PDA

View Full Version : mieszkanie zakładowe -Pomocy!!!!!!


sandi
19-02-2008, 00:33
WITAM SERDECZNIE

Mam ogromny problem otóż... posiadam mieszkanie zakładowe w którym mieszkam od 1978 roku i staram się wykupić je od 2 lat.

Wspomne tylko że mieszkanie jest własnością Nadwiślańskiej Spółki Węglowej.

Niestety ciągle powołują się na Ustawę 2000 r. 15 grudzień (Dz.U nr 4) " O zbywaniu mieszkań należących do przedsiębiorstw państwowych niektórych spółek z udziałem skarbu państwa".........w których oświadczają , że mogą sprzedać mieszkanie, ale nie są zobowiązani.

Prosze napisać czy oni działają zgodnie z prawem?
Przecież słysze wokoło że ludzie wykupują mieszkania zakładowe!!!

POLA
20-02-2008, 00:24
WITAM SERDECZNIE

Mam ogromny problem otóż... posiadam mieszkanie zakładowe w którym mieszkam od 1978 roku i staram się wykupić je od 2 lat.

Wspomne tylko że mieszkanie jest własnością Nadwiślańskiej Spółki Węglowej.

Niestety ciągle powołują się na Ustawę 2000 r. 15 grudzień (Dz.U nr 4) " O zbywaniu mieszkań należących do przedsiębiorstw państwowych niektórych spółek z udziałem skarbu państwa".........w których oświadczają , że mogą sprzedać mieszkanie, ale nie są zobowiązani.

Prosze napisać czy oni działają zgodnie z prawem?
Przecież słysze wokoło że ludzie wykupują mieszkania zakładowe!!!
Witaj,
przeczytaj dokładnie całą ustawę, czasem można w niej znaleźć jakiś haczyk.
Cytujesz tu jednak zastrzeżenie, że mogą, ale nie muszą i tu jest problem.
Jednak mimo wszystko namawiam do przestudiowania ustawy.

POLA
20-02-2008, 00:46
ten artykuł: http://dom.gazeta.pl/prawo/1,65588,3526087.html
Pewno niewiele da, bo w nim też mowa: o ile firma zdecyduje się na sprzedaż...
Polecam dodatek do GW "Dom", warto w razie wątpliwości do nich napisać.

Pani Slowikowa
20-02-2008, 01:15
A czy to mieszkanie ma jakas specjalnie niska cene??
Bo jezeli tak, to gdybym ja byla ta firma to wolalabym je sprzedac temu kto chce wiecej zaplacic..

sandi
20-02-2008, 15:37
Witam
dziękuje "POLA" za przesłanie linka, bardzo przydała mi się ta stronka znalazłam tam informacje :

UWAGA! Przepisy pozwalają zakładowi na sprzedaż mieszkania również na wniosek najemcy. Jeśli chcesz więc wykupić swój lokal, a twoja firma nie przesłała ci jeszcze zawiadomienia o wykupie, złóż w administracji lokali odpowiednie pismo.......


.. o to mi właśnie chodziło, napewno do nich napisze!!!!!!!!!!!!
Wg. prawa wiem że moge wykupić mieszkanie, a oni mi nie chcą sprzedać powołując się na jakąs nieważną Ustawe....

Do Pani

sandi
20-02-2008, 15:43
do Pani Słowikowa:

Mieszkanie jest z Kopalni, przejęła je jakaś Nadwiślańska Spółka Węglowa i nie chcą nikomu sprzedać z mojej miejscowości , nie tylko mnie!!!!!!

Chociaż znalazło się kilku takich co wykupili już w tamtym roku (zapewne mieli dobre znajomośći )

Aha i mieszkanie jest w cenie rynkowej nie ma żadnych niskich cen. Pozdrawiam

Pani Slowikowa
20-02-2008, 15:52
do Pani Słowikowa:

Mieszkanie jest z Kopalni, przejęła je jakaś Nadwiślańska Spółka Węglowa i nie chcą nikomu sprzedać z mojej miejscowości , nie tylko mnie!!!!!!

Chociaż znalazło się kilku takich co wykupili już w tamtym roku (zapewne mieli dobre znajomośći )

Aha i mieszkanie jest w cenie rynkowej nie ma żadnych niskich cen. Pozdrawiam

Rozumiem i podzielam twoja frustracje.. Malo to, zaczynam podejzewac dlaczego ta spolka nie chce sprzedac ci mieszkania..
ALE...
nie rozumiem tez prawa, ktore NAKAZUJE sprzedanie komus mieszkania..??:confused:
Wczuj sie w sytuacje tej spolki..
Dziwne to wszystko jak diabli..
Ja na twoim miejscu staralabym sie kupic mieszkanie ... ktore jest na sprzedarz..:rolleyes: