PDA

View Full Version : Religia, polityka filozofia - przeniesione z wątku "Ateista..."


Strony : [1] 2 3 4 5

maja59.
18-05-2018, 11:05
Mam pytanie, kto jest w Polsce nękany ze względu na przekonania? Za wykład na temat Marksa jest nachodzony profesor filozofii i kto by to pomyślał, że Marks przeniósł się do wieczności w 1883 roku czyli lata przed Rewolucją Październikową. W ciekawych czasach żyjemy. Ale rozumiem, że jest się kogo bać:)
"...Podczas konferencji filozoficznej w Pobierowie, w ośrodku wczasowym Uniwersytetu Szczecińskiego, zorganizowanej z okazji 200-setnej rocznicy urodzin Karola Marksa, doszło do interwencji policji. Pisowska prokuratura wydała polecenie policjantom, aby ci sprawdzili czy uniwersyteccy filozofowie nie propagują totalitaryzmu, debatując na temat marksizmu. Wydarzenie zostało skomentowane przez media niemal wszystkich kontynentów. Notę na ten temat opublikowała jedna z największych agencji prasowych na świecie – Associated Press. „Washington Post”, amerykański dziennik, uznawany za jedną z najbardziej opiniotwórczych gazet na świecie, również przekazał tę informację światowej publiczności.."
https://krysztofiak-wojciech.blogspot.com/2018/05/swiatowy-skandal-filozoficzny-w.html?spref=fb
PS
I znowu jesteśmy sławni

lublinianka55
18-05-2018, 12:42
Mam pytanie, kto jest w Polsce nękany ze względu na przekonania? Za wykład na temat Marksa jest nachodzony profesor filozofii i kto by to pomyślał, że Marks przeniósł się do wieczności w 1883 roku czyli lata przed Rewolucją Październikową. W ciekawych czasach żyjemy. Ale rozumiem, że jest się kogo bać:) ...

Maju, boja sie Ochojskiej, co ledwo idzie poruszajac sie na dwoch kulach, boja sie 91-letniej Wandy Traczyk-Stawskiej, harcerki Szarych Szeregów i uczestniczki Powstania Warszawskiego, czyli boja sie niesprawnych fizycznie (w znacznym stopniu) kobiet, a nie boja sie mezczyzny, wygladajacego na w pelni sil.
O co wiec chodzi?
Czy kryterium stanowi tu wartosc czlowieka, jego bohaterskie dokonania, konkretne czyny, ktore o nim swiadcza ..., czy tez mamy zywy dowod na to, ze w Polsce ludzi sie wartosciuje w zaleznosci od przynaleznosci do jedynej, slusznej religii i funkcji tam zajmowanej?


.

pluto37
18-05-2018, 12:53
[QUOTE]Mam pytanie, kto jest w Polsce nękany ze względu na przekonania? Za wykład na temat Marksa jest nachodzony profesor filozofii i kto by to pomyślał, że Marks przeniósł się do wieczności w 1883 roku czyli lata przed Rewolucją Październikową. W ciekawych czasach żyjemy. Ale rozumiem, że jest się kogo bać:)
Maju! Ale to z powodu Marksa co im się skojarzył. AKTYWISTY duchowo impregnowane na wiedzę i szyte miarę Wacka zadziałały.
Co oczywiście jest typowym przykładem szerzenia się zamordyzmu pod tą władzą i jeden z tego przykładów.

Notę na ten temat opublikowała jedna z największych agencji prasowych na świecie – Associated Press. „Washington Post”, ...
PS
I znowu jesteśmy sławni
A co ciekawe, to w ichnich krajach różnych partii i stowarzyszeń ćwiczących marxizm jest od groma.
Ale jak ta władza nie ma innych powodów do sławy to szuka takich albo robi ustawę IPN-owską i sława kwitnie jak Wackowe ateistyczne wzdęcia bez których byłby zwykłym 80-latkiem niewidocznym dla otoczenia.
Albo musiałby się za Grodzką przebierać.

pluto37
18-05-2018, 13:00
O co wiec chodzi?
Czy kryterium stanowi tu wartosc czlowieka, jego bohaterskie dokonania, konkretne czyny, ktore o nim swiadcza ..., czy tez mamy zywy dowod na to, ze w Polsce ludzi sie wartosciuje w zaleznosci od przynaleznosci do jedynej, slusznej religii i funkcji tam zajmowanej?


.

Z tą religią w przypadku KUCHCIŃSKIEGO toś przeholowała. Jak już to pisz o przynależności partyjnej i stopnia służalczości, a nie religii.
Jego religią wyznawaną jest KACZYZM i w co mu nowogrodzki Zeus rozkaże to wierzy.
A reszta ...jest milczeniem.
Nie należy mieszać rzeczy porządków, bo robi się wtedy lupanar, czy jakoś tak Frat to określił wczoraj.

waclaw46
18-05-2018, 15:39
Maja59 napisała-Mam pytanie, kto jest w Polsce nękany ze względu na przekonania? Za wykład na temat Marksa jest nachodzony profesor filozofii i kto by to pomyślał, że Marks przeniósł się do wieczności w 1883 roku czyli lata przed Rewolucją Październikową. W ciekawych czasach żyjemy Maju do władzy dorwał się trzeci garnitur słabo wykształconych ludzi z transparentami TKM w rękach .Maja też zwolenników w emerytach którzy liczyli że im spadnie manna a nie chciało im się uzupełnić wykształcenia i czują że ich system odrzucił i są sfrustrowani. Wszyscy raptownie stali się zwolennikami prawicy wykrzykują truizmy

Jerzy Kocham jest na moim FB znajomym i 16 maja napisał : To jednak miłe,źe w obronie wolności nauki i demokracji powstał solidarny front. Od studentów i doktorantów ...po posłów i Konferencję Rektorów Szkół Wyższych! Na państwo policyjne nie ma zgody!

