PDA

View Full Version : Abocja- za czy przeciw


Bogda501
05-04-2016, 16:27
Już w katolickim Salwadorze doprowadzono ustawę anty aborcyjną do granic absurdu... a właściwie przekroczono wszelkie granice sumienia, rozsądku i logiki... że o prawach człowieka już nie wspomnę.
http://m.krytykapolityczna.pl/artykuly/swiat/20151210/salwador-zakaz-aborcji-amnesty-international
Czy aborcja jest wyłącznie złem czy jedynym dobrem... czy tylko koniecznością wyboru między urodzić a przeżyć... grzebania we własnym sumieniu, rozdrapywania ran...
Moja babcia urodziła 12 dzieci ale przeżyło tylko siedmioro. Kilkakrotnie o mało nie umarła, ale jak twierdziła moja mama: "Bóg nad nią czuwał"... Dlaczego przeżyło tylko 7 z nich..? Dlaczego pozostałe umarły..? Odp: Z głodu.. ! Przeżyły najsilniejsze... te które potrafiły bratu/ siostrze wyrwać ostatnią kromkę chleba, ukraść sąsiadowi marchewkę z pola czy jajka z kurnika.
Ale sorki za rodzinną z wzmiankę.
Dzisiaj dziewczyny są asertywne, pewne siebie i znające własną wartość. Dlatego zamiast trzymać gębę na kłódkę- krzyczą...
I małe pytanie... dlaczego faceci - sprawcy niechcianych ciąż- mają pozostawać bezkarni podczas gdy ofiary ich samczych chuci- mają być napiętnowane ..?

waclaw46
05-04-2016, 17:24
Zagłosowałem za decyzją podejmowaną przez kobietę bo to ona rodzi a potem w większości przez lata zajmuje się macierzyństwem . Decydując się na dziecko młodzi ludzie żyjący w związku formalnym czy nie formalnym powinni zdawać sobie sprawę z obowiązków wychowawczych spoczywających na nich , jako rodziców .Kiedy jedna ze stron nie gwarantuje że podoła , rozwiązaniem optymalnym jest pozbycie się tego problemu drogą aborcji.Decyzje podejmuje kobieta , dlatego już szkoła podstawowa powinna zająć się sprawami świadomego macierzyństwa i nauczyć zastosowania środków antykoncepcyjnych uniemożliwiającym zajście w niechcianą ciążę.

Uważam że decyzja należy do kobiety a czas w jakim można dokonywać zabiegu powinien być określony przez biologów i lekarzy. Obowiązkowe powinny być badania prenatalne by wyeliminować niepotrzebne porody bo takim dzieckiem nikt się nie chce zająć i związek małżeński takich kobiet kończy się rozwodem.Badania socjologiczne są potwierdzeniem tej tezy.

Jesteśmy społeczeństwem które jest praktycznie wyedukowane może nie najlepiej ale taska jest rzeczywistość , studiujących jest około 1,5 miliona młodych ludzi.Z badań które zostały przeprowadzone dzietność kobiet maleje wraz z wzrostem zarobków ,taka prawidłowość utrzymuje się w wielu krajach o rozwiniętym kapitalizmie wielkość PKB na jednego mieszkańca.

babciela
05-04-2016, 19:25
Mlodzi w ogóle nie sa wyedukowani. Zauważ, ze aborcja stała się sposobem zapobiegania ciązy. Nie jestem za taką restrykcyjna ustawą, ale jekieś ograniczenia muszą byc.

Bogda501
05-04-2016, 20:26
Mlodzi w ogóle nie sa wyedukowani. Zauważ, ze aborcja stała się sposobem zapobiegania ciązy.
Są jakieś konkretne przypadki..?
Czyli młoda dama zachodzi sobie w ciążę bo nie stać jej na prezerwatywę a potem daną ciążę usuwa pomimo że w Polsce znalezienie chętnego lekarza skrobacza graniczy z cudem..? I skąd bierze na to pieniądze..? Weźmie kredyt..?
Jaki idiota w to uwierzy..? :icon_eek:

waclaw46
05-04-2016, 21:23
Zauważ, ze aborcja stała się sposobem zapobiegania ciązy Widać że nie wiesz ile ten zabieg aborcyjny kosztuje i myślę że nie wynikają te wnioski z autopsji. Uchwalanie prawa powinno z czegoś wynikać a nie jest to sztuka dla sztuki. dwa opakowania po 20 tabletek. Cena to 70zł za opakowanie. (50mg + 0,2mg)... Witam, mam do sprzedania pozostale po kuracji tabletki wczesnoporonne. Mam dwa opakowania 20 tabletek. Sprzedam je za 250 zl.... To tabletki wczesno- poronne od których się zaczął szum w kościele rzymskokatolickim .Jak przeprowadzić kurację już nie piszę po seniorki to już nie interesuje.

Podajemy adresy klinik w Niemczech, Czechach oraz w Holandii. Wykonywane przez nich usługi są bezpieczniejsze i tańsze niż w Polsce.
Możesz również skorzystać z pomocy Women on Web www.womenonweb.org Cena 250 -300 Euro w klinice o standarcie nie takim jak w ciemnogrodzie Polska.W zależności od kursu waluty przeliczyć można a na to ma wpływ ma Rząd który znalazł się u władzy przez pomyłkę ludzi młodych.

Obecna młodzież jest obyta z internetem i wie jak sformułować pytanie by uzyskać potrzebne dane. Każdy senior gdy wnuczka będzie w potrzebie jej pomoże bo 1500 zł za aborcję + koszty dojazdu jako prezent komunijny jest w stanie sfinansować. Też stwierdzenia że młodego człowieka nie stać na prezerwatywę jest to mit. https://www.youtube.com/watch?v=RGVMzbJBTbY Jak założyć prezerwatywe? wszystko w internecie znajdziecie .Nawet są informacje na temat zakupów większej partii ale zwracajcie uwagę na termin ważności może być to interesujący prezent dla wnuczka czy wnuczki dodając kulki gejszy.;) :( Sex to przyjemność by ewoluować natura o tym pomyślała .

babciela
05-04-2016, 21:58
Zaraz, zaraz, to skad biorasię te niechciane ciaze, dzieci podrzucane na smietnikach- czy tylko z niedojrzałosci emocjonalnej i ew. (co jest dość rzadkie- bo to instynkt ktory dala nam matka natura) braku tegoż instynktu

Lila
06-04-2016, 10:34
Koniec świata. :D Za dyskurs w temacie biorą się ci, co z prokreacją mają tyle wspólnego,
co słoń z prosięciem.

Spokojnie, możecie się seksić do upojenia moi Kochani ( tu ukłon w stronę Wacława),
a problem i tak nie dotknie.
Natomiast muszę pogratulować tej lewaczce z sercem namalowanym na łbie; ledwo poszła do kościoła a już stał się cud. Ksiądz Sowa przypomniał sobie, że jest księdzem,
a Mordka tak się wściekł na babę, że zakończył program przed czasem.:D Biedulka; w parę minut pogrzebała Sprawę.

waclaw46
06-04-2016, 14:57
Babciela napisała-Zaraz, zaraz, to skad biorasię te niechciane ciaze, dzieci podrzucane na smietnikach- czy tylko z niedojrzałosci emocjonalnej i ew. (co jest dość rzadkie- bo to instynkt ktory dala nam matka natura) braku tegoż instynktuNie wiem jak z instynktem macierzyńskim 14 letniej matki ale są w momenty w naszym życiu gdzie emocje wzieły górę nad rozumem i przestaliśmy być ostrożni .Alkohol powoduje ze nasze decyzje są mało przemyślane i wpadamy w kłopoty niechcianej ciąży. W naszym wypadku kiedy nie było środków wczesnoporonnych kończyło się to zabiegiem ,który był dostępny.

