PDA

View Full Version : Abonament RTV

destiny
07-01-2008, 17:39
Co z tym abonamentem ?
Do tej pory płaciłam systematycznie, ale teraz się zastanawiam.
Na jednym z for ktoś zaproponował "wykazanie nieposłuszeństwa obywatelskiego".
Co sądzicie o tym ?
Są już jakieś przepisy ?

zuella
07-01-2008, 17:58
Nie wiem czy są jakieś przepisy regulujące ten problem,ale licho mnie wzięło jak usłyszałam wczoraj w tv,że tylko 40% społeczeństwa płaci abonament.A co z tą resztą? Wygląda na to,że chyba można nie płacić,pozostali też oglądają tv i nikt
ich nie ściga....?

zuella
07-01-2008, 18:05
Telewizje prywatne utrzymują się z reklam i całkiem dobrze prosperują,publiczna zresztą też nadaje reklamy,więc czemu nie może się utrzymać tylko z nich.

destiny
07-01-2008, 18:16
...i jeśli jest np. Telewizja publiczna TVP Sport...to kto ją ogląda ?
I jak słyszy się o 100-tysięcznej gaży dla pana Lisa...to chyba za nasze pieniążki ?
Jestem zdyscyplinowana i staram się żyć zgodnie z prawem..ale mam coraz więcej wątpliwości odnośnie tego abonamentu.
Znalazłam link - może być przydatny:
http://www.poczta-polska.pl/Uslugi/?U=DlaCiebie&DC=Finanse&F=RTV#Cennik

emka46
07-01-2008, 18:24
Nie wiem czy są jakieś przepisy regulujące ten problem,ale licho mnie wzięło jak usłyszałam wczoraj w tv,że tylko 40% społeczeństwa płaci abonament.A co z tą resztą? Wygląda na to,że chyba można nie płacić,pozostali też oglądają tv i nikt
ich nie ściga....?
Też to słyszałam,tylko troche inaczej.Najpierw było,ze niecałe 40% płaci abonament,a za parę minut usłyszałam o 27%.

Dzidka
07-01-2008, 18:42
Ja mam takie same wątpliwości jak Destiny. Wychodzi na to, że abonament płacą wyłącznie emeryci i tylko oni utrzymują radio i telewizję publiczną.

Jakieś 3 lata temu przestałam płacić oburzona b.wysokimi zarobkami prezesów KRiTV /wówczas m.in. Kwiatkowskiego/Poczta przynosiła mi co kilka dni listy monitujące.
Nawet nie otwierałam bo wiedziałam co tam piszą. Napisałam list wyjaśniający. Nie pamiętam już, ale umorzono mi tę niedopłatę, a ja ugięłam się i znowu zaczęłam płacić.Po prostu dla świętego spokoju. Znam osoby, które nigdy nie płaciły i nikt ich nie ściga.
Co robimy w tej sprawie?

hannabarbara
07-01-2008, 18:51
Bogaci nie płacą, i nie będą płacić, jeśli w koło się trąbi, że są to pieniądze nie do ściągnięcia. Płacą emeryci, bo zarejestrowali się zanim powyższe prawdy dotarły do ich świadomości. Natomiast abonenci telewizji kablowej płacą podwójnie. Bo płaci ich operator i cenę wlicza w rachunek oraz biegną na pocztę, gdzie uprzejmie przyjmowana są wpłaty bez kosztów obsługi pocztowej. Paradoksy współczesności?

Benigna
07-01-2008, 18:52
Na razie płacę bo chcę mieć w razie czego spokój.
A od jakiego wieku już się nie płaci? Może już niedługo?:)

destiny
07-01-2008, 18:57
:D :D
Ewentualnie...zapłacimy karę ;)
Jeśli inni zapłacą, to pewnie i mnie będzie stać :D

Nie płaci sie chyba od 75 roku życia...
Benigma, poczytaj w linku - tam wszystko jest - ulgi i zwolnienia.

Dzidka
07-01-2008, 19:01
No to bojkot!!!

chaliniak
07-01-2008, 20:20
Należę też do tych płacących nieszczęśników. Ale najbardziej mnie wkurza, gdy TVP przeciąga reklamami wyznaczone czasy programów i nastawiony z 15 minutową rezerwą magnetowid nagrywa niedokończony film. /Jeżeli jest jeszce cokolwiek dobrego - to w nocy/ Oglądam b. b. mało bo niema co. Ostatnio pomyślałem, że wyrejestruję się na czas określony. ("Potrzebny na zebrania pieniędzy na zakup nowego telewizora bo obecny się zepsuł") W razie kontroli [?] można powiedzieć, że ktoś go stuknął i zaczął działać.
Ale, jak się znam pewnie znów zapłacę.:mad:

destiny
07-01-2008, 20:28
Wiesławie, hmm...ale jesteśmy "cykory", co ?
Wiesz, że ja czasami myślę, że jestem jedyną osobą która płaci ?
Kogo zapytam w realu...to "olewa" abonament. Nawet Ci, co ich stać !
Nie znam sie na prawie, ale ponoć ten abonament jest pobierany nielegalnie.
Mam jeszcze troszkę czasu, ale sądzę, że tym razem nie zapłacę.
W jedności siła !
Pozdrawiam :)

Karol X
07-01-2008, 20:32
Destiny
Ile kosztuje taki abonament RTV?
Czy to wysoka oplata?

destiny
07-01-2008, 20:40
Destiny
Ile kosztuje taki abonament RTV?
Czy to wysoka oplata?

W moim przypadku nie chodzi o pieniądze, tylko o zasadność pobierania tej opłaty :)
Wydaje się, że jest problem ściągalności tego abonamentu, przez co jedni płacą, inni nie.
Słyszałam też, że z prawnego punktu widzenia, abonament pobierany jest bezprawnie.
Może wypowiedzą się w tej sprawie prawnicy ?
Opłata roczna to 186.70 (płacąc z góry za cały rok)

largetto
07-01-2008, 20:43
myślę, że płacąc tzw. kablówkę powinno się płacić za wybrane przez siebie programy ,a nie za to co nam wcisną w pakiecie. To znaczy wybieram sobie 10 programów razy x zł za 1 + jakąś stałą opłatę ryczałtową. A zarząd kablówki niech się rozlicza z ? nie wiem , państwem?
A tak, też płacimy podwójnie: abonament + opłata za kablówkę.

hannabarbara
07-01-2008, 21:03
Desti! Nie można tak sobie przestac płacić, bo będą Cię scigać i zapłacisz z odsetkami. Chaliniak ma rację! Najpierw trzeba sie wyrejestrować! Musisz zniknąć z rejestrów.

Alsko
07-01-2008, 21:04
A ja nie płacę.
Telewizor był zarejestrowany na mamę. Kiedy skończyła ileś tam lat, została zwolniona z opłaty.
Po śmierci mamy wpierw z rozpędu nie płaciłam, a potem rozmyślnie.
Po pierwsze - nie stać mnie.
Po drugie - sami nie wiedzą, na jakiej zasadzie mają te opłaty brać. Niech się zdecydują! I niech dadzą za te opłaty dobrą ofertę. Na razie jest do kitu!
Po trzecie - może mi się uda dociągnąć do 75 lat? :D
Po czwarte - jestem bez przerwy naciągana przez Skarb Państwa! A broni nie mam żadnej.

