PDA

View Full Version : Wartości ,które mogą.....

zdzislaw.bedrylo
13-01-2008, 13:48
Obecnie za sprawę szokującą uważam przyznanie O.Rydzykowi
12 milonów zł. na wykonanie odwiertów ciepłej wody w Toruniu.Zgoda jest to dobre i pożyteczne,ale sądzę,że są większe potrzeby jak ta..
Wszyscy zapominają o tym,że to jest płacone z naszych podatków i my mamy prawo tym dysponowac a nie decyzja PIS-owskiego ministra,który jest obecnie na garnuszku O.Rydzyka...Jest to beszczelne nadużywanie byłej władzy PIS-u
w minionym okresie..I gdzie jest te Prawo i Sprawiedliwośc..
Pan Jarosław Kaczyński hojnie rozdzielał swoim usłużnym osobom
przewileje kosztem innych bardziej potrzebującym..Wstyd mi za niego i jego współpracowników...Są pilniejsze potrzeby jak ta w
Toruniu..Potrzeba pieniędzy na chore dzieci..brak lekarstw na ratowanie życia i wiele innych..Gdzie te miłosierdzie i współczucie Panowie z PIS-u...Wam tylko walka o władzę zasłoniła oczy...a lizusostwo p.Kurskiego a kochaniu p.Prezesa
doprowadza do bólu głowy....Trochę rozumu i zdrowego rozsądku panowie.....

siekierka
13-01-2008, 14:31
To jEst właśnie NIETOLERANCJA Z TWOJEJ STRONY

hannabarbara
13-01-2008, 15:11
Masz rację Zdzisławie! Gdy moja Spółdzielnia Mieszkaniowa chciała się odciąć od tzw.OPEC- u, pośrednika w przekazie energii cieplnej, musiała zaciągnąć długi bankowe, by wybudować własną linię przesyłową. Kredyt spłacali wszyscy członkowie spółdzielni. I już prawie spłaciliśmy. I teraz, gdy wszędzie energia drożeje, u nas tanieje, bo coraz mniejsze odsetki płacimy. Nam jest lepiej, ale też nie występowaliśmy o dofinansowanie do wszystkich podatników. To był nasz interes i to my ponosiliśmy jego koszty. Prawdopodobnie są w tym wszystkim jakieś niuanse, ale nie o to chodzi. Chodzi o to, by nie było w kraju, tych lepszych z pierwszego sortu. Czy to jest nietolerancja?

zdzislaw.bedrylo
13-01-2008, 15:15
To jEst właśnie NIETOLERANCJA Z TWOJEJ STRONY
Nie rozumię aluzji panie "siekierka" co ma nietolerancja wspólnego z przekrętami PIS-u...Nie da się ukryć,że popełniono
na siłę wymuszenie decyzji Kaczyńskiego..to było szyte grubymi nićmi panie"siekierka"..chyba pan sam nie wierzy co pan opowiada...O.Rydzyk dobrze wiedział..kogo ma za protektora..
a teraz szydło...itd.

sosna
13-01-2008, 15:20
Zdzisławie
wybory prezydenckie się nieuchronnie zbliżają
a wiesz jakim potężnym elektoratem dysponuje
O.Rydzyk?
Dlatego mnie nie dziwi to finansowanie jego odwiertów

largetto
13-01-2008, 15:26
a sfinansowanie zakładu "produkcji osocza" czy jakoś podobnie sie nazywającego / nie pamiętam nazwy/ przez pana Kwaśniewskiego?

Każda władza ma własne Idee Fixe tylko - dlaczego za nasze???