Jest internet ale do niego nie mają wszyscy dostępu w Polsce to mogą się zdarzać sytuacje gdzie brak szerszej informacji .Do tego bliscy o poglądach z początku XX wieku dominacja wiary i niedojrzałość emocjonalna młody człowiek nie ma możliwości wsparcia pozostawiony sam sobie w trudnej sytuacji życiowej. Są też przypadki że kobieta czy mężczyzna by było gender mają mentalność dziecka nie przystosowani do życia a rodzenie traktują jako czynność fizjologiczną jak oddychanie. Mieliśmy taki przykład z niemowlakami w beczce z kapustą.
Uwaga ogólna-Internet jest ściekiem informacyjnym i trzeba umieć z tego umiejętnie korzystać a to zadanie edukacji.

Inną sytuacją są rodzone dzieci bo młoda donna wymyśliła że jest to sposób na małżeństwo ,kiedy brak wsparcia z drugiej strony i marna sytuacja materialna najprostszym sposobem jest pozbyć się dziecka. Decyzje mogą być różne w zależności od poziomu intelektualnego rodzącej i jej emocji.Przecież spotykamy się z szokiem poporodowym.

Natomiast nasze poglądy kształtują media żerujące na sensacjach bo to wpływa poczytność .Jesteśmy tymi wiadomościami zbulwersowani i reakcje ludzi w zależności od ich poziomu wiedzy biologicznej różne. Plemnik /gameta/ ma wielkość 60 mikrometra /mikrometr milionowa część metra/ i porusza się z szybkością o,1 mm na sekundę.Według niektórych to też życie.:D :D A wiedza o zygocie i do tego samodzielne myślenie to niektórych przerasta i powtarzają dyrdymały które plecie klecha.:D :D

A tak na marginesie za okresu PRL dzietność była większa niż obecni dlatego argument że zakaz aborcji zwiększa ilość urodzeń jest wyssany z palca .

Lila
06-04-2016, 22:07
Święte słowa Drogi Kolego, tylko powiedz mi jak ta wariatka z czerwonym sercem na czerepie,
się abortowała w Trzech Króli, skoro deklaruje iż żyje w związku lesbijskim od 20 lat?

To mnie przerasta.

waclaw46
06-04-2016, 23:21
Lilu nie wiedziałem że nie wiesz ale ci wyjaśnię ogólnie bo w szczegółach znajdziesz w sieci.Proces zapłodnienia polega na połączeniu gamet męskiej plemnik z gametą żeńska jajeczkiem. Jądra mężczyzn produkują plemniki a jajniki kobiety komórki jajowe .W procesie zapłodnienia łączą się plemnik z z komórką jajową powstaje zygota która podlega dalszym podziałom .Wystarczy urodzić się kobietą mieć jajniki sprawny jajowód i macicę i nie ma wpływu na to że posiada się te organy : rasa , pochodzenie społeczne czy majątek wszystko jest tak samo u każdej kobiety i procesy zapłodnienia są takie same .
Różne są komórki a komórki skórne cały czas wymieniamy i nie robimy z tego wielkie halo ! przecież skład kurzxu w naszym domu to większości komórki skórne nimi się żywi rostocze , nie powietrzem..

Seksualność , preferencje seksualne to sfera psychologiczna i nie mieszaj tego z biologią .Homoseksualista ma prącie tak samo lesbijka ma waginę. Nie wiem dla czego używasz określeń czerep o kobiecie którą oglądałaś w TV a jak Petru o Pawłowicz powiedział by się walnęła w łeb to byłaś zgorszona.Tobie nie podoba się serce innym może broszka z Jablonexu , więcej tolerancji w naszym kaczolandzie .

Lilu trzech króli czy inny wniebowstąpienie wigilia miesięcznica 10 Tutka czy 4 Opony , są dla ludzi normalnym dniem ,to tylko ty przywiązujesz do tych dat jakieś znaczenie nie wszyscy muszą jak ty do tego podchodzić emocjonalnie.
Zabronienie lesbijce posiadania dzieci to temat zastępczy dla tych co sobie chcą pogadać przy okazji obrazić kogoś bo to jest dennie głupie a przepis prawa martwy. To podniecają się ci co nie znają biologi. Można uchwalić zakaż używania słowa ku... ale słyszymy to słowo na każdym rogu ulicy i obecnie słowo to pełni rolę przerywnika.

Miran
06-04-2016, 23:25
Za aborcja sa ci ktorych matki nie wyskrobaly.

waclaw46
06-04-2016, 23:39
Miran napisała-Za aborcja sa ci ktorych matki nie wyskrobaly Przybliż sobie temat zapłodnienia jak to wygląda od strony biologicznej i medycznej a potem zabieraj głos i pisz na temat.A jak ci się nie podoba aborcja to bądź odważna i protestuj pod Białym Domem ,napisz sobie zwolenniczka PiS Polska- Polonia .:D :D

Lila
06-04-2016, 23:50
Lilu nie wiedziałem że nie wiesz ale ci wyjaśnię ogólnie bo w szczegółach znajdziesz w sieci.Proces zapłodnienia polega na połączeniu gamet męskiej plemnik z gametą żeńska jajeczkiem. Jądra mężczyzn produkują plemniki a jajniki kobiety komórki jajowe .W procesie zapłodnienia łączą się plemnik z z komórką jajową powstaje zygota która podlega dalszym podziałom .Wystarczy urodzić się kobietą mieć jajniki sprawny jajowód i macicę i nie ma wpływu na to że posiada się te organy : rasa , pochodzenie społeczne czy majątek wszystko jest tak samo u każdej kobiety i procesy zapłodnienia są takie same .
Różne są komórki a komórki skórne cały czas wymieniamy i nie robimy z tego wielkie halo ! przecież skład kurzxu w naszym domu to większości komórki skórne nimi się żywi rostocze , nie powietrzem..

Seksualność , preferencje seksualne to sfera psychologiczna i nie mieszaj tego z biologią .Homoseksualista ma prącie tak samo lesbijka ma waginę. Nie wiem dla czego używasz określeń czerep o kobiecie którą oglądałaś w TV a jak Petru o Pawłowicz powiedział by się walnęła w łeb to byłaś zgorszona.Tobie nie podoba się serce innym może broszka z Jablonexu , więcej tolerancji w naszym kaczolandzie .

Lilu trzech króli czy inny wniebowstąpienie wigilia miesięcznica 10 Tutka czy 4 Opony , są dla ludzi normalnym dniem ,to tylko ty przywiązujesz do tych dat jakieś znaczenie nie wszyscy muszą jak ty do tego podchodzić emocjonalnie.
Zabronienie lesbijce posiadania dzieci to temat zastępczy dla tych co sobie chcą pogadać przy okazji obrazić kogoś bo to jest dennie głupie a przepis prawa martwy. To podniecają się ci co nie znają biologi. Można uchwalić zakaż używania słowa ku... ale słyszymy to słowo na każdym rogu ulicy i obecnie słowo to pełni rolę przerywnika.


Przepraszam, ale ja tylko udaję inteligentną, a naga prawda co i raz skrzeczy.
Nic nie rozumiem. Jak dwie lesbijki spłodziły sobie przedmiot aborcji? Rozumiem inseminację, ale w takim razie nie byłoby aborcji.

Może mi ktoś to krok po kroku wyjaśnić, bo Wacławowi pewne rzeczy z broszką się kojarzą,
i z k...ą niestety? A także z Tutką.
Ja nie przywiązuję do dat żadnego znaczenia, ale wzmiankowana bohaterka abordażu zaznaczyła datę,
czyli o coś jej chodziło.

No to jak w końcu zaszła skoro gamet nie było, tylko...broszka? I o jakim prąciu piszesz? Koleżanka miała to prącie, że wpadły?

waclaw46
07-04-2016, 00:39
Przepraszam, ale ja tylko udaję inteligentną, a naga prawda co i raz skrzeczy.
Nic nie rozumiem. Jak dwie lesbijki spłodziły sobie przedmiot aborcji? Rozumiem inseminację, ale w takim razie nie byłoby aborcji. Lilu czy ty nigdy nie zaznałaś przyjemności z seksu i trudno ci zrozumieć spółkowanie.??? kobiety i mężczyzny .Lezbijka nie zaznaje takiego orgazmu z mężczyzną jak przy stosunku z kobietą Jak atrakcyjna kobieta to nie musi płacić ?? za zapłodnienie mężczyżnie.
Odbywa się to normalnie Lilu mówisz że że jesteś bezpłodna zezwalasz mężczyźnie na wytrysk w swojej pochwie .Możesz powtórzyć kilkakrotnie mężczyzna ma większą przyjemność.Zrywasz potem znajomość .
Rozmyśliła się z urodzenia dziecka dokonała aborcji.Proste.Może jej partnerka nie chciała "bachora".???
Aborcja co to jest przeczytaj w wikipedii .Napisałem ci że preferencje seksualne to sfera psychiczna a nie fizjologiczna.

