PDA

View Full Version : Podyskutujmy o klamstwach.

senior A.P.
29-12-2007, 12:45
Wiele osob mowi i pisze,ze weszlismy w XXI wiek,wiek wszelkich klamstw .
Zastanawiajac sie nad ta opinia godne jest zauwazenie tego,ze ludzie dzisiaj bardzo sie oklamuja w codziennym zyciu.
Wezmy na pierwszy "ogien" wszelkie reklamy, ktore dzisiaj "bija w oczy" wszedzie ! Juz nie tylko w mediach ale na ulicach i wysokich slupach poza miejscowosciami.
Nie ogladniesz wiadomosci,nie przeczytasz gazety ,czy strony w internecie aby spokojnie skupic sie nad trescia,bo reklama przyslania oczy i uszy perfidnoscia.
Czy tak byc powinno ? Czy to jest kultura wspolzycia miedzyludzkiego ? Czy zycie to tylko handel ???
Jak w handlu sie oklamuje kazdy doswiadczyl tego,madry czlowiek wie,ze dobry towar reklamy nie potrzebuje ale sa tez inne i to perfidne klamstwa,nawet takie zwykle rodzinne.
Oklamuje dziecko rodzicow ,rodzice tez uciekaja sie do roznych klamstw,oklamuje nawet KK.
Bardzo niebezpieczne sa klamstwa historyczne, te tez sie rozpowszechnily do niepokojacych granic.
Bolesnym jest,ze klamia politycy,dziennikarze oraz osoby ,ktore kiedys darzono zaufaniem.
Jak rozpoznawac i eliminowac klamcow - podyskutujmy.

jolita
29-12-2007, 23:35
Proponuję zajrzeć do wątku p.t."dlaczego kłamiemy?"

Ala-ma-50
30-12-2007, 00:04
To zwykłe kurestwo.. umieszczać emblemat Polski Walczacej .. na tego typu publikacjach.
Przeczytałam to i niedobrze mi się robi ..a mój dziadek walczący w AK i z narażaniem życia dostarczający do Getta ..leki ..żywność i dokumenty potrzebne do życia po "aryjskiej stronie"..pewno się teraz w grobie przewraca.
Obiecałam sobie ..więcej nie dyskutować z ludźmi pokroju Seniora AP... w tej lidze nie gram.
Wynoszę się z tego forum ..i nie wracam ...dopóki atmosfera się nie oczyści.
Pozdrawiam wszystkich

Lila
30-12-2007, 00:20
To zwykłe kurestwo.. umieszczać emblemat Polski Walczacej .. na tego typu publikacjach.
Przeczytałam to i niedobrze mi się robi ..a mój dziadek walczący w AK i z narażaniem życia dostarczający do Getta ..leki ..żywność i dokumenty potrzebne do życia po "aryjskiej stronie"..pewno się teraz w grobie przewraca.
Obiecałam sobie ..więcej nie dyskutować z ludźmi pokroju Seniora AP... w tej lidze nie gram.
Wynoszę się z tego forum ..i nie wracam ...dopóki atmosfera się nie oczyści.
Pozdrawiam wszystkich

Właśnie spełniasz życzenie seniora...
I ja mam takie wspomnienia rodzinne,dlatego w życiu takie coś nie nie będzie miało wpływu ,gdzie ja piszę..

Co innego ,jak mnie najdzie chandra życiowa...:rolleyes:

Ala-ma-50
30-12-2007, 00:26
Masz rację Liluśka..ale chyba nie dam rady...dyskutować można z ludźmi światłymi...ale z zaślepionymi nienawiścią
ludźmi .....których II Wojna Światowa niczego nie nauczyła...chyba sie nie da.

Lila
30-12-2007, 00:33
Alu,toteż ja nie dyskutuję....:) Senior sobie ...a ja sobie...Biedaczysko,choć ponoć pod Lenino walczył i własną piersią zasłonił Żukowa przed wrażą kulą,to i mu się nieco poszmergało..:)

Dobrej nocy życzę...

