PDA

View Full Version : To swiat!


Mar-Basia
13-04-2016, 17:17
Powinni szukac sponsorow na bilet lotniczy do Norwegii.

W pierwszej tego typu sprawie w Chinach sąd w mieście Changsha (Czangsza) wypowiedział się przeciwko możliwości udzielenia ślubu parze homoseksualnej. Wcześniej wydania certyfikatu potwierdzającego związek odmówił gejom urząd stanu cywilnego. Skarżący do sądu decyzję urzędu Sun Wenlin zapowiedział, że będzie odwoływać się od środowego wyroku i postara się wykorzystać do tego wszystkie możliwości prawne.

Komentując wyrok adwokat pary gejów Shi Funong powiedział, że nie spodziewał się, iż orzeczenie zostanie wydane tak szybko, zaledwie w ciągu kilku godzin. - Wyrok jest sprzeczny z duchem chińskiego prawa - uznał Shi. (http://www.tvn24.pl)

Mar-Basia
17-04-2016, 18:31
Arabia Saudyjska grozi sprzedażą aktywów wartych 750 miliardów dolarów jeżeli zostanie upubliczniona jej rola w atakach 9/11.

Mark Mazzetti, New York Times
USA
2016-04-17

Arabia Saudyjska przekazała administracji Obamy i członkom Kongresu, że sprzeda warte setki miliardów dolarów amerykańskie aktywa posiadane przez Królestwo jeśli Kongres przegłosuje projekt ustawy, który pozwoliłby na pociągnięcie saudyjskiego rządu do odpowiedzialności przed amerykańskimi sądami za rolę w atakach z 11 września 2001.

Zgodnie z urzędnikami administracji i współpracownikami obu partii Kongresu administracja Obamy lobbowała w Kongresie by zablokować przejście projektu ustawy. W ostatnich tygodniach arabskie groźby były również przedmiotem intensywnych dyskusji między prawodawcami i urzędnikami z Departamentu Stanu i Pentagonu. Urzędnicy ostrzegają senatorów przed dyplomatycznymi i gospodarczymi skutkami takich legislacji

http://www.prisonplanet.pl/polityka/arabia_saudyjska_grozi,p89497

Maja szczescie - nie podlegaja Komisji Weneckiej!

Lila
17-04-2016, 19:08
I naprawdę WIELKOŚWIATOWO !!!!


Kariera w USA. Jak było naprawdę.:D

W drugiej odsłonie miał wystąpić Mateusz Kijowski, przywódca KOD, którego wizyta w USA miała raz na zawsze wyjaśnić Amerykanom, że w Polsce istnieje, by użyć zwrotu redaktora naczelnego pro-KOD-owskiej gazety, „putinizm”. (…) Pan Kijowski miał wystąpić w Freedom House w tym samym dniu, gdy prezydent występował w National Press Club, ale jego występ przeniesiono na 4 kwietnia. Te dodatkowe dni pozwoliły na to, by Freedom House oznajmiło, że nie zapraszało pana Kijowskiego do USA, lecz na spotkanie, a panu Kijowskiemu na oznajmienie, że przyjeżdża na własne życzenie i za własne pieniądze.

Najciekawsze jednak opisuje później:

Spotkanie miało się zacząć o godz. 13, ale ktoś od strony KOD się pomylił i pan Kijowski przybył o 14.30. W ciągu tej półtorej godziny wykruszyło się 12 osób. Gdy spotkanie się w końcu zaczęło, było na nim dziesięć osób z KOD, dwie z Freedom House i ja – z IDEE (stąd 10:3 w tytule). Nie doliczam do naszej strony dyrektora Freedom House, gdyż po 10 minutach musiał wyjść.
Pan Kijowski odczytał swoje 25-stronicowe przemówienie, które jednakowoż przedtem rozdał.

http://www.tygodniksolidarnosc.com/pl/15639/61/c/irena-lasota--na-spotkaniu-z-kijowskim-w-usa-bylo-10-osob-z-kod--2-z-fh-i-ja.html

Mar-Basia
17-04-2016, 19:44
I naprawdę WIELKOŚWIATOWO !!!!
Kariera w USA. Jak było naprawdę.:D
http://www.tygodniksolidarnosc.com/pl/15639/61/c/irena-lasota--na-spotkaniu-z-kijowskim-w-usa-bylo-10-osob-z-kod--2-z-fh-i-ja.html

Ale heca! A tu KODowcy byli pewni, ze ich lider jedzie na posiedzenie Bildenberga gdzie losy Polski mialy sie wazyc.
Ciekawe ile zaplacili za te edukacyjna wycieczke?

:) :) :)

Lila
17-04-2016, 19:59
Tak dziś wygląda Paryż dzięki imigrantom. Tego chciał w Warszawie rząd Kopacz?

Nowa bitwa pod Stalingradem. Tym razem nie nad Wołgą a w Paryżu, gdzie wokół stacji metra Stalingrad starli się imigranci z Erytrei i północnej Afryki z ochotnikami "brygady antykryminalnej".http://polskaniepodlegla.pl/kraj-swiat/item/6543-paryz-gigantyczna-walka-brygady-antykryminalnej-z-imigrantami-starlo-sie-nawet-kilkaset-osob#.VxOHLBEIOXY.twitter

Mar-Basia
18-04-2016, 08:48
Francja i Dania odmówiły dostaw broni na Ukrainę

Minister obrony Francji Jean-Yves Le Drian oznajmił, że władze kraju „na obecnym etapie” nie mają takiego zamiaru. „Uważamy, że powinniśmy znaleźć rozwiązanie polityczne tego kryzysu” - oznajmił Le Drian.

O rezygnacji Danii z dostaw broni Kijowowi poinformował szef MSZ kraju Martin Lidegaard. Według słów ministra, dostawy broni na Ukrainę jedynie pogorszą sytuację w kraju.

Czytaj dalej: http://pl.sputniknews.com/polish.ruvr.ru/news/2015_02_04/Francja-i-Dania-odmowily-dostaw-broni-na-Ukraine-0811/

Nie moze byc jasniej! :)

Mar-Basia
22-04-2016, 18:54
USA: przerażający handel organami zamordowanych dzieci. Wycenili mózg abortowanego dziecka!

W USA trwa dochodzenie w sprawie handlu tkankami nienarodzonych dzieci. Republikanie 20 kwietnia przedstawili dowód w postaci cennika obowiązującego przy sprzedawaniu organów abortowanych dzieci.

