PDA

View Full Version : Zatrzymaj mękę zwierząt w cyrku-podpisz petycję!


al-ka
05-03-2008, 23:55
--------------------------------------------------------------------------------

Nie pozwól by wróciła haniebna moda występów zwierzat w cyrkach-podpisz petycję:
http://www.petycje.pl/petycjePodglad.php?petycjeid=2980
Już 6 marca na antenie Polsatu pojawi się nowy show z udziałem zwierząt - Gwiezdny Cyrk. W programie na żywo, który nadawany będzie spod namiotu Cyrku Zalewski, wystąpią gwiazdy szklanego ekranu. Próbować będą swoich sił w występach cyrkowych. Formuła programu przewiduje m.in. tresurę dzikich zwierząt – lwów i tygrysów. Jak wygląda prawdziwe oblicze cyrku z udziałem zwierząt? To ból i cierpienie więzionych, przetrzymywanych i transportowanych w karygodnych warunkach zwierząt, które brutalnymi metodami zmuszane są do nienaturalnych dla nich, służalczych zachowań. Więcej na ten temat znajdziesz na stronie: http://empatia.pl/str.php?dz=4 Nie możemy dopuścić, aby chodzenie do cyrków wykorzystujących zwierzęta stało się modne!!! Zarzućmy Polsat, Endemol Polska, Krajową Radę Radiofonii i Telewizji, uczestników i jury morzem listów wyrażających nas sprzeciw wobec tego typu przedsięwzięć!
Uczestnicy:
Anna Powierza: ania@powierza.pl
Szymon Wydra: Management: management@wydra.pl
Szymon Wydra: szymon@wydra.pl
Pozostali:
Mariusz Zalejski
Grażyna Wolszczak
Marek Siudym
Piotr Pręgowski
Kamila Porczyk
Maria Góralczyk
Władysław Grzywna
Jury:
Przemysław Saleta - poprzez formularz na stronie: http://www.przemyslawsaleta.com/index.php?go=7
Maciej Pol: maciejpol@maciejpol.pl JUZ ZREZYGNOWAL Z UDZIALU
Ewa Zalewska - cyrk-zalewski@cyrk-zalewski.com.pl
Polsat:
Telewizja Polsat S.A.
ul. Ostrobramska 77
04-175 Warszawa
tel.: (48 22) 514 40 00
Dział Kontaktów z Widzami
poczta@polsat.com.pl

Endemol Polska
nowemedia@endemol.pl
info@endemol.pl
Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji
Departament Programowy
Grażyna Bączkowska - dyrektor
e-mail: baczkowska@krrit.gov.pl
Zespół Ekspercki
ze@krrit.gov.pl
Dyrektor Biura KRRiT Wojciech Nowicki
nowicki@krrit.gov.pl

Adresy e-mail do wklejenia w polu „Do": ania@powierza.pl , management@wydra.pl , szymon@wydra.pl , cyrk-zalewski@cyrk-zalewski.com.pl , poczta@polsat.com.pl , nowemedia@endemol.pl , info@endemol.pl ,baczkowska@krrit.gov.pl , ze@krrit.gov.pl , nowicki@krrit.gov.pl


