PDA

View Full Version : Kroniki czy i jak je pisać?


smerfeta
08-01-2008, 17:42
Moi rodzice pisali kronikę rodzinną.Był to duży zeszyt w którym każde z nich pisało o różnych wydarzeniach z życia rodzinnego.Teraz,kiedy ich już na tej ziemi nie ma często do nich wracamy.
Mieszkam w małej wsi i zamierzam pisać kronikę,której bohaterami będą mieszkańcy naszej miejscowości.Może poradzicie jak to robić?Liczę na Waszą pomoc.

jolita
08-01-2008, 18:01
mając przykład i wzór oraz potrzebę serca... czegóż jeszcze oczekiwać? Bierz się do dzieła i pisz, a gdy odczujesz potrzebę podzielenia się z nami jakimś epizodem - już masz miejsce zapewnione! Powodzenia.J

Nika
17-01-2008, 11:25
Smerfetko,jak postepuje praca nad kroniką.Ja od roku piszę kronikę rodziny po mieczu,uważam to za pasjonujące zajęcie.Wzbogacam ja starymi fotografiami,mapkami,kopiami dokumentów,listami rodzinnymi etc.

enia60
17-01-2008, 11:53
Moja i nie moja najpiękniejsza kronika

Wydaje mi się ,że parokrotnie próbowałam coś pisać,pozostała w mojej szufladzie kronika z lat młodości -szkolnych z Krakowa,jest to opowieść o powodzeniach i błędach dziewczyn i moich w nauce,o miłościach,wspólnych wypadach do kin,teatrów,kawiarni..itp.

Ale najpiękniejszą kronikę napisała moja niespełna 6 letnia wnuczka w czasie pobytu nad morzem w wakacje 2007,dzień po dniu zapisywałyśmy to co było najbardziej godne uwagi ,ilustrując to pięknymi rysunkami po powrocie na wspólnym obiedzie Ona zdała relacje z przygód i wspólnych fascynacji a zeszyt "KRONIKA" zostanie mam nadzieję w Jej pamięci i kiedyś jeszcze zaowocuje