Lilu nie wiem czego nie rozumiesz , napisałąś :ta wariatka z czerwonym sercem na czerepie, czy to uważasz że należy tak się wypowiadać o innych?? Gdy by ktoś napisał na forum o tobie i twoich bliskich ???. byłabyś zadowolona .???

Lila
07-04-2016, 00:52
Lilu czy ty nigdy nie zaznałaś przyjemności z seksu i trudno ci zrozumieć spółkowanie.??? kobiety i mężczyzny .Lezbijka nie zaznaje takiego orgazmu z mężczyzną jak przy stosunku z kobietą Jak atrakcyjna kobieta to nie musi płacić ?? za zapłodnienie mężczyżnie.
Odbywa się to normalnie Lilu mówisz że że jesteś bezpłodna zezwalasz mężczyźnie na wytrysk w swojej pochwie .Możesz powtórzyć kilkakrotnie mężczyzna ma większą przyjemność.Zrywasz potem znajomość .
Rozmyśliła się z urodzenia dziecka dokonała aborcji.Proste.Może jej partnerka nie chciała "bachora".???
Aborcja co to jest przeczytaj w wikipedii .Napisałem ci że preferencje seksualne to sfera psychiczna a nie fizjologiczna.


No już się prawie obraziłam, gdyby nie to, że bardzo, ale to bardzo potrzebuję dziś uśmiechu.:D
Dzięki ci Wacławie, zbaczamy w rejony lupanaru, co akurat mi pasi.:D Nadal nie rozumiem.
Lesbijka i to zadeklarowana, z mężczyzną? No szok. A to wstrętna zdrajczyni. To nasienie w pochwie przynosi do ukochanej kobiety?

Nie wierzę. Nie przekonałeś mnie Wacławie. Coś musiałeś pokręcić. 20 lat z kobietą i puszczała się z samcem?
Fuj!!

waclaw46
07-04-2016, 01:41
Dziwi cię uczucie macierzyństwa i chęć posiadania dziecka przez swego męża ??? Przecież on nie rodzi tylko ty ? Chcieliście mieć dziecko. Gdyby on nie mógł z przyczyn medycznych ciebie zapłodnić to byś nie skorzystała z innego dawcy spermy.??? A pragniecie mieć dziecko a on nie chce adopcji to byś nie zdecydowała na urodzenie dziecka gdybyś go kochała.?? Gdybyś się nie zdecydowała to by wziął inną i by się romans skończył.:D

Dla ciebie lezbijstwo czy homoseksualizm to ludzie dziwolągi ???ale tak jest w naturze że tacy się rodzą .Aleksander Wielki stworzył imperium i miał inne preferencje seksualne , Maria Konopnicka można by wymieniać długo. Ty z tego robisz problem , taka jesteś ? dzieci twoje mogą do tego podchodzić inaczej, bardziej tolerancyjnie.

Bogda501
07-04-2016, 09:20
Za aborcja sa ci ktorych matki nie wyskrobaly.
Masz na myśli namacalne dowody z najbliższego otoczenia, powtarzasz to co powiedział ci ktoś inny (równie mądry) czy może są to dane naukowe z badań naukowych na całym świecie..?
Twój wywód jest takim samym dogmatem jak to, że zwierząt nie lubią ci co w dzieciństwie nosili zbyt ciasne buty.... Głupie- prawda..? Ale udowodnienie, że to nieprawda- niemożliwe.

http://images77.fotosik.pl/484/6720ba92b2bf8e49med.jpg (http://images77.fotosik.pl/484/6720ba92b2bf8e49.jpg)

waclaw46
07-04-2016, 10:41
Miram napisała-A to watek o zaplodnienu?
A nie o skrobaniu? Aby było co wyskrobać musi coś wcześniej zaistnieć by proces skrobania przeprowadzić ? Pisałem już tobie byś sobie ten proces przybliżyła i wiedziała o co chodzi.:D :D Nie interesują mnie ani twój życiorys ,skup się na problemie. :) A co do to matek to z nimi różnie bywa bo zdarzają się przypadki że sąsiedzi muszą interweniować.

Spór trwa z kreacjonistami w którym momencie podziału komórkowego może być interwencja ginekologa .Tak samo sporne jest przyjęcie w trakcie podziałów komórkowych liczenia czasu kiedy faktycznie powstaje życie.

... benedyktynką Teresą Forcades ....Na przykład?...
Weźmy medycynę - temat, na którym dobrze się znam. Jestem lekarką z wykształcenia i obroniłam doktorat ze zdrowia publicznego.......................
Wynosimy z dzieciństwa pewne schematy myślowe i emocjonalne związane z płcią. Sprowadzają się z grubsza do tego: kobieta jest tą, która opiekuje się innymi, mężczyzna jest tym, który opiekę przyjmuje....... aborcja
Mówiłam tylko, że widzę ją jako decyzję nierozłączną z wolnością osobistą matki. Dopóki płód nie może przeżyć poza jej ciałem, to do niej należy odpowiedzialność moralna i decyzja o jego przyszłości.

Ilustruję to przykładem ojca, którego syn potrzebuje przeszczepu nerki. Ojciec może być dawcą i to jest moralnie słuszne. A co, jeśli nie chce? Zmusimy go? Kościół mówi: nie. Moje pytanie brzmi: dlaczego w tym wypadku szanujemy jego wolę i decyzję dotyczącą własnego ciała, a w przypadku kobiety w ciąży - nie? Człowiek, osoba ludzka, nie może być nigdy środkiem, by uratować kogoś innego.....

A to, by umożliwiło jej przeprowadzenie zabiegu?

Tak, jeśli odbywa się to w pierwszych tygodniach ciąży. Żadne państwo nie może sobie przypisać prawa do zmuszenia kobiety, by została matką.


Miram pisze :Za aborcja sa ci ktorych matki nie wyskrobały.:D :D To nie ja tylko ty piszesz głupoty o swoich córkach .To że one są za aborcją to twój problem nie mój.:D :D

babciela
07-04-2016, 12:41
Znowu watek jak bym to okresliła - potwornie simplex- ja zupalnie nie wiem o co Wam chodzi...

waclaw46
07-04-2016, 14:37
Znowu watek jak bym to okresliła - potwornie simplex- ja zupalnie nie wiem o co Wam chodzi... Chodzi o aborcję przy okazji zdziwienie że Lesbijka może być matką dokonywać aborcji i nie pytając nikogo o zdanie. Panie pytają bo wyobrażają sobie że lesbijka nie ma waginy i jajników jak może zajść w ciążę ,mam znajome lesbijki które mają dzieci , ja osobiście się temu nie dziwię.

Temat aborcji myślę że jest tematem zastępczym by nie dyskutowano o trybunale czy o ziemi rolników. Była okazja opozycja sprawdziła poglądy Pani Agaty Konhauser-Duda na sprawę aborcji , przecież jest kobietą. :) Kościół przedobrzył i samodzielnie myślące kobiety , wkurzył. Prawda jest taka nie wszyscy księża te bzdury wysmażone przez episkopat w niedzielę czytali.

