PDA

View Full Version : DOSYC BREDNI o ANTYSEMITYZMIE POLAKOW !

senior A.P.
16-01-2008, 11:47
Poddaje pod dyskusje insynuowany nam POLAKOM "antysemityzm" polski i proponuje dokonac samolustracji swego narodowego pochodzenia.
Polska i Polacy od dawna oskarazani sa o antysemityzm i ta miarka pomowien i oskarzen wczoraj sie przebrala. W emitownym programie telewizyjnym padaly kolejne oskarzenia i klamstwa Amerykanina zydowskiego pochodzenia profesora J.T.Grossa w wywiadzie prowadzonym przez redaktorke polska zydowskiego pochodzenia Pania B. Olejnik.
Nie biorac pod uwage mocodawcow tej telewizji zapytam wprost wszystkich tu na tym forum seniorow polskich obojetnie jakiego sa pochodzenia narodowego:
CZUJECIE SIE POLAKAMI W POLSCE ???
Zaczne od siebie.
JESTEM POLAKIEM I NIM POZOSTANE,nie mam korzeni zydowskich ,inne niz polskie nie sa mi znane do trzeciego pokolenia wstecz.
Pracowalem i sluzylem dla Polski w mundurze oficera WOJSKA POLSKIEGO do 1984 roku,Polski bronilem i bronic bede do konca zycia ,nie dam sobie pluc w twarz i dalsze znosic klamstwa. Polska jest Ojczyzna wszystkich Polakow i obywateli polskiego pochodzenia godnych tego obywatelstwa !
Nikt obcy nie bedzie wiecej Polsce szkodzil gdy w Polsce nastana POLSKIE RZADY.
Jak narazie wielu z tych,ktorzy przyjeli polskie obywatelstwo i polskie nazwiska POLSCE SZKODZA bedacy w wiekszosci przy wladzy i tytulach,malo tego szkodza nie tylko Polakom ale i innym,ktorzy chca w Polsce spokojnie zyc i sa dobrymi obywatelami polskimi.
Nadszedl czas powiedzenia sobie prawdy,kim jestes ,czym sie zajmujesz,dobrze ci,czy zle w Polsce ?
Jezeli jestes dobrym obywatelem polskim nikt Ci krzywdy w Polsce nie zrobi. Polak to nie antysemita,faszysta,czy szowinista jak padaja oskarzenia. Polak wie co to jest milosierdzie i okazuje je tym,ktorzy na to zasluguja. Prawdziwy Polak to czlowiek , pracowity i rzetelny. Polak to wierzacy w Boga a nie w bozki.
Wreszcie Polak to czlowiek ,ktory potrafi sie dzielic ostatnia kromka chleba i jest goscinny !
Poczawszy od soltysa,wojta,burmistrza,prezydenta miasta czy dzielnicy ,zolnierza,policjanta,nauczyciela,robotnika,rolnik a,gornika,lekarza,pielegniarki,stoczniowca i rybaka,ksiedza,biskupa i wszelkiego innego duchownego,dziennikarza,redaktora,dyrektora,sedzie go,prokuratora,adwokata,profesora,naukowca,history ka,badacza naukowego,dozorcy czy nadzorzy ,biznesmena,personelu biurowego,pocztowca i telefonisty,ochraniarza,posla,senatora,ministra,pr emiera,prezydenta oraz wszelkiej innej profesji i dzialalnosci w Polsce skonczywszy na grabarzu/pracowniku cmentarnym - powiedzcie- jestescie Polakami,obywatelami polskimi innego pochodzenia,ktorzy szkodza Zydom i sa ANTYSEMITAMI ?
Czy odwrotnie - niePolacy szkodza Wam i sa ANTYPOLAKAMI ?
Moze wreszcie Ci ktorzy dzierza wladze opowiedza sie kim sa i komu sluza , dla kogo pracuja,boja sie ujawnic swego pochodzenia,zmieniaja ,nazwiska,wiare,przynaleznosc partyjna,dbaja o obce niepolskie interesy,trwonia majatek narodowy,kradna i korumpuja,demoralizuja i szerza zlo.
Czas z tym skonczyc i zerwac maski,wtedy zobaczymy czy to jest Polak antysemita,antyzyd,antyniemiec,czy wszelki inny anty-.
Polska ma juz dosc cierpien i oskarzen gdy zawinili inni,najwyzszy czas glosno mowic i pisac (nawet ksiazki) ,jakie krzywdy wyrzadzili nam inne narody w tym narod zydowski !!!
Polacy nie dajcie sie ukrzyzowac wszelkim Grossom !
Puscie ich tam skad przyjechali,niech ich prokuratorzy zydowskiego pochodzenia nie zamykaja,kolejna prowokacja i pogromy sa Polsce nie potrzebne.

mjr.w st.spocz.Augustyn Pyryt
Floryda-USA
16.I.2008r.

Malgorzata 50
16-01-2008, 11:52
Ayugustynie marnujesz się wyslij tę petycję do Rzadu RP oraz wszystkich rządów krajów które uważasz za cywilizowane.Naprawdę ,my biedne żuczki to nie jest odpowiednie dla ciebie Zbawco Ojczyzny audytorium.A tak na marginesie dawno rozmawiałeś ze swoim psychiatrą ? .Moze za małe dawki lekow dostajesz????

Lila
16-01-2008, 12:17
No cóż....

W Ameryce nastąpiła niesłychana recepcja antypolonizmu,o której nie mamy pojęcia.W każdym razie nie ma takowej w Izraelu..

Asia już mi kilkakrotnie pisała,że jako Polka ,czuje się z tym źle..
Ale w sobotę nie będziemy o tym gadać.:) Nie mamy na to wpływu najmniejszego..

Basia.
16-01-2008, 17:04
No cóż....

W Ameryce nastąpiła niesłychana recepcja antypolonizmu,o której nie mamy pojęcia.W każdym razie nie ma takowej w Izraelu..

Asia już mi kilkakrotnie pisała,że jako Polka ,czuje się z tym źle..
Ale w sobotę nie będziemy o tym gadać.:) Nie mamy na to wpływu najmniejszego..
do kompletu "Nienawiść" Sroczyńskiego.

Lila
16-01-2008, 18:36
I w tym wypadku zgadzam się z Seniorem...dosyć bredni...dosyć wmawiania nam współwiny...

Natomiast może przestaniemy się bać ...MY POLACY ..i zaczniemy głośno mowić o eksterminacji ludności polskiej na Kresach ....w sposób iście szatański..
Ci...moi bliscy...choć nieznani,których kości niepochowane TAM zostały,zamieszkiwali Kresy od 300 lat.Tam była Polska ,nawet w czasie zaborów.

Teraz nad miejscami gdzie stały chaty i dworki,hula tylko wiatr..

siekierka
16-01-2008, 19:10
Gorzej... nad miejscami gdzie stały chaty i dworki, teraz chodzą krowy i upuszczają swoje placki na miejscach kaźni naszych zakatowanych w najokrutniejszy sposób rodaków. Zaś Ukraińcy twierdzą, że to oni są ofiarami, a tam żyli ich prześladowcy... ale nie wiadomo gdzie się podziali.

stanley47
16-01-2008, 20:55
Do senior AP.Gross mocno przesadził z z tym antysemityzmem Polaków.Nie oznacza to jednak że byliśmy święci.Coś niestety jest na rzeczy. Sądze jednak że ludzi Twojego pokroju nic i nikt nie przekona .Malgorzata 50 trafnie określiła Twoj stan psychiczny.

Lila
16-01-2008, 21:03
11775Do senior AP.Gross mocno przesadził z z tym antysemityzmem Polaków.Nie oznacza to jednak że byliśmy święci.Coś niestety jest na rzeczy. Sądze jednak że ludzi Twojego pokroju nic i nikt nie przekona .Malgorzata 50 trafnie określiła Twoj stan psychiczny.

Jak na początkującego:D ,to ładnie sobie poczynasz...

Witaj ,wobec tego...

babciela
16-01-2008, 21:07
jasne,Stanley,troche tego antysemityzmu jest w nas.Skad ?-nie wiem.Ale zazdroszcze tej nacji jedności,ciaglego utozsamiania sie ze swoim narodem,wyciagania reki do zdolnych,wierności swojej religii.Uwielbiam stary Kazimierz w Krakowie;uwialbiam knajpeczki tamże(ARIEL-cudeńko)Kiedys interesowalam sie literatura żydowska-teraz troche mniej,ale w dalszym ciagu wracam do Singera,Safrina.

babciela
16-01-2008, 21:10
Stanley-może to ktos podszyl sie pod niego-albo niezadowolony z tego co na forum.wylogowal sie -a teraz (skruszony?) wraca z trzecim postem.

stanley47
16-01-2008, 21:30
Przedstawie się zatem. Stanislaw z Wielkopolski

Basia.
16-01-2008, 21:42
Przedstawie się zatem. Stanislaw z Wielkopolski
fajnie, że sie do nas przyłączyłeś.:) :)

babciela
16-01-2008, 21:59
O rany-blamaz kompletny.Cos mi sie pomyliło-Stanley 47 istnial na naszym forum.Ale w takim razie rowniez witam cieplo nowego Stanley^a .BabcielaZa rzadko siedze na tym forum

senior A.P.
17-01-2008, 14:23
Dziekuje za wszelkie rady ,nawet te zdrowotne.
Warto aby wszyscy interesowali sie wlasnym zdrowiem ,zaczynajac od profilaktyki "bycia" !
Poczatkujacym polecam umiar we wszystkim.
Otwierajacym oczy kazdego dnia po przebudzeniu sie radze spojrzec na swiat z optymizmem.
Nie wszystko w zyciu jest stracone ,jak rowniez nie wszystkim da sie zawladnac (materia i istnieniami ludzkimi).
Dziekuje za zabranie glosu w temacie,teraz juz wiecie kim jestem,prosze tylko tak mocno nie interesowac sie moim zdrowiem psychicznym ,korzystam z bardzo dobrej opieki medycznej gdzie ludzi leczy sie za pieniadze wlasne.

Lila
17-01-2008, 14:32
Senior,jak za własne pieniądze,to chyba się oszczędza?

siekierka
17-01-2008, 16:08
Ja zgłaszam wątpliwość: czyje pieniądze, jak nie moje własne wpływały za mnie do ZUS przez 40 lat ?

senior A.P.
17-01-2008, 17:33
Czy sie oszczedza pytasz - tak, nareszcie Amerykanie ucza sie oszczedzac i to na wszystkim,wladze stanowe juz tak nie szastaja "food stamps" (talony/znaczki bezplatne/zasilkowe na zywnosc) jak jeszcze kilka lat wstecz,badaja inne zrodla dochodu oraz kto ,gdzie i jak mieszka .
Przesiadaja sie z duzych na male samochody,pojawiaja sie piesi,zapelniaja sie autobusy,karty kredytowe znikaja z portfelikow,banki zastanawiaja sie co sie dzieje.
Era amerykanskiego dobrobytu mija i to dzieki..............,moze tez i apetyty sie oslabily,ludzie prace zmienili lub stracili a wojny pochlonely krocie.
Tym razem Ameryka na wojnie nie zarobila.

Sgerr
17-01-2008, 18:09
Stanisław! O to witam. Jestem twoim imiennikiem :)

Ewita
17-01-2008, 18:43
O rany-blamaz kompletny.Cos mi sie pomyliło-Stanley 47 istnial na naszym forum.Ale w takim razie rowniez witam cieplo nowego Stanley^a .BabcielaZa rzadko siedze na tym forum
Stanley. Znad morza. Zapowiedział przerwę w bywaniu na forum dzień przed zalogowaniem się Stanley'a 47. Niejako ciągłość została zachowana :)

POLA
17-01-2008, 23:11
W związku z Twoim pierwszym postem mam kilka uwag.
1.Nie jesteś majorem WP, ale LWP, a to jest pewna różnica
2.Przydałaby Ci się porządna autolustracja, choć wolałabym, aby kto inny zrobił to za Ciebie. Będzie bardziej wiarygodna
3.Jesteś antysemitą z krwi i kości i zupełnie mnie nie interesuje, skąd to wyssałeś.
4.Ludzie o zapatrywaniach podobnych do Twoich unicestwiali Żydów, Cyganów, Indian, Murzynów, wyznawców innej wiary niż katolicka.
Pytanie:
1.Co robiłeś w stanie wojennym?
Rybki łowiłeś czy utrwalałeś "jedynie słuszny ustrój" zgodnie z dyrektywą Twojego i LWP naczelnego wodza: "socjalizmu będziemy bronić jak niepodległości"?

Boże, chroń Polskę przed takimi patriotami.
Boże, chroń Kościół przed takimi katolikami.

Lila
17-01-2008, 23:26
Nooo....niech senior odpowiada natychmiast,czy w stanie wojennym nie aresztował blondynki z Częstochowy,nie wpuszczając jej do Katowic,a także czy nie przetrzymywał jej przez wiele godzin z Cyganką,która mi wieszczyła a także życzała grzebienia,pomadki i perfum..:)

Wojsko wtedy rządziło.No,ale miałam nerwy.Myślałam ,że klątwa i podzielę los Tatusia ,będąc również skatowana nie wiedzieć za co.

Nimrod
18-01-2008, 10:21
Pola
A ja mam pytanie w związku z postem do Seniora
1. A jaka jest róznica między WP a LWP?
2. Dlaczego uważasz ze Senior nie może być patriotą i gorliwym katolikiem?
Ps Poglądy ma faktycznie ekstremalne ale to jeszcze nie powód do zarzutów jak wyżej.

Malgorzata 50
18-01-2008, 11:40
1. Różnica polega na L
2. Patriotyzm w wydaniu seniora dla mnie jest nie do przyjęcia-mieszanina nacjonalizmu ,ksenofobii,braku znajomosci realiow plus "ludowe" resentymenty oraz totalne narzekactwo na nędzę w Polsce z lezaka na Florydzie -koktail przyznasz dosc szczególny
Nie wiem co odpowie ci Pola ,bo to bylo pytanie do niej ,a ja tak na marginesie

hannabarbara
18-01-2008, 11:40
Pozwól seniorze A.P., ze dalej bedę tak się do Ciebie zwracać. Kilka dni Cię nie czytałam, bo musiałam odpocząć od Twego wieszczenia. Ale dziś taki sakramencki niż, że musiałam sobie ciśnienie nieco podnieść. Poczytałam, dowiedziałam się, że nie jestem prawdziwą Polką, że pozwalamy by rządzili nami jacyś nieokreśleni przebierańcy i mam to co chciałam. Teraz mogę całą chałupę przewalić, nawet meble poprzestawiać, że nie wspomnę, o sambie, którą z pewnością za chwilę odtańczę.

tar-ninka
18-01-2008, 11:41
Nimrod
Przeczytaj dokładnie wszystkie posty Seniora
od samego poczatku. będziesz miec odpowiedz
Polu wyreczylas mnie ,z tym samym mialam sie zwrócic do Seniora.
Nie licz jednak ze ci sensownie odpowie .

Nimrod
18-01-2008, 11:52
Nie o to pytałem Senior jest nie do przyjęcia ze swoimi opowieściami, ja tylko nie zgadzam się na uproszczenia LWP to nie wiem co a WP to już ok tam i tu służyli Polacy i sądzę że służyli jak potrafili krajowi i z taką myslą. I przed 1989 rokiem była Polska i to uznawana przez cały swiat a ponadto ja wtedy byłem młodym człowiekiem i nie chcę żeby teraz wszyscy twierdzili ze żyję dopiero od 1989 r.To gdzie zniknął mi okres przed 1989 r. czy mnie wtedy nie było a ja wspominam czas studiów i pracę w tamtym okresie całkiem całkiem a i dziewczyny wtedy były jakby ładniejsze.

