim trupie,wejdzie tu miliard Chińczyków i zagoni nas do pracy w polu..

Nigdy,przenigdy nie pomyślałabym,że mogą świat wykończyć gospodarczo.
No żandarmem też mogą być.W końcu kulisi i triady ,wskazują na wojowniczość i okrucieństwo.

senior A.P.
14-01-2008, 11:55
Jak to kto - narod "przebrany" !

Lila
14-01-2008, 12:09
Wszystkie nasze dywagacje na temat posła Palikota,są nieaktualne,bo poseł Palikot przeprosił prezydenta za swe idiotyczne pytania..

Niemniej należy być wdzięcznym,że poseł nie wystąpił z ubolewaniem ze swoją protezą penisa..:)

senior A.P.
14-01-2008, 12:26
Ktos chcial popalic i popedzic kota Prezydentowi RP ?
Ludzie do czego to doszlo w tej Polsce !

siekierka
15-01-2008, 09:45
Niedobrze jest, gdy ktoś nie widzi granic swoich kompetencji. W końcu rząd jest z NASZEGO mandatu i choć mamy bardzo ułomną postkomunistyczną konstytucję, ona obowiązuje. A rząd z Prezesem Rady Ministrów na czele jest nią związany tak samo, jak każdy Obywatel. Podnoszenie głosu i krytykowanie Prezydenta RP za to, że nie podaje recepty na uleczenie służby zdrowia, to ze strony p. Tuska naruszenie nie tylko kindersztuby (co jeszcze ze względu na wykształcenie można by mu darować), ale także reguł wynikających z konstytucji, co już w wykonaniu Premiera jest niewybaczalne.:rolleyes:

senior A.P.
15-01-2008, 11:14
Badz Pan madry i powiedz czy kiedys Zydzi z Niemcami sie dogadali ? Jezeli tak to na krotko a potem sie wyniszczali.
Nic nowego !

siekierka
16-01-2008, 08:37
Od godz.8.15 w programie I TV była audycja "kwadrans po ósmej" trwa dyskusja nt. prac nad naprawą służby zdrowia. Z dyskusji tej, w której wzięli udział Vminister zdrowia Grzegorek, przewodniczący OZZL Undermann i Draba z Kancelarii Prezydenta. Dwaj ostatni twierdzą, że rząd a szczególnie p.Kopacz jest nieprzygotowany do jakichkolwiek prac w sprawie naprawy sytuacji. Undermann twierdzi, że Prezydent bardzo lekarzom pomaga swoją wiedzą i gdyby rząd wykazał wolę współpracy a nie tylko dążenia do prywatyzacji szpitali, to możnaby wyjść z konfliktu.

hannabarbara
16-01-2008, 08:48
Należy tylko ubolewać, że pan prezydent nie wykorzystał swojej głębokiej wiedzy i mądrości, gdy miał dwa lata czasu, by zażegnać konflikt ze służbą zdrowia. A teraz, gdy pojawiają się inne pomysły, z radością rzuca kłody pod nogi, bo już na starcie wie, że inne pomysły, to pomysły głupoli.

Malgorzata 50
16-01-2008, 08:53
Haniu własnie maiłam to samo napisać ."Twarda opozycja" i b. dobrze ....najsmieszniejsze jest to ,że jak widac nawet z tych dyskusji czlowiek słucha i słyszy to ,co chce usłyszec .Wiec jesli podnosi sie larum pt."prywatyzacja szpitali" moze najpierw dobrze byloby się dokladnie przyjrzec na czym to wszystko ma polegać ...bo mnie sie ta koncepcja dosc podoba z racjonalnego pktu widzenia... nikt nie bedzie zabieral ostatniego grosza biedakom spokojnie....

hannabarbara
16-01-2008, 08:55
Tak też sobie myślałam! Prezydent w opozycji do rządu! Zadziwiające, ale i niebezpieczne.

Lila
16-01-2008, 09:26
Szkoda,że nie widzicie najprawdziwszej prawdy,że Kaczyński nie doszedł do władzy posiłkując się setką obietnic,z podwyżkami na czele..
Szkoda,że nie zauważyłyście moje drogie,że był poproszony przez lekarzy,którzy od 19 -tego listopada ( gdy przedstawili listę swych postulatów Tuskowi,ministrom i posłom na których głosowali ) nie doczekali się ani me ,ani be ...ani kukuryku ,że zacytują inną ,genialną głowę państwa naszego...
Więc poszli do tych,na których nie głosowali z wyraźną prośbą o mediację..

