PDA

View Full Version : Jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet - komentarze


wrocławianka
21-12-2007, 08:09
Komentarz do artykułu: Jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet (http://www.senior.pl/147,0,Jak-bezpiecznie-robic-zakupy-przez-Internet,3253.html)
--------------------
Bardzo cenne rady, ja robiąc zakupy przez internet trzymam się zasady aby płacić "za pobraniem".

sosna
21-12-2007, 11:22
robię zakupy przez internet , na aukcjach też
jeszcze nikt mnie nie oszukał
nigdy nie płacę kartą

Ircia
25-03-2008, 06:52
Robię zakupy w internecie ale wszystko sprawdzam, jak do tej pory OK.

Ludgarda
23-10-2008, 21:31
Poprzez Internet kupuję w zasadzie tylko książki "za pobraniem". Zamówienia są potwierdzane, wszystko przebiega gładko i sprawnie- jestem zadowolona. Ostatnio udało mi się wyszukać sklepu,który dokonuje przesyłki bez kosztów wysyłki, co mnie nawet bardzo uradowało.
Na Allegro natomiast są jakieś skomplikowane "procesy" zapłaty, dlatego szybko wycofałam się...

jantonina
31-10-2008, 23:32
Robie duzo zakupow przez internet. zostalam niedawno pozbawiona samochodu i teraz ciezko jest sie ruszyc, mieszkam dosc daleko od centrum miasta. Jeszcze nikt mnie nie oszukal. Na Allegro place karta, w sklepach najczesciej tez. Wiem, ze to nie jest 100% - owo bezpieczne, dlatego najbardziej lubie zakupy na eBay ze wzgledu na Pay Pal. Tam zakupy to sama przyjemnosc. Poza tym wiele naprawde ciekawych okazji i rzeczy, duzo wiecej niz w Polsce.

senior A.P.
04-11-2008, 15:13
Ja lubie robic zakupy w sklepach i place gotowka.

Basia.
04-11-2008, 15:35
jest to ogromna wygoda, robię zakupy na aukcjach, w sklepach internetowych :D płacę przy odbiorze gotówką albo dokonuję przedpłaty przelewem. Nie zdarzyło mi się trafić na osobę nieuczciwą. W normalnych sklepach kupuję tylko żywność.

inka-ni
04-11-2008, 17:03
Ja też wiela drobnych i fajnych rzeczy dokonuję przez Allegro.Ostatnio mialam problem kupilam cos na prezent i kazalam kurierem.Niestety gdybym sie nie spytala czy prezent doszedl to nikt by nie wiwedzal.Winna byla tylko firma kuriersaka.Dwukrotnie nie zastal w domu i przesylka byla u nich w magazynie.Nie zstawiając wiadomosci.Miejsce magazynu od miejscowosci 15km.Tak więc moj prezent dla dwuch stron narobil tylko klopotu.Daltego mam zastrzeżenia do firm kurierskich,za ich nieodpowiedzaialnosc.Zamiast szybkiej dostawy trwaly przepychanki ponad 2 tygodnie.Jednak do zakupów internetowych nie mam zastrzeżeń.

Opcja
29-03-2011, 11:11
przez internet można często zakupić o wiele taniej niż w normalnych sklepach, większy jest też wybór, i nie trzeba wychodzić z domu

elza1302
29-03-2011, 20:37
Kilka razy na Allegro kupowałam książki. Kupuję też książki w księgarniach internetowych. Pozostałe zakupy robię w realu. Na pewno zakup przez internet jest o wiele wygodniejszy ,ale niesie jakieś ryzyko. Można trafić na nieuczciwego sprzedawcę. Trzeba stosować zasadę ograniczonego zaufania...

weronika1
11-04-2011, 15:22
Komentarz do artykułu: Jak bezpiecznie robić zakupy przez Internet (http://www.senior.pl/147,0,Jak-bezpiecznie-robic-zakupy-przez-Internet,3253.html)
--------------------
Bardzo cenne rady, ja robiąc zakupy przez internet trzymam się zasady aby płacić "za pobraniem".

Na stronie poniżej również cenne rady dla nas Seniorów:
http://wiadomosci.wp.pl/query,senior,szukaj.html
W razie wpadki pomocna infolinia:
tel.800 007 707, czynny od poniedziałku do piątku od godz. 9 do 17.00 - radzi "Dziennik Polski"

94.42.140.xxx
22-08-2011, 17:23
Ja ostatnio robiłem bezpieczne zakupy przez decorneo, budneo i insteo. To są porównywarki cen, które dają gwarancję bezpieczeństwa

klaudiatmp
04-01-2013, 15:35
ja też i jestem zadowolona

cwieta
06-01-2013, 10:36
Poprzez Internet kupuję w zasadzie tylko książki "za pobraniem". Zamówienia są potwierdzane, wszystko przebiega gładko i sprawnie- jestem zadowolona. Ostatnio udało mi się wyszukać sklepu,który dokonuje przesyłki bez kosztów wysyłki, co mnie nawet bardzo uradowało.
Na Allegro natomiast są jakieś skomplikowane "procesy" zapłaty, dlatego szybko wycofałam się...

JESTEM ZAINTERESOWANA TYM ADRESEM PROSZĘ O BLIŻSZE DANE

Rowery-Elektryczne_pl
12-01-2013, 14:09
Generalnie rzecz biorąc mamy kilka wyznaczników dotyczących tego w jaki sposób należy robić zakupy w internecie. Sam wcześniej także miałem wątpliwości, na chwilę obecną uważam,że to bardzo fajna sprawa,oszczędzamy czas oraz pieniądze.