Ala-ma-50
30-12-2007, 00:36
Nieco?...chyba bardzo nieco...mu się poszmergało..
Dobranoc kochana..

admin
30-12-2007, 00:37
Post z linkami został usunięty. Użytkownik Senior A.P. proszony jest o zapoznanie się z Regulaminem Klub Senior Cafe i stosowanie się do niego w kolejnych postach. W przypadku niejsaności interpretacyjnych proszę zwrócić się z zapytaniem do administracji drogą e-mailową.

Ala-ma-50
30-12-2007, 00:42
Nareszcie...a juz myślałam, że nikt nie zareaguje...

senior A.P.
30-12-2007, 09:17
Cytat: "To zwykle ku....",mnie nie wypada nawet cytat dokladnie zacytowac i plamic sobie honoru z taka dyskutantka swiatla (jak jedna powyzej),wysile sie jednak na inny jezyk (zolnierski) do piedziesieciolatki.
Czyzby sie Pani obracala w zlym towarzystwie i przywykla do ich slangow jak chociaz by tych z kreconych filmow "polskich" fabularnych w Lodzi-,kiedy to slyszymy piekna "polszczyzne na "k" a sex leje sie z ekranu ???
Tak wiec ja tym razem zareaguje, jezeli administracja nie zauwaza "slowotworstwa" i tez przypomne o regulaminie,to tyle i az tyle !
Zachwyt "nareszcie" trwal dobe i musze zmartwic Szanowna Pania,ze POLSKA KULTURA nie zna kur...a,jezeli zagniezdzila sie taka w katolickiej Polsce to prosze mi podac przyklady "agencji towrzyskich",ktorych wlascicielami sa Polacy (nie mylic z obywatelstwem) a wowczas znajomi Polacy blizej sie przyjrza tym agentom,agencjom i personelowi.
Mam nadzieje ,ze Pani zrobi mi przysluge dbajac o polska kulture jako matka,byc moze babcia POLKA.

polusi
30-12-2007, 09:24
a o co tu chodzi ????? wszak internet służy do wymiany myśli ...i nie zawsze można zgadzać się w cudzych myślach ,pozdrawiam http://images34.fotosik.pl/91/92506290755363fc.png (www.fotosik.pl)

senior A.P.
30-12-2007, 09:37
"Jak tos nie wie o co chodzi ,to trzeba zapytac tych z Lodzi ".
To tez cytat ale z innego forum na ktorym zazwyczaj odbywa sie dyskusja o tym "Kto rzadzi Polska".
Linku/strony nie moge podac,regulamin zabrania (dla mnie,dla innych nie).
Tam pisza o powaznych klamstwach ,nawet oswiecimskich !
Widocznie jest jakis cel tych wszystkich klamstw ,ostatnio prof. Grossa.
Jest tez exposel Zbigniew Nowak,ktory dosc dawno prowadzi swoj portal i tam wiele wyjasnia klamstw,mozna tam zagladac i czytac.
Ten australijski portal,ktory podalem (zostal ten post wyciety) jest na tyle interesujacy ,ze na nim nastepuja odklamania oparte o niezbite dowody ale............. Mam nadzieje,ze jego wlasciciel tu zawita i tez cos nam napisze.
"Prawdziwa cnota krytyk sie nie obawia !"

Lila
30-12-2007, 09:46
Seniorze miły...

Na żadnym portalu nie wolno zamieszczać tekstów antysemickich.Jest na to ustawa w Polsce...

Przyznam ,że ja przeczytałam .Bzdury jak dla mnie.
Można nie lubić jakiejś nacji,ale do licha..odpowiedzialność zbiorowa ?

Ala-ma-50
30-12-2007, 10:02
a o co tu chodzi ????? wszak internet służy do wymiany myśli ...i nie zawsze można zgadzać się w cudzych myślach ,pozdrawiam http://images34.fotosik.pl/91/92506290755363fc.png (www.fotosik.pl)
Miałam juz tu nie wchodzić..ale szkoda byś zrozumiała opacznie moją niechęć do seniora A.P.
ten pan ..podał link strony internetowej..propagującej antysemityzm i nienawiść..o faszyźmie nie wspomnę..
Pozwoliłam sobie skopiować urywek publikowanego tam tekstu...podobnej bzdury nie czytałam nigdy..i obym więcej nie zobaczyła..bo z racji wieku krew mnie może zalać..i to wcale nie w przenośni.."