Prowadząca dochodzenie w sprawie handlu organami nienarodzonych dzieci Marsha Blackburn z Partii Republikańskiej mówi wprost: „oni wartość dolara stawiają ponad wartość narządów tych nienarodzonych dzieci, które zostały abortowane. To jest po prostu nie do wiary”.

Handlarze płacili pośrednikom ponad 3340 dolarów za mózg zamordowanych dzieci w łonie matek, 595 dolarów za „dziecięcą czaszkę dopasowaną do górnych i dolnych kończyn”, 890 dolarów za „kończyny górne i dolne z dłońmi i stopami”. W rozliczeniach między kliniką aborcyjną, a pośrednikami pojaw

Tymczasem według dokumentów zgromadzonych przez republikanów w Izbie Reprezentantów, jednostki te płaciły pośredniczącej firmie 42 535 dolarów za 38 mózgów abortowanych dzieci, 12 serc, 3 pary górnych i dolnych kończyn, 5 wątrób i 12 trzustek.

Read more: http://www.pch24.pl/usa--przerazajacy-handel-organami-zamordowanych-dzieci--wycenili-mozg-abortowanego-dziecka-,42758,i.html#ixzz46ZMOrgJV

Karol X
27-04-2016, 00:06
Witam.
Nic dodac,nic ujac.Madre slowa pani premier.

http://demotywatory.pl/4176397/Slowa-odwaznej-premier-Australii-do-muzulmanow-

Mar-Basia
27-04-2016, 21:29
Afera LuxLeaks – ujawnili przekręty koncernów, więc... stanęli przed sądem

W wyniku przecieku na początku listopada 2014 roku Międzynarodowe Konsorcjum Dziennikarzy Śledczych (ICIJ) ujawniło, że przez wiele lat dzięki umowom zawieranym z władzami Luksemburga ponad 300 koncernów płaciło bardzo niskie podatki. Według luksemburskiego prawa nie było to nielegalne, ale pozostałe kraje, gdzie firmy te osiągały zyski, traciły miliardy euro na niezapłaconych podatkach.

Afera, nazwana LuxLeaks, wybuchła tuż po objęciu funkcji szefa Komisji Europejskiej przez Jean-Claude'a Junckera, który wcześniej przez wiele lat był premierem i ministrem finansów Luksemburga.

http://wgospodarce.pl/informacje/25111-afera-luxleaks-ujawnili-przekrety-koncernow-wiec-staneli-przed-sadem

komentarz internauty:

I tak się robi (bezkarnie) wielkie interesy w Europie w XXI wieku! A ja się głupi śmiałem, gdy szwagier (prosty chłop) powtarzał: "jak kraść - to miliony; jak gwałcić - to księżniczki"...

I pomyslec, ze Juncker i jemu podobni maja tupet stawiac nas do kata w Parlamencie Europejskim.
Obluda i hypokryzja "krolow" Europy.

nutaDo
27-04-2016, 21:34
Premier Węgier Viktor Orban oświadczył w poniedziałek, że "islamizacja" jest w jego kraju zakazana konstytucyjnie. Mówił o tym w parlamencie na uroczystości w 5. rocznicę zatwierdzenia konstytucji, która jest krytykowana przez opozycję.
(...)W celu spełnienia konstytucyjnych obowiązków ochrony obywateli - musimy wiedzieć, kto i dlaczego chce do nas przyjechać, i mamy prawo wybrać, z kim chcemy żyć, a z kim nie - oznajmił, wyrażając przekonanie, że nie stoi to w sprzeczności z ochroną uchodźców.
Dodał, że Unia Europejska nie ma funkcjonalnych propozycji rozwiązania różnych kryzysów, zaś Węgry i Europę Środkową "cechuje zdolność do działania, a także energia i żywotność". Powodem tego stanu rzeczy jest według niego to, że Węgry mają nowoczesną konstytucję, potrafią określić, skąd przyszli, gdzie są i dokąd zmierzają, natomiast "Europa wypiera się tego, skąd przyszła, i nie chce przyznać, dokąd zmierza".(...)
http://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,24914,wegry-islamizacja-zakazana-konstytucyjnie.html

Mar-Basia
30-04-2016, 22:49
Dla odprezenia troche na wesolo. Sila kobieca!!! ;)

Jednostka szwedzkiej armii ma w godle lwa. Wskutek protestu kobiet służących w szwedzkiej armii, ocenzurowano najbardziej seksualny fragment tego lwa, sterczący między nogami.

Żołnierze Nordyckiej Grupy Bojowej, jednej z 18 jednostek szwedzkich, działających w ramach unijnych sił zbrojnych, mają w godle lwa.

Malutki fragment tego lwa - penis znajdujący się między jego tylnymi łapami, nie spodobał się służącym w tej jednostce kobietom.

Złożyły skargę do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka. Ten niedawno przychylił się do skargi szwedzkich dziewczyn w mundurach i nakazał ocenzurować fragment godła. Od teraz, po urzędowym wykastrowaniu, lew w godle jest bezpłciowy. Zniknął penis, który nie podobał się Szwedkom.

Co na to szwedzcy specjaliści od godła czyli heraldycy? Symbol lwa bez genitaliów był niegdyś zarezerwowany dla... zdrajców.

A poza tym - ciekawe czy Szwedki w mundurach byłyby zachwycone, gdyby lew na emblemacie znajdującym się na ich mundurze, miał między nogami żeńskie genitalia?


http://www.newsy.sadurski.com/Satyra_Absurdy_Ciekawostki/0/1/655/0/Szwedzi_wykastrowali_lwa/

Mar-Basia
02-05-2016, 22:07
Urząd Kanclerski powiązany z nazistami? Niemcy sprawdzają przeszłość urzędników

Tygodnik „Der Spiegel” informuje, że niemiecki Urząd Kanclerski zbada związki tego ośrodka władzy z nazistami w pierwszych dekadach istnienia RFN.

Chodzi o „ponadresortowy program badawczy”, na czele którego ma stanąć minister stanu ds. kultury Monika Gruetters. Mowa o urzędnikach działających w najważniejszym ośrodkach władzy, a konkretnie ich nazistowską przeszłość.

Według tygodnika „Der Siegel” pod lupę ma być wzięty Hans Globke, szef urzędu kanclerskiego od 1953 roku. Odgrywał on znaczącą rolę jako „szara eminencja”Konrada Adenauera. Był także współtwórcą norymberskich przepisów rasowych. Globke do dzisiaj wzbudza kontrowersje w Niemczech.

