PDA

View Full Version : Solidarni z ofiarami zamachu w Brukseli


Mar-Basia
22-03-2016, 14:04
Emocje, brak slow do dzisiejszych wydarzen, ktore razem z Belgami przezywa caly swiat. Znowu stalo sie cos co nas wszystkich przeraza. Zadajemy sobie setki pytan – dlaczego? Do czego doprowadza fanatyzm religijny, co nas czeka jutro?

Badzmy wszyscy solidarni i uczcijmy smierc niewinnych ludzi, ktorzy zgineli w dzisiejszych dwoch zamachach terrorystycznych w Brukseli.

Powiedzmy STOP terroryzmowi.


http://www.klub.senior.pl/galeria/images/3609/large/1_1_dzien_zaloby.jpg

http://www.klub.senior.pl/galeria/images/3609/large/1_pensee.jpg

Lila
22-03-2016, 18:07
Masa kwiatów pod Ambasadą Belgii.
Wśród ofiar trzech Polaków.

Mar-Basia
23-03-2016, 08:49
Masa kwiatów pod Ambasadą Belgii.
Wśród ofiar trzech Polaków.

Lila, jestes jedyna seniorka z tego forum, ktora zareagowala na te tragedie, ktora wydarzyla sie w sercu Europy.
Przyznam szczerze, ze w tej chwili WSTYDZE sie za uczestnikow forum.

Mar-Basia
23-03-2016, 10:18
"Nic, nawet tak wielka tragedia, nie może zniszczyć woli życia i wartości, jakie wyznają Belgowie - z takim przesłaniem piszą dziś belgijskie gazety o zamachach w stolicy. Komentatorzy podkreślają, że Brukselczycy muszą stawić czoła terroryzmowi z podniesioną głową. "


"Wytrwać" - takie hasło widnieje na pierwszej stronie dziennika "Le Soir". Redaktor naczelny gazety pisze, że wczorajsze zamachy "to nie koniec, to dopiero początek" innego życia w Brukseli, innego społeczeństwa - bardziej zamkniętego, mniej beztroskiego i być może - co jest jego największą obawą - bardziej nienawistnego.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,To-nie-koniec-to-dopiero-poczatek-Swiatowa-prasa-o-zamachach-w-Brukseli,wid,18230202,wiadomosc.html

Lila
23-03-2016, 11:20
Lila, jestes jedyna seniorka z tego forum, ktora zareagowala na te tragedie, ktora wydarzyla sie w sercu Europy.
Przyznam szczerze, ze w tej chwili WSTYDZE sie za uczestnikow forum.

Niepotrzebnie, bo w takim razie musiałabyś się utożsamić z bytami całkiem Tobie obcymi.
Mnie do ogromnej części uczestników ( nie wszystkich) jest dalej niż stąd gdzie mieszkam, na Biegun Południowy.
Nie ta mentalność, nie te zainteresowania.

Bywa. Są w większości z opcji która chciała nam zwalić islam na głowę.
http://iv.pl/images/16967953823921675517.jpg

Mar-Basia
23-03-2016, 15:24
Niepotrzebnie, bo w takim razie musiałabyś się utożsamić z bytami całkiem Tobie obcymi.
Mnie do ogromnej części uczestników ( nie wszystkich) jest dalej niż stąd gdzie mieszkam, na Biegun Południowy.
Nie ta mentalność, nie te zainteresowania.

Bywa. Są w większości z opcji która chciała nam zwalić islam na głowę.

Nazwe ich: smutna i zalosna czescia spoleczenstwa.

Adele zaśpiewała w hołdzie ofiarom zamachów w Brukseli.

Podczas ostatniego ze swoich sześciu koncertów w Londynie, Adele uczciła pamięć ofiar zamachów terrorystycznych w Brukseli.

To był poruszający moment. W trakcie występu w O2 Arena, Adele poprosiła zgromadzone w hali tysiące swoich fanów, by włączyli telefony komórkowe. Tak, żeby oświetliły całą salę. – To jest "Make You Feel My Love" – zapowiedziała swój przebój. – I jest dla Brukseli – dodała Adele.

Oto amatorski filmik z tego wydarzenia:

Adele in solidarity with Brussels
https://youtu.be/rhw8rfrYgmA

Mar-Basia
23-03-2016, 18:19
Pani Premier Beata Szydlo.

"Bardzo ważne jest, by pamiętać o ofiarach, "o tych, którzy ucierpieli w tym barbarzyńskim ataku terrorystycznym"

Europa dzisiaj musi zjednoczyć się w skutecznej walce przeciwko terroryzmowi. Europejczycy nie mogą się bać – oświadczyła w środę premier Beata Szydło. Szefowa rządu w środę w ambasadzie Belgii w Warszawie wpisała się do księgi kondolencyjnej wyłożonej tam po zamachach, do których doszło we wtorek w stolicy tego kraju, Brukseli. Premier Szydło złożyła też przed ambasadą bukiet biało-czerwonych tulipanów.
Szydło. Premier podkreśliła, że przyszła do belgijskiej ambasady, by wpisać się do wyłożonej w niej księgi kondolencyjnej oraz złożyć kwiaty, bo "gesty są bardzo ważne". Jak dodała, bardzo ważne jest, by pamiętać o ofiarach, "o tych, którzy ucierpieli w tym barbarzyńskim ataku terrorystycznym".