Ewita
07-01-2008, 21:08
...ale oficjalnie. W jednej z szuflad spoczywa papier urzędowy, który stwierdza, że jako inwalidce I grupy przysługuje mi dożywotnie zwolnienie z opłat... Jakieś zyski jednak mam, no nie???:D

Basia.
07-01-2008, 21:10
i nie płaciłam, teraz musiałam zapłacić za 2 lata z odsetkami. Niech ich wszyscy diabli, wkurza mnie to że płacę podwójnie bo za kablówkę i za abonament. Opłat nasz rząd nie zniesie, czytałam w prasie że wycofali się z tego.:D

zuella
07-01-2008, 21:35
Ja też mam podobny dylemat,ale jakoś nie potrafię się zbuntować!To naprawdę chyba tylko ci starsi płacą i fundują
ogromne gaże dla prezenterów. :mad:

siekierka
07-01-2008, 21:36
Przepis regulujący opłaty RTV to następująca ustawa:

USTAWA z dnia 21 kwietnia 2005 r.o opłatach abonamentowych
(Dz.U. Nr 85 poz.72)
Art. 4.
1. Zwalnia się od opłat abonamentowych:
1) osoby, co do których orzeczono o:
a) zaliczeniu do I grupy inwalidów, lub
b) całkowitej niezdolności do pracy i samodzielnej egzystencji, na podstawie ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych ( Dz. U. z 2004 r. Nr 39, poz. 353, z późn. zm.), lub
c) znacznym stopniu niepełnosprawności, na podstawie ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (Dz. U. Nr 123, poz. 776, z późn. zm.), lub
d) trwałej lub okresowej całkowitej niezdolności do pracy w gospodarstwie rolnym, na podstawie ustawy z dnia 20 grudnia 1990 r. o ubezpieczeniu społecznym rolników ( Dz. U. z 1998 r. Nr 7, poz. 25, z późn. zm.), którym przysługuje zasiłek pielęgnacyjny;
2) osoby, które ukończyły 75 lat;
3) osoby, które otrzymują świadczenie pielęgnacyjne z właściwego organu realizującego zadania w zakresie świadczeń rodzinnych jako zadanie zlecone z zakresu administracji rządowej lub rentę socjalną z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych lub innego organu emerytalno-rentowego;
4) osoby niesłyszące, u których stwierdzono całkowitą głuchotę lub obustronne upośledzenie słuchu (mierzone na częstotliwości 2000 Hz o natężeniu od 80 dB);
5) osoby niewidome, których ostrość wzroku nie przekracza 15%.
W swoim czasie korzystałem z tego i nie płacę. W tym celu należy na poczcie zażądać druku wniosku o zwolnienie z opłat, na podstawie tego wniosku oni dokonają odpowiedniego wpisu do książeczki i to wszystko. Przestaje sie płacić.

Lila
07-01-2008, 21:43
Nie płacę.Bynajmniej nie z oszczędności,ale od czasu jak TV stała się tubą lewicy..
Potem wprawdzie prawica w nią trąbiła,ale nie honor mi się złamać..
Chór z nią ,Telewizją.Mogą sobie zakodować po prostu,tak jak HBO czy Canal +.

Sanna
07-01-2008, 21:52
Mam ten sam dylemat nie wiem tylko czy można wyrejestrować TV jeśli nawet to czy nie będą dręczyć nas kontrolami.
Wiem na pewno że gdybym zmieniła miejsce zamieszkania to moich pieniędzy by nie dostali.Skoro mają mnie w rejestrach to płacić chyba trzeba żeby nie płacić więcej i czekać do 75 lub na zwolnienie przez Rząd.

Basia.
07-01-2008, 21:57
Mam ten sam dylemat nie wiem tylko czy można wyrejestrować TV jeśli nawet to czy nie będą dręczyć nas kontrolami.
Wiem na pewno że gdybym zmieniła miejsce zamieszkania to moich pieniędzy by nie dostali.Skoro mają mnie w rejestrach to płacić chyba trzeba żeby nie płacić więcej i czekać do 75 lub na zwolnienie przez Rząd.
rozmawiałam z urzędniczką, tylko właśnie nie wiem czy nie będą nas nękali kontrolami jak wyrejestrujemy telewizor i radio.

Lila
07-01-2008, 21:59
Ja nie płacę ,nie zawracając sobie głowy jakimś wyrejestrowaniem..

ps.Słyszałyście kiedy,aby komornik przyszedł do kogoś ?:) W sprawie abonamentu,bo w sprawie mandatów,odkąd policja nie inkasuje,to notorycznie przychodzi..

Basia.
07-01-2008, 22:01
Ja nie płacę ,nie zawracając sobie głowy jakimś wyrejestrowaniem..

ps.Słyszałyście kiedy,aby komornik przyszedł do kogoś ?:) W sprawie abonamentu,bo w sprawie mandatów,odkąd policja nie inkasuje,to notorycznie przychodzi..
na własne uszy bo do mnie dupek przyszedł.:DTelewizor mam zarejestrowany od zawsze, nie płaciłam przez 2 lata dostawałam upomnienia i wreszcie zjawił się komornik. Myślałam, że mi oczy ze wstydu wejdą wiecie w co. bo akurat przechodziła korytarzem sąsiadka i słyszała rozmowę. Komornikowi kasy nie dałam tylko zrobiłam przelew i wysłałam im potwierdzenie faxem.

Lila
07-01-2008, 22:07
No to może jeszcze przyjdzie...za 5 lat ..hih...

inka-ni
07-01-2008, 23:01
powiem leprzy dowcip.Znajoma po smierci męza,który nie placil z powodu Igr.Chciala być uczciwa i po pięciu miesiącach,po tych przeżyciach,poszla zglosić TV,bo ona nie ma uprawnien i co się okazalo,policzyli wszystkie miesiące i odsetki i zabulila kilka setek.Wybitna zlosliwość pracownicy poczty.

Anielka
07-01-2008, 23:04
Ja zawsze placilam i staram sie to robic raz do roku.Płcę za cały ro z góry i mam z tego powodu bonofikate,w rezultacie place za 10 m-cy.pozdrawiam i spokojnie spie./komornik mi do drywi nie yapuka/poydrawiam cieplutko.

Lila
07-01-2008, 23:45
Anielciu,też pozdrawiam cieplutko jak Cię dorwałam..

Ale przyznasz,że to przyjemnie ...czekać na kogoś,tyle lat..
A może już był ?
Kiedyś na działce znalazłam męskie buty.Ale czy to możliwe,żeby 5 psów zostawiło tylko buty ??

Może zresztą był drobnej kości ?:)

Basia.
07-01-2008, 23:53
Anielciu,też pozdrawiam cieplutko jak Cię dorwałam..

Ale przyznasz,że to przyjemnie ...czekać na kogoś,tyle lat..
A może już był ?
Kiedyś na działce znalazłam męskie buty.Ale czy to możliwe,żeby 5 psów zostawiło tylko buty ??

Może zresztą był drobnej kości ?:)
Lidko Ty babszylu kochany, okropny!!!!!!!!!!:) :)

Karol X
07-01-2008, 23:53
Lila
Czy te Twoje pieski byly uczulone na "smrod" niesiony w torbie komornika?
Ze tez nie ruszyly butow....ciekawe.

