PDA

View Full Version : www.nasza-klasa.pl

hannabarbara
13-11-2007, 12:54
Moja synowa znalazła w internecie serwis www.nasza-klasa.pl i uzależniła się od niego, jak my od seniorka. Zaraziła tym syna, który nawet jak do mnie wpada, choć na chwilę zagląda co się dzieje w jego klasie. Jeszcze jeden znajomy, kiedy chciał pokazać mi pewne zdjęcie, wskazał na te strony. Nie trudno się domyślić, że w maniactwo wciągnęłam się i ja. Założyłam tam swoje konto i odnalazłam swoje liceum. Nie zdziwił mnie fakt, że w mojej grupie wiekowej znalazłam tylko jedną osobę. Z innej klasy, ale chyba domyślam się z której. Fajnie jak wygrzebuje się z pamięci dawno zapomniane sprawy. Wszyskich, którzy tam zabłądzą uprzedzam, że sprawności tego serwisu daleko od doskonałości.Bardzo długo się czeka na załadowanie. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość, poruszając się po jego stronach.Zauważyłam również, że lepiej działa rano, pod wieczór się męczy i nabiera żółwiego tempa. Ale organizatorzy obiecują, że podejmą prace udoskonalające. Jednym słowem: polecam!9748

Lila
13-11-2007, 13:37
Jako ciekawostkę podam iż założyciel tego portalu,23-letni student informatyki ,stał się najmłodszym polskim milionerem,co potwierdza moje przekonanie ,że w naszym kraju pieniądze leżą na ulicy..:)

jolita
13-11-2007, 14:01
Ja z moją klasą mam doraźny kontakt, a raz na 5 lat (o czym pisałam w wątku o innej nazwie) spotykamy się na bardzo miłe pogaduchy...Niestety - do internetu nie mogę ich przekonać. Tylko ja uległam jego czarowi (może dlatego, że w naszej klasie byłam najmłodsza?!?). Szkoła była żeńska, a zebrany obecnie "babiniec" zachowuje się jeszcze bardziej niesfornie niż ongiś...ale to baaardzo przyjemna impreza!

finezja
13-11-2007, 14:26
dziękuję za tę stronkę ..nie wiedziałam o jej istnieniu ...i ja rownież znalazlam swoją klasę :)

hannabarbara
13-11-2007, 14:37
Jako ciekawostkę podam iż założyciel tego portalu,23-letni student informatyki ,stał się najmłodszym polskim milionerem,co potwierdza moje przekonanie ,że w naszym kraju pieniądze leżą na ulicy..:)
Facet od gg, też zarabia krocie. Kurczę, jak to działa? Czyżby za reklamy?W takim razie reklamodawcy to naiwni ludzie, bo np. ja usuwam je z ekranu, nawet nie przeczytawszy kawałka.

hannabarbara
13-11-2007, 14:50
P.S. Reklamy na seniorku czytam od deki do deski, bo Ci reklamodawcy pozwalają nam się wyżywać się do woli.

en_vogue
13-11-2007, 15:18
Dzięki za link do naszej klasy.Na pewno tam zajrzę ,może spotkam kogoś ze swej klasy :)

jolita
13-11-2007, 16:13
Na wszelki wypadek zajrzałam na listę obecności. Niestety od 3 lutego wiszę samotnie...

Kazimierz
05-01-2008, 17:47
Czy już ktoś znalazł kolegów (koleżanki) ze swojej klasy? Ja jeszcze nie,ale moja żona,była nauczycielka,znalazła ich mnóstwo w klasie szkoły podstawowej,w której kilka lat temu uczyła. Byli nauczyciele,po zarejestrowaniu się jako nauczyciele,mają największe szanse spotkać ze swymi b/uczniami w internecie.Mój syn,jak tylko usłyszał o tym w tv z trudem zalogował się (server jest teraz oblężony),ale znalazł masę kolegów i koleżanek z podstawówki,liceum i politechniki.Ja się zarejestrowałem,utwożyłem nowe klasy i teraz czekam na odzew. To może potrwać,bo stare roczniki są mocno przerzedzone.

Lila
05-01-2008, 17:59
ja znalazłam kilka koleżanek ,oraz byłego adoratora,który na nieszczęście zamieścił swoje zdjęcie..

Ooooo ,ja za nic tego nie zrobię,po tym doświadczeniu.
A taką miał piękną czuprynę,eeech...:)

POLA
05-01-2008, 18:45
znam ten adres, rzeczywiście z logowaniem są pewne kłopoty, ale od stycznie miało być lepiej. Jeszcze nie sprawdziłam.
Portal robi furorę, z autorami był wywiad w TV.

babciela
05-01-2008, 18:52
A ja znalazlam mnostwo koleżanek i kolegow z klasy i podstawowej i średniej.Zdjecia nie zamieszczalam !!!.Widze że wszyscy moi znajomi z klasy maja ten sam problem,gdyż tylko jeden odwazny sie znalazl i zamiescil zdjecie.Portal jest fajny,tylko bardzo ciezko sie do niego dostać

jolita
05-01-2008, 19:03
Jestem już od daaawna... tylko szkopuł w tym, że mój rocznik nie aprobuje komputerów. Trafiła mi się 1 koleżanka z równoległej klasy, której oczywiście zaprotegowałam Klubik i od jakiegoś czasu uczestniczy w naszych spotkaniach, a z pozostałymi spotykam się w realu raz na 5 lat (teraz dopominają się o częstsze spotkania, ale organizacja należy....oczywista do mnie!!)

wuere'le
05-01-2008, 20:21
Z mojej klasy i podstawowej i średniej nikt się nie pojawił, szkoda. Albo jestem juz tak stary, albo oni nie kumaja nic z komputerów?

bogda
05-01-2008, 20:26
To tak jak u mnie....a może boją się zaryzykować wpisu, bo ten kto się pierwszy wpisze to póżniej jest moderatorem....

hannabarbara
05-01-2008, 20:31
Z mojej klasy i podstawowej i średniej nikt się nie pojawił, szkoda. Albo jestem juz tak stary, albo oni nie kumaja nic z komputerów?
To prawda! Ja też nie znalazłam nikogo z swoich klas szkolnych. Ale mam to szczęście, że znajdują mnie moi byli uczniowie, a nawet rodzice tych uczniów. Największym mankamentem tego serwara jest jego ociążałość. Gdy sama chcę tam pobuszować wybieram godziny ranne, dni powszednie, jest trochę lepiej.

Sanna
05-01-2008, 20:40
Już dawno założyłam wątek mojej klasy ale do dzisiaj nikt się nie odezwał.

elizka
05-01-2008, 20:45
Jestem tam od miesiąca.Uwielbiam to forum,na równi z naszym klubem.Dopiero co pochwaliłam się tym w wątku o życzliwości.Znalazłam kolegów z pracy,b. wielu uczniów,których pamiętam jako dzieci,a dziś są dorośli.Wielu jest za granicami,klikają stamtąd,tęsknią...pozakładali tam rodziny.Widzę ich buzie na zdjęciach i baaardzo się wzruszam.Na szczęście mnie pamiętają.Jak to cudownie ,że umiem klikać,logować się i wiele innych spraw załatwiać w necie.To tak jakby życie zaczynało się jeszcze raz.A niedawno patrzyłam w okno i czekałam....Teraz mam okno na cały świat!!!Hurra!Niestety z mojego liceum koleżeństwa nie ma -nie wiedzą??A może trzeba czekać!Zapisać się i czekać.

Nella
05-01-2008, 21:05
[QUOTE=Kazimierz]Czy już ktoś znalazł kolegów (koleżanki) ze swojej klasy? Ja jeszcze nie,ale moja żona,była nauczycielka,znalazła ich mnóstwo w klasie szkoły podstawowej,w której kilka lat temu uczyła. Byli nauczyciele,po zarejestrowaniu się jako nauczyciele,mają największe szanse spotkać ze swymi b/uczniami w internecie.Mój syn,jak tylko usłyszał o tym w tv z trudem zalogował się (server jest teraz oblężony),ale znalazł masę kolegów i koleżanek z podstawówki,liceum i politechniki.Ja się zarejestrowałem,utwożyłem nowe klasy i teraz czekam na odzew. To może potrwać,bo stare roczniki są mocno przerzedzone.[/QUOTE
Z mojej klasy są osoby,z którymi stale utrzymuję kontakt.Natomiast znalazłam koleżanki z równoległych klas.No i pojawiają się zdjęcia,na których można rozpoznać wiele osób.A serwer rzeczywiście ledwie dyszy.:D

Benigna
05-01-2008, 21:38
Też się zarejestrowałam w Naszej Klasie, znalazłam koleżanki
i kolegów z liceum. Jest nas w tej chwili 7 osób, planujemy
spotkanie w realu.:)
Rzeczywiście bardzo ciężko się chodzi po tym portalu. Każda strona otwiera się parę minut. Administracja obiecała to poprawić.

bogda
05-01-2008, 22:18
No właśnie...serwer muli, muszę spróbować z ranka, bo teraz nie mam cierpliowści czekać aż się coś otworzy....

