PDA

View Full Version : Budowa domu-rady.


Malgoo
31-07-2017, 20:02
Moi drodzy pytam was o rady bo sama niestety nie pomogę. Otóż moja córka za rok zamierza się budować i intensywnie szuka projektu domu-ja mieszkam całe życie w bloku więc niespecjalnie mam doświadczenie jaki dom będzie najwygodniejszy w funkcjonowaniu. Radzę jej żeby wybrała domy z garażem (http://www.archeton.pl/gotowe-projekty-domow-z-garazem) bo coś aktualnie nie ma auta to garaż zawsze się przyda, zwłaszcza jak ma się dodatkowo rowery i inne rzeczy, których nie możemy ulokować w domu. Na co jeszcze powinno się zracać uwagę przy wyborze projektów?Jaką pracownię do tego wybrać?Coś jej wpadło w oko z pracowni Archeton ale może coś polecicie jeszcze?

opero
02-08-2017, 11:33
Projektów jest mnóstwo niech wybierze jaki się jej podoba. Garaż tez ważna sprawa, i zadaszenie. Często na dalszy plan, ale ostatnio częste wichury nad krajem, burze więc solidna dachówka ceramiczna (http://fachowydekarz.pl/pokrycia-dachowe/dachowka-ceramiczna/) jest bardzo przydatna.

kalina3
09-08-2017, 09:18
Z pewnością warto zdecydować się na projekt domu z garażem, ponieważ za kilka lat okaże się, że jest jej jednak potrzebny. Możesz też polecić córce, aby narzędzia dla majsterkowicza sprawdziła najpierw w internecie (https://kochamczytac.pl/czego-potrzebuje-zlota-raczka-przedstawiamy-liste-narzedzi-recznych/). Pewnie częścią prac będzie zajmować się jej mąż, czy chłopak, dlatego potrzebują odpowiednich narzędzi.

lastropikalny
10-08-2017, 11:45
Czasami ciekawe opcje można znaleźć dzięki wyszukiwarką tego typu, jedną z takich jest https://www.dominium.pl/inwestycje/wszystkie/dowolna-lokalizacja Sama znalazłam kilka ciekawych propozycji dla siebie. Budowa domu jest bardzo czasochłonna, o kosztach nawet nie wspomnę. Dlatego warto się zastanowić nad gotowym domem.

rusto
11-08-2017, 07:02
A czy ktoś z was mieszka w domu wybudowanym w technologii szkieletowej? Czy takie domy sprawdzają się w naszych warunkach klimatycznych? Może ktoś mieszka i podpowie?

dorian
01-09-2017, 12:28
Na początku proponuję odpowiedzieć sobie na pytanie, ile planujemy mieszkać w takim domu? Dom w technologii szkieletowej spokojnie postoi 50 czy nawet więcej lat (oczwiście przy odpowiednim dbaniu i konserwacji - ale dotyczy to też domów murowanych). Ile to się zna takich historii w których ktoś wybudował dom o powierzchni 180 m kw, murowanych a teraz chcą sprzedać, bo nie wyrabiają z ogrzewaniem i opłatami czynszowymi. Budowa domu szkieletowego jest zwykle tańsza (w przeliczeniu na ilość m kw), szybsza - bo na przygotowane wcześniej fundamenty stawia się gotowe elementy z prefabrykatów co zwykle trwa kilka dni. Stan surowy zamknięty można osiągnąć w tydzień. Na http://siniat.pl/pl-pl/centrum-wiedzy/strefa-eksperta/fizyka-budynkow-w-technologii-szkieletowej masz tekst o specyfikacji techniczno-fiznycznych takich domów.

euzebia
29-09-2017, 09:36
To ja poradzę poczytać sobie o zamocowaniach specjalnych takich jak kołki metalowe w serwisie mangopress.pl (http://mangopress.pl/lider-branzy-zamocowan-w-polsce-czyli-dlaczego-wybieramy-koelner/) i dowiedzieć się do czego można je wykorzystać podczas budowy.

