PDA

View Full Version : Zakupy internetowe

dzwoneczek
03-01-2008, 16:32
Ostatnio zainteresowałam się zakupami on-line. Kosmetycznych sklepów internetowych jest ci dostatek.
Postanowiłam zaryzykować i dokonać mojego pierwszego zakupu. Wybór padł na Sanusmarket.pl i jestem zadowolona.
Kto ma inny sklep internetowy do polecenia? Niekoniecznie kosmetyczny:)

Dzidka
03-01-2008, 16:42
Dzwoneczku miły, co konkretnego kupowałaś, można wiedzieć?

inka-ni
03-01-2008, 16:51
Ja kupuję na Allegro,ale nie kosmetyki.Częso kosmetyki kupuję w aptece,są dobre.

destiny
03-01-2008, 17:12
Z coraz większą ostrożnością podchodzę do zakupów poprzez Allegro.
Już doświadczyłam, że i na Allegro można przepłacić ;)
Teraz najpierw sprawdzam i porównuję ceny na - www.ceneo.pl
Potem podejmuję decyzję :)

sosna
03-01-2008, 19:51
jeśli chodzi o kosmetyki
polecam Esentię
duży wybór , ceny konkurencyjne
rabaty i solidna szybka przesyłka.
Ja korzystam też z internetowych księgarni
z Allegro zresztą też.
Lubię sobie poczytać co kupuję a w sklepie nie zawsze jest to możliwe z różnych powodów
a porównanie cen w ceneo wskazane

qrystyna216
03-01-2008, 22:45
Oprócz zakupów na Allegro, robię również zakupy w sklepach ogrodniczych, w ksiegarniach, zamawiałam tez zdjecia przez internet.
Na razie jestem zadowolona, świetny kontakt, zakupy udane.

dzwoneczek
07-01-2008, 10:51
qrystyna216, a gdzie zamawiasz zdjęcia przez internet? Szukam miejsca gdzie mogłabym wysłać zdjęcia do zrobienia kalendarza - to mój najnowszy pomysł na prezent. W Tesco jest taka usługa, kosztuje 44 zł. Może gdzieś w internecie jest taniej?

dzidka, kupiłam sobie ekologiczne kosmetyki Lavera: krem nawilżający z bio-jojobą oraz bio-aloesem i pastę do zębów bez fluoru.

sosna
07-01-2008, 11:12
pytanie nie do mnie
ale odpowiem
Superfoto
zdjęcia przesyłasz z swojego komputera
ceny konkurencyjne
można sobie zamówić kalendarz z swoimi fotkami
/zamawiałam w ub.roku/ Ceny zależne od formatu kalendarza
i ilości stron
Polecam

dzwoneczek
25-01-2008, 14:59
Sosna, trochę późno, ale dziękuję za namiary na zdjęcia. Pozdrawiam!

lechu21
30-01-2008, 15:07
Nom, porównywarki cen są praktyczne, ostatnio poprzez porównywarkę porównywałem ceny w hipermarketach tesco (http://www.okazje.info.pl/market/tesco/) i saturn (http://www.okazje.info.pl/market/saturn/), ale niestety ostatnio widzę, że wycofali sporo towarów. A ceneo.pl też doskonale znam i często z niego korzystam.

Pozdrawiam
Lechu

Anna_Maria_57
30-01-2008, 18:05
Książki i płyty kupuję w Merlinie (Merlin.pl (http://www.merlin.pl))

na Allegro kupiłam aparat fotograficzny cyfrowy, czasem coś tak kupuję, ale więcej sprzedaję, głównie książek ;)

Natomiast lubię sklep "Koszulki (http://www.koszulki.com/cgi-bin/shop.pl?id=31&mod=01&kat=7758&pt=2230)" w którym dla siebie i na prezenty kupuję bawełniane bluzeczki damskie z zabawnymi nadrukami.

Ale to jedyny przypadek - o wiele bardziej lubię kupować odzież (i kosmetyki) z katalogów wysyłkowych.
Mam trzy firmy z których korzystam od lat, lubię sobie wygodnie siedząc w fotelu oglądać, zaznaczać co mi się podoba, potem z tego wybierać, co najbardziej...

W Internecie tak się nie da ;)

hannabarbara
30-01-2008, 18:29
Nigdy nie robiłam sama zakupów internetowych. Ostatnio jednak, kiedy porównałam ceny odtwarzaczy DVD w sklepach z cenami na Allegro, mam ochotę skorzystać. Nie sądzę by sprzęt ten był długo i namiętnie wykorzystywany i dlatego nie chcę zbyt drogo go kupować. Napiszcie mi czy to co oferuje Allegro to urządzenia nowe, czy juz używane.Czy to co się widzi na ekranie to najpierw cena wywoławcza, a potem cena oferowana przez licytanta? I tak ogólnie na co trzeba zwracać uwagę, by potem nie żałować decyzji.

Anna_Maria_57
30-01-2008, 18:57
Na Allegro sprzedają zarówno "zwykli ludzie" jak i sklepy - można kupić używane jak i zupełnie nowe, fabrycznie pakowane.

Cena jest albo licytowana - czyli mogą Cię przebić, albo "sztywna" w ofercie "Kup teraz" - tak najczęściej sprzedają sklepy.

Uwagę należy zwracać KONIECZNIE na znaczki przy loginie sprzedającego - oznaczają ilość pozytywnych ocen od nabywców lub sprzedawców.

Basia.
30-01-2008, 21:39
Nigdy nie robiłam sama zakupów internetowych. Ostatnio jednak, kiedy porównałam ceny odtwarzaczy DVD w sklepach z cenami na Allegro, mam ochotę skorzystać. Nie sądzę by sprzęt ten był długo i namiętnie wykorzystywany i dlatego nie chcę zbyt drogo go kupować. Napiszcie mi czy to co oferuje Allegro to urządzenia nowe, czy juz używane.Czy to co się widzi na ekranie to najpierw cena wywoławcza, a potem cena oferowana przez licytanta? I tak ogólnie na co trzeba zwracać uwagę, by potem nie żałować decyzji.
kupuję rzeczy nowe z gwarancją i fakturą, preferuję płatność przy odbiorze chociaż nieraz robię przedpłatę na konto sprzedającego ale tylko wtedy kiedy nie ma on negatywnych komentarzy. W tym tygodniu kupilam na Allegro skaner.

martunia
30-01-2008, 21:46
Dziewczyny kupuję wszystko, ubranka dla dzieci, pościel, perfumy ale tak jak Basia wybieram sprzedających, którzy nie mają negatywów.

Anielka
30-01-2008, 22:03
A ja na razie nie umiem sie poruszać i kupować ,ale powoli próbuje.Pozdrawiam serdecznie.

Basia.
30-01-2008, 22:11
A ja na razie nie umiem sie poruszać i kupować ,ale powoli próbuje.Pozdrawiam serdecznie.
pamiętaj, że zawsze możesz liczyć na naszą pomoc. :)

Anielka
30-01-2008, 22:20
Wiem Basiu,na razie sie rozglądam,zarejestrowałam sie,a jak bedę miała problemy to poproszę o pomoc.
.

inka-ni
30-01-2008, 23:22
Ja też czasami kupuję na Allegro,lecz też czytam o sprzedającym,najczęsciej kupuję-kup teraz.
Jesem zadowolona

Bianka
01-02-2008, 11:10
Ja też zaczęłam kupować, zainspirowana Waszymi dokonaniami, ale jakoś nie mam odwagi nabyć tam na przykład sprzętu AGD albo aparatu fotograficznego, ani niczego w tym stylu.

Basia.
01-02-2008, 11:15
aparat fotograficzny, komputer dla siebie i Małgosi, telefon komórkowy, telewizor kupowałam na Allegro.

Bianka
01-02-2008, 11:59
aparat fotograficzny, komputer dla siebie i Małgosi, telefon komórkowy, telewizor kupowałam na Allegro.
A co z gwarancją? Kupowałaś od jakiejś firmy?

Basia.
01-02-2008, 13:18
A co z gwarancją? Kupowałaś od jakiejś firmy?
zawsze kupuję od firmy z gwarancją i fakturą.

Anna_Maria_57
01-02-2008, 14:26
Bianko,

ja kupiłam na Allegro aparat fotograficzny używany, już po upływie gwarancji.
Kierowałam się... to głupie, ale naprawdę - wyczuciem.

Miałam wybraną markę i typ, polecone przez znajomego. Szukałam tego konkretnego aparatu.
Czytałam opisy, bardzo dokładnie komentarze do transakcji - z wielu zrezygnowałam, zanim trafił się właściwy sprzedający.

