PDA

View Full Version : Gdzie i jak poznać w sieci kogoś fajnego?

morwind
05-11-2016, 10:40
Na jakich portalach zwykle przesiadujecie aby poznać kogoś interesującego z kim można byłoby pogadać itd. ?? Chodzi o osoby w wieku 55+
Nie żadne tam facebooki i inne młodzieżowe strony.

elfka
05-11-2016, 23:05
Witaj :) ja przesiaduję na forum nasze - sanatorium,poznałam dużo fajnych ludzi,nie tylko wirtualnie, ale też robimy zloty forumowe.Przyjeżdżają forumowicze z całej Polski:),zawiązują się przyjaźnie na długoooo.
Czasami wchodzę też na Forum Kobiet netkobiety.pl

Trudno jest znaleźć forum tylko dla 55+ :'(

euraka
07-11-2016, 10:29
Nasze sanatorium - rzeczywiście dobra opcja.
Od siebie mogę jeszcze zaproponować sympatię, różnego rodzaju czaty - np czat wp, interia itd.
Pamiętaj też, że po drugiej stronie jest osoba która prawdopodobnie otrzymuje dużo wiadomości. Jak już pisać, to rób to w interesujący sposób. To też jest pewnego rodzaju sztuka... Odsyłam do http://uwodzenieuk.com/jak-napisac-pierwsza-wiadomosc-do-dziewczyny-na-portalu-randkowym/
Masz tam w kilku punktach napisane, co pisać, jak pisać - aby podtrzymywać konwersację a przy tym nie zanudzać.

lucek01
25-11-2016, 14:24
Nie sądzę, aby o takie miejsce akurat chodziło ;)

danusiia
25-11-2016, 17:46
Witam!Jestem u Was po raz pierwszy i chyba nie ostatni-mam nadzieję!Należę,że tak powiem do życia samotnych seniorów od 2012 roku.Nie znamy się osobiście ale wspaniale ze sobą rozmawiamy!Ciesze sie bardzo,ze istnieje taki portal jak www.senior cafe!!!Można tu napisać o wszystkim co nas otacza, co gnębi i są tu wspaniali ludzie!!:) Nie wiem gdzie indziej ich szukać nie ma sensu?!Pozdrawiam!
http://pu.i.wp.pl/k,ODM3NjA0NjAsNTExNzgyMzQ=,f,14_Ei_orig.gif

Dancia54
20-12-2016, 20:51
Witajcie kochani , witaj Danusiiu ! :)
Moim zdaniem po prostu trzeba dobrze trafić .....
Piszę dodatkowo na innym portalu ale przyznaję , że wchodzę tam co raz rzadziej . Chętniej goszczę tu , na KSC , gdzie nie ma intryg , wulgaryzmów i co więcej - tu ludziki
sobie wzajemnie pomagają a osoby nowe witają bardzo
serdecznie . Jestem od niedawna ale trafiłam na grupę osób , które naprawdę są sympatyczne i gdyby była taka możliwość - chętnie poznałabym je w realu . Nikt nie krytykuje wypowiedzi a wręcz przeciwnie - pomaga i nie wyśmiewa się ..... Dla osób początkujących atmosfera jest
bardzo ważna , te wybaczanie gaf itp...:) .
Pozdrawiam cieplutko i dziękuję za to , że mogę tu być...

elfka
26-12-2016, 18:14
gdyby była taka możliwość - chętnie poznałabym je w realu .
Pozdrawiam cieplutko i dziękuję za to , że mogę tu być...

Dancia :) ja też chciałabym Cię poznać w realu:* {}
Może więcej chętnych będzie,to zorganizujemy spotkanie forumowe:D :D

Dancia54
27-12-2016, 23:52
Elfuś , bardzo chętnie z mojej strony ale czy tu ktoś znajdzie
się odważny na takie spotkanie w realu ?
Jeśli tak to proszę o jakikolwiek odzew...... :)
Można napisać tu , na PW również więc możliwości troszkę
mamy . Pozdrawiam serdecznie :) .....będę zaglądać .

lublinianka55
28-06-2017, 18:29
Ja tez dolaczam sie do tego tematu :)
Ewka, widze, ze jestes jak ja, z Lublina, juz Cie dodalam do moich znajomych i mam nadzieje, na blizsza znajomosc :D.