>>>>>>>(tytuł,do kogo list)<<<<
Treść listu:
Jestem głęboko zaniepokojona zapowiedziami nowego telewizyjnego programu z udziałem zwierząt - "Gwiezdny Cyrk", który, jak donosi serwis www.cyrk-portal.pl, już niedługo pojawi się na antenie telewizji Polsat. Formuła programu przewiduje tresurę zwierząt, którą uważam za praktykę wysoce naganną i nieetyczną. Zmuszanie zwierząt do zachowywania się w niezgodny z ich naturą, służalczy sposób, karygodne warunki transportu i przetrzymywania zwierząt w klatkach są równoznaczne z przedmiotowym ich traktowaniem i świadczą o niskim poziomie człowieczeństwa tresującego i osób biorących udział w tej niehumanitarnej rozrywce. Ponadto, promując instrumentalny stosunek do istot żywych, cyrk z udziałem zwierząt jest głęboko demoralizujący dla dzieci, młodzieży i całego społeczeństwa. Oczywistym jest zatem, że osoby biorące udział w tworzeniu i emisji tych znaczonych tragedią wielu zwierząt, niehumanitarnych pokazów, liczyć muszą się z głęboką i stanowczą dezaprobatą ludzi wrażliwych na przejawy wyzysku i krzywdzenia słabszych.
Problem cyrków ze zwierzętami jest od kilku już lat przedmiotem publicznej debaty. Wciąż rośnie liczba przeciwników tego typu prymitywnej rozrywki kosztem zwierząt. W 2003 r. kierownictwo TVP2 odmówiło transmitowania przedstawień z wykorzystaniem tresowanych zwierząt egzotycznych. W tym samym roku Ministerstwo Edukacji Narodowej i Sportu rozesłało do wszystkich kuratoriów pismo określające reklamowanie występów cyrków ze zwierzętami na terenie przedszkoli i szkół działaniem "niepożądanym". W 2004 roku Minister Kultury odmówił objęcia patronatu nad Międzynarodowym Festiwalem Sztuki Cyrkowej w Warszawie. W tym samym czasie organizator dorocznego festiwalu, Cyrk Zalewski, posługiwał się w swoich materiałach promocyjnych fikcyjnym patronatem honorowym nie wiedzącego nic o tym prezydenta miasta Warszawy, co stanowi dowód na nieuczciwość stosowanych przez tę instytucję metod, a także jej poważne problemy z przekonaniem opinii publicznej do wartości organizowanych przez nią występów. Władze miast: Bielska-Białej i Legnicy wyraziły publicznie swój negatywny stosunek do cyrków, w których prowadzi się tresurę zwierząt. Występy dzikich zwierząt w cyrkach zakazane są w Skandynawii, ponad 150 miastach Wielkiej Brytanii, Austrii, na Węgrzech a także w niektórych miastach Australii, Nowej Zelandii, Szwajcarii, Stanów Zjednoczonych Ameryki Północnej i Kanady. Cyrki wykorzystujące zwierzęta spotykają się z nieustannie wzrastającą dezaprobatą ze strony społeczeństwa. Pikiety przeciwko ich występom odbywają się na terenie całej Polski. Fala sprzeciwu wobec tego typu nieludzkich praktyk z roku na rok przybiera na sile.
Na stronach serwisu www.cyrk-portal.pl w wiadomości dotyczącej mającej niebawem nadejść emisji "Gwiezdnego Cyrku", można przeczytać, że program będzie miał za zadanie udowodnić. że "cyrk to Sztuka przez duże S". Tymczasem zapowiedzi tresury zwierząt świadczą raczej o tym, że cyrk w wydaniu Polsatu i państwa Zalewskich, to nic innego jak tylko zbrodnia przez duże Z. Żadna sztuka nie może karmić się czyjąkolwiek krzywdą. Tymczasem prawdziwym obliczem cyrku z udziałem zwierząt jest strach, ból i cierpienie upokorzonych zwierząt skrywane pod maską makijażu i głośnej cyrkowej muzyki. Zwierzę nie jest zabawką, zwierzę nie jest rzeczą. Cyrk z udziałem zwierząt nie bawi lecz zasmuca i przeraża, budzi refleksję nad nieczułością ludzkich sumień i brutalnością nikomu nie potrzebnych praktyk.To skandaliczna rozrywka-nie godna cywilizowanych ludzi.Takie traktowanie zwierząt to przejaw bezmyslności ,prostactwa i skrajnego prymitywizmu.
Czuję się głęboko zażenowana planami emisji "Gwiezdnego Cyrku" na antenie telewizji Polsat. Nie zamierzam oglądać tego pełnego brutalności programu i przekonam do tego również wszystkie znane mi osoby. Cyrk - tak, ale BEZ ZWIERZĄT. Dość okrucieństwa!
(......)podpis
Mozesz to zatrzymać.Pamietaj,zło wygrywa wszędzie tam gdzie dobrzy ludzie nic nie robią.Pozdrawiam,Alina
_________________

Lila
06-03-2008, 01:30
Podpisuję ..

Wilhelmina
06-03-2008, 09:21
Podpisałam, podlegam teraz weryfikacji.

Jestem zdziwiona, że w naszym klubie tak mało osób jest zainteresowanych losem zwierząt. No tak...to ślicznie wygląda jak piszemy o naszych " zwierząteczkach ", i wielkiej do nich miłości, ale już nakarmić bezdomne, albo stanąć w obronie to wymaga przecież myślenia i wysiłku.