Jerzy Kocham Wikipedia : Redaktor naczelny czasopisma filozoficznego „Nowa Krytyka”. Członek Rady Programowej krakowskiego pisma „Forum Myśli Wolnej”. Członek-założyciel i od 6 lutego 2010 r. wiceprezes Polskiego Towarzystwa Hegla i Marksa. Od 6 stycznia 2016 r. prezes Stowarzyszenia Marksistów Polskich. Członek Polskiego Stowarzyszenia Racjonalistów. Były członek Rady Krajowej partii Zieloni 2004. Po wystąpieniu z niej został członkiem Sojuszu Lewicy Demokratycznej. W 2016 r. zainicjował powołanie antykapitalistycznej Partii Socjaliści .Redaktor portalu internetowego Socjalizm Teraz.Pisze także i publikuje wiersze.

A tak czy Byt określa świadomość to stwierdzenie odkładamy do lamusa ? Przenieśmy się w XXI wiek Thomas Piketty -Kapitał w XXI wieku.Jeden z znanych intelektualistów polskich napisał krótko ;Nieznajomość tej pracy intelektualnie dyskwalifikuje.

maja59.
18-05-2018, 16:18
PiS boi się wszystkiego, niepełnosprawnych, żołnierza Powstania Warszawskiego, Pani Ochojskiej, która sforsowała oblężone Sarajewo, dzieci idące do Sejmu z okazjo Dnia Dziecka, w poniedziałek odpędzie pewnie Prezydenta Wałęsę. PiS robi pod siebie ze strachu. Narkomani, złodziej obrabiający apteki i kolegów w podmiejskich pociągach i inne ścierwo rządzi w Polsce ale gdzie my właściwie jesteśmy???

maja59.
18-05-2018, 17:14
Ogrodnikowi vel penelopie zupełnie się pozajączkowało w makówce, nawet posłom na Sejm zabrania spacerów:D :D . Pytanie do psa może by jakiś "kompot" mu podrzucić?
http://natemat.pl/238575,niepelnosprawny-posel-po-marek-plura-zaliczony-do-protestu-w-sejmie

Frat
18-05-2018, 18:06
Chociaz Heisenberg sporo nam krwi napsul na studiach, to bardzo pieknie przedstawil tu swoj stosunek do badan naukowych i swoj stosunek, do najwyrazniej uznawanego przez niego faktu istnienia Boga, dlatego ani mysle to krytykowac.
Tym bardziej, ze Frat nie bez powodu dodal, ze ten aforyzm nie jest dzielem byle kogo, ale samego noblisty. No! :LOL:

Sam fakt bycia noblista swiadczy o tym, ze czlowiek dokonal czegos wielkiego, czegos wyjatkowego, ale z pewnoscia nie jest gwarantem, ze wszystkie prawdy przez niego objawione sa bezdyskusyjne i nalezy je przyjmowac a priori.
( chociaz bardzo szanuje Walese za to co zrobil dla wolnosci, dla Polski, dla Europy..., to jednak odnosnie wielu jego "zlotych mysli" bylabym ostrozna i sadze, ze Ty tez. ;) )


Wydaje mi się, że odmiennie rozumiemy cytowaną tu sentencję Heisenberga. Nie wiem, czy był człowiekiem religijnym, czy nie, ale uważam, że ta myśl daje do zrozumienia, że począwszy od pewnego poziomu nauka zaczyna się gubić i zachowywać jak wąż zjadający sam siebie od ogona.
I nie chodzi tu o niemożliwość udowodnienia braku Boga, bo to jest ogólnie powtarzany banał. Chodzi o pewne przesłania fizyki kwantowej, które mogą prowadzić do wniosku o istnieniu pewnej centralnej siły sprawczej.
Od czasów Heisenberga minęło trochę lat, a przekonania tego rodzaju wcale nie są wypierane przez współczesną naukę.
No i nie zapomnij, że S. Hawking, który wprawdzie uważał się za ateistę, był też członkiem Papieskiej Akademii Nauk.
A znanego nam Lecha W. nie powinnaś tu mieszać, choćby przez szacunek dla mądrych głów tego świata. :)

maja59.
18-05-2018, 18:13
OLOR=#141823]
[FONT=Verdana][SIZE=2][COLOR=#141823]A znanego nam Lecha W. nie powinnaś tu mieszać, choćby przez szacunek dla mądrych głów tego świata. :)

Przez szacunek dla myślących można by się było zastanawiać skąd taka pogarda dla Noblisty, ale wiadomo, nie każdy Noblista jest wart szacunku u Frata.