Babcieela przepisy o aborcji według mnie są za bardzo restrykcyjne ale jeszcze świadomość społeczeństwa w Polsce nie dorosła do zmiany a u władzy jest dużo ortodoksyjnych chrześcijan . Szkoda czasu na jałowe dyskusje
Wielu seniorom miesza się aborcja z antykoncepcją i traktują środki antykoncepcyjne na równi z aborcją. W temacie też mamy gejów i lesbijki i Grodzką .Polskie fobie wszech polaków. Poplątanie z pomieszaniem mamy w tej Kaczolandi. A do tego część społeczeństwa nie wie nic o komórkach zapłodnieniu podziale komórkowym.Nie długo wprowadzą zakaz usuwania raka bo przecież to jest nie kontrolowany podział komórkowy.

Bogda dobrze zrobiła ,bo wiemy jak seniorzy którzy nie boją się brania udziału w ankietach reagują na problem aborcji.Za cztery lata wyniki takiej ankiety mogą być już inne bo mimo wszystko postęp następuje a starsze pokolenie odchodzi.

zombi
07-04-2016, 15:44
Obecna ustawa jest poprawna ,, lecz nie zawsze respektowana, powinien być to wybór Kobiety ,,Matki,,powinna być złagodzona ,,

Miran
08-04-2016, 03:23
Masz na myśli namacalne dowody z najbliższego otoczenia, powtarzasz to co powiedział ci ktoś inny (równie mądry) czy może są to dane naukowe z badań naukowych na całym świecie..?
Twój wywód jest takim samym dogmatem jak to, że zwierząt nie lubią ci co w dzieciństwie nosili zbyt ciasne buty.... Głupie- prawda..? Ale udowodnienie, że to nieprawda- niemożliwe.

]

co cie obchodzi moje najblizsze otoczenie?
sledztwo prowadzisz?
Rownie madrzy skrzecza, skrobac, skrobac , skrobac

Miran
08-04-2016, 05:03
: Abocja- za czy przeciw Moglby ktos to poprawic,
Trudno tlumaczyc takie niechlujstwo jezykowe.

Bogda501
08-04-2016, 11:03
Zwolennicy aborcji to nie tylko kobiety, które nie chcą niechcianych ciąż.. to także pracownicy KK...
Oto jeden z nich... http://www.se.pl/wiadomosci/polska/ksiadz-jacek-s-zmusil-kochanke-do-aborcji-wykorzystal-az-13-mlodych-dziewczat_371467.html

waclaw46
08-04-2016, 13:08
Dorota Wellman została nagrodzona tytułem "Kobiety Roku 2015" magazynu "Twój Styl". Z tej okazji porozmawiała z nią reporterka Superexpress.TV, Paulina Koziejowska. W programie "5 minut z Pauliną" opowiedziała m.in. o tym wyróżnieniu oraz o tym, co nią kierowało, gdy przeznaczała pieniądze za udział w reklamie na cele charytatywne. Najciekawiej jednak zrobiło się w momencie, w którym Wellman zapytana została o to, jak ocenia Agatę Kornhauser-Dudę. Okazuje się, że jest ona bardzo krytyczna względem żony prezydenta. Jak stwierdziła: - Rola Pierwszej Damy nie polega na noszeniu ładnych sukienek. Pierwsza Dama nie może być MILCZĄCĄ KUKŁĄ!

Jak widać temat aborcji jest tematem rozmów nas wszystkich i nikt z pań z pierwszych stron gazet nie boi się upublicznić swoich poglądów. Niektórzy argumentują jej milczenie tym ze mamy się domyślać że ona nie podziela poglądów męża by nie dzielić . A czy jej małżonek nie dzieli ludzi ? według mnie sprawa Pierwszej Damy , przerost formy nad treścią.

Bogdo501 hiszpańska siostra zakonna Teresa Forkades też uważa że kobiety powinny mieć prawo do aborcji gwałt, uszkodzony płód, złe warunki socjalne http://www.wysokieobcasy.pl/wysokie-obcasy/1,96856,15317145,Naprzod__siostro__Rozmowa_z_bened yktynka_Teresa_Forcades.html
Nie wszyscy mają ortodoksyjne poglądy tak jak Siostra Forkades czy prof. Heller starają się urealnić to co jest zapisane w starych pergaminach do współczesnego świata i ludzi. Jest to dla niektórych rewolucyjne stąd pełne emocji wypowiedzi. A czy w XVI wieku to że nie jest ziemia centrum wszechświata nie wywoływało emocje .?????

Miran w temacie aborcja należy się wypowiedzieć ogólnie czy jesteśmy czy nie za aborcją i w jakich granicach.To nie jest ankieta związana z badaniami socjologicznymi. Nie musi Bogda nic poprawiać, dla potrzeb portalu SC i seniorów zabierających głos w tej sprawie to jest wystarczające i zrozumiałe .

Lila
08-04-2016, 18:52
Dorota Wellman została nagrodzona tytułem "Kobiety Roku 2015" magazynu "Twój Styl". Z tej okazji porozmawiała z nią reporterka Superexpress.TV, Paulina Koziejowska. W programie "5 minut z Pauliną" opowiedziała m.in. o tym wyróżnieniu oraz o tym, co nią kierowało, gdy przeznaczała pieniądze za udział w reklamie na cele charytatywne. Najciekawiej jednak zrobiło się w momencie, w którym Wellman zapytana została o to, jak ocenia Agatę Kornhauser-Dudę. Okazuje się, że jest ona bardzo krytyczna względem żony prezydenta. Jak stwierdziła: - Rola Pierwszej Damy nie polega na noszeniu ładnych sukienek. Pierwsza Dama nie może być MILCZĄCĄ KUKŁĄ!

.

Dorota Wellman powinna zacząć doradzać Pierwszej Damie nie tylko co ma mówić,
ale jak dobrze wyglądać.:D :D

waclaw46
08-04-2016, 20:07
Dorota Wellman powinna zacząć doradzać Pierwszej Damie nie tylko co ma mówić,
ale jak dobrze wyglądaćZatrudniła Pierwsza Dama Rzeczypospolitej koleżankę ze szkoły a to co wiem to Wellman nie zajmuje się wolontariatem.:D :D

http://www.superstacja.tv/program/krzywe-zwierciadlo-20160401,6384334/ 1 kwietnia 2016. Program prowadzą Kuba Wątły i dr Ewa Pietrzyk-Zieniewicz. Oraz komentarze.

waclaw46
09-04-2016, 18:56
Jak z tą aborcją jest w Stanach??w kraju do którego często porównujemy się mówiąc o sprawach społecznych .Przecież to kraj imigrantów wielokulturowy który ma zróżnicowaną pod względem intelektualnym swoją społeczność .
W USA- aborcja została uznana za prawo człowieka przełomowym werdyktem Sądu Najwyższego w Sprawie Roevs.Wade w 1973 r. ale chrześcijańsko kowbojski Teksas stara się obrzydzić kobietom korzystanie z dobrodziejstwa aborcji jak również tz. pasie biblijnym Alabama ,Kansas,Missisipi ,Oklahoma,Luizjana,Tennessee,Wisconsin .Według amerykańskich organizacji zajmujących się sprawami kobiet w tych stanach jest najwięcej przeciwników aborcji robiących wszystko by kobiety nie mogły decydować o swoim losie.

W USA robiono badania ciąż i aborcji u nieletnich 80-90 % ciąż kończy się aborcją.Zrównanie aborcja ,urodzenie dziecka , następuje u dziewcząt 18-19 lat . Amerykankom walczącym z dewotami i bigotami pomaga Orzeczenie SN z 1992 mówiące ....utrudnienie kobiecie dostępu do aborcji stanowią bezprawne ograniczenie jej praw.Wiele amerykańskich oszołomów z pasa biblijnego Tee Party stoi Barak Obama który walczący o prawa kobiet do decydowania o swoim losie.