Jak podaje tygodnik, nad nazistowską przeszłością ministerstw oraz innych rządowych instytucji w Niemczech pracuje aktualnie 11 komisji historyków.

https://www.wprost.pl/swiat/10005487/Urzad-Kanclerski-powiazany-z-nazistami-Niemcy-sprawdzaja-przeszlosc-urzednikow.html

komentarze;

ten kolejny przypadek pokazuje prawdę o RFN jako państwie prawa! na ponad 4 tys. hitlerowskich funkcjonariuszy z KL Auschwitz skazano ... kilkunastu! A niemieckie media w goebbelsowski sposób pouczają o prawie i demokracji kraje Europy Wschodniej! Zdaje się, że ostatnio na łamach GW robił to nawet syn funkcjonariusza NSDAP i nazistowskiego zbrodniarza wojennego Hansa Franka -- TO JEST KPINA Z PAŃSTWA

Juz w roku 1943 wysocy urzednicy nazistowcy zaczeli przygotowania do kleski Rzeszy. Stworzono scisle tajny program zejscia partii nazistowskiej do podziemia. Niezwykle precyzyjny system mial przeniknac struktury rzadowe, administracje i uslugi publiczne, a takze wspolpracowac z wielkim biznesem.

Nic nowego, wielu nazistowskich zbrodniarzy sprytnie schowalo sie w urzedach niemieckich po IIWS. Nikt ich nie chcial niepokoic, dzialali zupelnie swobodnie.

I ci ludzie teraz maja tupet pouczac Polske jak ma byc rzadzony nasz kraj. Malo to, wielu politykow z obecnej opozycji "chodzi" i placze w mankiet niemiecki.

Jesion
19-05-2016, 09:02
Ciekawe spojrzenie na sytuację wyborczą w Stanach.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Tomasz-Wroblewski-komu-Clinton-chcial-zrobic-dobrze,wid,18336014,wiadomosc.html?ticaid=11708f

Przy okazji zastanawiam się, czy to "karzą" jest dziełem autora tekstu, czy raczej osoby przygotowującej tekst do wyświetlenia na portalu.

Miłego dnia, bo dziś temperatura ma podchodzić do 20⁰ C,
jesion

Mar-Basia
19-05-2016, 18:36
Ciekawe spojrzenie na sytuację wyborczą w Stanach.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,141202,title,Tomasz-Wroblewski-komu-Clinton-chcial-zrobic-dobrze,wid,18336014,wiadomosc.html?ticaid=11708f

Przy okazji zastanawiam się, czy to "karzą" jest dziełem autora tekstu, czy raczej osoby przygotowującej tekst do wyświetlenia na portalu.

Miłego dnia, bo dziś temperatura ma podchodzić do 20⁰ C,
jesion

Dzien dobry Jesionie,
Mysle, ze za “karza” powinni wziasc za glowe korektora – pod warunkiem, ze maja takowego w redakcji. Z drugiej strony wypadki “chodza po ludziach”.

Wroce do sytuacji “Ameryki przedwyborczej”. Maja trudny wybor – z jednej strony skompromitowana i uwiklana w wiele oszustw zona ex prezyenta Clintona, z drugiej egocentryczny miliarder. Finish kampanii prezydenckiej bedzie ostry – walka na noze i wszystkie chwyty dozwolone. Hilary zna metody, przerobila je przy mezu i Obamie jako Sekretarz Stanu pare razy. Trump – wrog lewakow – niesforne dziecko polityki – napewno nie jest w guscie wielu co staraja sie rzadzic swiatem. Jezeli wygra – jak zareaguja na ten wybor: financiera swiatowa, Rosja, Izrael, Unia Europejska? Identyczne pytanie – w przypadku wygranej Clinton! Jedno jest pewne, ze Clinton napcha sobie wiecej w kieszen. Nie sadze, ze jej zalezy na Ameryce i czy wogole czuje sie Amerykanka?

Najlepiej byloby aby kazda partia miala innego kandydata. Jak to teraz wyglada – karty zostaly rozdane. Przed nimi walka o stolek prezydencji, wiekszosc w Senacie i akceptacja swiatowej finansjery.

Jesion
25-06-2016, 10:26
Czy po referendum Wielka Brytania pójdzie drogą podobną do naszej?
Czy tam też pojawi się "totalna opozycja"?
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Czy-Zjednoczone-Krolestwo-przetrwa-Brexit-Duze-klopoty-na-horyzoncie,wid,18394174,wiadomosc.html

Udanego dnia,
jesion

Mar-Basia
25-06-2016, 11:10
Czy po referendum Wielka Brytania pójdzie drogą podobną do naszej?
Czy tam też pojawi się "totalna opozycja"?
Dzien dobry Adamie,
Brexit - Slucham roznych wywiadow, sprawozdan i opinii szefow rzadow europejskich, glownie: Hollande, Merkel. Odnosze wrazenie, ze poza tymi dwoma politykami nic innego nie istnieje w Europie. Hollande pod spodnica Merkel.Mysle, ze tu rozegraja sie najpowazniejsze decyzje. Czy to dobre dla wspolnych celow, idei i polityki EU? Mysle, ze NIE - jest przeciez wiecej czlonkowskich panstw w Uni - oddawac sie dobrowolnie pod dyktat dwojki ?

Czy Anglicy pojda podobna droga do naszej? Ciezko przewidziec co teraz zrobia - sa podzieleni, obudzili sie w szoku. Gieldy skacza, funt spadl. To z pewnoscia jest przejsciowe i nastapi szybko jaka taka stabilizacja. Nie nalezy zapominac co powiedzieli: Molier - "Albion, perfidny Albion" i general de Gaulle - "Jak chca isc dajmy im odejsc - szybciej przyjda niz odejda". Obydwoje z pewnoscia sie nie pomylili. Choc moze tym razem Anglicy sami strzelili sobie w stope. Ciekawe jak z tego wybrna - model Norweski czy Szwajcarski?

Wiara w integracyjne dogmaty nie pozwoliła europejskim politykom dostrzec, że dla Anglików wieczny jest tylko interes ich królestwa, dla którego obrony poświęcą każdy inny kraj .

Ideę, która zawsze wskazywała kurs polityczny Londynu, zręcznie ujął mający spory talent do bon motów premier Henry Palmerston. ''Wielka Brytania nie ma wiecznych sojuszników, ani wiecznych wrogów; wieczne są tylko interesy Wielkiej Brytanii i obowiązek ich ochrony'' – stwierdził w połowie XIX w.
http://historia.wp.pl/title,Historyczne-zrodla-idei-Brexit,wid,18395833,wiadomosc.html

Dodam, ze jezeli bedzie to dla nich wygodne - sprzedadza kazdego - bez zadnego sentymentu! Cos o tym wiemy!