Frat
18-05-2018, 18:27
Przez szacunek dla myślących można by się było zastanawiać skąd taka pogarda dla Noblisty, ale wiadomo, nie każdy Noblista jest wart szacunku u Frata.
Zastanawiać się zawsze jest warto niezależnie od szacunku, bo zastanawianie się jest przejawem myślenia. A co do końcowego stwierdzenia, to 100% racji.

Hypatia
18-05-2018, 18:39
Przez szacunek dla myślących można by się było zastanawiać skąd taka pogarda dla Noblisty, ale wiadomo, nie każdy Noblista jest wart szacunku u Frata.
Widocznie Frat wiecej zrobił dla zmiany ustroju w Polsce i
znacznej części Europy i tak w ogóle dla Polski, Europy i Świata i tylko przez wrodzoną sobie skromność, którą wszak wszyscy dostrzegamy, przemilczał to i nikomu ani słowa ile mu zawdzięczamy.
Stąd jego prawo do poniewierania prostym robotnikiem, któremu wszak brak wiedzy i ogłady, ale który we właściwym czasie, miał charyzmę by pociągnąć miliony, odwagę by kiedy trzeba nie ustępować i spryt by kiedy brakowało "armat" niczym Ulises zwodzić i uwodzic.
Ale kudy mu do takich różnych nowo odkrytych gieroji.

waclaw46
18-05-2018, 19:22
Nie przepadałem za Wałęsą ale zawdzięczamy mu zmianę systemu rządzenia praktycznie bezkrwawo ,po raz pierwszy w historii Polski . Dla tego słusznie mu się należała Nagroda Pokojowa Nobla którą którą komitet Noblowski mu przyznał 1983 roku.Niektórzy twierdz ą że na wyrost bo Okrągły Stół odbył się w 1989 roku . Ale czy dzielił naród na tych którzy stali z lewa a inni z prawa. Miał duże poparcie społeczne i jako trybun ludowy wypłynął i na tego konia postawił cały świat i wsparł go politycznie .Wsparcie finansowe otrzymała Solidarność i doszło do Okrągłego Stołu i zmiany całego systemu. Zadanie jakie miał do wykonania zrealizował cóż więcej od niego chcemy .A że charakter ma trudny , czyż wielcy to wszyscy anioły??

Piułsudzki też ma ciemne strony swojego życiorysu no i co z tego .Ludzie nie są idealni ale najgorsi są ci co nie potrafią zmienić poglądów pod wpływem nowych danych i prą do przodu z klapami na oczach.
Maju59 masz zupełną rację patrząc z perspektywy czasu Wałęsie nie można mieć nic do zarzucenia że decyzja Komitetu Noblowskiego była nie trafiona.

lublinianka55
18-05-2018, 22:00
Z tą religią w przypadku KUCHCIŃSKIEGO toś przeholowała. Jak już to pisz o przynależności partyjnej i stopnia służalczości, a nie religii.
Jego religią wyznawaną jest KACZYZM i w co mu nowogrodzki Zeus rozkaże to wierzy.
A reszta ...jest milczeniem.
Nie należy mieszać rzeczy porządków, bo robi się wtedy lupanar, czy jakoś tak Frat to określił wczoraj.
Oj Pluto, Pluto ..., ja o mydle, Ty o powidle. :)




Przeciez wyraznie napisalam:

"Maju, boja sie Ochojskiej, co ledwo idzie poruszajac sie na dwoch kulach, boja sie 91-letniej Wandy Traczyk-Stawskiej, harcerki Szarych Szeregów i uczestniczki Powstania Warszawskiego, czyli boja sie niesprawnych fizycznie (w znacznym stopniu) kobiet, a nie boja sie mezczyzny, wygladajacego na w pelni sil.
O co wiec chodzi?
Czy kryterium stanowi tu wartosc czlowieka, jego bohaterskie dokonania, konkretne czyny, ktore o nim swiadcza ..., czy tez mamy zywy dowod na to, ze w Polsce ludzi sie wartosciuje w zaleznosci od przynaleznosci do jedynej, slusznej religii i funkcji tam zajmowanej? "






OK, wiec nie tracmy czasu:


Pozwolisz, ze posluze sie tu nie tylko logika, ale i matematyka ( to mi zaoszczedzi pisaniny i czasu ). Obiecuje, ze nie wyjde poza zakres szkoly podstawowej. ;)




Mamy zbior A ( mezczyzna, starszy, o duzych dokonaniach, popularny, cieszacy sie szacunkiem spoleczenstwa, nic mi nie wiadomo o jego przynaleznosci partyjnej i stopniu sluzalczosci, zajmuje wazna funkcje w hierarchii koscielnej ) - tu mamy kardynala Nycza.


Mamy zbior B ( kobieta, starsza, o duzych dokonaniach, popularna, cieszaca sie szacunkiem spoleczenstwa, nic mi nie wiadomo o jej przynaleznosci partyjnej i stopniu sluzalczosci, nie zajmuje waznej funkcji w hierarchii koscielnej ) - tu mamy Ochojska.


Mamy zbior C ( kobieta, starsza, o duzych dokonaniach, popularna, cieszaca sie szacunkiem spoleczenstwa, nic mi nie wiadomo o jej przynaleznosci partyjnej i stopniu sluzalczosci, nie zajmuje waznej funkcji w hierarchii koscielnej ) - tu mamy Traczyk-Stawska.





