PDA

View Full Version : Niekonwencjonalne sposoby na urodę, osobliwości kosmetyczne


dzwoneczek
06-02-2008, 15:16
Założyłam wątek o niekonwencjonalnych sposobach na urodę - ze sklepu oraz z domowych składników. Wątek inspirowany buszowaniem po sklepach kosmetycznych. W jednym z internetowych sklepów trafiłam na ziemniaczany krem do rąk (pielęgnacja dłoni) i krem ze śluzu ślimaka (m.in na blizny i ujędrnienie skóry).
Początkowo mnie odepchnęło od takich propozycji pielęgnacji urody.
Ale może ktoś już ma za sobą tego typu eksperymenty i może się podzielić doświadczeniem?

bogda
06-02-2008, 17:30
Dzwoneczku....z tego co wiem, to na spierzchnięte i spękane dłonie, bardzo dobra jest kąpiel rąk w krochmalu z mąki ziemniaczanej...
A na trudno gojące się rany, zwłaszcza po oparzeniach sok z aloesu...:)

inka-ni
06-02-2008, 17:56
Krem ze śluzu slimaka to niewypal,nie dość,ze drogi to uzywalam go po operacji na dużą biznę i nic nie dalo,ale dalo wyrzucenie pieniędzy.Wiem,że aloes to stary leczniczy sposób i napewno pomaga.Ja używam krem glcerynowy i jast dobry.

tyna
14-02-2008, 19:34
Założyłam wątek o niekonwencjonalnych sposobach na urodę - ze sklepu oraz z domowych składników. Wątek inspirowany buszowaniem po sklepach kosmetycznych. W jednym z internetowych sklepów trafiłam na ziemniaczany krem do rąk (pielęgnacja dłoni) i krem ze śluzu ślimaka (m.in na blizny i ujędrnienie skóry).
Początkowo mnie odepchnęło od takich propozycji pielęgnacji urody.
Ale może ktoś już ma za sobą tego typu eksperymenty i może się podzielić doświadczeniem?

Dzwoneczku jeżeli mogę coś doradzić odnośnie pielęgnacji popękanych dłoni, to z tego co wiem ,najlepszy jest sok z cytryny,należy go wcierać w dłonie i będzie widoczna poprawa.

Bianka
15-02-2008, 11:38
Kiedyś wcierano w popękane ręce zwykłą glicerynę. Na noc, oczywiście. Też b.szybko pomagało.

dzwoneczek
21-02-2008, 14:04
Pozwolę sobie zbiorowo odpowiedzieć:

Bogna, tyna, jakaż intuicja! Dziękuję za poradę. Muszę odgrzebać gdzieś mój zapomniany krochmal.


inka-ni: no widzisz, u Ciebie niewypał, a ostatnio okazało się, że moja dawno niewidziana znajoma regularnie smaruje sobie ślimakiem zmarszczki i sobie go chwali.

Ale wracając do wątku - kosmetyki oparte na naturalnych składnikach stały się ostatnio modne. Tylko dlaczego powrót do prostych składników, ale w postaci kremu, musi być najczęściej drogi?

Pozdrawiam!

bogda
21-02-2008, 14:10
Dzwoneczku...bo to jest biznes, trzeba ruszyć głową żeby proste składniki wpakować do jakiegoś kremu, dać odpowiednią nazwę, rozreklamować...i interes się kręci. A ci co ich na to nie stać muszą zadowolić się tylko naturalnymi składnikami bez oprawy, ale najważniejsze jest to żeby pomogło, a że nie jest w pięknym słoiczku to już bez znaczenia...Pozdrawiam :)

dzwoneczek
27-02-2008, 14:52
Bogna, myślę, że tego typu produkty, proste, naturalne, ale w efektownych opakowaniach, trafiają najczęściej do osób mieszkających w mieście. Bo gdzie tam szukać np pokrzywy do płukania włosów?
Ostatnio poczytałam sobie, że mieszkając na wsi można zrobić niezły interes na zbieraniu i suszeniu ziół. Tylko najpierw trzeba znaleźć tę prawdziwą wieś..