Malgorzata 50
18-01-2008, 11:56
Nie o to pytałem Senior jest nie do przyjęcia ze swoimi opowieściami, ja tylko nie zgadzam się na uproszczenia LWP to nie wiem co a WP to już ok tam i tu służyli Polacy i sądzę że służyli jak potrafili krajowi i z taką myslą. I przed 1989 rokiem była Polska i to uznawana przez cały swiat a ponadto ja wtedy byłem młodym człowiekiem i nie chcę żeby teraz wszyscy twierdzili ze żyję dopiero od 1989 r.To gdzie zniknął mi okres przed 1989 r. czy mnie wtedy nie było a ja wspominam czas studiów i pracę w tamtym okresie całkiem całkiem a i dziewczyny wtedy były jakby ładniejsze.
A w ucho dawno nie dostałes...jakie ładniejsze ...!!!!

Nimrod
18-01-2008, 12:08
Małgosiu ja to mówię z pewnym smutkiem bo czasy kiedy ładne dziewczyny na mnie zwracały uwagę niestety minęły bezpowrotnie stąd pewnie ta nostalgia.

Malgorzata 50
18-01-2008, 12:11
To rozejrzyj się wokol i nie celuj w laski typu Doda tylko dojrzyj wdziek i urode dojrzalszych kolezanek,juz nie mowiac o tym,że z tymi "ładnymi" przewaznie nie da się pogadać....FACECI!!!!!

gratka
18-01-2008, 12:17
Małgosiu
mężczyźni wolą kobiety ładne niż mądre, bo łatwiej im wychodzi patrzenie niz myślenie.

senior A.P.
18-01-2008, 12:22
Juz ci "Pola" odpowiadam z cala szczeroscia .
Znam jedna Pole w USA ,ktora sie nie wstydzi zydowskiego pochodzenia i mam bardzo mila znajomosc z nia.
Ty jestes polska "Pola" i przystapilas do ataku na mnie wiec bede sie bronil jak na zolnierza POLAKA przystalo.
To ,ze masz kilka uwag do mnie ( ja je uwazam za bezpodstawne stwierdzenia nadajace sie do Sadu w miejscu Twego zamieszkania) bardzo dobitnie swiadczy o Twej mentalnosci,takze i "polskosci" ale niech tam - znam "polakow" i Polakow teraz pzonalem druga "Pole".
Ad1. "Nie jestes majorem WP,ale LWP a to jest pewna
pewna roznica ".
Juz tym stwierdzeniem kobieto osmieszasz nie mnie
ale sama siebie,nie majac rozeznania w sprawach
wojska i stopni wojskowych.
Jezeli juz chcesz wyjasnien roznic miedzy LWP a WP to sluze swoja a nie propagandowa wiedza . Wojsko z ludu bylo i jest zawsze,chyba ze ktos uwaza najemnikow wojskowych z innych panstw,jak chociazby z Rosji lub Izraela czy innych narodow.
TAK ! Ja jestem ludowy ,bo zpolskiego ludu wyroslem dla ciekawosci Ci podam,ze nawet z wiejskiego ludu ,z podkarpacia i bardzo mnie to cieszy,jezeli mi ktos powie,ze jestem ludowcem a nie przebierancem lub nawet wybrancem !
My zolnierze ludowi bardzo wiernie sluzylismy ludowi polskiemu a nie innemu,bylo nas w LWP tylko 3 % bezpartyjnych i nie zgielismy karku przed zadnym rezimem lub wplywem "obcych" przez caly czas zarzadzajacym nie tylko wojskiem ale i cala Polska. Zresta do tej pory nie wiele sie zmienilo za wyjatkiem,ze wojsko stalo sie "bezpartyjne" na nowy wzor a ludzi o innyh zapatrywaniach niz zwierzchnicy zwolniono z wojska w sile wieku dajac im wczesne emerytury a wszystkie szkoly oficerskie ,chorazych i podoficerskie zamknieto pozostawiajac szczatkowe szkolenie Polakow i "polakow". Jezeli ktos tu czegos nie zrozumie postaram sie w dalszych postach wyjasnic,jezeli jeszcze bede na tym forum istnial.
Tak na marginesie informuje,ze po podobnym temacie jak ten od wczoraj zostalem zablokowany na forum wojskowym ,czyli Pani Polu mamy faktycznie teraz "wojsko polskie".

Ad2 "Przydalaby Ci sie porzadna autolustracja.......".
Juz sie ona zaczela i to w odpowiedni sposob. Opisze ja
przy innej okazji - sluzby specjalne pracuja przez cala
dobe nawet na zagranicznych forach .

Ad3. "Jestes antysemita z krwi i kosci i zupelnie mnie nie
interesuje skad to wyssales."
Otoz mila Pani to jest powazny zarzut w kierunku
nieznanego Ci czlowieka. Prosze o dowody i sprawe
rozstrzygniemy tam gdzie nalezy.
Co do wyssania czegokolwiek to prosze nie powtarzac
bredni (nazewnictwa,porownan) ludzi,ktorzy nie dorosli do
POLSKOSCI i naprawde malo znaja Polakow na co ich
stac. Jeszcze,zyje taki "polak" ,ktory w wywiadzie
oswiadczyl,ze "on Polakow wprost nienawidzi !"

Ad4. "Ludzie o zapatrywanaich podobnych do Twoich
unicestwiali Zydow,Cyganow,Indian,Murzynow,wyznan
innej wiary niz katolicka."
Tu tez jest powazny zarzut i to juz do ogolu Polakow !
Czyzby zainspirowal Cie prof. J.T. Gross ?
To dobitnie swiadczy (Twe stwierdzenie) jak mocnych
i wielkich spustoszen dokonano propaganda w mozgach
ludzkich calego swiata - to wola o bezwzgledne
ujawnienia prawdy o tych unicestwieniach,kto i jak
mordowal tych,ktorych wymienilas. Ja dopisze:
KTO W KONCU WYJAWI KTO MORDOWAL POLAKOW ???

Na zadane pytanie (szkoda,ze tylko jedno) odpowiadam:

Ad1. "Co robiles w stanie wojennym.......".
Kochana "polko" !
Nie lowilem rybek,nie utrwalalem tez niczego poza wlasnym przekonaniem, ze Polska rzadza obcy a kto - dopisze pozniej.
Aby jeszcze bardziej rozwinac dyskuje oswiadczam Ci ,ze pilnowalem aby KOR-wcy nie siali fermentu wsrod ludnosci polskiej i nie rozpalili ognia krwawej rewolucji w Polsce.
Bylem "towarzyszko czlonkini" dowodca Terenowej Grupy Operacyjnej na terenie trzech gmin i jednego miasta woj.przemyskiego i swietnie mi sie wspolpracowalo z tamta "Solidarnoscia",dopomoglem im nawet odwodnic zalewane przez wieloletni okres laki i pola. Przy okazji rozpoznawalem "kto jest kto - w Solidarnosci".
W tym samym czasie na terenie woj. przemyskiego swietnie sie bawil w osrodku wojskowym w Arlamowie Lech Walesa,pozniejszy Prezydent RP ,tam internowany.

Masz jeszcze "matko polko" jakies zapytania,jestem do dyspozycji tak dlugo jak bede zyl,wszystkie moje teczki polskie i zagraniczne sa do wgladu,moze nawet i IPN cos posiada,mozesz sie tam zwrocic - oficer z chlopa polskiego tego sie nie obawia,jak przystalo na LWP.
Jeszcze tylko zdanie o gen. W.Jaruzelskim.
Ten czlowiek zapobiegl przelaniu POLSKIEJ KRWI !
Ja w tym bralem udzial i plany KOR-u opoznily sie o 10 lat.
Potem ani Jaruzelski ani LWP nie mialo juz wplywu na to co zrobiono z Polska,bylismy juz w garniturach cywilnych - dzisiaj sie nas opluwa !
Historia i te karty odkryje,Dzieki Bogu zyjemy .

POLA
18-01-2008, 12:33
Pola
A ja mam pytanie w związku z postem do Seniora
1. A jaka jest róznica między WP a LWP?
2. Dlaczego uważasz ze Senior nie może być patriotą i gorliwym katolikiem?
Ps Poglądy ma faktycznie ekstremalne ale to jeszcze nie powód do zarzutów jak wyżej.
ad1.
ano jest, zasadnicza; niestety LWP używano także do utrwalania tego, co napisałam wcześniej, nie pamiętasz? bo ja tak;
ad2.
gdzie napisałam, że s.AP nie może być patriotą i katolikiem?
Takiego zarzutu nie ma, a na marginesie: żeby być patriotą czy katolikiem, najpierw trzeba zrozumieć , na czym to polega. AP tego nie rozumie i daje dowody swojej ignorancji i zaścionkowych poglądów niemal w każdej wypowiedzi.

Lila
18-01-2008, 12:43
Ja dopisze:
...napisał Senior..

A o czym ja wieszczę po forach jak nie o Wołyniu ?
I nie pokazuję palcem na braci ( w Unii niedługo ) Ukraińców,bo o Niemcach to wie każdy głupi,ale nawet i oni nie mordowali w ten sposób.?

Jedźcie kochani.Jeszcze zobaczycie ślady modrzewiowych alei wiodących na podjazd dworków...dzikie drzewka owocowe ,tam gdzie była wieś.Przy odrobinie szczęścia i za butelkę wódki,zaprowadzą Was tam gdzie stał kościół,na którego drzwiach przybijano Lachów.

Milczenie.I wiatr wieje.Każdy naród wywleka swoje krzywdy.Czemu tak tania jest polska krew ?

gratka
18-01-2008, 12:49
Senior, próbowałam perswazji, próbują inni na tym forum wykorzystując różne cywilizowane środki:była na początku dyskusja z tobą , była troska o twoje zdrowie, były różne dobre rady, były też kpiny i nic nie pomogło. Teraz w swoim i tylko swoim imieniu proszę cie zostaw historię historykom i daj nam żyć, daj też żyć innym nacjom. Może i antysemitą nie jesteś, ale antysemityzmem od ciebie mocno zalatuje. Uczulony jesteś na pewno .

POLA
18-01-2008, 12:50
Dziękuję za obszerną odpowiedź, ustosunkuję się do niej później, masz to jak w banku:)

senior A.P.
18-01-2008, 12:51
Och, te piesni o Polesiu !
Moczarow czar i ten spiewny jezyk.
Niestety ,to tez przeminelo z wiatrem jak nie jedna milosc Zydowki do Ukrainca,Polki do Niemca lub odwrotnie.
Dzisiaj wszystkich stara sie wrzucic do jednego "wora politycznego" a potem.............. .
Dobrze,ze to beda ogladac dopiero nasze wnuki,co nie znaczy,ze po nas niech wali sie swiat.
Jak dlugo zyjemy nie dopuszczajmy do tego !

senior A.P.
18-01-2008, 12:53
Pola !
Mnie banki juz nie interesuja,za niski procent.
Wole inwestowac w nieruchomosci i to w Polsce.
Masz cos do sprzedania ?

Basia.
18-01-2008, 12:53
Ja dopisze:
...napisał Senior..

A o czym ja wieszczę po forach jak nie o Wołyniu ?
I nie pokazuję palcem na braci ( w Unii niedługo ) Ukraińców,bo o Niemcach to wie każdy głupi,ale nawet i oni nie mordowali w ten sposób.?

Jedźcie kochani.Jeszcze zobaczycie ślady modrzewiowych alei wiodących na podjazd dworków...dzikie drzewka owocowe ,tam gdzie była wieś.Przy odrobinie szczęścia i za butelkę wódki,zaprowadzą Was tam gdzie stał kościół,na którego drzwiach przybijano Lachów.

Milczenie.I wiatr wieje.Każdy naród wywleka swoje krzywdy.Czemu tak tania jest polska krew ?
Kupiłam "Nienawiść", jeszcze nie doszła. W tej chwili czytam książkę Chodakiewicza "Po zagładzie", wyczytałam że w latach 1944-1947 z rąk Polaków zginęło 400-700 Żydów co jest liczbą znacznie mniejszą od poprzednich szacunków. Paradoksalnie dużo więcej Polakow straciło życie bezpośrednio lub pośrednio z rąk Żydów podczas przejmowania Polski przez Sowietów.

senior A.P.
18-01-2008, 13:01
Pani Dotor z dziedziny fizyki !
Prosze juz nie uzywac slowa antysemityzm,bo na samo jego pojawienie sie w mowie czy pismie Polakom robi sie mdlo !
Czas zaczac mowic i pisac o ANTYPOLONIZMIE !!!
Historia nie jest tylko dla historykow,bo to MY TWORZYMY HISTORIE NARODU !
Historycy moga historie pisac ale nie wolno im jej ZNIEKSZTALCAC !
MY SZUKAMY PRAWDY HISTORYCZNEJ I JEJ BRONIMY.
Czy czlowiek z doktoratem ma trudnosci ze zroumieniem tego ? Tym bardziej z profesura.
Jezeli Pani zyje sobie spokojnie jako emeryt-fizyk na Podkarpaciu to prosze nie mieszac sie w POLITYKE POLSKA,placa Pani za propagande ?

senior A.P.
18-01-2008, 13:06
Pani Basiu !
Nalezy tez szukac w materialach zrodlowych ,kto sluzyl w NKWD,UB,SB, jak i dzisaj ,kto pracuje w sluzbach spec,jaka jest "wierchuszka" w wojsku,policji,sluzbie zdrowia,w sadownictwie,prokuraturze,adwokaturze,w KK i wszedzie gdzie jest wladza od dolu do gory .
Najwyzszy czas o tym mowic i pisac - CZY TO JESZCZE POLSKA ?

Nimrod
18-01-2008, 13:11
Te dykusje do niczego nie prowadzą.Na opowieść o Wołyniu usłyszy się opowieść o akcji Wisła na kościółki wystawi się cierkwie w Bieszczadach i tak można wkoło można nawet zacząć od bitwy pod grunwaldem i dochodzić kto kogo zdradził itp.Jest faktem ze w czasie wojny a i po zdarzały się sprawy które nie mają nic wspólnego z cywilizacją.I to są fakty których nie warto roztrząsać w ten sposób bo i jak oceniać wartość wylanej krwi?Wszystkie strony tego konfliktu mają sporo za uszami.A ponadto magia liczb jak zginie jedno osba to dramat a powyżej pewnej liczby to już nie dociera do człowieka 100 000 czy 200000 to już nie robi różnicy.

Lila
18-01-2008, 13:17
Skoro do niczego nie prowadzą,to po jaką cholerę ,ja się pytam,nastąpiła eskalacja ich w mediach ?

Bo żydowska krew jest czerwieńsza od naszej ?
Akcja Wisła ? Kowal zawinił,powiesili Cygana.Cóż Łemkowie ?

Ale jeżeli ktoś będzie porównywał akcję Wisła ,z Wołyniem,to sorry,ale ....no...nic nie powiem.Ugryzę się w język i policzę do 10-ciu.

tar-ninka
18-01-2008, 13:23
Pola !
Mnie banki juz nie interesuja,za niski procent.
Wole inwestowac w nieruchomosci i to w Polsce.
Masz cos do sprzedania ?
A chcesz coś kupić? za co?
niedawno przecież pisałes ze w Polsce jestes tylko raz w roku , bo na więcej cię nie stać .
Wiesz co ci powiem ?
Byli tu rozni juz ,ale takiego betona jeszcze nie
Przynosisz wstyd Polskiemu Wojsku temu przez L. też .

