PDA

View Full Version : Od dziś karty SIM prepaid do rejestracji - komentarze


31.174.105.xxx
26-07-2016, 09:18
Komentarz do artykułu: Od dziś karty SIM prepaid do rejestracji (http://www.internet.senior.pl/153,0,Od-dzis-karty-SIM-prepaid-do-rejestracji,24512.html)
--------------------
Karty wcześniej kupione tzn. przed 25/07/2016., są ważne do 1 luty 2017. To jest pokłosie wejścia w życie 02/07/2016., ustawy antyterrorystycznej czyli permanentnego stanu wyjątkowego w RP/PiS.
Ps. Wczoraj w wiadomościach TVN była informacja, że firma PLAY dodatkowo wprowdza rejestrację kart internetowych do modemów od 25.07/2016. Nie jestem pewien czy to jest pewna wiadomość, będą wiedział na 100% przy doładowaniu, ale dopiero po 15 czerwca br. Moim zdaniem, jesteśmy totalnie inwigilowani i sprzedawani. Tajemnicą poliszynela jest, że kwitnie handel naszymi danymi osobowymi! To takie niewolnictwo XXI wieku! "Lepszy na wolności kąsek lada jaki, niżli w niewoli (PO/PiS) przysmaki. Do refleksji! Pozdro. Senior/plus.

Witek66
26-07-2016, 16:00
Zawsze miałem telefon na kartę, bo dzisiaj NIE DA się mieć stacjonarnego - reklamiarze wydzwaniają co chwila. Ludzie z tel. na abonament też mają więcej telefonów z firm. Cenie sobie święty spokój, ale widać ze on się skończy.

Kaima
26-07-2016, 22:43
Miałam telefon w Orange na abonament, ale jakiś czas temu zrezygnowałam z abonamentu i mam teraz ten sam numer, w tej samej sieci, ale na kartę. Czy też muszę rejestrować się?

weronika1
27-07-2016, 08:09
Miałam telefon w Orange na abonament, ale jakiś czas temu zrezygnowałam z abonamentu i mam teraz ten sam numer, w tej samej sieci, ale na kartę. Czy też muszę rejestrować się?

"Tajemnicą poliszynela jest, że kwitnie handel naszymi danymi osobowymi! To takie niewolnictwo XXI wieku! "Lepszy na wolności kąsek lada jaki, niżli w niewoli (PO/PiS) przysmaki. Do refleksji! Pozdro. Senior/plus."

Wszyscy, którzy posiadają telefon komórkowy na kartę muszą go zarejestrować do końca grudnia. Kto nie zarejestruje, będzie miał wyłączony. Ta ustawa weszła w życie 1 czerwca.
Pozdrawiam.

Doc
27-07-2016, 10:28
Miałam telefon w Orange na abonament, ale jakiś czas temu zrezygnowałam z abonamentu i mam teraz ten sam numer, w tej samej sieci, ale na kartę. Czy też muszę rejestrować się?
Myślę, że nie musisz. Spisano Twoje dane osobowe, przy umowie o abonament.

Kaima
27-07-2016, 15:27
Dziękuję, Doc!:*

alladyn7
08-08-2016, 15:18
Z ta rejestracja kart sim to jest jakis cyrk...

weronika1
11-08-2016, 11:33
Warto wiedzieć

http://wolnemedia.net/handluja-zarejestrowanymi-kartami-pre-paid/

46.134.9.xxx
11-08-2016, 13:38
pis dąży do stworzenia państwa policyjnego wszechobecny monitoring rejestracja kart i co jeszcze wymyślą a wymyślą na pewno dążą do totalnej inwigilacji i kontroli nad obywatelami, cała ta sprawa uderza w operatorów ja mam to gdzieś zaopatrzyłam się w dwie zapasowe karty zarejestrowane w różnych miejscach polski dziwi mnie stanowisko MSW że nie protestuje uderzy to w policję jeżeli ktoś popełni przestępstwo w Krakowie i użyje karty zarejestrowanej w gdańsku na jakiegoś menela to życzę sukcesów w śledztwie i znalezienie winnego w przysłowiowym Berdyczowie i przenoszenia sprawy z miasta do miasta skutek zwiększenie etatów efekt państwo policyjne a do tego dąży pis a co do terrorystów to używają telefonów satelitarnych zabezpieczonych przed podsłuchem

frasag
11-08-2016, 15:21
Nie wiadomo czy handlujący tymi numerami gość gdzieś wyszabrował te dane do rejestracji, czy ktoś mu zarejestrował np. za 2 piwa- tak czy inaczej to jest jak posługiwanie się fałszywym dokumentem. Ale może jak zdarzy się kilka wpadek- np. z fałszywym alarmem to coś zmienią w przepisach. Prawdziwi przestępcy pewnie już dawno mają po kilka takich numerów, nawet po zmarłych i raczej takich numerów z ogłoszenia nie kupią, zwłaszcza że nigdy nie wiadomo czy to nie jest jakaś prowokacja służb specjalnych.

cudak3
21-08-2016, 20:36
już w necie można kupić zarejestrowane karty...

waclaw46
22-08-2016, 13:09
już w necie można kupić zarejestrowane karty...Kwitnie handel zarejestrowanymi kartami SIM. "W 3 dni zarobiłem 500 zł". Klienci to m.in. lekarze i prawnicy.http://next.gazeta.pl/next/7,151243,20577618,kwitnie-handel-zarejestrowanymi-kartami-sim-w-ciagu-trzech.html

Jak widać nasze społeczeństwo jest zaradne i myśli w przeciwieństwie do naszych przywódców.Bogaćcie się seniorzy jak możecie ,koniunkturę należy wykorzystać.

frasag
22-08-2016, 13:28
Czysty zysk:D - ale tylko do pierwszej wpadki nowego "właściciela" numeru i wizyty Policji u sprzedającego. Już go widzę zdziwionego na przesłuchaniach, albo i w sądzie. Ja mam 3 simy nie rejestrowane jeszcze i prawdopodobnie wszystkie, albo przynajmniej 2 z nich pójdą na śmietnik po wykorzystaniu kasy i przecięciu na pół.

77.252.231.xxx
07-09-2016, 14:45
No i co Policja przesłucha sprzedawcę, powie krótko sprzedałem bo już nie potrzebowałem a w końcu zapłaciłem zatem dlaczego mam nie sprzedać by kasę odebrać, lub zwyczajnie zgubiłem ten numer i tyle a że dużo ich mam nie zauważyłem. A po co panu tyle hmm bo mogę i chcę, a i sprzedaż nie jest raczej zabroniona.