Jesion
25-06-2016, 11:34
Tak, to wszystko prawda. Ale teraz nastąpiło pęknięcie wewnątrz. I dlatego jestem ciekaw, jak z tym będą sobie dalej radzili.

Pozdrawiam ciepło,
jesion

aktre
25-06-2016, 15:06
Moim skromnym zdaniem GB niestety nie wyjdzie z Unii.

Jesion
27-06-2016, 10:58
Ciekawe...
http://wiadomosci.onet.pl/swiat/tvp-info-bedzie-ultimatum-szefa-niemieckiego-msz-dla-v4/9jqb69

Miłego dnia,
jesion

Mar-Basia
27-06-2016, 13:15
Dzien dobry Adamie.
Uff...niepokojace. Pycha odebrala im rozum! Wlasciwie to nie jest to dla mnie zaskoczeniem. Czytalam zapiski przedwojenne znanego dziennikarza mieszkajacego i pracujacego przed IIWS w Szwajcarii - Curt'a Riess'a. Juz wtedy przepowiedzial scenario o strategii niemieckie "po IIWS". Niemcy juz w roku 1940 wiedzieli, ze nie wygraja wojny. No i mamy to co mamy teraz. Bylismy malo przewidujacy.

Mar-Basia
28-06-2016, 17:25
Dzien dobry. Ciekawe! :)

Erdogan zarzuca Europejczykom uprzedzenia religijne.

Turecki lider przekonywał, że były minister spraw zagranicznych Francji powiedział mu kiedyś, iż wysiłki Turcji w sprawie członkostwa w UE są próżne ze względu na to, że są muzułmanami. Przeciwny włączeniu Turcji do UE sa władze w Londynie. Brytyjski premier David Cameron jeszcze w ub. roku grzmiał, że członkostwo Turcji w UE nie jest możliwe aż do 3000. roku.

Read more: http://www.pch24.pl/erdogan-proponuje-referendum--chce-by-turcy-ocenili--czy-chca-starac-sie-o-czlonkostwo-w-ue,44163,i.html#ixzz4Csp6uGyV

Brytyjski premier David Cameron poddal sie do dymisji - zakonczy swoj urzad 2 wrzesnia. Czy to bedzie nadzieja dla Erdogana na "czerwone swiatlo" z Brukseli aby dolaczyc do EU?

Mar-Basia
28-06-2016, 17:43
Erdogan co prawda nie jest ksieciem Mantui ale operowa aria "La donna è mobile " pasuje do niego.

Erdogan ugiął się i przeprosił Putina. "Turcja nie chce psuć stosunków z Rosją".

Po zestrzeleniu przez tureckie lotnictwo w listopadzie 2015 roku rosyjskiego bombowca Su-24 - który według Ankary naruszył turecką przestrzeń powietrzną, czemu Moskwa zaprzeczała - stosunki między obu krajami znacznie się pogorszyły. Rosja wprowadziła wobec Turcji różne restrykcje m.in. ustanowiła embargo na import żywności z Turcji, zawiesiła współpracę z Ankarą w sferze gospodarczej, ograniczyła relacje naukowo-techniczne, zerwała kontakty wojskowe. Gwałtownie spadła też liczba rosyjskich turystów spędzających wakacje w Turcji.
W wywiadzie dla tureckiej telewizji TRT, wyemitowanym w poniedziałek wieczorem, szef rządu zapowiedział, że "jeśli to będzie konieczne" jego kraj gotów jest wypłacić odszkodowanie Rosji za strąconą maszynę.
Premier przekazał ponadto, że w najbliższych dniach prezydent Turcji Recep Tayyip Erdogan ma przeprowadzić rozmowę telefoniczną z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w sprawie normalizacji stosunków między dwoma krajami. W poniedziałek Kreml poinformował, że Erdogan napisał list do Putina, w którym przeprosił za zestrzelenie samolotu.

Jednym slowem metoda "po kieszeni" zadzialala.:)

Lila
28-06-2016, 18:44
Nie narzekajcie, łapcie myszy i je jedzcie

To się dzieje naprawdę.

http://pikio.pl/prezydent-afrykanskiego-panstwa-do-glosujacych-jedzcie-myszy-i-koniki-polne/

Takiej rady nawet moje koty by nie przyjęły do wiadomości.

Frat
28-06-2016, 18:51
To się dzieje naprawdę.

http://pikio.pl/prezydent-afrykanskiego-panstwa-do-glosujacych-jedzcie-myszy-i-koniki-polne/

Takiej rady nawet moje koty by nie przyjęły do wiadomości. Prawdziwy z niego marksista.
"Byt kształtuje świadomość" :rolleyes:

Lila
28-06-2016, 19:09
Ja bym te myszy zaoferowała tym nierobom;

https://twitter.com/KOW_z_KOD/status/747822035036934145

wujek
28-06-2016, 22:16
Dziesiątki lat temu szedł w kinach film dokument "Monde cano".Traktował generalnie o Afryce,m.in.pokazywał polowanie na,a potem konsumpcję różnych biegających po polach gryzoni (mysz,szczurów i innych).Zwyczajowo procederem tym zajmują się kobiety.Męska część wkracza do akcji na etapie spożywania.

Jesion
01-07-2016, 19:47
Kolejna, ciekawa wiadomość.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Austria-Trybunal-Konstytucyjny-uniewaznil-oficjalny-wynik-drugiej-tury-wyborow-prezydenckich,wid,18404612,wiadomosc.html

Miłego wieczoru,
jesion

Mar-Basia
01-07-2016, 20:54
Kolejna, ciekawa wiadomość.
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Austria-Trybunal-Konstytucyjny-uniewaznil-oficjalny-wynik-drugiej-tury-wyborow-prezydenckich,wid,18404612,wiadomosc.html
Miłego wieczoru,
jesion

To sie nazywa demokracja przez duze "D".


Rosyjska prasa: wspomniał o napaści ZSRR na Polskę i dostał grzywnę
Rosjanin zamieścił na portalu społecznościowym Vkontakte tekst zatytułowany "15 faktów o banderowcach, czyli o czym milczy Kreml". Zawierał on między innymi sformułowanie, że to "komuniści i Niemcy wspólnie napadli na Polskę, rozpętując II wojnę światową".
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Rosyjska-prasa-wspomnial-o-napasci-ZSRR-na-Polske-i-dostal-grzywne,wid,18405472,wiadomosc.html

Jesion
07-07-2016, 20:42
Warto wiedzieć...
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Bartosz-Rutkowski-za-5-proc-kosztow-polskiej-misji-przeciw-ISIS-mozna-by-doposazyc-wszystkie-chrzescijanskie-milicje-w-Kurdystanie,wid,18410158,wiadomosc.html?

