PDA

View Full Version : Wpisy wnuczka na portalu


Ela_Gdynia
04-04-2018, 17:25
Jestem babcią 20-letniego wnuczka i zdarza się że korzystamy z jednego komputera. Dziś, chcąc jak co dzień sprawdzić pogodę i wiadomości, włączyłam przeglądarkę i natknęłam się na jego profil w serwisie społecznościowym. Do teraz nie mogę się otrząsnąć z jednej z wiadomości którą o mnie napisał:

Ale mnie wkurwiliście.

Zawsze gniję z ***** smakoszy babcinego jedzenia co plują na każdą sieciówkę jedzeniową.

Ja pierdolę, można mieć swoje preferencje, ale gnije z cyrku jaki odpierdalacie chwaląc pod niebiosa te babcine wyroby. Przecież to synonim potraw z sierścią kota, bo żal sierściucha z blatu przegonić. Jedzenie zrobione z przeterminowanych składników, bo nieważne że składniki były po dacie już w sklepie, ważne że z promocji. No a nawet jakby chciała sprawdzić datę przydatności to i tak jej niedowidzi bo ostatni raz u okulisty była jeszcze za gierka. Do tego ta dojebana ilość przypraw, a szczególnie soli. Zupełnie jakby na jej języku było mniej aktywnych kubków smakowych niż różowych pasków na wykopie. A wszystko tłuste jak tylko się da. Taka mizeria na przykład. Wiecie ile kalori ma ogórek? 16 kcal na 100 gram. Brzmi zdrowo i odchudzająco? No to jeb, dodaje do tego śmietanę, oczywiście 18% ale jakby mogła to i 30% dodała. No i obowiązkowo sól. No ja rozumiem że podczas wojny trzeba było jeść tłusto, ale na boga wojna skończyła się 70 lat temu. Czy to ta słynna demencja starcza?

A teraz dla kontrastu: Jak bułka leży na opiekaczu pół godziny to ląduje w śmietniku, a wasza babka będzie odgrzewała te same kotlety 5 dni pod rząd, aż ***** olej wyparuje z patelni xD, super zdrowe produkty xD

inb4 prezes mcdonalds polska

do teraz mam łzy w oczach i jestem tak roztrzesiona ze nie wiem co z tym zrobić.:'( :'(

eledand
04-04-2018, 18:28
Witaj..
Przemyślę ten dzisiejszy Twój Post i dopiszę parę slow.Coś nie idzie to pisanie dzisiaj...Muszę Tobie napisać coś,abyś nie bya smutna.

Wnuczek smaowany od dolu do gory miodem....:* :*

eledand
04-04-2018, 20:46
Nie mam zamiaru Ciebie smucić ,dawałaś "Wnuckowi" wszystko,nieba uchylałaś.Przeczytałaś text.Nie przyznawaj się do tego że czytałaś jego Post.Sama tylko możesz,przemyśleć traktowanie nas "Starych" niedołężnych,ślepych i tak dalej.\

Dawałaś pieniądze na każde zachcianki,wypasione Tablety i Smartfony,swego czasu były jak najzwyklejsze Komórki.
Tak się zmienił świat i ludzkie myślenie.Wszędzie Przekleństwa i obelgi.To boli.

Jedynie,siądż w kąciku i przemyśl co dalej bo życie pójdzie dalej i to w jeszcze większym biegu.

Pozostaje Tobie,jedynie tego Wnusia obserwować z boku i wysupłać co jeszcze wynajdzie,aby dokuczyć Tobie więcej.Słownie... na Portalach.bo nie zdaje sobie sprawy że możesz to czytać...
Może coś w nim pęknie,albo to złudne marzenie pozostanie.
Koleżanki tutaj napiszą,parę słów,abyś tak nie cierpiała.Pozdrawiam miło..

frasag
04-04-2018, 22:31
Smutny ten wpis Twojego wnuczka, bardzo smutny:headbang: :'(
Ale dobrze by było przeczytać cały kontekst jego wypowiedzi. Bo mnie to się kojarzy tak, że tam może była jakaś dyskusja o wyższości babcinego jedzenia nad tym z "Donalda" i wnuczek napisał swoje zdanie. Oczywiście zrobił to w sposób bardzo brzydki, ale nie jestem pewny czy wszystkie jego słowa dotyczą Ciebie. W żadnym wypadku nie chcę usprawiedliwiać tego młodzieńca, ale sprawa była by bardziej jasna gdybyśmy mieli więcej treści- czy na pewno pisał o Tobie, czy może tak ogólnie. (Zastanawia mnie wpis:"wasza babka").
Pozdrawiam Cię{}

