PDA

View Full Version : Podróże w czasie :)


Bianka
12-02-2017, 17:38
Czy podobają się wam czasy, w których przyszło nam żyć? Nie zawsze, prawda? Często na wiele spraw narzekamy, wiele innych nas przeraża i czujemy się bezradni.
A gdyby istniała możliwość przeniesienia się w czasie i w przestrzeni? Dokąd chcielibyście się przemieścić? Do jakiej epoki, do jakiego kraju? I jak wyobrażacie sobie swoje życie tam?

Taka jakaś dzisiaj szara i smutna niedziela, że chodzą mi po głowie takie głupie myśli… :)

Frat
13-02-2017, 11:27
Odległa przeszłość zawsze wydaje nam się niekomfortowa choćby z uwagi na jej wartości kulturowe, obyczajowe i mentalne z których jako ludzkość już wyrośliśmy. Jeśli jeszcze dodać do tego niedostatek udogodnień technicznych kształtujących nasz byt, to jest to już drugi poważny argument zniechęcający do przeszłości.
A przyszłość to wielka niewiadoma, o której nic nie wiemy i z pewnością nie jesteśmy do niej przystosowani. Tak więc najlepszym wyjściem wydaje się pozostanie w tym czasie, w którym jesteśmy, choć przestrzeń można oczywiście zmieniać zależnie od upodobań i możliwości. :)

Bianka
13-02-2017, 19:23
Słusznie :) A najgorsze byłoby to, że zarówno w przeszłości jak i w przyszłości bylibyśmy człowiekiem znikąd, bez żadnych korzeni, powiązań rodzinnych czy społecznych, co mogłoby okazać się zwyczajnie niebezpieczne. No, chyba, że ktoś lubi awanturniczy tryb życia :)

Doc
13-02-2017, 21:30
http://www.iv.pl/images/81085218889244912066.jpg (http://www.iv.pl/)

Bianka
13-02-2017, 21:51
Miałam wprawdzie na myśli tzw. światy równoległe, ale nie TAMTEN.
A zdjęcie super. :) To z Twojego miasta, Doc?

Doc
14-02-2017, 10:21
Miałam wprawdzie na myśli tzw. światy równoległe, ale nie TAMTEN.
A zdjęcie super. :) To z Twojego miasta, Doc?
Zdjęcie z "netu", widocznie wątek zainspirował jakiegoś proboszcza. ;)

Powodzenia...:)

Frat
14-02-2017, 17:20
Widocznie parafianie nie przepadali za swoim proboszczem, skoro zrobili mu taki dowcip. :)
Cmentarz to tylko pewien zapis historii, a do przeszłości przenosi jedynie drogą wspomnień.

Bianka
15-02-2017, 07:39
Cmentarz to tylko pewien zapis historii, a do przeszłości przenosi jedynie drogą wspomnień.
Wspomnień fragmentarycznych a przez to nie dających prawdziwego obrazu człowieka, nawet jeśli znaliśmy go osobiście. A co dopiero mówić np. o postaciach historycznych, znanych głównie z podręczników i innych książek...
Co wiemy o przeszłości, jeżeli nawet teraźniejszość jest dla każdego z inna?

oliku
10-07-2017, 15:13
Ja bym się chętnie przeniósł do średniowiecza.

kiehn.anabel
02-03-2020, 14:11
każdy czas i okres w życiu człowieka jest wyjątkowy, dlatego nie można kategoryzować, kiedy było lepiej, a kiedy nie....{}

waclaw46
18-03-2020, 21:11
każdy czas i okres w życiu człowieka jest wyjątkowy, dlatego nie można kategoryzować, kiedy było lepiej, a kiedy nie....{} Zawsze na przestrzeni jednego pokolenia można dokonać oceny . Zawsze można określić warunki brzegowe i ocenę przeprowadzić , pomimo ze zawsze tego typu oceny będą subiektywne.