(http://www.tvn24.pl)

Lila
23-03-2016, 22:10
My Polacy od zawsze wiedzieliśmy jak należy się solidaryzować z ofiarami muzułmańskich zamachów.
Też były marsze, ale takie jak poniżej;

http://iv.pl/images/39076481013665401886.jpg

Arti
23-03-2016, 23:06
siedem lat do kalifatu w Brukseli

Musimy sobie uświadomić, że wojna nie rozpoczęła się teraz, tylko trwa od momentu kiedy powstał islam. Zatrzymaliśmy ich pod Poitiers i Wiedniem, ale oni cały czas prą na Europę. Dlaczego? Tutaj są białe kobiety i złoto. Oni zawsze będą szli w tę stronę — mówił w Poranku Wnet Robert Tekieli, dziennikarz, publicysta Gazety Polskiej Codziennie.- W Brukseli jest już w tej chwili partia muzułmańska, która za siedem lat w demokratycznych wyborach zdobędzie władzę i ustanowi Kalifat, co jest zapisane w jej statucie. Jeśli istnieje równość wyznań, to to jest dobre. Złem jest natomiast wykorzystywanie jej przez dziesiątki centrów islamskich, które pracują nad tym, jak opanować Europę.

(…)

- Demokracja jest wykorzystywana do tego, żeby ją zabić. Lewica europejska sprzedaje muzułmanom sznur na którym islamiści ją powieszą. Europa zachodnia jest bez szans. We Francji jest plan wyburzenia 2800 kościołów; do tej pory wyburzono około 30. Jeśli chodzi o meczety, to ma ich powstać około 200 – mówił w Poranku Wnet Tekieli.

(…)

Moralny i etyczny upadek wartości na starym kontynencie jest widziany przez muzułmanów tak , że nami gardzą. Postrzegają w życiu Europejczyków negatywne postępowanie i słabość. O relacjach miedzy Europejczykami, a światem islamskim w Poranku Wnet opowiadał Robert Tekieli.

Poruszona została także kwestia demokracji, która nie jest ustrojem dającym stabilność w kulturze islamu, a jednocześnie jest drogą do przejęcia dla niego władzy.

----> do odsłuchania http://www.radiownet.pl/#/publikacje/tekieli-siedem-lat-do-kalifatu-w-brukseli

Arti
23-03-2016, 23:22
"DURNIE W CZARNYCH GARNITURACH" taki tytuł nosi wpis Wojciech Cejrowskiego na temat zamachów, które 22 marca miały miejsce w Brukseli

Kim są owi durnie? Durnie w czarnych garniturach maszerują zamiast wydawać rozkazy. Durnie - Merkel po środku, obok niej dureń Holland, dwa kroki za nią Tusek. Cały ten tłum durniów nic nie zrobił po Paryżu, a teraz nie robi nic po Brukseli i PRZED kolejnym miejscem - pisze podróżnik.

Nie ukrywa, że europejscy przywódcy ale także wszyscy Europejczycy powinni być w swoich działaniach bardziej radykalni. Co powinni robić? Powinniśmy już teraz znać to "kolejne miejsce", bo powinniśmy, przesłuchiwać podejrzanych, śledzić, podsłuchiwać i.. strzelać. To jest wojna, na wojnie się strzela. Ale durnie nie wydają rozkazów. Żaden samolot się nie poderwał, żeby zbombardować miejsca, gdzie przywódcy Państwa Islamskiego właśnie spokojnie jedzą kolację. Znamy te miejsca, ale durnie nie wydają rozkazów.

----> http://www.radiownet.pl/#/publikacje/cejrowski-powinnismy-sledzic-i-strzelac

Nic nie robiąc...
Przyzwolenie zatem jest dane by działy się zamachy.