Był z Łodzi, spotkaliśmy się w pół drogi, sprawdziłam aparat, popatrzyłam w oczy sprzedającego - hi, hi, hi, to już żart! ;)

W każdym razie aparat działa, u mnie już trzeci rok. ;)

Bianka
01-02-2008, 15:13
Intuicją kieruję się jednak w innych sprawach. Przy zakupie jakiegokolwiek bezdusznego sprzętu wolę mieć gwarancję na piśmie z pieczątką i datą :)
Ale skoro Basia twierdzi, że kupuje z gwarancją... to wszystko ok. Pozostaje tylko znaleźć sprzedawcę.:)

elizka
01-02-2008, 17:48
Powiem wam,że odkąd kupuję proszki do prania na allegro,oryginalne,z kodem paskowym np. z Niemiec, np.vizir czy ariel,a i inne..także u tzw.super sprzedawców to wiem co to znaczy wyprana bielizna.Może to dziwne, ale mam wrażenie,że niektóre firmy chemiczne nieżle "robią nas w konia".Płacimy dużo,a efekty marne-dlaczego?Może ktoś powiedzieć, że nie popieram rodzimego przemysłu,ale jak się spróbuje ,to człeka diabli biorą,naprawdę!To tak jakby z jednej paczki oryginalnego proszku było zrobione ze cztery,jakimś magicznym sposobem.To zresztą temat na inną pogawędkę.

cha_ga
01-02-2008, 18:25
Ojej, a ja zawsze obawiałam sie kupna czegokolwiek na allegro.A to dlatego,z e kilka lat temu przypadkowo weszłam na te strone, tak tylko z ciekawosci i ktos zdażył podszyc sie pod moje konto internetowe. Nie mam pojecia jak to było mozliwe, ale byłam dwukrotnie wzywana przez policje i stad moja rezerwa. Chyba czas to zmienic, bo mam wrazenie ze zostaje w tyle, taka niedzisiejsza.

Alicja60
01-02-2008, 18:31
Elizka!
Zainteresowałaś mnie bardzo, i zgadzam się z Tobą, bo jak mi koleżanka przywiozła oryginalny proszek z Niemiec, to zupełnie inaczej wyglądało pranie. Podaj adres tego sklepu internetowego gdzie zamawiasz proszki i płyny do zmiękczania.Pozdrawiam

elizka
03-02-2008, 19:45
Jest wiele sprzedawców proszków i musisz sama wybrać np.masz taką stronkę
http://www.allegro.pl/search.php?string=proszek+do+prania+
szukasz sobie,możesz zadzwonić do sprzedawcy,zapytać czy proszek ma kod kreskowy 400-440,to jest właśnie niemiecki,sprawdż czy sprzedawca nie ma negatywów,co tam jeszcze sprzedaje,co inni o nim piszą,wybierz cenę,która ci odpowiada i decyzja należy do ciebie.A propos kodów to mnie też nie tak dawno oświecono i wiem,że polskie produkty mają na kodzie kreskowym jako pierwsze cyferki 590,tak wiem np.czy wino z obco brzmiącym napisem jest polskie czy z innego kraju.Francja ma 30-37,Włochy 80-83 itd.,zresztą jest ten spis na stronie
http://www.cobrpp.com.pl/k_inf19.php ,naprawdę warto wiedzieć-sama sie przekonałam.Co najdziwniejsze,że wielu sprzedawców nie wie "z czym to się je".A co to kogo obchodzi-moja pani!!

Alicja60
03-02-2008, 20:30
Dziękuję Elizko za informacje,przydadzą się, bo nie wiedziałam nic o tych kodach.Pozdrawiam

Anna_Maria_57
03-02-2008, 20:31
Czytałam, że wiele produktów "na Polskę" jest gorszej jakości, ale nie przyszło mi do głowy, że mogę sobie tutaj kupić niemiecki proszek...

To ciekawa wiadomość, możliwe, że skorzystam ;) ;)

dzwoneczek
06-02-2008, 14:01
Podobno proszki do prania kupowane w Polsce rzeczywiście są mniej skoncensowane z powodu samych gospodyń, które mają w nawyku wsypywac więcej proszku do prania niż jest wymagane. Dlatego też są mniej treściwe niż zagraniczne.
Ale z drugiej strony jest to błędne koło - skoro mniej treściwszy proszek, to wsypujemy go więcej..

elizka
28-02-2008, 18:58
Teraz z innej beczki,a mianowicie dbałosć o zęby -własne i protezki.Znalazłam cudowny sklep w stolicy,do której normalnie to mam daleko ,ale dzięki internetowym zakupom,ratuję swoje dziąsła i zęby,póki jeszcze mi służą.Do rzeczy:to sklep gdzie mogę kupić wszystko co najlepsze do higieny zębów.Mam już szczoteczkę która jest miękka,a nie rozpłaszcza się i naprawdę myje,a wcale nie jest taka droga, mimo że szwajcarska,dla mnie genialna!Super pasty,płyny...no zobaczcie sami!Nici dentystyczne na widełkach..... i wiele innych fajnych rzeczy. A w dodatku bardzo miła obsługa.Zapłacić można przelewem,ale i u listonosza
przy odbiorze.Naprawdę extra!
http://www.dentylium.pl/index.php?osCsid=ad20966a89a6f2030a589b057730436b
To nie reklama,ale wynik własnego doświadczenia!Warszawiankom to dobrze!Ech!

chickita
28-02-2008, 22:54
Robie zakupy przez internet i jestem bardzo zadowolona. Nie kupuje jedynie kosmetyków. Kupuje ubrania(spodnie, bluzki, bez bielizny bo jeszcze takowej w taki sposób nie zakupiałam), sprzęt, książki i wiele innych rzeczy. Nie zawsze mam czas na bieganie po sklepach a poza tym to ja niczego tak nienawidzę jak mierzenia. No ponad moje siły, męka. Piszę swoje wymiary i jeszcze mi sie nie zdazyło zeby nie trafili. Dla mnie to luksus. Mąz mnie nie dręczy, bo on jakis inny i lubi po sklepach latac, a ja mam luzior.

Basia.
28-02-2008, 23:33
Robie zakupy przez internet i jestem bardzo zadowolona. Nie kupuje jedynie kosmetyków. Kupuje ubrania(spodnie, bluzki, bez bielizny bo jeszcze takowej w taki sposób nie zakupiałam), sprzęt, książki i wiele innych rzeczy. Nie zawsze mam czas na bieganie po sklepach a poza tym to ja niczego tak nienawidzę jak mierzenia. No ponad moje siły, męka. Piszę swoje wymiary i jeszcze mi sie nie zdazyło zeby nie trafili. Dla mnie to luksus. Mąz mnie nie dręczy, bo on jakis inny i lubi po sklepach latac, a ja mam luzior.
kupowałam nawet meble od producenta.:) :)

chickita
28-02-2008, 23:36
Moja kolezanka antyki i faktycznie były to perelki. Potęga internetu Basiu. Jaki luksus!

qrystyna216
29-02-2008, 11:08
Moja córka, ma problemy z zakupem butów. Ma dużą stopę i wysokie podbicie. I właśnie na allegro ma możliwość zakupu na miarę. Podaje swoje wymiary i dostaje buty idealnie pasujące, nawet kozaczki. Dla niej to jedyne wyjście. A i ceny dobre.

dzwoneczek
10-03-2008, 16:26
A propo`s niemieckich proszków i prania made in germany:
Zauważyliście, że tamtejsze pranie ma taki specyficzny zapach? Nie wiem czy to proszek, czy też jakiś narodowy płyn do płukania tkanin, ale myślę, że wywąchałabym bez problemu pranie od naszych sąsiadów:).

elizka
10-03-2008, 17:49
Jednak płyny do płukania germany nie są rewelacyjne/z tych które znam/.Płyn K polski bije je na łeb-ceną po pierwsze, ale w parze z nią idzie i jakość.To samo można powiedzieć o płynie do mycia garnków-Ludwik -dla mnie jest najlepszy.Mówi to doświadczona w myciu naczyń/niestety!/pani domu.A proszki germany ,jak pisze Dzwoneczek ,na razie trzeba kupować na allegro.Znalazłam jeszcze coś fajnego-chusteczkę do prania kolorowej i białej odzieży razem.To prawda!Cena jest jednak wysoka.

Basia.
10-03-2008, 20:00
Na Allegro kupuję również kawę jest naprawdę bardzo dobra, ostatnio kupiłam kosmetyki Sally Hansen, kupuję też "ziemię egipską".

chickita
10-03-2008, 20:57
Mój nowy nabytek. Oczywiście zakup internetowy. Leg magic - trza miec kondyche zeby to przezyc. Daje toto taki wycisk fizyczny, ze czlowiek po 1 minucie ma serdecznie dosc. Trzeba jeszcze miec siłe zeby nogi na tym złączyc bo inaczej nie ma mowy o zejsciu z tego. Obłęd. Tortura na własne zyczenie. Działa to fakt ale ile sie trzeba napocic to wiem jeno ja.