stefan52
22-10-2017, 15:16
ja mieszkam w domu wybudowanym w technologi szkieletowej. Przyznam się, że rodzin sceptycznie podchodziła do tego pomysłu ale uparłem się, że to najlepsze rozwiązanie i postawiłem na swoim

kalina3
08-11-2017, 07:49
A jak z wytrzymałością takiej konstrukcji? I czy w jej przypadku też korzysta się z zamocowań fasadowych, które pokrótce opisane są tu: https://podpowiadamy.pl/jakie-zamocowania-wybrac-do-czego-opis-i-lista-zamocowan/. Jestem bardzo ciekawa tego rozwiązania, ponieważ czytałam, że finansowo wychodzi to korzystniej.

babajaga1
17-11-2017, 13:17
Co do tematu budowy, to zaciekawiły mnie nie dawno projekty domów wykonane za pomocą karemzytu, nowoczesnego materiału budowlanego, mowa o czymś takim http://lecadom.pl/kolekcja-leca-dom u nich można się więcej dowiedzieć na ten temat.

oliku
15-12-2018, 14:34
Dobrze jest najpierw zbadać grunt, żeby wiedzieć, jaki typ fundamentów najlepiej sprawdzi się w danym przypadku. Czasem na przykład pale fundamentowe http://tekstowy.net/pale-fundamentowe-pozornie-proste-rozwiazania-budowlane/ są dobrym rozwiązaniem.

antonibrek
18-12-2018, 10:44
Wiele młodych osób budując domy zapomina o możliwości wyposażenia ich w technologie energooszczędne. A taka wentylacja mechaniczna w domu jednorodzinnym (https://infinityenergia.pl/wentylacja-mechaniczna-z-odzyskiem-ciepla/) pozwala zaoszczędzić naprawdę dużo w przypadku ogrzewania! Poza tym filtruje powietrze i zapewnia cały czas dopływ świeżego i ocieplonego.

rusto
27-12-2018, 14:21
Potrzebuję zainwestować w jakiś sprawny agregat prądotwórczy, który dostarczy napięcie do zasilenia zarówno elektronarzędzi, oświetlenia czy betoniarki.
Pytanie który wybrać: 1 czy 3 fazowy?
Przeglądam sobie w kontekście urządzeń od Kraft&Dele: https://kraftdele.info/3-agregaty-generatory-pradotworcze

hanuszek
07-01-2019, 13:33
Zanim zdecydujesz się na budowę domu przemyśl dobrze czy mieszkania na sprzedaż (http://www.novahaus.pl/artykul,39) nie są korzystniejsze. Ceny są zdecydowanie niższe, standardy lepsze i nie trzeba się martwić o ogrzewanie. Poza tym odchodzą także dojazdy i prace związane z własnym ogródkiem. Takie mieszkanie w mieście ma naprawdę dużo zalet.

resnet
09-01-2019, 09:09
Ja bym rozważył dom od dewelopera (http://resnieruchomosci.pl), ponieważ nie musisz zastanawiać się nad żadnymi konstrukcjami, ani dodatkowo wykosztowywać na architekta. Kupujesz gotowy i urządzony dom pod klucz, co pozwala zaoszczędzić dużo czasu. Samodzielne budowy trwają nawet po kilka lat i często zdecydowanie przekraczają koszta zakupu gotowego domu.

eugeniuszek
10-01-2019, 09:47
Jeśli już córka zdecyduje się na budowę własnego niech pamięta o tym, że najważniejszy jest wybór ekipy budowlanej, która poradzi sobie z konstrukcją dachu. Niewiele jest firm, które posiadają na wyposażeniu zawiesia wężowe (https://europrotec.pl/50-w%C4%99%C5%BCowe-bezko%C5%84cowe) dbające o to, by nie uszkodzić elementów konstrukcji dachu.

eksplorer
11-01-2019, 12:32
Była u mnie ostatnio ekipa, która podłączała do wentylacji mechanicznej rekuperator. Byłem nieco zdziwiony, kiedy zobaczyłem króćce elastyczne (http://kmproject.pl/), ponieważ wydawało mi się, że zazwyczaj wykorzystywane są tylko w przemyśle. Specjaliści od razu wytłumaczyli mi jakie jeszcze ma zastosowania ten element. I powiem szczerze, że rzeczywiście się sprawdza.

