PDA

View Full Version : Życie mnie nie oszczędzało i nie oszczędza


Iga1956
18-11-2017, 23:29
Nigdy nie miałam w życiu lekko ale jakoś to było jednak z wiekiem wydaje mi się,że jest coraz gorzej.Od 6 sierpnia nie pracuję zawodowo zakład pracy nie przedłużył mi umowy o pracę ,którą miałam na czas określony.Myślę,że związane to z moim wiekiem 61 lat i wiekiem emerytalnym nie chciał pewnie wypłacić odprawy emerytalnej . 1 września złożyłam wniosek o emeryturę a decyzji nie otrzymałam dotychczas .Jak żyć ? Wykonałam już kilkanaście telefonów do ZUS i w dalszym ciągu wniosek jest rozpatrywany taką uzyskuję odpowiedź.Nikogo nie obchodzi czy taka osoba ma środki do życia w czasie oczekiwania na upragnioną emeryturę po 43 latach pracy.Nie radzę sobie już z niczym brak opału na zimę i spanie pod trzema kołdrami ,brak środków na opłatę za prąd i wodę,brak na środki czystości a nawet na życie .Bywają dni że nie mam co jeść a jak sobie już coś kupię to zjadam od razu bo boję się,że jak rano wstanę to tego jedzenia nie będzie to jest koszmar bo jak długo można żyć z nędznych oszczędności. Nie mam na nic sił, życie z dnia na dzień komplikuje mi się coraz bardziej już nie potrafię sobie sama pomóc. Czasami zastanawiam się czy nie było by lepiej skończyć z tym wszystkim i mieć święty spokój! W rodzinie nie mam co szukać pomocy bo praktycznie jej nie mam wszyscy odsunęli się ode mnie widząc, że mam kłopoty nawet nie mam z kim porozmawiać.Jedyne co mogę zrobić to wypłakać się w poduszkę.Wstydzę się obecnej sytuacji w jakiej się znalazłam, wstydzę się mojej obecnej biedy.Mam tylko nadzieję na lepsze jutro.Pomóżcie podpowiedzieć do kogo mam się zwrócić o przyśpieszenie rozpatrzenia mojego wniosku.

eledand
19-11-2017, 11:57
Wypełnij swój profil.
Nie ma rzeczy,której by się nie rozwiązało.
Opieka społeczna pomaga,ludziom w różnych sytuacjach życiowych i Tobie pomogą.

W każdej Gminie znajduję się takie Biuro.MOPS.

danusiia
19-11-2017, 12:18
Hej! A czy pomyślałaś o pracy za granicą np.w Niemczech? Jeśli tak to zgłoś się do firm których jest full na rynku pracy. Oni nauczą cię j niemieckiego i wyślą do Niemiec,gdzie jedzeniem i spanie będzie za darmo.Jsk chcesz to zadzwoń do mnie a ja podam ci namiary. Mój nr.tel.695 109 066. Pozdrawiam i głowa do góry!!

Iga1956
19-11-2017, 12:46
Dzięki za komentarz ale to nie takie proste z tą opieką oczywiście zgłosiłam się i co się okazało,że ja na tę chwilę nie mam ubezpieczenia do czasu otrzymania decyzji a takie osoby nie są brane pod uwagę trzeba być zarejestrowanym w UP a tam mnie nie zarejestrowali bo mam prawo do emerytury i dalej błędne koło .Łatwo jest powiedzieć ale jak człowiek zacznie szukać pomocy to wiele musi przejść i w zasadzie tak szczerze to nie wiem po co ta opieka skoro ktoś znajdzie się chwilowo w trudnej sytuacji jej nie otrzyma .
Nie wiem w jakim świecie żyjemy ale taka jest rzeczywistość.

Iga1956
19-11-2017, 12:53
Dzięki myślałam o tym ale mam nadzieję,że w końcu otrzymam kiedyś tę emeryturę. Miałam propozycję tu w Polsce ale muszę zaczekać aż załatwię do końca tę emeryturę może ZUS zlituje.

eledand
19-11-2017, 13:50
Pośrednictw,zatrudniających pracowników do Niemiec jest masa.

Nikt nie pyta a tylko szukają pracowników na krótki okres a potem na dłużej.

Co ma do rzeczy, Ubezpieczenia i Twoja złożona Emerytura.

Widać że trafiłaś na jakiegoś urzędniczego gł.który nie ma zamiaru cokolwiek wytłumaczyć.

Siedzeniem w domu nic nie zrobisz,same nie przylezie.

Wygoda lub strach ,nowością Ciebie ogarnia.

Nawet,nasze MOPSY,szukają dorywczych ludzi do pomocy.

Iga1956
19-11-2017, 14:47
Widzę,że nigdy nie próbowałeś załatwiać coś w urzędach i nie wiesz co Cię tam czeka kiedy potrzebujesz pomocy brak słów.

eledand
19-11-2017, 16:23
Nie potrzebujesz się o mnie martwić bo ja znam Życie doskonale.Na wyrost.,dawałam radę w skrajnych przypadkach.
Życzę Tobie,abyś spojrzała na życie z uśmiechem a to odwdzięczy się na 100%...

babciairenka
14-02-2018, 13:19
Czasami jest naprawdę ciężko, ale to co napisała eledand, że warto z tym uśmiechem, bo wtedy naprawdę jakoś lepiej się wszystko dzieje. Może pomyśl o znalezieniu fundacji, może warto się zgłosić do organizatorów szlachetnej paczki - oni sporo pomagają innym, może akurat Tobie też pomogą?