PDA

View Full Version : Piorkiem ibisa....


Karol X
16-01-2008, 22:12
Dziwnie sie jakos sklada,ze szczegolnie teraz,kiedy film A.Wajdy -"Katyn" jest nominowany do nagrody Oscara w kategorii filmow zagranicznych(24 II),ze szczegolna ostroscia jest postawiona kwestia antysemityzmu wsrod Polakow.
Wtedy,tzn.4lipca 1946 w Kielcach doszlo do tragedii w dniu,kiedy na wokandzie sadowej w Norymberdze miala byc poruszona sprawa Katynia.
Miala...,ale w swiat poszla wiadomosc zgola inna - ta z Kielc.
Czyzby Katyn byl nie tylko "sola w oku",ale przyslowiowa "gruda soli"dla niektorych?
Czy martyrologia ludnosci polskiej to zupelnie nowe,nie pasujace do utartych sformulowan stwierdzenie?

senior A.P.
17-01-2008, 14:14
Godne uwagi to co piszesz Karolu,ja osobiscie odczuwam ,ze Zydzi naprawde nie lubia Polakow,mam na to wiele przykladow z wlasnego zycia.
Antypolonizm przybiera na sile w Polsce i za granica !
Zginanie przez cale zycie karku powoduje garba.
Polak nie musi byc garbatym.

Karol X
26-01-2008, 13:16
Czasem tak sobie mysle,czy to nasze forum Seniora nie zmierza do slepego zaulka?
Z przykroscia trzeba stwierdzic,ze panuje tu jakas dziwna struktura przypominajaca do zludzenia "folwark panszczyzniany",gdzie jest wladza rzadow absolutnych,dalej ekonom,czyli zarzadca folwarku i wyrobnicy.
Sa tez watki do ktorych wejscie grozi "oberwaniem w leb" lub "sprowadzeniem do pionu".
To takie "obsikane rewiry",do ktorych obcym wstep wzbroniony!

Pisze to na podstawie wlasnych doznan i zdanie moje nie musi sie pokrywac ze zdaniem innych.
Sa ludzie,ktorzy nie maja "lekkiego piora",ktorzy z trudem pisza tu,by sie moc podzielic swoimi opisami z danego regionu,zycia,ktorzy w ten czy inny sposob chca byc z nami.
Dajmy im szanse by tu byli,niezaleznie jakie maja poglady,opinie,niezaleznie czy przybywaja zza Oceanu,czy tez mieszkaja w puszczy nadbiebrzanskiej.
Wszyscy maja prawo tu byc!
Jesli wszystko jest utrzymane w ramach netykiety,to uwazam,ze jes to OK!
Forum w obecnej formie odbiega od modelu jaki tu zastalem w maju ubieglego roku.
Reasumujac,stwierdzam,ze forum jest zainfektowane choroba,ze konieczny jest antybiotyk w postaci tolerancji,wzajemnego poszanowania!

Anielka
26-01-2008, 13:25
Witam serdecznie Karolu.Podzielam w całości Twoje spostrzeżenia i zdanie ,które wyraziłeś.Wprawdzie pisanie nie sprawia mi kłopotów i generalnie na każdy temat mogłabym pisać.Ale pytam po co?Mam internet ,gdzie moge sobie wszędzie wejść ,poczytać co mnie interesuje,na forach o polityce podyskutować,na innych też.Kiedy wchodzilam do tego forum ,zastalam je jako przyjażne,na którym o naszych "seniorowych" sprawach mozna porozmawiać.A tu co sie dzieje?To juz zawansowana choroba.Czasami wchodzę ,poczytam,czasami nie ma co czytać /bo parę osób zignoroqwałam,bo niby dlaczego mają mi humorek psuć/a sa takie dnie,ze otworzę ,zamykam,bo słow szkoda.Pozdrawiam cieplutko Ciebie i Małżonkę i miłej soboty zyczę.

Lila
26-01-2008, 13:34
faktycznie Karolu

Po co wchodzić,skoro ktoś kto już był zabanowany wchodzi i ubliża bezkarnie ,a inni klaszczą..
MUsi wrócić to co było.Miłe dzień dobry i do widzenia.I żadnych dyskusji ,bo po co się stresować.
Ja jestem ZA !!!
A dyskusje polityczne ? Można je prowadzić gdzie indziej.I z tym się zgadzam.

Cóż,bywajcie na razie..

Malgorzata 50
26-01-2008, 13:55
Ale ja nie wiem o co chodzi jak zwykle....przecież mozna czytać co się lubi ,nie czytac czego się nie lubi ,ograniczyc sie do zarcikow i wklejanek lub toczyc bopje .Karol czy nie jest zgodne z twoja prosbą o tolerancję rowniez to że tocza się bitwy.Ja np. kompletnie i calkowicie nie podzielam pogladów AP i co w zw z tym mam sie nie odzywac w ramach tolerancji??? Dla AP a co z tolerancja dla mnie??? Nie podobala mi sie napastliwosc Danmala -i co w zw z tym w bialych rekawiczkach nie powinnam odpalic mu tym samym???? Nie bardzo rozumiem ,sa watki "wybuchowe" sa mile i zabawne .Kazdy moze sobie pisać gdzie chce.A poza tym to jest internet nie znamy sie -nie wiem wyrazajac swoje zdanie na jakis temat czy kogos nieznanego mi moje poglady nie urazają -i co w zw z tym na wszelki wypadek mam pisac wylącznie o pogodzie -ktora mnie nic nie obchodzi czy o wiewiórkach ...????