Ewita
05-01-2008, 22:20
Mam podobną frajdę! Odnajdują mnie byli uczniowie - dziś już zupełnie samodzielni i dorośli... I pamiętają mnie i dziękują, i mówią przemiłe słowa! Niesamowita frajda!
Założyłam wątek swojej klasy licealnej i już 6 osób się odezwało! Najcudowniejszych moich kumpli! Pewnie się spotkamy. Z naszej ścisłej paczki jeszcze kilka osób brak. Internet jest fantastyczny!

Anielka
05-01-2008, 23:32
Też sie zapisalam ,założylam moja klasę z liceum,odezwały sie dwie osoby,ale to dopiero miesiąć.Poczekam.Bardzo by mi zależało,zeby sie odezwało więcej osób,ponieważ w tym roku mija 40 lat jak zadwalysmy maturę/bylam w zeńskiej klasie/.Bardzo chcialabym spotkanie urządzic,może się uda.

finezja
06-01-2008, 00:03
ja rowniez odnalazlam swoja klase a w niej na razie 8 osob ... po ukonczeniu ogolniaka spotykamy sie co 5 lat na zjazdach klasowych ... sa to niesamowite przezycia:)

qrystyna216
06-01-2008, 09:50
W portalu nasza-klasa zarejestrowałam sie już w marcu, ale dopiero teraz zaczęłam tam buszować. Na razie odezwała się jedna osoba z podstawówki i jedna ze szkoły średniej. Mąż znalazł mnóstwo kolegów.
Administratorzy tego portalu obiecują, że 8 stycznia zmieniają serwer i wtedy ma być szybkość światła-jak to oni piszą. Oby.

smerfeta
06-01-2008, 13:55
I ja tam też jestem.Odzywają się moi uczniowie,którzy dawno od nas wyjechali,piszą,pozdrawiają-bardzo to miłe.Znalazłam koleżankę z którą rozstałam sie w wieku 12 lat.Na wiosnę się spotkamy a teraz tylko rozmawiamy.Korzystam z serwisu rano bo potem ciężko.I podobno wymyślili to nasi młodzi z Wrocławia.

elmarek
06-01-2008, 14:35
Zalogowałem się tam pod koniec grudnia z mojej klasy w TTZ w Warszawie nie ma nikogo, ale z podstawówki jedna z koleżanek zamieściła zdjęcie z II klasy to dopiero była radocha gdy chciałem się odnaleźć , musiałem zastosować metodę eliminacji.:)
Trzeba przyznać że strona robi furorę.

largetto
06-01-2008, 15:09
Ja założyłam swoja klasę w kwietniu ubiegłego roku / i z przypadku jestem moderatorem :D /
na pierwszy odzew czekałam do sierpnia. Córka mojej koleżanki odnalazła swoją mamę na zdjęciu, które wkleiłam, napisała do mnie, no a później już odezwała się mama.
mam już około 40 osób, portal jest coraz bardziej znany, choć faktycznie więcej jest młodych, którzy wyprowadzając sie z domu zabierają kompa ze sobą, no i seniorzy, albo kupują sobie coś swojego, albo po prostu nie mają / z różnych przyczyn,zazwyczaj finansowych/.
Portal jest dobry tylko faktycznie oblężony i trudno się na nim porusza.
Znalazłam również swoich kolegów i koleżanki z zespołu pieśni i tańca po tym jak wkleiłam zdjęcia z obozu.
Z niektórymi kontakt utrzymuję, bardzo to jest sympatyczne.
Dlatego proszę się nie zrażać i cierpliwie czekać oraz szukać samemu.
Nasze roczniki nie były przygotowane do takiej "technologii" jak internet, dlatego teraz trzeba się uczyć, choć nie wszyscy się do tego mobilizują i chcą pogłębiać wiedzę.

Nika
08-01-2008, 07:34
Dotarłam wreszcie do tego portalu-och,jak sie ucieszyłam,bo zanalazłam tam nasze zdjęcie z komersu pomaturalnego i dwie osoby.Będę zaglądać i chcę dodać parę starych zdjęć klasowych.Miła niespodzianka!

emka46
08-01-2008, 09:15
W tamtym roku założyłam swoja klasę z liceum.W tej chwili są tam trzy osoby i paru znajomych z równoległych klas.Przymierzałam się do szkoły postawowej i do uczelni,ale zabrakło mi cierpliwości.Podobno od połowy stycznia serwer ma chodzić jak żyleta.

BUNIA
08-01-2008, 09:21
Gdy organizowalam w ub..r zjazd kolezenski p.t. Ryczace szascdziesiatki" to podpieralam sie wlasnie "nasza klasa" .
Pomoglo bardzo poniewaz nie pamietal;ismy kto z nami ponad 40 lat temu zdawal mature .....

hannabarbara
08-01-2008, 09:34
Dzięki Buniu, ze pamiętałaś, że założyłam ten wątek grubo przed Kazimierzem, który również rozpoczął temat parę dni temu.Ponieważ nie jestem księgową, fakt ten absolutnie mi nie przeszkadza.Nie wiem kto jest moderatorem obu wątków. Można je scalić w jeden. A jak nie to też mogą być dwa.Mam dobrą wiadomość. Dziś do godziny 13-tej portal nie działa, bo przenoszą treści na nowe serwery. Może będzie bardziej mobilny. Trochę też się wkurzam, bo mam tam nową wiadomość, a w niej prawdopodobnie odpowiedź na pytania, które zadałam. I muszę czekać!

emka46
08-01-2008, 10:06
Patrzyłam na moderatorów,Tarninka jest moderatorem na obydwu wątkach,mogłaby połączyć.Albo Kundzia jest na Różnościach.Może też zrobić to Adminka.

hannabarbara
08-01-2008, 12:12
Uprzejmie więc proszę wymienione przez emkę46 osoby, aby o ile im się będzie chciało, o skasowanie mojego pierwszego postu i dołączenie pozostałych do wątku Kazimierza.

qrystyna216
08-01-2008, 15:31
Świetny pomysł, a nowy serwer przyspieszy działania

jolita
08-01-2008, 16:43
Moderowanie w formie wskazanej przez tut. Adminę to wcale nie przyjemna, ale praca. Przyznaję dzisiaj, że bywały czasy gdy wędrowałam w środku nocy za przemiłą zresztą klubowiczką, która otwierała raz po razie nowe wątki, a ja natychmiast je przenosiłam...
p.s. obecny post po czasie jakimś wymaga skasowaniu

hannabarbara
08-01-2008, 17:56
Świetny pomysł, a nowy serwer przyspieszy działania
Krysiu! My seniorki jesteśmy naiwne jak dzieci. Wierzyłam swięcie,że będzie lepiej. A tymczasem, gdy zajrzałam do portalu w godzinach popołudniowych, dowiedziałam się, że serwery zostaną otwarte po 17. Gdy przed chwilą tam wpadłam, okazało się, że dalej chodzą ociążale, jak chodziły, a wiadomość na którą czekałam i o której informowała mnie poczta, po prostu wyparowała. Dobrze,ze jest seniorek i mogę tu zostawić swoje zniecierpliwienie.

emka46
08-01-2008, 21:35
Uprzejmie więc proszę wymienione przez emkę46 osoby, aby o ile im się będzie chciało, o skasowanie mojego pierwszego postu i dołączenie pozostałych do wątku Kazimierza.
Haniu,najlepiej napisz do tarninki albo Kundzi,bo one chyba nie zaglądają na ten wątek,albo do Adminki.

wuere'le
08-01-2008, 22:23
Autorzy "Nasza Klasa" podali informację, że chwilowo nie udało się przenieść wszystkiego do nowych serwerów i ma to nastąpić ok. 2 w nocy.

elizka
09-01-2008, 14:01
Dzis do 15 znowu nieczynne.

anga
09-01-2008, 17:56
Ja jestem od 2 tygodni,znalazłam już kilka koleżanek.Zdjęcia jeszcze nie zamieściłam, też z tym mam dylemat.Od wczoraj nie można się tam dostać,mam na poczcie wiadomości i ni mogę ich odczytać.

senioritka
09-01-2008, 18:58
Portal jest nieczynny bo sprzedany za 15 milionów. Teraz
się przebudowuje.