Pani Slowikowa
27-02-2008, 15:02
Bogna, myślę, że tego typu produkty, proste, naturalne, ale w efektownych opakowaniach, trafiają najczęściej do osób mieszkających w mieście. Bo gdzie tam szukać np pokrzywy do płukania włosów?
Ostatnio poczytałam sobie, że mieszkając na wsi można zrobić niezły interes na zbieraniu i suszeniu ziół. Tylko najpierw trzeba znaleźć tę prawdziwą wieś..

jeszcze ze ta wies musi byc w gorach gdzie jest nieskazony teren i powietrze. Ziola musza to miec aby utrzymac swoje lecznicze wlasciwosci..

anga
29-02-2008, 13:02
Podaje prosty przepis na maseczkę, zaczerpnięty z kalendarza Babci Aliny z 91 r.
Maseczka z papki sporządzonej z ugotowanego ziemniaka i odrobiny mleka doskonale i szybko usuwa z twarzy zmęczenie i wygładza zmarszczki.Maseczkę rozprowadzamy na twarzy i szyi,Usuwamy, gdy ostygnie. Efekt widoczny przez kilka godzin.
Kiedyś robiłam sobie jeden dzień w tygodniu " dzień dobroci dla siebie" i wtedy były aromatyczne kąpiele, maseczki,relaks.
Dlaczego przestałam być dobra dla siebie nie potrafię powiedzieć, ale dzięki wam przypomniałam sobie o tym i muszę powrócić.

cyberbaba
29-02-2008, 20:17
Podaje prosty przepis na maseczkę, zaczerpnięty z kalendarza Babci Aliny z 91 r.
Maseczka z papki sporządzonej z ugotowanego ziemniaka i odrobiny mleka doskonale i szybko usuwa z twarzy zmęczenie i wygładza zmarszczki.Maseczkę rozprowadzamy na twarzy i szyi,Usuwamy, gdy ostygnie. Efekt widoczny przez kilka godzin.
Kiedyś robiłam sobie jeden dzień w tygodniu " dzień dobroci dla siebie" i wtedy były aromatyczne kąpiele, maseczki,relaks.
Dlaczego przestałam być dobra dla siebie nie potrafię powiedzieć, ale dzięki wam przypomniałam sobie o tym i muszę powrócić.
Proponuję inne naturalne kosmetyki (http://www.cyberbaba.pl/content/view/58/157/) z ziemniaka i nie tylko. Kiedyś je stosowałam często, ale potem wszystko inne stawało się ważniejsze. Teraz najwyższy czas wrócić do dnia "naturalnej dobroci" dla siebie. Zaczynam więc odkopywać stare przepisy.

inka-ni
29-02-2008, 21:02
myslę że maseczki powinnismy dobierac do rodzaju skóry,zwlaszcza suchej,ja do tej maseczki dla siebie dodalabym zamiast mleka- smietany,muszę spróbować.
Pozdrawiam Angę za pomysl.

dzwoneczek
17-03-2008, 10:53
A co sądzicie o ekologicznych proszkach do prania? Ktoś stosował, dobrze piorą?

Wodniczka
08-04-2008, 23:15
Ja już nie mam siły, mam kłopoty z cerą ... wiek robi swoje, ale ja już kupowałam drogie kremy dla siebie cery mieszanej, byłam u kosmetyczki , która stwierdziła, że powinam używać kremy tłuste dla siebie. Może mi coś poradzicie. Mam prawdopodobnie "trądzik różowaty" umieszczony po obu stronach nosa, Używałam kremu z serii DAX na dzień i noc. , przez okres 3 m-cy, po obu stronach nosa mam tzw tarkę.Od wczoraj zaczęłam używać próbkę kremu z serii A A.po pięć-dziesiątce.

Bianka
14-04-2008, 13:25
Wydaje mi się, że Twój "trądzik różowaty" jest wynikiem kłopotów z układem trawiennym. Żołądek Ci sie "nie wyrabia" (i nie tylko żołądek), stąd wykwity. Trzeba przede wszystkim odstawić wszelkie słodycze, potrawy kwaśne i surowe. Maseczki, kremy itd. nie leczą przecież Twojego problemu, więc szkoda na nie pieniedzy.

elizka
14-04-2008, 15:11
[QUOTE=inka-ni]Krem ze śluzu slimaka to niewypal,nie dość,ze drogi to uzywalam go po operacji na dużą biznę i nic nie dalo,ale dalo wyrzucenie pieniędzy.QUOTE]
Potwierdzam Twoją opinię o tym kremie.
Mnie pomaga olejek pichtowy,można o nim poczytać i spróbować.