Nimrod
18-01-2008, 13:29
Eskalacja nastąpiła na nasze własne życzenie. Udajemy ze jesteśmy narodem wyjątkowym,udajemy ze w naszej historii nie ma czarnych plam i na każdy inny pogląd reagujemy w sposób histeryczny.Cały czas chcemy zeby świat uznał ze cierpimy za wszystkich i chcemy żeby nas podziwiano a wręcz domagamy się szczególnego traktowania. A może już czas na poprostu normalność nie różnimy się od innych nacji.A Wołyń? No cóż masz osobiste powody, dla mnie to już nic nie znaczy a wręcz zamianę kresy za tzw ziemie odzyskane/swoją drogą ciekawe określenie/ uważam pod każdym względem za transakcję udaną.

senior A.P.
18-01-2008, 13:36
Spokojnie !
"Kto mieczem wojuje od miecza zginie !"
Czy MOSCI PANOWIE ZYDZI O TYM PAMIETAJA ?
Kto zaprosil profesora J.T. Grossa do Polski i po co Panie "Nimrod" ?
Kto tu rozdrapuje zabliznione rany ?
Czy my Zydom zabraniamy czcic pamiec pomordowanych Zydow w Oswiecimiu,zabraniamy w corocznych marszach pamieci ?
Czy w Oswiecimiu tylko Zydzi gineli ? Siegnij Pan do materialow zrodlowych ,jaki narod byl pierwszy mordowany Zydzi czy Polacy ?
To my tworzymy antysemityzm i holocaust ???
BOZE !!!
Jak dlugo jeszcze bedziemy jeszcze szkalowani ?
Narod ,ktory zapomina swa historie nie jest godny sie nazywac narodem ,to tylko bydlo nie wie nic o swym gatunku.
Zarowno Zyd jak i Polak winien byc w pierszej kolejnosci UCZCIWYM CZLOWIEKIEM ???
UDERZMY SIE WSZYSCY W PIERSI ,PRZYZNAJMY DO WIN I PODAJMY SOBIE RECE !!!!!!!!!!!!!!!
Krwawiles - dzisiaj nie krwawisz ,to o co Ci chodzi ?
Piszesz o powojennym antysemityzmie,daj niezbite argumenty gdzie on jest.
Jezeli Polka/Polak zatrudniona w zydowskim supermarkecie jest traktowana jak smiec to co to jest antysemityzm,czy ANTYPOLONIZM ???
Pytan jest wiecej ale rece opadaja i jezeli juz dozyliscie wieku seniora ,nie bojcie sie glosic prawdy,nawet niech Wam nie bedzie straszna trumna i to,ze Was antysemita nazwia,bo jeszcze takim postepowaniem jak Grossa dojdzie do tego ze Polacy zechca byc antysemitami,chyba,ze oto mosci Zydom chodzi.

Nimrod
18-01-2008, 13:43
Pytasz gdzie jest antysemityzm to popatrz post poniżej w Twoim poscie i więcej, takich jak ty jest w Polsce więcej i to oni dorabiają gębę antysemitów Polakom.Myślę ze większości moich rodaków jest obojętne kto jest kim.Przez takich jak Ty mamy w Polsce nieustajacy kociol zamiast pracy,gledzenie.

senior A.P.
18-01-2008, 13:47
Mila Pani od betonow !
Prosze o wstydzie wojskowym nie mnie mowic ale skierowac swe slowa do generalow "polskich" w stanie czynnym.
Pragne zauwazyc,ze jak na moderatora ,to wysoka kulture i inteligencje "tar-ninko" przedstawiasz.
Jezeli na tym forum (jak piszesz ) byli rozni a ich nie ma to to Twoja to zasluga ?
Tym razem trafilas na ZOLNIERZA POLSKIEGO a nie na jeza,ktory nawet zmierzyl sie z Amerykaninami zydowskiego pochodzenia i wiesz co mnie spotkalo ?- powiedzieli,ze nie betona ale dopiero PRAWDZIWEGO POLAKA dostrzegli,potem dostalem podwyzke.
Dostrzegam Twa kulture przy wielu postach ale Ci nie przeszkadzam - prawda ?

tar-ninka
18-01-2008, 14:10
A byli,i była Malagenia był wielebny i jeszcze paru innych ale ty ich bijesz na glowe w swojej ....
A co do mojej inteligencji jako moderatora to ...
Tobie wystarczyła chęć szczera abys awansował na" łoficera " no bo inteligencji i wiedzy u ciebie nie widze . to ja nie moge być moderatorem ?

gratka
18-01-2008, 14:56
Senior
doktorat nic tu nie ma do rzeczy, może tylko węch mi zaostrzył i lepiej wyczuwam fobie oraz szczucie przeciwko wszystkim naszym sąsiadom. Zauważ, że to była prośba do ciebie, więc czemu krzyczysz dużymi literami? Trafiłam w czułe miejsce, ot co. Każdej nauce przydaje się trochę rozwagi i podejścia na poważnie, bez emocji. Historię powinni pisać historycy, a nie frustraci. Takie jest moje zdanie.

Lila
18-01-2008, 15:53
Do Nimroda..

Może dla Ciebie nic nie znaczy.Ale tam była polskość prawdziwa,po której nie ma śladu..
A wiesz jak zniknęła chociaż ta polskość z Wołynia ? Która nacja w XX wieku była torturowana jak w średniowieczu ?

Jasne.Nic mnie to nie obchodzi,że zdechli od piły,siekiery ,godzinami dręczeni,zmuszani do patrzenia na gwałt żon i córek,na obcinanie im piersi ...by potem umierać przez długie godziny..

Jasne,dobry geszeft zrobiliśmy.Ziemie odzyskane -nomen omen- bo tylko patrzeć jak będą odzyskane przez prawowitych właścicieli.A tamta krew ,płynąca rzekami ...to mierzwa,splunąć .Ja tam nie miałem rodziny,co mnie to obchodzi..

Więc i ja w Kielcach ,Jedwabnem i Oświęcimiu nie miałam rodziny .I tamci szybko umierali,więc są dla mnie również niczym...

Nimrod
18-01-2008, 16:36
Wymieniliśmy poglądy no i tyle.

senior A.P.
18-01-2008, 17:31
Ja uwazam nie tyle poglady,co probe dialogu z obywatelami polskimi zydowskiego pochodzenia.
Trudniejszy jest dialog z Zydami o czym przekonal sie (na misji w Jerozolimie) obecnie zyjacy w Warszawie ksiadz Chrostowski i podzielil spostrzezeniami z kapelanami WP.
Dla Pan i Panow podpisujacych sie tu na forum "Pola,Babka-Gratka,Stanley47, Nimrod i im podobni,szczegolnie polecam ten dialog, a szczegolnie jego zakonczenie ,ktore sprowadza sie do stwierdzenia zydowskiego - w/w staraja sie nam to w dyskusji udowodnic w nastepujacy sposob:
"Ja to jestem,ja a ty to jestes ty,dlatego ja jestem ja ,a ty to jestes ty".
Proponuje Wam cwiczenie w podrzucaniu kota do gory i sprawdzenie czy spadnie na glowe czy na cztery lapy.

Sgerr
18-01-2008, 18:27
A też uzasadnij mi dlaczego uważasz nas za Żydów lub Żydowskiego pochodzenia? Bo mieszkamy w Polsce i się z nią utożsamiamy? Moja rodzina w czasie wojny chroniła rodzinę Żydów na strychu. I jestem z tego dumny.

Malgorzata 50
18-01-2008, 18:35
Pytasz gdzie jest antysemityzm to popatrz post poniżej w Twoim poscie i więcej, takich jak ty jest w Polsce więcej i to oni dorabiają gębę antysemitów Polakom.Myślę ze większości moich rodaków jest obojętne kto jest kim.Przez takich jak Ty mamy w Polsce nieustajacy kociol zamiast pracy,gledzenie.
Nimrod .BRAWO!!!!!

Lila
18-01-2008, 18:55
No nie wiem ,czy takie Rio Brawo..

Kocioł zamiast pracy zaczął się po rozbuchanych nadziejach,które jak przewidywałam niedawno ,zostaną wzięte na poważnie..

Górnicy,pięlęgniarki,lekarze ,nauczyciele,kierowcy MZK...

Jak zaczną demonstracje TIR-ówki ,to się przejadę oglądać kobiety ciężkiej pracy bez ubezbieczenia i zabezpieczenia..

POLA
18-01-2008, 19:11
Postaram się w punktach.
1.Po co wątek o imieniu Pola? Nie podoba Ci się moje imię? Trudno, reklamacje – nie u mnie. Cudzysłów jest zbędny, pisałam wcześniej. Skleroza?
2.Możesz mnie podać do sądu, już się cieszę.
3.Wątek o LWP mnie rozbawił. Pamiętasz? Polska też była ludowa - nie wciskaj tutaj komuszej ideologii. W LWP mieliśmy całkiem pokaźny desant ze wschodu, zapomniałeś?
Zapomniałeś, gdzie szkolono kadrę oficerską, tę z ludu, często dozgonnie wdzięczną i wierną za awans społeczny, i lojalną wobec władzy socjalistycznej?
A gdzie była kadra oficerska, ta przedwojenna, z tradycjami, zapomniałeś?
4.Twoje pochodzenie wiele mi wyjaśniło, ale zauważ, nie pytałam o nie.
5.Jak możliwy był awans do rangi majora w LWP, za komuny, bez przynależności do „jedynie słusznej partii”?
6.Jeśli na forum wojskowym (podaj link) wypisywałeś podobne farmazony jak tu, to się nie dziwię, acz nie popieram zablokowania.
7.Służba nie drużba, nawet specjalna, coś o tym wiesz, prawda?
8.Dowód na Twój antysemityzm? Twoje posty, choćby ten dopisek o M. Olejnik.
9.Nie zainspirował mnie Gross, ale poglądy ludzi Twojego pokroju.
10. Jako żywo - utrwalałeś władzę jedynie słuszną na pewno do roku 1984, wszak broniłeś ludu przed KOR-em, jak sam napisałeś. Przez takich jak Ty Barańczaka i wielu innych nie ma w Polsce.
11.Dla Ciebie Jaruzelski jest bohaterem, dla mnie – nie i ten problem roztrząsaliśmy wcześniej, kiedy nie byłeś tu jeszcze obecny.
Na koniec:
1.Znam kilku byłych mundurowych z poprzedniej epoki o poglądach zbliżonych do Twoich. To stan chorobowy nieodwracalny.
2.Człowieka poznaje się po czynach, ale także po tym, jakie stanowisko przyjmuje w pewnych sprawach, a już najmniej po deklaracjach typu: jestem patriotą, jestem katolikiem.
3.Nie mam zwyczaju, w przeciwieństwie do Ciebie, segregować ludzi ze względu na wyznanie czy narodowość (prymitywne to i nie wymaga myślenia), bo z takiej wiedzy nic jeszcze nie wynika. I nie namówisz mnie do zmiany postawy.

Czy ten tekst jest Twojego autorstwa?
I jak tu nie kląć „kur.. ich mać”! Jak dzisiaj świętować ?, jak nawet i płakać się nie da, co te skur...... zrobili z Polską. Na Warszawę, Łodź i Kraków – szagom marsz ! Augustyn Pyryt z Florydy
Nawet frazeologia jakby z importu:D

senior A.P.
19-01-2008, 09:21
Tak ,to moj test ,szkoda,ze zbyt krotki. "Komenda" jednak wydana, chyba skutkuje nawet w "damskich szeregach".
Wybacz,ze nie odpisalem na Twoj post wczoraj "wczesna emerytko" ale dyskusja z Toba sprowadza sie tylko do Twojego poziomu umyslowego zawartego w Twym profilu i tresciach na tym forum. Ludu wiejskiego radze nie ruszac nawet tego "obszarniczego" z Wielkopolski. Ten rozdrobniony z Polski "B" za chlebem po swiecie, moze Ci wyrzadzic wieksza krzywde ,bo to przeciez prostacy,co to "nie matura a chec szczera.....".
Tak ! - po takich opiniach poznaje sie ludzi Twojego a nie mojego pokroju (rocznikow powojennych). Jeszcze w latach 60-tych maturzysci przedstawiali wiedze i zachowania troche inne niz Twoj rocznik i po nim !
Nie bede rozwijal odpowiedzi na Twoje zaczepki ale rozwieje Ci watpliwosci co do awansow w wojsku.
Za mojej sluzby takie przypadki autentycznych awansow jak moj, byly dla ludzi nie za przynaleznosc partyjna ale za wyniki w pracy. Nie mam zaslug "specjalnych" jakie mi przypisujesz,drwiac z ludzi pochodzenia wiejskiego. Byc moze jeszcze ludzi ze wsi docenisz jak pojdziesz do nich po chleb na wies, gdy miasto go nie bedzie mialo. Niech Ci jednak Pan Bog odpusci za bluznierstwa i drwiny z tych ludzi,mnie to nie pobudza aby na forum publicznym zadrwic z Ciebie.
Ty faktycznie ludzi nie segregujesz ,uwazasz Polakow (tych co nie kadza Zydom) za wrogow podobnie jak Gross i Wam podobni.
Ja natomiast widze w ludziach zydowskiego pochodzenia wywyzszanie sie i wielka pyche i po tym jetescie rozpoznawani, dziennikarka Olejnik tez. Jezeli myle sie w Waszym pochodzeniu narodowym (kiedys je pisano nawet w dowodach osobistych wraz z wyznaniem) to przeciez wszystko jest mozliwe do udowodnienia.Moze zaprzeczysz,ze Zydzi nie zmieniaja nazwisk ? To sluze w kazdej chwili przykladami,zreszta na ten temat znajdziesz wiele materialow w internecie. Wlasnie ludzie zydowskiego pochodzenia skrywaja sie za polskimi (w Polsce ), w innych krajach tam uzywanymi, nazwiskami. Moze mi wyjasnisz dlaczego ? Czegos sie obawiaja ? Tylko mi nie pisz ,ze antysemitow,bo uczciwemu czlowiekowi pod nazwiskiem zydowskim krzywda sie nigdzie nie stanie tym bardziej w milosiernej Polsce.
Aby nie przedluzac,jeszcze tylko o tym "moim antysemityzmie" i Twym dowodzie na to ,jakim sa (wg.Ciebie) moje
posty.
Kobieto ! Dzisiaj sobie Zydzi na calym swiecie uzurpuja pierwszenstwo i wybranstwo,nawet pisac nie wolno o ich zlych pocznaniach i to jest moj antysemityzm ???
Przeciez jezeli semitow nie ma to jak moze byc antysemityzm ?
Jezeli Zydow w Polsce nie ma i ktos tam obliczyl,ze ponoc to jest tylko "garstka" 10 tysiecy ludzi i to tylko zydowskiego pochodzenia ( w Polsce urodzonych),ludzi tu juz od dawna osiedlonych (chyba nie policzyl tych,ktorzy przyjezdzaja kazdego dnia z Izraela z polskimi paszportami),ktorych przeciez za Semitow uwazac nie mozna ,to jak moze istniec polski antysemityzm ?
Chyba,ze tak jak pisze forumowicz na innym forum: "antysemityzm jest potrzebny srodowiskom zydowskim jak tlen. Jezeli go brakuje trzeba go wyprodukoac." Moze faktycznie o to im chodzi - nie uwazasz Polko Polo ?
Inny pisze: "Ci Polacy,ktorzy nie kochaja braci Zydow sa niepobozni....." , a jeszczy inny :"A co z antypolonizmem Zydow,to oni skazywali Polakow na smierc juz po wojnie ale o tym cicho-sza."
Faktycznie tych co zachowali rodowe nazwiska zydowskie w Polsce jest juz bardzo malo ale dlaczego ,to mysle,ze Ty lub ktos inny nam na to odpowie.
Pisac o zlych ludziach i ich uczynkach nalezy - przechodzac obok zla obojetnie (Ty tez) wyrzadzasz zlo !
Nie ma narodow wybranych wszyscy sa rowni wobec BOGA ,dobrzy lub zli wobec ludzi . Pokazujac ich jest naszym ludzkim obowiazkiem.
Jezeli jestes rodowa Polka (jak twierdzisz) to mam nadzieje,ze i Ty zrozumiesz kto jest antyZydem a kto antyPolakiem,bo zycie uczy nas tego.
Na przyszlosc prosze mnie nie opiniowac,opinii mam bardzo wiele ,tak polskie jak i zydowskie - dzisiaj w zyciu seniora nie maja wiekszego znaczenia,pulap emerytalny mi starcza do przezycia.

