PDA

View Full Version : Posty niezgodne z regulaminem - jak je zgłaszać?


admin
01-02-2008, 11:59
Witam,
Ponieważ w ostatnim czasie było dość sporo przypadków łamania bądź naruszania regulaminu Klub Senior Cafe, które poskutkowały już zabanowaniem jednego z użytkowników, przypominam że każdy uczestnik naszego forum może zgłosić moderatorom i/lub administracji posty naruszające regulamin, obraźliwe czy zawierające treści łamiące polskie prawo (w tym autorskie). Służy temu znaczek: http://www.klub.senior.pl/images/smooth_blue/buttons/report.gif, znajdujący się u góry każdego posta. Po kliknięciu w niego otwiera się formularz zgłoszeniowy, w którym wystarczy wpisać powód zgłoszenia i wysłać.

Bardzo proszę o zgłaszanie niezgodnych z regulaminem postów - pozwoli nam to na bieżąco reagować na nadużycia użytkowników. Proszę również o nie odpowiadanie na posty zawierające takie nadużycia - powoduje to wyłącznie eskalację wywoływanych przez autorów postów konfliktów oraz utrudnia pracę moderatorom, którzy muszą później tłumaczyć się dlaczego skasowali nie łamiące regulaminu posty stanowiące odpowiedź na post naruszający regulamin.

largetto
01-02-2008, 13:13
Witam Adminkę, dobrze,że napisałaś o kasowaniu wątków, tego nie wiedziałam. I o bezsensownej dyskusji też. Masz rację.:)

bogda
01-02-2008, 14:04
Adminko....dziękuję, też o tym nie wiedziałam, zastanawiałam się co ten znak oznacza...:)
Pozdrawiam :)

Pani Slowikowa
01-02-2008, 14:05
poskutkowały już zabanowaniem jednego z użytkowników,
..W Slowniku Poprawnej Polszczyzny,nie znalazlem slowa "zabanowac",nie rozumiem znaczenia,do mojej samotni nie docieraja nowinki jezykowe,prosze o wyjasnienie.

Chyba sami nie mamy mozliwosci " zabanowania" nikogo.. Jest to milym zajeciem administracji.. Mamy tylko mozliwosc doniesienia na kogos..
Dla niektorych to nawet milsze niz "banowanie":confused:
A jaka mamy w tym praktyke? Ho ho!! Takie malenke nasze forumowe SB he he he:D

Pani Slowikowa
01-02-2008, 14:18
znaczy:wywalic z forum na jakis czas;)
To nowe polskie slowo..

szekla
01-02-2008, 14:35
Ze słownika slangu informatycznego :
zabanować = dać bana - / od "ban" -ang,blokować ,zakaz/ - jest to zakaz wstępu na forum, portal, lub czat - używa sie tego słowa potocznie w slangu w internecie.
Źródło
http://www.i-slownik.pl/1,147,ban,lub,banicja.html

admin
01-02-2008, 14:56
Chyba sami nie mamy mozliwosci " zabanowania" nikogo.. Jest to milym zajeciem administracji.. Mamy tylko mozliwosc doniesienia na kogos..
Dla niektorych to nawet milsze niz "banowanie":confused:
A jaka mamy w tym praktyke? Ho ho!! Takie malenke nasze forumowe SB he he he:D

Ta funkcja występuje na wszystkich forach dyskusyjnych, nie służy "donoszeniu" a pomocy w dyscyplinowaniu użytkowników łamiących zapisy regulaminu.

Pani Slowikowa
01-02-2008, 15:00
Ta funkcja występuje na wszystkich forach dyskusyjnych, nie służy "donoszeniu" a pomocy w dyscyplinowaniu użytkowników łamiących zapisy regulaminu.