Marienna2
18-02-2019, 17:49
Ciezko tu zamknąć się w jednym temacie. Budowa domu to bardzo złożony proces i każdy z etapów wymaga szczegółowego opisu. Ja powiem coś z obecnych prac - czyli coś o kominku. Jeżeli będziecie stawać przed decyzją o aranżacji kominka to warto zajrzeć na http://kom-in.pl i ich akcesoria, części kominkowe.

omel33
24-02-2019, 21:36
Znam bardzo fajną stronę gdzie możecie kupić artykuły szewskie czy krawieckie. Zobaczcie na stronie https://flek.pl/3/artykuly-szewskie znajdziecie tutaj wszystko co potrzebne. Ja sama szyję zasłony czy firany dlatego często zamawiam na tej stronie. Bardzo lubię zmieniać wystrój mojego domu. Ceny są hurtowe dlatego naprawdę się opłaca. Jeśli ktoś tak samo jak ja szyje to polecam zajrzeć.

stanex
25-02-2019, 09:23
Zanim podejmie się budowy domu niech wykona badanie gruntu (http://geoekobud.pl). Często okazuje się, że kupujemy działki w korzystnych cenach nie znając ich minusów. Mogą na przykład wylewać wody jesienią, co jest dodatkowym kosztem podczas tworzenia fundamentów.

klimex
04-03-2019, 13:56
Jak dla mnie w domu koniecznie powinna znajdować się mechaniczna wentylacja. Toruń (http://www.icewind.pl) posiada świetnych specjalistów, mieszkam tam i korzystałam z ich usług. Świetnie rozplanowali położenie urządzenia wraz ze wszystkimi połączeniami.

euzebia
07-03-2019, 08:34
Podczas budowy domu należy pamiętać o odpowiednim oznakowaniu i o tym by nie kolidowało ono z robotami drogowymi. Więcej na temat tych ostatnich przeczytacie w http://unistop.pl/aktualnosc/oznakowanie-robot-drogowych-zasady-i-przepisy-dotyczace-organizacji-ruchu-drogowego . To ważne dla bezpieczeństwa kierowców jak i pieszych.

magnoliaa
19-03-2019, 10:45
Budowa domu to nie lada wyzwanie, znam to z doświadczenia. Najważniejsze dla mnie było wykończenie wnętrz, dobranie odpowiedniego oświetlenia, mebli itd. Ważnym elementem też są płytki, panele podłogowe, ogrzewanie.

polka025
19-03-2019, 11:03
Oczywiście, że budowa to nie jest prosty temat, dlatego wielu decyduje się jednak na gotowy dom, albo na ten z rynku wtórnego. My z mężem uparliśmy się i samodzielnie wybudowaliśmy dom, robiąc tyle, ile mogliśmy własnymi rękoma. To duża oszczędność, a i potem docenia się to, co się ma dwukrotnie. Co mogę Wam z doświadczenia powiedzieć? Na pewno, że bez dobrej jakości narzędzi, jak na przykład https://www.ceneo.pl/Wiertarko-wkretarki/p:Sparky.htm nic się nie powiedzie. Będziecie się tylko denerwować i tyle.

brotet
20-03-2019, 12:07
Budowa domu, to dosyć skomplikowane przedsięwzięcie. Zgranie tych wszystkich ekip, weryfikowanie ich pracy - to skomplikowany temat.
Kolejna sprawa, to odpowiednie ubezpieczenie rosnącej budowy. Wiadomo, że im bardziej zaawansowane prace, tym rośnie ryzyko z ewentualnymi stratami.
Odsyłam do https://superpolisa.pl/ - witryna na której można policzyć dokładnie koszta związane z ubezpieczeniem.