Anna_Maria_57
10-03-2008, 22:25
Na Allegro kupuję również kawę jest naprawdę bardzo dobra, ostatnio kupiłam kosmetyki Sally Hansen, kupuję też "ziemię egipską".

Basiu,

co to jest ziemia egipska???

Basia.
10-03-2008, 22:28
Basiu,

co to jest ziemia egipska???
wklejam link do aukcji, tam jest zamieszczony dokładny opis:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=326798770

Anna_Maria_57
10-03-2008, 22:30
wklejam link do aukcji, tam jest zamieszczony dokładny opis:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=326798770

O kurczę!
To Ty będziesz się czuła jak Kleopatra!! ;) ;) ;)

Swoją drogą, bardzo ciekawa nazwa dla kremu ;)

dzwoneczek
17-03-2008, 10:52
Chickita, a co to Leg Magic? Bo ja mam, jak to nazywam, steperek, który symuluje wchodzenie po schodach. Kosztowało mnie niewiele ponad 100 zł. Początkowo, przez pierwsze 30 "kroków", jest bardzo miło i lekko, ale później zaczyna się katorga dla nóg. Kryzys mam do 300 "krokach", a później mogę sobie dreptać ile wlezie. A jaka później satysfakcja, że tak daleko się "zaszło":).

Basia.
17-03-2008, 11:19
Mój nowy nabytek. Oczywiście zakup internetowy. Leg magic - trza miec kondyche zeby to przezyc. Daje toto taki wycisk fizyczny, ze czlowiek po 1 minucie ma serdecznie dosc. Trzeba jeszcze miec siłe zeby nogi na tym złączyc bo inaczej nie ma mowy o zejsciu z tego. Obłęd. Tortura na własne zyczenie. Działa to fakt ale ile sie trzeba napocic to wiem jeno ja.
Aniu, jaka tortura?:) To jest super, ja na tym ćwiczę bez trzymanki i jest ok.:)

ymca
27-03-2008, 17:51
Błąd w kodzie allegro

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Blad-w-kodzie-Allegro-mogl-doprowadzic-do-oszustw-na-wielka-skale-1737976.html

Karo1949
27-03-2008, 19:02
Muszę przyznać, że od kilku lat kupuję w internecie z powodzeniam książki, nie tylko w księgarniach wysyłkowych, ale również w antykwariatach. Nie miałam kłopotów. Unikam jednak Allegro, zdarzają się oszuści. Miłych i udanych zakupów życzę, Zofia:)

Basia.
27-03-2008, 19:08
Błąd w kodzie allegro

http://www.bankier.pl/wiadomosc/Blad-w-kodzie-Allegro-mogl-doprowadzic-do-oszustw-na-wielka-skale-1737976.html
nie ma informacji, że ktoś z Allegrowiczów został oszukany. Na Allegro występuję wyłącznie jako osoba kupująca mam 375 pozytywnych komentarzy za 583 transakcje. Nie zdarzyło mi się trafić na nieuczciwego sprzedającego a kupuję wszystko. Kiedyś zabanowany/a/ forumowicz/ka/na szczęście dla wielu bywalców naszego klubu "robił" na forum za policję skarbową i wytykał/a/ mi publicznie moją "beztroskę finansową i bogactwo".:D Nie przyszło mu /jej/ do głowy, że na Allegro za to samo płaci się o połowę mniej niż w sklepie. Mam na myśli rzeczy nowe z fakturą i gwarancją.

Karo1949
27-03-2008, 19:26
Basiu nie pisałam, że oszustwa na Allegro zdarzają się nagminnie, a jednak się zdarzają, mam na to dowód, moja córka została oszukana. Natomiast niedawno złapano naciągacza, który od roku oszukiwał ludzi, sprzedajac programy komputerowe. Nie trzeba tak do końca we wszystko wierzyć. Ale z pewnością masz rację Basiu pisząc, że można zrobić dobre zakupy za połowę ceny niż w sklepie! :) Jest to portał handlowy, gdzie sprzedający wstawiają artykuły na licytację i jak zawsze nie wszyscy ludzie nie do końca sa kryształowi :)

Basia.
27-03-2008, 19:40
masz rację, wszędzie można spotkac nieuczciwych ludzi i Allegro nie jest pod tym względem wyjątkiem. Kupuję zawsze od ludzi, którzy nie mają negatywnych komentarzy i preferuję zapłatę przy odbiorze towaru. Na Allegro nie chodzi tylko o licytację istnieje również opcja "kup teraz" i ja przeważnie z niej korzystam, Na Allegro kupuje się różne rzeczy od firm z gwarancją i fakturą VAT o połowę taniej niż w sklepach czy salonach sprzedaży. Na Allegro kupuje się również różne rzeczy bezpośrednio od producentów z pominięciem pośredników i dlatego jest taniej. Dzięki Allegro nasza Kundzia po pożarze mogła kupić sobie dużo więcej rzeczy za te same pieniądze niż w sklepie : meble, pościel, sprzęt RTV i AGD, wszystko nowe z gwarancją fakturą a meble od producenta o 50% tańsze niż w sklepach.

Kundzia
27-03-2008, 19:49
I tu zgadzam się z Basią.Wiele artykułów takich samych i tych samych producentów na Allegro kosztuje czasem nawet poniżj połowy ceny jaką trzeba zapłacić w sklepie.Sama do tej pory nie wierzyłam ,ale przekonalam się sama.Sama pościel antyalergiczna kupiona bezpośrednio u producenta była aż 75 % tańsza niż u nas w sklepie.

Basia.
27-03-2008, 20:21
I tu zgadzam się z Basią.Wiele artykułów takich samych i tych samych producentów na Allegro kosztuje czasem nawet poniżj połowy ceny jaką trzeba zapłacić w sklepie.Sama do tej pory nie wierzyłam ,ale przekonalam się sama.Sama pościel antyalergiczna kupiona bezpośrednio u producenta była aż 75 % tańsza niż u nas w sklepie.
Lucyna przekonała się na "własnej skórze" i nauczyła się kupować od rzetelnych sprzedawców.

Jadzia P.
28-03-2008, 00:15
Właśnie dziś za namową córki też zdecydowałam sie po raz pierwszy, na zakup na Allegro. Mam pewne obawy czy aby torebka którą wybrałam będzie w rzeczywistości taka jak na zdjęciu, no i czy wogóle ją otrzymam. Ale kiedyś trzeba zacząc, tym bardziej, że taka sama jak na zdjęciu w sklepie kosztuje dużo drożej. Już sobie obiecałam, że jak ta transakcja zakończy się pomyślnie to moim następnym zakupem będą buty wiosenne, ale też mam obawy czy jak będą za ciasne lub za duże to czy dokonają zamiany.
Może ktoś z Was już kupował obuwie na Allegro i może mi udzielić jakiejś rady, byłabym bardzo wdzięczna.

Basia.
28-03-2008, 01:10
Właśnie dziś za namową córki też zdecydowałam sie po raz pierwszy, na zakup na Allegro. Mam pewne obawy czy aby torebka którą wybrałam będzie w rzeczywistości taka jak na zdjęciu, no i czy wogóle ją otrzymam. Ale kiedyś trzeba zacząc, tym bardziej, że taka sama jak na zdjęciu w sklepie kosztuje dużo drożej. Już sobie obiecałam, że jak ta transakcja zakończy się pomyślnie to moim następnym zakupem będą buty wiosenne, ale też mam obawy czy jak będą za ciasne lub za duże to czy dokonają zamiany.
Może ktoś z Was już kupował obuwie na Allegro i może mi udzielić jakiejś rady, byłabym bardzo wdzięczna.
kupuj od sprzedawców, którzy nie mają negatywów i nie wymagają tylko i wyłącznie przedpłaty za towar. Lepiej jest zapłacić za zakup przy odbiorze. Kupując buty patrz dokładnie na opis, musisz znać dokładnie długość swojej stopy, tęgość. Buty i nie tylko buty w razie nieprawidłowego doboru u większości sprzeawców można wymienić. Kupuj u sprzedawców, którzy dają gwarancję na obuwie. Będzie dobrze, życzę powodzenia. Pozdrawiam.

ammi1952
28-03-2008, 06:11
Moje doswiadczenia z zakupami na alledro były raczej niezadobre ,ale ostatnio córka zaczęła kupować z odbioremw sklepie i jest bardzo zadowolona - ja też Stwierdziłam ,że to bardzo opłacalne pod względem finansowym .Mam ten sam produkt co w sklepie mam na niego paragon i mam go o połowę taniej,ale młoda pracuje w Wa-wie i dojazd jej nie kosztuje dodatkowo.

elizka
28-03-2008, 09:52
Można też zapytać sprzedawcę/mailem lub telefonicznie-zwykle podają swój numer/o kraj producenta wybranego towaru.Zdarzyło się ,że markowa rzecz miała wewnatrz naszywkę kraju dalekiego wschodu,a cena była dość wysoka.Na szczęście odesłanie było możliwe.Buty bez przymierzania to ryzyko-chyba,że stopy są idealne.Książki jak najbardziej!Leki z aptek netowych-te dostępne w sprzedaży-także.Polecam także sprzedaż art.dla zwierząt-szczególnie tym,którzy mają daleko do porządnego sklepu-wszystko przywiozą na próg.Piasek dla kota-cięęęężki!Pozdrawiam.