Basia.
06-03-2008, 09:27
Podpisałam, guzik to da ale podpisałam. :D

Wilhelmina
06-03-2008, 09:34
Widzisz Basiu, żeby były efekty, to trzeba wielu ludzi i zacięcia w dążeniu, a tu nawet złożenie podpisu powoduje ogromny wysiłek. Albo...lubimy i zgadzamy się z udręką zwierząt.
Nie wiem czy coś da, pewno masz rację, ale gdyby nie było zgody wśród większości społeczeństwa, gdyby ludzie odmawiali oglądania tego typu widowisk, pewno przestano by tworzyć następne tego typu produkcje.

Anielka
06-03-2008, 09:58
Podpisalam.pozdrawiam.

Sunshine
06-03-2008, 10:04
Oczywiście podpisałam petycję.

I podpisałabym jeszcze tysiąc razy gdyby mogło to pomóc.
Nigdy nie chodziłam do cyrku,nawet kiedy moje dziecko było małe,
z tego własnie powodu.
I jemu też wpoiłam tę zasadę,przestrzega jej bardzo,swojej córeczki też nie prowadzi do cyrku gdzie występują zwierzęta.

POLA
06-03-2008, 10:21
ale najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem wydaje się być ignorowanie takich widowisk: jeśli nie będzie chętnych, nie będzie cyrku i tu Sunshine ma 100% racji.
W cyrku byłam raz w życiu, jako dziecko, ze szkołą, i koniec, mojej dziatwie też wytłumaczyłam, dlaczego omijam tę "instytucję" szerokim łukiem. Dziatwa przyznała rację i omija:)

Taki sam stosunek mam do ogrodów zoologicznych, też je ignoruję i zamknęłabym, gdyby to ode mnie zależało,ale nie zależy.

Sunshine
06-03-2008, 10:25
Taki sam stosunek mam do ogrodów zoologicznych, też je ignoruję i zamknęłabym, gdyby to ode mnie zależało,ale nie zależy.

myślę i czynię, dokładnie tak samo:)

Alsko
06-03-2008, 10:31
Niewiele pomoże, ale mam nadzieję, że stracą kilku aktorów chcących dorobić.

Ignorować, nie oglądać.... Hm... To właśnie robią ci podpisujący protest.
Przekonywać należy tych innych.

POLA
06-03-2008, 10:32
myślę i czynię, dokładnie tak samo:)
nas trochę więcej, ale ciągle za mało i trudno trafić do reszty:mad: , może kiedyś...

Alsko
06-03-2008, 10:41
Ratunku! Nie znam angielskiego! Po wysyłce dostałam cosik bełkotliwego od Mailer Daemon. Nie mam Pawła pod ręką...

tar-ninka
06-03-2008, 11:46
Też podpisałam .
Od lat nie chodze do cyrku .Jest to moj protest przeciwko tresurze i wystepom zwierzat.
Chętnie bym na arenie "potresowała" batem i prętem z prądem pana tresera .
Ciekawam czy by tak pięknie skakał.

bogda
06-03-2008, 12:08
Podpisałam i wysłałam, oczekuję na weryfikację...
Mam nadzieję, że to coś da, pożyjemy ...zobaczymy...

Lila
06-03-2008, 12:10
Moja weryfikacja była po polsku..

Może to i nic nie da,ale czasami mniejszość może pokonać większość..Może nasze podpisy będą dla kogoś atutem przetargowym w walce o zwierzaki..

Podpisujcie,proszę...

emka46
06-03-2008, 13:56
Jestem w trakcie weryfikacji.

bogda
06-03-2008, 14:32
Moja weryfikacja też była po polsku....:)

sosna
06-03-2008, 16:50
podpisałam

senior A.P.
03-04-2008, 16:43
Wy tu o zwierzetach a w polskim wiezieniu zaglodzono czlowieka (Rumuna), o czym to swiadczy ?
Co na to lekarze i psycholodzy,socjolodzy i inni zwykli obywatele ?