Pozdrawiam :)

Dancia54
28-06-2017, 20:48
Lublinianko witaj miło :) .
Ale mam do Ciebie pytanko - w ostatnim poście pisałaś do
naszej Elfki ? Z góry dziękuję za odpowiedź i serdecznie
pozdrawiam {} :) .....

lublinianka55
28-06-2017, 20:55
Oj tak, gapa ze mnie :headbang:
Pisalam do Elfki oczywiscie, nawet klinelam tu na odnosnik: Dodaj do znajomych, ale sie chyba nie dodalo :(
Nie umiem sie jeszcze zbyt dobrze poruszac na tym Forum ...

Dancia {}

Dancia54
28-06-2017, 22:03
Spokojnie :) . Wiesz dlaczego zadałam Ci takie pytanie ? Bo
z tego co wiem Elfka nie ma imienia Ewa . Jeśli ona przyjmie zaproszenie do znajomości to będziesz miała w swoim profilu
info , że jest Twoją znajomą .
Jeśli czegoś nie wiesz -pytaj , tu Ci pomogą....:)
{}

lublinianka55
28-06-2017, 22:14
Dziekuje za podpowiedz i od razu korzystam:

Jesli chce kogos dodac do znajomych, to klikam na jego nick ( w lewym gornym rogu), tam klikam: Dodaj do znajomych i ... czekam na akceptacje ?
Czy taka jest kolej rzeczy, czy tez cos pominelam ? :)

Dancia54
28-06-2017, 23:07
Bardzo dobrze Lublinianko :) . Tak powinnaś była zrobić ,
widzę , że radzisz sobie całkiem nieźle . A jak napiszesz 30
postów to będziesz mogła wysyłać wiadomości na PW do
wybranych osób . Brawo i tak trzymaj :D ......

waclaw46
29-06-2017, 13:37
elfka napisała-Może więcej chętnych będzie,to zorganizujemy spotkanie forumoweW trzy osoby czy w cztery możesz się spotkać , dużo to też nie dobrze bo będą się przekrzykiwać przez stół.Musi być kameralnie i jak najmniej rozmawiać o służbie zdrowia i chorobach bo depresja gotowa.:) Umieść informację na regionalnej stronie FC są poszczególne województwa albo poszukaj na stronie for na które wchodzisz bo jest miasto przy piszącym i jego nick.Podziel się z innymi swoim pomysłem podając miejsce godz i dzień.

Ja z przyjaciółmi spotykamy się od kilku lat w formie 55+ ustaliliśmy jeden dzień pierwszy czwartek miesiąca godz 16.00 .Restauracjo kawiarnia Wiśniowy Sad Grodzka 33 Kraków.Spotkania są otwarte każdy może przyjść przedstawia się i rozmawiamy na różne tematy .Rachunki od 6.zł w górę nikt nikogo nie pogania każdy płaci za siebie.Jest to na każdą kieszeń.

Facebook potrzeba się zarejestrować wybrać fora zaprosić innych i pisać lub czytać posty innych.Znajomi urosną z czasem.