hannabarbara
09-01-2008, 19:04
Wczoraj po 18 weszłam. Zaraz sprawdzę jak jest dziś.Ponieważ są dwa wątki na ten temat, pisałam o przepakowywaniu treści na nowe serwery. Prosiłam również o połączenie obu wątków. Widocznie nikt z uprawnionych tego nie zauważył.

emka46
09-01-2008, 21:01
Haniu,napisz do adminki,tarninki lub kunegundy w tej sprawie.

enia60
09-01-2008, 21:12
11582to tylko próba,ten miodek dla tych co lubią pszczółki,przepraszam pomyliłam wątki

hannabarbara
09-01-2008, 21:34
Już Kundzia działa. Serwery naszej klasy też. Przeczytałam właśnie komunikat z dnia wczorajszego godz. 16.50. Wklejam go poniżej!
Dzisiejsze podłączenie nowych serwerów niestety nie powiodło się z przyczyn niezależnych od nas. Prace zostaną wznowione o 2 w nocy – portal będzie od tego czasu niedostępny. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy

admin
09-01-2008, 21:46
wątki połącznone - z tym , że oczywiście pokazują się w kolejności więc pierwszy jest hannybarbary :)

hannabarbara
09-01-2008, 22:09
Dziękuję Admince i Kundzi za wysiłek, w swoim imieniu i wszystkich tych, którzy tu pisali.

lorison
09-01-2008, 23:52
Przeprowadzka naszej klasy zakończona.
U mnie teraz wszystko działa b.dobrze.

Malgorzata 50
10-01-2008, 00:21
Młodzi uważają naszą klasę za największą jazdę w interenecie

BUNIA
10-01-2008, 09:30
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=83914&wid=9548249&rfbawp=1199953623.089&ticaid=15272

ku przestrodze ... i do wiadomosci .

hannabarbara
10-01-2008, 09:51
Dobrze Buniu, że zamieściłaś ten artykuł. Wklejam jego fragment. Odwiedza portal już ok. 6 mln Polaków, którzy szukają znajomych z dawnych lat. Efekt? Przestępcy namierzają tu swoje ofiary i dowiadują wiele o ich stanie majątkowym, pedofile szukają dzieci, a windykatorzy namierzają dłużników.
Sama się nieco przeraziłam, ale tylko w pierwszej chwili. Po namyśle, zauważyłam, że do żadnej grupy, która może być interesująca dla kryminalnych przestępców nie należę. Ale są jeszcze ludzie, którzy bezinteresownie, w celu napsucia krwi mogą zbierać informacje i wykorzystać, by dokuczyć. Ponieważ na portalu zauważyłam trochę zabezpieczeń, postanowiłam je wszystkie wprowadzić. Ale portal dzisiaj znowu nieczynny. Nie można wyświetlić jego strony.

Basia.
10-01-2008, 10:59
Nie mam ochoty na szukanie znajomych z czasów dzieciństwa i młodości, nie wiem psiakrew dlaczego ale mnie odrzuca. Przygłup jakiś ze mnie czy co?:confused: :confused:

tar-ninka
10-01-2008, 11:08
No to Basiu jest nas dwie .
Z kim się lubiłam z czasów szkolnych , z młodosci ,to do dzis sie lubie i mamy kontakt.
A inni? Od tego czasu tyle ludzi poznałam ...

sosna
10-01-2008, 16:49
jest nas trzy
ja też nie widzę sensu
w szukaniu ludzi z moich szkół
nie bardzo wiem o czym mielibyśmy rozmawiać

elmarek
10-01-2008, 17:09

To nie do końca jest prawda.

Nika
10-01-2008, 18:27
Matko kochana,ale mnie ten artykuł wystraszył!

bogda
10-01-2008, 18:32
Noooo....mnie też, chociaż nie mam nic na sumieniu...:)

hannabarbara
10-01-2008, 18:48
Matko kochana,ale mnie ten artykuł wystraszył!
Mnie też! Wysłałam nawet link do syna, bo u niego na profilu i dzieci i numer telefonu. Odpisał:" Mamo nie panikuj! Mam w profilu opcję - tylko dla znajomych. Ty też, bo sam Ci wstawiłem".

Anielka
10-01-2008, 19:40
NIe przestraszył mnie,przeciez jak sie rejestrowalam to wyraznie podalam tylko dla znajomych,o sobie napisalam tylko że jestem na emeryturze i ,ze mieszjkam w Gdańsku.Nie rozumiem paniki,nie chwal sie wszystkim ,to nie bedziesz sie bać.pozdrawiam cieplutko.

szekla
10-01-2008, 20:54
No to ja jestem czwarta w klubie niezainteresowanych tym portalem :D.byłam,zobaczyłam- sa dwie osoby których nie pamiętam i jedna z którą do dziś utrzymuje kontakty i to mi wystarczy :)

en_vogue
11-01-2008, 18:59
Ja zaglądam do naszej klasy.Spotykam tam swych dawnych uczniów,jak również koleżanki i kolegów z klasy,ze szkoły średniej.

Nika
12-01-2008, 07:18
zdjęcie swojej klasy zrobione tuż po komersie pomaturalnym.http://www.fothost.pl/upload/08/02/a6f9f1c0_0044971745.jpg (http://www.fothost.pl)

Nika
12-01-2008, 07:19
Ja -to ta dzieweczka wsparta na dłoni nad głowami dwóch kolegów.Trudno rozpoznać..nieprawdaż?

anga
12-01-2008, 20:38
Ja się tym wirusem trochę zdenerwowałam, mam komputer od niedawna i nie bardzo znam się na tych sprawach.A portal jest dobry bo znalazłam nie tylko koleżanki ale i rodzinę której do tej pory nie znałam.

anga
12-01-2008, 20:39
O matko co to się stało? kto mi pomoże?

Nika
13-01-2008, 09:04
Wczoraj dostałam bardzo sympatyczną wiadomość od koleżanki ze szkolnej ławy,która mieszka w Kanadzie.Zaproponowała spotkanie wspomniniowe po przyjeździe do Polski.Bardzo się ucieszyłam.

Alsko
13-01-2008, 09:12
Ango, co się stało????

hannabarbara
13-01-2008, 11:09
Niko! Pomóż nie mogę Cię rozpoznać, prawdopodobnie z powodu koloru włosów, bo jak sama twierdzisz, my dziś blondynki z odzysku!

Malgorzata 50
13-01-2008, 11:13
Nasza klasa to fenomen - ja się tam zalogowalam dawno temu i zapomnialam -a tu nagle sie okazuje przebój stulecia....Nawet w autobusach bez przerwy słysze jak ludzie o tym gadaja -młodzi przewaznie .Hmmm.

hannabarbara
13-01-2008, 11:32
Niko! Rzeczywiście trudno Cię poznać, ale i twarze nie bardzo wyraźne.Chyba jednak z natury też masz jasne włosy.
Gocha! Moje rozmowy w naszej klasie, to pestka. Najczęściej uczniowie przypominają jakieś śmieszne zdarzenia, o których dawno zapomniałam. Jest miło, ale brak luzu, bo też różnica pokolenia. Ale, gdy czytam forum klasowe syna i synowej, to pokładam się ze śmiechu.

Malgorzata 50
13-01-2008, 11:33
Ja też wlazłam na jakieś klasy moich dzieci -rzeczywiscie mozna pęc.

anga
15-01-2008, 14:44
Odpowiadam "Alsko". Post powielił mi się na całą stronę, wpadłam w panikę.Dziękuję serdecznie "destiny" za wsparcie. W naszej- klasie zamieściłam jednak zdjęcia, co mi tam, niech oglądają.Coraz więcej mam tam znajomych.

BUNIA
16-01-2008, 09:17
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=8171&wid=9564771&rfbawp=1200471390.836&ticaid=15302

warto przeczytac ..

mumia60
16-01-2008, 10:40
ja znalazlam duzo kolezanek i kolegow zagladam tam tez codziennie ale duzo jest za granica,nawiazalam kontakt z trzema osobami,jest wspaniale polikac i po wspominac o dawnych szlolnych lat i troche sie dowiedzec nowych wiadomosci,nawet jedna z kolezanek mieszka od lat
niedaleko mnie bedzie super jak sie spotkamy,
bedzie o czym porozmawiac.
zycze milego dnia

Malgorzata 50
16-01-2008, 10:59
Buniu strach poszedl -dxzwonil wlasnie do mnie moj brat i kazał mi się wyniesć z naszej klasy własnie z powodu powszechnej dostepnosci danych co uczyniłam .Bo koledzy ..fajnie ,ale kto wie co wyrosło z naszych kolegowe z podstawowki -nie mowiąc juz o jasnym namiarze dla ew .poszukujących nas wierzycielach

Lila
16-01-2008, 11:03
Małgoś,masz rację...Nie jest to dobrze opracowane..
Ja też mam zamiar się wynieść.

hannabarbara
16-01-2008, 11:17
Panikujecie dziewczyny! Te wszystkie opinie to dzieło zazdrośników, o duże pieniądze właścicieli portalu. Pomyślcie tylko, co kto Wam może zrobić? Podesłać wirusa, bez tego też może, zwrócić się o pożyczkę, ukraść komputer, samochód albo męża? Nawet dłużnik może się czuć bezpiecznie, jeśli nie podaje swojego aktualnego adresu ani telefonu.