Alsko
26-01-2008, 14:10
ale jeśli komuś odpalisz w tym samym stylu - przyznasz mu tym samym prawo do dalszej eskalacji sporu.
Takie jest moje zdanie. W związku z tym - jeśli ktoś mnie obraża, kończę dyskusję.

Ewita
26-01-2008, 14:50
...po co się obrażać nawzajem??? Mnie naprawdę nie przeszkadza przynależność do różnych opcji politycznych, pochodzenie i nieznane miejsce zamieszkania! Po co? Dlaczego, w jakim celu? Chyba jestem zbyt mało inteligentna, czy co?:mad:

Nimrod
26-01-2008, 15:00
Absolutnie się zgadzam co do feudalnej struktury forum jako nowy nie mogę się nadziwić ze nawet na tym wątku wypowiadający się i nawołujący za tolerancją na innych wątkach są pierwsi w obrażaniu i co gorsze recenzowaniu wypowiedzi innych.Posiadają jedyni prawo do wypowiedzi i oczekują na aplauz w wypadku jego braku jest agresja.Nie rozumię tego zwłaszcza ze seniorzy chyba powinni być trochę stonowani i powinni szanować innych i ich poglądy nawet kontrowersyjne.

kufa86
26-01-2008, 15:10
ze panuje tu jakas dziwna struktura przypominajaca do zludzenia "folwark panszczyzniany",gdzie jest wladza rzadow absolutnych,dalej ekonom,czyli zarzadca folwarku i wyrobnicy.


Czy mogę prosić o rozwinięcie tego twierdzenia?

Basia.
26-01-2008, 19:41
o jaką feudalną strukturę tego forum chodzi? :confused: Karolu masz rację, forum jest dla wszystkich i powinniśmy się wzajemnie szanować. Poglądy i sympatie polityczne nie powinny mieć negatywnego wpływu na relacje między uczestnikami forum. Przed chwilą zobaczyłam, że Lila w 90% usunęła swój profil zostawiając na nim tylko znajomych, wiecie coś na ten temat? Bo ja wiem, że nic nie wiem.:D

Malgorzata 50
26-01-2008, 19:57
Ja dalej nie bardzo kumam???? Może konkretniej poprosilibysmy kto to są ci feudalowie????? Nie przesadzacie czasem????

Malgorzata 50
26-01-2008, 20:00
Absolutnie się zgadzam co do feudalnej struktury forum jako nowy nie mogę się nadziwić ze nawet na tym wątku wypowiadający się i nawołujący za tolerancją na innych wątkach są pierwsi w obrażaniu i co gorsze recenzowaniu wypowiedzi innych.Posiadają jedyni prawo do wypowiedzi i oczekują na aplauz w wypadku jego braku jest agresja.Nie rozumię tego zwłaszcza ze seniorzy chyba powinni być trochę stonowani i powinni szanować innych i ich poglądy nawet kontrowersyjne.Wypowiadający się ,recenzujący??? Czyli kto-Karol,ja,Alsko,Lila ,hannabarbara,Senior,Ewita? To wszyscy,ktorzy wypowiedzieli się przed tobą

destiny
26-01-2008, 20:12
Tak, profil Lili prawie nie istnieje :mad:
Również avatar...
Mam nadzieję, że Lila przemyśli sprawę, odreaguje...
Jest osobą silną psychicznie. I choć nie Ona pierwsza zaatakowała...to wsparcia nie miała prawie żadnego.
Znam ją długo i wiem, że ma serce Anioła i potrafi ująć się nawet za najgorszym menelem.
Nie rozumiem, nie wiem o co w tym wszystkim "chodzi"...Zniszczyć, upodlić, wyeliminować ? Bo co ?
Bo ktoś ma większy dar do pisania ? Bo ma wiedzę ? Bo pisze z humorem ?
Sama mało uczestniczę w wątkach (ręka w gipsie), ale musiałam to napisać.

Malgorzata 50
26-01-2008, 20:15
GDZIE -bo nie bylo mnie przez czas jakiś -ide bronic LIli tylko nie wiem GDZIE???

destiny
26-01-2008, 20:22
GDZIE -bo nie bylo mnie przez czas jakiś -ide bronic LIli tylko nie wiem GDZIE???
To jest bez sensu...wierz mi.
Przecież nie będziesz rozbijać pewnych układów, a raczej znajomości ?!
Zostaw to swojemu losowi...proszę.
Lila się nie poddała i umie się bronić sama.
Ona chce po prostu...odsapnąć od nas :)

Malgorzata 50
26-01-2008, 20:27
Masz rację .przeczytałam ...i poszłam sobie

Basia.
26-01-2008, 20:32
i uważam, że w stosunku do Lidki nie zachowano się tak jak należy.

Malgorzata 50
26-01-2008, 20:35
Nie chcę tworzyć choru z Basią ,ale po przeczytaniu wymiany postow -nie uwazam ,zeby Lilka kogokolwiek obrazila czy zrobila celowa przykrosc -chyba trochę za dużo emocji.Danmal niestety ma ulubione postaci ,po których lubi się przejechać Lila to nr1 szkoda ,ze dziewczyny zauważyły tylko jej cięta odpowiedź..a nie zauważyły tego co wyczynia ten gentleman

sosna
26-01-2008, 20:57
na Lilę?
nie czytam wszystkich wątków
ale czy chodzi o Danmala?
Fakt bardzo nie podobały mi się
posty Danmala ,o to chodzi?
Przyzwyczaiła nas Lila że zawsze daje sobie radę
z najbardziej zajadłymi dyskutantami
może dlatego nikt nie przewidział że i najmocniejsze drzewo można złamać:mad:
Lilusiu
mam wobec Ciebie wielki dług wdzięczności
przywróciłaś mi chęć bycia na forum
Jeśli nas czytasz to proszę nie ukrywaj się
bo bez ciebie to do bani wszystko
Staż mój nie wielki
ale bardzo bardzo Cię proszę
wracaj Lwico Kochana

niepocieszona
sosna

Malgorzata 50
26-01-2008, 21:05
Lila wracaj tu natychmiast nie damy się Danmalowi ja za toba stanę murem.