Tu są nawet przepisy
http://luskiewnik.strefa.pl/acne/pichta.htm

smakokoszka
21-04-2008, 23:55
Dodam jeszcze 1 sposób za grosik--wiele lat stosowałam ;cuda: aby mieć ładna skórę na stopach.Od ubiegłego roku po każdym myciu wcieram olej parafinowy/ 200ml--2 zł/i rewelacja-- sóra miekka bez zgrubień i zadziorów.REWELACJA.Mogę znowu czuć mile pieszczot dotyk.

Tami
22-04-2008, 00:09
Co do ładnej cery i ogólnie skory, to wyglad jej zalezy przede wszystkim od tego jak dbamy o nia od wewnatrz. I np. 70% nawilzenia pochodzi od wew. a reszte czyli 30% moga nadrobic kremy.powinno sie pic dużo wody niegazowanej, ktora oczyszcza caly organizm i nawadnia. Nie wlicza sie w to herbaty, ani innych płynów(jesli chodzi o nawadnianie), przy czym jeśli pijemy duzo kawy i czarnej herbaty,to odwadniamy organizm, więc po kazdej filizance kawy(herbaty)dodatkowo szklanka wody.

BUNIA
22-04-2008, 07:46
Bardzo ciekawy watek .

smerfeta
23-04-2008, 19:05
Usunęłam brodawki i mam teraz małe,młode blizny-czy są jakieś rady na to?

iana
17-05-2008, 10:17
W aptece bez recepty kupisz "Solocoseryl zel". Po operacji lekarz mi to zalecil... i nie mam blizn.
O tym srodku przeczytasz w internecie. Polecam.

Jadwiga60
25-06-2008, 21:08
Mam na działce duzo ślimakow, i co mam się mimi smarowac. Bardzo przydało, zmiejszyc zmarszczki, forsy mało , moze ślimak pomoze

mimoza
27-06-2008, 15:40
W miejsce drogich, niesprawdzonych kremów polecam GRZYWKĘ ZAMIAST BOTOKSU - miłego dnia

Malwina
18-07-2008, 20:21
A czy Ty Mimozo przypadkiem nie byłas kiedys na wątku poetyckim, jesli tak to prosze wracaj tam szybciutko, bo pisac z samym soba lub we dwoje to średnia przyjemnosć
A grzywka zamiast botoksu -swietna

wisienka
30-07-2008, 10:10
A ja się znowu o innym ciekawym zabiegu dowiedziałam. Mianowicie masaż gorącymi kamieniami. Jeszcze tylko muszę poszukać bliższego salonu :).

Malwina
30-07-2008, 11:43
masaż kamieniami-wchodzimy w bioenergetykę, czakropterapię, promieniowanie przedmiotów i kształtów....Dla niewtajemniczonych w to zagadnienie dość mocno, proponuję daleko posuniętą ostrożnosć.

piszecie o ziemniakach- super warzywo zupełnie niedoceniane.Mąka ziemniaczana na bardzo wiele dolegliwośći skórnych(kąpiele, okłady), maka ziemniaczana przy biegunce.Ziemniak jako warzywo nietuczące jesli jest niekraszone tłuszczem.ziemniak jako maseczka.Wywar z obierek ziemniaczanych na sprawy żołądkowe i wiele innych jescze korzysci.

A dla nas - pań w wieku 18+ bardzo wazne jest nawilżanie sie od wewnątrz(picie ok 3-3,5 l niegaz wody dziennie), picie siemienia lnianego( na słuzowki, skorę) a dopiero potem uzywanie dobrego kremu nawilżajaco natłuszczajacego.Sam krem niczego na dłuższą mete, nie załatwi.No niestety-wysuszamy sie i ten proces będzie postepował, a my go możemy spowalniac jedynie i chyba o to chodzi.

wisienka
30-07-2008, 14:24
masaż kamieniami-wchodzimy w bioenergetykę, czakropterapię, promieniowanie przedmiotów i kształtów....Dla niewtajemniczonych w to zagadnienie dość mocno, proponuję daleko posuniętą ostrożnosć.

piszecie o ziemniakach- super warzywo zupełnie niedoceniane.Mąka ziemniaczana na bardzo wiele dolegliwośći skórnych(kąpiele, okłady), maka ziemniaczana przy biegunce.Ziemniak jako warzywo nietuczące jesli jest niekraszone tłuszczem.ziemniak jako maseczka.Wywar z obierek ziemniaczanych na sprawy żołądkowe i wiele innych jescze korzysci.