Anielka
07-01-2008, 23:54
Liluś wszystko jest możliwe,tym bardziej,ze buty psów często rozczłapane są ,bo dostaja przydziałowe raz na dwa lata.Oby Cię nigdy Komornik nie naszedł,nie są to miłe spotkania,wolę na takie nie czekać.To juz wole do końca życia być sama.Ale Tobie to nie grozi masz swojego starszego pana.Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę.

Basia.
07-01-2008, 23:59
Liluś wszystko jest możliwe,tym bardziej,ze buty psów często rozczłapane są ,bo dostaja przydziałowe raz na dwa lata.Oby Cię nigdy Komornik nie naszedł,nie są to miłe spotkania,wolę na takie nie czekać.To juz wole do końca życia być sama.Ale Tobie to nie grozi masz swojego starszego pana.Pozdrawiam i spokojnej nocy życzę.
starszy Pan nic jej nie pomoże jak się będzie uchylała, przerobiłam to, tutaj nie ma zmiłuj ............... Lidka zapłać bo przekonasz się na własnej skórze co to wstyd.:D

Anielka
08-01-2008, 00:00
Ale chociaż za Lidke zaplaci , ato zawsze rażniej.

Basia.
08-01-2008, 00:26
Ale chociaż za Lidke zaplaci , ato zawsze rażniej.
za mnie też by zapłacili ale wstydu najadłam się ja a nie potencjalni płatnicy.:) :)

Lila
08-01-2008, 00:31
Basiu..wstyd to kraść ...Kalemu krowy...

A Kali nie chcieć TV ,bo ma w pakiecie Cyfry,więc Kali się sprzeciwiać bezprawiu...

W razie czego ,piszę do Strasburga ,że jestem molestowana politycznie..:)

Basia.
08-01-2008, 00:38
Basiu..wstyd to kraść ...Kalemu krowy...

A Kali nie chcieć TV ,bo ma w pakiecie Cyfry,więc Kali się sprzeciwiać bezprawiu...

W razie czego ,piszę do Strasburga ,że jestem molestowana politycznie..:)
płacę co miesiąc 154 zl za korzystanie z kablówki.:D

Alsko
08-01-2008, 07:31
Może należałoby posesję Lili przekopać...
Tylko buty? A kościec????
Horrendum :D

Ewita
08-01-2008, 07:37
i tak już nie do wykorzystania! Ale co z torbą, pełną urzędowych doniesień???:mad:

siekierka
08-01-2008, 09:45
Post nr 21 zawiera cały tekst art. ustawy dotyczącego zwolnień od obowiązku abonamentowego.
Wystarczy na poczcie złożyć na ich druku odpowiedni wniosek.

USTAWA z dnia 21 kwietnia 2005 r.o opłatach abonamentowych
(Dz.U. Nr 85 poz.72)
Art. 4.
1. Zwalnia się od opłat abonamentowych:
1) osoby, co do których orzeczono o:
a) zaliczeniu do I grupy inwalidów, lub (itd)

senior A.P.
08-01-2008, 14:03
A jak by tak Polske oglosic "strefa beztelewizyjna" ?

Ewita
08-01-2008, 14:08
...ale po co mamy być tą strefą??? W jakimże światłym celu???

senior A.P.
08-01-2008, 14:47
To - tak z ciekawosci,co by sie stalo ze stacjami telewizyjnymi,producentami telewizorow,handlowcami itd.
Polskie pola znowy by zasiano i obsadzono,byla by polska zywnosc i napoje,nawet konik pojawil by sie na polnych drogach.Bylo by sielsko i anielsko a obcy musieli by sie wyniesc z braku roboty.
A tak mamy to co mamy i jeszcze nas zacofanym narodem nazywaja, co to antysemityzm wyssali z mlekiem matki Polki.
Nie bylo by semitow i powiedzen typu "ja Polakow wprost nienawidze", jednoczesnie nie bedzie do nich wrogosci za "dobro",ktore oni nam niosa.
Nie uwazasz,ze bylo by pieknie i spokojnie ?

Basia.
08-01-2008, 17:07
kupowalibyśmy oblepioną błotem rachityczną włoszczyznę, ob...e jajka zbierane przez miesiąc, żywy drób /kilkuletni/ na bazarach, ewentualnie na miejscu za dodatkową opłatą obcinano by mu głowę na oczach nabywcy, jedłibyśmy masło domowej roboty i ser biały robiony w brudnej ścierce, pilibyśmy mleko prosto od o......j krowy. Seniorze mieszkałam 14 lat na wsi i miałam okazję obserwować to sielskie życie. Niech już lepiej to "stare" nie wraca. Pieczenie chleba na liściach chrzanowych pamiętam z dzieciństwa kiedy byłam na Podlasiu, wyglądało "romantycznie" dla obserwatora dla pieczącej chyba nie. Pamiętam wieczory przy lampie naftowej bo wsie nie były zelektryfikowane, pamiętam małe dzieci z potworną krzywicą, pamiętam zacofanie mieszkańców tych wsi, pamiętam roje much w mieszkaniu i wszy w głowach ludzkich /sama też się zaraziłam/ to był rok 1959, ci ludzie nie znali radia, rysowałam im tramwaj i opowiadałam o telewizorze. Chyba takiej powtórki nikt nie chce?

Ewita
08-01-2008, 17:52
że nikt by się od nas nie wyniósł, a raczej zjawiłoby się mnóstwo "szerzycieli nowoczesności", który by ten dziki ugór chcieli zawojować (z zyskiem dla siebie), ot - jak nie przymierzając koloniści rdzenną ludność Ameryki Północnej...
Że rząd byłby bezkarny, bo nikt by o jego przekrętach nie trąbił głośno, że cokolwiek byśmy wiedzieli, byłoby to metodą "jedna pani drugiej pani" i tak dalej...
Rzeczywiście! Iście cuuudowna wizja!

Basia.
08-01-2008, 18:09
leczenie u znachorki, która kazałaby utrzymywać na głowie kołtun /to było w latach 70 druga połowa, 70 km od W-wy/, kobieta która przywoziła nam do biura cielęcinę w taki sposób leczyła swoje dziecko, dziewczynka niestety zmarła.

hannabarbara
08-01-2008, 18:09
To może jednak dalej płaćmy ten abonament. Bo młodzi na pewno nie będą. A mnie od opisu Basi, aż ciarki przeszły po plecach. Może, tych którym marzy się skansen zapakujemy do pociągu bylejakiego i niech sobie szukają oazy dzikości i naturalności.

Basia.
08-01-2008, 18:19
To może jednak dalej płaćmy ten abonament. Bo młodzi na pewno nie będą. A mnie od opisu Basi, aż ciarki przeszły po plecach. Może, tych którym marzy się skansen zapakujemy do pociągu bylejakiego i niech sobie szukają oazy dzikości i naturalności.
zapewniam, że w sposób bardzo subtelny opisałam swoje wspomnienia z dzieciństwa. Pamiętam /to była wieś Motule Stare na Podlasiu/ niedużą suczkę przywiązaną do budy ciężkim łańcuchem, kręcił się koło niej jej synek miał może ze 3 miesiące. Pewnego dnia nie zobaczyłam suczki na łańcuchu tylko jej synka, kiedy zapytałam gospodarzy co się stało z suczką odpowiedzieli, że uciekła. Poszłam na spacer do lasu i w rowie zobaczyłam nieżywą suczkę, miała rozwaloną głowę chyba siekierą /miałam wtedy 12 lat/ do domu wróciłam zapłakana. Gospodarze byli bardzo religijnymi ludźmi, w ich domu odbywały się tzw. godzinki. W tej wsi nie mówiło się dzień dobry wchodząc do czyjegoś domu tylko "niech będzie pochwalony Jezus Chrystus".