Karol X
26-01-2008, 21:30
Bardzo prosze Was nie robcie ze mnie "kozla ofiarnego"!
Otwierajac swoj watek i wpisujac don moj post nie mialem w zamiarze,by kogokolwiek obrazac.
Mam pelne prawo wyrazic moja opinie o sytuacji na forum,ktora jest ostatnio bardzo niedobra! i takie tez byly moje zalozenia.
A teraz co do "folwarku",to chodzilo mi glownie o zalanie forum nowootwieranymi watkami,czesto bzdurnymi przez figurantow zmieniajacych nicki,spychajac w ten sposob pozostalych bywalcow(w tym stalych),w cien.Zarzucano przy tym tworzenie niektorym bywalcom TWA.
Niektorzy z naszych bywalcow tez nie przebierali w srodkach,czesto zreszta sprowokowani przez zagladajacych tu ciekawskich "figurantow",za kazdym razem lepiej przygotowanych do ataku.
Nie chcemy byc w podforach,czytajac jedynie to,co kto nam narzuci.
Mamy prawo byc rownorzednymi partnerami na tym forum!
Zle sie dzieje na forum juz od pewnego czasu,ale jakos nikt nie mial odwagi o tym napisac.

A teraz do Lili.
Lilu bylas na watku "Wojewodztwo podlaskie powitania i lista obecnosci",o czym ja nie wiedzialem,gdyz te posty czytalem nieco pozniej.
To przeciez tam doszlo do konfliktu,ktory to konflikt narastal juz od jakiegos czasu.
Doceniam Twoj wklad w to forum i wiem,ze jest on wielki,tak jak wielkie jest Twoje pisanie na tym forum.
Nigdy zaznaczam nigdy nie mialem zamiaru szkodzenia komukolwiek,a jedyna moja intencja jest naprawa tego forum.
Trzeba o pewnych sprawach porozmawiac,ale bez niepotrzebnych emocji,na spokojno,co mozna zmienic,jak uzdrowic atmosfere tu panujaca,dlaczego tak sie dzieje?
Niech sie wypowiadaja wszyscy,ktorym to forum jest drogie.
Mam nadzieje Lilu,ze przemyslisz swoja decyzje i pozostaniesz z nami.
Bo jesli dochodzi do konfliktu miedzy stalymi bywalcami,to chyba sie zgodzisz ze mna,ze to wymaga przedyskutowania sprawy,ze nie mozna przejsc nad tym obojetnie.
Przykro mi,ze wyszlo z tego zupelnie cos innego.
Bardzo przykro.
Wiem,ze jestes osoba silna i kochasz pisanie,a i chyba nas tez troszeczke?
Wracaj do nas!

Basia.
26-01-2008, 21:36
http://img99.imageshack.us/img99/351/011op9.gif (http://imageshack.us)

bogda
26-01-2008, 21:50
To ja powiem tak...Lila ma ostre pióro i cięte riposty dla tych którzy ją obrażają,poparte dowcipem i humorem, stawia czoło wielu przeciwnikom swoim i ogólnie naszego forum....a jak ktoś bierze wszystko na poważnie to jego sprawa, do wszystkiego trzeba podchodzić z dystansem i nie obrażać, nie kierować obelg do konkretnej osoby. To nie jest jak by się wydawało TWA, każdy ma swoje poglądy i zasady, może się swobodnie wypowiadać, ale nie wolno nam nikogo obrażać. Lila nigdy pierwsza nie atakowała, to ją atakowano i obrażano i wcale się jej nie dziwię, że tak postąpiła. Życie i tak każdemu z nas daje w d...ę, to dlaczego jeszcze wzajemnie sobie dokuczamy. Ja ją doskonale rozumie....i jak tak dalej będzie to ja też stąd wyemigruję....:(

martunia
26-01-2008, 22:00
Przykro, bardzo przykro.
Znalazłam to forum wtedy kiedy, chciałam nie być , tak jak On.
Pomogliście mi bardzo , wszyscy , byliście , wspieraliście mnie, nie byłam SAMA.
Teraz, na moich oczach to forum się rozpada.
Przyjaciółki "skaczą sobie do oczu", smutne.

destiny
26-01-2008, 22:05
...
Przyjaciółki "skaczą sobie do oczu", smutne.

Martusia, nie przesadzaj, proszę.
I podmiot, i orzeczenie - oba słowa za mocne.

kufa86
26-01-2008, 22:08
Nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie z postu nr 10

Cytat:
Napisał Karol X
ze panuje tu jakas dziwna struktura przypominajaca do zludzenia "folwark panszczyzniany",gdzie jest wladza rzadow absolutnych,dalej ekonom,czyli zarzadca folwarku i wyrobnicy.

Czy mogę prosić o rozwinięcie tego twierdzenia?