Troche sie rozpedzilam .. Przepraszam :confused:
Nastroj ..mi sie udzielil ..czarnego humoru :mad:

Lila
01-02-2008, 15:52
Troche sie rozpedzilam .. Przepraszam :confused:
Nastroj ..mi sie udzielil ..czarnego humoru :mad:

No wiesz ,Asia.Ja jestem i Ty masz czarny humor ?:D

POLA
01-02-2008, 19:01
1.Wypowiedzi zawarte w niektórych postach były istotnie denerwujące. Mam tu na myśli s.AP, który rozpowszechniał swoje posty, sama mam grzech udziału w polemice, ale nie żałuję, bo organicznie nie znoszę antysemitów i będę ich "tępić" z całą stanowczością.
Dyskutować można, nawet trzeba i wcale nie musimy się ze sobą zgadzać, bo jeśli panuje pełna zgoda - dyskusja staje się nudna i umiera, a wątek przeradza się w potakiwanie i zasługuje na zamknięcie.
2. Generalnie jestem przeciwna blokowaniu użytkownika, z wyjątkiem tych treści, w których obraża on kraj, naród, szerzy treści powszechnie uznane za nieprzyzwoite itp. (to wszystko jest nieprecyzyjne, wiem).
Natomiast tzw. "wycieczki personalne" są często konieczne, bo odpowiada się konkretnej osobie na konkretne sformułowania. Jeśli ktoś potraktuje mnie zbyt obcesowo to mam trzy wyjścia: odpowiedzieć w tej samej konwencji, zreplikować odmiennie lub przemilczeć atak słowny. Nie dopominam się tarczy ochronnej w postaci zablokowania użytkownika tym bardziej, że niejednokrotnie w obronie zaatakowanego występują też inni forumowicze.
Że przeradza się to czasem w "pyskówkę"? Fakt, ale jesteśmy wszyscy dorośli i dobrze wiemy, że życie składa się także z wyboistych dróg, na które wchodzimy przecież dobrowolnie narażając się na guzy.
3. Rozumiem intencje Adminki, choć nie zawsze jej argumenty trafiają mi do przekonania.
Nie wnoszę żadnych pretensji, niczego nie sugeruję, do niczego nie namawiam, nie mam do tego mandatu, bo ja tutaj tylko bywam, ale polubiłam to forum między innymi ze względu na zróżnicowane opinie, nawet ostre dyskusje.
Jeśli stanie się monotematyczne, wysiądę z niego, jak wysiada się ze zbyt wolno jadącego pociągu i w dodatku w niewłaściwym kierunku.

admin
01-02-2008, 19:30
1. Użytkownicy nie są blokowani od razu a po ostrzeżeniach (czasem wielokrotnych). Tak to jest też określone w regulaminie. Powiem brutalnie - nie mam (ani ja ani tym bardziej społęcznie działający moderatorzy) czasu ani ochoty biegać po wszystkich wątkach i bawić się w kotka i myszkę z osobą/osobami, które lekceważą zasady tu obowiązujące i poświęcać swojego czasu (w trybie 7/24), żeby na bieżaco usuwać posty, dlatego po ostrzeżeniach takie osoby mają wybór - albo się dostosują albo się pożegnają.

2. Pogaduszki, dogadywanie etc są jak najbardziej tu mile widziane, ale zawsze do momentu kiedy kogoś się świadomie, z premedytacją nie obrazi. Dlatego jest możliwość zgłoszenia nadużycia. Nie zwasze takie zgłoszenie będzie skutkowało usunięciem posta - ja również jestem zwolenniczką gorących dyskusji i wiem, że "grzeczne" fora mają krótki żywot. Ale są pewne granice i jdną z nich jest krzywda drugiej osoby.

3. Proszę nie przyjmować pewnych rzeczy personalnie do siebie - ja nie staję tu po niczyjej stronie bo to nie moja rola. Ciąć więc i ostrzegać muszę niezależnie od własnych sympatii/antypatii.

kufa86
01-02-2008, 19:59
Nie będę cytował postu Poli, bo długi, a zgadzam się z nim w całości.
Jestem wrogiem cenzury.
Sympatycznie się tu rozmawiało, ale na przystanku "banowanie, znikające posty" ja wysiadam.
Zostańcie z monotematycznym, nudnym wazeliniarstwem, swoimi depresjami i chorobami.
Zwłaszcza odrzuciło mnie namawianie do totalnego donosicielstwa.