marian406
20-03-2019, 14:33
Na czas budowy warto zorganizować sobie jeden lub dwa garaże blaszane (http://www.paw-stal.com/) - to idealne miejsce na przechowanie mniej kosztownych materiałów budowlanych typu worki z cementem itp, gdy budowa dopiero się rozpoczęła lub dom nie ma jeszcze okien i drzwi.

arietka
14-05-2019, 12:45
Może warto przemyśleć też zakup domu zamiast jego budowę? Powinno was to wyjść taniej, a też będziecie mieli dom od ręki:) Mnie interesują teraz mieszkania warszawa (https://obido.pl/app/rynek-pierwotny-warszawa/), w stolicy raczej ciężko będzie mi postawić dom :D Znalazłam już na portalu Obido sporo ofert, wszystko bezpośrednio od deweloperów. Warto tu się porozglądać za takimi nieruchomościami.

Bryka
16-05-2019, 19:11
Ja zdecydowałam się jednak na wynajem pieknego mieszkania. Chcę pomieszkać teraz trochę sama. Rozstałam się z mężem i potrzebuje czasu. Ofertę znalazłam na https://elite.nieruchomosci.pl/mieszkania/wynajem

danjan78
20-05-2019, 09:14
warto mieć świadomość jak wygląda budowa domu krok po kroku (http://expert-budowlany.pl/index.php/budowa-i-remont/43-budowa-domu-krok-po-kroku), aby nic nas nie zaskoczyło w jej trakcie.

benmen
23-05-2019, 09:53
Drodzy forumowicze, ja z kolei potrzebuje pomocy z wyborem ogrzewania. Mam duże wątpliwości co do tego, który sposób wybrać. Wszyscy znajomi polecają mi mimo wszystko centralne ogrzewanie. Na Śląsku (http://anbud-jaworzno.pl/oferta.html) jest ono bardzo popularne i dużo firm się tym zajmuje. Na ich propozycję chyba przystanę, tylko jaki piec do tego wybrać?

Gertruda66
30-05-2019, 13:02
Zwróć uwagę na to aby mury były dobrze zabezpieczone. Budowlańcy powinni użyć np polimocznik (http://kra-b.pl/oferta/polimocznik/) substancja, która genialnie zabezpiecza mury.

Marienna2
04-06-2019, 16:48
Myśleliście juz nad rekuperacją? Według mnie to świetna opcja do każdego domu. Pozwoli wam na odzysk ciepła, a także zachowanie świeżego powietrza w domu. Firma https://el-san.pl zajmuje się takimi własnie rozwiązaniami i nie tylko :)

Beciks00
11-06-2019, 20:25
Starajcie się wybiegać sporo w przyszłość. Wiadomo, że buduje się dom na lata, więc rozwiązania w domu musza wam też odpowiadać za 10-20 lat i więcej :) Postawcie na kominek, obecnie bardzo często w projektach wybiera się taki dodatek. Po tym linkiem http://kom-in.pl znajdziecie fajne inspiracje na jego zaaranżowanie :)

Basia_1955
12-06-2019, 16:04
Ja mam tylko jedną radę. Ograniczcie zakupy. Chodząc po sklepach, kupujemy wiele niepotrzebnych rzeczy, bo wydają nam się potrzebne, albo wpadną w oko. Najlepiej mieć jeden sprawdzony sklep, na przykład robić zamówieniew hurtowni elektrycznej dlaelektrykow.pl (https://dlaelektrykow.pl/) i oszczędzać czas oraz pieniądze!

Olivvia2
13-06-2019, 16:52
Dobrze wszystko sobie przemyślcie na etapie projektu. Później niestety może być już troszkę za późno. Przemyśleliście już sprawę kominka? Ja zastanawiam się nad tym jak będzie wyglądał, to że będzie w salonie to wiem na pewno :) Dużo inspiracji ma dla mnie firma http://ignif.com Mają bardzo duży wybór akcesoriów kominkowych.