Czy ponownie mogę prosić o odpowiedź?

martunia
26-01-2008, 22:08
Jesteś pewna,że mam zacięcie ogrodnicze?

destiny
26-01-2008, 22:14
Jesteś pewna,że mam zacięcie ogrodnicze?
Jestem pewna, że rozumiesz moje słowa.
Przepraszam, ale muszę kończyć z mojej strony (burza nadchodzi i zaraz siądzie mi Net).

martunia
26-01-2008, 22:17
U mnie była już burza i internet mi nie siadł, czy Ty rozumiesz moje?

Karol X
26-01-2008, 22:17
Nie otrzymałem odpowiedzi na pytanie z postu nr 10

Cytat:
Napisał Karol X
ze panuje tu jakas dziwna struktura przypominajaca do zludzenia "folwark panszczyzniany",gdzie jest wladza rzadow absolutnych,dalej ekonom,czyli zarzadca folwarku i wyrobnicy.

Czy mogę prosić o rozwinięcie tego twierdzenia?

Czy ponownie mogę prosić o odpowiedź?


Czytaj post powyzej tam znajdziesz odpowiedz.

Malgorzata 50
26-01-2008, 22:19
Kochani -Karolu oczywiście ze rozumiem Twoją intencję i Basiowy bukiet zawiera i kwiat ode mnie .Powiem wprost nie mówiac "niektorzy" "pewni" itd .masz rację Karolu ktoś tu usiluje rozbic to forum bo bylo zbyt sympatyczne -Danmal,AP,Malagenia i inne postaci ,ktore pojawiją się tu jak efemerydy..niestety Ewa i aAsko ulegly czarowi Danmala ,ktory moim zdaniem podpuszcza zwyczajnie ...nie raz mialam okazję dostac od niego parę obelg -tylko ze ja potrafię się odkopac i nie przejmuję sie konwenansami -Lila z klasą wieksza ode mnie potrafi dowcipnie i celnie rozlozyć trolla ,ktorego poznaje się po tym między innymi ,ze dowcipu nie lapie -odpowiada z cięzkiej artylerii.Ale zasluchane w opowiesc Mr.D Ala i Ewa jakby tego nie zauwazyly-coz mozna .Ale zupelnie niepotrzebnie riposty Lili wzieły do siebie i Ewita przypuscila atak w "obronie" Ali-dziewczyny ,prosze już po raz piędzisiaty -lubimy sie ,znamy wiemy ze kazda z nas to fajna baba -a to jest TYLKO forum i naprawdę szkoda zeby dać satysfakcję "rozbojnikom" Docinajmy sobie jak trzeba ale zachowajmy dystans i poczucie humoru -a nie jest moje panie ani dystansem ani poczuciem humoru zachowanie zewnego podlasianina ,ktory z jednej strony snuje opowieść a z drugiej wymysla w sposób obraźliwy Lili -nie pamietacie jak zmieszał z blotem wiekszosc forumowiczek ,ktore z jakichś przyczyn budziły jego agresję .ja również nie zawsze zachowywalam się elegancko -ale przeprosilam obrazonych i staram się jak mogę .Chociaz czasem przyznam ponosi mnie .Więc pomyślmy co wazniejsze....

martunia
26-01-2008, 22:27
A jednak, mi żal.

kufa86
26-01-2008, 22:30
Czytaj post powyzej tam znajdziesz odpowiedz.
Post powyzej to dowolna mieszanina sprzecznych treści i nie daje odpowiedzi na moje pytanie z postu nr 10

Cytat:
Napisał Karol X
ze panuje tu jakas dziwna struktura przypominajaca do zludzenia "folwark panszczyzniany",gdzie jest wladza rzadow absolutnych,dalej ekonom,czyli zarzadca folwarku i wyrobnicy.

Czy mogę prosić o rozwinięcie tego twierdzenia?

Czy ponownie mogę prosić o odpowiedź?

Czy ponownie mogę prosić o odpowiedź?

Malgorzata 50
26-01-2008, 22:31
Kufa wyglupiasz sie ,chyba jaśniej już nie mozna .Martuniu ,mnie tez żal ..ale mysle ,ze chwila i wszystko wróci do normy

martunia
26-01-2008, 22:34
Też chcę tak myśleć, bez Was poprostu sfiksuję!!!!!

Malgorzata 50
26-01-2008, 22:37
Martuniu ,alez jakie bez nas my cię nie opuscimy normalne jest ze ludzie czasem muszą się poprztykac ...rano napijemy sie kawki pogadamy o czym nam w duszy gra ...bedzie dobrze nie martw się .Wiesz ,ze masz tu mnostwo cieplo o tobie myslacych i rozumiejacych Twoj stan ducha .Pobede tu jeszcze trochę jak chcesz pogaworzyć .Tylko ogladam film wiec wpadam i wypadam

martunia
26-01-2008, 22:47
Dzięki Małgosiu.

bogda
26-01-2008, 22:56
U mnie też właśnie przeszła burza i okropne wietrzysko, myślałam że połamie drzewa...ale jak by przeszła....
Martunia...myślę, że się wszystko na forum uspokoi, musimy jednak pamiętać żeby nie odpowiadać na zaczepki, niech zaczepnicy piszą sami ze sobą.
Małgoś...masz rację....

