PDA

View Full Version : Potrzebuję Państwa pomocy!


Magnolia
05-01-2008, 12:04
Witam serdecznie!
nazywam się Katarzyna Środa, jestem studentką socjologii na Uniwerystecie Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. Piszę pracę nt. różnych form aktywności osób, które ukończyły co najmniej 50 rok życia. Stąd też moja prośba o odpowiedź na niniejsze pytania:Jak spędza Pan/i wolny czas?A może cały wolny czas pochłaniają różne zajęcia?(jeżeli tak, to jakie?)

Proszę o odpowiedzi na forum lub mailowe -> katarzyna.sroda@gmail.com

Z góry uprzejmie dziękuję :)

hannabarbara
05-01-2008, 12:22
Kasiu! Wolny czas? To znaczy, wszystko co robimy po zrobieniu zakupów, sprzątaniu, gotowaniu, opiece nad wnukami, swoimi zwierzakami i innymi obowiazkowymi sprawami? Czy tak? Oj, jest tego dużo! Jak się uporam z pracami przymusowymi, to Ci wyślę mailem.

kufa86
05-01-2008, 13:25
Droga Kasiu,
jak skończę pięćdziesiątkę, zajmę się głównie hobby - seksem przede wszystkim.

kufa86
05-01-2008, 13:28
Nie wiem co się porobiło, nie mogę usunąć nadmiaru.
A aż taki ostry to ja nie jestem.

kubki
05-01-2008, 14:01
Seniorze Kufo - nie wstyd tak się odzywać do młodej dziewczyny a fe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

kufa86
05-01-2008, 14:38
Młode dziewczyny lubią starszych panów.
Dlaczego mam być nieszczery?
Masz coś przeciwko seksowi?

enia60
05-01-2008, 16:18
oj Kufa,Kufo......?

ammi1952
05-01-2008, 16:43
O, co ja widze z kufy to seksoholik gawędziarz chociaz sobie o tym poględzi

Ewita
05-01-2008, 18:14
Droga Kasiu,
jak skończę pięćdziesiątkę, zajmę się głównie hobby - seksem przede wszystkim.
A o której pięćdziesiątce mówisz, Kufo??? O tej drugiej?:D

Lila
05-01-2008, 18:19
Droga Kasiu,
jak skończę pięćdziesiątkę, zajmę się głównie hobby - seksem przede wszystkim.

Z głębi serca dam ci radę : zacznij już teraz z tym hobby,bo ono wymaga nakładu sił,a tych może ci braknąć.

kufa86
05-01-2008, 18:42
A o której pięćdziesiątce mówisz, Kufo??? O tej drugiej?:D
O tej pierwszej, którą wypiłem,
o tej drugiej, którą wypiłem,
hobby się zająłem, dzisiaj już się nigdzie nie szlajam.
Mogę pisać na dowolne, frapujące tematy.

babciela
05-01-2008, 19:05
Kochane moje senioritki i seniorzy-rozpoczynam kampanie o nasze emerytuty i renty.Ja kiedys pisalam,że doszlam droga logicznego myslenia ,ze jestesmy-my emeryci- w sposob nie wyrażę sie jaki oszukiwani przez pa nstwo.Mianowicie nieprawnie mamy odciagany podatek od naszych nedznych groszy.Zwracam sie do Was-piszcie do swoich poslow czy poslanek o interpelacje poselska w tej sprawie na forum sejmu.ByC może wygramy coś.Ja pisalam do rzecznika praw obywatelskich-odpowiedz taka -jest ustawa sejmowa.że niektorzy sa zwolnieni z tego podatku,mniej szczęsliwi -nie.Będa walczyć o to aby wszyscy byli zwolnieni.Nie zrobiono do tej pory nic,wiec bierzmy sprawe w swoje rece.Bardzo prosze o ewentualne pytania na priv.ROBMY COS-jestesmy jednym z najwiekszych elektoratow.Nie wiem jak zalozyć specjelny blog -prosze o podpowiedz.Pamietajcie ,że ja jestem dość konsekwentna.PROSZE O POMOC

Basia.
05-01-2008, 19:14
myślę, ze trzeba założyć specjalny wątek poświęcony tylko i wyłącznie temu tematowi. Co o tym sądzisz?

bogda
05-01-2008, 19:15
Alw sam wątek to nic nie da, przecież oni tutaj nie wchodzą i nie czytają i nie będą wiedzieć o co nam biega...