BUNIA
08-01-2008, 20:36
Place abonament ale sie wsciekam bo sa dni ze oprocz informacji z kraju i zagranicy i paru w miare dobrych programow publicystycznych nic nie oferuja 4 dostepne dla mnie stacje ,, i wtedy blogoslawie dzien wstapienia w szeregi uzytkownikow tegoz forum .. bo po prostu nie wlaczam w ogole tv bo to co mnie interesuje moge przeczytac w necie
URL=http://www.vpx.pl/]http://www.vpx.pl/up/20080108/59574781f4a51cef7de9092ef41af4641050a175935.gif[/URL]

kufa86
08-01-2008, 21:08
Od dawna nie płacę abonamentu.
W ogóle to słowo nie podoba się mojej anarchistycznej duszy, dlatego też zlikwidowałem telefon stacjonarny i przeszedłem na komórkę na kartę - anonimową.
Biletów komunikacji miejskiej też nie kupuję.

Po pracowitej nocy zmęczona Komarzyca wracała do domu. Marzyła tylko o jednym: Przysiąść w spokoju i przetrawić krwistą kolację za którą musiała się tyle nalatać.
Pracowity Kornik rył kolejne tunele i drążył przez cały dzień. Zleceń napływało mnóstwo, nie miał nawet chwili wytchnienia. Postanowił zrobić sobie przerwę na papierosa i wyszedł na zewnątrz. I wtedy się spotkali. Kornik patrzył na ponętne ciało
Komarzycy, a ta, obrzucała zaciekawionym spojrzeniem jego muskularne ciało. -Bzzz bzzz... -Szepnęła Komarzyca -Bezy bezy -odparł Kornik.

To była miłość od pierwszego bzyknięcia. Kochali się jak szaleni, nie przejmując się niczym. Plotka z szybkością błyskawicy rozeszła się po łące. I wtedy zaczęły się trudności. świat stanął przeciw nim. Postanowili zalegalizować związek.
Rodziny odwróciły się od nich a znajomi nie chcieli już ich znać.

Zostali wyklęci odrzuceni od reszty społeczeństwa. Niedługo później urodziło się dziecko.... Potwór zrodzony z krwiopijcy Komarzycy i niestrudzonego drążyciela Kornika. Poczwara przed którą wszyscy będą uciekać..
- Dziecko, które tylko rodzice będą kochać....
Z kołyski swymi złośliwymi oczkami spoglądał na rodziców....
tak narodził się.........

KOMORNIK!!!!!!

Lila
08-01-2008, 21:15
Kufa !!!!:D :D :D

GENIALNE. Teraz wszystko jasne.

kufa86
09-01-2008, 17:33
Zrobiłem wśród znajomych ankietę,
no może za dużo powiedziane - porozmawiałem.
Okazuje się,że większość nie płaci abonamentu.
Wspaniałą TV utrzymuje najbogatsza warstwa społeczeństwa tzn emeryci.

Malgorzata 50
10-01-2008, 04:19
Dokładnie .Jedyni starannie płacący w terminie wszystkie rachunki.Ja zapłaciłam abonament po raz ostatni z 10 lat temu i nie zamierzam powrócić do tego nałogu albowiem place kablowni ,która płaci za TV i Radio które mi udostepnia dlaczego wiec mam płacic dwa razy???? Na pohybel.

emka46
10-01-2008, 08:55
Mam też duże zaległości w płaceniu abonamentu,ale czasami mam wizję komornika.I przed otworzeniem drzwi zawsze patrzę kto stoi przed drzwiami.

elmarek
10-01-2008, 09:00
Kufa 86 chyba masz rację ,ja zawsze płaciłem i płacę.:mad:

senior A.P.
10-01-2008, 10:04
Przez Wasze opory Urbanski sie martwi,bedzie musial odejsc z tv i schudnac - ci Polacy nie maja litosci ,to przypomina Birme !

BUNIA
10-01-2008, 11:37
Malgosia

Niewyspanymi oczetami bedziesz spogladac na stolice ??
URL=http://www.vpx.pl/]http://www.vpx.pl/up/20080110/6077459937f5a6a10998e297ed5684fd3a0f818014.jpg[/URL]
Pozdrawiam ..

senior A.P.
10-01-2008, 13:37
Warszawa da sie lubic !

Dzidka
10-01-2008, 14:36
Witam.
Przeczytałam przed chwilą wypowiedź posła na temat abonamentu .

Zbigniew Chlebowski powiedział /cyt./
"Należy znieść abonament rtv"
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69806,4825088.html

sosna
10-01-2008, 16:31
od zawsze ,ale coraz bardziej mnie trafia
już miałam przestać zasilać kasę TP
ale wystraszyliście mnie komornikiem:D

Dzidka
10-01-2008, 16:51
W świetle tego o czym napisałam w poście 60, może się wstrzymajmy do wyjaśnienia. Płatność na poczcie do 25 każdego miesiąca, a więc jeszcze zostało parę dni.

Malgorzata 50
10-01-2008, 17:57
od zawsze ,ale coraz bardziej mnie trafia
już miałam przestać zasilać kasę TP
ale wystraszyliście mnie komornikiem:D
Nie rozśmieszajcie mnie -gdyby komornicy mieli sie zajmowac takimi duperelami kto zajaby się zajmowaniem lepszych kąsków.

Basia.
10-01-2008, 18:38
Nie rozśmieszajcie mnie -gdyby komornicy mieli sie zajmowac takimi duperelami kto zajaby się zajmowaniem lepszych kąsków.
nie płaciłam przez dwa lata, dostawałam upomnienia, wezwania do zapłaty i któregoś dnia zapukał do moich drzwi komornik ............

Alsko
10-01-2008, 19:12
Basiu, komornik trafił, bo byłaś w ich rejestrach!
Mam nadzieję, że ja nie tkwię tam, bo nigdy nie byłam zarejestrowana...

Basia.
10-01-2008, 19:13
Basiu, komornik trafił, bo byłaś w ich rejestrach!
Mam nadzieję, że ja nie tkwię tam, bo nigdy nie byłam zarejestrowana...
do Ciebie nie trafią, ja jestem zarejestrowana od zawsze.

Lila
10-01-2008, 19:41
Mam pytanie do Basi ...

A gdzie był Aksał w czasie wizyty komornika ?:)

babciela
10-01-2008, 20:12
O rany,to jest dobra mysl-nie placic,ale trzebaby jakies pisemko wystosowac do TV ,ja slucham radia TV bardzo okazjonalnie.Lila napisz jakies wspolne.Abonamentu nie placa ludzie ktorzy skończyli 75 lat,majacy w oz=rzeczeniu o stopniu niepelnosprawności literke O lub L.Czy nie uważacie że nasze forum zmienilo sie w FORUM BUNTOWNIKOW

Lila
10-01-2008, 20:14
jakie wspólne Elu ?
Ja nie płacę od wielu lat ! Po prostu przestałam jeszcze za Millera ,chyba..