Skoro jednej z tych osob pozwolono wejsc do sejmu, a dwom pozostalym nie, to w tym wypadku trzeba poszukac roznicy miedzy nimi, ktora spowodowala tak odmienne ich potraktowanie.



Różnicę zbiorów A i B nazywamy zbiór ( w tym wypadku powiedzmy zbior D ), złożony z tych i tylko tych elementów, które należą do zbioru A i nie należą do zbioru B ( i odpowiednio sie przedstawia roznice A i C ).



Zeby nie trzeba bylo zbyt dlugo myslec, roznice miedzy nimi podkreslilam i mam nadzieje, ze od razu sie ona rzuca w oczy.
Roznicą, ktora zdecydowala o tym, kto jak zostal potraktowany przez polska wladze , w tym wypadku jest fakt bycia mezczyzna zajmujacym wazna funkcje w hierachii koscielnej ( zbior D ).


Ja tu nie wnikalam, czy to decyzja Kuchcinskiego, Kaczynskiego, czy jeszcze jakiegos innego... Rydzyka. O tym tu akurat nie myslalam, wiec tym bardziej nie pisalam.
Mowilam tylko o tym, na jakiej zasadzie wladza roznicuje obywateli, jakie stosuje priorytety i w zwiazku z tym, jak ich traktuje - czyli roznie ( stad ta roznica w moim rozumowaniu ).
Wladza ( decydenci ), czyli ci, ktorzy rzadza naszym krajem, jak i ci, ktorzy maja wladze nad tymi rzadzacymi i nie wnikalam w szczegoly.




"Nie należy mieszać rzeczy porządków, bo robi się wtedy lupanar, czy jakoś tak Frat to określił wczoraj" - ano wlasnie. :P








Ps. Pluto, ja dobrze zrozumialam, o co Ci chodzilo z tym Kuchcinskim i gdybys sie ograniczyl tylko do tego stwierdzenia, to bym nie polemizowala i nawet przyznala Ci racje, wiec jesli ktos z nas tu przeholowal, to raczej nie ja.


.

lublinianka55
18-05-2018, 22:06
Widocznie Frat wiecej zrobił dla zmiany ustroju w Polsce i
znacznej części Europy i tak w ogóle dla Polski, Europy i Świata i tylko przez wrodzoną sobie skromność, którą wszak wszyscy dostrzegamy, przemilczał to i nikomu ani słowa ile mu zawdzięczamy.
Stąd jego prawo do poniewierania prostym robotnikiem, któremu wszak brak wiedzy i ogłady, ale który we właściwym czasie, miał charyzmę by pociągnąć miliony, odwagę by kiedy trzeba nie ustępować i spryt by kiedy brakowało "armat" niczym Ulises zwodzić i uwodzic.
Ale kudy mu do takich różnych nowo odkrytych gieroji.
Hypatio, dziekuje Ci za ten post.
Roznimy sie zapewne w wielu kwestiach, ale w tej z pewnoscia nie.
Napisalas to lepiej, niz gdybym ja znowu starala sie i w tym temacie cos komus tlumaczyc ... http://www.klub.senior.pl/images/icons/icon14.png :)
Jednym slowem, zgadzam sie tu z Toba w 100 procentach.






Ps. Zaoszczedzilas mi sporo czasu. ;)
.

pluto37
19-05-2018, 13:21
.......
Ps. Pluto, ja dobrze zrozumialam, o co Ci chodzilo z tym Kuchcinskim i gdybys sie ograniczyl tylko do tego stwierdzenia, to bym nie polemizowala i nawet przyznala Ci racje, wiec jesli ktos z nas tu przeholowal, to raczej nie ja.


.

A w czem polemizować chcesz?
Masz jakieś przesłanki ku, żeby twierdzić że Kuchciński wyznaje coś innego niż KACZYZM?

a odnośnie wybiórczej działalności ciecia sejmowego nazwiskiem Kuchciński, to dodam, że różnica między tymi zablokowanymi kobitami a biskupem jest taka, że to ON, a nie ONE, a Kuchciński kobit się boi i ma to po idolu. Obie mogłyby dołączyć do protestu, a wielebny nie.
A poza tym zobaczył, co z Petru zrobiły kobity.

lublinianka55
19-05-2018, 19:32
A w czem polemizować chcesz?






Pluto, a w byle czem.
Po prostu lubie ten sport.;)

lublinianka55
19-05-2018, 20:03
Mam pytanie, kto jest w Polsce nękany ze względu na przekonania?




Ja!
Ja!
Ja! :)



Sama zobacz, czy nie ze wzgledu na moje przekonania pousuwano mi tam moje posty?
Nikogo nie obrazalam, wulgaryzmow nie uzywalam, do nienawisci nie nawolywalam ( a wrecz przeciwnie, ciagle wolalam o szacunek dla drugiego czlowieka, bez wzgledu na poglady).

Przeczytalam dzisiaj regulamin tego Forum.
Nie doszukalam sie w swoich postach jakiegos specjalnego lamania go.
Pisalam na temat, bo czy sie chce, czy nie, polityka i religia mają wplyw na traktowanie ateisty w spoleczenstwie.
Zaczelo przychodzic coraz wiecej ludzi.
Coraz wiecej osob pisalo tez w tym watku...