Alsko
26-01-2008, 22:57
Po pierwsze - to bardzo duża przesada takie słowa: "Ewita przypuściła atak".
Po drugie - "zasłuchane w opowieść jakby tego nie zauważyły".
Zauażyłam, Małgosiu. Ale:
jeśli zachowanie Danmala jest skandaliczne i niedopuszczalne - to należy jednym pyknięciem zgłosić naruszenie regulaminu. Lila tego nie zrobiła. Oddawała wet na wet, przyzwalając mu tym na dalsze posty.
Nie pochwalam tego. Jest jednak dorosła i wie co robi.
Na wątek podlaski weszła specjalnie, żeby napisać post do Danmala. Tak jakby inni forumowicze nie istnieli. Na mój post odpowiedziała ostro. Nie pierwszy raz. Poczucie humoru... jakoś mnie w tym momencie opuściło. W moich postach jednak nie było złośliwości. Zostały bardzo źle przyjęte. Znowu wychodzi na to, że mam inne prawa.
Po trzecie - czy ja muszę nielubić Danmala? Lila nazwała mnie jego klakierką. Bo nie napadłam na niego? A dlaczego, skoro widzę, że prowadzi z nim wojnę. Widocznie chce.
Wolno mi lubić tych, którzy się innym sie podobaja? Wolno. Ale natychmiast słucham recenzji swego gustu.
Po czwarte - kiedy obraził mnie Senior AP, było wszystko OK. Jestem mniej równa?
Uważacie, że jestem winna krzywdy Lili. Trudno. Ja nie czuję się winna.

senior A.P.
26-01-2008, 23:07
A co to sie stalo,czyzby wietrzna pogoda nad Polska zadzialala na Wasze zmysly ?
Kochane Seniorki i Seniorzy !
Gdy Was dotyka bol nawet od najblizszych - WYBACZAJCIE !
Wprawdzie najlepsza obrona jest atak,ja jako stary zolnierz dopisze ,ze to tylko zludzenia,bo wtedy wojna trwa w nieskonczonosc.
Karol zalozyl sluszny temat , i jego przenikliwa ,choc niepelna ocena poruszyla wszystkich , a najbardziej chyba nozyce po uderzeniu piescia w stol.
Osobiscie jestem zainteresowany kto przewodniczy temu wspanialemu portalowi. Zadalem takie pytanie w odpowiednim miejscu dla/do administracji (zaraz sprawdze czy mam odpowiedz). Bardzo istotne jest poznanie zespolu redakcyjnego i Redaktora Naczelnego tu niestety nie powinno byc anonimow,nickow,czy innych zaslon.
W sytuacjach takich,o ktorych czytamy i w tym miejscu,admin,lub ktos z zespolu powinien natychmiast zajac swoje stanowisko i wyrazic zdanie ,tak jest na tzw. "urzedowych forach",rowniez i na prywatnych.
Z tym "folwarkiem" jest pewna przenosnia,moze i przesada .Przeciez Wy juz bardzo dobrze sie znacie,znam i ja tych ,ktorzy sie przedstawili i nie maja nic do ukrycia przed publicznoscia,pamietajcie ze calkiem inaczej sie rozmawia ,dyskutuje z ludzmi ,ktorych sie zna i wie na co ich stac i kim oni sa, a inaczej z anonimami.
Tu panuje przyjacielska a nawet rodzinna atmosfera.
Przeciez wiemy,ze i w rodzinach sa klotnie,tym bradziej,gdy ludzie spotykaja sie z roznych stron Polski i swiata.
Pani Malgorzata wymienila tych (miedzy innymi AP,chyba to o mnie chodzi,szkoda ,ze nie moje imie),ktorych uwaza ze jestesmy tu niepotrzebni (tak ja to odebralem) ale przeciez ktos slusznie zauwazyl mozna nas ignorowac,nie czytac i nie zabierac glosu w temacie jak Was to nie interesuje.
Mamy z tego powodu sie klocic i podniecac do klotni innych ?
Nie ! Badzmy tylko wstrzemiezliwymi i to juz wystarcza aby wirus klotni zazegnac.
Przeciez Lila nie zrobila zadnego pozegnania z forum a tu naraz taki alarm . Ma moze inne zajecia niecierpiace zwloki,juz o tym wczesniej nadmienila i wcale nie musi tu z nami przebywac przez cala dobe. Komputer wcale nie sprzyja zdrowiu i moze ktos zalozy taki temat.
Wiec bez podejrzen i zmartwien,jutro niedziela ,kto zyczliwy niech przekaze sobie znak pokoju.
Augustyn P.

bogda
26-01-2008, 23:12
Alu...chyba nikt nie myśli, że Ty jesteś czemukolwiek winna i masz rację, że nie musisz nie lubić tego, kogo np. ktoś inny nie lubi, przecież każdy z nas ma inny charakter, inne upodobania, a Ty przecież nigdy nie byłaś agresywnie nastawiona do innych forumowiczów, Twoje wypowiedzi są pełne humoru i rozwagi. Myślę, ze np. w bezpośredniej rozmowie nie doszłoby do takiej sytuacji, słowo pisane nie oddaje nigdy rzeczywistych zachowań i myśli.

Malgorzata 50
26-01-2008, 23:13
Cytat:Pani Malgorzata wymienila tych (miedzy innymi AP,chyba to o mnie chodzi,szkoda ,ze nie moje imie),ktorych uwaza ze jestesmy tu niepotrzebni (tak ja to odebralem) ale przeciez ktos slusznie zauwazyl mozna nas ignorowac,nie czytac i nie zabierac glosu w temacie jak Was to nie interesuje.
Nie uwazam ,ze jestes tu niepotrzebny ,uwazam natomiast ,ze mieszasz i skłócasz ,nie słuchasz tego co mowią Twoi rozmowcy tylko z uporem podciągasz rzeczywistosc do z gory zalozonej tezy.Od czasu do czasu obrazajac osoby o przeciwnym niz ty zdaniu.A przynajmniej robileś tak na poczatku.Przypuiszczalam wiec ,ze z jakiegos powodu chcesz nas skłócic .Ale po co ?????Przyznaje ,ze ostatnio zacząłes pisac trochę bardziej dorzecznie -to co powyżej jest na to dowodem.nie mam intencji nikogo wypedzac bo to jest forum publiczne usiluję tylko wyjasnić na czym polega istota konfliktu i niesmaku jaki odczuwają niektorzy forumowicze .