Alsko
01-02-2008, 20:10
Kufa,
jest dużo miejsca między nudą a świadomą, celową obrazą.

Basia.
01-02-2008, 20:11
Nie będę cytował postu Poli, bo długi, a zgadzam się z nim w całości.
Jestem wrogiem cenzury.
Sympatycznie się tu rozmawiało, ale na przystanku "banowanie, znikające posty" ja wysiadam.
Zostańcie z monotematycznym, nudnym wazeliniarstwem, swoimi depresjami i chorobami.
Zwłaszcza odrzuciło mnie namawianie do totalnego donosicielstwa.
dodam tylko, że jestem wrogiem chamstwa. Do donosicieli i chamów mam uraz ogromny.

Lila
01-02-2008, 20:17
Kufa,
jest dużo miejsca między nudą a świadomą, celową obrazą.

No właśnie..Muszę to przemyśleć,bo ja zostałam obrażona w sposób wyjątkowy,ale nie zgłosiłam do banowania nikogo..:rolleyes: :rolleyes:
Ale nie żałuję...

bogda
01-02-2008, 20:19
Słuchajcie....ale jak post jest obrażliwy....to zgłoszenie do admina nie może być traktowane jako donosicielstwo....Admin sprawdzi i sam oceni, trudno tolerować chamstwo...bo chamstwo też zniszczy forum, nie każdy ma tarczę ochronną....

bogda
01-02-2008, 20:21
Ale przecież my nie zgłaszamy do banowania, tylko ewentualnie do usunięcia postu, a reszta należy do Admina i on tak postępuje jak wcześniej napisano, po ostrzeżeniach jest ktoś banowany....

Lila
01-02-2008, 20:22
Bogda,oczywiście.Ja miałam na myśli wyrzucenie kogoś z forum jedynie.A nie jego posty..

bogda
01-02-2008, 20:22
Nasze dawne regionalne forum trole zniszczyły....forum zostało usunięte, bo nie pomogło ani usuwanie postów, ani banowanie...

Lila
01-02-2008, 20:24
Ha,pamiętam....
Pisał z kilku serwerów ,co jak się okazuje ,jest dość prostą sprawą.

bogda
01-02-2008, 20:27
Jak się jest oblatanym w informatyce, to pewnie żaden problem, ale człowiek taki "kapuściany..."....to ma jak ma i tylko może się wkurzyć albo sobie poryczeć....

Basia.
01-02-2008, 20:28
odpukałam w niemalowane drewno, niestety internet zapewnia anonimowość i wtedy dla rozrywki można sporo namieszać ku uciesze swojej i rozpaczy innych.:D

Karol X
01-02-2008, 20:46
odpukałam w niemalowane drewno, niestety internet zapewnia anonimowość i wtedy dla rozrywki można sporo namieszać ku uciesze swojej i rozpaczy innych.:D

Masz racje Basiu.
Internet to potega,ale czasem moze przyniesc wiele zla.
Slusznie Bogda wczesniej napisala o naszym regionalnym forum.
Nie wszyscy widac dorosli,by z niego korzystac.
Dzis przeczytalem w "Aftonbladet"(jeden z czolowych szwedzkich dziennikow),ze pewien 32 letni mezczyzna zarazony wirusem hiv korzystal z czatow w internecie i umawial sie z dziewczetam,a wlasciwie dziecmi,bo w wieku od 12 -14 lat i odbywal z nimi przy wielu okazjach niezabezpieczony niczym stosunek plciowy.
Bylo tych dziewczyn 16.
Faceta skazano na 14 lat wiezienia.
Dziewczynom przyznano odszkodowanie,ale one sa przeciez juz ludzkimi wrakami w tak mlodym wieku!
Zadne pieniadze niczego tu nie zrekompensuja!
Facet twierdzil,ze jak uzuwal lekarstwa,to nie zarazal.
Sad nie dal temu wiary.
Komentarz zbyteczny.