A dla nas - pań w wieku 18+ bardzo wazne jest nawilżanie sie od wewnątrz(picie ok 3-3,5 l niegaz wody dziennie), picie siemienia lnianego( na słuzowki, skorę) a dopiero potem uzywanie dobrego kremu nawilżajaco natłuszczajacego.Sam krem niczego na dłuższą mete, nie załatwi.No niestety-wysuszamy sie i ten proces będzie postepował, a my go możemy spowalniac jedynie i chyba o to chodzi.

Jesteś pewna, że ten masaż gorącymi kamieniami tak może działać? Słyszałam same dobre opinie o nim i salony kosmetyczne normalnie go przeprowadzają.

Malwina
30-07-2008, 14:51
ja nic nie pisze o działaniu i niczego nie jestem pewna, ja tylko chce zwrócic uwagę na wiele uwarunkowań czynnosci zwiazanych z "pracą na i z ciałem( i nie tylko)człowieka"Tak to prawda robi sie coraz częściej te zabiegi w róznych salonach, bo to przyjemne, efektowne,widowiskowe, troche kosztuje i jest stosunkowo w Polsce młodym zabiegiem, ale i masaże robi się "na pęczki"w kazdym salonie a i poza nim- wszystko jest o k. tylko od czasu do czasu gdzies tam dowiemy sie że ktoś komuś za mocno docisnął kark pozbawiając go zdrowia..Wazna bardzo rozległa wiedza tego co robi zabieg, a także jego intencje.Ale to jest moje zdanie na ten temat.

kufa86
03-08-2008, 02:53
Jesteś pewna, że ten masaż gorącymi kamieniami tak może działać? Słyszałam same dobre opinie o nim
Koniecznie gorące kamienie!!!
Z zimnymi może być jak z jedną jawnogrzesznicą.

Malwina
10-11-2008, 19:59
a ja zrobiłam w ubiegłym tygodniu maść nagietkową z moich ostatnich nagietków- jest rewelacyjna na wszystko-można dostac też w aptekach, ale nie ma porównania...

nefretete
25-11-2008, 22:55
Wodniczka - mam dla Ciebie radę jeśli chodzi o Twój trądzik.To stary rodzinny sposób,który stosowała moja mama, ja, siostra i kuzynka.Kup sobie w sklepie zielarskim herbatkę z bratka polnego.Pij ją 2 razy dziennie.Wypłukują się toksyny nagromadzone w organiźmie.Ja piłam profilaktycznie żeby nie mieć trądzika w czasie dojrzewania, a kuzynka i sąsiad w ten sposób wyleczyli trądzik różowaty.Trzymam kciuki.

nefretete
25-11-2008, 22:59
Jeśli chodzi o pozbycie się blizn to kiedyś dawno temu smarowałam się maścią cebulową(do kupienia w aptece) i musze przyznać że podziałało.Tylko trochę śmierdzi, ale używałam jej na noc a rano już nie było śladu po brzydkim zapachu.

Malwina
05-10-2009, 16:44
Na worki pod oczami, zacienienia...

w woreczkach od lodu zamrozić wodę, codziennie rano masowac kostkami lodu twarz i pod oczami...ja dodatkowo robię napar z rumianku, albo nagietka i ten napar zamrażam i takimi kostkami masuję.....nie zaszkodzi spróbowac...

hanna.mazury
05-11-2009, 16:30
Często na zmęczone po długim czytaniu lub siedzeniu przed monitorem komputera bądź telewizora stosuję wieczorny okład z zielonych ogórków. Działa bardzo kojąco...

Damian17
07-01-2010, 10:18
A ja chciałem zapytać co myślicie o świecowaniu uszu?

Damian17
07-01-2010, 10:22
Cera skóra paznokcie zależą od diety i tego jak żyjemy,stres,niewyspanie ,palenie.Ja każdego dnia rano pije naczczo miarke alveo swietnie działa na wątrobe,jelita,nawet na zatoki,dodaje energi a co najważniesze jest z naturalnych składników w formie płynu bardzo dobrze się wchłania.