Ewita
19-01-2008, 09:24
"dyskusja z Toba sprowadza sie tylko do Twojego poziomu umyslowego zawartego w Twym profilu i tresciach na tym forum" Ten cytat jest wystarczającą ilustracją poziomu rozmówcy:mad:

senior A.P.
19-01-2008, 10:04
Sprostowanie Ewo - nie rozmowcy a piszacego.
To jest bardzo duza roznica.
Przy spotkaniach osobistych nawet inteligentnych "zamurowuje"

"Jestes ale blednie myslisz"
(czlowiek)

Ewita
19-01-2008, 10:33
Sprostowanie Ewo - nie rozmowcy a piszacego.
To jest bardzo duza roznica.
Przy spotkaniach osobistych nawet inteligentnych "zamurowuje"

"Jestes ale blednie myslisz"
(czlowiek)
Sprostowanie, Senior! Wymiana postów na forum - to też forma rozmowy. Taki dialog na odległość. Ale nie o rodzajach wypowiedzi tu mowa, a o tonie i treści tego, co napisałeś!
"Mylić się jest rzeczą ludzką", nieprawdaż?

Sgerr
19-01-2008, 14:50
Może jeszcze powiesz że to za PRLu było dobrze bo Żydów polscy donosiciele kapowali i wydawali SB. Bo jeszcze zaraz powiesz że Hitler to w sumie miał dobry plan ale źle go wykonał...

Żydzi mają najbardziej tragiczną historie narodu. Nie uwierzyli w Zbawienie. Ciągle czekają na Jezusa, Mesjasza. A co do wywyższania... Znam parę osób i to czystych Żydów. I nie wywyższają się oni swym pochodzeniem. Są wierni swej religii co rzadkie jest u nas Polaków. Oni nie uznają praktyki "wiernym tom w niedziele od 8 do 9 lub od 16 do 17". Wielu Żydów to wspaniali ludzie. Lechoń, Leśmian, Brzechwa, Słonimski, noblista Bashevis Singer! Oni tworzyli historię i kreowali wizerunek Polski. Nie antysemici!

POLA
19-01-2008, 16:56
ale czytać mogą wszyscy:)
Będzie dużo, przepraszam, ale wypada odpisać.

W punktach, znowu, dla ułatwienia:
1.Przykro mi, że zawartość mojego profilu nie odpowiada poziomowi Twojego wyrafinowanego intelektu. Zajrzałam w Twój profil - jest pusty:D
2.Nie jest Ci znana różnica znaczeniowa między słowem „prostak” , a „prosty”? więc przypomnę dla porządku: można mieć kilka fakultetów i pozostać prostakiem.
3.Nie gardzę prostymi ludźmi, jak mi to imputujesz, ale przyznaję, nie darzę szacunkiem prostaków, bo niby za co? Polemikę z nimi jednak podejmuję, do pewnego momentu przynajmniej i z nadzieją, że uda się w nich zasiać odrobinę refleksji nad tym, co głoszą lub czynią.
4.Pragnę Ci uprzytomnić, że rok 1968 pamiętam, nie z kart książek, ale z autopsji, choć nie mnie wyrzucano z Polski.
5.Awans do rangi majora „za wyniki w pracy” powiadasz, bez przynależności do PZPR? Hmm… to są tylko Twoje słowa, dowodów materialnych – brak, więc spór jest bezprzedmiotowy.
6.Nikomu „ nie kadzę”, a za wrogów ludzkości uważam wszystkich tych, którzy posługują się schematycznym myśleniem: jak katolik – to z urzędu dobry, jak Żyd – to z urzędu zły. To Ty przyjmujesz taką postawę, z Grossa wziętą, jednostronną i uogólniającą, nie ja. Przykład z Ciebie wzięty:
„Ja natomiast widze w ludziach zydowskiego pochodzenia wywyzszanie sie i wielka pyche i po tym jetescie rozpoznawani, dziennikarka Olejnik tez”.
To jest taka sama prawda, jak ta, że Polacy są antysemitami. Wszyscy? nie, ale część tak.
Na marginesie: przeczytaj „Erystykę” Schopenhauera, a zrozumiesz być może pewną konwencję prowadzenia sporów i może nie polubisz Moniki Olejnik, ale ta cieniutka książeczka rozjaśni Ci troszeczkę horyzonty, być może, bo pewności nie mam.
7. Zmiana nazwisk, cytuję fr. Twojego postu:

„…uczciwemu czlowiekowi pod nazwiskiem zydowskim krzywda sie nigdzie nie stanie tym bardziej w milosiernej Polsce”.

Gratuluje kolejnego schematu. O przyczynach zmian nie da się krótko, przypominam, antysemitów mamy wszędzie, w każdym kraju, to tak też na marginesie.
8.Jeśli masz jakieś zastrzeżenia, pretensje do konkretnych ludzi żydowskiego pochodzenia, pisz, nikt Ci tego nie broni, ale nie uogólniaj jak Gross.

senior A.P.
19-01-2008, 23:10
Nie mam zamiaru ani Ciebie "Polo" jak i tez powyzej innych przekonywac w tym temacie.Jezeli ,mnie polecasz jakas lekture,broszurke,instrukcje ,to ja tez mam cos do zaoferowania.
Wejdz na takie strony jak polskawalaczaca,afery prawa,narodowiec,kronika narodowa,moto.gda.pl , pospoliteruszenie,konflikty czy nawet raportnowaka.
Tam poglebicie swoja wiedze i pozniej zaczniemy znowu dyskusje,czy mamy do czynienia z antypolonizmem.
Panu podpisujacemu sie Sgerr radze poczytac o Hitlerze z innych zrodel niz zydowskie i niemieckie.
A takze o tym kto i jak wypedzal Zydow z Polski,kto pracowal w SB , sluzbach specjalnych i jacy sa ludzie w tych sluzbach dzisiaj.
Temat pozostaje otwarty dla innych dyskutantow ale jak widze faktycznie ich "strach oblecial",bo dzisiaj jest to temat bardzo niebezpieczny. O Zydach nie wolno pisac,dyskutowac,tym bardziej ich ujawniac,co najwyzej chwalic i wejsc w ich laski.
Dla przypomnienia, ja tez znam wielu ludzi zydowskiego pochodzenia sprawiedliwych i pracowitych,pomagajacych i litosciwych,dobrego serca i skromnych we wielu roznych profesjach i kaplanstwie. O tych ludziach nikt zlego slowa nie powie. Kazdy narod ma rozne swoje reprezentacje,Polacy tez.

elmarek
20-01-2008, 08:06
Kazdy narod ma rozne swoje reprezentacje,Polacy tez.

Tak,tak to jedyna prawda zawarta w tym temacie

senior A.P.
20-01-2008, 09:06
Wg.Ciebie jedyna,inni maja prawo tez sie wypowiedziec wiec nie sugeruj,ze to jedyna,chyba ze uwazasz,ze w jednosci sila Panie Przewodniczacy !
Ale to juz Polacy przerabiali i teraz trudno ich na to nabrac.

Lila
20-01-2008, 10:04
Tak,tak to jedyna prawda zawarta w tym temacie

Ja polemizowałabym.Tylko Senior,kurcze blade,masz taki sposób wyłuszczania swoich racji,że człowiek jest na ''nie ''.Ja przywykłam ,bo niezwykle spolegliwa ze mnie niewiasta,ale panom się nie dziw...:D

senior A.P.
20-01-2008, 10:45
Lilijko ! Nie zpominaj,ze we mnie jest zolnierska dusza i jak na swej drodze spotka kalesony a nie chlopa,no to wybacz .
Jak chlop to nie ciura,ktory o wojsku tyle wie co mu napisali lub widzial na defiladzie.

Malgorzata 50
20-01-2008, 12:32
Nie strach Seniorze tylko zmeczenie materialu.Ja np. z prostakami polemiki nie podejmuje bo po co.Obrazasz jedna z najinteligentniejszych forumowiczek czyli Polę -zarzucajac jej brak inteligencji -niestety nie dorastasz jej poziomem do malego palca .A oszerzonych przez ciebie bredniach nawet mi sie nie chce wspominac Podzielam w calej rozciagłosci głos Poli Sgerra ,Nimroda i innych w tym duchu się wypowiadajacych ,a ty cóz margines ...niestety bardzo irytujacy i griźny.

FeliksG
20-01-2008, 14:18
Do wszystkich!!!
Adwersarzy, oponentów, przeciwników, wrogów itp. - Seniora A.P
Gdzie zgubiliście, tę przysłowiową, polską tolerancję?
Gdzie, chrześcijańsi stsunek miłości blixniego?
Gdzie poszanowanie dla cudzych poglądów.
Padło tutaj stwierdzenie: żyd - zły człowiek, katolik - dobry.
To może uzupelnimy, np.
Polak, pracujący, na trzy zmiany w fabryce, należący do PZPR, to zły człowiek.
Polak, mordujący chłopa, za to że ośmielił się przyjąć ziemię z reformy rolnej /uchwalonej w 1936 r./, to dobry człowiek - patriota.
"Dziwny ten świat
Gdzie, ciągle, czlowiek człowiekowi......
P.S Malgorzato 50 - "I ty Brutusie, też"

Karol X
20-01-2008, 15:04
Witam!
Dla mnie nie ma znaczenia,kto jakiej jest narodowosci,jakiego wyznania i do jakiej organizacji nalezal/nalezy?
To sprawa osobista kazdego czlowieka.
Wazne jest to,co w danym czlowieku siedzi wewnatrz i w glebi czaszki.
Jesli tylko z tej czaszki nie odrastaja rogi,z ust nie zwisa jezor,a w oczach nie ma blysku nienawisci i nie ma sie checi"dopalenia kogos na ruszcie" - to moge takiego czlowieka zaakceptowac - nizaleznie skad przybywa!
Zupelnie nie rozumiem ataku na post Elmarka.
To jest przeciez puenta Twojej (A.P) wypowiedzi!

ammi1952
20-01-2008, 15:26
A ja dla uspokojenia wlepiam coś z http://pl.youtube.com/watch?v=5d5oihP-sWY&feature=related
śpiewa Wera Gran Polska Żydówka jedna z tych co otrzymała bilet w jedna stronę ,Zmarła w Paryżu w listopadzie ubiegłego roku .Jak pięknie śpiewa o swojej miłości do Warszawy . Uważam że tak jedna i druga strona zawiniła w stosunku do siebie ale kurcze czas to przerwać czas zasypać własne uprzedzenia i wzajemnie darować sobie wszelkie zło. Posłuchajmy śpiewającej Wery i wyrzućmy uprzedzenia

Sgerr
20-01-2008, 15:33
No proszę... z jakich źródeł czytać o Hitlerze. Z gazetki neonazistowskiej?

POLA
20-01-2008, 19:06
Przepraszam, muszę:D

W punktach, jak zwykle.
1.„Erystyka” Schopenhauera nie jest instrukcją czy broszurą „na temat”. Radzę zajrzeć, przynajmniej do netu, aby wiedzieć, kim był autor i czego dotyczy erystyka, częściowo zresztą Ci podpowiedziałam
2.Podane przez Ciebie strony są mi znane z wyjątkiem jednej, na której swoje produkcje zamieszcza H. Jezierski, np. taką:

„… lecz teraz nadzór nad RP przejął folksdojcz D. Tusk”

Himalaje przy takiej głupocie to małe góry i wszelka polemika z podobnymi indywiduami jest stratą czasu.
3.Dyskutujemy tu na temat antysemityzmu (nie antypolonizmu) i książki Grossa.
4.Prawda, wielu byłym partyjnym, gorącym wyznawcom jedynie słusznej ideologii minionego okresu nie jest po drodze lustracja, ale mówić i pisać o tym można, a nawet trzeba, tylko jest jeden warunek: trzeba mieć dowody, a nie opierać się na domniemaniach. Niektórzy cywile i mundurowi zadbali o to, aby tych dowodów było jak najmniej, zwłaszcza tych, które ich dotyczyły. O tym też pisaliśmy, w innym wątku, kiedy Ciebie tu nie było.
5.O Żydach wolno pisać i mówić prawdę, zakazu nie ma; warunek – trzeba operować konkretami i nie uogólniać. Dotyczy to nie tylko Żydów, dowód: wczorajsza dyskusja w TVN24 o książce Grossa w jego obecności; dyskusja rzeczowa, spokojna, pozbawiona inwektyw i autor nie obronił swoich wielu tez zamieszczonych w „Strachu”. I co Ty na to?
6.Twoje ostatnie zdanie jest jak najbardziej słuszne i pod nim podpisze się każdy myślący człowiek. I cały czas o to kruszyliśmy kopie, żebyś wreszcie powiedział coś sensownego? Ale „nic to”, warto było.

Na koniec:
Grossa można bardzo łatwo „pokonać” cytatami z jego własnej książki, udowodnić mu posługiwanie się stereotypami, uproszczeniami, przekłamaniami, ale najpierw trzeba tę książkę przeczytać, uważnie, przygotować sobie materiał. Tak zrobiła Monika Olejnik i tak zrobili wczorajsi dyskutanci. Jestem w trakcie lektury, mimo że zaproszenie na spotkanie z Grossem mi nie grozi, a szkoda.

PS
„Polo” to market, ja mam na imię Pola i odmienia się to w ten sposób: (powtórka z fleksji):
M. Pola, D.,C.,Msc. Poli, B. Polę, N .Polą, W.Polu!
Skróty: M. mianownik, D. dopełniacz,
C. celownik, B. biernik, N. narzędnik,
Msc. miejscownik, W. wołacz

Lila
20-01-2008, 22:46
Hmmm...myślę ,że Senior miał na myśli Marco Polo..W takim razie ,szacuneczek ..:)

senior A.P.
21-01-2008, 10:03
Cytaty :
"O Zydach wolno pisac i mowic prawde,zakazu nie ma ; warunek - trzeba operowac konkretami i nie uogolniac ......"
Dziekuje za pozwolenie Polu (tym razem po lekcji juz poprawnie i po polsku - przeciez to Pola) i konkretow dostarcze po pewnym czasie jak spoleczenstwo polskie juz sie calkiem przebudzi,bo jak narazie nie wie jeszcze kto nimi rzadzi,chociaz o Tusku cos tam zacytowalas ale juz o Gieremku nie - szkoda,ta nauka tez by mi sie przydala jako prostakowi !

"Obrazasz jedna z najinteligentniejszych forumowiczek Pole....a ty coz margines.......niestety bardzo irytujacy i grizny." (Malgorzata50)
Inteligencje kazdy inteligent napewno dostrzega ale wplywu juz na innego inteligenta nie ma,co najwyzej oklaski lub wycie.
Dalsze komentowanie zbyteczne.

"Polu dziekuje za riposty dawane durniowi,jestes madrym czlowiekiem........." - to tez do publicznej wiadomosci ! (tar-ninka w ....)
Czyzby tu gdzies durnie polscy sie ukrywali ?