Aborcja .org gdzie można znaleźć informacje na temat aborcji i porozmawiać z asystentką kliniki wykonujące aborcje za granicą mówiące języku polskim . Rynek dostosował się do naszej fikcji pod znaku kropidła i krzyżyka.Prawicowi politycy twierdzą że aborcja jest rzeczą marginalną w 2013 750 przypadków badania CBOS wykazały inną statystykę do niechcianych ciąż dochodzi u 26-35 % kobiet .Czyli przerwało w swoim życiu około 4,1-5,8 mln kobiet. Badania przeprowadzone przez prof.Płatek i grupę Edukatorów Seksualnych Ponton wskazują że nie mają pojęcia ministerstwa zajmujące się sprawami młodych kobiet , Ministerstwo Oświaty , Ministerstwo Zdrowia. Uchwalając prawo tylko po to by byli zadowoleni i 19 % zwolenników PiS i biskupi z dewotkami i bigotami , którzy odtrąbią zwycięstwo.

toy_
09-04-2016, 19:26
1. co autor ma na mysli w opcji ankiety "przymus aborcji"?
2. uwazam ze kazdy kto zakresla aborcje w przypadku uszkodzonego plodu powinien rozwazyc eutanazje w razie niedomagań pod koniec zycia

babciela
09-04-2016, 20:51
Toy- a , wiesz , ze prawie 50- procent kobiet decyduje sie na urodzenie dziecka"z wadą". Nie zdaja egzaminu z doroslosci mężczyżni- okolo 80- ciu procent opuszcza " uszkodzoną" rodzinę...

toy_
09-04-2016, 21:50
moj sie miesci w 20% :)

waclaw46
10-04-2016, 13:24
toy- zaliczasz się do grupy szczęśliwych ale pomyśl o tych pozostałych 80 % .Nie jest rozwiązaniem by prawo zmuszało mężczyzn do pozostania w związku bo to do niczego nie prowadzi.Kobieta decyduje o zabiegu , wynika z ankiety przeprowadzonej na SC. Etycy, biolodzy i wiedza medyczna pozwoliła nam określić czas do jakiego okresu możliwe jest przeprowadzenie aborcji. Dotyczy to też spraw zagrożenia życia kobiety i ona podejmuje decyzje kogo ratować. Nie możemy narzucać swoich przekonań innym .

toy_
10-04-2016, 16:46
zagrozenie zycia kobiety rozumiem.
ale zabicie chorego dziecka, pociaga za sobą zgodę na zabijanie innych chorych

krystynas53
10-04-2016, 17:38
A może by było lepiej, każdego chłopa który spłodzi jedno lub dwoje dzieci przymusowo poddawać podwiązaniu nasieniowodów. Dlaczego tylko kobiety ponoszą konsekwencje? Dlaczego tylko kobiety są rozliczane z niechcianych ciąż? Moim zdaniem to jest chore. Bardzo się cieszę,że mój wiek rozrodczy przypadł na lata gdy wszystko było bardziej normalne.
Państwo powinno zacząć od ulżenia matkom i ojcom w wychowaniu dzieci. Nie sztuka naprztykać dzieci-sztuka je wychować. Teraz ma się tyle dzieci na ile finansowo stać by je utrzymać i wykształcić.

babciela
10-04-2016, 20:08
Mysle , że nie bardzo masz rację- w Polsce najbogatsi mają po jednym, góra dwoje dzieci.A stać ich przynajmniej na pięcioro- i wychowają i wykształcą w najlepszych uczelniech, czesto zagranicznych.Ale wzorem panstw najbogatszych(mimo, że tam własnie najbogatsi mają dzieci i swoje i czesto jeszcze adoptowane)liczy sie najpierw kasa, pozycja zawodowa,dom, którym mozna sie pochwalić przed znajomymi i oczywiscie wakacje w dalekich, cieplych krajach-i gdzie tu miejsce na dzieci...

waclaw46
11-04-2016, 20:59
W zakresie przepisów antyaborcyjnych, posłanki Nowoczesnej poparły wolność i niekwestionowane prawo kobiet do decydowania o sobie. Zmiany w ustawie antyaborcyjnej to kolejny konflikt w społeczeństwie i dramatyczne pogorszenie sytuacji kobiet, o którym wiele słów już zostało powiedziane.

Nowoczesna oczekuje od wszystkich klubów parlamentarnych deklaracji odrzucenia w pierwszym czytaniu zmian do ustawy zaostrzających przepisy antyaborcyjne.

Mamy nadzieję, że z miesiąca na miesiąc będzie rosła grupa mówiąca .NIE wszystkim próbom ingerencji aparatu państwowego w naszą prywatność

To czy PiS zaostrzy ustawę antyaborcyjną zależy od was miłe panie , od waszej postawy .Trzeba kiedyś odważyć się powiedzieć Nie i nie przyjmować wszystkiego z pokorą .

bronczyk
11-04-2016, 21:16
Jeśli mam prawo wybierać tych co będą kierować krajem to powinnam mieć prawo do podejmowania decyzji o swoim życiu. W swoim sumieniu rozważać czy robię dobrze czy źle. Nikt nikomu nie powinien narzucać swojego nawet najbardziej humanistycznego poglądu. Szanuję te kobiety,które chcą urodzić dziecko z gwałtu, chore, ale to nie znaczy, że mogę na nich decyzję wymusić.

Bogda501
15-04-2016, 11:24
Znalazłam coś dla morderczyń płodów...
http://sklep.stanislawbm.pl/pl/p/CONSOLATYNA.-Zestaw-antydepresyjny-po-utracie-dziecka/1607

paruzel
07-05-2016, 18:33
Trudny temat, który zawsze wywołuje burze niezależnie od tego po której stronie się stanie. Ja jestem za wolnym wyborem, by każdy mógł decydować za siebie. Oczywiście jestem przeciwna wolnej amerykance, bo jakieś zasady być muszą, ale całkowity zakaz? To tłamszenie wolności.

Dobrawka1234
02-06-2016, 16:46
Jestem za prawem do wyboru.

Bogda501
02-06-2016, 22:08
Spójrzmy na to z innej strony... (włącz polskie napisy)
https://www.youtube.com/watch?v=nfJnvfVh2Xs

Agmos.pl
19-07-2016, 15:30
No jestem zdziwiony opiniami seniorów ?Jaki wybór kobiety ? Jakim prawem ta kobieta ma decydować o czyims życiu ?
Chcielibyscie aby w szpitalu do was mówili wy jestescie za starzy najpierw młodych leczymy ?

Nie licząc gwałtu (choć tu dyskusyjna sprawa co winne te dziecko ze z gwałtu jest) czy cieżkiej choroby takiego płodu tu nie ma wątpliwosci. Za każdą inną powinno się albo zamykać w wiezieniu albo nałożyć na nich kare z 50 tys niech chociaż budżet państwa skorzysta. Może dajmy jeszcze prawo zabijania dzieci już narodzonych których rodzice nie mają jak utrzymać, no to zabić wybór kobiety

Na prawde jestem zdziwiony takim wynikiem ankiety :)

waclaw46
19-07-2016, 17:00
Agmos napisał-Jaki wybór kobiety ? Jakim prawem ta kobieta ma decydować o czyims życiu ?A zastanów się dla czego kobieta ma tylko ponosić koszty wychowania dzieci .Nie potrafi zarobić mężczyzna 1000 -2000 zł by sfinansować wychowanie dziecka .??? Trzy osobowa rodzina to najmniej 4000 netto . Dziecko to nie tylko przyjemność dla jednego rodzica i chwalenie się potomkiem.Przecież może się podjąć się pracy dodatkowej ,wyjechać za granicę by wysłać zonie 500 USD na wychowanie dziecka.A nie tylko myślenie o pomocy socjalnej państwa by się urządzić i narzekać i ględzić o zygotach prawie do życia .Gdy nie sprosta wymogom i nie łoży na wychowanie dziecka jest kastrowany.Wielu o spłodzeniu potomka by się zastanawiało czy sprostają wymogom.Domy dziecka przestały by pękać w szwach i stały by się popularniejsze badania genetyczne bo niepełnosprawne dziecko musieli by rodzice wychować lub na nie płacić pełne koszty w domach opieki.Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest aborcja w kraju lub za granicą http://aborcja.org/aborcja-w-wiedniu-usuwac-po-ludzku-cz-1/

Lila
19-07-2016, 19:03
Tak, tak...racja, święta racja.