Lila
16-01-2008, 11:35
Haniu,była konferencja prasowa przed chwilą..

Okazuje się ,że tyle można,że głowa boli...
Mają być wprowadzone zabezpieczenia,ale to czasu potrzeba..

Malgorzata 50
16-01-2008, 11:44
Pan od kontroli danych powiedział ,ze w adresach bezpiecznych jest https// seniorek tego NIE MA!!!!!

Lila
16-01-2008, 12:18
no właśnie !!!

hannabarbara
16-01-2008, 12:30
Haniu,była konferencja prasowa przed chwilą..

Okazuje się ,że tyle można,że głowa boli...
Mają być wprowadzone zabezpieczenia,ale to czasu potrzeba..
Szkoda, wielka szkoda, bo wyszłam z domu. Chociaż nawet gdybym była, to nikomu nie przyszłoby do głowy włączyć telewizor. Mnie bardziej seniorek wydaje się niebezpieczny, bo tu myśląc, że rozmawiamy tylko z przyjaciółmi, trochę się odkrywamy. Gdy tak sobie analizuję, to myślę, że na Gronie, gdzie trzeba mieć osobę wprowadzającą na forum, może być trochę bezpieczniej. Ale to to forum raczej dla młodych ludzi.Mimo wszystko nie zamierzam się bać , ani z czegokolwiek rezygnować.Nie mam klejnotów i brylantów (za wyjątkiem mojego Fredzia), w domu nie trzymam gotówki, moje narządy za wiekowe do przeszczepów, mieszkam w bloku akustycznym, gdzie jak sąsiad z góry kichnie, to mu wszyscy powiedzą: na zdrowie.Czyli żaden ze mnie łakomy kąsek dla zbieraczy informacji.

tulpe
16-01-2008, 13:53
Strone. Nasza klasa.pl. dostalam od jednej z nastych "seniore"
ale jestem troche zawiedziona jej dzialaniem . W prawdzie odnalazlöam szkole zalozylam klase ale nic wiecej niechce dzialam . uslucham i sprubuje uzbroic sie w cierpliwosc, moze w miedzy czasie bedzie zdatna do normalnego uzytku.

Lila
16-01-2008, 18:06
Haniu,ja zostałam zidentyfikowana :) ..w mojej wsi.Internet zawędrował pod strzechy...mam na myśli ''seniorka''..
Trochę zabezpieczyłam profil przed niezalogowanymi,ale zdjęć nie wycofałam a nawet dołożyłam jedno z komórki..
Teraz trochę mi głupio ,bo obszczekiwałam starszego pana..
Lubię nieco podrasować opowieść dla większej dramaturgii..:),ale mam nadzieję że on ,biedak,tego nie przeczyta..

hannabarbara
16-01-2008, 18:38
[QUOTE=Lila]
Lubię nieco podrasować opowieść dla większej dramaturgii..:),QUOTE]
Chce się napisać: "O to chodzi, o to chodzi!" Ważne by coś się działo, precz z nudą i stagnacją!

elizka
16-01-2008, 18:43
http://lukem.jogger.pl/2008/01/12/genesis-gallardo-wirus-w-naszej-klasie/ coś takiego znalazłam