Skype też potrzeba się zarejestrować tu możemy prowadzić rozmowy czy w realu rozmawiać mając kamerę. Wymagane potwierdzenie znajomości ,działa dwukierunkowo można cofnąć znajomość. Kto chce spróbować podaję swoje konto :
waclaw461 wyświetli się moje imię i nazwisko i zobaczycie moje zdjęcie. Skype ma funkcję aktywny niewidoczny ,gdy damy aktywny to znaczy że chcemy rozmawiać.
:) Aktywni ludzie żyją dłużej i utrzymują dłużej sprawność naszego mózgu i depresja ich omija.:)

lublinianka55
29-06-2017, 21:55
:) Aktywni ludzie żyją dłużej i utrzymują dłużej sprawność naszego mózgu i depresja ich omija.:)

Sądząc po Twojej aktywnosci na tym Forum, bedziesz zyl baaardzo dlugo, a sprawnosc Twojego umyslu pozwoli nam wciaz wzbogacac nasza wiedze o rozne tematy, ktore tak wspaniale rozszerzasz, wykazujac sie niesamowita wiedza, czego Ci szczerze zazdroszcze, ale jednoczesnie sie ciesze i szczerze gratuluje :)

Dancia54
29-06-2017, 22:07
No tak....gdzie Krym a gdzie Rzym ? :)
Witaj Wacławie . Świetnie , że macie tak zorganizowane
spotkania w Krakowie . Niestety - Białystok milczy :rolleyes: :| ......
A nasza Elfka to kobieta zaprawiona w bojach i na pewno
spotkałaby się i poradziła z większym gronem :D .
Mam nadzieję , że odezwie się w tym wątku.....
Pozdrawiam z Podlasia :) .

waclaw46
30-06-2017, 10:13
No tak....gdzie Krym a gdzie Rzym ? :)
.Jak się uprzemy to jesteśmy w stanie wiele zrobić i zaktywizować innych.W Krakowie takich grup jest dużo bo duże miasto ale co powiecie na Chęciny 14 715 mieszkańców (2006) ??? Tam nasza koleżanka forumowa Zenobia Dołęgowska potrafiła założyć UTW III wieku https://www.facebook.com/ChecinskiUniwersytetTrzeciegoWieku/?ref=nf To są fakty
.Pozdrowienia dla seniorów z Podlasia i Lublina i wszystkich chcących być aktywnymi
Potrafmy sobie cel , potrzebny czas a przede wszystkim chęci a zamierzenie zrealizujemy. :)
Jak się ma pasje to można coś stworzyć i dać innym niezapomniane wrażenia estetyczne które zostaną długo w ich pamięci. https://www.youtube.com/watch?v=76dQ69pL84w

lublinianka55
30-06-2017, 14:31
A nasza Elfka to kobieta zaprawiona w bojach i na pewno
spotkałaby się i poradziła z większym gronem :D .
Mam nadzieję , że odezwie się w tym wątku.....
Pozdrawiam z Podlasia :) .

Danusiu, ja tez :)
Z tego co piszesz o niej, to juz mi sie buzka smieje w nadziei, ze moze naprawde cos ruszymy w tym Lublinie, a moze raczej kogos :D

Dancia54
09-07-2017, 00:39
Lublinianko i jak ? Udało Ci się nawiązać kontakt z Elfką ?
Mam nadzieję , że tak :) .

lublinianka55
09-07-2017, 19:04
Lublinianko i jak ? Udało Ci się nawiązać kontakt z Elfką ?
Mam nadzieję , że tak :) .

Danusiu, no wlasnie nie. :'(
Chyba nie ma jej na Forum, odkad weszlam.
Mam nadzieje, ze wkrotce sie pojawi. :)

oliku
10-07-2017, 15:11
Cóż, internet to chyba za mało, żeby kogoś poznać.

Dancia54
12-07-2017, 21:50
Lublinianko , nasza Elfka pojawiła się , pisała do mnie w regionalnych , w Podlasiu :) . Zawsze możesz tam wejść i klikać , zapraszam serdecznie .
Oliku , nie smęć , często internetowe znajomości tak się zaczynają i można poznać naprawdę świetne osoby :) .
Pozdrawiam....

elfka
12-07-2017, 22:38
Danusiu, no wlasnie nie. :'(
Chyba nie ma jej na Forum, odkad weszlam.
Mam nadzieje, ze wkrotce sie pojawi. :)

Ktoś mnie poszukuje:D listy gończe wysyła:D :D jestem już,pojawiłam się i może trochę się pogoszczę:D :D

lublinianka55
12-07-2017, 23:02
Lublinianko , nasza Elfka pojawiła się , pisała do mnie w regionalnych , w Podlasiu :) . Zawsze możesz tam wejść i klikać , zapraszam serdecznie .