Czasami...
29-01-2010, 21:18
Osobiście nie wierzę w jakieś "czary mary" w postaci bioenergoterapii, świecowania itp. Bez takich dodatków i za tańsze pieniądze można się zrelaksować przy najzwyczajniejszym masażu klasycznym. No, czasem warto dodać jeszcze trochę aromaterapii żeby dookoła ładnie pachniało :) Moja mama regularnie korzysta z takich masaży (dzięki temu mniej ją boli kark), a ja czasem też się decyduje na taka małą chwilę relaksu :) Polecam! A do listy naturalnych kosmetyków dorzucę maseczkę: składniki - 1/4 szklanki piwa i jajko. Składniki trzeba połączyć i położyć na umyte włosy. Po 15 minutach zmyć. Tanie, proste i skuteczne!

ditta hop
12-03-2010, 21:16
Radzę zapoznać się z żyworódką, jest to roślina lecznicza, kiedyś praktycznie była w każdym domu.

http://www.sklep.kuzdrowiu.pl/dermesa-zyworodka-pierzasta-kalanchoe-p-33.html

destiny
01-04-2010, 16:44
Hmm...może ktoś potrzebuje, chętnie oddam gratisowo
preparat w sprayu Dercos Aminexil Energy.
Warunek: pan musi być łysy conajmniej...80 %
Wiem, że to krępujące, więc proszę o PW - dyskrecja zapewniona. Oferta ważna tylko dzisiaj.

Malwina
01-04-2010, 18:10
Damian 17..zapraszam na mój wątek Gabinet naturalnych metod wspomagania zdrowia....post 70 na temat świecowania uszu...robię je, a takze masaze w ramach moich zawodowych zainteresowań od 1996 roku

Jadwiga B.
06-06-2010, 17:09
Ja po praniu ręcznym mam bardzo ładne dłonie i paznokcie.

Mariannam
24-06-2010, 17:50
Super wątek szkoda że małe zainteresowanie.
Masaż klasyczny jest cudem i samo zdrowie.Nie ma lepszej rzeczy jak ludzka dłoń.Co do maseczek teraz są truskawki jeżeli nie jesteś uczulona spróbuj zmiksowana truskawka wybiela,można podgrzać bo taka zimna papka jest nie miła.Można do truskawki dodać serka smietankę zawsze jedendodatek.Gdyby było zbyt płynne mąkę ziemniaczaną

Malwina
24-06-2010, 19:04
jeśli chodzi o masaż ..masz racje nie ma jak miękka ludzka dłoń....wcierająca to co nam potrzebne, lub łagodząca ból...

Mariannam
25-06-2010, 07:44
Szkoda że ręczny klasyczny masaż jest też dosyć drogi.
Mam zamiar kupić sobie jakiś mechaniczny na rączce bo plecki bolą .
Macie jakieś doświadczenia polecacie coś?

Malwina
25-06-2010, 13:11
wszystko inne nie zastąpi rąk...są maty masujące(dość drogie),wałki na rączkach(ale musisz machać nie będąc sama rozluźnioną, a to warunek dobrego efektu masażu- masażysta Cie masuje, aby rozlużnić mięśnie udrozniając w ten sposób drogi nerwowe, krwionosne, które przenoszą impulsy,dotleniają, przepychają krew dalej)
Kiedy mnie bolą plecy kładę sie na podłodze na brzuchu i ćwiczę unoszenie na rękach klatki piersiowej, kolejno rąk, nóg...parę razy spokojnie , powoli i ból ustepuje, bo w ten sposób rozlużniamy spiete przez postawę codzienną (zgarbioną) mięśnie okołokręgosłupowe....no tzreba sobie radzić....

Mariannam
25-06-2010, 16:32
Powiem ze jestem leń nie lubię gimnastyki.
Ostatnio chodziłam,:D na 8 dzień ledwo dyszałam i więcej nie poszłam.

Uka
25-06-2010, 16:40
Ja sprawiłam sobie łóżko Ceragem.(to nie reklama!)
Wieczorami po całym dniu pracy na działce,kładę się i samo masuje i plecy i brzuch.Jedyny minus tego urządzenia,to dużo kosztuje. Ale masaże ręczne też nie należą do tanich...;)

Mariannam
25-06-2010, 18:37
Pierwszy raz słyszę ,widziałam fotel i korzystałam.
Może zdjęcie wstawisz albo linka do obejrzenia ustrojstwa.Może jednak warto wydać kasę na zdrowie.W sumie tylko zdrowie się liczy.:D