A co byście zrobili z takim alimenciarzem na przykład? Czy nie powinno się takiego zamknąć i niech tyra w więzieniu na dzieci?
Wacio pewnie mnie nie poprze...ach!:D

waclaw46
21-07-2016, 11:53
Lila napisała-Tak, tak...racja, święta racja.A co byście zrobili z takim alimenciarzem na przykład? Czy nie powinno się takiego zamknąć i niech tyra w więzieniu na dzieci?Jak nie sfinansował partner aborcji w klinice za granicą gdzie aborcja legalna http://aborcja.org/aborcja-w-wiedniu...o-ludzku-cz-1/ Aborcja all inclusive za 1600 zł. Znalezienie zagranicznej kliniki z polską obsługą zajmuje kilka minut http://natemat.pl/111057,aborcja-all-inclusive-za-1600-zl-znalezienie-zagranicznej-kliniki-z-polska-obsluga-zajmuje-kilka-minut.Nie chce wychowywać potomka z zespołem downa. Zdecydował się na 500 + a potem nie ma na alimenty jest to problem .

Więzienie w Polsce i tworzenie miejsc pracy utrzymanie kosztuje lepiej wynająć więzienie z miejscami pracy i obsługą w innym kraju a dewizy będą zasilać nasz Budżet.

norika
23-08-2017, 16:40
Masz na myśli namacalne dowody z najbliższego otoczenia, powtarzasz to co powiedział ci ktoś inny (równie mądry) czy może są to dane naukowe z badań naukowych na całym świecie..?
Twój wywód jest takim samym dogmatem jak to, że zwierząt nie lubią ci co w dzieciństwie nosili zbyt ciasne buty.... Głupie- prawda..? Ale udowodnienie, że to nieprawda- niemożliwe.

http://images77.fotosik.pl/484/6720ba92b2bf8e49med.jpg (http://images77.fotosik.pl/484/6720ba92b2bf8e49.jpg)
Dokładnie! Tylko tragiczne, że w Polsce niedługo bedzie tak, jak za czasów, kiedy BOY to pisał!

Barbara1956
24-08-2017, 01:27
Ludzie mają skłonność do wypowiadania się o swoich prawach. Jeśli ktoś ma ukształtowany aparat głosowy to może zabierać głos.

Jak mogą walczyć o swoje życie istotki, które jeszcze nie mówią? Oczywiście nie wiadomo, czy im życie będzie się podobać ale może warto dać im szansę aby to same oceniły?

Ja wiem, że niechciana ciąża to tragedia ale tylko na początku. Najczęściej po urodzeniu dziecka, wnosi ono do rodziny dużą radość. Owszem są różne tragiczne sytuacje jak np. zapłodnienie przez gwałt ale to inne zagadnienie i chyba nie powinno być porównywane z oczekiwaniem aborcji z powodu głupoty. Kurczę, żyjemy w 21 wieku i obecnie kobiety mają większy wpływ na życie niż ich matki, babki i prababki.

Trzeba pomagać matkom "zaskoczonym" zajściem w ciążę. U młodych taka ciąża jest zrozumiała.

A tak na koniec .... Jak można zabić życie wychodzące z naszego łona?
Zabić swoje dziecko? Owszem, nie raz zastanawiałam się nad sensem istnienia i sensem zciągania na ziemę nowej istotki ale życie to dar i nie nam decydować czy warto.

waclaw46
24-08-2017, 14:17
Piszesz : .... Jak można zabić życie wychodzące z naszego łona?Dla większości , życie to dar natury , my decydujemy o swoim życiu i wiemy też że każde się kończy zgonem .
Dzięki badaniom medycznym wiemy że organizm kobiety usuwa zarodek lub płód na różnym etapie ciąży.Ale organizm wszystkiego nie przewidzi i my wspomagamy go aborcją bo mamy XXI wiek.
Chirurgiczna metoda aborcji powinna być przeprowadzona pomiędzy 9. i 13. tygodniem ciąży. Po 12. tygodniu ciąży i w drugim trymestrze ciąży powinna być przeprowadzana w klinice albo szpitalu.

O aborcji powinna decydować kobieta i nie powinniśmy narzucać jej co ma robić. Nauki medyczne określiły kiedy możemy dokonać tego zabiegu i tego powinniśmy się trzymać.Temat bardzo emocjonalny szczególnie w naszym kraju gdzie świadomość seksualna , wiedza o zapłodnieniu jest na niskim poziomie.Ludzie wstydzą się sexu , nie potrafią mówić o antykoncepcji , co jest gorsze nie rozmawiają o tym ze swoimi dziećmi czekają że ich ulica wyedukuje.

Osesek nie potrafi mówić ani pisać my go uszczęśliwiamy na siłę swoim wyznaniem a potem go indoktrynujemy.Wykorzystujemy swój autorytet by uwierzyło w bajki .Martwisz się o życie istotki i piszesz Trzeba pomagać matkom "zaskoczonym" zajściem w ciążę. Jak to robiłaś dotychczas , jak pomagałaś , podziel się z nami swoim doświadczeniem .To co piszesz to tylko słowa ,nic więcej. Piszesz ...sensem zciągania na ziemę nowej istotki Jakie ściągnięcie ? skąd? Z Marsa ,Wenus :) :) .

Barbara1956
25-08-2017, 03:55
Martwisz się o życie istotki i piszesz Trzeba pomagać matkom "zaskoczonym" zajściem w ciążę. Jak to robiłaś dotychczas , jak pomagałaś , podziel się z nami swoim doświadczeniem .To co piszesz to tylko słowa ,nic więcej. Piszesz ...sensem zciągania na ziemę nowej istotki Jakie ściągnięcie ? skąd? Z Marsa ,Wenus :) :) .[/QUOTE]


Na temat pomagania młodym matkom to ja mogłabym napisać książkę bo od wielu lat udzielam się społecznie jako wolontariuszka. Jednak miałam na myśli pomocną rolę państwa aby ciężarne kobiety nie musiały liczyć na żądną łaskę ale żeby miały zapewnione wszystko co potrzeba do wychowania dziecka. Może nie 500 ale np. 1,500+? Jeszcze raz powtórzę to co wcześniej napisałam : dziecko to nie tragedia, mimo że na początku kobieta w ciąży jest przerażona jeśli nie ma męża i wsparcia ze strony rodziny. Z doświadczenia wiem, że po urodzeniu dziecka wszystko się zmienia. Owszem, bywają "chore" rodziny. Myślę, że w u Ciebie Wacławie też dziecko nie miałoby łatwego życia. Stary koń z umysłem dziecka to tragedia jeśli staje się ojcem.

Napisałeś dużo na temat teorii. Brawo !!! Sporo wiesz na temat funkcjonowania ludzkiego organizmu.

Jeśli Twoje dzieci pochodzą z Marsa albo z Wenus to pewnie będą początkiem nowej generacji ludzkości. :) :D

Wacławie, wygląda na to, że nie zdajesz sobie sprawy z tego, że seks to nie tylko przyjemność ale też konieczność odpowiedzialnego podejścia do życia. Myślisz pewnie, że można pociupciać sobie bez zobowiązań. Otóż nie. Jeśli zapłodnisz to sciągniesz na ziemię nowe życie z brzucha a nie z Marsa ani z Wenus.

Pozdrawiam

Barbara1956
25-08-2017, 04:45
Wszystko najlepiej wyskrobać.

Bez zobowiązań i bez ludzkich uczuć.

waclaw46
25-08-2017, 17:35
Obecna ustawa antyaborcyjna to kompletna fikcja nikogo nie chroni jest usłużna wobec kościoła i wyznawców Jehowa i jest dowodem hipokryzji władzy.W konkretnej sytuacji życiowej Polki podejmują decyzje o aborcji nie ma znaczenia światopogląd czy religijność .Pomiędzy deklaracją a rzeczywistością jest głęboka przepaść i nie ma czemu się dziwić.