Basia.
10-01-2008, 21:21
Mam pytanie do Basi ...

A gdzie był Aksał w czasie wizyty komornika ?:)
tylko on jest tak wychowany że kiedy ja otwieram drzwi to nie atakuje, gdyby ktoś chciał wejść do mieszkania sam to zaatakuje. Drzwi od mieszkania mam zamknięte zawsze tylko na klamkę, kiedyś moje dziecko postanowiło zrobić mnie niespodziankę i chciało wejść do mieszkania bez uprzedzenia. Axał go nie wpuścił, dostał furii po kilku minutach otworzyłam drzwi i Piotrek został serdecznie powitany. Axał zna Piotrka od szczeniaka, razem po niego pojechałiśmy do hodowcy, Axał wie kiedy Piotrek do mnie telefonuje /poznaje melodyjkę/ i bardzo Piotrka lubi ale do mieszkania bez mojej zgody nie wpuści. Gdyby komornik wykonał niewłaściwy gest no to by dopiero było....... ale komornik miał cykora przed Tulusiem i stał prawie bez ruchu.

Malgorzata 50
11-01-2008, 00:19
O rany,to jest dobra mysl-nie placic,ale trzebaby jakies pisemko wystosowac do TV ,ja slucham radia TV bardzo okazjonalnie.Lila napisz jakies wspolne.Abonamentu nie placa ludzie ktorzy skończyli 75 lat,majacy w oz=rzeczeniu o stopniu niepelnosprawności literke O lub L.Czy nie uważacie że nasze forum zmienilo sie w FORUM BUNTOWNIKOW Po prostu wyrejestruj odbiorniki i po płaczu.A mnie komornik w tej sprawie odwiedzil z 9 lat temu jak wisialam im z 50 zł .bardzo byl mily .pogadalismy ,zaplacilam ile mialam -reszte mi rozłozyl na raty i tyle .Zadne halo!!!!

Lila
11-01-2008, 00:20
ja nic nie wyrejestrowałam..i nie płacę..

Coś muszę robić na opak,bo się uduszę...

Malgorzata 50
11-01-2008, 00:25
No to dwóch nas jest opaków....

hannabarbara
11-01-2008, 00:25
ja nic nie wyrejestrowałam..i nie płacę..

Coś muszę robić na opak,bo się uduszę...
To spodziewaj się odsetków i monitu z terminem uregulowania. Wymyśliłabym mniej kosztowną formę robienia na opak.

Malgorzata 50
11-01-2008, 01:21
Od mw 9-ciu lat się spodziewam ...i nic!!!!!

walkiria57
11-01-2008, 07:18
Moi kochani. Już dawno mnie szlag trafił na ten temat. Powiedziane jest: "Konieczność uiszczania opłat abonamentowych wiąże się z używaniem odbiornika radiowego lub telewizyjnego, a nie z treścią emitowanych programów". Taaa... A ja sobie kupiłam odbiornik, zapłaciłam za niego, mam na to kwity, po to, żeby na nim seks wyuzdany odprawiać, bo zawsze było to moim pragnieniem. Nie rozumiem, dlaczego Kowalska nie płaci abonamentu za własną kanapę? I dlaczego posiadanie ODBIORNIKA ma być jedynie opodatkowane? A posiadanie dywanu, kibla, niezależnie od treści, które ten kibel przyjmuje? Hę? A posiadanie długopisu, niezależnie od treści, które on emituje, to co?

Moi kochani. Nikt, nawet pies niezaproszony, nie ma prawa wstępu do naszych domów bez nakazu prokuratora. W szczególnie uzasadnionych wypadkach musi być fura ludzi, którzy towarzyszą temu wydarzeniu. "Mam telewizor, bo sobie go legalnie kupiłam, bo tak lubię i wara mi od tego, bo poszczuję (doberman)." Tak się zakończyła jedyna, jak dotychczas próba negocjacji, ze strony, właściwie to nie wiem, czyjej.

A głupi niech płaci.Nie wiem za co, bo ja tv mam w komputerze, a o monitorach nic w ustawie nie ma. A jak się rządcy nie podoba, to niech mnie odetnie. Przecież to logiczne. A, że niewykonalne? To ja najuprzejmiej przepraszam, ale to nie moja wina.

Lila
11-01-2008, 09:04
No właśnie...walkirio..

A monity były ,a jakże..No i te buty dają mi do myślenia,bo 5 lat temu żył jeszcze mój owczarek niemiecki Kuba,znakomicie wyszkolony.A ponieważ nie przeze mnie,to nie dałabym głowy iż nie był właśnie szkolony na komorników.

Może biedaczysko jest na liście zaginionych,a tymczasem leży zakopany niczym stara kość,gdzieś ...tam ..hen,pod jedną z sosen ???

senior A.P.
11-01-2008, 11:22
Bedziecie ,bedziecie placic - demokracja to sprytne "ustrojstwo" roznie bywa podkolorowane.

Dzidka
11-01-2008, 16:18
I jak tu można spokojnie płacić i nie buntować się. Przecież to jest chore!!!

Lis wyciągnie z TVP nawet 170 tysięcy?

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article107003/Lis_wyciagnie_z_TVP_nawet_170_tysiecy_.html

http://www.aw.poznan.pl/imprezy2007/20071027lis/Rysunek1.gif

Dzidka
12-01-2008, 12:23
Bez komentarza

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article107524/Bajonska_pensja_Lisa_To_prezesa_TVP_polisa.html

siekierka
12-01-2008, 12:35
A propos Lisa.
Rozmawiają dzieci dyplomatołków:
-Mój tatuś był na polowaniu w lesie i przywiózł mamie rudego lisa.-mówi pierwszy,
-E tam - mówi drugi - mój tatuś był w Moskwie i przywiózł mamusi srebrnego lisa.
-A to ja Wam dopiero powiem - mówi trzeci- mój tatuś był w Paryżu i przywiózł mamusi syfilisa!:D

hannabarbara
12-01-2008, 12:36
Wow! To Ci dopiero podarunek!

senior A.P.
23-01-2008, 15:31
Posiadanie telewizora w domu,nie posiadanie anteny na dachu domu i nieplacenie abonamentu RTV jest karalne w Polsce ?
Pytam serio,poniewaz posiadam w Polsce mieszkanie,w ktorym jest telewizor,abonamentu nie place (pobyt staly za granica),przyjezdzam na pare dni domu i ogladam polska TV - podlegam karze ?

Basia.
23-01-2008, 15:38
Posiadanie telewizora w domu,nie posiadanie anteny na dachu domu i nieplacenie abonamentu RTV jest karalne w Polsce ?
Pytam serio,poniewaz posiadam w Polsce mieszkanie,w ktorym jest telewizor,abonamentu nie place (pobyt staly za granica),przyjezdzam na pare dni domu i ogladam polska TV - podlegam karze ?
jak nie masz zarejestrowanego telewizora to możesz nie płacić, nie wiedzą o Tobie. Nie wiem jak przepisy się mają do osób przebywających na stałe za granicą.

senior A.P.
23-01-2008, 15:42
Serdecznie Dziekuje ! Moze bede ogladal telewizje w samochodzie z wypozyczalni,to juz napewno bedzie w rachunku uwzglednione.