A oto ten tekst...jeden z wielu..
"...Czy chodzace ,zywe szkielety jakie pokazuje sie swiatu w takich filmach jak "Noc i mgla" maja cokolwiek wspolnego z "gazowaniem"? Czy nie sa one po prostu rezultatem glodu w obozach spowodowanego systematycznym bombardowaniem wszystkich niemeickich miast,ktore mialy powyzej 100 tysiecy mieszkancow ?Bombardowaniem ,ktore "uholokaustowalo" setki tysiecy kobiet i dzieci , o ktorych sie nigdy nie wspomina ?..."

No i jak Ci sie podoba punkt widzenia AP/

senior A.P.
30-12-2007, 10:06
I znowu antysemityzm !
Boze, czy tylko semici na swiecie sa wazni ?
Jestes Polakiem,mysl i dzialaj po polsku. Po co to komu jakis antysemityzm wmawiac ?
Ja zagladam na rozne portale,fora,czytam internetowe wiadomosci i naprawde odbieram ale ANTYPOLONIZM !
No, bo jak mozna nazwac dzialania przeciwko Polsce i Polakom.
Kto tu zaklada HOLOCAUST INDUSTRY ???
Moze wreszcie ktos to wyjasni .

senior A.P.
30-12-2007, 10:10
Ala-ma-50 !
Masz na mysli agencje prasowa AP ?

Ala-ma-50
30-12-2007, 10:13
Acha! ..i jeszcze jedno..
Kurestwo..jest najwłasciwszym słowem określającym propagowany przez Ciebie punkt widzenia..
Przepraszam...ale dosadniejszego nie znalazłam .

Lila
30-12-2007, 10:13
Alusia...potraktuj seniora jako zagazowanego częściowo i będzie w porządku..

Ja myślę,że on daje sobie gazu do dechy ,siada nad basenem i pisze.Dlatego tak to wychodzi ..

Antypolonizm jest faktycznie,ale adresatem apeli powinny być fora amerykańskie..I żydowskie,jakby co..A także ........rosyjskie,niektóre..

senior A.P.
30-12-2007, 10:19
Ktos taki tekst umiescil na tym forum ? Ja widze tylko jakis fragment dopuszczony do wgladu szerokiego ogolu przez jedna z seniorek ale moj nieantysemistyczny tekst w formie pytan natychmiast zniknal - wyjasnisz dlaczego ?

senior A.P.
30-12-2007, 10:23
Aaaaaaaaaaaaa! Teraz rozumie kure... punkt widzenia !
Jaki ja niedomyslny.
Musze to rozpropagowac za granica.

Ala-ma-50
30-12-2007, 10:25
Nic Ci nie zamierzam wyjaśniać...Ty nie jesteś partnerem do rozmowy..bo te...prowadzone na Twoim poziomie mnie nic a nic nie interesują...
Dlatego nie zamierzam więcej.z Tobą dyskutować...wylewaj swój jad gdzie indziej..
A tak w nawiasie ..nie jesteś w stanie mnie obrazić....nie Ty.

Ala-ma-50
30-12-2007, 10:27
Alusia...potraktuj seniora jako zagazowanego częściowo i będzie w porządku..

Ja myślę,że on daje sobie gazu do dechy ,siada nad basenem i pisze.Dlatego tak to wychodzi ..

Antypolonizm jest faktycznie,ale adresatem apeli powinny być fora amerykańskie..I żydowskie,jakby co..A także ........rosyjskie,niektóre..
Liluśka...masz całkowitą rację...
Pozdrawiam..

senior A.P.
30-12-2007, 10:29
Faktycznie "good smell" ! I to gdzie na polskim portalu.
Musze dokonac "powonienia" na innych portalach.
Przepraszam,ze musialem sie posluzyc angielskim okresleniem zapachu ale nie mialem pod reka odpowiednika polskiego.
Z tym dawaniem gazu do dechy to tez jakas pomylka,drewna juz dawno nie uzywa sie do tych celow ,plastyk i fajans w modzie.

senior A.P.
30-12-2007, 10:31
Ja i obrazac damy do towarzystwa ,bron mnie Boze !
Wole juz raczej przejsc na druga strone ulicy.