Malwina
10-08-2010, 16:55
Proste w wykonaniu i doskonałe w działaniu kosmetyki naturalne robione przez nas samych.
Ziołowy krem oczyszczający na bazie lanoliny(dostepna w aptece), lub masła roślinnego z użyciem ziół takich jak:kwiat lipy, kwiat bzu czarnego,liść krwiściągu,liść rozmarynu, liść szłwi-generalnie nie poleca sie rumianku, gdyż bywa dla niektórych uczulający

rozpuścic 4 łyżki masłą w naczyniu postawionym na większym gotującym się(na parze)
do roztopionego tłuszczu wsypać 3 łyżeczki ziół(świezych , lub suszu z apteki)-odstawić do naciągnięcia i ostygnięcia.
na drugi dzień masę ponownie podgrzać do uzyskania płynnosci, przecedzic przez gazę do wyparzonego naczynia(słoiczka po kremie, lub kupionego w aptece gotowego opakowania na kremy , maści)
konieczne przechowywanie w chłodzie, a ięc najlepiej w lodówce, używanie wacika, patyczka przy dozowaniu(nie wkładac palców, bo sie szybko zawartosć zepsuje)
W ten sposób mamy bardzo cenny preparat, delikatny, naturalny, bez konsekwencji...tani

Podobnie mozna robić oliwki ziołowe,lotiony do oczyszcznia, odżywiania skory,parówki ziołowe, wody ziołowe...maseczki

Uka
10-08-2010, 22:01
Pierwszy raz słyszę ,widziałam fotel i korzystałam.
Może zdjęcie wstawisz albo linka do obejrzenia ustrojstwa.Może jednak warto wydać kasę na zdrowie.W sumie tylko zdrowie się liczy.:D

Podaję linka ...
http://ceragem.pl/funkcjonowanie.html

Opcja
14-12-2010, 10:47
na tą porę roku polecam maseczki z awokado, jest on bardzo odżywczy, niweluje zmarszczki, wzmacnia kondycję skóry, i chroni ją przed mrozem

lalakosi
11-01-2011, 10:20
przekonalam sie do naturalnych maseczek wlasnej roboty i juz zadnych specyfikow nie kupuje. Totaj znajdziecie rozne fajne przepisy:
http://www.menopauza.pl/natura/naturalne_piekno/przepisy_na_naturalne_piekno.html
Osobiscie polecam ogorkowa, od razu skora staje sie wygladzona :)

Stasienko
16-01-2011, 20:58
przekonalam sie do naturalnych maseczek wlasnej roboty i juz zadnych specyfikow nie kupuje. Totaj znajdziecie rozne fajne przepisy:
http://www.menopauza.pl/natura/naturalne_piekno/przepisy_na_naturalne_piekno.html
Osobiscie polecam ogorkowa, od razu skora staje sie wygladzona :)
Facetom wypada, kleić te plastry do twarzy?
tak pomyslałem. Przepis jest, czemu nie spróbować. Każdy przeciez chce mieć buźkę jak pupcia niemowlęcia:D

Eliza2
04-02-2011, 11:53
Jestem zwolenniczką odżywiania skóry od wewnątrz. Sok z marchwi nadaje jej piękny kolor, ale trzeba uważać by nie przedawkować, bo wit. A kumulowana jest w organizmie. Nigdy nie byłam u kosmetyczki, a cerę mam ładną od zawsze.

Janczar
04-02-2011, 12:25
..... Każdy przeciez chce mieć buźkę jak pupcia niemowlęcia:D
No nie, bez przesady.
Kobiety to może i owszem, ale facet już niekoniecznie.;)

.... Nigdy nie byłam u kosmetyczki, a cerę mam ładną od zawsze.
Prosimy o fotkę.:)

Uka
04-02-2011, 16:08
Witaj Janczar -jesteś dowcipny ... nie przypuszczałam,że Cię tu spotkam,dawno Cię nie było !
Okazuje się ,że panowie podobnie jak panie dbają o swoją urodę.I chwała im za to !;)
Dziękuję lalakosi za naturalne maseczki,przy okazji poczytałam o innych ciekawych rzeczach.

Opcja
11-02-2011, 22:35
dobrze jest też myć twarz maślanką, czy jogurtem który ją oczyszcza, lub papką z płatków owsianych

SKARLETKA
02-03-2011, 16:12
Witam wszystkich serdecznie-może i ja się włączę do małej dyskusjii na temat naturalnych kosmetyków-na własnym przykładzie-proponuję dla cery suchej no i nie tylko-wydatek nie wielki a efekt murowany-wieczorem jak już masz twarz umytą -weż wacik nasącz go kilkoma kroplami oliwy z oliwek-{kup butelkę ale dobrej marki} i nasmaruj twarz i szyję,wacik zużyj do końca smarując nim dłonie-naturalne i skuteczne,od wewnątrz-stosuję: wypijam 3 łyżki dziennie naturalnego soku z aleosu zakupionego w sklepie zielarskim-pomaga na wszystko nie tylko na urodę,,,o jego właściwościach można poczytac w necie,,,

monia
02-03-2011, 16:47
4 krople cytryny,pół łyżeczki miodu naturalnego,10 kropli oliwy z oliwek wymieszać i nałożyć na twarz efekt gwarantowany

Opcja
06-03-2011, 21:54
z naturalnych metod też bardzo dobre glinki zielona, czerwona i biała, świetnie pomagają na cerę

Marynka10
11-03-2011, 10:02
Mogę wiedzieć jakich środków piorących używasz?