No i ... i to sie chyba wladzy nie spodobalo ... :(
Wolą, zeby watek pt. Ateista to brzmi dumnie umarl smiercia naturalna ..., czyli znikl ze sceny.
Uwazam wiec, ze powodem byly wlasnie moje poglady.
Nawet nie chce myslec, ze powodem moglo byc np. to, ze wyszlo szydlo z worka i kazdy zobaczyl, jaki jest kuń. ;)







Ps. Maju, dziekuje Ci, ze uratowalas ten moj post o roznicy zbiorow. Co prawda nie wiem na jak dlugo, hehehe :D , ale licza sie Twoje checi, jestes KOCHANA! {} :* {}
A o moj dystans tez sie nie martw, ma sie calkiem dobrze, co widac, slychac i czuc. :D


.

Frat
19-05-2018, 20:50
Widocznie Frat wiecej zrobił dla zmiany ustroju w Polsce i
znacznej części Europy i tak w ogóle dla Polski, Europy i Świata i tylko przez wrodzoną sobie skromność, którą wszak wszyscy dostrzegamy, przemilczał to i nikomu ani słowa ile mu zawdzięczamy.
Stąd jego prawo do poniewierania prostym robotnikiem, któremu wszak brak wiedzy i ogłady, ale który we właściwym czasie, miał charyzmę by pociągnąć miliony, odwagę by kiedy trzeba nie ustępować i spryt by kiedy brakowało "armat" niczym Ulises zwodzić i uwodzic.
Ale kudy mu do takich różnych nowo odkrytych gieroji.

No cóż, wprawdzie temat dotyczył Heisenberga, ale widocznie łatwiej wylewać tu swoje fobie wieszając się oburącz na dygresji do tematu, który podjąć było zbyt trudno.
Fobie urojeniowe mają to do siebie, że w każdym temacie czują się doskonale i jak to ładnie ujęła ich autorka – potrafią "zwodzić i uwodzić" bez użycia armat.

Frat
19-05-2018, 20:52
Ps. Zaoszczedzilas mi sporo czasu. ;)
. Tak się szczęśliwie złożyło, że mnie również. :)

lublinianka55
19-05-2018, 21:45
Sprawa sie wyjasnila.
Tzn. nie sama, ale przy przy pomocy mojego dzialania. ;)
Maja nie jest autorka tego watku, lecz Administrator. :icon_eek:

Jestem tu dosc nowa i nie mialam zielonego pojecia, ze Administracja robi takie psikusy.
W sumie az tak bardzo by mi to nie przeszkadzalo, gdyby Szanowna Administracja czyniac tak, zostawila jakies krotkie info, ze przenosi i gdzie pszenosi, bo gdyby nie post Mai, to nigdy bym tu nie trafila.
Polityka nie interesuje mnie na tyle, by czytac tu wszystkie watki.
Czasem wpadam sobie tylko na "A To Polska Wlasnie" i raczej to wszystko.









Ps. Maju, usciskow i cmokali nie cofam, moge jeszcze kolejne dorzucic. {} :* {} ;)

.

lublinianka55
19-05-2018, 22:06
No cóż, wprawdzie temat dotyczył Heisenberga, ale widocznie łatwiej wylewać tu swoje fobie wieszając się oburącz na dygresji do tematu, który podjąć było zbyt trudno.
Fobie urojeniowe mają to do siebie, że w każdym temacie czują się doskonale i jak to ładnie ujęła ich autorka – potrafią "zwodzić i uwodzić" bez użycia armat.



Nie dosc, ze fobia, to jeszcze urojeniowa, boszzzzzz...., strach sie bac.:icon_eek:
Nie wiem, czy to jeszcze Religia, Polityka, czy juz Filozofia. :rolleyes:
Co Wy ciagle z tymi fobiami?
Fracie, a tak w ogole, to gdzie Ty wynajdujesz tak oryginalne wyrazenia? :D
.

maja59.
20-05-2018, 08:24
Sprawa sie wyjasnila.
Tzn. nie sama, ale przy przy pomocy mojego dzialania. ;)
Maja nie jest autorka tego watku, lecz Administrator. :icon_eek:

Ps. Maju, usciskow i cmokali nie cofam, moge jeszcze kolejne dorzucic. {} :* {} ;)

.
Cieszę się z wyjaśnienia sprawy powstania nowego wątku i z przyjemnością odcmokuję.:*

Frat
20-05-2018, 10:21
Nie wiem, czy to jeszcze Religia, Polityka, czy juz Filozofia. :rolleyes:
Co Wy ciagle z tymi fobiami?

Dowiedz się koniecznie. A może medycyna...

PS. I nie zapomnij o oszczędzaniu czasu. Czas to pieniądz.

pluto37
20-05-2018, 19:28
Nie dosc, ze fobia, to jeszcze urojeniowa, boszzzzzz...., strach sie bac.:
........
.