Basia.
28-03-2008, 10:33
Buty: kozaki, czółenka, klapki kupuję wyłącznie na Allegro i jeszcze nigdy nie zdarzyło mi się żebym nie trafiła. Kupuję kosmetyki do twarzy, ciała, manicure dobrych firm. Kupuję sprzęt AGD i RTV, ubrania, kupuję kawę do eksprexu. Na Allegro za paczkę kawy płacę 12 zł a w sklepie taka sama kawa kosztuje 22,90 zł. To jest mój ostatni nabytek na Allegro, kupiłam sobie na lato taką torebkę i jest śliczna: http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=332231262

Jadzia P.
28-03-2008, 11:21
Dzięki za rady. Ja tez najchętniej bym robiła zakupy płacąc za pobraniem ale nie każdy sprzedawca idzie na taki układ, większość woli przelew na konto bo już nie musi nic załatwiać na poczcie. Od kilku lat robie zakupy w hurtowni kosmetyków która mieści się w Warszawie i zawsze przysyłają mi to co zamawiam i płace przy obiorze. Jestem bardzo zadowolona, ponieważ nawet po doliczeniu kosztów przesyłki i tak mam taniej. Jedyny mankament to jest taki, że muszę kupować większą ilość ale to mi w tym wypadku nie przeszkadza gdyż to jest henna do włosów i specjalne szampony które mają bardzo długi termin ważności. Ale z Allegro spróbowałam po raz pierwszy, jak to się wszystko zakończy to Was poinformuje.

urszula-kol
28-03-2008, 12:01
Basiu bardzo ładna i rzeczywiście unikatowa torebka.
Już prawie rok minął jak mnie wprowadzałaś na Allegro. Od tamtej pory nakupiłam już wiele rzeczy. Raz miałam pecha.
Na jesieni zamówiłam kołdrę, poduszki, jaśki i pościel. Zapłaciłam na konto i czekałam, a towar nie przychodził, trwało to w sumie ok.miesiąca. W międzyczasie kontaktowałam się
ze sprzedawcą i ani przez moment nie posądzałam go o nieuczciwość. Prowadzi zakład produkujący te wyroby, sprzedaje, po co byłoby mu oszukiwać ludzi. Przesyłka którą mi wysłał zaginęła na poczcie, on uzyskał zwrot, bo ma ubezpieczenie. Mnie wysłał nową paczkę, wszystko to co chciałam plus mały bonus. Cały czas miałam zaufanie do sprzedającego i nie zawiodłam się. W komentarzach napisał,że gdyby wszyscy kupujący byli tacy jak ja, to na Allegro byłoby jak w niebie.Nieraz trzeba zachować spokój.

dzwoneczek
28-03-2008, 12:42
Ja jak dotąd miałam tylko jedną przygodę na Allegro, ale związaną z pocztą. Kupiłam sobie ładny obraz do kuchni, czerwony, mocno pikantny w barwach. Sprzedająca wysłała obraz zwykłą paczką, nie poleconą. Nigdy nie dotarł do mnie - prawdopodobnie komuś się spodobał na poczcie.. Dodstałam zwrot pieniędzy, ale i tak wolałabym mieć w zamian obraz na ścianie.

KKangaroo
23-09-2009, 18:19
Do tego sklepu mam wielkie zaufanie a ceny również nie wygórowane. Na stronie głównej są wszystkie kategorie sprzedaży. Ja kupiłem tam: aparat foto, laptop, telewizor , telefony i inne.

solanka6
06-10-2009, 09:06
Moje wypróbowane sklepy internetowe, w których kupiłam i byłam zadowolona.

Perfumy

http://www.dolce.pl/

Biustonosze, koszulki, rajstopy.

http://sklep.solo.com.pl/

Dostawa szybka, bardzo dobra informacja na bieżąco. Sklep sportowo-turystyczny.

https://www.sklep-presto.pl/

solanka6
06-10-2009, 09:07
http://www.sklepeuromat.pl/

solanka6
06-10-2009, 09:10
Pościel, narzuty, obrusy.Błyskawiczna przesyłka.

http://www.sklepeuromat.pl/

Tu kupiłam książki bezproblemowo, starannie zapakowane.

http://www.eksiegarnia.pl/

solanka6
06-10-2009, 09:19
Tu porównamy ceny towarów w różnych sklepach ( naprawdę warto bo różnice są duże)

http://www.ceneo.pl/

Serwis z adresami sklepów internetowych.

http://www.sklepy.gdzieszukac.pl/

solanka6
04-11-2009, 13:43
Prezenty pod choinkę zamierzam kupić w sklepach internetowych.

Uka
04-11-2009, 15:09

Solanko dziękuję Ci za adresy sklepów internetowych.Odpisałam wszystkie.Myślę,że się przydadzą.Tym bardziej jak są sprawdzone.Pozdrawiam.:)

anna49
04-11-2009, 15:43
No cóż ja nawet czynnie współ administruje kilkoma sklepami internetowymi związanymi z branżą alkomatową, naturalnie polecam :D
Sama bardzo często dokonuje zakupów w sieci, zarówno przez allegro jak z innych sklepów internetowych (takie sklepy sprzedają zwykle odrobinę taniej niż allegro i ceneo). Niedawno kupowałam filtr do wody z systemem odwrotnej osmozy w tym sklepie www.filtr.info (http://www.filtr.info) wysyłka dotarła w 2 dni, przelew przez Internet

Arti
04-11-2009, 16:23
anno zainteresowana jestem filtrem do wody.
napisz coś o nim i gdzie trzeba go zamontować.

Twoja pw jest zamknięte.

ignesja
04-11-2009, 17:06

A ja lubię kupowac na Allegro, największym megahipermarkecie !

kosmo
04-11-2009, 19:37
Witam.

My TUTAJ (http://www.bogutynmlyn.pl/) kupujemy mąkę na chleb własnego wypieku-mają różne mieszanki. Do mąki domieszany jest zakwas, a do przesyłki dołączone drożdże i przepisy...

Scarlett
04-11-2009, 20:14
Kupiłam sobie lampę do wyremontowanego pokoju.
Stosunkowo tania i chyba przyjemna.

http://www.allegro.pl/item800801991_lampa_podlogowa_abazur_producent.htm l

Basia.
04-11-2009, 20:54
Kupiłam sobie lampę do wyremontowanego pokoju.
Stosunkowo tania i chyba przyjemna.

http://www.allegro.pl/item800801991_lampa_podlogowa_abazur_producent.htm l
lampa OK. :D :D

Basia.
04-11-2009, 20:56
A ja lubię kupowac na Allegro, największym megahipermarkecie !
mam identycznie, wszystko /poza żywnością kupuję/ na Allegro. :D :D

amelia
05-11-2009, 06:51
Do tego sklepu mam wielkie zaufanie a ceny również nie wygórowane. Na stronie głównej są wszystkie kategorie sprzedaży. Ja kupiłem tam: aparat foto, laptop, telewizor , telefony i inne.

tez kupuje w agito.pl

i
http://www.doz.pl/apteka/
bo realizuja recepty i odbiera sie zamowione leki na drugi dzien w aptece.

aannaa235
05-11-2009, 08:18
Wiele rzeczy kupuję na Allegro...nawet samochód tam kupiłam.