Maja69
17-05-2012, 11:05
ja od dawna stosuje rozne wlasne metody, krochmal jest super, ale jest jedna "masko -balsam" ktory stosuje raz wtygodniu do ciaa i wlosow, kupuje wysylkowo http://www.estien.pl/index.php
olej- maslo kokosowe 2 lyzki mieszam z olejem arganowym 10 kropli i kolagenem i kwasem hialuronowym
robie peeling korundem (lyzeczka korundu 2 lyzczeczki smietany) po splukaniu korundu smaruje i wklepuje w skore, (bardzo dobra maseczka do wlosow).
wchlania sie blyskawicznie, na wlosach trzymamy ok pol godziny i zmywamy , do plukania poecam dodac ekstakt do wlosow na pol szklanki wody 10 kropli ekstaktu, lub wyplukac herbata ze skrzypu polnego.
czasem robie sobie na stopy i rce zabieg z parfina kupilam pol roku temu i jest nie dowyczerpania, bo zdejmuje kruszac ja z powrotem do garnuszka, aze maja polska to nie mam zadnych uczulen:)

Mariannam
17-05-2012, 19:28
Dawno nie zaglądałam Witam Panie.
Nie znam firmy zawsze kupuje w sklepach drogeriach polskich.
Troszkę powiem boję sie nieznanych specyfików.

Maja69
22-05-2012, 13:21
wlasne kosmetyki i maeczki stosuje od jakiegos czassu
moim zdaniem sa duzo lepsze niz gotowe, bo swieze, oproczz tego jest teraz ddostepnych tyle surowcow kosmetycznych, ze mozemy zastosowac to co potrzebujemy i bez konserwantow np kupiłam w opakowaniach 30ml
Kolagen z elastyną ,jest moim zdaniem super, dodaje do zwyklego kremu wraz kwasem hialuronowym i efekty widzialam po 2 tyg, ostatnio kupilam tez olej arganowy, i codziennie po zastosowaniu kolagenu i kwasu hialuronowego (stosuje tez bezposrednio) wklepuje olejek , uwazam ze warto, kupilam wysylkowo http://www.estien.pl/kolagen-elastyna-p-132.html
zreszta zrobilam wieksze zakupy to dostalam jesczze 2 gratisy korund do mikrodermabracji i maseczke pod oczy

Mariannam
22-05-2012, 19:31
Reklamujesz.

MARYLCIA 54
22-05-2012, 20:56
WITAM CIEPLUTKO

Spodobał mi się i to bardzo ten wątek. Wszystkie posty od początku przeczytałam. Jestem zainteresowana niekonwencjonalnymi sposobami na poprawienie urody w naturalny sposób.
Wydaję mnóstwo pieniędzy na kremy ( większość kupuję w aptekach) np. EUCERIN ( dzień, noc, pod oczy) i około 400 zł ubywa z kieszeni. Obecnie przeszłam na troszkę tańsze wynalazki - DERMIKA GOLD 24, które mają drobinki złota.
Po dokładnym przeczytaniu podanego linku przez Maję - doszłam do wniosku, że można dbać o siebie w sposób o wiele tańszy.
Pozostałe linki też podają konkrety z, których można korzystać.
Dziękuję lalakosi i skarletce za podpowiedzi :)
Pozdrawiam wszystkich bardzo serdecznie.

Vitamarket_pl
27-06-2012, 08:40
Tradycyjne kosmetyki produkowane w warunkach domowych z użyciem naturalnych składników roślinnych z pewnością nie przyniosą żądnych szkód, wręcz przeciwnie. W sklepach dostępne są także półprodukty, z których można samemu przygotowywać bardziej profesjonalne specyfiki poprawiające urodę.