Daniusiu bardzo chetnie, o ile tylko czas pozwoli, bo teraz mam sporo na glowie, ale z pewnoscia wkrotce zajrze.:)

lublinianka55
12-07-2017, 23:05
Ktoś mnie poszukuje:D listy gończe wysyła:D :D jestem już,pojawiłam się i może trochę się pogoszczę:D :D

W takim razie witam Cie serdecznie.:)
Podobnie jak Ty, jestem z Lublina i mam nadzieje na blizsza znajomosc. :rolleyes:

Dancia54
12-07-2017, 23:10
No i proszę , obie Panie są i mam nadzieję , że dogadacie się , w końcu mieszkacie w tym samym mieście . Szkoda , że nie w moim :| .
Pozdrawiam i buziaczki zostawiam :) ....

lublinianka55
12-07-2017, 23:23
No i proszę , obie Panie są i mam nadzieję , że dogadacie się , w końcu mieszkacie w tym samym mieście . Szkoda , że nie w moim :| .
Pozdrawiam i buziaczki zostawiam :) ....

Danusiu, mam jakies dziwne przeczucie, ze chociaz mieszkasz w innym miescie, to i tak bedziemy blisko ... :)
Juz troche jestesmy {}:)

elfka
13-07-2017, 11:50
mam nadzieje na blizsza znajomosc. :rolleyes:

Wow;) to brzmi zachęcająco:D proponujesz spotkanie przy beczułce piwa:D :D

elfka
13-07-2017, 11:58
Danusia,kiedyś pisałaś ze chciałabyś zwiedzić Lublin,Nałęczów i Kazimierz Dolny,z całego serducha zapraszam Cię w moje strony.
Na pewno przyłączy się do nas Lublinianka:) ,załatwię noclegi,tylko przyjedź:* {}

lublinianka55
13-07-2017, 20:54
Wow;) to brzmi zachęcająco:D proponujesz spotkanie przy beczułce piwa:D :D

Hmmm..., nie pijam piwa, nie lubie, ale jest duzo innych trunkow alkoholowych, ktore lubie, wiec moja awersja do piwa nie bedzie przeszkoda. ;)

Dancia54
13-07-2017, 20:55
Dziewczyny , z przyjemnością Was odwiedzę ale dajcie mi trochę czasu , muszę być w formie przecież . Tę beczułkę piwa zachowajcie , ok ? :D :D :D
A teraz przytulaki na dobranoc :) {} {} ......

lublinianka55
13-07-2017, 21:09
Danusia,kiedyś pisałaś ze chciałabyś zwiedzić Lublin,Nałęczów i Kazimierz Dolny,z całego serducha zapraszam Cię w moje strony.
Na pewno przyłączy się do nas Lublinianka:) ,załatwię noclegi,tylko przyjedź:* {}

Jasne, ze sie przylacze, milo bedzie Was poznac w realu, chociaz wlasciwie, to ja Was jeszcze nie znam z netu. :D
Alez tu sie szybko wszystko dzieje...
Zauwaz Elfko, ze niedawno tu weszlam, a juz mam tyle postow na koncie i wcale nie szlam na ilosc, samo tak jakos wychodzi, bo watki sa ciekawe, a ludzie jeszcze ciekawsi i bardzo aktywni no i ... i palce same rwa sie do klawiatury. ROTFL

elfka
13-07-2017, 21:34
Zauwaz Elfko, ze niedawno tu weszlam ROTFL

Lublinianka:) rozumie że potrzebujesz czasu na dłuższe poznanie na forum,a dopiero kiedyś w realu.Nie ma sprawy,będziesz miała ochotę na pogaduchy to ja jestem czasowa,cieplutko pozdrawiam Danusia

lublinianka55
13-07-2017, 22:20
Lublinianka:) rozumie że potrzebujesz czasu na dłuższe poznanie na forum,a dopiero kiedyś w realu.Nie ma sprawy,będziesz miała ochotę na pogaduchy to ja jestem czasowa,cieplutko pozdrawiam Danusia