Malgorzata 50
26-01-2008, 23:16
Alu nikt nie mówi o winie ,czy krzywdzie -o nieporozumieniu -tak,zbyt emocjonalnych reakcjach tak,a w ogole dajcie spokoj ,nie ma o co kopii kruszyc .Ilekroć senior kogos obrazal a czytalam to reagowalam...niestety ostatnio nie mam sily sledzić dlugich wywodow patriotyczno-historycznych bo mnie nudzą dośc.A ja z kolei nie lubię w sytuacji jakiegoś "konfliktu" poslugiwania się enigmatycznymi okresleniami typu "ktos" "pewne osoby" itd .Dlatego przedstawilam sprawę bez owijania w bawełne.

Nimrod
27-01-2008, 10:11
Myślę ze właśnie część tej dyskusji świadczy o hipokryzji na forum i potwierdza feudalną strukturę forum.Alsko to jedna z najmilszych osób na forum i została wyjątkowo paskudnie piotraktowana na forum podlasia.Lila poprostu lubi kłótnię a więc nakręcała konflikt z Danmalem więc o co ten raban teraz, i jedna i druga strona nie stroniła od mocnych słów. A forum podlasia tez z przyjemnośćią czytałem i było tam normalnie dopóki właśnie Lila nie zaczęła obrazać tam Danmala i to specjalnie.Poczucie humoru Lili mi się podoba i będę dalej ją czytał natomiast proszę popatrzeć obiektywnie jak ktoś obraża to może się spodziewać tego samego w stosunku do siebie.

Malgorzata 50
27-01-2008, 10:27
Mysle ,że nie swiadczy o hypokryzji....Ja kocham Alsko i Ewite i Lilę i nie chce ,zeby Danmal je skłócal ale jak widze dopiąl swego .Ewy nie ma w barze na kawie ,Alki też nie .Lila sie nie odzywa .Ot ...sukces Mr D.Nimrod nie uwazasz ,że czasem trzeba porozmawiać szczerze i otwarcie - ale dalej uwazam ,że moze nie traktujmy tego co piszemy na forum tak smiertelnie powaznie .I nie przenosmy obrażanek do realu. Dziewczyny szybko ,wracajcie ......

Nimrod
27-01-2008, 10:32
Małgosiu masz rację nie warto traktować wszystkiego poważnie a zwłaszcza takich forumowych pyskówek.Więcej życzliwości przyda się napewno.Pozwoliłem sobie na ten wpis tylko dlatego że jest tu naprawdę dużo ludzi z którymi się chce pogadać ale niestety jak to w życiu są i charaktery które lubią wojnę i to tyle tych drugich proponuję omijać.

Malgorzata 50
27-01-2008, 10:40
Nimrod nie mam nic przeciwko temu ,ze wyrazileś swoje zdanie -wiesz ,ze ja tez czasem wpadam w wojny i wojenki nawet kilka razy wychodzilam trzaskajac drzwiami ...na chwilę.Czlowieka ponosi nawet wirtualnie - oby nie na dlugo....No nic, pora zajac się zyciem ...bo mnie pogoni,a to juz znacznie powazniejsza sprawa

Sunshine
27-01-2008, 10:43
Mysle ,że nie swiadczy o hypokryzji....Ja kocham Alsko i Ewite i Lilę i nie chce ,zeby Danmal je skłócal ale jak widze dopiąl swego .Ewy nie ma w barze na kawie ,Alki też nie .Lila sie nie odzywa .Ot ...sukces Mr D.Nimrod nie uwazasz ,że czasem trzeba porozmawiać szczerze i otwarcie - ale dalej uwazam ,że moze nie traktujmy tego co piszemy na forum tak smiertelnie powaznie .I nie przenosmy obrażanek do realu. Dziewczyny szybko ,wracajcie ......

no i znowu,jak to zwykle bywa "poszło o faceta":D
przepraszam za ten ironiczny ton,to żeby trochę rozładować atmosferę.

Malgorzata 50
27-01-2008, 10:56
Jasne jak zwykle -Anielico nie przepraszaj bo się zaprzepraszamy nasmierć...koniec moich komentarzykow w "temacie" bo znow cos narozrabiam niechcący .Mam nadzieje ,ze przykrosci "przeminina z wiatrem" bo wiało solidnie....

Lila
27-01-2008, 11:16
Lila lubi wojnę..
Lila zamiast oddać na odlew,powinna siedzieć cicho ...aby nie prowokować postów
Lila lubi dyskutować...a po co ?Tak ,że w sumie dobrze się stało.Dyskusje można prowadzić na forach stricte politycznych,co też robię.

21-01-2008, 23:02
danmal
Stały bywalec Zarejestrowany: Oct 2007
Miasto: Puszcza Bialowieszczanska
Posty: 612



--------------------------------------------------------------------------------

Cytat:

'''A ty krolowo humoru potrafisz zartowac ze wszystkiego ,nawet z zony ,ktora swego meza z galezi odciela,tylko tobie nikt uwagi nie zwroci,bo ty tu pani i dziedziczka,juz kiedys mowilem, ze sie zadlawicie wlasnym smiechem.''''