POLA
05-01-2008, 19:18
właśnie miałam to zaproponować. Zajrzyjcie do wywiadu z Palikotem (Przekrój), może on w czymś pomoże? W końcu to bliski "kumpel" premiera...

Basia.
05-01-2008, 19:19
Alw sam wątek to nic nie da, przecież oni tutaj nie wchodzą i nie czytają i nie będą wiedzieć o co nam biega...
myślałam żeby założyć wątek w dziale "prawa seniorów", nie zrozumiałam czy Eli chodzi o pisanie bloga czy o dyskusję na wątku? Możemy poprosić Joasię adminkę żeby ten wątek figurowal zawsze na stronie głównej klubiku, wtedy będzie widoczny dla wszystkich.

Basia.
05-01-2008, 19:21
właśnie miałam to zaproponować. Zajrzyjcie do wywiadu z Palikotem (Przekrój), może on w czymś pomoże? W końcu to bliski "kumpel" premiera...
możemy do niego napisać a oprócz tego zgłaszać sprawę w biurach poselskich.

babciela
05-01-2008, 19:22
Bogda to nie chodzi o to ,aby to ktos z sejmu to przeczytal l.Mamy sami to zaltwić.Chodzi o to aby jak najwieksza ilość emerytow udala sie do biur poselskich w swoich miastach i prosila pisemnie o interpelacje poselska na forum sejmu o zniesienie podatku emerytom

POLA
05-01-2008, 19:25
myślałam żeby założyć wątek w dziale "prawa seniorów", nie zrozumiałam czy Eli chodzi o pisanie bloga czy o dyskusję na wątku? Możemy poprosić Joasię adminkę żeby ten wątek figurowal zawsze na stronie głównej klubiku, wtedy będzie widoczny dla wszystkich.
Eli chodzi o to, aby emeryci włączyli się w akcję i mobilizowali swoich posłów, można to robić drogą elektroniczną, a wątek na forum służyłby ewentualnej wymianie myśli i informacji ze strony Eli, która chce pilotować problem. Tak to rozumiem.
http://przekroj.pl/index.php?option=...1&limitstart=0

babciela
05-01-2008, 19:25
palikot nam nic nie zalatwi.Zalozmy osobny blog-może Ty-Basiu albo Ewitko-ja n ie umiem,i bede pisala jak to widze.Sprawa jest do wygrania!!!

bogda
05-01-2008, 19:27
No to wszystko jasne.....popieram :)

Ewita
05-01-2008, 19:28
byłoby opracować jednolitą treść pisma, które każda z nas zaniosłaby do swojego regionalnego biura. Mogę treść opracować, poproszę o wytyczne. O blogach pojęcia nie mam, niestety.

POLA
05-01-2008, 19:29
możemy do niego napisać a oprócz tego zgłaszać sprawę w biurach poselskich.
przeczytaj przy okazji wywiad, co prawda o emerytach nic tam nie ma, ale przecież podatek od emerytur to absurd, a on z tym ma wojować.

Basia.
05-01-2008, 19:29
żeby ten wątek był przyklejony na stałe na stronie głównej klubiku. Otwórzmy go w dziale "prawa seniorów". Kto otwiera?
Ewita ma rację, trzeba opracowac jednolity tekst pisma.

Basia.
05-01-2008, 19:31
przeczytaj przy okazji wywiad, co prawda o emerytach nic tam nie ma, ale przecież podatek od emerytur to absurd, a on z tym ma wojować.
przeczytałam i napiszę do niego w tej sprawie, trzeba próbowac wszędzie.

