PDA

View Full Version : Sól a zdrowe seniora


Faldony
12-09-2016, 10:58
Witam, chciałbym dowiedzieć się co sądzicie o tym, aby z biegiem lat przyjmować coraz mniej soli? Gdzieś obiło mi się o uszy, że im jej mniej, tym lepiej. W tym sklepie (http://e-condimenta.eu/pol_m_Produkty_Sol-o-obnizej-zawartosci-sodu-i-Dietetta-158.html) nawet zamówiłem sobie sól, która rzekomo ma małą wartość sodu. Co sądzicie o tym?

euzebia
13-09-2016, 12:34
Sól bardzo źle wpływa na nerki i na układ krążenia, jestem za tym by ją ograniczyć;-)

Luqars
05-10-2016, 11:15
Ale to takie gadanie do tego trzeba mleko ograniczyć bo laktoza i nagle wszystko trzeba ograniczyć nikt tak zdrowo nie żyje.

elfka
05-10-2016, 23:29
Ograniczyłam sól w swoim jadłospisie do minimum,początki były trudne,ale teraz już się przyzwyczaiłam.Wielkim plusem tego jest brak opuchlizny na kostkach nóg :)

Luqars
20-10-2016, 09:46
Można to ogarniczyć ja teraz cukier ograniczam właśnie.

Małgorzata_55
27-03-2017, 10:55
Moim zdaniem w ogóle należy ograniczyć spożywanie soli, bo źle wpływa na nasz organizm i nie ma na to wpływu wiek.

ChessPleja
05-04-2017, 14:12
Dokładnie , zgadzam się z Małgorzatą . Tak naprawdę nie ma znaczenia ile ktoś ma lat . Sól w każdym wieku jest szkodliwa . Nie bez przyczyny sól i cukier są nazywane składnikami białej śmierci . Nie ukrywam , że kiedy byłem młodszy lubiłem sobie doprawić potrawy , ale udało mi się jakoś zniwelować ten nałóg . Z tego co wiem to lepiej po prostu doprawić sobie jakimiś ziółkami do smaku itd Ta przyprawa źle działa na nerki i z tego co słyszałem wpływa też niedobrze na ogólne funkcjonowanie całego organizmu. Wiadomo , że jak raz na czas posoli się jajko itd To znowu nic takiego się nie stanie tylko właśnie chodzi o to żeby z tym nie przesadzać

oliku
08-04-2017, 13:02
E tam, ja sobie soli nie odmawiam.

cudak3
17-05-2017, 13:45
Sól podobnie jak cukier jest w zasadzie w każdym produkcie, więc nie ma sensu dodatkowo dosalać czy dosładzać. A wiekiem tym bardziej, choć wiele osób, które znam, nie wypiją nawet herbaty bez łyżeczki cukru.

fugazi
22-06-2017, 20:47
Sól jest bardzo szkodliwa dla zdrowia, mało tego również na zęby fatalnie wpływa... znajoma ortodonta w Wołominie podkreśla żeby nie solić za dużo potraw!

Grażka53
10-04-2018, 14:09
Myślę, że sól powinno się zacząć ograniczać jak najwcześniej, żeby nie mieć problemów w późniejszym wieku. Nie mówię, żeby zupełnie nie solić, ale niektórzy zdecydowanie przesadzają.