małgorzata.
06-11-2009, 14:32
Allegro mnie niestety trochę odstrasza, ale rzeczywiście można tam znaleźć wszystko. Serwis ten można traktować nie tylko jako miejsce zakupów, czyli pewnego rodzaju bazar :), ale także jako miejsce szybkiego rozeznania się w najnowszych trendach, cenach itd. Przyznam, że dla kobiety w moim wieku taka forma zakupu nadal pozostawia wiele do życzenia, jeśliby brać pod uwagę choćby fakt wirtualności wszystkich prezentowanych produktów. Oczywiście jest także druga strona medalu, którą dla mnie osobiście stanowi uczucie ekscytacji, które za każdym razem (ale było ich niewiele) odczuwam. Ekscytacja ta dotyczy przede wszystkim oczekiwania na przesyłkę, a szczególnie jej zawartość, której (bądź, co bądź) nikt nie może być pewien. Być może to troszkę infantylne, ale fakt faktem :)

waclaw46
07-11-2009, 12:55
Od roku korzystam z sklepów internetowych przy zakupie książek i dostawcy Poczty Polskiej.Często zaglądam do księgarni
z tanią książką Dedalus,ale też już uruchomiła sprzedaż internetową.Płatności dokonuję kartą lub przelew na konto.Tygodniki i miesięczniki w prenumeracie,mam w skrzynce pocztowej .Czy ma wpływ na to co czytam w tygodniku jeden czy dwa dni opóźnienia ,a nie mówiąc o miesięczniku ?

solanka6
13-11-2009, 22:42
Kilka dni temu popsuła mi się pralka. Już nie będę jej naprawiać bo chyba już nie można jej naprawić ( leci z niej woda nonstop). Zajrzałam do netu, wybrałam model, odwiedziłam nasze sklepy i niestety nie mają takiego modelu. Wybrałam już sklep internetowy i jutro złożę zamówienie.Łącznie z kosztami przesyłki i tak z 2 stówki zostaną w kieszeni. Porównywałam inny model Boscha i właśnie różnica w tym przypadku wyniosła 240 zł. Będzie na botki ;) :D

KKangaroo
15-11-2009, 16:56
Kilka dni temu popsuła mi się pralka. Już nie będę jej naprawiać bo chyba już nie można jej naprawić ( leci z niej woda nonstop). Zajrzałam do netu, wybrałam model, odwiedziłam nasze sklepy i niestety nie mają takiego modelu. Wybrałam już sklep internetowy i jutro złożę zamówienie.Łącznie z kosztami przesyłki i tak z 2 stówki zostaną w kieszeni. Porównywałam inny model Boscha i właśnie różnica w tym przypadku wyniosła 240 zł. Będzie na botki ;) :D
No dokładnie tak, kurier weźmie ze 30 złotych, kupowałem do pracy pralkę na allegro używaną przywiezioną z NIemiec, telewizor kupiłem w agito, w moim mieście przepłaciłbym ze 200PLNów.
A teraz na agito.pl zamówiłem chrzestnicy (15) na Mikołaja TO (http://www.agito.pl/perfumy/davidoff-cool-water-woman-woda-toaletowa-100ml.0.338585.html):D
Ciekawe czy JEJ spodoba się ? :)

solanka6
15-11-2009, 17:26
Zamówienie złożone i przyjęte. Czekam na podanie emailem numeru konta na które mam przelać pieniążki.
Opłata za przesyłkę łącznie z wniesieniem wynosi 109 zł. Przesyłka 69 zł a 40 zł samo wniesienie. To i tak taniej niż w typowym sklepie.Cały zakup będzie mnie kosztował 1450 zł.

elizka
15-11-2009, 21:21
Zakupy przez Internet są OK!!
Szczególnie gdy mieszka się na peryferiach małego miasta. Chcę coś dla kota-kupuję,chcę nowe koła na zimę do mojego autka-kupuję i jeszcze mi do garażu wniosą,chcę proszek do prania "prosto z Niemiec"-mam /tu akurat mnie podprowadzili,ale jeden raz oszust przejdzie przez wieś/,a i co tylko mi się zamarzy....jedyny problem to...błahostka-kasa..ale i tę można tu wydawać mądrzej niż w supermarketach,superoszołomach. Nie bójcie się kupowania w necie,ale sprawdzajcie sprzedawców!!!Musi mieć sporo produktów,dobre opinie,nie najwyższe koszty przesyłki,promocje....no i co tam jeszcze? Możesz wejsc do każdego sklepu siedząc w chacie.Miło jest podotykac towar,no to wtedy na cały dzień busem do dużego miasta hop,hop.Busem,bo nie za dużo kupisz.
PS.agito! Nie znam,ale zaraz zobaczę.

Jolina
01-12-2009, 23:39
INTERESUJE MNIE ZAKUP PRZEZ INTERNET BLUZECZEK,SWETERKÓW..
Czy ma ktoś namiary na sprawdzone sklepy internetowe w tej branży.?

elizka
04-12-2009, 19:12
Jolino!
Z bluzeczkami cienka sprawa.Po pierwsze nie da się przymierzyć...no ,niby można odesłać, jak nie pasuje,ale to całkiem inna bajka.Kupiłam kiedyś moim chłopakom /synowi i mężowi/swetry na allegro..do kitu,niestety.Może ma ktoś inne doświadczenia,ja niestety odeszłam od tego pomysłu.

Garnki,patelnie,kosmetyki,ręczniki-zwłaszcza ostatni przebój-z włókna bambusowego,pościel,ale ze znanych firm-to się nadaje jak najbardziej.Kupiłam kiedyś kołdrę i poduszkę z silikonu i mam na strychu dwa naleśniki,ot co! Nie wierzyłam jak dziewczyny z klubu mi podpowiadały,ciemna kobita!Na szczęście nie były drogie-a może to mnie zwiodło..

ewiko
14-12-2009, 22:02
Jolino, po moich doświadczeniach z Allegro odradzam Ci zakupy tą drogą . Artykuły gospodarstwa domowego, motoryzacyjne to i owszem natomiast odzież czy też obuwie to w moim przypadku nieporozumienie. Tak jak napisała Elizka, takie rzeczy należy przymierzyć, bo nawet jeśli na modelce ze zdjęcia coś pięknie leży to wcale nie znaczy że my w tym też będziemy dobrze się czuły.

Jadwiga B.
06-06-2010, 17:07
Ja kupuję na allegro różne rzeczy, ale jeszcze nikt mnie nie oszukał.

Kosmetyki lubię kupować w aptece, ale tez mam swoją ulubioną drogerię internetową, gdzie się zaopatruję.

MSen
16-06-2010, 19:57
A ja zostałem kilkakrotnie oszukany na allegro,dlatego wole kupować w sprawdzonych sklepach internetowych. Zawsze czytam wcześniej opinie,to bardzo ważne.

Janos
27-06-2010, 09:35
A ja zostałem kilkakrotnie oszukany na allegro, dlatego wole kupować w sprawdzonych sklepach internetowych. .
Mógłbyś podesłać skany zgłoszeń na policję tych spraw? (no wiesz tak dla uwiarygodnienia tego co piszesz)

W sprawdzonych sklepach internetowych - powiadasz?
Na przykład w takich sklepach jak ten Wasz- czy tak?
Założyłeś sobie konto tylko aby spamować. Nie napisałeś ani jedego posta, który by coś wnosił.

Nie mam nic przeciwko reklamie, ale mam wiele przeciwko manipluacji. Myśle, że nie tylko ja.
A teraz mała kara za niemoralne postępowanie wobec ludzi na forum.

A co w tym Waszym sklepie tak drogo?
Pierwszy z brzegu przykład: telefon myPhone 1050 straszna promocja z 244 na 215 podczas gdy porównywarka cen znalazła 6 sklepów gdzie jest poniżej 200zł.
Na seniorach chcecie się dorobić ??

marianna81
05-08-2010, 15:27
również byłbym ostrożny co do allegro zwłaszcza ze względy na ceny (znacznie mniej konkurencyjne niż kiedyś) i to, że komentarze nie sa tak dobrym zabezpieczeniem jak np. opinie na dużych serwisach-porównywarkach cen (ceneo.pl chociażby).