Ten stan fobiczny, to jeszcze pół bidy.
Znacznie gorsze jest zjawisko schizofrenii bezobjawowej.
Wtedy jest dopiero straszno i dymno.

lublinianka55
20-05-2018, 22:43
Lubie sie z Wami przekomarzac, ale wybaczcie ..., nie mam zamiaru pisac dluzej w watku stworzonym sztucznie przez Administratora, tym bardziej, ze z watku "Ateista to brzmi dumnie", wywalil mi chyba najwazniejszy moj post.
Z przeprowadzonej tam analizy wynikalo, ze zaden ateista tez by tam nie byl wpuszczony, ale czy ja jeszcze i to musialam dopisywac???
Moje posty i tak sa dlugie, a ten ogolny wniosek przeciez sam sie nasuwal, po to wlasnie byl ten moj caly tam wywod, przeprowadzony w tym wlasnie watku, a nie w watku pt. "Rock".
O ile dobrze pamietam, zaden ateista nie jest w Polsce kardynalem, przynajmniej oficjalnie.
Przeciez to bylo proste i oczywiste, a zarzut Pluto tylko mi posluzyl za powod, by tak dokladnie wszystko opisac.
Myslicie, ze Owsiaka by tam wpuscili?
I czy ich decyzja nie bylaby podjeta ze zgledu na jego poglady?
A Walese, jakies 2 tygosnie temu?
Jakie znaczenie dla naszej wladzy ma jakis tam Nobel, w porównaniu z wiara nasza świętą?
Noblista, czy ateista - jeden karabin, zaden z nich nie jest kardynalem, a to jest wlasnie glowny wyznacznik dla polskiej wladzy ( pewnie Rydzyka to by wpuscili, gdyby tylko chcial, ale w koncu on w Polsce wazniejszy od Nycza, a swiatopoglad jak najbardziej prawidlowy, przynajmniej oficjalnie).


A propos Walesy, napisalam o tych dwoch tygodniach przy nim, bo sie niedawno dowiedzialam, ze Kuchcinski wydal nowe zarzadzenie w sprawie, kto moze wejsc do Sejmu i teraz juz sie Walęsa łapie.
Jak przeczytalam kometarz Pluto do tego wydarzenia ( w watku "A To Polska Wlasnie" ), to sie obśmiałam jak dzika norka. :D :D :D







Ps. O polityce i religii przy radosnym filozofowaniu jest w watku "A To Polska Wlasnie", zakladanie wiec tego watku, jest jakims nieporozumieniem, to sie przeciez dubluje.
.

Lila
25-05-2018, 15:08
Ojoj, mnie nie było a tak narozrabiali,
że admin się zeźlił.:D

Wesoły wąteczek, warto go wesprzeć.

Jarosław II
26-05-2018, 19:12
Cieszę się z wyjaśnienia sprawy powstania nowego wątku i z przyjemnością odcmokuję.:*
Wątek ciekawy i ma przyszłość. Coraz więcej ludzi zerka na lewo widząc zawodowych fobistów, zdegenerowany do żywego KK i tych co niby przyszli uzdrowić naszą kochaną Ojczyznę od złodziei. Zawołanie "łapaj złodzieja" już nawet twardy elektorat nie przekonuje. Do tego poparcie prawych i sprawiedliwych oraz kościoła dla faszyzmu poszło tak daleko, że nawet normalni ludzie się zastanawiają co tu jest grane. Ale co zrobić, watro było potarzać się w szambie aby docenić białą pościel. Myślę, że niedługo wataha się rozbiegnie aby się żreć o władzę i sama się zagryzie jak powiedział największy przyjaciel Polaków Bismark, pozwólmy się im rządzić a sami się zagryzą bez jednego naszego wystrzału.

maja59.
26-05-2018, 20:13
Wątek ciekawy i ma przyszłość. Coraz więcej ludzi zerka na lewo widząc zawodowych fobistów, zdegenerowany do żywego KK i tych co niby przyszli uzdrowić naszą kochaną Ojczyznę od złodziei. Zawołanie "łapaj złodzieja" już nawet twardy elektorat nie przekonuje. Do tego poparcie prawych i sprawiedliwych oraz kościoła dla faszyzmu poszło tak daleko, że nawet normalni ludzie się zastanawiają co tu jest grane. Ale co zrobić, watro było potarzać się w szambie aby docenić białą pościel. Myślę, że niedługo wataha się rozbiegnie aby się żreć o władzę i sama się zagryzie jak powiedział największy przyjaciel Polaków Bismark, pozwólmy się im rządzić a sami się zagryzą bez jednego naszego wystrzału.
Witaj, kiedyś miałam w podPISie maksymę Bismarcka "dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" sam widzisz jaka jest aktualna. Polacy muszą przejść katharsis żeby zrozumieć, że demokracja jest najważniejsza. Dorosło pokolenie dla którego znaczącym politykiem jest Kukiz:( Nie było ich na świecie gdy dziadkowie obalali komunizm, nie znają co to jest naród z partia, partia z narodem, nie dostali po głowach pałami ZOMO i wydaje im się, że pincet jest receptą na dobrobyt. Ale dorosną, już dorastają, obyśmy tylko my dożyli.