Stanley
13-01-2008, 15:26
A gdzie zgubiłeś 15 mln. Rydzyk dostał na swoje przedsiębiorstwo 27 mln z Naszych pieniedzy a w zamian zatrudnił w swojej szkółce min Szyszkę tego od dotacji oczywiście świętego z PIS-u.

zdzislaw.bedrylo
13-01-2008, 15:35
A gdzie zgubiłeś 15 mln. Rydzyk dostał na swoje przedsiębiorstwo 27 mln z Naszych pieniedzy a w zamian zatrudnił w swojej szkółce min Szyszkę tego od dotacji oczywiście świętego z PIS-u.
To jest paranoja...Krew mnie zalewa,że oni dysponują naszymi podatkami tak jak to było ich prywatne...robią co chcą....To co jest najważniejsze tj.zdrowie...i inne są drugorzędne...Brak rozumu albo celowe działanie....

zdzislaw.bedrylo
13-01-2008, 15:37
Ten pan "siekierka" niech trochę pomyśli zanim co powie..szkoda
słów kolego......

Stanley
13-01-2008, 15:38
Ależ skąd celowe działanie na dzisiaj około miliona zdyscyplinowanego elektoratu. A ponadto nie placąc z własnej kasy mieć milion głosów, przecież to jest genialne.

Stanley
13-01-2008, 15:40
Widać ze jesteś początkujący na forum spokojnie kolego zaraz usłyszysz kim jesteś.I uwierz mi nie będzie to miłe.Proponuję zachować spokój.

hannabarbara
13-01-2008, 15:58
Chyba, że usłyszysz! Ale najpierw ode mnie! Jesteś myślący i potrafiący liczyć facet, ot co ! Wydrukuj sobie i czytaj, gdy padną głosy potępienia.

siekierka
13-01-2008, 16:06
Może byś sprawdził uprzejmie kolego, że pieniądze na dofinansowanie projektów zgłoszonych przez polskie uczelnie, pochodzą ze środków celowych Unii Europejskiej i na nic innego poza realizacją takich projektów nie mogą być przeznaczone. Uważasz, że lepiej aby ich nikt nie dostał, aby nie Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej?

zdzislaw.bedrylo
13-01-2008, 16:22
Ja nie jestem wrogiem W.SKM w Toruniu..a niech się studenci uczą i zdobywają wiedzę..to chwalebne...ale odwierty pod Toruniem nie mające jeszcze potwierdzenia celowości za 12 mil.zł. to coś nie tak panie "siekierka"..

zdzislaw.bedrylo
13-01-2008, 16:29
Ważny jest priorytet potrzeb...lepiej dać na kulejące zdrowie..lekarstwa..zapłaty lekarzy a nie na ogrzewanie,które istnieje i istnieć będzie ....logiczne....

sosna
13-01-2008, 16:38
Może byś sprawdził uprzejmie kolego, że pieniądze na dofinansowanie projektów zgłoszonych przez polskie uczelnie, pochodzą ze środków celowych Unii Europejskiej i na nic innego poza realizacją takich projektów nie mogą być przeznaczone. Uważasz, że lepiej aby ich nikt nie dostał, aby nie Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej?
ale nie do końca
żeby dała Unia (obojętnie o jaki chodzi tu projekt) trzeba dać Uni (składka członkowska) A ona ta składka to niby czyje pieniędze?

jolita
13-01-2008, 16:38
Śmieszą (?) mnię riposty broniący swoich "oczywistych oczywistości". Na jakikolwiek zarzut nieprawidłowego działania reagują odpowiedzią "a tamci też..."Gdyby akceptowane było co robili "tamci" nie trzeba byłoby zmieniać decyzji wyborczej... i tak przypomnienie sprawy "osocza" przy sprawie "toruńskiej" (przepraszam Toruńczan za takie użycie symbolu) ma się jak "pięść do nosa". Wiem, że porównanie też nie najszczęśliwsze, ale nie chcę być niegrzeczna...

siekierka
13-01-2008, 16:39
W tej sytuacji, nie widzę innej możliwości jak złożenie protestu do Komisji Europejskiej, aby zmieniła plan wydatków w budżecie Unii. Zamiast na badania naukowe, niech przeznaczą te środki na polską służbę zdrowia. Ale to trzeba zaznaczyć, że na POLSKĄ służbę zdrowia, bo gotowi te środki przekazać np. na realizację projektów naukowych w Sorbonie (Francja) lub Cambridge (Wielka Brytania).