Miłego wieczoru,
jesion

Jesion
11-07-2016, 16:11
Czy nadchodzą czasy pań?...

http://www.nytimes.com/2016/07/06/world/europe/theresa-may.html
http://www.biography.com/people/hillary-clinton-9251306#marriage-to-bill-clinton

Frat
11-07-2016, 19:38
Ciekawe, jak przyjmują te fakty wyznawcy islamu...

pluto37
11-07-2016, 20:18
Czy nadchodzą czasy pań?...

http://www.nytimes.com/2016/07/06/world/europe/theresa-may.html
http://www.biography.com/people/hillary-clinton-9251306#marriage-to-bill-clinton

W przypadku pierwszej to lepszy układ dla wszystkich. W tym dla nas. Mimo, że obecne władze w RP nie są ulubieńcem amerykańskiej administracji czego wyraz dał ostatnio Obama.
mr. Trumbach - takie zdaje się było nazwisko niemieckich dziadków mr Trumpa [ukryta opcja niemiecka:'( - - nie jest postacią z którą świat mógłby czuć się bezpiecznie.
A co do następczyni Camerona, to wygląda na zjawisko przejściowe. Ktoś musi posprzątać po kretyństwach obecnego supermana. I partia uznała że kobita nada się do tego najlepiej.

pluto37
11-07-2016, 20:32
Ciekawe, jak przyjmują te fakty wyznawcy islamu...
Gdybyś zajrzał do mediów GB i US to pewnie byś wiedział, że wyznawcy islamu w obu państwach nie dawali oznak bycia przeciw.
Zauważ, że wybory na mayora London City wygrał muzułmanin - bodajże Pakistańczyk po przodkach, a to multikulty grodziszcze.
A rozwiedziona z następcą tronu GB Diana Spencer zadawała się intensywnie z kimś kto na 100% nie był chrześcijańskim aryjczykiem.

Na ucho Ci Fracie powiem, że muzułmanie mają podobne podejscie do islamu jak chrześcijanie, żydzi, hinduisci czy sikhowie. W każdym z tych światów istnieją extrema

Frat
11-07-2016, 22:13
Gdybyś zajrzał do mediów GB i US to pewnie byś wiedział, że wyznawcy islamu w obu państwach nie dawali oznak bycia przeciw.
Zauważ, że wybory na mayora London City wygrał muzułmanin - bodajże Pakistańczyk po przodkach, a to multikulty grodziszcze.
A rozwiedziona z następcą tronu GB Diana Spencer zadawała się intensywnie z kimś kto na 100% nie był chrześcijańskim aryjczykiem.

Na ucho Ci Fracie powiem, że muzułmanie mają podobne podejscie do islamu jak chrześcijanie, żydzi, hinduisci czy sikhowie. W każdym z tych światów istnieją extrema Nie o ekstremizmy tu chodzi, ale o typowy system mentalny. Czy możesz sobie wyobrazić, jakim gwałtem na ich świadomości byłoby wyobrażenie sobie kobiety jako prezydenta -szejka Zjednoczonych Emiratów, albo królową Arabii Saudyjskiej jeśli wolisz... ;)

pluto37
12-07-2016, 13:36
[QUOTE]Nie o ekstremizmy tu chodzi, ale o typowy system mentalny.
:) :) :)
Fracie! W ramach tego "typowego system mentalnego" w domu muzułmanina na przyjęciu weselnym piliśmy gorzałę w składzie katolicko-prawosławno-szyickim i żaden pan bóg na nas plag nie zesłał:D :D a "młodzi" jakoś do dzis żyja w religinym ekumenizmie.

Czy możesz sobie wyobrazić, jakim gwałtem na ich świadomości byłoby wyobrażenie sobie kobiety jako prezydenta -szejka Zjednoczonych Emiratów, albo królową Arabii Saudyjskiej jeśli wolisz... ;)
odpowiem pytaniem na pytanie, choć ponoć nie wypada.
Czy możesz sobie wyobrazić, że na czele państwa watykańskiego staje KOBIETA?
Wszak obie religijne satrapie cechuje wiele podobieństw w traktowaniu płci niemęskiej. I nie tylko.
Przyjrzyj sie Wielkiej Brytanii gdzie żyje potężny odłam ludności wyznającej islam, a premierem będzie kobita [anglikanka tolerująca małżeństwa homo] a głową państwa jest kolejna kobita, która jednoczesnie jest równa papieżowi we Watykanie.
I zabacz jakiego kociokwiku doznawać musi ortodoksyjny muslim żyjący na południe od rzeki Clyde:) :)

Frat
12-07-2016, 16:07
:) :) :)
Fracie! W ramach tego "typowego system mentalnego" w domu muzułmanina na przyjęciu weselnym piliśmy gorzałę w składzie katolicko-prawosławno-szyickim i żaden pan bóg na nas plag nie zesłał:D :D a "młodzi" jakoś do dzis żyja w religinym ekumenizmie. Pluto, jeśli jeszcze dodasz, że w ramach tego umownego ekumenizmu, muzułmańskie kobitki odwiozły po imprezie do domu zalanych facetów, siadając za kierownicą swych samochodów lub też posadziły ich na wielbłądach, co to przez ucho igielne przejść potrafią, to już całkowicie mnie tym opowiadaniem rozczulisz. :D:D

odpowiem pytaniem na pytanie, choć ponoć nie wypada.
Czy możesz sobie wyobrazić, że na czele państwa watykańskiego staje KOBIETA?
Wszak obie religijne satrapie cechuje wiele podobieństw w traktowaniu płci niemęskiej. I nie tylko.
Przyjrzyj sie Wielkiej Brytanii gdzie żyje potężny odłam ludności wyznającej islam, a premierem będzie kobita [anglikanka tolerująca małżeństwa homo] a głową państwa jest kolejna kobita, która jednoczesnie jest równa papieżowi we Watykanie.
I zabacz jakiego kociokwiku doznawać musi ortodoksyjny muslim żyjący na południe od rzeki Clyde:) :) To nie był dobry przykład dla mojej wyobraźni. Państwo watykańskie jest państwem organizacji wyznaniowej i nie reprezentuje żadnej grupy społecznej, określonej narodowościowo lub etnicznie.
Jeśli już jednak ćwiczymy wyobraźnię, to jako człowiek, który nie ma nic przeciw kobietom na szczytach władzy, podsunę Ci następne pytania. :)