Jarosław II
26-05-2018, 21:10
Witaj, kiedyś miałam w podPISie maksymę Bismarcka "dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" sam widzisz jaka jest aktualna. Polacy muszą przejść katharsis żeby zrozumieć, że demokracja jest najważniejsza. Dorosło pokolenie dla którego znaczącym politykiem jest Kukiz:( Nie było ich na świecie gdy dziadkowie obalali komunizm, nie znają co to jest naród z partia, partia z narodem, nie dostali po głowach pałami ZOMO i wydaje im się, że pincet jest receptą na dobrobyt. Ale dorosną, już dorastają, obyśmy tylko my dożyli.
Niestety każde młode pokolenie popełnia błędy, ale niewybaczalne jest jak starsze pokolenia popełniają mimo doświadczeń, ale to chyba taka przekorna natura Polaków. Nic nie potrzebuje byle by sąsiadowi krowa zdechła. A czasem i gorsze życzenia są.

Lila
26-05-2018, 22:10
Witaj, kiedyś miałam w podPISie maksymę Bismarcka "dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" sam widzisz jaka jest aktualna. Polacy muszą przejść katharsis żeby zrozumieć, że demokracja jest najważniejsza. Dorosło pokolenie dla którego znaczącym politykiem jest Kukiz:( Nie było ich na świecie gdy dziadkowie obalali komunizm, nie znają co to jest naród z partia, partia z narodem, nie dostali po głowach pałami ZOMO i wydaje im się, że pincet jest receptą na dobrobyt. Ale dorosną, już dorastają, obyśmy tylko my dożyli.


Jaka szkoda, że ubecja wyzdychała, czyż nie?
A wczoraj była rocznica strzału w potylicę Rotmistrza.
Podobno pochowali go w wychodku,
i o tym dowiadują się młodzi.
https://pbs.twimg.com/media/DeHT0zxXUAEqqex.jpg

Kto popiera spadkobierców morderców jest niewart nawet splunięcia.

Booster.
26-05-2018, 23:45
[QUOTE=Lila]Jaka szkoda, że ubecja wyzdychała, czyż nie?
A wczoraj była rocznica strzału w potylicę Rotmistrza.
Podobno pochowali go w wychodku,
i o tym dowiadują się młodzi.
https://pbs.twimg.com/media/DeHT0zxXUAEqqex.jpg


i bardzo bobrze
i teraz se pogadJ
DO OBRAZU

Lila
27-05-2018, 00:03
No proszę, jak się ujawniają.

Bardzo dobrze, że zamordowali wstępni Rotmistrza Pileckiego
i pochowali go w wychodku?
A przodkowie mieli się dobrze jak ONI wszyscy.

Jarosław II
27-05-2018, 09:40
Dorosło pokolenie dla którego znaczącym politykiem jest Kukiz:( Nie było ich na świecie gdy dziadkowie obalali komunizm, nie znają co to jest naród z partia, partia z narodem, nie dostali po głowach pałami ZOMO i wydaje im się, że pincet jest receptą na dobrobyt.
Nie wszyscy dziadkowie i nie wszyscy żyjący obalali komunizm i obrywali od ZOMO. Niektórzy stali za firanką albo pod kołderka zabawiali się ptaszkiem, bo bali się okno otworzyć, niektórzy w wojsku kradli spirytus a potem podrabiali świadectwa szkolne a niektórzy jako komandosi "pilnowali" porządku, jeszcze inni a imię dobrej sprawy byli "dobrymi" prokuratorami i "sprzyjali" opozycji. Ogólnie komuchy dobrze się usadowili w strukturach rządu i zadzierzgnęli więzy przyjaźni albo i co lepiej jak wiewiórki donoszą. Teraz łby podnoszą i fałszują historię aby dzieci uczyły się w szkołach o nierobach, miernotach i bandytach co zamiast się ujawniać albo spieprzać do swoich mocodawców na zachodzie mordowali ludność. Osobny rozdział to KK. wtedy aktywny a teraz sprzedajny i zdegenerowany piszczy o kasę i popiera faszystów a z Piotrowiczem się całuje ale pasuje do siebie jedno i drugie oślizłe i fałszywe.

maja59.
27-05-2018, 10:38
Nie wszyscy dziadkowie i nie wszyscy żyjący obalali komunizm i obrywali od ZOMO. Niektórzy stali za firanką albo pod kołderka zabawiali się ptaszkiem, bo bali się okno otworzyć, niektórzy w wojsku kradli spirytus a potem podrabiali świadectwa szkolne a niektórzy jako komandosi "pilnowali" porządku, jeszcze inni a imię dobrej sprawy byli "dobrymi" prokuratorami i "sprzyjali" opozycji. Ogólnie komuchy dobrze się usadowili w strukturach rządu i zadzierzgnęli więzy przyjaźni albo i co lepiej jak wiewiórki donoszą. Teraz łby podnoszą i fałszują historię aby dzieci uczyły się w szkołach o nierobach, miernotach i bandytach co zamiast się ujawniać albo spieprzać do swoich mocodawców na zachodzie mordowali ludność. Osobny rozdział to KK. wtedy aktywny a teraz sprzedajny i zdegenerowany piszczy o kasę i popiera faszystów a z Piotrowiczem się całuje ale pasuje do siebie jedno i drugie oślizłe i fałszywe.
Słusznie przywołałeś Piotrowicza, który skutecznie "zreformował" polskie sądy. Prezydent Komorowski kiedyś opowiadał o szoku jaki przeżył. Wsadzał go w stanie wojennym prokurator Piotrowicz, pojawiła się wolna Polska i znowu Piotrowicz wsadza, a jak wrzeszczy przy tym, a jak szczerzy zęby. Podobno dobra zmiana, tylko co zostało zmienione?? Brunatny faszyzm mamy na każdej demonstracji, na pielgrzymkach, w Częstochowie. Na temat kk nie będę się wypowiadać nie mój koń ani wóz, rozumiem jednak zdumienie tych dla których był ważnym elementem w walce o wolność. Teraz została już tylko walka o władzę i kasę, jak widać wygrana:( .

