PDA

View Full Version : Korupcja – przestępstwo czy konieczność? - komentarze


Zastawny
16-01-2008, 22:18
Komentarz do artykułu: Korupcja – przestępstwo czy konieczność? (http://www.senior.pl/147,0,Korupcja-8211-przestepstwo-czy-koniecznosc,3458.html)
--------------------
Walka z korupcją jest stara jak świat. Jest dużo takich zjawisk społecznych z którymi walka jest bardzo ciężka. Ale dlaczego to nazywamy walką. Gdzieś tam w przeszłości miałem szefa, którego wieczorem najmniej dwa razy w tygodniu pijanego wrzucano jak worek do samochodu i odwożono go domu. W pracy tak nienawidził pijaków, że jak tylko się dowiedział że ktoś powąchał korek od butelki to dawał go do zwolnienia. Podejrzewam tych walczących z korupcja o to samo. Zresztą mówić o morałach i czystości moralnej może każdy twierdząc że on jest "aniołkiem". Trzeba prawdzie patrzyć w oczy. Zjawiska korupcji nie wyleczymy najlepszą ustawą. Przede wszystkim im będziemy więcej z jakimś zjawiskiem społecznym walczyć, to na pewno się ono spotęguje. Nastąpi większa konspiracja. Niejednokrotnie dyskusja na jakiś temat powoduje inny cel, jest nim reklama. Ustawami nic nie naprawimy, więzieniem nie wychowamy. Lepiej by było dać temu tematowi trochę spokoju i wydaje mi się że w wielu wypadkach zjawisko bardzo się zmniejszy.

hannabarbara
17-01-2008, 15:33
Wiatam,Panie Zastawny! Sama Cię prowokowałam, byś się odezwał i się doczekałam. Wczoraj mignęło mi tylko, że założyłeś wątek, potem zajęłam się czymś innym, dziś sobie przypomniałam i piszę. Często widzę, że jesteś w Klubie obecny, najczęściej milczący.Wybacz, że mnie to zaintrygowało. Chociaż temat wybrałeś niezbyt fortunny. Korupcja jest tematem dyżurnym we wszystkich mediach i dlatego wszystkim juz wychodzi bokiem. Dlatego prawdopodobnie nikt, go nie podchwycił.Za poważny by się rozżartować, za uciążliwy, by wykpić. W Twoim spostrzeżeniu dotyczącym szefa jest coś typowego. Gdy przed laty przyjmowałam do zatrudnienia nianię do syna, wydawało mi się dziwnym, ze ciągle zbaczała z tematu, mówiąc o alkoholikach i alkoholiźmie. Pomyślałam sobie:" Dziwne, może sama pije i dlatego tak ciągnie ją temat". Potem długo, długo nabierałam przekonania, ze chyba niesłusznie podejrzewałam kobietę. Aż do momentu, gdy musiałam razem z policją szukać syna, bo jak powiedziała mi jej przyjaciółka, wpadła w ciąg i gdzieś baluje. Na szczęście niezbyt długo, bo znaleźliśmy ją pod budką z piwem, w stanie wskazującym na spore spożycie. Morał z tej opowiastki jest taki, że trzeba ufać swoim pierwszym odczuciom.Dobrze, że dziecku nic złego się nie stało, a mnie przybyło jedno doświadczenie.

Lila
17-01-2008, 15:51
Szef - pijak ,zwalczający pijaków w pracy jest dla mnie istotą godną podziwu i uznania..
Jakiż ból musiał odczuwać w całym swym -nasączonym jak gąbka gorzałą - jestestwie..
Ileż go to kosztowało.Niczym dowódca wysyłający na śmierć swych żołnierzy,tak i on musiał cierpieć ,odcinając swych pijących pracowników od źródła uciechy,czyli od pensji..
I jak prawdziwy patriota,myślący wyłącznie o Ojczyźnie,tak i ów szef,myślał o zakładzie pracy..

A czy dowódca idzie na pierwszy ogień ? Nie..:)

lucyna
17-01-2008, 21:37
korupcja w naszym kraju jest koniecznością.
Wszyscy o tym wiemy.
Na całym świecie ona jak królowa ma się dobrze i bedzie się mieć,chyba że przestaniemy używać pieniądze.

Lila
17-01-2008, 22:39
Korupcja w naszym kraju nie jest koniecznością ,tylko degeneracją społeczeństwa.
Ciekawe,że w krajach skandynawskich prawie jej nie ma .

hannabarbara
17-01-2008, 22:45
Przepraszam, ale ja wolę o szefie pijaku, niż o korupcji. Dla mnie jego postawa jest zupełnie jasna, to wyrafinowany sadysta! Wie gdzie uderzać!

Basia.
17-01-2008, 22:46
Korupcja w naszym kraju nie jest koniecznością ,tylko degeneracją społeczeństwa.
Ciekawe,że w krajach skandynawskich prawie jej nie ma .
korupcja świadczy o degeneracji społeczeństwa, w Polsce nastąpiła lekka poprawa zobaczymy jak się dalej sprawy potoczą.

senior A.P.
19-01-2008, 14:53
Temat godny uwagi w tym zaklamanym czasie w jakim przyszlo nam zyc. W USA korupcji na "dolach egzystencji" raczej sie nie zauwaza ale na szczytach wladzy w porownaniu z tym co sie dzieje w Polsce skala porownawcza peka.
Warto zastanowic sie nad tym skad sie bierze korupcja,kogo sie korumpuje i jak tego sie dokonuje.
Pokladanie "swini" powinno byc karalne ,czy tak jest ocencie panstwo sami.
Korupcje uwazam za przestepstwo obustronne.

ammi1952
19-01-2008, 17:00
Senior A.P. często sie z toba niezgadzałam ,rzadko polemizowałam ale w tym konkretnym przypadku zgadzam się .Odnosi sie to do skali kopupcji w USA jak również do tzw. podkładania świni - karać za to równo i to bezwarunkowo