dorian
21-06-2019, 07:58
Budowa domu, to dosyć trudne zadanie logistyczne. O ile kiedyś gdy się budowało, trzeba było zadbać w zasadzie o cement oraz dostateczną ilość cegieł czy pustaków, o tyle obecnie jest to jedynie jedna z kilkunastu warstwa.
To wszystko wiąże się również ze zwiększonymi sumarycznymi kosztami budowy.
Nie można też zapominać o ubezpieczeniu - o kosztach ubezpieczenia. Jest to niezwykle istotna sprawa, aby już na początku budowy wykupić jakąś polisę która zadba o bezpieczeństwo całej inwestycji. Koszta proponuję sprawdzić za pośrednictwem porównywarek typu https://superpolisa.pl/

Eloe80
02-07-2019, 12:31
Do takich spraw zawsze lepiej zatrudniać fachowców. Jak ktoś jest już na etapie wykończeniówki, to dobrze mieć kogoś kto dobrze wykona usługi remontowo-wykończeniowe Warszawa (http://antaresfm.pl/), żeby móc cieszyć się pięknymi wnętrzami :) :)

kajtek102
11-07-2019, 09:54
Wykorzystuje ktoś może monitoring cctv (https://sklep-ecsystem.pl/category/telewizja-przemyslowa-cctv) u siebie w domu? Mieszkam w średnio bezpiecznej okolicy i zastanawiam się, czy nie kupić kamery cctv (https://sklep-ecsystem.pl/category/telewizja-przemyslowa-cctv), by być spokojnym. Polecicie coś? Ja znalazłem tylko taką stronkę https://sklep-ecsystem.pl/

matkon1
11-07-2019, 10:02
Cześć warto dowiedzieć się co nam daje monitoring analogowy cctv (https://sklep-ecsystem.pl/category/telewizja-przemyslowa-cctv). Jeśli chcesz się dowiedzieć co to jest monitoring cctv (https://sklep-ecsystem.pl/category/telewizja-przemyslowa-cctv) i jakie kamery cctv (https://sklep-ecsystem.pl/category/telewizja-przemyslowa-cctv) zamontować to odsyłam na tę stronę https://sklep-ecsystem.pl/category/telewizja-przemyslowa-cctv

mily_pan
11-07-2019, 14:46
Ja mam dla ciebie jedną radę pomyśl od razu o systemie ogrzewania jaki będziesz chciał wykonać. Niektóre można założyć*szybko i bez większych problemów, ale w przypadku ogrzewania domu ogrzewaniem podłogowym to kucie posadzek i montaż systemu jest nieco bardziej uciążliwy. Wiem bo znam osoby, które nie myślały na początku o tym jaki system grzewczy będą mieć. Takie decyzje warto omówić*ze specjalistami np. https://trzymajsiecieplo.pl/ znają się na metodach ogrzewania domu

Iga1960
12-07-2019, 10:32
Ja często korzystam z lokalnego serwisu https://www.toruniak.pl/ Mogę znaleźć tam ogłoszenia ekip budowlanych. Bardzo zadowolony jestem.
Przyjdą naprawią i wszystko jest w porządku

Beciks00
15-07-2019, 17:01
Tu każdy etap jest bardzo ważny i wszystkiego trzeba będzie dobrze przypilnować. Nie zostawiajcie ekipy budowlanej samej sobie. Co do budowy domu, urządzania i wyposażenia wnętrz, to myślę, że propozycje od firmy https://manufaktura-kominkow.pl powinny was zainteresować. Znajdziecie tu solidne akcesoria kominkowe, wkłady, kasety, nawet piece wolnostojące i drewno kominkowe.

kajtek102
16-07-2019, 10:35
Mój znajomy przy budowie domu postawił głównie na szkło. Wszystko wygląda niesamowicie. Wiem, że wykorzystał ścianki szklane kraków (http://drzwi.szklane.pl/) firmy Alpha Glass (http://drzwi.szklane.pl). Polecam każdemu zainteresowanemu :)

warda7
19-07-2019, 10:33
najlepsza rada to przemyślenie, ile będzie kosztowało utrzymanie domu... czasami to przerasta nasze oczekiwania :/ ja żałuję, że nie zainteresowałam się wcześniej tematem fotowoltaika kraków (http://www.ahtenergia.pl/), byłoby taniej z panelami słonecznymi