Sygin
06-07-2012, 16:28
Ja słyszałam o czyms takim jak urynokosmetyka. Ponoc mocz dobrze działa na włosy. Nie wiem, nie próbowałam i jakoś nie wydaje mi się że spróbuję. Nie trafia to do mnie. Wole na przykład naturalne szmpony, olejki i sole do kąpieli. Sama jedynie robię sobie peelingi na przykład z kawy i żelu do mycia. Polecam.

hania65
22-08-2012, 11:33
Witam,
ja osobiście prawie nie stosuję kosmetyków ze sklepu bo większość z nich mnie uczula. Nawet te hipoalergiczne. Nie wiem dlaczego tak jest, chyba po prostu mam zbyt wrażliwą cerę. Z tego powodu przerzuciłam się na domową pielęgnację. Jakiś czas temu na stronie Avonu znalazłam interesujący artykuł o przepisach na toniki do twarzy. http://www.katalogavon.pl/byc-piekna/cera/tonik-do-twarzy-jak-zrobic Na razie wypróbowałam tylko tonik różany, ale moim zdaniem są dużo lepsze od tych ze sklepu, przede wszystkim w 100% naturalne. Wiem co nakładam na buzię, zwłaszcza, że mam skłonności do podrażnień. Czy któraś z was stosuje takie toniki? Chciałabym poznać opinie

teraska
12-12-2018, 12:28
Od jakiegoś czasu zastanawiam się nad zabiegiem botoksu na zmarszczki na czole. Czy moze ktoś miał ten zabieg? Czy jest to bolesne?

marta60
17-12-2018, 10:34
Wiadomo, że każdy z nas ma inny próg bólu, ale generalnie do zabiegu podania toksyny botulinowej nie stosuje się znieczulenia, ze względu na bardzo szybki przebieg podania, jak i niewielką bolesność. Część lekarzy na kilka sekund przed ukłuciem oziębia okolicę podania lodem. Ja tego nie miałam, dostałam możliwośc kremu znieczulającego aczkolwiek z tego nie skorzystałam.
Polecam zajrzeć sobie do tego artykułu
https://porady-zdrowie.pl/co-warto-wiedziec-o-botoksie/

Opisane jest tutaj co warto jest wiedzieć o botoksie. Na zmarszczki mimiczne jest to obecnie najlepszy znany sposob.

kajtek102
09-07-2019, 09:13
Dla mnie bardzo ciekawym rozwiązaniem okazały się rzęsy jedwabne (https://magniticalashes.pl/kategoria/rzesy/rzesy-brazowe). Rzućcie okiem.

Zbigniew3332
11-07-2019, 13:22
Moim zdaniem dla każdego człowieka ten wątek jest bardzo ciekawy.Jestem tego pewny.

_________________________________
https://www.lkt.com.pl/wiatrak-na-upalne-dni/

kalina3
22-07-2019, 12:50
A macie marmurkowy roller do twarzy? To się sprawdza?

pawelkaczmar61
15-08-2019, 15:45
Myślę że ogromny problem społeczeństwa w dbaniu o urodę polega na tym, iż w większości z nas wydaje się iż kosmetyka to jest jedyny sposób na poprawienie swojej urody. Jak się jednak okazuje to dieta ma kluczowe znaczenie w tym jak wygląda nasza skóra, nasze paznokcie czy nasze włosy. Dlatego też pokarmy bogate w zdrowe tłuszcze będą o wiele lepsze niż najdroższe kosmetyki nawet z apteki. Moja żona od 6 miesięcy co drugi dzień spożywa jedno awokado i szczerze powiedziawszy zauważam u niej poprawę na skórze twarzy. A to dlatego, że jest palaczką i u takich osób zmiany widać najszybciej. Zdecydowanie poprawiły jej się włosy były suche i łamliwe a teraz wyglądają dość ładnie. Chciałbym jeszcze żeby przestała palić :) wydaje mi się także, że bardzo mało wiemy o produktach spożywczych tutaj mogę polecić bardzo ciekawe źródła na temat awokado https://marekskoczylas.pl/18-korzysci-zdrowotnych-awokado/ czy ktokolwiek z Was podejrzewał by, że awokado może poprawiać na przykład wzrok dzięki zawartości luteiny czy na przykład chronić naszą skórę przed promieniowaniem UV dzięki dużej zawartości antyoksydantów lub wątrobę dzięki zawartości glutationu? Ja o tym wcześniej nie wiedziałem.

babciairenka
22-08-2019, 14:15
Niekonwencjonalne czyli jakie?