urszula-kol
16-01-2008, 18:56
~~~~~~~~http://img159.imageshack.us/img159/9808/naszaklasaivrpxp4.jpg (http://imageshack.us)

largetto
16-01-2008, 18:58
Elizko jesteś genialna!!!!

hannabarbara
16-01-2008, 19:07
Urszulo-kol! Uroczyście i jednoosobowo mianuję Cię Superwyszukiwaczką seniora pl.

jolita
16-01-2008, 19:11
Nie wiem jak dla Państwa, a zwłaszcza państwa - ale dla mnie BOMBA !11773

p.s. popieram Hanię z Basią!

destiny
16-01-2008, 22:42
I jeszcze jedna stronka do poczytania o...kolekcjonowaniu znajomych:
http://www.emetro.pl/emetro/1,82493,4841755.html

Anna_Maria_57
16-01-2008, 23:21
Ciekawy artykuł, szkoda, że nie rozwinęli wątku złodziei informacji - chociaż nie sądzę, aby informacje o mnie były cenne ;) ;) to ciekawi mnie, o co w tym chodzi.

destiny
16-01-2008, 23:47
Jakoś od samego początku portal nasza-klasa nie wzbudzał we mnie zaufania i chęci uczestniczenia.
Koleżanki nagabywały mnie...a ja dziwnym trafem oparłam się namowom.
Z początku powodem było brak klas (moich), potem brak czasu, a potem różne doniesienia...
Mam też syna-informatyka. Zawsze mi powtarza, że nikt, kto jest gdziekolwiek zarejestrowany jest anonimowy.
Ba ! Nawet "niezarejestrowany" nie jest anonimowy. Wszędzie, gdziekolwiek piszemy zostawiamy ślady.
Nie bójmy się, ale też... róbmy to z rozwagą.

annaxx
17-01-2008, 11:41
Witam wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
A tak w nawiązaniu do tematu postu, zapraszam do przeczytania:http://wiadomosci.onet.pl/1674141,11,bedzie_kontrola_serwisu_nasza_klasa,ite m.html

Pozdrawiam

Anna_Maria_57
17-01-2008, 14:55
Witam wszystkich i życzę wszystkiego najlepszego w Nowym Roku!
A tak w nawiązaniu do tematu postu, zapraszam do przeczytania:http://wiadomosci.onet.pl/1674141,11,bedzie_kontrola_serwisu_nasza_klasa,ite m.html

Pozdrawiam

Zajrzałam kiedyś do "naszej klasy", system nie działał zadowalająco, a mojej klasy i tak nie było....
No i dobrze!

Fragment z artykułu, który poleciłaś:
""Gazeta Wyborcza": Zaalarmowany skargami Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowych wszczyna kontrolę serwisu Nasza-klasa.pl, w którym szczegółowe informacje o sobie zamieściło już 6 milionów Polaków
Na urzędnikach robi też wrażenie wielkość zbioru danych Naszej- klasy - to jedna z największych baz w Polsce, której bezpieczeństwa ma strzec prywatna firma. Kolejne osoby uświadamiają sobie, jakie zagrożenie niesie beztroskie opowiadanie o swoim prywatnym życiu na forum 6 milionów użytkowników. Ludzie piszą o tym w blogach i w listach do prasy.

Portal Gazeta.pl i dziennik "Metro" pisały o policyjnych tajniakach, którzy zostali zdekonspirowani, gdy ich koledzy ze szkół policyjnych zamieścili klasowe zdjęcia. Choć rzeczniczka GIODO Małgorzata Kałużyńska-Jasak nie potwierdza informacji o kontroli, jej urząd powiadomił już o niej firmę Nasza Klasa Sp. z o.o. z Wrocławia. - To będzie standardowa kontrola - pociesza się Maciej Popowicz, absolwent informatyki, jeden z założycieli Naszej-klasy.pl. - Dokładamy wszelkich starań, by udostępnione nam dane użytkowników były bezpieczne."

Brzmi to trochę niepokojąco...
Całe szczęście, że tutaj nikt nie wymaga podawania nazwisk, adresów, itp....

largetto
17-01-2008, 17:27
Przecież nie ma obowiązku umieszczania na profilu "nasza klasa" danych osobowych, zdjęcie można umieścić z czasów szkolnych, podawanie telefonu , GG, Skype, też nie jest obowiązkowe. Jeżeli zaprasza nas do swoich znajomych ktoś kogo nie znamy - nie przyjmujemy zaproszenia. A jeżeli to osoba z klasy, to przecież są możliwości sprawdzenia tego kogoś choćby pytając o sprawy szkolne, o wspólnych znajomych.....
Można też zablokować osoby, które nie będą miały wstępu na nasz profil. No i oczywiście rozwaga , choć obserwuję wyścigi na "ilość zapisanych znajomych" - a przecież nie o to chodzi.
Jakość a nie ilość :) , ja odnalazłam kolegów ze szkoły podstawowej i prowadzimy bardzo miłą korespondencję.

BUNIA
17-01-2008, 18:06
Nasza klasa na wesolo
http://www.vpx.pl/up/20080117/sr67775698eece3176677446ded4e42472e81f784692.jpg (http://www.vpx.pl/grafika,67775.html)

Nika
17-01-2008, 18:14
Powiększyłam,obejrzałam i pochichrałam się serdecznie

Andreas
17-01-2008, 19:29
Odnalazłem swoją klasę z ogólniaka w Ciechocinku z dawnych lat , byłem na dwu zjazdach koleżeńskich i uważam iż są to wspaniałe przeżycia niezależnie od aktualnych kłopotów portalu i logowaniem .

BUNIA
18-01-2008, 17:53
http://wptv.wp.pl/biznes.html?wid=9572647&rfbawp=1200673969.694

hmmmm...

jolita
18-01-2008, 21:12
Komunikat niezwyczajny...
Pomorzan i Sympatyków proszę o zapoznanie się z postem nr.15 w wątku SABATOWO i zastosowanie się do zawartej prośby.p.s. przepraszam za wejście w nieprawidłowy wątek, ale osobisty leń odmówił mi udziału w koresp.pryw.

walkiria57
19-01-2008, 07:11
Myślę, że nie ma co demonizować "Naszej klasy". Łamanie zasady prywatności jest praktycznie wszędzie. Wiele lat pośmierci mojego ojca otrzymywałam telefony z firm różnej proweniencji. Telefon był zarejestrowny na ojca, mołam to zrozumieć, inne były czasy, mimo iz numer już wówczas był zastrzeżony. Kilka lat temu numer został zarejestrowany na mojego syna z wyraźnym zastrzeżeniem dostępności. Numer nie figuruje w żadnych wykazach. Nikt nigdy się nim nie posługiwał, bo służy wyłącznie jako łącze do neo. I co? Nadal odbieram telefony z uprzejmym pytaniem: "Czy rozmawiam z panią (tu żeńska odmiana nazwiska syna, ja noszę inne) ?" I promocyjka jakiejś pościeli z wielbłądziej wełny, zaproszenie na "prezentację" albo jeszcze gorzej. Pytam: skąd jakakolwiek firma ma dane? Gdyby używali nazwiska mojego ojca, jeszcze bym rozumiała.

Nie łudźmy się, ktokolwiek chce sie o nas czegoś dowiedzieć, nie musi szukać w "naszej klasie", chyba, że szuka zdrajcy, który mu w podstawówce podprowadził długopis. Tu boli sukces młodych ludzi i szczere pragnienie, żeby im owca zdechła.

Nika
19-01-2008, 07:46
Coś w tym jest na rzeczy.Internet to świetny wynalazek,ale trzeba z niego korzystać z zachowaniem dużej dozy rozsądku-na wszystkich portalach.Płacimy zazwyczaj za naiwność.

ZoSka
19-01-2008, 14:40
Odnalazłam dwie moje koleżanki z klasy. Obie mieszkają w Gdyni, ale o tym nie wiedziały.
Ze wzruszeniem oglądam zdjęcia klasowe. Niektórych fotografii nigdy wcześniej nie widziałam, chociaż jestem na nich "uwieczniona". Jakie dziwne uczucie zobaczyć nauczycieli, których wówczas uważałam za "starych" - mogli mieć wtedy
30, 40 lat lub nieco więcej. Teraz odkryłam jacy oni wtedy byli jeszcze młodzi...

Sgerr
19-01-2008, 17:43
Ja zaś nie lubię n-k. Dlaczego? Stopniowanie przymiotnika wolno

Wolno
Wolniej
Nasza-klasa.pl

smerfeta
19-01-2008, 19:26
Z tego powodu zaglądam tam w poniedziałek rano i jest wtedy szybko.Wieczorami i w wolne dni trzeba mieć cierpliwość.
http://www.gify-animowane.pl/gify/Przyroda/Kwiaty/10.gif

xanulax
19-01-2008, 20:42
Słyszłam, ze mają zastosować większą ochrone danych osobowych... ponieważ, jest to najwieksza dostepna baza danych... może kusić niejednego o nieuczciwych zamiarach ...Ludzie są tacy ufni wypełnija pola nawet te , ktore nie są wymagane... Sama osobiście też prubowałam szło mi to zbyt opornie więc, sie poddałam ... Nie zrezygnowałam jednak i kiedyś sprubuje ponownie ...

senioritka
19-01-2008, 21:07
Reklamę zrobiono "naszej klasie" godną pozazdroszczenia.
Zainteresowanie jest coraz większe. Cieszę się bo odnajduję
koleżanki i kolegów. Sprawa została nagłośniona przez
wszystkie media, czy trzeba więcej, by zdobyć popularność?

BUNIA
19-01-2008, 22:07
Dokladnie odnosze takie samo wrazenie senioritko bowiem pare dni wczesniej przeczytala w necie ze odpowiednik n.kl.. w USA plajtuje a zatem .. "nasi" aby nie doprowadzic do takiego stanu .. wymyslili i od razu statystyka zwyzkuje a o to w koncu biega ..