hannabarbara
01-02-2008, 21:00
Z postu Karola wypływa jeden wniosek. Rodzice dzieci wchodzących do Internetu powinni zablokować im dowolność buszowania po wszystkich stronach.W komputerze mojego syna każdy ma swój własny dostęp do komputera, zamknięty hasłem. Dzieci, rodzice i nie chwaląc się ja również. Dzieci mogą wchodzić tylko na strony sprawdzone przez rodziców. Tylko mnie nie pytajcie jak to się robi, bo nie wiem.U mnie takiej blokady nie ma, więc ciąży na mnie obowiązek stałej kontroli tego co wnuk przegląda lub czym się aktualnie zajmuje.

Basia.
01-02-2008, 21:00
straszny jest ten przypadek opisany przez Ciebie i niestety nie pierwszy i nie ostatni. Nam tego typu niebezpieczeństwa chyba już nie grożą ale trolle z całą pewnością będą składały nam wizyty i mieszały tak jak na innych forach.:D

bogda
01-02-2008, 21:07
Bo to już taka natura troli....jak nie namiesza...to go boli...:mad:

Basia.
02-02-2008, 03:04
Joasiu, bardzo proszę o skasowanie mojego profilu. Dziękuję i pozdrawiam.:) :)

Malgorzata 50
02-02-2008, 03:46
Joasiu bardzo prosze o skasowanie mojego profilu .Bez uzasadnienia.

inka-ni
02-02-2008, 17:16
Mile forumowiczki chcące opuscic to forum.
Forum sluży po to, by wyrażać swoje poglądy,z którymi nie wszyscy muszą się zgadzać,to prawo duskusji,ale nie w chodzić na posty, gdzie jest prowokacja,to przecież można poznać.
Uwążam,ze nasze mądre forumowiczki przemyślą sytuację i nie dadzą satysfakcji cwaniaczkom,chcących rozwalić to forum.
Dziewczyny niech ZWYCIĘŻY WASZA INTELIGENCJA nad chamstwem.
Bylismy tu przed nimi i bądzmy,bez wzgledu na ich intencje
chcąc wyżywać swoje frustracje,wystarczy pomijać milczeniem,ich zaczepki.
Zasada :mówil dziad do obrazu,a obraz do niego ani razu!!!!!

admin
13-02-2008, 13:58
:42
danmal
Banned Zarejestrowany: Oct 2007
Posty: 661



--------------------------------------------------------------------------------

Jak to sie ma do polskiej obyczajowosci?
tak jak chrysmasy i istery.
To po co te wzniosle slowa o poczuciu odrebnosci narodowej ,jesli z uporem maniakow kopiujemy wszystko ze skomercjalizowanej Ameryki,tylko tu przywiezli kult sw Walentego emigranci ,a jaki to ma zwiazek z Polska.?
Slow i gestow milosci milosci ,nigdy za duzo ...tylko ta jarmarcznosc formy.
Moze mlodym to przystoi ,bo oni juz sie od tego chlamu nie uwalnia,ale starzy ludzie daja sie w to wrabiac...zgroza,czas umierac.

Zgodnie z regulaminem punkt 7 komentarze tych parszywych osob powinny byc usuniete a nie dyskutowane na wielu watkach.

W informacji o zabanowaniu zamieszczonej tutaj: http://www.klub.senior.pl/informacje/t-danmalbabcia-oli-1934.html stoi wyraźnie że czekam przez tydzień na wyjaśnienia w tej sprawie a po tygodniu konta zostaną skasowane. Na razie minęły 3 dni, a na portalu pojawił się kolejny (powyższy) klon nadający z tego samego miejsca - właśnie zabanowany.

admin
19-02-2008, 09:49
zgodnie z zapowiedzią konta zostały skasowane