kukuryku
19-07-2019, 14:24
Cześć wszystkim :D przydałyby mi się jakiekolwiek porady na co zwrócić uwagę, jeśli chodzi o izolacje fundamentów (http://hydroizolacje.pro/). Niestety nie znam się, a lada moment zaczną się prace :headbang:

kowdan
24-07-2019, 07:04
Na etapie budowy lub jeszcze na etapie projektowania warto zastanowić się jeszcze nad opcją montażu paneli fotowoltaicznych np na dachu budynku - wydaje się to być naprawdę dobrą opcją. Fakt, trzeba wydać pewne środki na początku, ale w perspektywie czasu wydaje się to być zyskownym interesem.
Pytanie ile to kosztuje? Cóż, jest to indywidualna sprawa. Należałoby wysłać zapytania do firm specjalizujących się w tego typu usługach np tutaj: https://strefaenergii.com/

rusto
05-08-2019, 12:41
Z tego co obserwuję, to powraca moda na układanie parkietów.
Parkiety - fakt, jest to kosztowniejsze rozwiązania od np gresu czy paneli podłogowych - są za to zdecydowanie bardziej ozdobne.

Dla tych którzy zastanawiają się, ile to może kosztować - odsyłam do muratora, tam można znaleźć dyskusję z tego zakresu.
Można też sprawdzić pytając np tutaj pod linkiem: http://parkiety-warszawa.com/uslugi-parkieciarza/ukladanie-i-montaz-podlog-drewnianych/

brotet
06-08-2019, 12:23
Wszędzie tam, gdzie gdzie domy czy lokale ogrzewane są przy pomocy kotłów na paliwo stale lub paliwo gazow itd. warto dodatkowo zainwestować w czujkę czadu.

Chodzi w dużym skrócie o to, aby nie dochodziło do sytuacji, w których może powstać jakieś zagrożenie zwiazanez tym niebezpiecznym gazem.
Poza tym na wypsoażeniu każdego domu powinna być również gaśnica. Są różne wymiary i objętości. Proponuję sprawdzić jeszcze np tutaj pod linkiem: https://www.egsystem-sklep.pl/

damianek3
08-08-2019, 07:20
Sam ostatnio wybudowałem bardzo ładny dom,ale później zastanawiałem się gdzie będzie najlepsze ubezpieczenie.Wybrałem po długim namyśle https://polisoteka.pl/ubezpieczenie-domu-i-mieszkania/czy-ubezpieczenie-domu-z-drewna-rozni-sie-od-polisy-mieszkaniowej .

artlub
20-08-2019, 13:44
Jak budowałem swój dom, to początkowo chciałem od razu zakładać ogrodzenie, ale całe szczęście zdecydowałem się na tymczasowe rozwiązanie, a mianowicie ogrodzenie tymczasowe z https://www.arad.pl/szalunki-scienne,g20.html. Dopiero po zakończeniu budowy, postanowiłem zainwestować w porządny betonowy płot

bredzioch
22-08-2019, 14:21
A co powiecie o piecu węglowym? Jak dla mnie rozwiązanie sprawdzone od lat. Sam mam w domu już przez bardzo długi czas, dzięki czemu nawiązałem kontakty z dostawcami. Zamawiam zawsze węgiel kamienny workowany (http://www.janarluban.pl/opal-c-1.html), dzięki czemu dostawę mam zupełnie gratis. Nie chciałbym teraz przebudowywać domu, żeby zmieniać piec, bo to szkoda pieniędzy.

karol4437878g
25-08-2019, 09:56
Podczas budowy domu zrobiłem sobie bardzo ładny dach.Wcześniej bardzo dużo na temat dachów czytałem na stronie internetowej http://fachowydekarz.pl/ .