Elfko, moze nie az tak, moze nie az na dluzsze, ale Ty dzialasz jak blyskawica. :D
Napisz do mnie na priv prosze, ja juz chyba tez bede mogla tak pisac, bo juz minelo 10 dni odkad tu weszlam ( 30 postow to chyba mialam na drugi dzien ROTFL).
Jesli uzywasz Skype, to podaj mi tam namiary.
Naprawde zalezy mi na poznaniu Ciebie nie tylko z netu, ale i na kontaktach w realu. :)

Sciskam Was obie i serdecznie pozdrawiam. {}:*:)

Dancia54
14-07-2017, 22:17
I ja Was ściskam mocno moje Wy Lublinianki i cieplutko pozdrawiam :) . Fajnie , że złapałyście ze sobą kontakt ......
A jak coś to stukajcie do mnie , wspaniałego weekendu.....:)

Gienia1962
20-08-2017, 23:56
Na jakich portalach zwykle przesiadujecie aby poznać kogoś interesującego z kim można byłoby pogadać itd. ?? Chodzi o osoby w wieku 55+
Nie żadne tam facebooki i inne młodzieżowe strony.

Facebook nie jest do końca młodzieżową stroną , dużo moich koleżanek ma facebooka. Niestety dla mnie ta strona jest nieczytelna i nie mogę się na niej odnaleźć. Więc nie korzystam. Ale podobno są tam grupy 40+ , 50+.

Dancia54
10-10-2017, 20:36
Facebook nie jest do końca młodzieżową stroną , dużo moich koleżanek ma facebooka. Niestety dla mnie ta strona jest nieczytelna i nie mogę się na niej odnaleźć. Więc nie korzystam. Ale podobno są tam grupy 40+ , 50+.
Hej , witajcie . A ja jakoś nie mam zaufania do tego całego Facebooka . Czyżbym była odrobinę staroświecka ?:D
Pozdrawiam :) ......

babciairenka
14-02-2018, 12:25
Są takie specjalne portale. Z tego co słyszałam z takich znajomości stworzyło się wiele małżeństw.

walczak87
16-07-2018, 15:40
Ja z kilkorgiem znajomych też postanowiliśmy robić sobie takie cykliczne spotkania. Spotykamy się minimum 2 razy w miesiącu - czasami w kawiarni czasami u kogoś w domu, rozmawiamy, oglądamy filmy, czasami nawet gotujemy i pieczemy ciasta :) Takie dni faktycznie dodają siły do działania. Teraz jeszcze chciałam wyjechać na jakieś wakacje, gdzie by były osoby w podobnym wieku, ale za późno wzięłam się za szukanie i już nie trafiłam na nic ciekawego. Ale może w przyszłym roku uda się to nadrobić i w końcu trochę odpocząć od miasta. Z Facebooka kiedyś uczyłam się korzystać, ale jakoś też nie możemy się zaprzyjaźnić. Może i na to przyjdzie czas, nie wszystko na raz :))

Lary
21-01-2019, 11:14
Sam poznałem wiele osob na portalach internetowych i mam wrażenie, że najłatwiej jest kogoś poznać na facebooku na grupach, ewentualnie na forum.

Jeśli chodzi o portale randkowe, to nie jestem do nich przekonany. Miałem na kilku z nich konto, na przykład na sympatii, jednak nie udało mi się tam poznać nikogo konkretnego i mam wrażenie, że wiele osób udzielających sie tam szuka jedynie chwilowych przygód, a nie stałego związku.

oliku
08-07-2019, 14:01
Wolałbym żeby były jakieś dobre sposoby na poznawanie ludzi w realu.