Malgorzata 50
23-01-2008, 17:05
Eeeee tam 90% polakow nie płaci .Ja uwazam ,że nalezy nie płacic kiedy ma się kablowke w ramach niezgody obywatelskiej na podwójne wyciąganie pieniedzy i będe się tego trzymala...

kufa86
23-01-2008, 17:54

Oczywiście, zostaniesz skazany na galery,
z ewentualną zamianą na zsyłkę na Sybir.

FeliksG
23-01-2008, 18:00
Eeeee tam 90% polakow nie płaci .
Dodam do tego, że jak już ktoś płaci to niech nie przestaje bo będzie go ścigał komornik.
Albo: z racji wieku będę zwolniony opłat, ale - uwaga - tu wcalenie
nie działa automat, że: nabyłeś uprawnienia to możesz przestać płacić. Należy dokonać, na poczcie, wyrejestrowania, pod rygorem kary - egzekwowanej /z odsetkami/ przez komornika.
Takie mamy prawo.

Lila
23-01-2008, 18:30
A ja powtarzam po raz setny,że przestałam płacić kilka lat temu,nic nie wyrejestrowując..
Koniec .Kropka..

Przysyłali monity,teraz oszczędzają na znaczkach.

martunia
23-01-2008, 19:47
Płacę za kablówkę, płacę za internet, tv państwowej właściwie nie oglądam, to za co jeszcze mam płacić?

FeliksG
23-01-2008, 21:58
Płacę za kablówkę, płacę za internet, tv państwowej właściwie nie oglądam, to za co jeszcze mam płacić?
Biegli w piśmie i oblatani w prawie, mówią, że płaci sie za prawo posiadania telewizora i radia a nie za programy, których nikt by nie kupił.
To w ogóle jest skomplikowana sprawa bo w każdej kampanii wyborczej slyszymy, że abonament RTv trzeba znieść, a nawet, że będzie zniesiony, a potem...no coż? Pojawiaja się, nieprzewidziane trudności. itd, itp.

bogda
23-01-2008, 22:01
no to może jeszcze będziemy płacić za posiadanie pralki, zmywarki, zamrażarki.....

Malgorzata 50
23-01-2008, 22:03
Biegli w piśmie i oblatani w prawie, mówią, że płaci sie za prawo posiadania telewizora i radia a nie za programy, których nikt by nie kupił.
To w ogóle jest skomplikowana sprawa bo w każdej kampanii wyborczej slyszymy, że abonament RTv trzeba znieść, a nawet, że będzie zniesiony, a potem...no coż? Pojawiaja się, nieprzewidziane trudności. itd, itp. Nie Feliksie płaci się za mozliwosc odbierania TV i Radia czyli za jakies tam coś

martunia
23-01-2008, 22:03
Telewizor, kupiłam nikt mi nie dał, ale z obowiązującym prawem dyskutować się nie da, płacić nie będę.

bogda
23-01-2008, 22:05
Małgosiu....Feliks ma rację, płaci się za posiadanie...
Ja mam "cyfrę" i w ramach buntu zadzwoniłam do tej instytucji i tak mi właśnie powiedzieli, że płaci się za posiadanie tych luksusów...

martunia
23-01-2008, 22:07
To ci luksus, ale wiem ,że ma rację.

destiny
23-01-2008, 22:32
...kupując sprzęt w sklepie !!!
Te wszelkie sprzęty, niezależnie czy są luksusem, czy nie, już raz zostały opodatkowane...:mad:
Więc za co płacić...mamy ? Pytam.

senior A.P.
24-01-2008, 08:25
Placimy za to aby inni mogli z tego zyc.
Po co wogole potrzebna jest ta slynna krajowa rada radiowo-telewizyjna ? Przeciez to dobry zlobek dla pasibrzuchow.To oni a nie spoleczenstwo ma luksusy z radia i telewizji. Oni sie strasznie zapracowuja popatrzcie na ich pensyjki,brzuszki i mile mordunie.
Ktos powiedzial: Nie ma to jak z mediow zyc !
No i sobie zyja,przy okazji sluza innym zlobom !!!
To co Wam obiecuja przed wyborami to dzieciom opowiadajcie do snu.

BarbarkaM
29-03-2008, 16:07
Co dalej z tym abonamentem RTV?Mamy płacić,czy nie?Wolałabym nie płacić,bo z mojej "emerytury"/nauczycielskiej/trochę trudno.Wolałabym te pieniążki przeznaczyć na coś innego,np.na jakiś lek...:D

senior A.P.
29-03-2008, 16:28
Napisano,ze emeryci i rencisci nie beda placic.
Pan Premier dotrzyma slowa !

tadeusz50
29-03-2008, 17:49
Seniorze też mam taką nadzieję, ale może to być obwarowane innymi przepisami. Tak jest np. z osobami po 75r. życia, ociemniałymi,głuchymi nie płaca o ile nie zamieszkują z nimi inne osoby. Tak się też zdarza i co wtedy.

Anna_Maria_57
29-03-2008, 22:21
Płacę, dokąd będzie abonament będę płacić, nie chcę aby go zniesiono.

W Wlk.Brytani płaci się abonament (około 90% społeczeństwa płaci) dzięki czemu jest tam najlepsza na świecie publiczna telewizja BBC.

Telewizja publiczna (i radio) ma zadania do wykonania, których komercyjne TV nie wykonają.
To, że nasza jest taka marna, to wynik zawłaszczenia przez polityków (wszystkich opcji), złego zarządzania oraz naszej obojętności na ten stan.
W kampaniach wyborczych politycy obiecują zniesienie abonamentu bo wiedzą, że tylko to interesuje większość społeczeństwa.
Nie ma presji społecznej na DOBRĄ, PUBLICZNĄ (NIE PAŃSTWOWĄ) TELEWIZJĘ.
Nie ma programów jak dawny Teatr Telewizji, jak Kobra, jak Kabaret Starszych Panów - bo nie ma zapotrzebowania!!!
Żeby było zapotrzebowanie, to trzeba znowu społeczeństwo "wysnobować" na kulturę wysoką, a nie seriale o Badziwiakach oraz Wielkiego Brata.

Nasza TVP patrzy na Świętą Oglądalność tak jak komercyjne - bo jak jest oglądalność, to są reklamy i pieniądze z reklam.
Czyli to wyłącznie od nas zależy co chcemy oglądać!

A z drugiej strony - zniesienie abonamentu i utrzymywanie TVP z budżetu państwa, to jej całkowite poddanie politykom - aktualnie zarządzającym krajem.

Niezależna telewizja to telewizja utrzymująca się z abonamentu, trochę z budżetu oraz z produkcji własnych, sprzedawanych innym telewizjom - tak, jak BBC, która ma wspaniałe osiągnięcia programowe. Ich serie filmów przyrodniczych dosłownie powalają - to jest cudo!
Oczywiście tam rządy też chcą zawłaszczyć telewizję - ale BBC dzielnie się broni, bo ma POPARCIE SPOŁECZNE!

Lila
29-03-2008, 22:36
Nie popieram apanaży w wysokości 300.000 pln miesięcznie dla państwa Lisów.Bo tyle mają zrabiać obydwoje..od kwietnia.

Sorry,ale nie są tego warci.I nie płacę abonamentu.I płacić nie zamierzam..

martunia
29-03-2008, 22:40
Fiu,fiu to trochę, chyba dużo.
To na to idą te pieniądze z abonamentu.
Czyli dobrze postępuję.

z centrum
29-03-2008, 22:57
A mnie to całe publiczne RiTv mdli od tandety - niech je sprywatyzują bo i tak jest takie samo jako TVN-y i POLSAT-y.