zdzislaw.bedrylo
13-01-2008, 16:41
Nie dajmy się zwariować....Trochę zdrowego rozsądku nam Wszystkim potrzeba..nie dajmy się manipulować byle kimś..Oni tylko czekają na nasze słabe strony...Obojętnie czy to będzie PIS
czy PO....wszyscy jesteśmy Polakami i to zobowiązuje....

siekierka
13-01-2008, 17:15
Zastanów się mój miły współseniorze: podział środków jest dokonywany przez władców unii Europejskiej, nie na partie polityczne tylko na zgłoszone potrzeby. Skoro Unia tak to oceniła że pieniądze trzeba przeznaczyć na te badania w Toruniu, to ani PiS ani PO ani żadna inna partia nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia. Nawet sam Kalisz z byłej PZPR. :cool:

zdzislaw.bedrylo
13-01-2008, 18:00
rozumię i przymuję do wiadomości..widzę,że jesteś bardziej
zorientowany w tej materii..chylę czoła mości panie.....Ja staram się być obiektywny w każdej sprawie i wobec powyższego zwracam honor......

zdzislaw.bedrylo
13-01-2008, 18:10
Ten klub jest bardzo potrzebny ponieważ można wymieniać polemiczne dyskusje..a wartośc nadrzędna to dyskusja rzeczowa bez naleciałości politycznych czy innych..Nam takich potrzeba bez nerwów czy innych nacisków...
Wolne forum....o to właściwa dewiza.......

jolita
13-01-2008, 18:16
na te badania w Toruniu, to ani PiS ani PO ani żadna inna partia nie ma w tej sprawie nic do powiedzenia. Nawet sam Kalisz z byłej PZPR. :cool:
Najpierw projekt opiniowali przedstawiciele Polski i nie sądzę, że miał w tym swój udział "sam Kalisz z byłej PZPR" a raczej ktoś z byłego PC

siekierka
13-01-2008, 18:57
Rozumiem , Jolitko chęć Twojego "górą nasi",ale pamiętaj, że po opiniach narodowych nastąpiła decyzja UNIJNA. I teraz nie mamy na to wpływu innego jak tylko wybór: przyjąć to , co nam przyznali, albo zwrócić pieniądze do Brukseli.
A w końcu to nie są pieniądze na posiłki dla zakonników, tylko na naukowe badania geotermalne na rzecz miasta, na rozwój nowych kierunków studiów na uczelni. Może zaryzykujesz przyjęcie do wiadomości, że katolicy a w szczególności kapłani to raczej uczciwi ludzie, nie żerujący na lewiznach.

jolita
13-01-2008, 19:02
tylko z uwagi na fakt, że jestem katoliczką ("własne gniazdo" i t.d.) nie podejmuję się kontynuować tego tematu...

Lila
13-01-2008, 19:09
tylko z uwagi na fakt, że jestem katoliczką ("własne gniazdo" i t.d.) nie podejmuję się kontynuować tego tematu...

A co do ma do rzeczy ? Wyznanie ?

Do Zdzisława ...:D masz rację,to wolne forum.Nie zwracaj uwagi na zgryźliwe ostrzeżenia.Każdy pisze co chce.
Ja ,jako głosująca na PiS a niecierpiąca Ojca Rydzyka - czyli ni pies ni wydra- nie spotkałam się z ostracyzmem.Choć piszę dużo.

Mało tego.Wśród moich przyjaciół na forum ,przeważa elektorat PO i LiD..