Pani Kopacz,która dostarczała podpaski biednym pielęgniarkom,teraz udowadnia ,jak w ciągu ubiegłego roku wzrosły płace lekarzy ,więc nie można im podwyższyć ,skoro zarabiają nieźle,Czyli strzela sobie samoboja..

Haniu,prezydent w opozycji do rządu ,to już było.Nikogo nie dziwiło i nie było niebezpieczne,tylko nauczyło co nieco mądralę,co '' lewą nóżkie '' chciał se wzmocnić...

Ps.właśnie Kwaśniewski wypowiada się w tefałenie i mimo naprowadzań we właściwym kierunku,powiedział twardo,że prezydent poproszony przez lekarzy nie mógł w tym wypadku odmówić.I miał dobrą wolę ,zwołując Radę,ale zaczęła się kampania prezydencka Tuska,który zaczyna fundować narodowi destabilizację ( giełda już reaguje )..

Olek ! Tyś jeden z lewicy ,któremu odpuszczam wszystkie grzechy popełnione przez to ugrupowanie..
Olek ! Tylko człowiek wielki może przemówić do psa Saby z mównicy,boś miał Sabę i w głębi duszy wiesz,że tylko pies zrozumie człowieka..
Przyrównać cię mogę tylko do Aleksandra Macedońskiego,który kochał swojego konia Bucefała do tego stopnia iż w drodze przez pustynię ,tylko on miał prawo do picia wody.Sam Aleksander nie pił,jak jego wojsko..

Lila
18-01-2008, 08:49
Dziwnie się czuję...
Było ''spieprzać baby '' z Warszawy..
Dzisiaj manifestacja nauczycieli w stolicy..
Jak słucham zapowiedzi strajku w czasie matur,to sorry ,ale jestem za premierem ,który mówi iż się nie ugnie..

I dlatego dziwnie się czuję.Nie ma schadenfraude..niet i koniec.
Przepraszam z góry obecnych tu pedagogów,ale dla mnie nauczyciel ,który będzie strajkować w czasie matur,nie oglądając się na przyszłość młodych ludzi, nie jest naczycielem..

I PiS nie ma tu nic do rzeczy...

Malgorzata 50
18-01-2008, 12:00
Dla mnie też nie .Nie uwazam że strajk jest w tym zawodzie dobra metoda .Trzeba rozmawiac

Ewita
18-01-2008, 12:21
Podpisuję się pod tym. Nie wyobrażam sobie, żebym mogła nie przeprowadzić matury! Całe przyszłe życie młodych ludzi zależy od tego egzaminu! Ale... ja jestem belfer starej daty:mad:

senior A.P.
18-01-2008, 12:38
Kto inspiruje strajki ?
Moze seniorzy nam odpowiedza .

Lila
18-01-2008, 12:47
No kto Senior ,niech zgadnę ?
Ufo ..
Żydzi ...
Cyganie...
Ojciec Rydzyk..
ooooo...już wiem.Kaczyński.Prezydent albo li brat jego..
Która odpowiedź jest właściwa ?:)

Lila
18-01-2008, 12:50
Acha,żeby był jasne...jakby co ,kibicuję Donaldowi..:):)
Bo w cholerę z tym.Mogę sobie pogadać na rząd,ale kurna ,wszystko chłopu utrudniać ?

Jak się stanę orędowniczką Donalda na czas dłuższy,to proszę mnie zbanować na miesiąc !!!!

siekierka
18-01-2008, 19:44
Ja tam z panem TASKIEM nie chcę mieć nic do czynienia. Oczekuję tylko, żeby wreszcie jego rząd zauważył, że jeśli dożyli do tej pory to dzięki nam - emerytom. I teraz powinni nam dać podwyżki! Czas chyba podnieść flagę emerycką w górę i ruszyć na Urząd Rady Ministrów! Wzywam do strajku! Podwyżki dla emerytów po 1000 złotych na miesiąc albo przestaniemy umierać !!;)

Lila
18-01-2008, 19:57
A jaka ta flaga emerycka ma być ?