By ograniczyć ilość aborcji należy wprowadzić edukację seksualną ,poszerzyć wiedzę z zakresu biologi i genetyki w szkole średniej , refundować częściowo antykoncepcję , Udostępnić wizyty nastolatek 15-18 lat bez zgody rodziców u ginekologa ,umożliwić nabycie bez recepty antykoncepcję awaryjną. Klauzula sumienia nie powinna być stosowana w publicznej służbie zdrowia ,państwo powinno z tym walczyć.
Poglądy nastolatka nie muszą być zgodne z modelem świata wyznawanego przez rodziców.Swat feudalny upadł w XVIII wieku i uległa zmianie nasze poglądy na zakres władzy rodzica nad dzieckiem .Bardziej dążymy do tworzenia relacji partnerskich w rodzinie niż relacji opartych na strachu.Barbara1956 napisała -Na temat pomagania młodym matkom .... udzielam się społecznie jako wolontariuszka. Jednak miałam na myśli...... pomocną rolę państwa.....Może nie 500 ale np. 1,500+? Twoje stwierdzenie to tylko słowa do tego mało wiarygodne.Piszesz na forum seniorów którzy mają doświadczenie życiowe i większość ma wnuki a niektóre panie prawnuki.
Jeżeli myślisz o pomocy to moja miła seniorko pomyśl o swoich zasobach a nie o sąsiadach i seniorach którzy według ciebie mają twoje pomysły realizować./ może 500 a może 1500 a może 6000 dodam ,dlaczego nie będę dobrym wujkiem / Bo ty liczysz na order by mieć dodatek do emerytury.Państwo nie tworzy dochodu tylko to co zbierze w podatku od nas , ono dystrybuuje czyli rozdziela .
https://for.org.pl/pl/projekty/rachunek-od-panstwa/rachunek-od-panstwa-za-2016-r ten link dla ciebie byś przeczytała i zaproponowała gdzie widzisz zmiany w nakładach i proponuję działalność polityczną by zrealizować swoje pomysły.Partii jest do wyboru do koloru albo stworzysz własną.Liczenie na cud że same pieniądze będą lecieć z nieba to iluzja i mało kto się na to da nabrać.

Ja osobiście jestem przeciwny dawaniu pieniędzy /to myśmy przerobili już w PRL / popatrz na działalność żebraka nie weżnie się do pracy , bardziej na stwarzaniu warunków do wychowania dziecka i dalszej aktywności zawodowej kobiet. Działam w .Nowoczesna i taki forsuję pogląd.

Piszesz „ dziecko w podeszłym wieku” wiem jakie zagrożenia genetyczne i społeczne niesie dla kobiet i mężczyzn taka fanaberia.Mnie pobierającego emeryturę ,stać nas na sfinansowane zabiegu w klinice słowackiej itd... a o zgodę nie muszę pytać rodziców.:) .Piszesz : seks to nie tylko przyjemność ale też konieczność tak przedłużenia gatunku ale to jest w ramach populacji -przypominam seniorce. :) Polecam ci Basiu1946 wystukanie w goglach ”sex bez zobowiązań” znajdziesz chętnych i chętne w sieci .Jest jak piszesz korzystaj z życia puki możesz ,jest XXI wiek , żyje się raz.:) :)

Barbara1956
26-08-2017, 23:12
Nadajemy i odbieramy na innych falach więc nie możemy się zrozumieć.

Mnie wcale nie interesuje bycie wiarygodną. Robię to co robię i poklasku nie oczekuję. Oczywiście, za darmochę trudno pracować w opiece społecznej. Ja kiedyś byłam zdeterminowana i podjęłam tę pracę za parę złotych na godzinę. Na szczęście wiele się u mnie zmieniło, obecnie mam za co żyć. Nie zmieniło się tylko to, że nadal czuję związek z ludźmi, pamiętam o ich problemach i nadal chcę im pomagać. Pewnie w główce Ci się przewróciło i nie wierzysz w to, że nie zawsze można mieć wpływ na swoje życie. Jesteś po prostu szczęściarzem ale może jeszcze spróbujesz nie być ignorantem? Każdego może dopaść zły los. Ja Ci tego nie życzę.

Bardzo mnie irytuje fakt, że porównujesz ciężarne kobiety z żebrakami.

Pozdrawiam

waclaw46
27-08-2017, 00:37
Barbaro przestań się użalać nad sobą mogłaś wyjechać i nie pracować za kilka złotych . Cieszę się ze ci się dobrze powodzi i nie potrzebujesz wsparcia.Jesteś szczęściarzem tak jak ja.Zostawmy życiorysy i łzawe historie , poruszyłaś problem aborcji a ja o tym pisałem . By być skutecznym nie zajmujemy się skutkami tylko staramy się wyeliminować przyczyny by pomóc ludziom , bo prawdopodobnie ci o to chodziło.Napisałem co można zrobić by młodzi ludzie nie wpadali w spiralę odsetek by pożyczyć głupie 2500 zł na zabieg. Ciążą zawsze jest to problem dla kobiety , emocjonalnym i zdrowotnym.

Napisałem na temat zabiegu ,przeciwwskazań medycznych nie ma ,etyczne są wysuwane przez ortodoksyjnych wyznawców. Nie trafiają argumenty związane z rozwojem gamety w pierwszy trymestrze ciąży.Trudno o tym spokojnie rozmawiać kiedy emocje przeważają nad logicznym rozumowaniem .
Jak sama widzisz z tej prowizorycznej ankiety na naszym forum 72,22 % uważa że kobieta powinna decydować o tym czy zabieg przeprowadzić czy nie. Na natomiast zdanie kobiet które nie mają owulacji czy mężczyzn ogranicza się do tego co można zrobić kiedy jest trudność z erekcją .Zawsze w tej sprawie poradzi seksuolog.

Nie raz pisałem że 500 + jest dla głupich ludzi którzy nie potrafią samodzielnie myśleć .Nie zastanawiają się jaką będą mieć emeryturę po 20 latach bezczynności ? Czy 5 lat przed emeryturą prywatny pracodawca zatrudni kobietę ? Niech otworzy sobie prywatną działalność .:) Nie można żyć w mrzonkach , trzeba do życia podchodzić jakie jest i starać się samodzielnie myśleć lub spytać mądrzejszych od siebie.

Napisałaś : Wszystko najlepiej wyskrobać.Bez zobowiązań i bez ludzkich uczuć. Ty zajmujesz się skutkami jak wielu nawiedzonych http://www.pro-life.pl/ do których logiczne argumenty nie trafiają .Modlitewnik obrońcy życia ,Każde ludzkie zadanie, aby osiągnęło swój cel, musi znaleźć oparcie w modlitwie.Tego typu działania to pozoranctwo i liczenie na poklask otumanionych ludzi. Nie bierz tego do siebie podałem tylko przykład fundacji katolickiej która ponoć robi dobrą robotę.
Pozdrawiam Barbaro1956 i jest to ostatni mój post w tej sprawie .

Barbara1956
27-08-2017, 00:51
Barbaro przestań się użalać nad sobą mogłaś wyjechać i nie pracować za kilka złotych . Cieszę się ze ci się dobrze powodzi i nie potrzebujesz wsparcia.Jesteś szczęściarzem tak jak ja.Zostawmy życiorysy i łzawe historie , poruszyłaś problem aborcji a ja o tym pisałem . By być skutecznym nie zajmujemy się skutkami tylko staramy się wyeliminować przyczyny by pomóc ludziom , bo prawdopodobnie ci o to chodziło.Napisałem co można zrobić by młodzi ludzie nie wpadali w spiralę odsetek by pożyczyć głupie 2500 zł na zabieg. Ciążą zawsze jest to problem dla kobiety , emocjonalnym i zdrowotnym.

Napisałem na temat zabiegu ,przeciwwskazań medycznych nie ma ,etyczne są wysuwane przez ortodoksyjnych wyznawców. Nie trafiają argumenty związane z rozwojem gamety w pierwszy trymestrze ciąży.Trudno o tym spokojnie rozmawiać kiedy emocje przeważają nad logicznym rozumowaniem .
Jak sama widzisz z tej prowizorycznej ankiety na naszym forum 72,22 % uważa że kobieta powinna decydować o tym czy zabieg przeprowadzić czy nie. Na natomiast zdanie kobiet które nie mają owulacji czy mężczyzn ogranicza się do tego co można zrobić kiedy jest trudność z erekcją .Zawsze w tej sprawie poradzi seksuolog.

