PDA

View Full Version : kto wie?


halinka-50
29-01-2008, 23:47
Witam wszystkich cieplutko,i proszę o pomoc,może ktoś wie czy jak jestem na rencie chorobowej (dawniejsza 3)i udało Mi sie znalesć prace na pełny etat wszelkie swiadczenia opłacane,ale poczulam sie zle i powinnam iść do lekarza a to wiarze sieze zwolnieniem lekarskim,i tu tkwi problem,czy należy mi sie zasilek chorobowy ktory wyplaca pracodawca czyli 33 dni,czy nie,po telefonie do "kochanego" ZUSu,nic niewiem mieszkam w dużym miescie Łodzi gdzie mamy aż DWA ZUSy,zadzwoniłam do tego na ul.Łęczyckiej,i dowiedziałam sieże skoro jestem na rencie chorobowej to mi sie zasilek od pracodawcy nie nalezy,bo przeciesz mam rente a wiec mam z czego żyć(na rękę 418zł)udało mi sie dodzwonić do tego glownego ZUSu na ul.Zamenhoffa,i tam sie dowiedziałam że oczywiscie zasilek od pracodawcy należy mi się,i kogo sluchać?może ktoś wie cos bardziej konkretnego ,pozdrawiam wszystkich rencistow i emerytow:)

Sanna
30-01-2008, 00:44
Witaj Halinko według mnie zasiłek Ci się należy,jeżeli pracodawca opłaca za ciebie składkę zdrowotną ,renta tu nie ma nic do tego.Bierz zwolnienie i kuruj swoje zdrówko co byś mogła dalej pracować bo przy takiej ręcie nie da się żyć.

martunia
30-01-2008, 01:22
Witaj Halinko, moim zdaniem Sanna ma rację,ale żeby się upewnić poszukaj biura podatkowego, w Łodzi jest dużo , oni znają się na takich sprawach.
Pozdrawiam Maryla.

halinka-50
30-01-2008, 18:29
witam wszystkich serdecznie.Dzisiaj zadzwoniłam pod inny numer do ZUSu,i się dowiedziałam że na 100% należy Mi sie chorobowe to co wypłaca pracodawca,a czy po tym okresie gdyby mnie jeszcze nie zwolnili,to pani z ZUSu obiecała ze na jutro sprawdzi bo nie jest pewna,tak więc normalni ludzie też tam pracują,i całe szczęscie, pozdrawiam gorąco

szekla
30-01-2008, 18:47
małżonek rencista w trakcie renty pracował na 1/3 etatu, a zwolnienie jak było potrzebne dostawał.:)

Lila
10-06-2008, 17:58
Wow !!!!Zhōngwén diànnǎo quēzì jiějué fāng'àn ...........