Może taka jak piracka ? Czaszka i dwa skrzyżowane ( z głodu ) piszczele ?
Osobiście dorzuciłabym kilka żeber ..:)

siekierka
18-01-2008, 20:08
Projekt interesujący. Moznaby jeszcze właczyć jakiś motyw trumienki...;)

Nimrod
18-01-2008, 20:09
Jak jesteś taki ochoczy do zadym to nie jest tak zle z Twoją emeryturą, może powinienieś część oddać innym emerytom i w zgodzie z miłością bliżniego prawda?

siekierka
18-01-2008, 20:30
Chętnie oddam, jeśli najpierw dostane jej tyle, ile mają różni "zasłużeni towarzysze" z lat mojej młodości.

jolita
18-01-2008, 21:07
Komunikat niezwyczajny...
Pomorzan i Sympatyków proszę o zapoznanie się z postem nr.15 w wątku SABATOWO i zastosowanie się do zawartej prośby.p.s. przepraszam za wejście w nieprawidłowy wątek, ale osobisty leń odmówił mi udziału w koresp.pryw.

Lila
18-01-2008, 22:01
Jak jesteś taki ochoczy do zadym to nie jest tak zle z Twoją emeryturą, może powinienieś część oddać innym emerytom i w zgodzie z miłością bliżniego prawda?

Ho...ho..ho..ręce precz od kraju rad ...

A co to siekierka za ZUS -a robi ?:D

Basia.
18-01-2008, 22:41
weszłam za późno i teraz umieram z ciekawości bo nie wiem co napisaliście w tych usuniętych postach.:confused: Buuuuuuuuuuuuu.

siekierka
19-01-2008, 09:12
Mnie tam z moich postów nic nie brakuje, Staram sie być w miarę wstrzemięźliwy w słowach i tylko co najwyżej wzorem mojego dziadka, miast uszczypliwych słów, poślę komu z dubeltówki nabój ładowany solą. Nawet mocno nie zrani, ale za to wyszczypie!!! Jak tabun diabłów.

senior A.P.
20-01-2008, 09:23
A z Polska coraz ciekawiej,zostaje zauwazana w "amerykanskich" mediach,znaczy sie w tych co Ameryke obsluguja.
Rzad Tuska staje sie nerwowy,Prezydent nie pozwala sobie przerywac (niczego),"polska" prasa ujawnia rozmowy gabinetowe czyli na styku i laczach (Premier-Prezydent) iskrzy i to grozi przepaleniem wszelkich bepiecznikow !
Co Seniorzy na to ? Blizej Wam do warszawy niz mnie. Ja widze ,ze Was jest wiecej w tematach "roznych" a mnie pozostaje zmagac sie z dyzurnymi forum.
Koniec roboty w kuchni - podawac do stolu !
Spoleczenstwo glodne a ceny w gore.

Lila
20-01-2008, 10:00
Senior,nie martw się ,tylko oglądaj newsy.Ja jestem właśnie w Warszawie !
Jak zobaczysz zgarbioną babinkę pod Belwederem ,w lichej jesioneczce z czasów Gomułki ,nutrią wyleniałą wykończoną,demonstrującą z napisem - chleba i wina dla seniorów- to ja na bank..

I pochyl głowę nad swoją rodaczką,która nie miała tyle szczęścia ,aby swą starość spędzać na Miami...i zapłacz...i zmów modlitwę w intencji ZUS-u,tarczy rakietowej oraz naszej Polski kochanej,coby się oparła wrażym sąsiadom oraz pazernej Unii.

Basia.
20-01-2008, 10:10
Senior,nie martw się ,tylko oglądaj newsy.Ja jestem właśnie w Warszawie !
Jak zobaczysz zgarbioną babinkę pod Belwederem ,w lichej jesioneczce z czasów Gomułki ,nutrią wyleniałą wykończoną,demonstrującą z napisem - chleba i wina dla seniorów- to ja na bank..

I pochyl głowę nad swoją rodaczką,która nie miała tyle szczęścia ,aby swą starość spędzać na Miami...i zapłacz...i zmów modlitwę w intencji ZUS-u,tarczy rakietowej oraz naszej Polski kochanej,coby się oparła wrażym sąsiadom oraz pazernej Unii.
Lidko, lecę do Ciebie z ciupagą gdyby chcieli Ciebie popędzić to przywalę agresorom.