POLA
05-01-2008, 19:32
palikot nam nic nie zalatwi.Zalozmy osobny blog-może Ty-Basiu albo Ewitko-ja n ie umiem,i bede pisala jak to widze.Sprawa jest do wygrania!!!
Palikot nie pomoże?

babciela
05-01-2008, 19:37
Jeszcze jedno-sprawe można oddać do Trubunalu Konstytucyjnego-ale wtedy musialaby przejść przez wszystjie szczeble sądów-a to sami wiecie -potrwa z 10 lat.Majac pismo rzecznika praw obywatelskich i ewentualna odpowiedz poslow na nasz poostulat-można sąd ominąć.A chodzi o to że my dostajemy emerytury,ktore już raz były opodatkowane-podczas czynnego wykonywania naszej pracy zawodowej.Czy ja jasno piszę-ja nie jestem prawnikiem!

Basia.
05-01-2008, 19:38
PODATEK OD RENT I EMERYTUR w dziale "prawa seniorów". Ciekawa jestem czy adminka zgodzi się żeby był na zaś widoczny na stronie głównej klubiku.

babciela
05-01-2008, 19:39
Ja myśle ,że nie trzeba opracowywać jednolitego tekstu-Krotko napisac tylko o tym, że prosimy o wyjanienie dlaczego nalezymy do grupy emerytow nieuprzywilejowanych(sa grupy ktore nie płaca podatkow-sądownictwo,wojsko itd),i czy to jest zgodne z karta praw obywatela RP.Potem cos takiego-prosze pana,=pania o zajęcie sie naszym problemem.Pamietajmy że jesteśmy najliczniejszym elektoratem

POLA
05-01-2008, 19:47
Jeszcze jedno-sprawe można oddać do Trubunalu Konstytucyjnego-ale wtedy musialaby przejść przez wszystjie szczeble sądów-a to sami wiecie -potrwa z 10 lat.Majac pismo rzecznika praw obywatelskich i ewentualna odpowiedz poslow na nasz poostulat-można sąd ominąć.A chodzi o to że my dostajemy emerytury,ktore już raz były opodatkowane-podczas czynnego wykonywania naszej pracy zawodowej.Czy ja jasno piszę-ja nie jestem prawnikiem!
Jasno piszesz, niedawno któryś z posłów o tym mówił w jakiejś audycji radiowej, nie pamiętam szczegółów.
A jak przeczytasz wywiad z Palikotem, to może stwierdzisz, że w ramach walki z absurdami i to by włączył do prac swojej komisji?
Wywiad:
http://przekroj.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=3338&Itemid=57&limit=1&limitstart=0

Alsko
05-01-2008, 21:14
Palikot wyraznie powiedział w wywiadzie, że komisja nie będzie zajmowała się podatkami.

Magnolia
06-01-2008, 16:20
Dziękuję Państwu za dotychczasowe odpowiedzi, mimo iż pod koniec nastąpiły małe dygresje od tematu ;) jestem strasznie zadowolona, bo obawiałam się, ze nikt nie odpisze..Czekam na kolejne posty i serdecznie pozdrawiam!!

largetto
06-01-2008, 17:31
rano - po ablucjach spacer z pieskiem do lasu, później śniadanko, przygotowanie do obiadu, tzw. domowy kierat: pranie, sprzątanie..... w międzyczasie necik, odbiór poczty, pogaduszki na forum , ściąganie muzyczki, wyjazd na pływalnię,
po południu - szkoła UTW , zależy jak czas pozwoli, choreoterapia, kinezjologia, tai-chi.....
po powrocie kieracik domowy + pomoc dziecku w nauce,
wieczorem po kąpieli necik, rozmowy na gg, na naszej klasie.....
w między czasie robótka na drutach / sweterek, skarpety, szaliki..../
No jeszcze robienie ciekawych zdjęć, tworzenie albumów.....
no a nocka - spanie i nie tylko :D
myślę że czas wypełniony całkowicie.
pozdrawiam

emka46
06-01-2008, 17:52
podziwiam Cię,ja na nic nie mam czasu,jak zrobie jedno,szwankuje drugie,chociaż kiedyś było lepiej.

largetto
06-01-2008, 17:59
staram się wypełnić swój czas ,aby nie myśleć o problemach i powracającej przyjaciółce Depresji :)
nie wiem jak długo mi się to uda

a drutowanie przynosi wymierne korzyści: jestem tanio i modnie ubrana :)