chaliniak
24-01-2008, 17:09
Najpierw czytałem o naszej klasie, potem pozaglądałem tu i tam a opinie bywały różne i wczoraj się zarejestrowałem, odnalazłem klasę i już mam odzew od Tarnowa po Michigan.
Nawet zaczyna być ciekawie.
Pozdrawiam.

Nika
24-01-2008, 19:35
Dzisiaj odnalazłam dwie koleżanki z podstawówki!Niesłychane,nawiązałyśmy od razu wspomnieniową pogawędkę.zobaczyłam swoje zdjęcie sprzed....wstyd przyznać ilu lat i bardzo się wzruszyłam.

karolina80
24-01-2008, 20:14
mysle ze to wspanialy portal jak wszystkie inne gdzie mozna znalesc starych znajomych ale to oni mieli tak dobra rekame i bardzo dobrze -ktos sie dobrze zorganizowal! znalazlam znajomch z ktorymi stracilam kontak a to wyjechalo sie do innej szkoly a to do pracy. sama tez wyemigrowalam i ciesze sie ze mam kontakt z tymi ze szkolnej lawki. jest tylko jedna wada tej strony a wlasciwie nie strony tylko dzieci ktore sie tam rowniez logvja czyli mieszanie z blotem navczycieli. tak wlasnie jest na forvm mojej SP . szkoda... i bardzo mi zal tych o ktorych jest to pisane przeciez Ci nasi wychowawcy tez maja internet. mysle ze na to administratorzy tej strony powinni sie wyczlic i troche vwazniej czytac jak ktos zglasza narvszenie regvaminv.

BarbarkaM
24-01-2008, 20:22
Witaj.Ja trafiłam do portalu"NK"jakieś dwa tyg.temu.Mimo ponad 20-letniego stażu małżeńskiego odczuwałam ciągły niedosyt znajomych.Po przejściu na emeryturę/w 1999r./"zaczęły się moje powroty w świat dzieciństwa,młodości".Może dzięki temu właśnie "weszłam w "naszą klasę"...i ...jak na razie jestem bardzo zadowolona.W ciągu kilku dni nawiązałam kontakty z dawnymi kol.ze szkoły.Niektóre nawet po ponad 40 latach.Jest SUPER! Teraz nie wyobrażam sobie dnia,w ktorym nie sprawdziłabym jakichś nowych wiadomości.Mam laptopa.Wykosztowałam się bardzo,ale wcale nie żałuję/przy moich emeryckich dochodach musiałam zdecydować się na zakup na raty/.pozdrawiam.Barbarka.

BUNIA
24-01-2008, 23:01
BarbarkaM

Nie masz swojego profilu - napisz cos o sobie .

hannabarbara
25-01-2008, 00:00
mysle ze to wspanialy portal jak wszystkie inne gdzie mozna znalesc starych znajomych ale to oni mieli tak dobra rekame i bardzo dobrze -ktos sie dobrze zorganizowal! znalazlam znajomch z ktorymi stracilam kontak a to wyjechalo sie do innej szkoly a to do pracy. sama tez wyemigrowalam i ciesze sie ze mam kontakt z tymi ze szkolnej lawki. jest tylko jedna wada tej strony a wlasciwie nie strony tylko dzieci ktore sie tam rowniez logvja czyli mieszanie z blotem navczycieli. tak wlasnie jest na forvm mojej SP . szkoda... i bardzo mi zal tych o ktorych jest to pisane przeciez Ci nasi wychowawcy tez maja internet. mysle ze na to administratorzy tej strony powinni sie wyczlic i troche vwazniej czytac jak ktos zglasza narvszenie regvaminv.
Myślę, że nie ma portalu, na którym administratorzy mają szansę sprawdzać wszystkie posty.Jeżeli to "mieszanie z błotem" jest obelżywe, niezgodne z regulaminem, to każdy uczestnik forum ma prawo zgłosić nadużycie. Jest nawet taka opcja w naszej klasie. Zauważyłam też, ze zbyt zapalczywi są tonowani przez swoich kolegów. To też jest metoda.

Nika
25-01-2008, 09:04
Ja nie spotkałam się z żadnymi uchybieniami..cóż ,są ludzie i ludziska-tak w realu jak i w necie.

Ewita
25-01-2008, 09:20
odzywają się do mnie uczniowie, którzy wspominają mnie pozytywnie. Czasem te ich listy są wręcz wzruszające! Nie spotkałam się z niegrzecznymi czy niemiłymi postami na tym portalu! Ale pewnie - jak wszędzie - można się na nie natknąć. W końcu i nasze forum nie jest wyjątkiem pod tym względem:mad:

karolina80
25-01-2008, 15:09
wiem ze takie wasnie jest zycie i tez na necia a mozna sie z tym spotkac tylko tak jak lvbie nasza klase tak bvlwersvje mnie to ze operatorzy nie dzialaja a wiem ze wielokrotnie bylo to zgaszane. Ewito ! ja osobiscie tez wspominam wszystkich navczyciei milo . przeciez to Wy wprowadzanie tak samo w zycie jak nasi rodzice.

BUNIA
26-01-2008, 12:26
Sa i dobre strony tego portalu ....

http://promocja.wirtualnemedia.pl/article/2181856_Namierzyli_bandyte_dzieki_nasza-klasa.pl.htm

szekla
26-01-2008, 14:56
Sa i dobre strony tego portalu ....

i zwariowane :
Nasza-klasa - kup sobie przyjaciela!
Popularność portalu społecznościowego nasza-klasa przerasta kolejne granice.
Okazuje się, że na naszej-klasie mogą zarabiać nie tylko pomysłodawcy portalu.
Na stronie aukcyjnej Allegro.pl pojawiła się oferta sprzedaży samego siebie…
jako przyjaciela na Naszej-klasie.
Dokładnie chodzi o wirtualne "ja". Oferent wystawił na sprzedaż siebie, w
postaci dodania swojej osoby do listy znajomych tego kto wygra licytację. "Twoi
znajomi z dawnych lat unikają wysyłanych przez Ciebie zaproszeń?", "Nigdy nie
byłeś duszą towarzystwa, a twoja uroda skutecznie wszystkich odstraszała?",
"Chcesz zabłysnąć wśród internetowych kolegów nowymi znajomościami?", "Szukasz
nowych przygód?" Takimi hasłami wabieni są potencjalni nabywcy.

Oferta "wirtualnego przyjaciela" jest zróżnicowana. Do wyboru mamy pakiet
standard, pakiet extra i pakiet VIP. Ten ostatni zapewnia "dozgonną przyjaźń,
nielimitowaną liczbę wiadomości oraz rozmowy na forum we wszystkich wątkach w
których uczestniczysz. Ponadto masz pełne wsparcie duchowe z mojej strony,
pocieszanie, uspokajanie, wychwalanie oraz prawienie komplementów". W
standardzie przyjaźń trwa "tylko" pół roku, a "przyjaciel" wspiera nas o wiele rzadziej.

Według Patryka Tryzubiaka z Allegro.pl, aukcja nie narusza regulaminu. – Nie widzę podstaw do uznania tej aukcji za niezgodną z naszym regulaminem – mówi Tryzubiak.
wiadomosci.onet.pl/1678660,11,item.html

wyobraźnia ludzka nie ma granic :D

largetto
26-01-2008, 15:32
O Boże, do czego to doszło!!

Kundzia
26-01-2008, 17:20
Tak długo cię nie było a wracasz w "wielkim stylu" Brawo!

BarbarkaM
26-01-2008, 18:36
Dziękuję,że"dostrzegłaś "mnie w takim mnóstwie członkiń"Seniora".Wydaje mi się ,ze można o mnie poczytać w profilu.Mimo wszystko zamieszczam "parę słów o sobie".Jestem emerytowaną nauczycielką/od 1999 r./Pracowalam w świetlicy szk.podst. we Włoszczowie.Mam prawie 60 lat/ur.mam w 3 dekadzie marca,to już bardzo niedługo,szybko przeleci.Mieszkam również we Wloszczowie.Jeśli odpowiesz na mojego posta i będziesz chciała mnie bliżej poznać,napiszę więcej.Barbara.

emka46
26-01-2008, 19:39
Twój profil nie jest aktywny.

Malgorzata 50
26-01-2008, 20:03
Nasza klasa ma jedną postawową wadę i dla tego się z niej wyprowadziłam ,kazdy może wejsc wszędzie i poczytać wszystko -czaty innych klas ,przyjaciól swoich przyjacioł ...a nie kazdy ma na to chęć.

anga
26-01-2008, 20:28
Ja też zaczynam dostrzegać wady Naszej Klasy najpierw wypisałam się z jednego klanu, potem z drugiego a dzisiaj dostałam zaproszenie do klanu miasta Boguszowa_Gorc. Ciekawa jestem komu i do czego to potrzebne.Nagle tysiące nieznanych osób ma wgląd nie tylko w moje dane ale i moich znajomych.Zaczyna mi się to wszystko nie podobać.

largetto
29-01-2008, 16:56
Koleżanka zorganizowała dziś takie spotkanie, było nas tylko czworo , a nie widzieliśmy się prawie 39 lat. Bardzo ciepło i sympatycznie nam się gawędziło , może dlatego że spotkały się osoby, które się lubiły? Rozmawialiśmy tak, jak gdyby nie było tej długiej przerwy, wspominaliśmy naszych kolegów i koleżanki , profesorów, obozy wędrowne, wycieczki....
Czas szybko minął i pozostały tylko wspólne fotografie .
Myślę że niedługo spotkamy się w większym gronie. A wszystko dzięki naszej klasie, bo gdyby nie ten portal nie moglibyśmy się odnaleźć.
Spotkanie z dawnymi przyjaciółmi sprawiło mi dużą radość, choć upływ czasu widać niestety na zdjęciach ;)

Anielka
29-01-2008, 20:03
