PDA

View Full Version : Sofa do salonu materiał czy skóra


euraka
10-04-2018, 13:52
Jakie meble macie w swoich salonach? Przyznam,że zastanawiałam sie nad sofą ze skóry ale już sama nie wiem. Znajoma mi odradzała ponieważ ponoć łatwo się niszczy.

kowdan
11-04-2018, 06:52
Jakie meble macie w swoich salonach? [QUOTE=euraka]Jakie meble macie w swoich salonach? Przyznam,że zastanawiałam sie nad sofą ze skóry ale już sama nie wiem. Znajoma mi odradzała ponieważ ponoć łatwo się niszczy.

Tempo niszczenia zależy od tego jak często i intensywnie się korzysta z mebla. Jednak faktem jest, że materiał o wiele lepeij wytrzymuje próbę czasu. Jest łatwiejszy w czyszczeniu i tak szybko sie nie wyciera. Tak wiec znajoma po części ma rację.
Jeśli szukasz narożnika to proponowałabym zajrzeć sobie tutaj ---> https://zamowmeble.pl/16-narozniki/ Może coś Ci wpadnie w sklepie w oko.

Grażka53
17-12-2018, 08:11
Jeśli chodzi o kanapy, to polecam przeczytać ten artykuł http://tekstowy.net/kanapy-dla-malych-powierzchni-kawalerek-jak-dobrac/ , jest w nim sporo ciekawych rad dotyczących wyboru tego typu mebli. Jeśli chodzi i materiał, to sporo zależy też od gustu i tego, jaką ma się koncepcję na wygląd wnętrza.

paruzel
15-01-2019, 08:01
Mam skórzaną sofę w salonie i szczerze mówiąc to był najgorszy możliwy wybór. Zimna, niewygodna, niepraktyczna, do tego jest w stylu klasycznym, czyli jest masywna i strasznie ciężka.

marian406
15-02-2019, 11:19
To kwestia upodobań tak naprawdę. Po pierwsze - nie daj nabrać się na tzw ekoskórę - to ordynarny, sztuczny i śmierdzący chińszczyzną szajs, który po paru latach użytkowania zaczyna się łuszczyć i wygląda wtedy koszmarnie. Klasyczne meble ze skóry (https://www.anmarmeble.com/) (takiej prawdziwej) mają swoje wady - trzeba o nie dbać, dla wielu są zbyt śliskie. Sam posiadam w swoim domu materiałowe i nie mogę narzekać, choć niektórym będzie przeszkadzać łapanie sierści zwierząt domowych.