Jadzia P.
29-03-2008, 23:06
Ja też uważam, że pieniądze które my płacimy na abonament są marnotrawione. My nic za to nie mamy tylko "gwiazdy" duże gaże.

inka-ni
29-03-2008, 23:08
Aniu o czym Ty mowisz,U nas ile by kto nie placil, to pieniądze znikają,a poprawy nie ma.Sam język naszych prezenterów to nie raz żenada,a co dopiero ambitne programy.Tam wchodzą ludzie z parti rządzacej,a nie profesjonalisci.

Jadzia P.
29-03-2008, 23:10
A miało być lepiej....

Malgorzata 50
30-03-2008, 01:24
Ja nie płace bo nie widze powodu TV gada o misjii w ramach tejze misji mozna czasem obejrzec cos ciekawego podczas bezsennych nocy po 00.00reszta to chłam i do tego chłam sluszny politycznie w zaleznosci od opcji aktualnej .W USA czyli zgnilym kapitaliźmie dziala ZNAKOMITA publiczna telewizja PBS -mistrzostwo swiata jesli chodzi o poziom dziennikarstwa Lis&Co nim dostana po te 300 tys (a niech sobie maja jesli są dobrzy) powinni najpierw mikrofon ponosic za Charile Rose`m i porobic u niego research to jest wzór niedoscigniony dziennikarza politycznego - facet zaprasza wszystkich których warto zaprosić jest super przygotowany ,prowadzi nadzwyczaj ciekawą rozmowe zadając krotkie pytania dajace gosciowi powiedziec to co ma najciekawszego do powiedzenia i słucha ,a nie lansuje siebie.Ta telewizja zyje z dobrowolnych dotacji jej milosnikow szarych jednodolarowcow i wielkich darczyńcow i nie bawi sie w jakies gowniane teleturnieje ,noce z przebojem i inne takie tylko ma swietne programy dokumentalne ,mnostwo edukacyjnych -łacznie z programami uczacymi czytać analfabetow (tak ,tak),świetne eukacyjne programy dla dzieci ,wspaniale ,interesujace dyskusje o prazwdziwych problemach tego kraju itd itd .

z centrum
30-03-2008, 09:03
W USA czyli zgnilym kapitaliźmie dziala ZNAKOMITA publiczna telewizja PBS ......
I czemu to w naszej III RP jest jak zwykle niemożliwe.
Bo jest socjalizm przefiltrowany przez sito z grubych kresek

Malgorzata 50
30-03-2008, 12:54
Być może racja.....nie wiem ,w swojej naiwnosci lubię wierzyc ,ze swiat jest piękny a ludzie maja czyste pobudki..ale ta polska niemoznośc znalezienia rozwiązań ,ktore juz dawno zostały nie tylko znalezione ,ale z powodzeniem wprowadzone w zycie powoduje ,że chyba musze przyznac się do naiwnosci....

Anna_Maria_57
01-04-2008, 00:58
Sorry, ale powtórzę jeszcze raz - WŁAŚNIE PO TO, ABY BYŁO LEPIEJ POWINIEN ZOSTAĆ abonament - bo to jest NASZ wpływ na telewizję publiczną.

Ale poza jego płaceniem (lub nie), trzeba się przyłożyć do tej sprawy! Wywierać presję na polityków i samą TVP, a nie grzecznie łykać, co nam serwują.

Świetnie, że w tych dzikich Stanach jest dobra - choć prywatna - stacja PBS. Ale nie ma żadnej gwarancji, że tak pozostanie, bo tam TV ma przynosić zyski i kropka.

Model BBC bardziej do mnie przemawia, w Wlk.Brytani płaci się abonament - około 90% społeczeństwa płaci.

Zniesienie abonamentu i utrzymywanie TVP z budżetu państwa, to jej całkowite poddanie politykom - aktualnie zarządzającym krajem.

kufa86
01-04-2008, 16:11
Seniorze też mam taką nadzieję, ale może to być obwarowane innymi przepisami. Tak jest np. z osobami po 75r. życia, ociemniałymi,głuchymi nie płaca o ile nie zamieszkują z nimi inne osoby. Tak się też zdarza i co wtedy.
Dla ślepych i głuchych przewidziany jest wolny wstęp na imprezy sportowe i dyskoteki.
Abonament wzrośnie o 3000% i zostanie przyłączony do rachunków za prąd.
Sprawiedliwość społeczna będzie w ten sposób zachowana - wszyscy płacą,
a niektórzy mają z tego niebotyczne pensje.

senior A.P.
02-04-2008, 15:26
Po co starym telewizor i radio ?
Zapytal wnuczek babci.

ymca
02-04-2008, 16:36
Po co starym telewizor i radio ?
Zapytal wnuczek babci.

AP to chyba Twój wnuczek zadaje takie pytania ,mojemu by to przez gardło nie przeszło :confused:

senior A.P.
02-04-2008, 16:41
Moje wnuki nie korzystaja z zabawek oglupiajacych,zreszta juz z tego wyrosly.

destiny
30-04-2008, 21:39
"TVP, Polsat i TVN napisały list otwarty do marszałka Sejmu, w którym proszą o zachowanie abonamentu radiowo-telewizyjnego.
Ich zdaniem Polacy chętniej łożyliby na media publiczne, gdyby mogli odliczyć abonament od podatku. "

Ciekawa jestem, skąd takie przekonania ?
Czy były robione ostatnio jakieś badania ?

CBOS z miesiąca marca - Nie dla abonamentu !
http://www.gazetawyborcza.pl/1,76842,5055310.html

senior A.P.
30-04-2008, 22:24
Proste !
Wraz z abonamentem zdechnie "dojna krowa".
W USA telewizja publiczna jest bezplatna !

hannabarbara
30-04-2008, 23:23
Proste !
Wraz z abonamentem zdechnie "dojna krowa".
W USA telewizja publiczna jest bezplatna !
I dlatego olbrzymimi krokami zbliża się do kryzysu!
A w sprawie spotkania trzech potentatow u marszałka, to wiadomo, że chodzi o kasę. Trzebaby się dzielić wpływami za reklamy z trzecim konkurentem!

Anielka
30-04-2008, 23:32
Polsatowi I TVN zalezy na abonamenie,bo nie muszą takiej wielkiej kasy TVP płacic,bo przeciez w swojej ofercie cyfrowej Polsat ma TVP i TVN w telewizji "n" tez.I na razie placą symboliczne opłaty.

siekierka
01-05-2008, 09:18
Proponuję spojrzeć z innej strony:
Zniesiemy abonament, przez co koszty tzw. "programów misyjnych" obciążą budżet Państwa - czyli - podatników - czyli - NAS.
Obecnie, na mocy ustawy emeryci jesteśmy zwolnieni z obowiązku płacenia abonamentu, po jego zniesieniu - będziemy z budżetu partycypować w kosztach programów misyjnych.To przeciw komu jest wymierzone zniesienie abonamentu ? Przeciw nam emerytom !

senior A.P.
01-05-2008, 09:35
Nie przesadzaj !
Przeciez emeryci nie pracuja na mlodych,co najwyzej daja im zaskorniaki .
Z abonamentem RTV won !
Na radiu i telewizji inaczej sie teraz zarabia .

destiny
21-06-2008, 10:20
No, i znowu szykuje się wydatek !
http://gospodarka.gazeta.pl/gospodarka/1,69806,5335207,Telewizory_w_cyfrze_bez_wizji.html ?nltxx=849684&nltdt=2008-06-21-04-08

tadeusz50
08-07-2008, 07:37
http://www.wiadomosci24.pl/artykul/prezydent_skierowal_do_trybunalu_ustawe_o_abonamen cie_70289.html
Co nie może się pogodzić z tym, że ma podpisać?

senior A.P.
05-08-2008, 13:54
Abonament - jest czy nie ma ?