Basia.
03-04-2008, 16:50
Wy tu o zwierzetach a w polskim wiezieniu zaglodzono czlowieka (Rumuna), o czym to swiadczy ?
Co na to lekarze i psycholodzy,socjolodzy i inni zwykli obywatele ?
świaczy to o bezduszności urzędników i lekarzy, pamiętajmy jednak że ten facet dostał się do więzienia bo popełnil przestępstwo czyli znalazł się w więzieniu na własne życzenie. W przeciwieństwie do zwierząt człowiek jest "kowalem swojego życia". Zwierzęta są zdane na łaskę i niełaskę człowieka i w "więzieniu" znalazły się z powodu jego kaprysu. Więzień Rumun sam sobie zgotował taki los, nikt mu nie kazał kraść a potem głodować. Osobiście wolę zwierzęta niż niektórych ludzi.:D

tadeusz50
03-04-2008, 17:29
Basiu jeśli uważasz, że za kradzież należy się śmierć, to co z tymi przestępcami którzy zamordowali, zgwałcili, porwali. Gdzie były służby więzienne, to nie powinno się zdarzyc w Polsce w XXI wieku

senior A.P.
03-04-2008, 17:29
Psa nalezy zabic ,bo pogryzl czlowieka ?

X Barbara
03-04-2008, 17:35
Podpisałam, guzik to da ale podpisałam. :D
Przeciw złu zawsze treba protestować.Nie mozna mijać krzywdzonych obojętnie
Ci,ktorzy krzywdzą muszą wiedzieć,że nie beda bezkarni.Bezkarność rodzi coraz większą fale przzestępstw.Nie pozwólmy nikogo krzywdzić.

X Barbara
03-04-2008, 17:41
Psa nalezy zabic ,bo pogryzl czlowieka ?
Pies nie atakuje bez powodu.Zawsze winien jest człowiek,jego brak wyobrażni,agresja, lekkomyślnosc okrucienstwo wobec zwierzęcia.

Basia.
03-04-2008, 17:50
Basiu jeśli uważasz, że za kradzież należy się śmierć, to co z tymi przestępcami którzy zamordowali, zgwałcili, porwali. Gdzie były służby więzienne, to nie powinno się zdarzyc w Polsce w XXI wieku
tak nie napisałam, napisałam o bezdusznosci urzędników. Moim zdaniem powinni ponieść surową karę, zwyciężyły procedury i bezdusznośc. Przyznasz jednak, że człowiek jest "kowalem swojego losu"?

Basia.
03-04-2008, 17:54
Pies nie atakuje bez powodu.Zawsze winien jest człowiek,jego brak wyobrażni,agresja, lekkomyślnosc okrucienstwo wobec zwierzęcia.
podpisuję się pod zacytowanym wątkiem autorstwa XBarbary /jak mnie nie popędzi/. ZAWSZE WINIEN JEST CZŁOWIEK.

senior A.P.
03-04-2008, 18:02
Gdy wznieca agresje u zwierzecia !

bola
03-04-2008, 18:26
Ja też nie chodzę do cyrku, ale w niekyórych ,,domach,, zwierzęta również są dręczone. Mam jedno takie odebrane.

Basia.
03-04-2008, 22:23
Gdy wznieca agresje u zwierzecia !
gdy wznieca agresję u zwierzęcia, pastwi się nad nim fizycznie i psychicznie. ZAWSZE WINIEN JEST CZŁOWIEK.

bogda
03-04-2008, 23:00
Bola...masz rację, niejednokrotnie właściciele znęcają się nad swoim zwierzętami, bo wiedzą, że one nie pójdą nigdzie na skargę, a ponieważ nie mogą znęcać się nad silniejszymi wyżywają się na zwierzętach...

Basia.
04-04-2008, 03:42
Bola...masz rację, niejednokrotnie właściciele znęcają się nad swoim zwierzętami, bo wiedzą, że one nie pójdą nigdzie na skargę, a ponieważ nie mogą znęcać się nad silniejszymi wyżywają się na zwierzętach...
nogi bym powyrywała :mad: pastwienie się nad bezbronną i całkowicie zależną od człowieka istotą to jest dno wklęsłe.

senior A.P.
04-04-2008, 15:14
Przeciez ludzie nie tylko sie nad zwierzetami znecaja ale takze nad ludzmi i to poprzez tortury ,ktore zwierzeta nie wyobrazaja sobie.