Czy mogłeś sobie wyobrazić kobietę jako genseka byłego ZSRR, lub ojca narodu któregoś z demoludów? Jeśli nie mogłeś (bo ja – nie), to zachodzi pytanie – dlaczego, bo przecież żadna ortodoksja ideologiczna tu akurat nie przeszkadzała.
Pozostaje więc wpływ mentalności tych, którzy o tym decydowali, a nie był to raczej lud roboczy miast i wsi, przeżarty patriarchalizmem.
A jaki z tego wniosek? Ano taki, że problemy z akceptacją przywódczej roli kobiet biorą się głównie z mentalności totalitarnej lub wyhodowanej na gruncie ortodoksji religijnej.

pluto37
12-07-2016, 16:48
[[QUOTE]COLOR=windowtext]Pluto, jeśli jeszcze dodasz, że w ramach tego umownego ekumenizmu, muzułmańskie kobitki odwiozły po imprezie do domu zalanych facetów, siadając za kierownicą swych samochodów lub też posadziły ich na wielbłądach, co to przez ucho igielne przejść potrafią, to już całkowicie mnie tym opowiadaniem rozczulisz. :D:D [/COLOR]
To możesz czuć się ...rozczulony. zapewniam cie, że te muzułmanki, które zdarzyło mi sie poznac całkiem nieźle sobie radzą za kierownicą aut. Jak im idzie z powożeniem wielbłądem nie wiem, ale przy najblizszym spotkaniu zapytam.
To nie był dobry przykład dla mojej wyobraźni. Państwo watykańskie jest państwem organizacji wyznaniowej i nie reprezentuje żadnej grupy społecznej, określonej narodowościowo lub etnicznie.
A jednak spróbuj znaleźć jakieś analogie.
Władcy muzułmańscy pełnią oprócz władzy państwowej także religijną. Saudowie, władcy Jordanii czy Maroka ponoć wywodzą się od Mahometa czyli sa jak jak papiez jego namiestnikami na ziemskim padole.
A Watykan ma wszelkie atrybuty państwa zarówno w wymiarze wewnetrznym jak i międzynarodowym. Co dość łatwo mozesz sprawdzić własnoręcznie.
Czy mogłeś sobie wyobrazić kobietę jako genseka byłego ZSRR, lub ojca narodu któregoś z demoludów? Jeśli nie mogłeś (bo ja – nie), to zachodzi pytanie – dlaczego, bo przecież żadna ortodoksja ideologiczna tu akurat nie przeszkadzała.
Nie bardzo nadaję się na speca od kanonów komunistycznych, ale faktycznie trudno mi sobie wyobrazić kobitę w roli ojca. Nawet gdy pamietam o takich tuzach socnauki jak Miczurin, czy inny Łysenko.

Pozostaje więc wpływ mentalności tych, którzy o tym decydowali, a nie był to raczej lud roboczy miast i wsi, przeżarty patriarchalizmem.
Chyba masz rację. Dopiero co Kaczyński powiedział, że nie podniesie "męskiej" ręki na Szydło. Bo on ludzkie panisko jest:) :) :)
A jaki z tego wniosek? Ano taki, że problemy z akceptacją przywódczej roli kobiet biorą się głównie z mentalności totalitarnej lub wyhodowanej na gruncie ortodoksji religijnej.
Fracie! Tuś mi ...brat.:) :) :) Od lat powtarzam to samo.
A miałem okazję pracować zarówno pod męską i damską komendą. I ta damska w mojej ocenie była o kilka pięter wyżej.
Ale masz rację z tym że musisz w tych ocenach brać także pod uwage charakter i fachowość tych przywódczyń.
Nie jestem pewien czy akceptowałbys za szefową madame Pawłowicz, czy Kempę.. Bez względu na to jaką sektę religiną by reprezentowały.
Ale też zauważ, że dziś w różnych częściach świata na czele państw stają kobity. I to także w świecie muzułmańskim vide Pakistan, Indie [po części] Bangladesh, Filipiny i sporo innych z Niemcami i Skandynawią włącznie.

Frat
12-07-2016, 19:27
Fracie! Tuś mi ...brat.:) :) :) Od lat powtarzam to samo.
A miałem okazję pracować zarówno pod męską i damską komendą. I ta damska w mojej ocenie była o kilka pięter wyżej.
Ale masz rację z tym że musisz w tych ocenach brać także pod uwage charakter i fachowość tych przywódczyń.
Nie jestem pewien czy akceptowałbys za szefową madame Pawłowicz, czy Kempę.. Bez względu na to jaką sektę religiną by reprezentowały.
Ale też zauważ, że dziś w różnych częściach świata na czele państw stają kobity. I to także w świecie muzułmańskim vide Pakistan, Indie [po części] Bangladesh, Filipiny i sporo innych z Niemcami i Skandynawią włącznie. Przecież nie chodzi tu o akceptację z uwagi na nazwisko lub zewnętrzny wizerunek, bo gdyby tak miało być, to pewnie wolałbym np. Magdę Ogórek. Ona nawet w roli prezydenta odnaleźć się potrafi, a i z Putinem pogadać się nie boi, bo wspominała coś o tym. :)
A co do tych zagranicznych, przywódczych kobiet, to najbardziej podoba mi się pani Ursula, która u naszego zachodniego sąsiada za ministra obrony robi. Tak jakoś od razu bezpieczniej czuję się, widząc jej lwią fryzurkę, a i NATO bardziej mi się wtedy podoba. :D
Masz rację, że w świecie muzułmańskim też widać wybitne kobiety u szczytów władzy, ale jakoś nie widać, aby zmieniało to zasadnicze relacje w układzie kobieta – islam.
Oto credo prawdziwego muzułmanina:

https://www.youtube.com/watch?v=s3HSHG70lxI

waclaw46
12-07-2016, 20:49
Fracie nie masz racji , w tym wypadku ma Pluto , nie wiem gdzie pracowałeś , ale w przedsiębiorstwach w Europie gdzie jest właściciel muzułmanin nie ma żadnych różnic w ocenie pracownika, uwzględniając wyznanie .Nikt tak naprawdę nie zwracam na to uwagę nam się próbuje taką perspektywę wtłoczyć ?wroga zewnętrznego .Te same trudności z duszyczkami mają wyznawcy chrześcijaństwa co ma islam nie mówiąc o judaizmie.