Ja sprawdzam ceny na porównywarkach (ceneo, nokaut, skapiec) i opinie użytkowników o sklepie atakże przy okazji recenzje użytkownikówo produkcie jaki chcę kupić

Malwina S.
02-02-2011, 09:46
korzystam z internetu od dawna, teram mam nawet laptopa i w ogóle dużo rzeczy załatwiam zamiast płacić na poczcie.

loczek
15-09-2012, 11:48
Kiedyś uważałam że zakupy przez internet są zbyt ryzykowne. Zapłace a tak naprawdę nie wiadomo czy towar przyjdzie. Ale raz zaryzykowałam. Kupiłam kosmetyk do pielęgnacji rzęs m2lashes w sklepie marki m2beaute i nie dość że jestem zadowolona z kosmetyku bo jest super to na dodatek przekonałam się do zakupów w sklepach internetowych. Ten akurat jest profesjonalny, choć kiedy kupowałam w kilku innych też nie było problemów. Ale ubrań jeszcze nigdy przez internet nie kupowałam i chyba raczej nie kupię. To za duże ryzyko, jak coś nie będzie pasować albo się nie spodoba. Pozostanę przy kosmetykach raczej.

marysia80
08-11-2012, 20:34
Też bałam się kupować w sieci, a obsługa konta przez internet powodowała u mnie panike. Pomógł mi mój wnuczek. Kupuje w sieci drobiazgi, bo nadal nie ufam sprzedawcom na tyle, żeby kupić coś większego. Ale do konta bankowego przez internet wnuczek już nie zdołał mnie przekonać :)

jadwinia
21-04-2013, 09:51
Znam jeden sklep medyczny, można zakupić tam wcześniej wspomniany przeze mnie Insulan (http://www.insulan.pl/kontakt/) który jest dobrym suplementem dla cukrzyków oraz nadciśnieniowców, po 45 roku życia. Insulan jest preparatem przeznaczonym dla osób pragnących utrzymać prawidłową gospodarkę węglowodanową. Zawarte w preparacie substancje czynne w sposób wielokierunkowy wspomagają prawidłowe funkcjonowanie organizmu w zakresie utrzymania prawidłowego poziomu glukozy :)

Karol1949
06-06-2013, 14:15
ja często robie zakupy w tym sklepie www.topshop.pl (http://links.topshop.eu/c/1559986) mają dużo rzeczy przydatnych w domu i cenach niższych niż konkurencja.

gfyd
19-09-2013, 08:56
Ja się już kilka razy przejechałam na Allegro o teraz wybieram raczej mniejsze sklepy. Trudno jest porównać oferty, ale zakupy wydają się bezpieczniejsze

BognaM
07-10-2013, 10:31
Nie znalazłam wątku w którym informowalibyśmy się o promocjach w danych sklepach (innych niż ulotkowe z sieciówek). Jeśli uważacie, ze taki wątek by się przydał to może warto założyć?
Zacznę od tego z czego teraz skorzystałam:
www.zebra-buty.pl do dzisiaj zniżka na buty brązowe i darmowa wysyłka powyżej 100 zł.
www.annopolis.com.pl od dzisiaj darmowa wysyłka i sporo przecen :)

BasiaWek
14-10-2013, 01:17
Ja tez nigdy nie zostałam oszukana

Gosia-Tarnina
24-11-2013, 16:06
Czy ktoś z Was zna tą stronę?
Czy jest wiarygodna ?
http://www.dogszone.pl/product_info.php?info=p1837_Plecak-dla-psa---DOG-BAG---Brown.html&XTCsid=67153d43217a3306db823ed78ce92276
Potrzebuję kupić taki plecak dla psa do dłuższych wędrówek.

Mariannaewa
25-11-2013, 00:30
Allegro zrzesza mnóstwo sprzedających i kupujących i zawsze można trafić na kogoś nierzetelnego. Ale po to są chyba komentarze, żeby kupować tam, gdzie jest to sprawdzone?

jadwinia
26-11-2013, 21:55
Dokładnie, sama nawet sprzedawałam kilka razy i za każdym razem dostałam pozytywna opinię :D ale częściej niestety kupuję, ponieważ mój budżet domowy nie długo tego nie wytrzyma chyba ;) a ostatnio kupiłam na wesele wnuczki ładną, szklaną figurkę 3D ze zdjęciem młodych ;) coś w tym stylu: http://www.crystalcity.pl/produkty/zdjecia_w_szkle

stocea
27-11-2013, 14:59
A czy kupujecie może w internecie wędlinę? Bo od jakiegoś czasu się nad tym zastanawiam, zniechęcona poszukiwaniami smacznej szynki w okolicznych sklepach.
Poszukałam trochę w internecie i najlepsze opinie ma wedlinek.pl - korzystaliście może i możecie coś na jego temat powiedzieć?

Arti
27-11-2013, 15:14
kupiłam odkurzacz i okazało się po jakimś czasie że worki do niego z którymi miałam kłopot z założeniem ich bo spadały są niewłaściwe.
Kółeczko jezdne przy szczotce spada.

internetowe zakupy to jak kupowanie kota w worku :)
trzeba liczyć się z tym, że bubel w przesyłce może się trafić.

inka-ni
27-11-2013, 15:23
Witam kupuję przez Allegro szukam w sklepach i czytam komentarze wówczas kupuję,pościel bieliznę damską czjanik i wiele rzeczy nawet kafelki do łazienki znalazłam tez i wybrałam kolor.Zywność kupuję w Almie a zwłaszcza wędlinę i mięso zawsze świeże ładne tam też są opinie no i sugeruję się wytwórcami wędlin.Jeszcze zobaczę na wędlinek nie wiedzialam,że jest taki sklep,zobaczę czy jest w moim rejonie.
Jestem zadowolana z zakupów przez internet,gdyż mam problem z dalszym chodzeniem.To tyle co ja mogę w tej dziedzinie powiedzieć.

inka-ni
27-11-2013, 15:27
kupiłam odkurzacz i okazało się po jakimś czasie że worki do niego z którymi miałam kłopot z założeniem ich bo spadały są niewłaściwe.
Kółeczko jezdne przy szczotce spada.

internetowe zakupy to jak kupowanie kota w worku :)
trzeba liczyć się z tym, że bubel w przesyłce może się trafić.
A czy w sklepie nie trafia się kupic bubla? Trzeba też dobrze przeczytać instrukcję by samemu czegoś nie uszkodzic.

gratka
27-11-2013, 16:09
Przez Internet kupuję książki, zabawki i gry komputerowe dla wnukow, trochę odzieży, np są piękne szale i rękodzieło.
Plus dodatni jest taki, ze mogę się dlugo zastanawiać, poczytać na temat zakupu.
Jak dobrze szukam, to trafiam na wyprzedaże, a towar przywożą do domu.
W jesieni kupiłam sadzonki irysow i cebulki innych kwiatków.
Trzeba czytać opinie kupujących.

zynagra
27-11-2013, 18:47
Witam wszystkich dawno nie zaglądałam na forum ,a dziś natknełam się na temat zakupów ,korzystam ze sklepów internetowych kupuje odzież ,wszystkie zakupy są jak dotąd trafione w 10.mogę się zastanowić ,porównać.Kupuję w sprawdzonych sklepach.Pozdrawiam. :* :*

bachor
27-11-2013, 20:08
Przez internet kupuję odzież, telewizor, kuchenkę,lodówke,
żywność w Almie - zawsze świeże mięso, wędliny ,
garmazerka ... super dobre sery ,,,Dostawa szybka i
wszystko na 5 .

BognaM
01-12-2013, 18:36
Może komuś przyda się informacja, ze jutro jest Dzień Darmowej Dostawy. Wiele e-sklepów przyłączyło się do akcji i zakupy jutro zrobione będą wysłane bez opłaty przesyłki. Lista sklepów na www.dziendarmowejdostawy.pl

Rysbar
19-12-2013, 19:57
Ostrzeżeń nigdy nie za dużo, tym razem chodzi o zakup czekolady:
http://di.com.pl/news/49256,0,Uwaga_na_3czekoladypl_Nie_kupisz_slodyczy_ tylko_usluge_za_149_zl_miesiecznie-Marcin_Maj.html
Pozdrawiam.

profesorek
17-07-2014, 09:30
Ja w ostatnim czasie robię coraz częściej zakupy przez internet. Mieszkam na co dzień na wsi i nie zawsze chce sie wychodzić z domu albo tym bardziej do centrum handlowego.
Warto jest wykorzystać takie kody rabatowe (http://kodrabatowy.co/) - na stronie jest ich wiele, ciagle pojawiają sie nowe i dzięki nim można trochę zaoszczędzić.
Są tam na przykłąd ciekawe promocje na książki do Merlina z 30% zniżką a także na płyty, które można tam kupić ponad 90% taniej tak wiec na moje oko warto.
Kategorii jest wiele ale można wpisać taką jak nas interesuje.

Robert99
18-12-2015, 08:44
Przez internet kupowałem tylko książki i filmy, ale syn pokazał mi, że coraz częściej można kupić takie codzienne rzeczy. Teraz kupuję w tym sklepie http://www.higiena.net.pl/produkty/sprzet-sprzatajacy,2,9621 sprzęt sprzątający taki do domu. Płyny, ścierki, mopy dostaję pod drzwi, nie muszę nikogo prosić o pomoc w wyprawie do sklepu.
Takie rozwiązanie coraz bardziej mi się podoba, tylko trzeba mieć sprawdzony sklep.

danam1
18-12-2015, 13:51
Ja po udarze jestem zmuszona do zakupów w necie.
Kupuje wszystko czego potrzebuję.Na Allegro jest troche drogi transport:( Spożywcze przywozi mi Tesco,Alma i Piotr i Paweł.
Artykuły przemysłowe sprawdzam na Ceno i wybieram najlepszą dla mnie opcje.Generalnie jestem zadowolona bo dostarczaja do domu.Najgorszy transport jest ,,Kurier 48"to Poczta polska"
Zamiast dostarczyc zamówienie to przysyłają SMS-m wiadomość
,,przesyłka awizowana na poczcie:mad: Już 2 razy tak mnie załatwili.Teraz unikam zakupów w sklepach które korzystaja z tego ,,dostarczyciela"

Mermera
07-01-2016, 07:08
Ja również robię zakupy przez internet bo jest to wygodniejsze. Na początku nie mogłam się przekonać ale obecnie widzę,że jest to tak samo bezpieczne jak zwyczajne ( o ile wybierze się odpowiedni sklep...).