Weronika2405
26-08-2019, 13:18
Przy budowie domu warto skorzystać z usług profesjonalnego szklarz Rzeszów (https://treko-hurtownia.pl/) - szyby Rzeszów (https://treko-hurtownia.pl/produkty/szklo-zespolone/) stanowią przecież istotny element domu i izolacji termicznej, więc lepiej, by były dobre jakościowo. Jeśli decydujemy się na szkło hartowane Rzeszów (https://treko-hurtownia.pl/) lub szkło kominkowe Rzeszów (https://treko-hurtownia.pl/produkty/szklo-kominkowe/) to też warto wcześniej sprawdzić polecanego fachowca. To są za drogie materiały i usługi, by wykonywał je pierwszy lepszy szklarz.

oliku
11-09-2019, 16:46
Trzeba też zastanowić się nad kwestią szamba. Albo wybrać oczyszczalnię bezobsługową - to chyba większa wygoda (na http://alces.pl/jak-dzialaja-oczyszczalnie-bezobslugowe/ możecie poczytać o tym rozwiązaniu).

pukla123
26-09-2019, 14:57
Ja wolę mieszkanie. Budowa domu to duże wyzwanie i studnia bez dna jesli chodzi o finanse. Natomiast jesli chodzi o mieszkania to godnym polecenia jest deweloper Ronson https://ronson.pl/panoramika/ Ma mieszkania w fajnych lokalizacjach w kilku miastach w Polsce. Oferuje różne pakiety wykończeniowe do wyboru, ale istnieje także możliwość realizacji własnego projektu. Jest solidny i terminowy. I do tego ceny ma niewygórowane.

alina58
09-10-2019, 09:50
Pierwsza rzecz jaka przychodzi mi do głowy to ubezpieczenie domu na czas budowy. Taka inwestycja warta jest zabezpieczenia, ponieważ ewentualne straty mogą być ogromne, a na budowie może się zdarzyć wszystko. https://cuk.pl/ubezpieczenia/nieruchomosci/dom-w-budowie

Romy
21-10-2019, 19:07
warto mieć świadomość jak wygląda budowa domu krok po kroku, aby nic nas nie zaskoczyło w jej trakcie.

Moim zdaniem, zobacz tu (http://trivo.pl/w-jakich-pracach-niezbedni-sa-specjalisci-od-robot-geotechnicznych/) pierwszy krok na budowie.

Pani_K
30-10-2019, 14:54
Jak budujesz dom to może warto pomyśleć o tym gdzie szukać oszczędności? Inwestycja, która na pewno się zwróci to panele fotowoltaiczne. Ja mam od Pulsar Energia i jestem bardzo zadowolona.

wesolysenior
13-11-2019, 08:58
Podczas budowy można szukać oszczędności, ale na pewno nie na etapie konstrukcyjnym, ponieważ tutaj nie można sobie pozwolić na błędy. Dla prawidłowego przebiegu dalszych prac konieczne jest wykorzystywanie najnowocześniejszych technologii stabilizujących i wzmacniających podłoże. Należy do tego m.in. palowanie fundamentów dokładniej opisane na www (http://metrkwadrat.net/rodzaje-zabezpieczen-wykopow-skarp-i-zboczy-ktore-wykonuje-sie-w-pracach-geotechnicznych/). Dzięki temu możliwe jest solidne i maksymalne ustabilizowanie podłoża pod budowę domu czy większych obiektów.

marcelii94
17-12-2019, 15:05
Polecam w takim razie zadbać o wyciszenie pomieszczeń (https://www.contrato.pl/wygluszanie-pomieszczen/) czasami może to napsuć nerwów ;/

Kyleh
22-12-2019, 17:14
To ważny proces. Musisz wybrać odpowiednią firmę, która zajmie się budową. Twój najlepszy zakład to https://polarengraving.com/engraved-bricks/. Chłopaki zrobią wszystko wydajnie i na czas.