Lila
30-12-2007, 10:35
Hi seniorze,tu nie saloon.Nie ma ...hmmm...dam do towarzystwa.Są damy z towarzystwa,a to pewna różnica..

To już lepiej powspominaj co nie co ? Pamiętasz chrzest pod Lenino ? To opowiedz nam..Mocno grzali ,nie ?:)

es55ca
30-12-2007, 10:47
Ci, co zawsze mówią to, co myślą nie są lubiani. Mają problemy z przyjaciółmi i kolegami. Nie wszyscy też lubią usłyszeć prawdę o sobie, wolą tkwić w oparach obłudy i kłamstwa.

senior A.P.
30-12-2007, 11:01
"Kiedy w polityce madrzejszy ustepuje,popelnia nie tylko glupstwo,lecz i zbrodnie."
Sa rozne ustepstwa, w polityce nie ma na to miejsca.
O prawde warto walczyc,zwyciestwo przychodzi po czasie.

kufa86
30-12-2007, 14:21
Jak eliminować kłamców - podyskutujmy.
Ja proponuję dawać tym prawdomównym zezwolenie na odstrzał (z zachowaniem sezonu ochronnego)
lub bardziej humanitarnie - metodą mjr Hubala 25 na gołą dupę (pod Kościołem Mariackim oczywiście, dla większej konfuzji).

Pani Slowikowa
30-12-2007, 14:47
"Kiedy w polityce madrzejszy ustepuje,popelnia nie tylko glupstwo,lecz i zbrodnie."
Sa rozne ustepstwa, w polityce nie ma na to miejsca.
O prawde warto walczyc,zwyciestwo przychodzi po czasie.

Nie zgadzam sie z tym ... Nieraz ten kto ustepuje zapobiega zbrodni..

babciela
30-12-2007, 15:25
Proszę Państwa ,jeżeli dyskusje beda na tym poziomie,i jeżeli senior AP bedzie mogł dalej wymyslac takie rzeczy jak dotuchczas-wylogowuje sie.Dyskusja i spieranie sie na tym forum jest normalna rzecza-ale nie wypowiedzi typu AP.prosze Admina o interwencje

babciela
30-12-2007, 15:30
przeciez nie ma miejsca dla normalnej dyskusji;gdziekolwiek wchodze,wszedzie spotykam seniora AP ze swoim antysemityzmem,zlościa,nienawiścia do wszystkiego i wszystkich.Tak n ie wolno,chce normalności na tym forum

POLA
30-12-2007, 15:51
przeciez nie ma miejsca dla normalnej dyskusji;gdziekolwiek wchodze,wszedzie spotykam seniora AP ze swoim antysemityzmem,zlościa,nienawiścia do wszystkiego i wszystkich.Tak n ie wolno,chce normalności na tym forum

Przecież s-aAP można po prostu omijać i już. Niech sobie pisze, jeśli odczuwa taką potrzebę, widać na "wygnaniu" nie ma odbiorców swoich rewelacji, stąd "rozmnożył" się tutaj.

Ponadto Lila tak pięknie się z nim sprzecza, że miło posłuchać. Nieźle się bawię:D:D

babciela
30-12-2007, 15:56
Polu,popatrz na poziom tyc\h sporow.Lila jest b lyskotliwa ,wyjatkowo inteligentna osoba, a tuyaj bardzo obniża loty,niezależnie od tego czy ja to bawi-czu nie.Mnie nie bawi

babciela
30-12-2007, 15:57
ja nie odbieram postow AP-mam je zablokowane-chodzi mi o sam poziom dyskusji.

POLA
30-12-2007, 16:29
Polu,popatrz na poziom tyc\h sporow.Lila jest b lyskotliwa ,wyjatkowo inteligentna osoba, a tuyaj bardzo obniża loty,niezależnie od tego czy ja to bawi-czu nie.Mnie nie bawi
potraktowałam wątek wybiórczo i nie znalazłam w wypowiedziach Lili nic, co uwłaczałoby jej poziomowi. Ona ma dość specyficzne poczucie humoru:D , które mi odpowiada i myślę, że s.AP także, w przeciwnym wypadku po prostu by z nią nie polemizował.