Też młodzi ludzie w Izraelu protestują przeciwko ortodoksyjnego judaizmu nie tylko chrześcijanie czy wyznawcy islamu. Wszystko zależy od edukacji dla tego jest w Polsce więcej godzin na naukę religii niż na fizykę chemię czy nauki społeczne.

Frat
12-07-2016, 21:39
Wacławie, Twój rozdzielnik racji i braku racji jest dla mnie o tyle niezrozumiały, że nie zauważyłem tu tematu oceny pracowników w przedsiębiorstwach europejskich, a co za tym idzie, nie mogłem się w tej kwestii wypowiadać. Wrogów wewnętrznych ani zewnętrznych nie tropię, natomiast mam dość dobrą orientację co do warunków pracy i stosunków międzyludzkich w dużych korporacjach europejskich, w tym również takiej, której właścicielem był muzułmanin. Nie twierdziłem też nigdy, aby wynikało z tego nierówne traktowanie pracowników.

pluto37
12-07-2016, 23:40
[QUOTE]Przecież nie chodzi tu o akceptację z uwagi na nazwisko lub zewnętrzny wizerunek, bo gdyby tak miało być, to pewnie wolałbym np. Magdę Ogórek. Ona nawet w roli prezydenta odnaleźć się potrafi, a i z Putinem pogadać się nie boi, bo wspominała coś o tym. :)
Jako szefa ??? Nie wierzę:D :D
A co do tych zagranicznych, przywódczych kobiet, to najbardziej podoba mi się pani Ursula, która u naszego zachodniego sąsiada za ministra obrony robi. Tak jakoś od razu bezpieczniej czuję się, widząc jej lwią fryzurkę, a i NATO bardziej mi się wtedy podoba. :D
W porównaniu z Antkiem M. to poczucie bezpieczeństwa wzrasta niepomiernie.
Masz rację, że w świecie muzułmańskim też widać wybitne kobiety u szczytów władzy, ale jakoś nie widać, aby zmieniało to zasadnicze relacje w układzie kobieta – islam.
Fracie! Przy damskim kwartecie to ja nie jestem pewien kto w takim układzie jest szefem korporacji:) :) Plus jeszcze teściowe:D :D
Oto credo prawdziwego muzułmanina:

:) :) :)
Nie chce mi się szukać, ale to jak bym oglądał Natanka w letkim przebraniu i niedawno w tv pokazywali jakiegos egzorcystę co złego ducha wypędzał z jednej nieletniej po wielekroć:):)
Jak do tego zestawu dołożyć paru cadyków, pastorów, sikhów, a i buddyści też potrafią być całkiem ciekawi wbrew ogólnie przyjetym sądom.

Lila
15-07-2016, 22:22
Już słów na to nie ma...:LOS IDIOTÓW

Zabijają ich jak króliki, a oni mówią, że nadal nie będą nic robić, trzymając się za ręce idą na rzeź! To jest holocaust idiotów!
W Zachodniej Europie wyznawcy szatana zabijają bezbronnych idiotów! Świat się przygląda. Depesze z kondolencjami płyną do Paryża. Sataniści zbroją się bez przeszkód i szykują milion nowych zamachów. 'Francuzi' twierdzą że 'będą żyć jak zawsze'. Plaga głupoty i degeneracji na Zachodzie!

W nocy w Nicei ciężarówka przemieliła prawie setkę ludzi na nadmorskim bulwarze. Jest to zamach nie pierwszy i nie siódmy, jednak pomimo to, reakcji w postaci stanięcia w Prawdzie nie ma.
Nie powiedzą wprost, że jest to wojna cywilizacji z barbarzyństwem i nie podejmą adekwatnych ruchów; nie tylko przy pomocy służb i wojska, ale też prawa, sądów, edukacji, mediów.

http://naszeblogi.pl/62902-los-idiotow

Jesion
19-07-2016, 19:30
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,Atak-nozownika-we-Francji-Zaatakowal-bo-byly-skapo-ubrane,wid,18430180,wiadomosc.html

PS. Warto też zerknąć na komentarze pod wiadomością.

Hypatia
19-07-2016, 20:43
Świetne ! Trafne, głębokie i najwyraźniej poparte głęboką wiedzą i znajomością tematu.
Ciekawe, który z nich jest Twojego autorstwa.

Jesion
19-07-2016, 22:05
Świetne ! Trafne, głębokie i najwyraźniej poparte głęboką wiedzą i znajomością tematu.
Ciekawe, który z nich jest Twojego autorstwa.Żaden.
Jesionie Polak potrafi o zapomniałeś przecież zamordowanie innych z wyjątkowa brutalnością cie nie wzrusza bo to nasz rodak.Spradz co piszą poszkodowani o naszych rodakach i odpisz im że powinni być wyrozumiali bo polak katolik i do tego zacytuj JPII. Aluzju poniał. Zmartwię Cię – jestem za stosowaniem najwyższego wymiaru kary dla morderców, niezależnie od ich narodowości. Ale nigdzie nie znalazłem informacji o powiązaniu rodzimych bandytów/morderców z wyznawaną przez nich religią. A sam mam głębokie podejrzenia, że ta relacja jest w ich przypadku relacją pustą.

jesion

Lila
22-07-2016, 21:27
Znowu zamach. Merkel powinna być wyniesiona na kopach z Bundestagu i przykładnie ukarana.

I pomyśleć, że gdyby PO wygrała, u nas mielibyśmy już tysiące Ahmedów.

wujek
22-07-2016, 22:46
I pomyśleć,że Merkelowa zapraszała ich,bo niemiecki przemysł potrzebuje rąk do pracy,a wychodzi na to,że to niemiecka policja będzie miała ręce pełne roboty.

Mar-Basia
07-08-2016, 09:32
Reprezentujący Maroko bokser Hassan Saada został aresztowany pod zarzutem usiłowania zgwałcenia dwóch kobiet na terenie wioski olimpijskiej w Rio de Janeiro.


Pięściarza z Maroka zatrzymano w piątek. 22-latka oskarża się o próbę gwałtu na dwóch pokojówkach. Pierwszą z nich zaprosił do swojego pokoju pod pretekstem zrobienia wspólnego selfie. Tam zaczął ją całować i próbował zmusić do stosunku. Dziewczynie udało się uciec. Tego samego dnia miał oferować innej pracującej na terenie wioski olimpijskiej kobiecie pieniądze za sex. Kobiety o wszystkim opowiedziały miejscowej policji. Na podstawie zgromadzonych dowodów, sportowiec został umieszczony w areszcie na okres 15 dni.
https://www.wprost.pl/rio-2016/10018117/Olimpijczyk-z-Maroka-aresztowany-Chcial-zgwalcic-2-kobiety-na-terenie-wioski-olimpijskiej.html

Mar-Basia
07-08-2016, 09:37
Rio 2016 - padl pierwszy rekord :D :D :D Prawie pół miliona prezerwatyw w Wiosce Olimpijskiej
450 000 kondomów zostanie rozprowadzonych wśród sportowców w Wiosce Olimpijskiej podczas igrzysk w Rio de Janeiro. To absolutny olimpijski record.
17 dni. 10 500 sportowców. 33 stadiony. 450 000 prezerwatyw. To daje rekordowe 42 kondomy na głowę.