Na przykład sporo sprzętu zamówiłam na stronie sklepu RTV EURO AGD. Mają tam dobre ceny, .zamówienie jest proste. W sklepie pracuje zorientowana obsługa tak wiec bez problemu mozna do nich zadzwonić i dopytać się o dany produkt. Jestem również zadowolona z szybkości realizacji zamówienia. Zwykle dany produkt miałam już w dwa dni w domu.

bronczyk
07-01-2016, 21:24
Ja kupuję w sieci i to sporo. Nie mam żadnych zastrzeżeń co do dostarczania paczek. Poczta też bardzo sumiennie przynosi mi przesyłki. Sporo sklepów jak się zamówi za pewną kwotę nie pobiera opłat za dostawę. Z czego korzystam.

mariannaa
05-03-2016, 19:56
Ja często robię zakupy w internecie, szczególnie lubię kupować zabawki moim wnukom w sklepie http://dladzieciaczka.pl/ znajduję tu rewelacyjne prezenty

Baisa
12-04-2016, 13:17
Ja często robię zakupy jednak polecam na to uważac bo ceny w sieci mogą być bardzo różne. Najlepiej jest porównać sobie oferty w porównywarce. Wiele porónywarek obejmuje jedynie sklepy ale tutaj możecie sobie zobaczyć również ceny na aukcjach internetowych:
https://www.targomat.pl/

Jakiś czas temu za pomocą porównywarki wyszukałam dla siebie odpowienią pralkę.Dobra strona, można sie na niej dobrze zorientować w temacie.

promienna
19-04-2016, 08:46
A kupujecie sprzęty AGD i RTV przez internet? Ja zastanawiam się nad zakupem telefonu. Czytałam nawet jakiego telefonu dla seniora szukać na sprzedajemy.pl (https://sprzedajemy.pl/poradnik/telefon-komorkowy-dla-seniora-ktory-wybrac-jak-wybierac,517) i mam kilka typów. A Wy? Jakich używacie?

anxik
20-04-2016, 22:01
Witam serdecznie. :)

Jeśli macie Państwo chwilkę, proszę o wypełnienie anonimowej ankiety. Wyniki służyć będą celom badawczym.
Każde wypełnienie będzie dla mnie bardzo cenne.
Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam. :)

Proszę kliknąć poniżej, aby otworzyć ankietę.

https://www.ankietka.pl/ankieta/221545/zachowania-konsumentow-na-rynku-uslug-turystycznych-w-internecie.html

Romy
28-05-2016, 10:34
melduję, że jako seniorzy kupujemy w internecie najwięcej kupujemy zabawek (http://www.urwis.pl/), a w obsługi uczą nas najmłodsi :* :)

euraka
18-07-2016, 10:53
Ja zamawiałam praktycznie wszystkie sprzęty do domu przez internet. Jest o wiele taniej. Staram się jednak robić bezpieczne zakupy i nie ufam mało znanym sklepom. Mało było informacji o oszustwach? Zwykle wybieram większe, sprawdzone sklepy. Dużo razy robiłam zakupy w sklepie internetowym rtv Euro agd. Dużą zaletą jest tam mozliwość zamówienia sobie sprzętu z ich sklepu internetowego do sklepu stacjonarnego i możliwość odbioru tego na miejscu Dzięki temu mozna sobie zobaczyć czy sprzęt nam odpowiada.

Jeśli chodzi o większe sprżety to jest tam również mozliwość wniesienia do domu.

Romy
15-09-2016, 16:58
Za wniesienie jest dopłata, ale i tak to jest dobra strona zakupów.

Mar-Basia
15-09-2016, 17:10
Nie bylabym taka pewna. Pelno oszustow czeka na naiwniakow. Cos o tym wiem. Od marca usiluje wyegzekwowac zamowiony i zaplacony zakup. Firma wyparowala.

wojciech55
06-02-2017, 01:32
Ostatnio sporo szumu było z fałszywymi sklepami internetowymi - oferowały produkty (głównie elektronikę, telewizory...) po wyjątkowo niskich cenach, działały przez kilka tygodni przyjmując zamówienia (i pieniądze), a później ślad po nich zaginął.

Osobiście kupuję w Internecie tylko na Allegro. A jeśli w sklepie internetowym, to tylko w jakimś naprawdę popularnym (np. Electro).

wesolysenior
06-03-2017, 13:34
Ja często robię zakupy internetowe bo okazały się o wiele korzystniejsze niż te, robione w sklepach stacjonarnych. Ostatni szukałam sprzętu AGD i co oferowano mi w tradycyjnych sklepach wcale mi się nie spodobało. Znalazłam świetne blendery w ofercie na stronie zadowolenie.pl/agd-male/do-kuchni/blendery gdzie udało mi się kupić dokładnie to, czego szukałam za znaczenie mniejsze pieniądze. Dlatego w moim przypadku, sklepy internetowe przodują nad stacjonarnymi.

jacek001
24-03-2017, 21:55
Większość z nas kupuje w internecie - i bardzo dobrze. Jest taniej, większy wybór, łatwiej porównać ceny no i nie trzeba się ruszać z miejsca. Sam mieszkam na wsi i koszt dojazdu do sklepu jest zazwyczaj wyższy niż koszt dostawy ze sklepu internetowego. Wielu z Was poleca sobie adresy dobrych sklepów, ale nasze zainteresowania są tak zróżnicowane, że trudno tą metodą znaleźć dobre źródło artykułu, który nas interesuje. Niekiedy polecenie może być po prostu reklamą - i tak się zdarza. Więc jak znaleźć dobre źródło zakupów w internecie?
- sprawdź ceny w porównywarkach typy ceneo.pl czy skąpiec.pl, a przede wszystkim na Allegro - tam jest zazwyczaj największy wybór i często najniższe ceny
- na Allegro warto zawsze sprawdzać opinie i komentarze
- zastanów się czy potrzebujesz nowy wyrób, czy może również być używany. Allegro jest również źródłem używanych rzeczy i często wyrób w bardzo dobrym stanie może być sprzedawany za 50% ceny nowego. Używane rzeczy można kupić także na olx.pl lub gumtree.pl - tu zazwyczaj kupuje się większe gabaryty, np. meble (kiedyś kupiłem świetną chłodziarkę przez olx.pl) i w grę wchodzi tylko odbiór własny a nie wysyłka.

wesolysenior
10-05-2017, 12:13
Moim zdaniem takie zakupy są jak najbardziej korzystne i przewyższają sklepy stacjonarne. Mają ciekawsze oferty i atrakcyjniejsze ceny. Tak jest w przypadku mojego ulubionego sklepu http://www.urwis.pl/dla-najmlodszych/baczki w którym często kupuję zabawki dla moich maluchów i do którego mam największe zaufanie.

montak
21-08-2017, 00:45
Ja często kupuję przez internet. Zakupy spożywcze z dostawą do domu - Tesco, poza tym Allegro, bilety lotnicze..... i czasem jeszcze coś, np. książki. :)

Eve 2
21-08-2017, 14:41
Również robię zakupy przez internet, zwłaszcza w Tesco, ale też drobny sprzęt, tylko ze sprawdzonych znanych sklepów.
Nie kupowałam mebli i nie wiem czy płaci się za wniesienie, na pewno w stacjonarnym sklepie trzeba.
Dobrą opcją jest to, że można kurierowi płacić kartą.:)

antonio3
29-08-2017, 20:10
Jeżeli ktoś z Was planuje zakup nowego telewizora, to tutaj znalazłem ciekawy ranking https://www.morele.net/wiadomosc/ranking-telewizorow-2017-polecane-modele-jaki-telewizor-wybrac/1157/ Kupując telewizor, warto było by wybrać najlepszą opcję, która zmieści się w naszym dysponowanym budżecie.

remigiusz
06-11-2017, 17:06
Ja w sieci kupuje przeróżne rzeczy, jeśli chodzi o obuwie to moim ulubionym sklepem jest Deichmann i nie dawno odkryłem że mają też sklep internetowy http://www.deichmann.com/PL/pl/shop/welcome.html więc nie omieszkałem kupić sobie butów na jesień również w sieci.

cudak3
13-12-2017, 17:15
Zakupy w sieci to bardzo duża wygoda jak dla mnie, nie lubię stać w kolejkach. Ostatnio szukam jakiś dobrych opon, bo mam już trochę zjechane obecne zimówki i znalazłem coś takiego http://chiniewicz.pl/kategoria-produktu/opony/ Nowe, to nowe, nie ma się co oszukiwać.