Karol X
13-01-2008, 19:19
Rozumiem , Jolitko chęć Twojego "górą nasi",ale pamiętaj, że po opiniach narodowych nastąpiła decyzja UNIJNA. I teraz nie mamy na to wpływu innego jak tylko wybór: przyjąć to , co nam przyznali, albo zwrócić pieniądze do Brukseli.
A w końcu to nie są pieniądze na posiłki dla zakonników, tylko na naukowe badania geotermalne na rzecz miasta, na rozwój nowych kierunków studiów na uczelni. Może zaryzykujesz przyjęcie do wiadomości, że katolicy a w szczególności kapłani to raczej uczciwi ludzie, nie żerujący na lewiznach.

...A niekatolicy to juz diabla warci tak jak nieNiemcy.
Mysle,ze uczciwosc zalezy od czlowieka a nie jego wiary.

zdzislaw.bedrylo
13-01-2008, 20:09
Widzę,że wywołałem burzę...ale to dobrze..dobra dyskusja jeszcze nikomu nie zaszkodziła..Tak trzeba aby oczyścić się z
oparu zakłamania..To jest nam potrzebne..My czasami wpadamy w pułapkę zręcznej manipulacji a skutki są potem nie miłe...
Trzeżwy osąd ...chłodna kalkulacja stwierdzeń..to jest nam potrzebne na już

zdzislaw.bedrylo
13-01-2008, 20:25
Walczmy z obłudą..ohydną ..zakłamaną..sytuacją gdzie spotykamy się na codzień..Szczególnie w TV..tam czasami wciskają nam takie dyrdymały,że...głowa boli...Są artyści od supermanipulacji...jak np.pan J.Kurski...artysta..propagandy PIS-u..Trzeba kochać pana Jarosława....wazylina....

Anielka
13-01-2008, 20:26
Cholerka i nastepny,ktorego trzeba zignorowac,a o czym my tu rozmawiamy ?moze o d..e Maryni.A jak Ci potrzebne oczyszczenie z zakłamania to do konfesjonału .Pozdrawiam.

siekierka
13-01-2008, 20:31
Karolku X . To jest z Twojej strony nieuprawniona manipulacja. Ja napisałem ,że katolicy nie są gorsi od innych, a ty mi przypisujesz zupełnie inną treść. W ten sposób nie będziemy się bawić.

zdzislaw.bedrylo
13-01-2008, 20:37
Droga Anielko!
Ty łaskawie stwierdziłaś,że piszę dyrdymały...może i masz rację.
ale niestety tak jest jak widać ...zakłamanie.na każdym kroku..
u wszystkich rządzących....

siekierka
13-01-2008, 20:55
Jeśli mowa o zakłamaniu, to polecam post 214 (Lili) z wątku CO z TĄ POLSKĄ?

Karol X
13-01-2008, 21:53
Karolku X . To jest z Twojej strony nieuprawniona manipulacja. Ja napisałem ,że katolicy nie są gorsi od innych, a ty mi przypisujesz zupełnie inną treść. W ten sposób nie będziemy się bawić.

Nie,to Ty przeinaczasz tresci,ktore wypisujesz wczesniej.
Ja nikim nie manipuluje,a juz w szczegolnosci Toba,majacego za atrybut siekiereczke.
Nie bede nadstawial karku.

siekierka
13-01-2008, 22:37
W swobodnych dyskusjach strasznie nie lubie udowadniać, że coś powiedziałem lub nie. Ale oczekuję nie przekręcania sensu wypowiedzi i przyznawania się do swoich błędów także przez uczestników dyskusji. W swojej wypowiedzi (Post 24) na koniec napisałem: „Może zaryzykujesz przyjęcie do wiadomości, że katolicy a w szczególności kapłani to raczej uczciwi ludzie, nie żerujący na lewiznach.”

Ty to skomentowałeś słowami(Post 27:) „A niekatolicy to juz diabla warci tak jak nieNiemcy.
Myśle,ze uczciwość zalezy od czlowieka a nie jego wiary.”