To jest pierwsze wejście człowieka durnego i podłego do mnie.O zadławieniu się.Po przerwie.Dalsze były o nawozie,o rżeniu i inne bardziej jeszcze subtelne.
A także o rzucaniu pereł (sic !!!! ) przed wieprza rodzaju żeńskiego.
Dalej chodził za mną równo,ale oczywiście wątku podlaskiego stanowczo powinnam unikać..

Sunshine,nie poszło o faceta.Nie żartuj sobie ze mnie,bo wcale mi nie do śmiechu.
A także nie jestem człowiekiem,który się obraża ,bierze zabawki i zmyka.Przemyślałam to .Było tego.Bycia workiem treningowym dla różnej maści dewiantów.Kto był od początku ze mną ,to pamięta.
Nic na to nie poradzę,że jeżeli na ulicy ktoś odważyłby się wymierzyć mi policzek,to ja daję kopa w przyrodzenie,a nie kulę się,aby nie zainkasować powtórki..

Nic się nie stało.
Jak napisałam ,zgadzam się z Wami.Nigdzie nie odchodzę,będę czytała co piszecie,od czasu do czasu się odezwę,ale ....będę gdzie indziej.I nigdy nie popełnię błędu otworzenia się zbytniego.Bo przecież w internecie można udawać.Myślę,że nauczę się tego..
Mój profil wykasowałam prawie w całości,dlatego iż nie chcę już dalej być rozpoznawalna ,w mojej pipidówce -chociażby..

I jeszcze jedno.Spotkałam się z zarzutem na priv ,że nie lubię Danmala,a rozmawiam z Seniorem A.P.
Tak,kochani.Lubię ludzi,którzy myślą,choć ścieżki ich myśli są dla mnie niezrozumiałe.Ale chcę je poznać,tym bardziej ,że ludzi ogarniętych jakąś misją ,nie zdarza się spotykać tak często.I Senior umie pisać grzecznie,choć apodyktycznie.Ale nie da się go porównać do cyborga,który w końcu za coś był zbanowany,prawda ?

No i jeszcze jedno..
Nie bardzo mi odpowiada to rozdrobnienie tematów.Wątki regionalne moim zdaniem były błędem.Wolno każdemu tworzyć te wątki,moderatorzy nic do tego nie mają,lecz muszę stwierdzić iż Jolita jakoś nad tym panowała,starająć się zebrać trochę do kupy podobną tematykę.
Pod tym względem była nie do przecenienia..

Tak więc kochani,naprawdę nic takiego się nie stało.
Aluzju o folwarku -paniała :)..
Nie lubię być ekonomem,wolę zostać siłą najemną .
Pozdrawiam Was wszystkich i będę się odzywała,bo przecież już niektórych znam,a mam wśród Was prawdziwe przyjaciółki.:)
Nie będę ich wymieniać ,one same wiedzą ..:)

Całuski .Co złego to nie ja.
Trzymajcie się ....Życie jest piękne !!

Widać jednak, że nie wszyscy mają prawo do żartów na tym forum.

Pozdrawiam serdecznie.
...ja też.Teraz już wszyscy mają.Niech tylko wykorzystają to dobrze i będzie OK.:)

senior A.P.
27-01-2008, 11:26
Malgorzato jak rozumiec Twoje stwierdzenie: "....mieszasz i sklocasz....." ? Mieszac mozna ciasto,zboze ale nie da sie zmieszac ludzi np.rasy,plci oraz ich pogladow na swiat.
Sklocac to najczesciej potrafia kobiety i to jak zauwazono o mezczyzne (fikcja lub prawda wszystko jedno).Adekwatne tez jest "gdzie diabel nie moze to....". Wiec o co chodzi o to,ze A.P. nie wszystkim klaszcze i nie z wszystkimi pogladami zgadza sie z okreslonej "paczki" ?
Bierzcie przyklad z meskiej plci : "jak nie kumpel to go w ry.." i po klotni.
Tak juz bardziej powaznie,to Malgorzato poinforumujesz mnie czy Ty jestes Adminem lub jego zastepca tego forum,bo tak mi to wyglada z Twych wypowiedzi. Jezeli tak to staje na bacznosc i slucham "babskich rzadow" mimo,ze nie mam licencji na pantofel.
Admin jak do tej pory nie przedstawil sie publicznie,nie wiem dlaczego - prosil o przejscie na prywatna poczte i to mnie tez zastanawia. Zawsze pukam do tych drzwi,w ktorych wiem kto mieszka i ma wizytowke na drzwiach.

Sunshine
27-01-2008, 11:28
Sunshine,nie poszło o faceta.Nie żartuj sobie ze mnie,bo wcale mi nie do śmiechu.

Żle odczytałaś Lilu moje intencje.
Nie żartowałam sobie z Ciebie ale z sytuacji.
Widać jednak, że nie wszyscy mają prawo do żartów na tym forum.

Pozdrawiam serdecznie.

Alsko
27-01-2008, 11:31
Ewity nie ma na forum. Domyślam się, że z powodu rocznicy, którą bardzo boleśnie obchodzi. Uszanujmy to i nie domyślajmy się powodów, dopóki sama się nie wypowie!

Mnie nie ma na forum, bo są u mnie dzieci na śniadaniu.

Malgorzata 50
27-01-2008, 11:48
Już wiem .Nie skojarzylam daty.AP nie jestem nie bylam i nie bede adminem ani jego zastepca jestem skromnym wyrobnikiem folwarku .Skad ten pomysl?
Moim zdaniem Wszyscy mamy prawo zartowac ,klócic się i godzić na forum -wszak ludzkie z nas istoty no nie!!!!