Uważam,ze nasaz klasa to niezły pomysł,ale prowadzenie korespondencji na niej to głupota.Można przecież kontaktowac sie na swoich komunikatorach ,do nich wpuszczamy tylko osoby znajome.Do mnie tez odezwala sie kolezanka,ktora ostatni raz widzialam na maturze 40 lat temu.Bardzo sympatyczne takie spotkanie po latach.Pozdrawiam.

largetto
29-01-2008, 20:51
Anielko trafiłaś w sedno sprawy, oczywiście ten serwer jest do odszukania i nawiązania kontaktów, dalsza korespondencja jest na priv lub telefoniczna. Wiem z kim rozmawiam i wiem czy chcę z tą osobą się spotkać. Tylko wtedy ma to sens.
Bardzo trafnie to ujęłaś - zresztą jak zwykle Twoje posty są bardzo ciepłe i sensowne.

http://img142.imageshack.us/img142/8977/kotwwwgifyliqplmo0.gif (http://imageshack.us)

z centrum
08-03-2008, 23:05
Zaczynam nabierać jednak dystansu do istnienia w naszjklasie - to jednak niewiele osób z rocznika 50+ interesuje.
W przypadku mojej klasy i mojego rocznika matura1966 kontakt jest nijaki.

qrystyna216
08-03-2008, 23:45
A ja nawiązałam kontakt z osobami z podstawówki.anawet już raz spotkaliśmy się. Na forach szkolnych i klasowych pisze się ogólnie, wspomina wydarzenia z czasów wspólnej nauki. Dopiero na gg i innych komunikatorach piszemy bliżej o sobie lub dzwonimy do siebie.
Uważam, że nasza-klasa to świetna sprawa.

Roman_999
09-03-2008, 22:57
W moim przypadku najliczniej odpowiedziała klasa licealna , az 18 osób i ciagle sie cos dzieje na forum i galerii zdjęć. Natomiast podstawówka w minimalnym procencie.Byli studenci nie mogą się odnaleźć, bo tyle jest kierunków,roczników, miejsc nauki itp, że jest to bardzo trudne.

Nika
10-03-2008, 08:33
A szkoda-znalazłam swoją uczelnię i rocznik,ale tam pusto...nie wiem dlaczego.

z centrum
10-03-2008, 14:06
W przypadku mojej klasy matura1966 kontakt wciąż jest nijaki i to mimo zamieszczenia zdjęcia z klasy maturalnej.
Pewnie to świadczy o tym, że nie było prawdziwej więzi koleżeńskiej.

Niunio-Jola
15-03-2008, 19:22
Niunio-Jola się zgłasza!Matura 1965.W"Naszej klasie" jest nas piątka.To i tak dużo jak na ten rocznik.Mam na liście znajomych 16 osób.Odtworzyliśmy listę uczniów i nauczycieli.Często tam zaglądam.Zawsze z nadzieją,że się ktoś dopisał.A jak Wy kochani macie?Serdecznie pozdrawiam Niunio-Jola.

jolita
15-03-2008, 19:31
Moje - niestety - oprócz 2-ch nieskomputeryzowane... szkoda!

largetto
15-03-2008, 20:19
Niunio -Jolu

moja matura to 69, na naszej klasie jest nas około 10 osób, są też z innych równorzędnych klas jako sympatycy, mieliśmy już spotkanie w styczniu
nawiązałam również kontakt z kolegami z podstawówki z 57 roku, piszemy do siebie , mamy zamiar się też spotkać

dla mnie to świetny portal, niezobowiązujący do podtrzymywania na siłę znajomości....

z centrum
19-03-2008, 22:46
A jak Wy kochani macie?
A My janusz. wypisaliśmy się z klasy - było>minęło>nie było widać co wspominać - i już.

Konto usunięte
20-03-2008, 13:01
Ja odnalazłam 28 osób z moich szkół i kursów . Z tymi z podstawówki organizujemy piknik pod koniec maja . Na forum wspominamy stare dobre czasy, sztubackie psikusy, i to, jak wszystkie dziewczyny kochały się w Historyku (mimo 13 lat w metryce) i chichramy się na forum, jakbyśmy znów mieli po kilkanaście lat... Nigdy nie wypiszę się z naszej klasy. Teraz odnalazły mnie osoby, z którymi pracowałam w latach 70-tych i też chcą się spotkać ....

sToRcZyK
20-03-2008, 15:34
Coś mnie podkusiło by zalożyć internet.Były dwa powody.Nasza klasa oraz moi krewni.W naszej klasie znalazlam kolegę i napisałam do niego i jak do tej pory nie odezwał się. Myślę,że ma wyrzuty sumienia i nie ma odwagi napisać do mnie.Pożyczyłam mu za zgodą mojego ojca książkę,bo to była jego.Jej tytuł pamiętam jak dziś"LILAWATI" i mimo przypominania nie oddał jej.
Na stronie moi krewni założyłam drzewo genealogiczne mojej rodziny i jestem ciekawa czy jeszcze kogoś odnajdę i poznam.
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych życzę wszystkim wiele radości i wiosennego optymizmu:) .

Niunio-Jola
20-03-2008, 20:10
Szkoda, że się wypisałeś, "słychać" w Twoim poście jakiś żal,przyznaj się. Niunio-Jola

z centrum
20-03-2008, 20:45
Szkoda, że się wypisałeś, "słychać" w Twoim poście jakiś żal,przyznaj się. Niunio-Jola
Przyznaję - napisałem stosowne e-maile - wpisałem kilka zdań na forum klasowym.
Zadałem pytanie - co z nas zostało po tych 40 latach.
Brak odpowiedzi.
Nic nie zostało - to po co wspominać.

Ewita
20-03-2008, 21:02
Uuuuu.... jaki niecierpliwy! Daj ludziom czas! Czterdzieści lat to kawał życia. W różnych układach i konfiguracjach ludziom te lata upłynęły! Od mojej matury w 1969 roku upłynęło 39 lat. Stronę klasy założyłam w listopadzie. Do tej pory odliczyło się 8 osób. To dużo, jak myślę i czekamy nadal. Niecierpliwość jest złym doradcą, Janusz!

BUNIA
20-03-2008, 21:12
Ze szkoly srednie mamy nieoprzewrwany kontakt z wiekszoscia - zatem nie szukam nikogo.
Z podstawowki ???- kolezanka napisala do mnie - od 44 lat mieszka w Kanadzie -
Ze studiow - nikt sie nie odezwal.

z centrum
20-03-2008, 23:15
Niecierpliwość jest złym doradcą, Janusz!
Pewnie tak - ale czasu mało na czekanie.

BUNIA
02-04-2008, 11:27
Komu służy teraz Nasza-klasa?

Strona główna portalu Nasza-klasa
(fot. nasza-klasa.pl)

Policjanci, agenci i skarbówka w sieci. Przez niezwykłą popularność serwis przestał być jedynie portalem społecznościowym. Portal nie jest już tylko miejscem spotkań dawnych znajomych ze szkoły. To miejsce, które odwiedzają policjanci w poszukiwaniu przestępców, przestępcy w poszukiwaniu potencjalnych ofiar, urząd skarbowy szukając podatkowych oszustów i dziennikarze szukający interesujących tematów.
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=9911&wid=9813638&rfbawp=1207125920.124&ticaid=15a3a

jolita
02-04-2008, 11:42
Dowodzi to braku zwartych szeregów jak nasze, które pozwalają na eliminację intruzów. Nam to prawie udaje się jakkolwiek nadmiar "martwych dusz" też czasem niepokoi.

helenka
02-04-2008, 12:50
Kim są te MARTWE DUSZE? nie spotkałam sie z takim określeniem .

Anielka
02-04-2008, 15:34
"Martwe Dusze " tak się mowi o tych co są na liście ale nigdy właściwie ich nie widać.Pozdrawiam.

Bianka
02-04-2008, 15:50
Komu służy teraz Nasza-klasa?

Strona główna portalu Nasza-klasa
(fot. nasza-klasa.pl)

Policjanci, agenci i skarbówka w sieci. Przez niezwykłą popularność serwis przestał być jedynie portalem społecznościowym. Portal nie jest już tylko miejscem spotkań dawnych znajomych ze szkoły. To miejsce, które odwiedzają policjanci w poszukiwaniu przestępców, przestępcy w poszukiwaniu potencjalnych ofiar, urząd skarbowy szukając podatkowych oszustów i dziennikarze szukający interesujących tematów.
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=9911&wid=9813638&rfbawp=1207125920.124&ticaid=15a3a
Szczerze mówiąc nie rozumiem o co chodzi z tym niesłychanym "zagrozeniem".

hannabarbara
11-04-2008, 08:42
Dziś w/w serwis działa gorzej niz w żółwim tempie, a właściwie nie działa. Siedzę sobie i czekam, by mi wyswietliła się szukana strona i z nudów czytam, co tam jest napisane na googlowej stronie. A tam słowa "moja synowa wynalazła....". Myślę sobie, to zupełnie jak u mnie. No to klikam w link! I gdzie wchodzę? Oczywiście na seniorka, do pierwszego postu na tym wątku. Kurczę, szara mysz, jak ja, doczekała się prezentacji. Dobrze, ze jakiegoś orta, czy literówki nie wklepałam. I jak widzicie prawdę pisał Sztaudynger przestrzegając "Myjcie się dziewczyny......"

grazyna
11-04-2008, 09:27
Oglądam zdjęcia z "naszej klasy" i nie moge rozpoznac nikogo , z trudem siebie na jednym z podstawówki. Skleroza czy jak, tez tak macie?

Bona
11-04-2008, 10:02