Bess
05-04-2018, 00:14
Jestem babcią 20-letniego wnuczka i zdarza się że korzystamy z jednego komputera. Dziś, chcąc jak co dzień sprawdzić pogodę i wiadomości, włączyłam przeglądarkę i natknęłam się na jego profil w serwisie społecznościowym. Do teraz nie mogę się otrząsnąć z jednej z wiadomości którą o mnie napisał:do teraz mam łzy w oczach i jestem tak roztrzesiona ze nie wiem co z tym zrobić.:'( :'(
Ela; Po pierwsze- nie czytać żadnych wpisów na portalach ludzi młodych.Ich/i nie tylko ich/ język jest tak wulgarny,że rzeczywiście można się załamać.
Nie wiemy jakie masz z wnuczkiem relacje,pracuje czy uczy się i jest na Twoim utrzymaniu itp.
To co przeczytałaś,jak sugeruje Frasag,niekoniecznie może dotyczyć Ciebie,ale warto się zastanowić nad dalszymi relacjami i ustalić zasady .W końcu to już dorosły człowiek i jakieś obowiązki na nim powinny spoczywać.
Pozdrawiam i głowa do góry.

kazio
05-04-2018, 12:58
Uśmiałem się przez łzy. Szok i niedowierzanie. Zastanawiam się, czy to napewno Twój wnuczek, wygląda na to, że synowa dorobiła sobie takie coś na boku. Wspólczuję.

ciotka Klotka
06-04-2018, 09:58
przeczytałam i ja wpis wnuczka i....mina mi zrzedła, niestety.
Poszłabym jednak, tokiem myślenia Frasag'a, że to może nie dotyczy Ciebie a ogólnie naszego pokolenia czy grupy ludzi z naszego pokolenia.
Smutne.
Ja na Twoim miejscu, nie przyznałabym się, że czytałam ten wpis. Jednak obserwowałabym z boku wnuczka no i oczywiście zweryfikowała postępowanie wobec niego. Zapewne, jak ktoś napisał wcześniej, wnuczek był "miodem smarowany".
Wiem, że to Ciebie boli, ale w myśl mojej zasady "coś jest po coś" wiec może dobrze, że wpadł Ci do przeczytania ten wpis.
Trzymaj się, głowa do góry. Pozdrawiam serdecznie{}

cha_ga
07-04-2018, 19:13
Przykre, ze tak postrzegają nas młodzi...ja bym jednak nie wytrzymała i porozmawiałabym z wnukiem nawet kosztem chwilowego /chyba/ ochłodzenia stosunków. Jeśli nie ustalimy pewnych granic nie doczekamy się szacunku, a na to, ze młody sam zmieni myslenie nie liczyłabym...A najważniejsze nie przejmuj się Elu.

Dancia54
07-04-2018, 22:37
A ja chyba udałabym , że nie widzę tego wpisu ale pewnie w końcu ,,wybuchłabym'' bo siedziałoby to we mnie jak jakaś zadra . Przede wszystkim porozmawiałabym z rodzicami chłopaka .... choć to zależy od danej sytuacji .
Elu współczuję jeśli faktycznie tak pisał Twój wnuk ale to Ty znasz lepiej swoją rodzinę i pewnie wiesz czego należy się spodziewać.... Może wystarczy zwykła rozmowa....
W każdym bądź razie głowa do góry i pomyślnego zakończenia tego incydentu {} :* , pozdrawiam .

Anielka
08-04-2018, 15:33
Powiem tak.
Nie przejmowałabym się tak bardzo,bo znasz najlepiej swojego wnuka.Ale z drugiej strony młodzi ludzie w grupie/na portalu społecznościowym/czasami chcą "zabłysnąć" i mówią/piszą/co im ślina na język naniesie.
Na przyszłość jednak polecam ,nie czytać .Po co Ci to.
Miałam z synem jeden komputer,każdy miał swoje konto zahasłowane.Ale zdarzyło się czasami,ze któreś z nas się nie wylogowało.Do głowy mi nie przyszło zajrzeć na jego konto.Tak jak nigdy nie zajrzałam do jego korespondencji,pamiętnika.Nie wyobrażam sobie,żeby to zrobić.Choćby dlatego,żeby się niepotrzebnie nie denerwować.Teraz mam swojego laptka,mieszkam sama,nie mam hasła.Syn czasami korzysta u mnie ze swojego konta,choć to w dzisiejszych czasach zdarza się rzadko,bo w zasadzie wszystko ma w smartfonie.
Tak,że lepiej czasami nie wchodzić,nie czytać,żyje się spokojniej.
Przykro mi ,ze natknęłaś się na taki wpis,ale mimo wszystko pomyśl,ze nie o Tobie to pisał.:*
Pozdrawiam serdecznie :)

joanakobieta
10-04-2018, 13:26
Elu, nie masz poważniejszych problemow? To , ze wnuczek zaszalał słownictwem, to, ze zapozował na luzaka, nie znaczy, ze Cię nie szanuje. Wpis nie dotyczył Ciebie!!!! Ot pozgrywał się między młodymi i tyle. Moj wnuczek opowiada mi czasem o erotyce i co? Mam się gorszyć? Jeden ma odwagę babci opowiedziec jak beznadziejna jest dziewczyna, a drugi " dorobił sobie animusz" Mój mimo takich tematów nie jest wykolejeńcem, jest normalnym sympatycznym luzakiem z wielkim zapasem humoru, i wydaje mi się, ze Twój tez!!!! Uśmiechnij sie z tego. A te panie, które widzą wielkie nieszczęście, pewno w życiu większych nie miały i oby tylko takie miały....wyimaginowane.