Moze tego starczy ale jeszcze zatrzymam sie przy poscie Feliksa G.
Bardzo madre pytania. Ciekaw jestem , czy w Polsce i na tym forum ktos Panu odpowie,przeciez panuje strach przed dekonspiracja po obu stronach barykady .
Polska juz od dawna nie rzadza Polacy ,tylko "polakopodobni z mowy i nazwiska" ! Bron Boze tego ujawniac,bo mozna zostac nazwanym w najlepszym przypadku wariatem,durniem - w gorszym ,zamknietym w psychiatryku, w najciezszym przejechanym na przejsciu dla pieszych lub zginac w wypadku samochodowym na drodze z roznych przyczyn. Jezeli prezydentow sie zabija to co tam inny mniej znaczacy goj.
Fakty dla Poli :
- rozprzedana Polska obcym biznesom ;
- obce banki i nimi zarzadzanie ;
- ograniczanie polskiej produkcji ,nawet zywnosci:
- obce spolki (wszelkie) ;
- obce agencje,nawet te rzadowe;
- obcy handel polskimi surowcami ;
- obcy w polskim KK ;
- obce media ;
- narzucenie obcego myslenia ;

I tak moglbym wymieniac w nieskonczonosc az do tego czy jeszcze polska jest ziemia,powietrze i woda.
Zwracam sie wiec do mniej inteligentniejszych od Poli ,Malgorzaty i tar-ninki z pytaniem:
Czy to jeszcze Polska ???
Zachecam do dyskusji wszelkich inteligentow.

Lila
21-01-2008, 12:27
hmmm

Według mnie Polacy którzy z własnej nieprzymuszonej woli opuścili kraj nie powinni mieć prawa głosu w wyborach też
Dlaczego mają wybierać nasze władze czy oni tworzą tu dochód narodowy ,miejsca pracy? Nie

Rozumiem,że ci którzy kraj opuścili niejako zmuszeni,mają mieć prawo wyborcze,choć również nie tworzą dochodu narodowego ?

A jak potraktować emigrację ostatnich lat ?
Zmuszeni czy nie zmuszeni ? Bo czy chęć poprawy swego bytu jest już musem czy tylko ekstrawagancją ?

Malgorzata 50
21-01-2008, 12:53
Ale sa obywatelami Polski i jako takim przysługują im wszystkie prawa- w tym prawo wyborcze-Ludzie!!!!!!

Lila
21-01-2008, 13:01
Właśnie !!!! Z ust mi to wyjęłaś !!!

Malgorzata 50
21-01-2008, 13:47
No!!!!!!Własnie!!!!!

iwo1111
21-01-2008, 14:15
http://wiadomosci.onet.pl/1677215,11,item.html
Wrażenia młodzieży żydowskiej po podróży po Polsce.

Malgorzata 50
21-01-2008, 14:20
Chciałam to moje myślenie uzasadnić
bo wszak nie wszystkich emigrantów dotyczy (Unijne przepisy
rezydencji podatkowej) i takie tam
ale ten szacowny dwugłos
mnie speszył
zmykam
przepraszam już nie będę
wchodzić w drogę to nie byl szacowny dwuglos:mad: Tylko Lila wyraziła swoje zdanie ,a ja swoje .Dlaczego sie zrażasz? Skąd mogłam wiedziec ,ze piszesz w odcinkach? Nie obrazaj się ,nie miej zalu tylko moze kontynuuj.Przecież rozmawiamy,mam nadzieje że PRZYNAJMNIEJ my rozmawiamy:confused: w odróżnieniu od autora tego watku ,ktory wieszczy!:)

Malgorzata 50
21-01-2008, 14:21

Opinia internauty
Co tu duzo dyskutowac.Babcia od dziecka mowila ze za wszystko co nas spotkalo http://wiadomosci.onet.pl/_g/_d/forum2/0.gif wine ponosza Zydzi.Cyganie tez porywali dzieci.Z takimi dziadkami czlowiek bedzie automatycznie antysemita.Chociaz babcia swoje a ja jestem normalny.

FeliksG
21-01-2008, 14:58
"
Według mnie Polacy którzy z własnej nieprzymuszonej woli opuścili kraj nie powinni mieć prawa głosu w wyborach też
Dlaczego mają wybierać nasze władze czy oni tworzą tu dochód narodowy ,miejsca pracy? Nie
!
Przyłączam się do prośby o rozwinięcie, zwłaszcza w/w cytatu.
Podobnie postrzegam tę sprawę i sądzę, że warto o tym porozmawiać.
Co do seniora A.P, też można rozmawiać, zarówno o nim samym jak i o tym co pisze, ale, nie w tej konwencji - pełnej negacji i pogardy,i to głównie z racji jego przeszłości czy sposobu wysławiania się. Dla jasnośi sprawy dodam, że nie proponuję rozmowy z nim, ktora, z różnych powodów, tak właśnie przebiega - jak dotychczas.

Bianka
21-01-2008, 15:10
[Co do seniora A.P, też można rozmawiać, zarówno o nim samym jak i o tym co pisze, ale, nie w tej konwencji - pełnej negacji i pogardy,i to głównie z racji jego przeszłości czy sposobu wysławiania się.
Dołączam swój głos do tej wypowiedzi. Nie dyskutuję, ale czytam i jestem mocno zdegustowana. Można nie zgadzać się z czyimś zdaniem, ale na pewno nie wolno nikogo traktować w ten sposób, jak wy, szanowne Panie, traktujecie bez przerwy Seniora A.P. Jest to wyjątkowo niesmaczne i niesympatyczne, niestety.

Anna_Maria_57
21-01-2008, 15:25
Sosenko,

mam nadzieję, że tu zajrzysz i dokończysz swoje zdanie.

Co do wyborów:
- jestem za tym, aby Polacy z obywatelstwem polskim (wyłącznie) i pełnymi prawami obywatelskimi, brali udział w wyborach, gdziekolwiek się znajdują;
- jestem za tym, aby po np. 10 latach trwałej nieobecności, prawa obywatelskie były ograniczane; nie odbierane! ale ograniczane, w tym dotyczące wyborów;
- jestem przeciw prawom wyborczym dla Polaków, którzy mają podwójne obywatelstwo i trwale przebywają poza krajem.

Rozumiem i bardzo pochwalam patriotyzm, stałe zainteresowanie Polską i wszystkimi Jej sprawami - ale prawo wyborcze to czynne urządzanie kraju - w którym się samemu nie mieszka i nie zamierza mieszkać!
Czyli urządzanie kraju nam, którzy tu żyjemy na co dzień i lepiej wiemy czego potrzebujmy.

Bo wybory są po to, aby to SOBIE urządzić kraj tak, jak nam to pasuje i będzie wygodne!

POLA
21-01-2008, 16:13
Zacznę od końca, od „faktów dla Poli”:
- prywatyzacja nam nie wyszła, prawda, ale nikt przed nami nie przestawiał „w biegu” gospodarki ręcznie sterowanej na rynkową, przecieraliśmy szlaki dla innych;
Amerykanom też parę rzeczy nie wyszło jak trzeba;
- znam spółki, agencje, handel jak najbardziej polskie, bez kapitału zagranicznego i całkiem nieźle sobie radzą;
- „obce” media są lepsze od jedynie polskich za to monotematycznych
- narzucanie „obcego” myślenia? Chyba Ci się epoki pomyliły, nikt nam niczego nie narzuca, wreszcie!;
- „obce” banki? owszem, ale nie jesteśmy tu wyjątkiem;
- „obcy” w KK? – kodeks karny?

c.d polemiki w punktach.
1.Nie udzielam Ci żadnego pozwolenia (robisz i piszesz, co chcesz), źle mnie zrozumiałeś, odpowiadałam jedynie na Twój zarzut, jakoby nie wolno było pisać o Żydach czy innych sprawach, które do 1989 r. były tematami tabu. Nie ma "embarga" na drażliwe wątki, ale jest - na formę, w jakiej się to robi, zwłaszcza wtedy, kiedy wypowiedzi są inwektywami, a nie rzeczową dyskusją.
2.Rozdrażnił Cię zacytowany przeze mnie fr. wypowiedzi Jezierskiego dotyczący D.Tuska, o którym Jezierski pisze „folksdojcz”.
Jak można traktować poważnie autora takiej wypowiedzi, który wykazał się brakiem elementarnej wiedzy na temat kogo i kiedy określano mianem Volksdeutsche?
A jak Ty reagujesz na przytoczony przeze mnie dowód braku rzetelności i głupoty Jezierskiego?
Zero komentarza, no bo jak można bronić tak niemądrego sformułowania?
Ale reakcja jest, a jakże! Wyrażasz żal, że nie przytoczyłam fr. o B.Geremku.
3.Twoje dalsze zdania w p. 75 nasunęły mi takie oto spostrzeżenia:
a)przemawia przez Ciebie gorycz, żeby nie powiedzieć wściekłość, spowodowana tym, że Twoje „sensacje” nie znajdują tutaj bezkrytycznych wyznawców; jawisz się jako ten jedyny oświecony z lepszego świata i nawet do głowy Ci nie przychodzi, że Twoi rodacy mieszkający tu i teraz, zmagający się z codziennymi problemami państwa w trakcie transformacji, która jest procesem złożonym i długotrwałym, to już nie ci sami sprzed dziesiątków czy setek lat wędrujący za ocean w poszukiwaniu chleba, ale tacy, którzy mają dostęp do rozmaitych źródeł i wiedzą, że zanim wyda się sąd, należy dane zjawisko obejrzeć z maksymalnie wielu, często sprzecznych ze sobą stron.
My o tym wiemy, Ty o tym zapomniałeś.
b)Twoją wadą jest brak umiejętności spokojnej, merytorycznej dyskusji; źródło takiego stanu upatruję po części w nawyku, jaki – być może -wyniosłeś ze swojej przedemigracyjnej profesji: wysoki rangą ma zawsze rację nawet wtedy, kiedy jej nie ma;
c)dokonujesz kolejnego uproszczenia, odsłaniasz kolejny schematyzm swojego myślenia: jak się coś źle dzieje w kraju, winę za to ponoszą „polakopodobni”, jak nazwałeś tych, którzy nie mieszczą się w Twoim wzorcu Polaka-patrioty-katolika albo sąsiedzi, nieważne, z której strony.
To nie jest takie proste, jak Ci się wydaje, chociaż proste jest w tym sensie, że zwalnia od myślenia sprawiającego niektórym pewien kłopot i z tym się chyba zgodzisz.
Skomentuję to w ten sposób: ludzie posługujący się urposzczeniami, stereotypami wpisują się w mentalność Kargula i Pawlaka, bohaterów wspaniałego tryptyku komediowego, który niedawno oglądałam dla poprawienia sobie nastroju.

PS
Cieszę się, że odmiana mojego imienia, które napawa Cię takim obrzydzeniem, nie sprawia Ci już kłopotu:D

POLA
21-01-2008, 16:32
Dzięki za informację, na pewno obejrzę i nałożę to na swoje obserwacje.

Karol X
21-01-2008, 17:02
[QUOTE=Lila]hmmm

Witam!
I nie powinno sie ich wpuszczac do kraju,a jesli juz,to tylko z wazna wiza wjazdowa.
Powinno sie im odebrac na granicy pieniadze i przeliczyc po kursie panstwowym i z tymi "ochlapami" wpuscic do kraju z obowiazkowa wymiana walut za kazdy dzien pobytu.
Powinni sie meldowac na policji ze zlozeniem oswiadczenia co robili?,gdzie byli? i czy nie przyjechali tu w "podejrzanych interesach"?
I wszystkim obywatelom polskim,ktorzy chcieliby wjechac do Polski wystawic inne paszporty np.konsularne.
Skad my to znamy?
Ach,jeszcze jedno....nalezaloby sie zastanowic,czy maja prawo wypowiadac sie na publicznym forum?
Wszak tu nie mieszkaja!

Lila
21-01-2008, 17:07
Dołączam swój głos do tej wypowiedzi. Nie dyskutuję, ale czytam i jestem mocno zdegustowana. Można nie zgadzać się z czyimś zdaniem, ale na pewno nie wolno nikogo traktować w ten sposób, jak wy, szanowne Panie, traktujecie bez przerwy Seniora A.P. Jest to wyjątkowo niesmaczne i niesympatyczne, niestety.

Stanowczo proszę o zaznaczenie iż JA Seniora traktuję z dużą sympatią i wice werset..:D
Początki mieliśmy ( ja i Senior ) faktycznie trudne,ale widziałaś kiedy rodzące się uczucie bez burzy ?
No.

ps.Żona Seniora również zauważyła tę sympatię !!! A Ty ,moja koleżanka warszawska niet ?

senior A.P.
21-01-2008, 17:10
Ja natomiast ciesze sie,ze tu jeszcze jestem i mam wiernych czytelnikow,ktorzy (widze to po liczbach tu zagladajacych) przecieraja oczy ze zdumienia,co tu sie na tak klubowym forum wydarzylo,kiedy wczesniej bylo nawet w tym dziale "partnersko i sielsko".
Majac tak wybitna przewodniczke zespolu za "przeciwnika, w cieniu ktorej znalazla sie nawet Malgorzata50 (tez dobry lektor), ja ten "osamotniony" (nawet o mojej papudze zapomniano) tocze "wielkie boje" o inna Polske niz ta,ktora teraz tyle dobrobytu zapewnia swym stalym mieszkancom ! Jakis wstretny siwy i lysy emigrant smial i nadal smie tu "wojarzyc" i powodowac nawet bezsenne noce ,na dodatek po wszystkich przypisanych i mozliwych epitetach nadal tu trwa ten duren wobec tak wspanialych ripost samej "przewodniczacej",ktora "kulom sie nie klania" jak slynny kiedys "Walter w Bieszczadach".
Nie kobieto ! Ja nie walcze z Toba ani Twoja "polska",JA TESKNIE ZA PRAWDZIWA WOLNA I NIEZALEZNA POLSKA !!!
Ja wiele "prob ogniowych" mialem w swym dosyc dlugim zyciu i to w trzech roznych ustrojach,po co miwalka z Toba i innymi.
"Zachlysniety i obdarzony" demokracja,polska,ruska i amerykanska w ostatnim etapie swego zycia mam zaszczyt uczestniczyc na polskim forum i doznawac wszelkich "powitan". Mam nadzieje,ze moze i tym razem zasluze na "awans wojskowy" i do "trumny forumowej" wloza mnie z ..........,zreszta wszystko jedno z czym,bo i tak tego nie bede widzial ,a moze nawet mnie skremuja aby ,kosci moje nie zostaly zlozone w Polsce.
Takim jak ja ,to juz nawet (jak czytam) glosowac zabronia a co dopiero zasmiecac cmentarze.
Wiosna przed nami,zycia nie wiadomo ile a wnuki jak czytam Wam rosna ,sa przesliczne,madre i nawet niektore juz na uniwersytetach . Ciekawe czy zadbacie o ich przyszlosc !
Powodzenia !

ps. Przepraszam ,ze sciagnalem Was z innych dzialow tematycznych,oddaje wiec Wam "palme pierwszenstwa",przeciez to jest Wasz portal,emigranci sa tu zbedni i niemile widziani.
Do zobaczenia w Polsce ! Podajcie adres redakcji,chetnie zloze wizyte z podziekowaniem.

Lila
21-01-2008, 17:15
[QUOTE=Karol X][QUOTE=Lila]hmmm

Witam!
I nie powinno sie ich wpuszczac do kraju,a jesli juz,to tylko z wazna wiza wjazdowa.
Powinno sie im odebrac na granicy pieniadze i przeliczyc po kursie panstwowym i z tymi "ochlapami" wpuscic do kraju z obowiazkowa wymiana walut za kazdy dzien pobytu.

Mam nadzieję iż zauważyłeś ,że ja cytuję Sosnę ???

Nie zgadzam się z Anną Marią ...po całości !!
Miałam okazję w sobotę przebywać z Polką z potrójnym obywatelstwem.I niech tylko ktoś mi powie,że to nie jest Polka i nie wolno jej mieć wpływu na to co się dzieje w Polsce.
Wolno jej mieć w Polsce dom od lat 30-tu ,a głosować nie wolno ?
Ludzie ...co Wy ?

Benigna
21-01-2008, 17:16
Przykro mi, ale nie mogę się z Tobą, Bianko, zgodzić.
Jeśli któraś z Seniorek przekroczyła granice dobrych obyczajów /wg Ciebie/,to wyłącznie w odpowiedzi na posty AP, który prezentuje wyjątkowo nieprzyjemny /łagodnie mówiąc/ sposób dyskusji. I nie chodzi o jego przeszłość czy sposób wysławiania się. To on pierwszy dawał wielokrotnie wyraz pogardzie w stosunku m.in. do uczestników tego forum.