Arti
23-03-2016, 23:31
Wiosna dżihadu właśnie się zaczęła

- Są dzielnice w miastach Europy Zachodniej, gdzie symbole dżihadystów i symbole Państwa Islamskiego są widoczne. Dotychczas policja belgijska i służby, na to nie reagowały ale po Paryżu rzeczywiście Francuzi mocno nacisnęła i rozpoczęły się aresztowania. Zatrzymanie Salaha Abdeslama było takim punktem wyzwalającym serie zamachów, które wybuchły wczoraj w Brukseli – powiedział w Poranku Wnet Witold Gadowski, dziennikarz śledczy, autor filmu "Insha Allah. Krew Męczenników"

----> http://www.radiownet.pl/#/publikacje/gadowski-wiosna-dzihadu-wlasnie-sie-zaczela

do odsłuchania.

babciela
24-03-2016, 08:52
Basiu- jesteśmy z Wami i z rodzinami tych , ktorzy zginęli- ale ja bylam wstrzaśnieta tym wydarzeniem, do tego stopnia, ze nia bardzo chcialo mi sie pisać.
Natomiast słucham, patrzę na glupców, ktorzy nie zrozumieli niczego z faktu, ze jesteśmy coraz bardziej osaczani przez islam, i że istotnie do nas są przysyłani wojownicy muzulmanscy, aby polożyć kres niewiernym- jak oni to okreslaja.

basia2002
24-03-2016, 16:19
http://static2.blastingnews.com/media/photogallery/2016/1/23/290x290/b_290x290/francja-czeka-na-kolejne-zamachy_575653.jpghttp://st.depositphotos.com/1032577/4038/i/450/depositphotos_40383167-Stop-Terrorism.jpg
http://serwisy.gazeta.pl/i/33/swiat/terro_01.gif

nutaDo
24-03-2016, 17:48
Basiu, Lilu - od pierwszej wiadomości o marszach islamistów do Europy bez ograniczeń - z przerażeniem patrzyłam na to co ten zachód wyprawia, a własciwie dlaczego nie ma nad tym pędem muzułmańskim kontroli.
To przecież było jasne, co będzie dalej.
Dlatego nasz Rząd nalezy wspierać i niech wreszcie zamilkną ci, którzy szkodzą rządowi a tym samym narodowi.

Mar-Basia
24-03-2016, 20:09
Basiu, Lilu - od pierwszej wiadomości o marszach islamistów do Europy bez ograniczeń - z przerażeniem patrzyłam na to co ten zachód wyprawia, a własciwie dlaczego nie ma nad tym pędem muzułmańskim kontroli.
To przecież było jasne, co będzie dalej.
Dlatego nasz Rząd nalezy wspierać i niech wreszcie zamilkną ci, którzy szkodzą rządowi a tym samym narodowi.

Lilu, Aniu, Elu, Basiu, Danusiu - dobry wieczor. No coz, zachodni politycy o pogladach lewicowych chcieli byc poprawni politycznie. W swojej naiwnosci mysleli, ze podaniem reki, otwarciem granic ich krajow wszystko sie zalatwi. W koncu Europa zawsze byla humanitarna i dawala schronienie dla uchodzcom. Tym razem okazalo sie, ze cos zle wykalkulowali i przeoczyli - muzulmanie okazali sie sprytniejsi, wykorzystali nasza naiwnosc.

Europa chciała byc goscinna Belgia szczegolnie teraz placi za to najwyzszą cene .Zginela matka dzieci i jeszcze niejedna zginie ,jak sie politycy nie opamietaja .

Na lotnisku zginęła mama dwóch 3-letnich bliźniaczek, podróżowała do rodziny w Nowym Jorku
Podróżowała do USA wraz z mężem oraz bliźniaczkami: Maureen i Alondrą

• Mąż kobiety oraz jedna z córek są ranni, zostali hospitalizowani

36-letnia Adelma Tapia Ruiz mieszkała w Brukseli przez 9 lat. Wraz z dwiema 3-letnimi bliźniaczkami, Maureen i Alondrą, oraz mężem wybrali się w podróż do swojej mamy w Nowym Jorku w USA. Mąż kobiety, Christopher Delcambe, oraz jedna z córek są ranni i przebywają w szpitalu.

Nie tak dawno tańczyliśmy i bawiliśmy się razem z okazji Dnia Kobiet - wspomina przyjaciółka kobiety, Sindey Jouany. - Była bardzo aktywną kobietą, nadal jestem w dużym szoku. Na początku myślałam, że to ktoś inny, dopiero po chwili dotarło do mnie, że jej już nie ma i co się w ogóle stało - dodała.

http://www.klub.senior.pl/galeria/images/3609/large/1_19.jpg
(fotografia z netu)

babciela
24-03-2016, 21:35
Lila wkleiła zdjęcie głupola zapraszającego uchodzców do nas- mnie się chce zakrzyczeć- Polak przed szkoda i po szkodzie glupi. Przepraszam wszystkich patriotów.

lucek01
25-03-2016, 11:56
Europa Zachodnia zmierza w złym kierunku. Coraz więcej zamachów, czasami jakieś zamieszki na ulicach, podpalanie samochodów. Czy to się skończy? Chyba nie. Z czasem takich "ekscesów" będzie coraz więcej. W społeczeństwie Zachodnim narastają coraz większe antagonizmy. Różne kultury zamiast się integrować, żyją obok siebie. Czyżby multi-kulti zakończyło się fiaskiem?

basia2002
25-03-2016, 12:02
http://i64.tinypic.com/2dbmsfk.jpg