Ponieważ Twoje slowa o niekatolikach stoją w jawnej sprzeczności z sensem mojej wypowiedzi, zaprotestowałem przeciw temu, pisząc (Post 31): „Karolku X . To jest z Twojej strony nieuprawniona manipulacja. Ja napisałem ,że katolicy nie są gorsi od innych, a ty mi przypisujesz zupełnie inną treść. W ten sposób nie będziemy się bawić.”

Wbrew oczywistym faktom napisałeś (Post 34): „Nie,to Ty przeinaczasz tresci, ktore wypisujesz wczesniej.Ja nikim nie manipuluje,a juz w szczegolnosci Toba,majacego za atrybut siekiereczke.
Nie bede nadstawial karku.”

Skąd bierzesz te metody dyskusji?

Malgorzata 50
13-01-2008, 22:48
A co za róznica katolicy czy nie -eksperiencja wskazuje ,ze najuczciwszy sa luteranie patrz -Skandynawowie.Katolicy -nie powiedzialabym -Polska ,Włochy...hmmm katolicy jak diabli a uczciwosc "co to?"

inka-ni
13-01-2008, 22:55
Malgosiu wzupelnosci sie z Tobą zgadzam,gdzie jest napisane,że katolik to uczciwosć?

Lila
13-01-2008, 23:01
Tiaaaa..uczciwośc..

Widuję tą uczciwość co niedzielę.Msza ,a po mszy do knajpy.I powrót na five o'clock :).No i po drodze już jest układana mowa tronowa pt..Kurna ,ja ? ...ja ? pijany ? Ty tak i owaka..

Koło mnie ulica idzie pod górkę nieco,która jest przeszkodą dla strudzonych katolickich nóżek,stąd postój i jeszcze raz powtórka roli..:)

Malgorzata 50
13-01-2008, 23:06
Co nie oznacza oczywiscie ,ze nie istnieja uczciwi katolicy ...ale nie religia jest miernikiem.Katolicyzm jako religia strasznie konserwatywna i katolicy walczacy jak lwy o sprawy naruszajace wolnosc człowieka do decydowania o sobie -nie jest moim ukochaniem Raczej jestem zwolenniczka filozofii iz "prawo moralne we mnie..." trawestujac oczywiscie i naginajac lekko niezgodnie z intencjami autora

Anna_Maria_57
13-01-2008, 23:13
A co za róznica katolicy czy nie -eksperiencja wskazuje ,ze najuczciwszy sa luteranie patrz -Skandynawowie.Katolicy -nie powiedzialabym -Polska ,Włochy...hmmm katolicy jak diabli a uczciwosc "co to?"

dla postawy narodu i to - o dziwo - wcale nie w sprawach moralnych.
Czytałam bardzo ciekawy artykuł (przekład) o różnicach w podejściu do:

ekonomii,
organizacji pracy,
pracy "na swoim" i bogacenia się, itd...

Wnioski były takie, że znacznie lepiej zorganizowane i osiągające sukcesy ekonomiczne są społeczeństwa protestanckie.

Malgorzata 50
13-01-2008, 23:27
No! Bo oni maja wyssany z mlekiem matki pozytywny stosunek do pracy,bogacenia sie i uczciwosci.

Anna_Maria_57
13-01-2008, 23:43
No! Bo oni maja wyssany z mlekiem matki pozytywny stosunek do pracy,bogacenia sie i uczciwosci.

Ciekawe, skąd im się to bierze - bo to nie było jasno wyjaśnione...