Basia.
27-01-2008, 12:14
odpuść sobie i nie dawaj satysfakcji tym, którzy nie lubią jak ktoś się wysuwa przed szereg. Nie dawaj satysfakcji tym, którzy chcą mieć monopol "na słuszne" zachowanie forumowiczów. Bądź sobą i bądź dalej z nami na forum miej w nosie złośliwości pod tytułem TWA, pamiętaj to jest forum publiczne i przeróżni ludzie na nim bywają.

senior A.P.
27-01-2008, 12:24
Czy sa na tym forum prokuratorzy ,adwokaci, sedziowie ?
Oczywiscie na emeryturze ,chociaz im do tego nie spieszno jak w innych profesjach ale moze rozstrzygneli by ten spor starczo-dziecinny w "piaskownicy" tego portalu.

Basia.
27-01-2008, 12:29
Czy sa na tym forum prokuratorzy ,adwokaci, sedziowie ?
Oczywiscie na emeryturze ,chociaz im do tego nie spieszno jak w innych profesjach ale moze rozstrzygneli by ten spor starczo-dziecinny w "piaskownicy" tego portalu.
może i są ale damy radę bez ich pomocy, :) tak to już jest w życiu kto się lubi ten się czubi. Pozdrawiam.:)

hannabarbara
27-01-2008, 12:51
GDZIE -bo nie bylo mnie przez czas jakiś -ide bronic LIli tylko nie wiem GDZIE???
Małgoś! Bierz mnie ze sobą! Lila bywa jak rozbrykana żrebica, ale to jej urok i smaczek na forum. Kto nie lubi, nie musi czytać! Ja zaś uważam, że bez niej jest nudnawo i smutno! Zakończę więc jak ona. O le!

senior A.P.
27-01-2008, 13:01
Obserwujac forum wnioskuje,ze zaczyna byc normalnie ale znowu pojawiaja sie gwozdzie i mlotek.
Przeciez dzisiaj jest niedziela i dzien swiety !
Idzcie i nie grzeszcie wiecej .
(powiedzial spowiednik)

Basia.
27-01-2008, 13:03
Obserwujac forum wnioskuje,ze zaczyna byc normalnie ale znowu pojawiaja sie gwozdzie i mlotek.
Przeciez dzisiaj jest niedziela i dzien swiety !
Idzcie i nie grzeszcie wiecej .
(powiedzial spowiednik)
będzie dobrze, zobaczysz. Pozdrawiam cieplutko.:) :)

senior A.P.
28-01-2008, 12:14
W takim razie lece na wakacje do Polski (wakacje w znaczeniu amerykanskim to urlop lub dni wolne od codziennych zajec).
Pozdrawiam z calego serca goscinnych forumowiczow !
Redakcji tego portalu Zycze rozwoju przy minimum anonimowosci !!!

Malgorzata 50
28-01-2008, 19:43
Augustynie ciagle się domagasz odkrycia anonimowosci redakcji -a najsmieszniejsze jest to ,ze adminka NIE jest anonimowa ,mialysmy okazje ja poznac .Napisz do niej a otrzymasz zapewne odpowiedź na najwyraźniej nurtujace cie pytania .Admin ma profil.Jest tez watek "do administracji" nie zgaduj wiec tylko zwróć sie do źrodla .
Na wakacje do Polski jedziesz powiadasz ...nie boisz się????

senior A.P.
28-01-2008, 20:51
A co to w Polsce strasza ?
Jezeli tak,to bede musial sie ubezpieczyc/zabezpieczyc w....... .
Jak juz poznam "polskie strachy" (te na wroble) to postaram sie dowiedziec,kto je tam rozstawil.
Jezeli spotkam "duchy przeszlosci" bede chcial nawiazac z nimi dialog ,cos w rodzaju dialogu polsko-zydowskiego,ktory mam nadzieje nie doprowadzi do pogromu.
Nieznany mi jest tylko strach przed Bogiem i "przyjaciolmi",przy spotkaniu moze byc roznie.

Malgorzata 50
28-01-2008, 22:40
Ja nie wiem co jest w Polsce straszne .To ty nam tu wieszczyłes zatracenie -przeczytaj sobie swoje posty-nedza ,brud ,smrod i ludzie bez zębow do tego nie nadajacy sie do niczego...przepraszam wypominanie (bo ostatnio czyta sie ciebie nawet z usmiechem -umiesz jak sie okazalo być sympatyczny)-ale to twoje skłowa .Powitam cie radosnie na ojczyzny lonie i ciekawa bede wrażeń.A jakich przyjaciol masz na mysli jesli "przyjaciol" to istotnie moze byc różnie...

senior A.P.
29-01-2008, 02:37
Nie pisz tego co ja nie napisalem i nie uragaj SIOSTROM I BRACIOM POLAKOM !
Moj narod juz dosyc wycierpial od obcych,ktorych Polska przyjela goscinnie a goscie gospodarzy okradli .
Polska jest moja OJCZYZNA a domu rodzinnego nikt nie moze mi zamknac.
Przyjaciol poznaje sie nie po slowach a czynach i to w potrzebie.
To ze ktos mnie czyta ze smiechem czy drwina,ze lzami w oczach lub z biciem serca jest bardzo indywidualna sprawa i nie wymaga reklamy lub rozglosu.
Za radosc Twoja juz dzisiaj Ci DZIEKUJE,prosze tylko abys tylko nie drwila ze starszych od Ciebie ludzi,bo to naprawde nie polskie.Nasladowanie zas obcych na zdrowie nie wplywa.