U mnie w podstawówce jest najwięcej osób, w ogólniaku 2-ie ( w tym ja) a na studiach tylko ja samiusieńka. Z podstawówki miałyśmy już 2-a spotkania. Było OK i będziemy dalej sie spotykać.

grazyna
11-04-2008, 10:16
Bono, ja sie nigdzie do klasy nie zapisałam, mówię tylko, ze trudno mi jesat rozpoznac ludzi z podstawówki na tych fotach .

hannabarbara
11-04-2008, 10:24
Oglądam zdjęcia z "naszej klasy" i nie moge rozpoznac nikogo , z trudem siebie na jednym z podstawówki. Skleroza czy jak, tez tak macie?
Moja przyjaciółka (od piaskownicy) tak ma. Jak coś opowiadam, mówi, że zmyślam. Ja sama mogę schować cukier do lodówki i potem godzinę szukać, ale pamięć wsteczna mnie nie zawodzi.

Anilah
11-04-2008, 18:18
Nie zgadzam się z takim twierdzeniem.

Konto usunięte
11-04-2008, 20:45
Na galopującą sklerozę najlepszym lekiem jest rozwiązywanie krzyżówek. Nie po to by je wysyłać ,ale by utrzymywać swoje szare komórki w jako takiej kondycji.

urszula-kol
13-04-2008, 09:04
Dowcip ale prawdziwy

Czy już ci się zdarzyło popatrzeć na innych ludzi w twoim wieku z tym dziwnym uczuciem:
Ja chyba nie wyglądam tak staro? (szczególnie odnośnie do www.nasza-klasa.pl)
Jeżeli tak, ten dowcip ci się spodoba.

Siedziałam w poczekalni u swojego nowego dentysty i rozglądałam się.
Zauważyłam na ścianie dyplom ukończenia studiów, na którym figurowało jego pełne imię i nazwisko. Znienacka mi się przypomniał wysoki, przystojny, ciemnowłosy chłopak o tym samym nazwisku. Chodził ze mną do liceum jakieś 30 lat temu.
Czyżby mój nowy dentysta był tym chłopakiem, w którym się nawet trochę podkochiwałam?
Jak go jednak zobaczyłam, szybko porzuciłam te myśli.
Ten prawie łysy facet z siwiejącymi włosami, brzuszkiem i twarzą pełną zmarszczek był zbyt stary, by mógł być moim kolegą ze szkoły.
A może jednak? Po tym, jak mi przejrzał zęby, zapytałam go, czy nie chodził przypadkiem do XXVI LO.?
Tak. Owszem, chodziłem i byłem nawet jednym z najlepszych uczniów, zarumienił się.
A w którym roku Pan zdawał maturę? zapytałam.
On odpowiedział: W siedemdziesiątym szóstym. Dlaczego Pani pyta?
To Pan był w mojej klasie! powiedziałam zachwycona.
Zaczął mi się uważnie przyglądać.
I następnie ten wstrętny, pomarszczony staruch zapytał:
A czego Pani uczyła?...

hannabarbara
13-04-2008, 09:33
Świetny dowcip opowiedziałaś Urszulo. Tak to już jest, ze nie zauważamy starzenia się i zmian u osób z którymi utrzymujemy stały kontakt,że już nie powiem o samych sobie, natomiast osoby dawno nie widziane, odbieramy jako mocno zmienione.Ale od każdej reguły są wyjątki. I ja się z takim w naszej-klasie zetknęłam. Co prawda tylko na zdjęcia zamieszczanych na tym serwisie. Nasza była miss klasowa wygląda super.Jak pooglądałam jej zdjęcia, to od razy mi wyskoczył w głowie tekst "Damą być". Czasem ludzie mają dobre geny, bo co do innych koleżanek, to myślałam sobie "to nie możliwe, to nie może być ona".

BUNIA
13-04-2008, 11:08
Dowcip - baaardzo smutny ale refleksyjny .
Dlaczego sie marszczymy i malejemy ?? - to niesparwiedliwosc dziejowa - ,kurna

Ewita
16-04-2008, 09:24
"Dobiegla mnie wiesc o Pani chorobie.
I choc swiadomosc powagi sytuacji przygniotla mnie, to jednak wiara w to, ze wygra Pani te walke wziela nad nia gore.
A wierze przeciez nie tylko ja...
Wierza Pani bliscy, przyjaciele, znajomi, wierzymy my- dawni wychowankowie, dla ktorych w mojej opinii, byla Pani wspanialym, madrym, rozumiejacym pedagogiem. Pedagogiem, ktory nauczal, a nie tylko wymagal, ktory zachecal do bycia tworczym i, co chyba najwazniejsze, pedagogiem widzacym i szanujacym w kazdym z nas jego odrebnosc.
Dzis, jako dorosla osoba bardzo za to dziekuje.

Droga Pani Ewo! Wierzymy w Pani sile, w to, ze nie podda sie Pani... I WIERZYMY WSZYSCY!
Prosze trzymac sie tej wiary, prosze podpierac sie nia w kazdej trudnej chwili, bo moc jej jest niezwykla i potrafi czynic cuda.
Sciskam mocno i caluje
Agnieszka"

To Hania-Basia narozrabiała, umieszczając na portalu "Naszej klasy" informację o moich kłopotach. Byłam na nią zła i fukałam!
Ale, kiedy się czyta takie listy - serce rośnie. Siły też...
To także jest siła tego portalu...

Kundzia
16-04-2008, 10:48
Widziśz Ewitko,a tak sie martwiłaś.Uwierz,bardzo dużo ludzi będzie cię wspierać,a każde wsparcie w takiej chwili jest potrzebne i sił dodaje.Niech wzmacnia cie energia tych wszystkich którzy są z toba.Będzie dobrze,nie ma innej opcji,jak mawia Basia.

destiny
28-06-2008, 17:50
Myślę, że warto przeczytać ...
Arkadiusz istnieje naprawdę i jest zarejestrowany w Naszej-Klasie (Arkadiusz Kasandry).
Można odszukać jego profil.

http://szukaj.czest.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=250&Itemid=26

largetto
28-06-2008, 18:28
No zabawił się chłopak, ale kto sieje burzę zbiera deszcz,
Obraża kobiety- ale może z ich strony to też była gra??
Tego nie przewidział?
A w ogóle to pozostawił po sobie niesmak :rolleyes:

BUNIA
29-06-2008, 21:03
Basiu - jestes niesamowita .Skad u Ciebie tyle pomyslow ?? i czasu ??prowadzisz dom, pomagasz innym , zachowujesz pogode ducha , optymizm i znajdujesz dobre slow dla potrzebujacych .
Podziwiam i pozdrawiam serdecznie
http://img396.imageshack.us/img396/9114/122960815e7a84a36e42072wm2.gif (http://imageshack.us)
http://img396.imageshack.us/img396/9114/122960815e7a84a36e42072wm2.cee5ad3d9b.jpg (http://g.imageshack.us/g.php?h=396&i=122960815e7a84a36e42072wm2.gif)
.

destiny
11-10-2008, 21:02
Czas przypomnieć o Naszej Klasie ;)

A tu pioseneczka, przy której bawią się na organizowanych spotkaniach po latach :D

http://odsiebie.com/pokaz/533677---6a19.html

:) :)

elizka
11-10-2008, 21:17
A tu pioseneczka, przy której bawią się na organizowanych spotkaniach po latach :D

http://odsiebie.com/pokaz/533677---6a19.html

:) :)[/QUOTE]

Naprawdę fajna pioseneczka,akurat dla stałej bywalczyni NK:D

Mar-Basia
11-10-2008, 21:27
[/quote]

Naprawdę fajna pioseneczka,akurat dla stałej bywalczyni NK:D[/quote]

Dzieki dziewczyny, pisze do Was z dzwiekach piosenki. Naturalnie sciagnelam.
Huluu, szala, heja - bawi sie nasza klasa :D Szalala, heja!

Rozia
04-03-2009, 14:32
Mam pytanie do uczestnikow forum Nasza klasa - czy zauwazyliscie jakies utrudnienia w ostatnich dniach na tym portalu? Np.klopoty z zalogowaniem sie?

Jadzia_G
04-03-2009, 17:06
U mnie nic takiego nie było !

aannaa235
04-03-2009, 18:42
nie zauważyłam żadnych kłopotów

emka46
04-03-2009, 20:07
Logowanie sprawne,ale potem muliło.Szybko uciekłam.

Nika
04-03-2009, 20:14
Zaglądam często,nie miałam kłopotów.

Ajaks
05-03-2009, 17:43
Ja codziennie zagladam i nie mam kłopotów nie muszę się codziennie logować

basia73
05-03-2009, 18:12
ja również codziennie zaglądam i nie muszę się logować

babciela
05-03-2009, 19:30
nasza klasa pozwoliła mi odnależc mnostwo znajomych, nawet jeden w Brazylii- a całe mnóstwo w Niemczech- jako że wychowywałam się na Ślasku- najbardziej wzruszył mnie fakt, że wspominano mojego ojca( był szefem duzego zakładu),jako człowieka wyjatkowej dobroci i pracowitosci.

modek10
05-03-2009, 22:40
Spotkanie po 40 latach od matury odbyło się w ubiegłym roku. Było ono możliwe tylko dzięki portalowi NK. Na tym niesamowitym spotkaniu obecny był nasz Wychowawca i dwoje Nauczycieli oraz 23 ucznów! Były łzy, radość,mnóstwo wspomnień, śmiesznych i zaskakujących sytuacji.Wszyscy czuli się tak , jakby czas cofnął się o 40 lat! Czy moze być coś piękniejszego mieć przez kilka godzin mniej o 40 lat?

babciaela
06-03-2009, 08:21
Ja mam"Naszą kl."od pół roku,jestem zachwycona"po uszy"...Urodzilam się na Dolnym Śl.los mnie rzucił w Bieszczady,i każdy sygnał z tamtych stron to euforia dla serca-naprawdę.Koleżanki są za granicą(niektóre),parę osób nie żyje,gdyby nie N.K.nie wiedziałabym.Jestem zadowolona że należę do ludzi"z klasą"