marcinekkr
28-02-2020, 19:34
Ja osobiście polecam pomyśleć o montażu instalacji fotowoltaicznej, w szczególności z https://jbenergia.pl

skiles.franco
07-03-2020, 15:09
Warto czasami zamówić jakieś rzeczy potrzebne do budowy przez sklep internetowy. Nie muszą one wcale długo iść, a zakup trwa szybko. Ja pierwszy raz niedawno zamówiłam tak części zamienne do maszyny budowlanej http://polparts.pl/ i nie zawiodłam się na jakości ani dostawie, także można spróbować ;)

alina58
10-03-2020, 13:54
Dowiedz się wcześniej co zrobić, żeby budowa nie stała się zbyt dużym obciążeniem finansowym. W ciągu całej inwestycji może zdarzyć się wiele nieprzewidzianych sytuacji, które kosztować Cię mogą mnóstwo pieniędzy. Dlatego lepiej nie ryzykować i wcześniej ubezpieczyć dom w budowie. https://cuk.pl/ubezpieczenia/nieruchomosci/dom-w-budowie

KarinaMa
29-04-2020, 22:07
A czemu nie postawić na sprawdzone rozwiązania? Dzisiaj na popularności zyskują domy energooszczędne, więc śmiało możecie pójść w tym kierunku. Najlepiej zajrzyjcie do https://termalica.pl/artykuly/dom-energooszczedny-budowa-kompleksowo-z-firma-bruk-bet/ i sami przekonajcie się, co będzie dla Was najlepszym wyborem. Powinniście zainteresować się tym już teraz.

gleichner.heather
05-05-2020, 15:59
Trzeba wcześniej zrobić dokładny plan budowy i obliczyć budżet i wydatki.

kordianka
15-07-2020, 12:43
Wszelkie prace ziemne, rozbiórki, wyburzenia wykonała u nas firma Małmar https://www.malmarwyburzenia.pl Dodam, że ze starego domu została tylko jedna ściana - tak było łatwiej :)

krejzol
22-07-2020, 18:59
Jeśli chodzi o porady na temat budowy to jest ich bardzo dużo. Bo jak każdy kto się budował wie doskonale, że jest mnóstwo różnych spraw związanych z budową. Dlatego też my mamy firmę sigma technology http://sigmapolska.pl/ która nie tylko prowadzi u nas prace budowlane ale także później zajmie się montażem elektryki. Także przynajmniej nie musimy martwić się o tego typu sprawy

dorian
24-07-2020, 11:12
Na jakim etapie budowy domu kupowaliście ubezpieczenie ?

rusto
29-07-2020, 09:39
Na jakim etapie budowy domu kupowaliście ubezpieczenie ?

Wydaje mi się, że najlepiej zrobić to na początku: czyli w sytuacji w której może dojść do powstania jakiś strat majątkowych.
Np powstałych w wyniku zalania, pożaru, wichury bądź innych sytuacji które opisane zostały w ogólnych warunkach ubezpieczenia.
Sprawdź jak to wygląda np w Compensa. OWU znajdziesz tutaj: https://www.compensa.pl/ubezpieczenia/dom-i-mieszkanie/

brotet
02-08-2020, 10:17
Potrzebuję jakiejś dobrej i ognioodpornej farby z przeznaczeniem do kotłowni. Ktoś już to przerabiał? Co waszym zdaniem sprawdzi się najlpeiej do tego typu zadań?

kowdan
03-08-2020, 09:58
Potrzebuję jakiejś dobrej i ognioodpornej farby z przeznaczeniem do kotłowni. Ktoś już to przerabiał? Co waszym zdaniem sprawdzi się najlpeiej do tego typu zadań?

Powiem szczerze, że nie powinno być większej trudnosci z podjęciem decyzji zakupowej. W zasadzie w każdym większym markecie budowlanym powinno coś takiego się znaleźć.
Jeżeli potrzebujesz czegoś specjalistycznego, sprawdzonego to szukaj np w Promat: https://www.promattop.pl/pl-PL/

damianek33266
13-08-2020, 17:41
Ja polecam wam wykorzystać ogrzewanie podłogowe bo moim zdaniem jest to świetna opcja. Ja sama z niej skorzystałam i polecam wam w tym celu użyć między innymi rury do podłogówki (https://www.sklep.termolit.pl/rury-pert-evoh-pert.html) Ja jestem bardzo z nich zadowolona ponieważ są one bardzo dobrej jakości. Polecam