Nie raz pisałem że 500 + jest dla głupich ludzi którzy nie potrafią samodzielnie myśleć .Nie zastanawiają się jaką będą mieć emeryturę po 20 latach bezczynności ? Czy 5 lat przed emeryturą prywatny pracodawca zatrudni kobietę ? Niech otworzy sobie prywatną działalność .:) Nie można żyć w mrzonkach , trzeba do życia podchodzić jakie jest i starać się samodzielnie myśleć lub spytać mądrzejszych od siebie.

Napisałaś : Wszystko najlepiej wyskrobać.Bez zobowiązań i bez ludzkich uczuć. Ty zajmujesz się skutkami jak wielu nawiedzonych http://www.pro-life.pl/ do których logiczne argumenty nie trafiają .Modlitewnik obrońcy życia ,Każde ludzkie zadanie, aby osiągnęło swój cel, musi znaleźć oparcie w modlitwie.Tego typu działania to pozoranctwo i liczenie na poklask otumanionych ludzi. Nie bierz tego do siebie podałem tylko przykład fundacji katolickiej która ponoć robi dobrą robotę.
Pozdrawiam Barbaro1956 i jest to ostatni mój post w tej sprawie .No i dobrze, że to ostatni Twój post w tej sprawie. Absolutnie nie masz żadnego wpływu na moje działanie. Trochę mi Ciebie szkoda bo stale jesteś wściekły. Jeśli trochę się opanujesz to może łatwiej będzie Ci żyć? Coś ludzkiego w Tobie drzemie ale mnie nie chce się nad tym zastanawiać bo mam ciekawsze zagadnienia.

No to pa:)

pozdrawiam

Barbara1956
27-08-2017, 06:00
Wacław napisał:" może 500 a może 1500 a może 6000 dodam ,dlaczego nie będę dobrym wujkiem / Bo ty liczysz na order by mieć dodatek do emerytury.Państwo nie tworzy dochodu tylko to co zbierze w podatku od nas , ono dystrybuuje czyli rozdziela .
https://for.org.pl/pl/projekty/rachu...stwa-za-2016-r ten link dla ciebie byś przeczytała i zaproponowała gdzie widzisz zmiany w nakładach i proponuję działalność polityczną by zrealizować swoje pomysły.Partii jest do wyboru do koloru albo stworzysz własną.Liczenie na cud że same pieniądze będą lecieć z nieba to iluzja i mało kto się na to da nabrać."Przypomniał mi się pewien wykład, na którym byłam u Balcerowicza na początku naszego "kapitalizmu". Do pana profesora nigdy nie miałam szacunku za to co zrobił z Polską ale ten wykład jeszcze pogłębił moją niechęć do niego.

On powiedział (bardzo dobrze to pamiętam), że w Polsce byłoby dobrze gdyby nie było emerytów, którzy "pracowali" w czasach PRL. Wprawdzie od wszystkich odprowadzane były składki ZUS ale globalnie i wydawane były na "różne cele".

Według p. Balcerowicza to seniorzy są wrzodem na polskim tyłku. Przynajmniej tak dawniej uważał, nie sądzę aby zmienił swoje zdanie. Obecnie tak odważnie nie wypowiada się. Chyba -- nie lubię czytać jego wypowiedzi.

Po co to piszę? Abyś zdał sobie Wacławie sprawę z tego, że łatwo dyskwalifikować ludzi jako nieprzydatnych w społeczeństwie. Ty tak robisz z dziećmi. Oby ktoś Cię kiedyś nie zapytał po co żyjesz bo lepiej inwestować w przyszłość niż w przeszłość.

:headbang:

Pewnie nic z tego nie zrozumiałeś. Trudno.

Pozdrawiam

waclaw46
29-08-2017, 14:27
http://ratujmykobiety.org.pl/koordynacja/ To strona na Facebuku
Od tego momentu rozpoczyna się zbiórka podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie https://www.dropbox.com/s/y3m0j7fc9elzjmy/ProjektRatujmy2017final-2.pdf?dl=0, który przywraca pełnię praw reprodukcyjnych, daje kobietom prawo do legalnego przerwania ciąży do dwunastego tygodnia, jak też zapewnia rzetelną edukację seksualną w ramach programu szkolnego, umożliwia łatwy i darmowy dostęp do antykoncepcji, przywraca antykoncepcję awaryjną bez recepty oraz reguluje również stosowanie klauzuli sumienia przez lekarzy-ginekologów.

http://ratujmykobiety.org.pl/wp-content/uploads/2017/08/Ratujmy-2017_karta_podpis%C3%B3w.pdf Wzór karty podpisów

Koordynatorki i koordynatorzy/stałe miejsca zbiórki na stronie http://ratujmykobiety.org.pl/koordynacja/

Komitet „Ratujmy Kobiety" szacuje, że do połowy października uda mu się zebrać nawet 400 tys. podpisów. Zgodnie z projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie kobieta do 12. tygodnia ciąży może podjąć decyzję o jej przerwaniu. W takim przypadku placówka, do której się zgłosi, ma 72 godziny na przeprowadzenie aborcji.

Możesz czynnie wziąć udział w akcji i zaprotestować przeciw narzucaniu ideologi mężczyzn w czarnych sukienkach i środowisk Radiomaryjnych z Torunia.
Kobiety same decydują o sobie .

Barbara1956
29-08-2017, 23:42
http://ratujmykobiety.org.pl/koordynacja/ To strona na Facebuku
Od tego momentu rozpoczyna się zbiórka podpisów pod projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie LINK→, który przywraca pełnię praw reprodukcyjnych, daje kobietom prawo do legalnego przerwania ciąży do dwunastego tygodnia, jak też zapewnia rzetelną edukację seksualną w ramach programu szkolnego, umożliwia łatwy i darmowy dostęp do antykoncepcji, przywraca antykoncepcję awaryjną bez recepty oraz reguluje również stosowanie klauzuli sumienia przez lekarzy-ginekologów.
https://www.dropbox.com/s/y3m0j7fc9elzjmy/ProjektRatujmy2017final-2.pdf?dl=0 Projekt ustawy
http://ratujmykobiety.org.pl/wp-content/uploads/2017/08/Ratujmy-2017_karta_podpis%C3%B3w.pdf Wzór karty podpisów
Koordynatorki i koordynatorzy/stałe miejsca zbiórki na stronie http://ratujmykobiety.org.pl/koordynacja/
Komitet „Ratujmy Kobiety" szacuje, że do połowy października uda mu się zebrać nawet 400 tys. podpisów. Zgodnie z projektem ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie kobieta do 12. tygodnia ciąży może podjąć decyzję o jej przerwaniu. W takim przypadku placówka, do której się zgłosi, ma 72 godziny na przeprowadzenie aborcji.

Możesz czynnie wziąć udział w akcji i zaprotestować przeciw narzucaniu ideologi mężczyzn w czarnych sukienkach i środowisk Radiomaryjnych z Torunia.
Kobiety same decydują o sobie .No może zacznę od tego, że facebook to dla mnie miejsce odpowiednie dla poważnego opowiadania o bardzo niepoważnych sprawach.

Ja z robotami nie rozmawiam. Jestem człowiekiem i z ludźmi chcę rozmawiać.

waclaw46
30-08-2017, 16:19
Barbaro1956 dziękuję za umieszczenie mojego apelu i wzięcia udziału w akcji informacyjnej .Poprawiłem tekst możesz wydrukować i umieścić na tablicy informacyjnej w swojej parafii .Wszystkie ręce na pokład ,temat kobiet ich wolność w państwie demokratycznym jest tematem numer1 !! warte jest społecznego poparcia.

Era komputerów kwantowych dopiero nadejdzie ,tekst na ten temat robotów znajdziesz : Ateista ....na forum SC Społeczeństwo .
Chcesz mnie zobaczyć /używam kamery/ w czasie rozmów na Skype , zapraszam mój login waclaw461 .:) :)