Lila
30-12-2007, 17:14
Eluś,skoro zablokowałaś seniora A.P.to tylko mnie czytaj...:)Ja będę zaszczycona i postaram się latać wyżej,póki nie spadnę....jak Dedal i Ikar ..( który z nich spadł na łeb,bo mi się zapomniało ,kurczę ? )...

Wiesz,a następny zablokowany jak będzie ,to się krzyk poniesie na Polskę i dwie Ameryki..heh..:)
Eluś,podejdź do tego jak do swoich pacjentów.Ja po udarze na pewno...senior dostał odłamkiem pod Lenino..To i se pogadali..:)

babciela
30-12-2007, 18:17
Lila nie obniżaj !!!!!! nawet po udarze bijesz wszystkich na glowe

senior A.P.
31-12-2007, 12:03
Loty niskie i wysokie,odlamki z dalekiego Lenino,zemsta z Afganistanu,burza z Iraku, Pakistan zalany krwia,na dodatek chorzy lecza zdrowych !
Dobra mieszanka piorunujaca uczuc ludzkich i jak tu nie zadumac sie nad Polska w ten ostatni dzien starego roku ?
Jakies "bab-ciele" chce mi tu dolozyc i zabronic wyrazania mysli,interweniuje nawet w administracji,inne obawia sie zarzutow dyskryminacji ,jeszcze inne straszy paragrafami.
Ja zas przypomne tylko o Konstytucji RP :
1. Kazdemu zapewnia sie wolnosc wyrazania swoich pogladow oraz pozyskiwania i rozpowszechniania informacji.
2.Cenzura prewencyjna srodkow spolecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy sa zakazane.
Chyba to wystarczy jak na poczatek aby spokoj zapanowaj w dzien i wieczor sylwestrowy.
Co zas sie tyczy klamstw to nie obawiajmy sie w wykrywaniu ich w Polsce walczacej o prawde - na forum seniora tez .
Nie zabraniajmy ludziom komunikowac sie miedzy soba.

senior A.P.
03-01-2008, 14:40
W dzisiejszych doniesieniach medialnych mozecie poczytac o klamstwach Pana Tuska .
Jak to w koncu jest z ta "karta Polaka" - daja czy nie,jezeli juz to komu ???

Lila
03-01-2008, 14:50
A ja dorzucę jeszcze kilka kłamstw..

Rosnące ceny to racjonalizacja spożycia..

Korupcja to nieodłączna cecha dynamicznie rozwijającej się gospodarki..

Spadające bezrobocie ,jest skutkiem tej dynamiki a nie emigracji ,za którą przyjdzie nam słono zapłacić...

Mogłabym tak ciurkiem,tylko po co ?

senior A.P.
03-01-2008, 15:02
A to ci dopiero ! Ciurkiem klamstwa plynace i to na poczatku roku.
Wraz z nowym rokiem trzeba optymistycznie spojrzec na swiat,na ludzi i wierzyc,wierzyc we wszystko co nam donosza ci od doniesien.
Osobiscie postanowilem tylko klaskac i byc zadowolonym aby mi forumowiczki nie zarzucaly,ze jestem.....mniejsza o to jaki jestem,to nie do mnie ocena nalezy.
Ciesze sie nawet z tego,ze na misje zagraniczne (NATO-wskie) co raz mniej chetnych nie tylko w Polsce ale i w USA,zas Niemcy wprost uciekaja tam gdzie ich wyslano.
Wprawdzie naszych jeszcze nie bija tak jak Niemcow w Afganistanie ale przymkniecie naszych w areszcie i wytoczenie sprawy zrobilo swoje. Pan Klich robi wszystko aby strach minal i chyba proces szybko sie zakonczy.
Nie bylo to jak za czasow "za wasza i nasza" ale wtedy faktycznie walczono o wolnosc a dzisiaj cos odwrotnego o zniewolenie tych co zniewolic sie nie daja.