A przy okazji - już myślałam, że mnie omijasz ;)

Pani Slowikowa
14-01-2008, 01:12
jak ktos zachwala na prawo i lewo jaki to on jest uczciwy.. od razu trace zaufanie.. Bo uczciwy nie potrzebuje reklamy.. Zerem jest zalozenie o uczciwosci .. minusem jest nieuczciwoc.. a plus w tym przypadku nie istnieje... Bo czy mozna byc "bardzo uczciwym"?

senior A.P.
14-01-2008, 11:57
To wyssysanie zachowalo sie do dzis,uczciwosc zostala zreformowana !

siekierka
14-01-2008, 13:42
N a starcie tego wątku wskazałem na brak tolerancji dla poglądów odmiennych od posiadanych przez autora i dyskutantów i ...wyszło na moje. BRAWO! Niestety.:confused:

hannabarbara
14-01-2008, 14:00
Ło matko! Siekierko! Jak Ty umiesz wszystko na swoje obrócić! Ale niech Ci będzie, zaś za dowcip z "furorą przy każdym drzewku" nawet serduszkiem Cię obdaruję!11718

senior A.P.
14-01-2008, 14:37
A w Polsce co obcinaja ?

siekierka
14-01-2008, 15:20
Nie powiem co, bo jeszcze sam bym się okazał nietolerancyjny.:D

zdzislaw.bedrylo
14-01-2008, 21:20
A co do ma do rzeczy ? Wyznanie ?

Do Zdzisława ...:D masz rację,to wolne forum.Nie zwracaj uwagi na zgryźliwe ostrzeżenia.Każdy pisze co chce.
Ja ,jako głosująca na PiS a niecierpiąca Ojca Rydzyka - czyli ni pies ni wydra- nie spotkałam się z ostracyzmem.Choć piszę dużo.

Mało tego.Wśród moich przyjaciół na forum ,przeważa elektorat PO i LiD..
Witaj Jolitko ! Jest bardzo miło,że w gronie zgryżliwych Ty posiadasz poczucie humoru...
Ja jestem początkujący ale nie będę wchodził w układy rozmów
pseudo politycznych...Nie pragnę nikogo urazić ale nie pozwolę
na ignorować innych.Wszystkich Was szanuję..i pozdrawiam..

Malgorzata 50
14-01-2008, 21:51
N a starcie tego wątku wskazałem na brak tolerancji dla poglądów odmiennych od posiadanych przez autora i dyskutantów i ...wyszło na moje. BRAWO! Niestety.:confused:
Siekierko wybacz ,ale dlaczego poglady inne niż Twoje własne nazywasz brakiem tolerancji.Ja szanuje Twoj poglad ,ale sie z nim kompletnie i całkowicie nie zgadzam.

siekierka
15-01-2008, 09:27
Małgosiu! Nie chodziło wszak o moje poglądy lecz o poglądy autora wątku, z których na kilometr pachnie nietolerancją.Z Bedryłą to tak jak z Palikotem. Ponieważ nie lubi religii, gotów jest potępić wszystko i wszystkich z religią związanych. A że najlepiej wyposażonym w media jej obrońcą jest O.Rydzyk, Palikot, Celiński i im podobni gotowi są słusznie czy całkiem bezzasadnie, przypisać mu wszystkie możliwie najgorsze cechy. Podaje nieprawdziwe informacje jako fakty i oczekuje aby go w tym poprzeć.
Ja nikomu nie usiłuję narzucać obowiązku wyznawania mojej wiary, ale nie zgadzam się, aby na tym forum, z samej nazwy mającym służyć ludziom w wieku zbliżonym do seniora prowadzona była jakaś propaganda pseudotroskliwa o gospodarkę a zasadzająca się na bezpodstawnych oszczerstwach w stosunku do moich współwyznawców.
Sam staram sie być kulturalny i tolerancyjny i nie znoszę gdy ludzie do tego nie powołani pouczają kapłana co mu wolno lub nie.
W końcu, czy ktoś jest kowalem, czy sklepikarzem czy nauczycielem czy kapłanem, to wszystkim służą te same prawa obywatelskie. Poglądu tego bronię i będę bronił, PÓKI MY ŻYJEMY!

senior A.P.
22-01-2008, 14:45
I bardzo slusznie !
W pewnym miejscu przeczytalem takie stwierdzenie:
"Kiedy w polityce madrzejszy ustepuje,popelnia nie tylko glupstwo,lecz i zbrodnie."