AnnMil
14-12-2017, 17:49
Ja długo nie mogłam się przekonać do zakupów przez internet. Bałam się, że wpłacę pieniądze i ktoś mnie oszuka…Rodzina nalegała, żebym spróbowała i dałam się w końcu namówić. Od tej pory bardzo często kupuję różne rzeczy przez internet. Po pierwsze nie muszę nigdzie wychodzić, a po drugie często jest taniej niż w sklepie.

krysia1960
15-12-2017, 11:02
jak się zamawia przez internet warto korzystać z porównywarek cen, wtedy możemy sprawdzić gdzie jest najtaniej. Ja zawsze tak robię i jak sprawdzam ceny z innych sklepów to jestem w szoku jak sprzedawcy niekiedy zawyżają ceny.

leszeklex
24-01-2018, 09:58
Ja często kupuję przez internet sprzęt elektroniczny albo agd, żeby nie trzeba było jeździć i nosić ;) Ale i tak wolę zobaczyć najpierw ten sprzęt na żywo w sklepie stacjonarnym

DariuszS
08-03-2018, 11:16
odkąd syn mnie wprowadził w możliwości jakie daje internet to kupuję dość często w sklepach internetowych, jak kupujecie coś w internecie to warto wiedzieć, gdzie są specjalne rabaty dla nas seniorów - tutaj jest lista sklepów z rabatami dla seniorów http://rabatseniora.pl/e-sklepy/

kowdan
25-04-2018, 12:56
Ja długo nie mogłam się przekonać do zakupów przez internet. Bałam się, że wpłacę pieniądze i ktoś mnie oszuka…Rodzina nalegała, żebym spróbowała i dałam się w końcu namówić. Od tej pory bardzo często kupuję różne rzeczy przez internet. Po pierwsze nie muszę nigdzie wychodzić, a po drugie często jest taniej niż w sklepie.

Mam podobnie. Kiedyś nie miałem przekonania do zakupów internetowych. Musiałem coś obejrzeć i dopiero jak to zobaczyłem to kupowałem. Od jakiegoś czasu jednak coraz częściej kupuję w ten sposób. Jest taniej, wygodniej. Większy wybór.

A skoro jesteśmy już w temacie polecania sobie sklepów internetowych to polecam zajrzeć sobie do sklepu stylowe dodatki:
http://www.stylowe-dodatki.pl/posciel-satynowa

Kupowałem tam pościel i koce i jestem zadowolony z jakości w stosunku do ceny.

Otvarta
08-05-2018, 14:12
Hej, znacie jakieś fajne zniżki dla seniorów podczas zakupów internetowych?

Jadzia321
21-05-2018, 16:25
Też często robię zakupy - z tesco zamawiam ciężkie rzeczy jak woda czy cukier, żeby nie dźwigać, z media marktu ostatnio zamawiałam pralkę. Mili Panowie wnieśli i zamontowali (za dodatkową oplata). Reszta zakupow raczej sama - warzywa i owoce sobie lubie zobaczyc, najgorzej z ciezkimi rzeczami...

natalik45
26-09-2018, 10:39
Ja ostatnio kupuje na https://medido.pl/. Córka mnie nauczyła. Są tam różne artykuły medyczne i higiniczne, nie trzeba chodzić do apteki i stać w kolejkach.

babciairenka
27-09-2018, 14:34
A ja szukam dresów, jakiś wygodnych, mogą być ciemne. Córka pokazała mi takie https://domodi.pl/odziez/odziez-damska/odziez-sportowa-damska/dresy-damskie które będą najbardziej odpowiednie dla kobiety w moim wieku?

urszula-kol
27-09-2018, 14:55
Ja wolę kupować na allegro.
Tu jest do wyboru sporo dresów.
https://allegro.pl/listing?string=dresy%20damskie%20komplet&order=m&bmatch=baseline-var-fas-1-2-0725&stan=nowe

polka025
28-09-2018, 12:19
https://google.pl też zaczynacie od tej strony zakupy?

aldonamajer
04-10-2018, 14:54
ja nie kupuje przez internet

Limonkaa
11-11-2018, 10:10
A ja zastanawiam się nad zakupem filtru prysznicowego. Myślę, że jest to doskonała myśl. Dzięki niemu dostarczysz witaminę C do swojego organizmu, a i prysznic okaże się zdrowszy dla skóry. Teraz jeszcze na stronie https://malahit.pl/brands/vitarain/ są 30% rabaty i między innymi filtr prysznicowy mały Vitarain kosztuje 99,90 zł. Możesz wybrać swój ulubiony zapach, ja wybrałam różany.

Justine
14-11-2018, 12:17
Ja korzystam ze sklepów internetowych kiedy wiem, że daną rzecz będzie mi trudno znaleźć stacjonarnie lub zajmie mi to sporo czasu. Nawet wczoraj robiłam zakupy w sklepie online z akcesoriami rowerowymi (https://dmbike.pl/). Kupiłam lampę rowerową przednią, ponieważ teraz kiedy szybko się robi ciemno na zewnątrz jest niezbędna.

liwia09
01-12-2018, 20:51
niestety nie wszyscy sprzedający są uczciwi o czym się przekonałam osobiście. dlatego ubezpieczyłam swoje zakupy w necie w banku raiffeisen. senior jak student do bogaczy nie należy i każdy grosz się liczy.

alina58
16-12-2018, 12:10
Kupiłam ostatnio ubezpieczenie na życie w Internecie na stronie Cuk https://cuk.pl/ubezpieczenia/zdrowie_i_zycie/ubezpieczenie_na_zycie

lay
12-02-2019, 17:52
Ja również wolę kupować online, bo jest wygodniej. Nawet buty ostatnio zaczęłam sobie tutaj zamawiać https://www.czasnabuty.pl/pol_m_Obuwie-damskie_Kalosze-damskie-105.html bo raz że taniej, to szybciej załatwiam temat. Normalnie chodząc po galeriach tracę więcej czasu

zamojska
13-02-2019, 10:48
Są tu jacyś seniorzy, którz np. dziergają ? Na portalu Ficori możecie sprzedawać swoje prace. https://ficori.com/

Basia_1955
24-02-2019, 19:39
Od jakiegoś czasu mam spore problemu z chodzeniem, więc zdecydowałam się kupić balkonik, który znalazłam na https://www.pomocedlaseniora.pl/92-wozki-i-balkoniki. W zasadzie mają tak szeroki i przydatny asortyment, że robię tam zakupy dosyć regularnie jak tylko znajdę coś ciekawego

Fanka_herbaty
12-03-2019, 10:46
Jestem wielką fanką zakupów internetowych, które jeszcze kilka lat temu stanowiły dla mnie czarną magię. Szybko okazało się jednak, że nie taki diabeł straszny jak go malują. Dokonywania internetowych zakupów nauczył mnie mój wnuczek, dla którego internet nie stanowi żadnych tajemnic. Dzięki Mareczkowi odkryłam doskonale zaopatrzony sklep internetowy z herbatami (https://pysznaherbata.pl), w którym regularnie kupuję moją ulubioną białą herbatę. Napar z białej herbaty ma bardzo delikatny, subtelny smak, za którym wprost przepadam. Bardzo cieszy mnie to, że jeśli chcę coś kupić, to nie muszę już nawet wychodzić z domu.

marian45
15-03-2019, 12:41
Z tymi zakupami przez internet cały czas trzeba uważać, bo co rusz zamykają jakieś podejrzane serwisy. Mój syn zawsze mi powtarza, żebym w razie czego się go pytał, czy dana strona jest bezpieczna czy nie. Z reguły jak kupuję to robię to na allegro, ale widzicie, tam tez nie można być niczego pewnym. Tylko zaufane sklepy.

Pola_Lins
18-03-2019, 15:56
Bardzo lubię zakupy internetowe, uważam, że kupując online możemy liczyć na znacznie atrakcyjniejsze ceny produktów niż w sklepach stacjonarnych. W zeszłym miesiącu kupiłam piękne, mosiężne żyrandole. Sklep internetowy (https://www.lampy-esklep.pl/oswietlenie-wewnetrzne/lampy-sufitowe/lampy-wiszace/zyrandole)z lampami, w którym je nabyłam posiadał znacznie atrakcyjniejsze ceny niż wszyskie sklepy stacjonarne w moim mieście. Wybór był więc oczywisty.