PDA

View Full Version : Sosy do makaronów


marta60
06-08-2017, 12:11
znacie moze jakieś fajne przepisy na dania z makaronu ( sosy itd))

dorian
10-08-2017, 09:04
Równiez lubię makaron Mógłbym jeść codziennie, mam jednak świadomość,ze jest nieco kaloryczny tak więc danie robię maksymalnie 2-3 razy w tygodniu.
Polecam ten przepis:
https://www.przepisy.pl/przepis/makaron-z-brokulami-i-serem

Jest to przepis na makaron z brokułami i serem. Bardzo prosty, polecam raczej na obiad niż na kolację ponieważ danie jest sycące.
https://s3.przepisy.pl/przepisy3ii/img/variants/670x0/makaron-z-brokulami-i-serem.jpg

Hrabini_bini
16-11-2017, 18:29
Nie znam sie na sosach kompletnie i chcialabym zglebic problem, ale... Wszyscy traktuja bardzo nonszalancko takich jak ja. Nawet w przepisie, ktory zostal wyzej podany czytam :
"Mleko wymieszaj z śmietanką i Fixem Knorr. Wlej sos na patelnię..."

Niestety, nie wiem jakim cudem z wymieszania mleka i smietany otrzymam "sos", chyba ze chodzi o sos w proszku "Fix Knorr" (???)
Watek bede bacznie obserwowac, moze jednak ktos sie podzieli jakims ciekawym sosem "domowej roboty".
Pozdrawiam -)

eledand
16-11-2017, 21:30
Witaj serdecznie Hrabianko.
Jestem "Eledand" efka.W chwili,obecnej mam b.ograniczony Jadłospis ze wzg na cukrzycę.Jesteśmy oboje słodcy.
Gotujemy jak w OBOZIE,,......

Tutaj wiele osób zajmuje się gotowaniem,tak jak u Mamy.

Do makaronu to sos;Wrzucić do rondelka oleju na 1 osobę 1 łyżkę i trochę masła .do tego mąki i zrobić zasmażkę,rozcieńczyć mlekiem, oraz wodą,ale nie za dużo bo zrobi śię ciapa.Brokuł pokrój na kawałki około 7 minut gotuj.dodaj taki nie rozgotowany brokuł,szpinak brukselkę do tego tzw Sosu Beszamelowego i masz jak znalazł.Bez torebek Winiary,Knorr i te inne badziewia.Ciut gałki muszkatołowej.Pozdrawiam miło.

Wlezie mi do głowy to stuknę.

Strzycka
25-08-2018, 01:39
Sos z cukinii i sera pleśniowego:) Pycha. Prosty w wykonaniu a lubi go cała moja rodzina.

smiki
13-11-2018, 12:58
Ja lubię też gotowe sosy słoikowe od Łowicza. Boloński z mięsem mielonym pasuje idealnie do spaghetti. Jak nie mam czasu robić domowego sosu pomidorowego, to kupuję właśnie ten.