POLA
21-01-2008, 17:27
a może wprost przeciwnie?:D

Zajrzałam na tę stronę:http://www.ppanstwo.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=29&Itemid=62
szalenie pasjonująca to lektura, zwłaszcza dla tych, którym los kraju nie jest obojętny.
Matko kochana, posiłki trzeba by ściągnąć, żeby oczyścić Polskę z nagromadzonego przez lata absurdu:mad:

Lila
21-01-2008, 17:29
Panie..co dla mnie jest oznaką niesmaku...W co wy gracie ? Faktycznie ,teraz zauważyłam,że SOSNA usunęła swój post i ja odpowiadając jej i cytując ,wyszłam na głupią nacjonalistkę..Karolowi zrobiło się przykro tylko dlatego ,że ktoś ...coś i nie miał odwagi wziąć odpowiedzialności za swoje słowa ,zostawiając mnie z ręką w ..nocniku.
Czuję się zdegustowana,ale bardziej czułabym się nie odpowiadając na negacje praw Polaków za granicą ,szczególnie w kontekście mojego spotkania z Asią..

senior A.P.
21-01-2008, 17:37
Kto blokuje moje odpowiedzi ?

Karol X
21-01-2008, 17:37
[QUOTE=Karol X][QUOTE=Lila]hmmm

Witam!

Mam nadzieję iż zauważyłeś ,że ja cytuję Sosnę ???

Nie zgadzam się z Anną Marią ...po całości !!
Miałam okazję w sobotę przebywać z Polką z potrójnym obywatelstwem.I niech tylko ktoś mi powie,że to nie jest Polka i nie wolno jej mieć wpływu na to co się dzieje w Polsce.
Wolno jej mieć w Polsce dom od lat 30-tu ,a głosować nie wolno ?
Ludzie ...co Wy ?

Lilu nie moglem sie w tym wszystkim polapac.
Tamtego postu nie znalazlem!
Do innego podobnego nawet sie nie wypowiem.
Szkoda slow!

senior A.P.
21-01-2008, 17:39
Przez 20 minut bylem blokowany,dwa posty nie ukazaly sie.
Moze ktos wyjasni o co chodzi ?

Basia.
21-01-2008, 17:40
Sosenko,

mam nadzieję, że tu zajrzysz i dokończysz swoje zdanie.

Co do wyborów:
- jestem za tym, aby Polacy z obywatelstwem polskim (wyłącznie) i pełnymi prawami obywatelskimi, brali udział w wyborach, gdziekolwiek się znajdują;
- jestem za tym, aby po np. 10 latach trwałej nieobecności, prawa obywatelskie były ograniczane; nie odbierane! ale ograniczane, w tym dotyczące wyborów;
- jestem przeciw prawom wyborczym dla Polaków, którzy mają podwójne obywatelstwo i trwale przebywają poza krajem.

Rozumiem i bardzo pochwalam patriotyzm, stałe zainteresowanie Polską i wszystkimi Jej sprawami - ale prawo wyborcze to czynne urządzanie kraju - w którym się samemu nie mieszka i nie zamierza mieszkać!
Czyli urządzanie kraju nam, którzy tu żyjemy na co dzień i lepiej wiemy czego potrzebujmy.

Bo wybory są po to, aby to SOBIE urządzić kraj tak, jak nam to pasuje i będzie wygodne!

mam identyczne zdanie.

Lila
21-01-2008, 17:41
Przez 20 minut bylem blokowany,dwa posty nie ukazaly sie.
Moze ktos wyjasni o co chodzi ?

Seniorku ...wysyłaj jeszcze.Mnie się też tak kiedyś zdarzyło.
Może się zrobił ścisk na wątku ?:D

Lila
21-01-2008, 17:43
mam identyczne zdanie.
No coś Tyyyyy...:D

A Asia ? Ma nie mieć praw bo mieszka w Stanach ? A widziałaś gdzieś większy patriotyzm ?

Basia.
21-01-2008, 17:47
No coś Tyyyyy...:D

A Asia ? Ma nie mieć praw bo mieszka w Stanach ? A widziałaś gdzieś większy patriotyzm ?
o ile wiem Asia nie uczestniczyła w wyborach. Asia ma kontakt z Polską, przyjeżdża do kraju kilka razy w roku i to jest zupełnie coś innego niż Polak mieszkający poza Polską np. przez lat 40 mający kontakt z krajem tylko i wyłącznie dzięki mediom /miałam takich na myśli, bo tacy też są/.

Basia.
21-01-2008, 17:54
to nie możemy jako naród ponosić odpowiedzialności za incydenty jakie miały miejsce w przeszłości. To były bardzo tragiczne wydarzenia, nie powinny nigdy się zdarzyć ale moim zdaniem wielką przesadą jest winić za to wszystkich Polaków i w ich imieniu przepraszać. Nie życzę sobie żeby w moim imieniu przepraszano kogokolwiek. Nie wyssałam z mlekiem Matki antysemityzmu chociaż podobno bardzo długo byłam nim karmiona.

senior A.P.
21-01-2008, 18:01
Kochane Panie !
Jezeli nam POLAKOM chcecie zabierac wszelkie prawa w Polsce naszej OJCZYZNIE to moze tez zdecydujcie czy mamy nadal placic podatki z naszych emerytur,skladki pieniezne na ubezpieczenie ?
Moze jeszcze wprowadzicie nam wizy wjazdowe ?
Kolejny raz pytam : CZY TO JESZCZE POLSKA ???

Lila
21-01-2008, 18:12
Ależ Polska ,Senior ...Polska..

I wjeżdżaj sobie jak najczęściej.Ja jestem za nieograniczonym prawem wyborczym dla Polaków za granicą,choć mój PiS przegrał w Irandii...Anglii i w ...Kuala Lumpur.

Basia.
21-01-2008, 18:15
czemu pytasz skoro wiesz? POLSKA JEST I BĘDZIE ZAWSZE.

Malgorzata 50
21-01-2008, 18:30
Zastanów się moze Bianko nad tym JAK senior AP traktuje wszystkich ,którzy maja inne zdanie niż on...i nie oburzaj się tak.Nie kazda glupot.e nalezy traktować z kurtuazja.Niektóre sa tak bardzo szkodliwe ,ze niestety wymagaja ostrej reakcji.A SAP tez nie odznacza się jakas szczególną starannoscią w doborze słów .Wiec moze nie wytykajmy sobie nawzajem braku oglady tylko zajmijmy się meritum albo jesli kogos te wypowiedzi nie interesują to dajmy sobie spokoj -co chyba uczynię bo mi szkoda nerwów na walke z wiatrakami.

kubki
21-01-2008, 18:31
Witajcie , ja mogę powiedzieć, żemoja babcia już na pocz. ubiegłego wieku żartowała i robiła psikusy żydowi,który uczył Ją ułamków, podobnie i moi rodzice odnosili się do tej nacji.Natomiast ja zauważyłam , że "oni"trzymają wielkich tego świata "za twarz"poprzez pieniądze.Trzymają się kupy ,wcinają się tam ,gdzie nie powinni i robią wielkie "aj, waj" ,gdy coś im " nie gra".Ale teraz to i "rdzenni polacy "sąjakby obcy, gdy popatrzymy wokół siebie.Pzdr

senior A.P.
21-01-2008, 18:39
Moze sie jednak przymile do tej Malgorzaty po 50-tce.
Malgosiu !
Jezeli jeszcze nie zauwazylas ,ze za "nadwornego blazna robie" ,to mi Cie bardzo zal. Nie pamietasz blaznow na dworach krolow polskich ? Skad wiesz ,czy ja nie mam "kontraktu blazenskiego" ?
Od jutra wprawdzie bede musial popisac i to na innym forum dyskusyjnym, na tym dzisiaj "lacza mi popalili",tak mysle ,ze w Mlawie ale niech tam,straty musza byc - zolnierz musi czuwac gdy nie spi wrog.
Starosc nie radosc,zycie ucieka a do Polski droga daleka.
Dobrze,ze taka dusza jak Lila mnie pociesza ,choc i ona dzisiaj "czerwieni doznala" ,czyzby sie jej mlode lata przypomnialy i tance ?

Malgorzata 50
21-01-2008, 18:42
Matko Boska co się tu porobilo!!!!Seniorze ,Karolu,Asiu i wszyscy inni emigranci Uwazam,ze tak długo jak Polak mieszkajacy gdziekolwiek ma polskie obywatelstwo -obojetnie, czy oprócz tego ma jeszcze jakies inne, posiada równiez WSZELKIE PRAWA czyli równiez PRAWO WYBORCZE- natomiast pomysly typu ,ze po iluś tam latach emigracji nalezy z tego tytulu czlowiekowi jego prawa obywatelskie ograniczyc lub ich pozbawić uwazam ,za nie tylko bzdurne ale wręcz SZKODLIWE -bo dajace przyzwolenie na manipulację wolnoscią wyboru miejsca zamieszkania ,kraju itd.Czyli oznaczajace znow ręczne manipulowanie przy naszych prawach .Czy Wy naprawdę tego nie rozumiecie -ZE TO JUŻ BYŁO,chcecie, zeby wrócilo ? Czy naprawdę tak trudno wyjsc z polskiego piekła .....

Malgorzata 50
21-01-2008, 18:50
A ja owszem uwazam ,ze za niegodziwości popelnione przez Polakow na jakiejkolwiek grupie narodowej powinnismy przepraszać .Tak jak nas powinni przepraszać ci ktorzy popełnili niegodziwosci na narodzie Polskim.
A moze nie lepiej moze nie przepraszać tylko nie podsycac wzajemnych zaszłosci win i pretensji i szukac tego co łączy a nie co dzieli.Tak wybuchaja i trwaja w nieskończonosc rozne wojny -bo w kazdym narodzie jest jakis rachunek krzywd i jakies zbrodnicze działanie popelnione przez inny narod ...i z jednostkowego punktu widzenia to sa czesto sprawy nie do wybaczenia ,ciagnace się przez wiele pokolen .Chyba nie powinno się zapominac ...ale nie powinno sie rowniez kultywowac ,a jesli to w granicach instynktu samozachowawczego.Wypowiedź kubki no comments ...jestem oburzona!!!!!

Malgorzata 50
21-01-2008, 18:59
Moze sie jednak przymile do tej Malgorzaty po 50-tce.
Malgosiu !
Jezeli jeszcze nie zauwazylas ,ze za "nadwornego blazna robie" ,to mi Cie bardzo zal. Nie pamietasz blaznow na dworach krolow polskich ? Skad wiesz ,czy ja nie mam "kontraktu blazenskiego" ?
Od jutra wprawdzie bede musial popisac i to na innym forum dyskusyjnym, na tym dzisiaj "lacza mi popalili",tak mysle ,ze w Mlawie ale niech tam,straty musza byc - zolnierz musi czuwac gdy nie spi wrog.
Starosc nie radosc,zycie ucieka a do Polski droga daleka.
Dobrze,ze taka dusza jak Lila mnie pociesza ,choc i ona dzisiaj "czerwieni doznala" ,czyzby sie jej mlode lata przypomnialy i tance ? Nie uwazam cię za blazna .Twoje poglądy oburzaja mnie po prostu .Bo sa zaprzeczeniem tego w co wierzę ,jak zostalam wychowana i co uważam za uczciwe i prawe.Natpomiast przy okazji głoszenia tych pogladów ...co ci wolno bo wszak to jest wolny kraj i wolne forum -obrazasz tych ,ktorzy sądzą inaczej niż ty .Powiem szczerze ,ze jesli czegos nie trawię ,to ludzi ,ktorzy wszystko podciągaja pod jedynie sluszna tezę (sluszną ich zdaniem oczywiscie) ,a ty to niestety robisz .I nie ma to nic wspolnego z Twoja szacowna osoba -ktorej nie znam -byc moze jesteś uroczy towarzysko -tym nie mniej poglądy ,ktore tu z uporem maniak głosisz, sa dla mnie nie do przyjecia.Po drugie Poczytaj co piszesz i co piszą inni -ty wieszczysz a nie dyskutujesz,nie odnosisz się do zdania innych ,po prostu powtarzasz swoje jak katarynka. Nie mowiac o tym ,że nie przyjmujesz wiadomosci istniejacej rzeczywistosci.Czytajac ciebie ma się wrazenie ,ze Polska to niesuwerenny kraj ,pograzony w cienmnocie i ubostwie ,rzadzony przez szajkę i mafię -a my,czyli zamieszkujaca ten kraj ludnosc to brudny ,smierdzący, prostacki motloch nie zdajacy sobie sprawy z tego co mu czynią .A TAK NIE JEST Augustynie.

Lila
21-01-2008, 19:13
No i mój miły Augustynie..
Wszystko minie..minie ...minie ..

Z czego to było ?
Nie z Andersena czasem ?:) Kto mi podpowie ?

Malgorzata 50
21-01-2008, 19:16
Z Andersena ,z Andersena "Świniopas" się nazywało

Alsko
21-01-2008, 19:16
Meine liebe, Augustyn - chyba....

senior A.P.
21-01-2008, 19:19
Niech Ci Bog wynagrodzi za wszystko !
Pisze to na serio,bo coz mi zostalo na obczyznie plakac ?
Ty wiesz swoje ,ja tez sroce z pod ogona nie wypadlem ale badz sprawiedliwa. To co tu mi przypisujesz (nie bede tego rozbieral jak Pola na punkty) nie pokrywa sie z prawda. Ten kto to glebiej (nie odruchowo) analizuje (moje posty),to chyba by mnie jeszcze do wariatkowa nie zamknal. Ja nie bylem dwiescie razy z odwiedzinami w szpitalach psychiatrycznych jak Premier Tusk i nie mialem tez mamy pielegniarki ale bylem tylko raz u znanej pani doktor w Krakowie (Wojskowy Szpital - oddzial psychiatryczny) ) w pewnych oczywiscie celach ,nazwijmy je umownie poznawcze i tam spotlalem prokuratora wojskowego jako pacjenta,ktory akurat bedac na korytarzu wypowiedzial takie oto zdanie: "Co ty tu wariacie robisz,zle ci w wojsku ?"
To samo moze mi dzisiaj powiedziec kazdy forumowicz: "Co ty tu na tym forum rozrabiasz,zle ci zyc na tej Florydzie ?"
Mila Pani !
Z gory wszystkim odpowiem na takie pytanie - JEST MI DOBRZE ale sa w Polsce RODACY,ktorym jest naprawde zle.
Trzeba szukac przyczyn i prawdy dlaczego jest zle- komu i dlaczego.Komu jest dobrze i skad czerpia zyski.
Moze wtedy bedzie miedzy nami prawdziwa platforma do dyskusji i nie bedzie poziomow ???