Urszula47kot
05-08-2008, 14:21
abonament TV to płacą w większośći emeryci i ludzie starsi bo młodzi uważają to za wymysł komuny .

Malgorzata 50
05-08-2008, 14:47
Emeryci i ludzie starsi mają wpojone przez komunę przekonanie ,że jak władza każe płacić to trzeba płacić .Młodzi podchodzą do sprawy bardziej krytycznie .Poza tym wielu emerytów i ludzi starszych nie ma kablówki więc płacą za to z czego faktycznie korzystają .Tfu....co ja gadam ,przecież emeryci i ludzie starsi nie płacą już abonamentu .I znów wszystko spada na młodych ,.Nic dziwnego ,że nas nie lubią.

senior A.P.
05-08-2008, 14:58
Teraz to mnie dopiero "skolowalas" !
Kablowka to ma placone z woli biorcy.
Abonament RTV zostal narzucony kiedys wszystkim odbiorcom.
Kto i kiedy z tego obowiazku zwolnil emerytow i rencistow ?
Podaj podstawe prawna.

Malgorzata 50
05-08-2008, 15:01
Nie podam bo nie znam i nie chce mi się szukać.Abonament dla odbiorców kablówki jest opłatą podwójną na to samo .My płacimy za kablówkę mamy e pakiecie TVP a kablówka płaci TVP za prawo do umieszczenia jej w pakiecie .Dlaczego więc mam płacić 2 razy za to samo????

senior A.P.
05-08-2008, 15:07
Oooooooooo !
To jeszcze lepiej - pewno ,niech sie sami dziela twoja krwawica.
A ci co kablowki nie maja,bo im kabel ukradli i zostala tylko antena na dachu co w nia pioruny bija ?

Malgorzata 50
05-08-2008, 15:08
Oooooooooo !
To jeszcze lepiej - pewno ,niech sie sami dziela twoja krwawica.
A ci co kablowki nie maja,bo im kabel ukradli i zostala tylko antena na dachu co w nia pioruny bija ? Skrzyknąć się i złodzieja łapać!!!!!! Senior gdzie ty w tej Polsce bywasz -bo to jakiś koszmar czyżbym ja żyła na jakiejś wyspie bezludnej ,że mnie te wszystkie klęski się nie imają????

senior A.P.
05-08-2008, 15:17
Jak to gdzie bywam w Warszawie,czasem do Waszyngtonu zagladne ale dawno nie bylem na Greenpoint-cie,tam juz duzo obcych.
Ale jak mowisz aby lapac zlodzieji to chyba masz racje .Tylko nie pisz,ze cie okradli ci z kablowek.

POLA
05-08-2008, 15:18
...Senior gdzie ty w tej Polsce bywasz...
Na wschodnich rubieżach pewno:D

senior A.P.
05-08-2008, 15:22
To nie mozliwe bo od strony wschodniej za moja chalupa jest Atlantyk i nie posiadam nawet niecek aby poplywac.

POLA
05-08-2008, 15:37
My nie o Florydzie, my o Polsce...
A jak Ci się podoba pomysł końca zasadniczej służby wojskowej? Ilu tych wojaków zawodowych nam potrzeba?

senior A.P.
05-08-2008, 15:40
Wejdz na wlasciwy temat - tam podyskutujemy - po to go tam dzisiaj otworzylem.

jakempa
05-08-2008, 23:06
No i co, dalej będziemy płacić abonament,ja płacę podwójnie bo i kablówkę, bo paaan prezydent pożałował tych kilku złotych dla emerytów, ale tym sobie zamknął elektorat ''moherowych beretów'',szkoda że nie słyszał tych głosów na swój temat,ja przypadkowo usłyszałam komentarze tych pań i nie tylko, ma przerąbane następne wybory i nie tylko on bo lewica straciła też resztki swoich starszych fanów,których w szczątkach miała

Kazik
31-08-2008, 20:35
No i co, dalej będziemy płacić abonament,ja płacę podwójnie bo i kablówkę, bo paaan prezydent pożałował tych kilku złotych dla emerytów, ale tym sobie zamknął elektorat ''moherowych beretów'',szkoda że nie słyszał tych głosów na swój temat,ja przypadkowo usłyszałam komentarze tych pań i nie tylko, ma przerąbane następne wybory i nie tylko on bo lewica straciła też resztki swoich starszych fanów,których w szczątkach miała
Gdy zniesiony będzie abonament [ bo Tusk miał zamiar znieść wszystkim] a emeryci to był tylko taki sztandarowy pomysł. To- min. finansów będzie decydował o kasie TV--chwalą Tuska to damy nie to zmienimy prezesa TV i zamkniemy kasę. To miało być "odpolitycznienie" TV-- a w rzeczywistości wszystko w ręce PO. To mi przypomina jak dawniej nazywaliśmy zachód "imperialiści"-wspomagając w 1953 Koreę Płn. A zbroiliśmy się w imię pokoju "obronnie" czyli w barki desantowe też. No chyba ze desant miał by być na nasze wybrzeże własnym wojskiem. Dziś wiemy że nam w planach przypadało zajmować Danię. Tyle jest prawdy--ale wielu nie wgłębia się w problem--czyta po wierzchu nie rozumiejąc co ta decyzja mogłaby zmienić. I jeszcze jedno do przemyślenia: TO RZĄD PŁACIŁBY NA TV --dlatego "Prezydent pożałował" takie rozumowanie jest ŻAŁOSNE. Ja nie żałowałbym jeżeli ktoś inny ma płacić--ale jeżeli miało by to mieć złe skutki to tak. A emeryt który w tej chwili nie płaci-to zabranie coś z kasy Państwa-uszczupla ewentualną kasę na podwyżkę itd. itd. Czyli "zaczyna" jakby płacić. Ktoś już o tym tu pisał. A lewica nie kocha PiS- chyba wiadomo. A tu też dostrzegła co chce zrobić PO- i nie wahała się sprzeciwić. Więc zamiast słuchać moherowych beretów-dobrze jest częściej słuchać programów politycznych. Moda na sukces--nie nauczy polityki i ekonomii.

senior A.P.
04-11-2008, 11:32
To jeszcze dalej musicie placic za propagande ?
Wspolczuje wam.
Ciekawe,czy na RM i tv Trwam tez cos z waszego abonamentu kapnie ???
Oj pulchni ci wladcy telewizyjni na abonamentowym chlebie,twarzyczki okragle i usmiechniete.

senior A.P.
04-12-2008, 21:02
Szykuja sie zmiany z abonamentem RTV w Polsce.
Jak dlugo jeszcze bedziecie placic to "myto" na propagande ?