Już igrzyska w Londynie nazwane zostały "najbardziej sprośnymi w historii", a przecież rozdano tam trzy razy mniej podobnych zabezpieczeń. Na rekord spory wpływ ma fakt, że po raz pierwszy dystrybuowane będą także wersje kobiece. W sumie, 350 000 prezerwatyw dla panów, 100 000 dla pań oraz 175 000 sztuk lubrykantu.

http://www.sport.pl/rio2016/1,130063,20460331,rio-2016-prawie-pol-miliona-prezerwatyw-w-wiosce-olimpijskiej.html

troche wiecej o cyfrach olimpijskich tutaj:

http://tempsreel.nouvelobs.com/sport/jeux-olympiques-rio-2016/20160805.OBS5913/450-000-preservatifs-4-872-grammes-d-or-les-jo-de-rio-en-15-chiffres.html#xtor=EPR-1-[ObsActu8h]-20160806

Jesion
09-11-2016, 10:57
Dzisiejszy poranek przynosi naszym sympatykom opozycji – zgodnie z anglosaskim zwyczajem – dwie wiadomości: złą i dobrą. Zła jest taka, że casus polski zainfekował Amerykę. A dobra: Donaldowie rządzą!

Ŕ propos:
Doris Day - Que Sera Sera - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=xZbKHDPPrrc)

Udanego dnia,
jesion

Jesion
17-11-2016, 12:49
Interesujący obraz Norwegii (i nie tylko) rysuje się z dyskusji zaistniałej między autorem prezentacji muzycznej i komentatorem o nazwisku Orlinski. Ciekawe jest spostrzeżenie w trzecim od końca akapicie ostatniej wypowiedzi p. Orlinskiego. Oto link do prezentacji:
Ork. Henryka Golda 1929 (Henryk Gold's Orch.) - Gdy noc zapada (When the Night Falls...) - YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Xvtjt4ZoIuc)

Udanego dnia,
jesion

Jesion
10-12-2016, 10:13
Szczerość pani Mogherini mnie nawet ujęła. :)

Szefowa unijnej dyplomacji Federica Mogherini poinformowała w oświadczeniu, że sankcje zostaną nałożone na syryjskie władze za prowadzenie regularnych działań wojskowych wymierzonych w rebeliantów, walczących w Aleppo. Mogherini dodała, że Unia będzie działać jak najszybciej, aby wywrzeć presję na tamtejszych władzach. http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,title,UE-naklada-kolejne-sankcje-na-Syrie,wid,18630317,wiadomosc.html

wibi
06-06-2017, 02:50
Być może jest to prawda ale na razie nie potwierdzona i nie "zaklepana" ale...dość dziwna.Otóż podobno rosyjska agencja NOWATEK będzie zajmować się marketingiem Katarskiego Skroplonego Gazu??? a cały ten Katarski Skroplony gaz ma pójść na rynki azjatyckie w zamian rosyjskiego Skroplonego Gazu z Jamału. Natomiast do Europy (w tym i Polski?) zamiast Katarskiego (kontrakty z Katarem) ma pójść Skroplony Gaz Jamalski,trwają rozmowy w Moskwie z Katarczykami w tej właśnie sprawie a biorąc pod uwagę aktualną sytuację polityczną Kataru i cały konflikt pomiędzy krajami Arabskimi i Katarem może to okazać się prawdą.W takiej sytuacji nasz Gazoport będzie otrzymywał skroplony gaz z Rosji zapewne po Katarskich cenach i znowu obudzimy się z "ręką w nocniku".Kiedyż nasze elity polityczne zechcą otworzyć oczy i działać w imię dobra nas,POLAKÓW.

rebelio
07-06-2017, 17:52
Być może jest to prawda ale na razie nie potwierdzona i nie "zaklepana" ale...dość dziwna.Otóż podobno rosyjska agencja NOWATEK będzie zajmować się marketingiem Katarskiego Skroplonego Gazu??? a cały ten Katarski Skroplony gaz ma pójść na rynki azjatyckie w zamian rosyjskiego Skroplonego Gazu z Jamału. Natomiast do Europy (w tym i Polski?) zamiast Katarskiego (kontrakty z Katarem) ma pójść Skroplony Gaz Jamalski,trwają rozmowy w Moskwie z Katarczykami w tej właśnie sprawie a biorąc pod uwagę aktualną sytuację polityczną Kataru i cały konflikt pomiędzy krajami Arabskimi i Katarem może to okazać się prawdą.W takiej sytuacji nasz Gazoport będzie otrzymywał skroplony gaz z Rosji zapewne po Katarskich cenach i znowu obudzimy się z "ręką w nocniku".Kiedyż nasze elity polityczne zechcą otworzyć oczy i działać w imię dobra nas,POLAKÓW.intensywnie walczą z komunizmem, do ostatniej kropli mózgu :headbang: dla naszego dobra, rzecz jasna :P

Jesion
27-01-2018, 17:26
W tym czasie Polak i Rosjanin z całych swoich sił walczą o uratowanie życia Francuzki i innego Polaka, bardzo ryzykując własnym życiem.
Ale oni żyją w innym świecie.

pluto37
27-01-2018, 17:58
W tym czasie Polak i Rosjanin z całych swoich sił walczą o uratowanie życia Francuzki i innego Polaka, bardzo ryzykując własnym życiem.
Ale oni żyją w innym świecie.

Właśnie!
Bo tam nie ma "Ni Greka ni Żyda" tylko jest człowiek w potrzebie.

Lila
28-05-2018, 16:19
Współczesny holocaust odbywa się w ciszy w mediach.
Każdy biały krzyż, to jeden farmer zamordowany przez czarnych w RPA.

https://pbs.twimg.com/media/DeKB0HDW0AAmcHX.jpg

Obrońców czarnych, bredzących o zemście czy karmie,
informuję, iż przed przybyciem tam Burów
to były tereny bezludne. Za zimno.
Wymordują ich, a potem zwrócą się do Europy po pomoc.