Malgorzata 50
21-01-2008, 19:23
Augustynie nie mam sily daje sobie spokoj...Jak przestaniesz maltretowac ojczyzne i bedziesz chcial pogadac o, nie wiem, marchewce lub papugach,malarstwie albo filmach chętnie z Toba pogadam .Doprowadziłes do tego ,ze mi ojczyzna bokiem wyszła .....Odpadam z rozmów z toba .Nie chce być niemila .Prosze cię opowiedz o życiu na Florydzie, o czymkolwiek- tylko zostaw juz tę sprzedaną za judaszowe srebrniki ojczyznę w spokoju.Jeszcze chwila i ja emigruję do Burnei

Lila
21-01-2008, 19:29
Małgoś,nie ma strachu...:)

Znasz mnie ,żem gołębicą pokoju jest !
Ja zostanę na klepisku,czy na ziemi udeptanej i mogę dyskutować o Ojczyźnie ,krwią ociekającej i zduszonej jarmułką.

senior A.P.
21-01-2008, 19:42
Przeciez to nie chocholi taniec.To forum seniorow,to otwarcie serc juz mocno skolatanych zyciem.Jezeli bylo glosne zawolanie Karola Wojtyly : "Oworzcie drzwi.............", to nie zamykajcie je dla 15 mln Polakow emigrantow.
Niech Polacy zdejmo z glow..... nakrycia (wszelke) i uszanuja siwizne wszystkich Polakow. Niech wszyscy Polacy poczuja sie gospodarzami we wlasnych domach. Niech nikt im nie dyktuje co maja produkowac i ile ,co jesc - wlasne,czy obce produkty,oszczedzac czy brac pozyczki, placic gotowka czy karta kredytowa,pracowac u siebie czy u obcych emigrowac czy dbac o wlasna rodzine w polskim domu.Placic unijne myto i czekac na dotacje. Odpowiedzcie sobie sami na to ,ja juz nie mam sil tlumaczyc nawet wlasnej rodzinie podczas odwiedzin w Polsce.
Do lepszego jutra !

Malgorzata 50
21-01-2008, 20:23
Ależ o to chodzi Augustynie ,że ja np.wcale sie nie czuję seniorka i moje kolezanki rownież więc moze zacznijmy gadac o czyms takim normalniejszym i weselszym.Lila ja ci medal przyczepię do pierwsi z te gotowosc...i trwanie na posterunku ,gotowa do wymiany muysli z naszym obrońcą szańca ostatniego i przyczólku co nie damy bo z nich nasz ród....

FeliksG
21-01-2008, 20:28
Karol! nie rozmydlaj tematu!
Rozmawiamy o prawie do głosowania, które nie jest przywilejem a obowiązkiem, obarczonym odpowiedzialnością.
Jakich sobie wybierzemy ludzi do rządzenia, tak będziemy żyli.
MY -TU i TERAZ ORAZ W PRZYSZŁOŚCI - a nie ci, którzy związali swój los z innym krajem.
Nie negujemy niczyjego patriotyzmu i nie ograniczamy nikomu prawa do ojczyzny. Nie ulega jednak wątpliwości, że postrzeganie spraw i problemów kraju, z perspektywy ustabilizowanego i zabezpieczonebo bytu, tam na emigracji, jest nieadekwatne do rzeczywistości.
Powtarzam, Trzeba ponosić konsekwencje decydowania, aby mieć prawo do niego. - Prawda? Małgorzato 50?

Nimrod
21-01-2008, 20:34
Popieram zdanie Feliksa w tej sprawie,wyobrażcie sobie rząd wybrany przez Seniora i pomyślcie czy chcecie tu żyć z tym rządem podczas gdy Senior dalej z Florydy będzie narzekał.Rząd muszą wybierać ci którzy poniosą za ten wybór odpowiedzialność

Malgorzata 50
21-01-2008, 21:04
Nieprawda .polacy zagranicą to jednakl mniejszosć nie większosc więc w ogolnym rozrachunku decydują ci tu.Ale to NIE O TO CHODZI.Prawo do glosowania jest PRAWEM,a nie obowiazkiem i prawem przyslugujacym Każdemu obywatelowi (czyli osobie posiadajacej polskie obywatelstwo) i dla tego nie mozna przy tym manipulowac w interesie nas wszystkich!!!!

Basia.
21-01-2008, 21:24
MY -TU i TERAZ ORAZ W PRZYSZŁOŚCI - a nie ci, którzy związali swój los z innym krajem.
Nie negujemy niczyjego patriotyzmu i nie ograniczamy nikomu prawa do ojczyzny. Nie ulega jednak wątpliwości, że postrzeganie spraw i problemów kraju, z perspektywy ustabilizowanego i zabezpieczonebo bytu, tam na emigracji, jest nieadekwatne do rzeczywistości.
Powtarzam, Trzeba ponosić konsekwencje decydowania, aby mieć prawo do niego.
masz rację, całkowitą rację.

Lila
21-01-2008, 21:36
A ja uważam ,że nie masz ..Feliksie.Polak zachowujący polskie obywatelstwo jest Polakiem zawsze..
Mickiewicz wprawdzie nie głosował nigdy,ale też i głosowania nie było.A jak byłoby,nikt nie poprosiłby go o głos.
A kto powie,że nie był większym patriotą ( choć za nim nie przepadam,bo nosił pasjami brudne surduty )..niż wielu tych w kraju zostających.Hreczkosiejów i wysługujących się zaborcy.

Karol X
21-01-2008, 21:43
Karol! nie rozmydlaj tematu!
Rozmawiamy o prawie do głosowania, które nie jest przywilejem a obowiązkiem, obarczonym odpowiedzialnością.
Powtarzam, Trzeba ponosić konsekwencje decydowania, aby mieć prawo do niego. - Prawda? Małgorzato 50?

A czy Ty sie zastanowiles dlaczego tylu obywateli polskich mieszka za granica?
Z jakich powodow sie tam znalezli?
Dlaczego podwazasz ich dorobek,niejednokrotnie ciezko okupiona praca i masa wyrzeczen?!
Nie zagladaj do cudzej kieszeni!!!
Zastanowiles sie przez moment co czuja ci rodacy pozbawieni na codzien jezyka ojczystego,borykajacy sie z wieloma problemami?!
Zyja tam,bo tam ulozyli sobie zycie tam maja rodziny(dzieci,wnuki) i tam los ich rzucil z roznych przyczyn.
W jakim swiecie Ty zyjesz?!Czy sadzisz,ze wszyscy tam zyja w dobrobycie?,ze tam manna sypie sie z nieba?
Co wiesz na temat osob zyjacych bardzo skromnie,ale kochajacych szczerze Polske?Jak oni zyja na codzien?Jakie maja problemy?
Czy tylko Polacy mieszkajacy w Polsce maja mase problemow?!

Feliksie to co napisales jest objawem daleko posunietego nacjonalizmu.
Odbierajac rodakom mieszkajacym poza granicami Polski prawa wyborczego,stawiasz ich na rowni z psychicznie uposledzonymi i kryminalistami,ktorzy tez nie maja prawa wyborczego.

Prawo do glosowania maja wszyscy inni obywatele cywilizowanych krajow - niezaleznie od miejsca zamieszkania.
Nikt nikomu nie odbiera takiego prawa!

Zastanow sie co Ty wypisujesz?!

Bianka
21-01-2008, 21:52
ja również całkowicie się z Tobą zgadzam. Powinno się wybierać rząd kraju, w którym się mieszka, a nie tego, z którego sie wyjechało bezpowrotnie, bez wzgledu na motywy tego wyjazdu. Rządzić trzeba się u siebie, a nie u sąsiada, co tu ma patriotyzm do rzeczy.

Lila
21-01-2008, 21:56
Eee tam Bianka.A jak Ty wyjedziesz na parę lat ? To też będziesz sąsiadka ?

Karol X
21-01-2008, 21:58
To wniescie poprawke w konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej! do diabla!
Idzcie pod Sejm i protestujcie!
Nastepna!

Bianka
21-01-2008, 22:00
Eee tam Bianka.A jak Ty wyjedziesz na parę lat ? To też będziesz sąsiadka ?
Lila, ja tylko na trochę. Nie mam zamiaru opuszczać kraju na zawsze.

Bianka
21-01-2008, 22:02
To wniescie poprawke w konstytucji Rzeczypospolitej Polskiej! do diabla!
Idzcie pod Sejm i protestujcie!
Nastepna!
Czego się złościsz? Ile już lat nie mieszkasz w Polsce? Masz zamiar tu powrócić?

Karol X
21-01-2008, 22:04
Lila, ja tylko na trochę. Nie mam zamiaru opuszczać kraju na zawsze.

Nie miej takiej pewnosci,bo nie znasz przeznaczenia!

Bianka
21-01-2008, 22:09
Nie miej takiej pewnosci,bo nie znasz przeznaczenia!
Wiem. Istnieje force majeur - np. wojna, śmierć itp. Ale to siła wyższa, na którą nie ma rady. Tylko ona mogłaby mnie powstrzymać.

Lila
21-01-2008, 22:12
I jeszcze ...amour..

Bianka
21-01-2008, 22:14
I jeszcze ...amour..
To już odpada... 20 lat skończyłam już jakiś czas temu.

Malgorzata 50
21-01-2008, 22:21
No to co ,że skończylaś 20. Pogadajmy na boku to ci coś opowiem.Karol jestem w 110% Twojego zdania we wszystkich punktach.Chyba dalam temu wyraz!!!!
W ogole dobrze byloby ,zeby Ci ,ktorym nie bylo dane pomieszkac dluzej czy krócej na obczyźnie uznali ,że warto posluchac tych ,którzy takie doswiadczenia maja bo z daleka NAPRAWDĘ widać lepiej.Oczywiscie mama namysli tych ktorzy widzą lepiej ......bo są znane wyjątki.

Karol X
21-01-2008, 22:22
Wiem. Istnieje force majeur - np. wojna, śmierć itp. Ale to siła wyższa, na którą nie ma rady. Tylko ona mogłaby mnie powstrzymać.

A ci,ktorzy pozostali co ich powstrzymalo?
To chyba sa ci gorsi polacy albo polonusy - jak wolisz z reszta.

Nimrod
21-01-2008, 22:24
Co widać lepiej Małgorzato? Nikt nie proponuje ze wyjezdzających pozbawiać praw obywatelskich ale kilka lat mieszkania poza krajem zmienia optykę i wybory są nie racjonalne a emocjonalne dlatego wybierać powinno się w kraju.

Malgorzata 50
21-01-2008, 22:24
POLACY -Karol ,polacy

Malgorzata 50
21-01-2008, 22:25
Wszystko widać lepiej a optyka zalezy od tego jakim jesteś czlowiekiem ,a nie gdzie mieszkasz.Pozbawienie prawa do glosowania JEST pozbawieniem PRAW

Malgorzata 50
21-01-2008, 22:25
Uwazam ,ze pobyt gdzie indziej wzbogaca nasze spojrzenie na swiat i na własny kraj NIEPRAWDOPODOBNIE!!!!

Lila
21-01-2008, 22:26
Co widać lepiej Małgorzato? Nikt nie proponuje ze wyjezdzających pozbawiać praw obywatelskich ale kilka lat mieszkania poza krajem zmienia optykę i wybory są nie racjonalne a emocjonalne dlatego wybierać powinno się w kraju.

W dzisiejszych czasach ? przy tych mediach ?

A co za różnica Nowy York czy Biłgoraj ?

Nimrod
21-01-2008, 22:26
Co widać szczególnie w wypadku Seniora

Malgorzata 50
21-01-2008, 22:27
Żadna jesli masz mentalnosc nowojorską, a nie biłgorajską.

Malgorzata 50
21-01-2008, 22:30
Zrobiłam zastrzeżenie- ale róznorodnosc jest bardzo wzbogacajaca ,jesli umie się ja wlasciwie przepuscic przez siebie i wyciągnac wnbioski.Senior NIGDY nie opuscil grajdola powiem wiecej, zbudowal sobie nowy ,luksusowy z krokodylem na Florydzie.
Nie jest moja intencją w żaden sposob tym stwierdzeniem nikogo obrazac .Stosuje skrot myslowy

Bianka
21-01-2008, 22:33
A ci,ktorzy pozostali co ich powstrzymalo?
To chyba sa ci gorsi polacy albo polonusy - jak wolisz z reszta.
Którzy są gorsi, bo sie pogubiłam? Ktoś wolał wyjechać, ktoś inny - zostać. To proste.
Nigdzie nie napisałam, że ktoś z tych ktosiów jest gorszy albo lepszy. Mówimy o głosowaniu. Uważam w dalszym ciągu, że o ile się gdzieś nie mieszka, to nie powinno się tam głosować. Zresztą Pani Słowikowa też jakoś podobnie się wypowiedziała, o ile pamiętam.
Nikt nie neguje Waszego patriotyzmu, ale jesteście daleko, więc czemu mielibyście wybierać nam rząd?

Lila
21-01-2008, 22:33
Zaznaczam,że na Florydzie to tylko aligatory.
Mniejsze i torby nieładne z nich wychodzą.

Lila
21-01-2008, 22:35
A wiesz Bianka ?

To ta emigracja angielska głosowała na PO.Muszę jeszcze przemyśleć..
Bo co mi Yrlandia rząd będzie wybierać !!!

Malgorzata 50
21-01-2008, 22:35
Kurna ,zawsze niedouczona byłam -ale nauke przyjmuje i wiecej nie bede mylila krokodyla z aligatorem .....

Malgorzata 50
21-01-2008, 22:36
A Chicago za PiS -em bylo i co bedzie jak im się drugi raz uda ...cholerka rzund mi byndom wybieroc nigdy w zyciu!!!!

hannabarbara
21-01-2008, 22:39
Nimrod, Ty chyba w duchy wierzysz! Ludzie podczas wyborów kierują się rozumem? Może, niektórzy, Ci którzy potrafią oddzielić rozsądek od własnych odczuć. Ja organicznie nie cierpię braci K. Gdyby ( co mam nadzieję nam nie grozi) wymyślili cudowne lekarstwo na roziązywanie wszystkich naszych bolączek, to obawiam się, ze miałabym ogromne opory z wrzuceniem do urny kartki z ich nazwiskami. Do kompletu dodam pana Gosiewskiego, Ziobrę, Putrę, damę od serca pana Jarka i tę nową, pyskatą ....Raczej wybrałabym się na wirtualną emigrację.

Nimrod
21-01-2008, 22:42
Hanno Barbaro
Tak się nie robi wymienianie tego obrzydliwstwa przed snem, przecież może mi się przyśnić jakaś konferencja prasowa i słowotok mnie zaleje jak tu spać.Pozdrawiam

Bianka
21-01-2008, 22:43
Lila i Gosia. Przyjmuję Wasze uwagi do wiadomości. Pozostaję przy swoim zdaniu. Co innego, jeśli ktoś wyjechała na rok czy dwa, a co innego, jeśli mieszka w innym kraju 10-20 lat i nie ma najmniejszego zamiaru wracać.

Malgorzata 50
21-01-2008, 22:45
Bianko przyjmuje Twoje uwagi do wiadomosci i kazda zostaje przy swoim a i tak cię lubie moja Pani.

Bianka
21-01-2008, 22:46
Bianko przyjmuje Twoje uwagi do wiadomosci i kazda zostaje przy swoim a i tak cię lubie moja Pani.
Nie wiem, czym zasłużyłam, ale się cieszę. I nieśmiało napomknę o wzajemności :)

Lila
21-01-2008, 22:50
Nie wiem, czym zasłużyłam, ale się cieszę. I nieśmiało napomknę o wzajemności :)

A ja to suka bura ?
Wszak też Cię lubię od czasu jak mi Lwów podesłałaś...ta joj..:D

Bianka
21-01-2008, 22:52
A ja to suka bura ?
Wszak też Cię lubię od czasu jak mi Lwów podesłałaś...ta joj..:D
Ach, no bo nie ma jak Lwów i tylko we Lwowie!
Maaaamo, jaka miłość znowu zapanowała! :D

Lila
21-01-2008, 22:54
no koniec...lukier się leje jak bo babie drożdżowej..:):)

Ale byle do jutra !!

Basia.
21-01-2008, 22:59
Lila i Gosia. Przyjmuję Wasze uwagi do wiadomości. Pozostaję przy swoim zdaniu. Co innego, jeśli ktoś wyjechała na rok czy dwa, a co innego, jeśli mieszka w innym kraju 10-20 lat i nie ma najmniejszego zamiaru wracać.
mam identyczne zdanie.

sosna
21-01-2008, 23:03
jedyna
ale wywołałam burzę
niech wszyscy mają prawo głosu z wyjątkiem Pana z Florydy
(ale i tak myślę po swojemu a co?)

Bianka
21-01-2008, 23:07
Basiu, podtrzymałaś mnie na duchu :)
Dobranoc. Jeszcze mam cztery dni do odpracowania w tym tygodniu, Boże, jaki koszmar...:mad: :mad: :mad:

Malgorzata 50
21-01-2008, 23:09
Bianko wszystko przemija nawet najdłuzsza zmija -wiec koszmar tez ma jakis koniec...

Basia.
21-01-2008, 23:09
jedyna
ale wywołałam burzę
niech wszyscy mają prawo głosu z wyjątkiem Pana z Florydy
(ale i tak myślę po swojemu a co?)
nie wywołasz bo masz prawo do swojego zdania, nie musimy śpiewać jednym głosem i chociaż śpiewamy w tym przypadku różnymi nijak to się ma do naszych relacji. Bardzo się cieszę, że jesteś na forum.:)

sosna
22-01-2008, 09:56
Basiu miła:)

senior A.P.
22-01-2008, 11:16
Kielce daly "odpor" J.T.Grossowi na spotkaniu autorskim.
Moze w koncu ten syn matki Polki i ojca Zyda zrozumie,ze ludzie w Polsce potrafia odrozniac prawde od klamstw.
Ciekawe dlaczego na takie spotkania nie zaprasza sie polskich historykow ?
Brawo Kielce odslaniac jak najwiecej klamstw i prowokacji "polakow" !
Zlo juz jest odbijane przez lustro.

Anna_Maria_57
22-01-2008, 13:10
Matko Boska co się tu porobilo!!!!Seniorze ,Karolu,Asiu i wszyscy inni emigranci Uwazam,ze tak długo jak Polak mieszkajacy gdziekolwiek ma polskie obywatelstwo -obojetnie, czy oprócz tego ma jeszcze jakies inne, posiada równiez WSZELKIE PRAWA czyli równiez PRAWO WYBORCZE- natomiast pomysly typu ,ze po iluś tam latach emigracji nalezy z tego tytulu czlowiekowi jego prawa obywatelskie ograniczyc lub ich pozbawić uwazam, za nie tylko bzdurne ale wręcz SZKODLIWE -bo dajace przyzwolenie na manipulację wolnoscią wyboru miejsca zamieszkania, kraju itd. Czyli oznaczajace znow ręczne manipulowanie przy naszych prawach . Czy Wy naprawdę tego nie rozumiecie -ZE TO JUŻ BYŁO,chcecie, zeby wrócilo ? Czy naprawdę tak trudno wyjsc z polskiego piekła .....

To nie polskie piekło, tylko pragmatyzm.

Ja sobie naprawdę nie życzę, żeby codzienne, zwyczajne sprawy w moim kraju urządzali ludzie, którzy tu nie mieszkają na stałe.
Mam przyjaciółkę mieszkającą od 1978 roku w L.A. Bardzo tęskni do Polski, bardzo się interesuje - ale sama pisze, że już NIE ROZUMIE, co się właściwie u nas dzieje. I pomimo tego, że mam podwójne obywatelstwo, nigdy nie brała udziału w wyborach.

WYBORY TO NIE SPRAWA PATRIOTYZMU!!!
To zwyczajne działanie w demokracji, polegające na wyborze opcji politycznej, która będzie NAJLEPIEJ REPREZENTOWAĆ MOJE INTERESY. Oczywiście interesy pojęte bardzo szeroko - od spraw gospodarczych, przez społeczne po pozycję Polski w świecie.
W tym ostatnim zakresie Polonia ma ogromne pole do popisu i nie musi brać udziału w WYBORACH, żeby UCZESTNICZYĆ w ważnych dla Polski sprawach.
Polonia jest naturalnym łącznikiem między Polską, a krajami w których żyje na co dzień.

Co do ograniczania praw - sorry, ale przecież każdy kto wyjeżdża dokonuje całkowicie WOLNEGO WYBORU. Wszystko co potem, to już tylko zwyczajne konsekwencje.
Ja wiem, że nie mogłabym żyć poza Polską i zawsze to wiedziałam - kiedy ta moja przyjaciółka z L.A. zapraszała, po prostu podziękowałam. Pojechała inna nasza wspólna koleżanka - i też nie jest tam szczęśliwa...
Nie powiem, że ja przez te 30 lat byłam cały czas szczęśliwa i zadowolona z tego co dzieje się w kraju. Ale byłam cały czas u siebie i między swoimi. To dla mnie bardzo ważne i to był właśnie mój wybór.

I nie widzę w tej kwestii żadnego zagrożenia dla wolności wyboru miejsca zamieszkania ani manipulacji. Przecież wystarczy wrócić, aby pełne prawa odzyskać. A jeśli jest się na stałe gdzie indziej, to po co potrzebne polskie prawo wyborcze?

A jak przy okazji tej dyskusji widać, różnice czasem idą ciekawymi drogami - Basia w zasadzie popiera prawicę, a ja lewicę - a w tej sprawie jesteśmy zgodne ;)

FeliksG
22-01-2008, 13:48
!

Zastanow sie co Ty wypisujesz?!
No cóż! Karolu
Zastanowilem się, rownież nad tym co Ty napisałeś i z przykrością, stwierdzam, że nie da się z Toba rozmawiać. Stosujesz,typowe dla propagadystów, schodzenie z tematu. Nie dostrzegasz zasadniczego wątku i dywagujesz w kierunku pozornie związanym z tematem. Uciekając sie do wycieczek osobistych i tzw. dobrych rad /" nie zaglądaj do cudzej kieszeni, zastanow się, itp./, sprowadzasz, poważną rozmowę, do poziomu......senioraA.P.
Piszę to wszystko z przykrością, ale nie dałeś mi wyboru.
Pozdrawiam.

FeliksG
22-01-2008, 13:53
W uzupełnieniu, poprzedniego postu dodam, że o swoim nacjonaliźmie, napiszę oddzielnie -niebawem.

senior A.P.
22-01-2008, 14:07
Zyczyc sobie mozna wiele ale nie wszystkie zyczenia sie spelniaja,zycie nasze w zbiorowosci zalezne jest od innych.
Jeden z Kaczynskich wybitny naukowiec mial dosyc zycia wsrod spoleczenstwa w USA ,ktore......... i wybral odludne miejsce przesylajac swoim wrogom oraz tym ,ktorzy wg.niego odpowiedzialni byli za to co go spotykalo , "prezenty z ladunkami wybuchowym" -dlugo go poszukiwano i dopiero rodzony brat go zdradzil i dal namiary poszukujacym.
Cytat: "Wybory to nie sprawa patriotyzmu" (patrz post wyzej) nasuwa pewne mysli i pytanie : Miedzy czym i kim mamy wybierac ?
Jezeli nam (bezpartyjnym) podsuwa sie gotowe juz i zaplanowane opcje polityczne,partie i co tylko chca rzadzacy - do tego jeszcze PATRIOTYZM niszczymy w zarodku to co i kogo mamy wybierac. Frekwencja wyborcza jest tego odbiciem.
Glosy i szemranie,ze oni i tak sie sami wybiora oraz demonstracja tego niepojsciem na wybory czym jest - akceptacja ,negacja,zaprzeczeniem - moze wolnoscia ?
Czy nasz los nie zalezy od tych co przez caly czas dzierza wladze w roznym przebraniu ?
Slucham i poczytam madrych .

POLA
22-01-2008, 14:10
Wstyd mi było za wyskoki prymitywnych jednostek.
Nie trzeba się z kimś lub czymś zgadzać, ale to nie jest powód do chamskiego zachowania.
Mogę sobie wyobrazić jednego z drugim takim, jak bierze udział w podobnych akcjach.

senior A.P.
22-01-2008, 14:23
Mozesz wyjasnic kogo i jaki to prymitywizm ? Ktore to jednostki tam zaproszone byly tak prymitywne ? Moze pomylono adresy zapraszanych ?

POLA
22-01-2008, 14:50
dopiszę się tutaj do rozważań na temat komu zostawić, a komu zabrać prawo wyborcze.

Otóż racje w Twojej wypowiedzi rozumiem, w końcu nikt nie lubi, jak sąsiad, który nie będzie jadł Twojej zupy, dosypuje Ci soli ponad miarę, ale...
Z tą świadomością przytomnego wyboru wśród naszych ziomków mieszkających na stałe tu i teraz, bywa różnie i wybory traktują niektórzy jak loterię w tym sensie, że w ogóle nie wiedzą na kogo głosują, ba..., nawet nie wiedzą, jak głosować, więc wynika z tego, że mało ich to obchodzi i że nie czytają prasy, gdzie są ściągi ile krzyżyków do sejmu, ile do senatu. O jakiejś elementarnej wiedzy a temat kandydatów już nie wspomnę.
Żeby Cię zmartwić, dodam jeszcze, że wśród tych niezorientowanych znaleźli się także ludzie z dyplomami:mad: . Kilka takich egzemplarzy douczałam na prędce, ale od lat zastanawiam się nad tym, jaki procent naszego społeczeństwa cierpi na tę dolegliwość?

Myślę, że problem tkwi nie w tym, gdzie kto mieszka, ale w tym, co ma pod czaszką i co mu w duszy gra, nie sądzisz?

senior A.P.
22-01-2008, 15:01
"Z ta swiadomoscia przytomnego wyboru wsrod naszych ziomkow mieszkajacych na stale tu i teraz bywa roznie......".
Ten cytat daje duzo do myslenia i zgaduje o jakich tu ziomkow chodzi.
Polacy jednak urodzeni w Polsce ziomkami nie sa,sa zwyklymi Polakami z dziada pradziada i chca (jeszcze nie moga) glosowac tylko na POLAKOW,bo to przeciez ich OJCZYZNA.
Z "ziomkami" bywa roznie, jeszcze inaczej z obywatelami polskimi innego niz polskie pochodzenie,ktorzy Polske maja za przybrana Ojczyzne.

POLA
22-01-2008, 15:53
"Z ta swiadomoscia przytomnego wyboru wsrod naszych ziomkow mieszkajacych na stale tu i teraz bywa roznie......".
Ten cytat daje duzo do myslenia i zgaduje o jakich tu ziomkow chodzi.
Polacy jednak urodzeni w Polsce ziomkami nie sa,sa zwyklymi Polakami z dziada pradziada i chca (jeszcze nie moga) glosowac tylko na POLAKOW,bo to przeciez ich OJCZYZNA.
Z "ziomkami" bywa roznie, jeszcze inaczej z obywatelami polskimi innego niz polskie pochodzenie,ktorzy Polske maja za przybrana Ojczyzne.

Oprócz znaczenia dosłownego niektóre wyrazy mają znaczenie przenośne.
Tak bywa z "ziomkiem", którego znaczenie rozszerzono w języku potocznym także na tych, których łączy nie tylko wspólnota z tytułu zamieszkiwania na tej samej ziemi, ale także ta sama narodowość:)
Na marginesie:
jeśli ktoś ma obywatelstwo polskie, czuje się Polakiem i to jest widoczne bez zbędnych słów, to mnie jest naprawdę wszystko jedno, skąd przybył i jaka jest przeszłość jego przodków.

Anna_Maria_57
22-01-2008, 16:47
dopiszę się tutaj do rozważań na temat komu zostawić, a komu zabrać prawo wyborcze.

Otóż racje w Twojej wypowiedzi rozumiem, w końcu nikt nie lubi, jak sąsiad, który nie będzie jadł Twojej zupy, dosypuje Ci soli ponad miarę, ale...
Z tą świadomością przytomnego wyboru wśród naszych ziomków mieszkających na stałe tu i teraz, bywa różnie i wybory traktują niektórzy jak loterię w tym sensie, że w ogóle nie wiedzą na kogo głosują, ba..., nawet nie wiedzą, jak głosować, więc wynika z tego, że mało ich to obchodzi i że nie czytają prasy, gdzie są ściągi ile krzyżyków do sejmu, ile do senatu. O jakiejś elementarnej wiedzy a temat kandydatów już nie wspomnę.
Żeby Cię zmartwić, dodam jeszcze, że wśród tych niezorientowanych znaleźli się także ludzie z dyplomami:mad: . Kilka takich egzemplarzy douczałam na prędce, ale od lat zastanawiam się nad tym, jaki procent naszego społeczeństwa cierpi na tę dolegliwość?

Myślę, że problem tkwi nie w tym, gdzie kto mieszka, ale w tym, co ma pod czaszką i co mu w duszy gra, nie sądzisz?

Polu,
wiem, wiem niestety, jaki jest poziom wiedzy o demokracji wielu naszych rodaków!
Jednak można do nich zastosować stare przysłowie: "Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz". I o to właśnie chodzi. ;)

To my, tutaj, "wysypiamy" się jak sobie pościelimy.

Twoja przenośnia o soli jest świetna - dodam: nie chcę, by słał mi łóżko ktoś inny - sama sobie pościelę tak, jak mi wygodnie. ;)
Z tymi, którzy są tutaj, przed każdymi wyborami kłócę się, dyskutuję, przekonuję - z rodakami za granicą nawet na to nie mam szansy.
A oni nie mają szansy żyć naszym życiem i poznać naszych potrzeb.
To normalne - przecież mają inny kraj, swoją drugą ojczyznę, znają tamtejsze problemy i potrzeby....

POLA
22-01-2008, 17:16
Polu,
wiem, wiem niestety, jaki jest poziom wiedzy o demokracji wielu naszych rodaków!
Jednak można do nich zastosować stare przysłowie: "Jak sobie pościelesz, tak się wyśpisz". ....
ale oni robią na prześcieradle takie zakładki:mad: , które mnie potem uwierają:D

Anna_Maria_57
22-01-2008, 21:19
ale oni robią na prześcieradle takie zakładki:mad: , które mnie potem uwierają:D

Świetne!!

Mnie też uwierają - aktualnie trochę mniej, ale jeszcze tak nie było, żeby wcale! ;)

senior A.P.
23-01-2008, 12:02
"Uczulenie na ziomka" jest bezbolesne w mlodym wieku,u ludzi w wieku seniora doskwiera jak tu wyzej opisane przescieradla .
Cos kiedys wspominano o ziomkostwie niemieckim,to uczulenie czy choroba powazna ?

POLA
23-01-2008, 12:16
Na Boga! nie czepiaj się słówek, nie wywołuj niepotrzebnej dyskusji. Wytłumaczyłam Ci, że nie chodziło o znaczenie podstawowe, ale przenośne, potoczne. Może gdybyś mieszkał tu z nami na stałe, łatwiej byś "chwytał " pewne niuanse?

senior A.P.
23-01-2008, 12:20
Daj spokoj ! W moim wieku czepiac sie ?
Mysle wiec jestem i pisze to co ja czuje. Nie zbraniaj mi uczuc nawet do Ciebie,kochaj albo rzuc.

Lila
23-01-2008, 12:43
Ho ho ho ! :)

Wiosna idzie ...

POLA
23-01-2008, 13:33
Daj spokoj ! W moim wieku czepiac sie ?
Mysle wiec jestem i pisze to co ja czuje. Nie zbraniaj mi uczuc nawet do Ciebie,kochaj albo rzuc.
to Cię nie ma?:D
Eee, nie, to byłoby zbyt piękne, aby było prawdziwe:)

senior A.P.
23-01-2008, 15:08
Pozwol ,ze zapytam:
Ty kochasz,czy nienawidzisz mezczyzn ???

POLA
23-01-2008, 16:16
że odpowiem: dwóch - z całą pewnością, resztę wybiórczo:) , ale tylko za sam fakt, że są facetami, to nie:D

Zbyt wielu też nie mogę, nawet gdybym chciała, wszak nie godzi się, Seniorze:)

senior A.P.
23-01-2008, 16:53
W tym najwiekszy jest ambaras aby ..............................!
Godzi sie czy nie godzi DAMA BYC,ACH DAMA BYC !