Jarosław II
27-05-2018, 12:04
Na temat kk nie będę się wypowiadać nie mój koń ani wóz, rozumiem jednak zdumienie tych dla których był ważnym elementem w walce o wolność. Teraz została już tylko walka o władzę i kasę, jak widać wygrana:( .
Trzeba się wypowiadać i to mocno i głośno, bo wespół wzespół rozkradają Polskę. Ciekawe czy ja też będę mógł rozliczyć nowy samochód jako darowiznę od bezdomnego. Działki rolne na Warmii też nie mogę sprzedać ani zapisać wnukom, bo prawo pierwokupu za "1zł" ma państwo i kościół. I tu jest ten Węzeł Gordyjski polityki i religii.

maja59.
27-05-2018, 12:49
Trzeba się wypowiadać i to mocno i głośno, bo wespół wzespół rozkradają Polskę. Ciekawe czy ja też będę mógł rozliczyć nowy samochód jako darowiznę od bezdomnego. Działki rolne na Warmii też nie mogę sprzedać ani zapisać wnukom, bo prawo pierwokupu za "1zł" ma państwo i kościół. I tu jest ten Węzeł Gordyjski polityki i religii.
Powinniśmy się wypowiadać kartką wyborczą. Ten rząd i Sejm nie jest wynikiem działania kosmitów i nie zasiedlił Polski z Marsa. To wybór suwerena. Jeżeli suweren znowu nawali i nie pójdzie na wybory to będzie miał tak jak teraz. 49% społeczeństwa uprawionego do głosowania nie poszło. Jesteśmy narodem wartym opinii Bismarcka. A teraz piski, niezadowolenie, pretensje, gdzie byli ci wszyscy w 2015 roku???
PS
Dla sprawiedliwości dodam, że PiS mówił co zrobi z Polska, może nie tak szczegółowo ale myślący mogli się dowiedzieć.

Jarosław II
27-05-2018, 21:59
Powinniśmy się wypowiadać kartką wyborczą. Ten rząd i Sejm nie jest wynikiem działania kosmitów i nie zasiedlił Polski z Marsa. To wybór suwerena. Jeżeli suweren znowu nawali i nie pójdzie na wybory to będzie miał tak jak teraz. 49% społeczeństwa uprawionego do głosowania nie poszło. Jesteśmy narodem wartym opinii Bismarcka. A teraz piski, niezadowolenie, pretensje, gdzie byli ci wszyscy w 2015 roku???

Gdzie byli? W domu byli, bo młodym to wisi oni i tak siedzą na walizkach aby wyjechać do lepszego świata. A starzy z lepszego sortu będą korę wpieprzać ale poglądów nie zmienią, bo obiecanki o rozliczeniach ich lepiej podniecają niż Viagra.

maja59.
28-05-2018, 15:50
Poziom PiS, nie warto zawieszać wynurzeń czegoś takiego ale jak ktoś się nie zgadza to można nie czytać. O karmie nie wspomnę.

"Właśnie się zastanawiałem, jaki nowy szitsztorm wymyślą totalni po zakończeniu ciamajdanu na wózkach. No i mamy pana Brejzę krzyczącego "nie zabijajcie mojej rodziny". Tylko jakiś dziwny ten pożar, że nic o nic straż pożarna nie wie?
PO - najbardziej beznadziejny serial ever..."
Co do pożaru to bez komentarza ciekawe jak zawyje jak to jego dzieci będą spały w podpalonym budynku. O sorry nie wiem czy ma jakies dzieci, ale nie chce mi sie sprawdzać.
http://polityczek.pl/twitter/7478-ziemkiewicz-nasmiewa-sie-ze-strajku-niepelnosprawnych-ciamajdan-na-wozkach

Lila
28-05-2018, 16:03
Jakim podpalonym budynku?
Przecież to plastikowy kibel z budowy obok się spalił,
a Brejza zgłosił policji po 2 dniach, że to był zamach.:D

Parafrazując dowcip Komorowskiego o ślepym snajperze,
można założyć iż ktoś w Brejzę celował g...m siedząc z zapalonym petem.

PS. jakie to zabawne, gdy się nie czyta nic poza Wybiórczą.
Nawet komunikatów policji.

Lila
28-05-2018, 16:06
Ja jestem sort lepszy,
ale preferuję bardzo dobre żarełko. ROTFL
Ha ha ha:D
A od Viagry specjalista
to naczelny ateista.
No i nowy samochód rozliczam bez problemu
bo nie udaję dziada. Przez wiele lat pracowałam ''na swoim'',
nie ukrywając dochodów.

A nie mówiłam, że wąteczek wesolutki?

maja59.
28-05-2018, 16:23
Z radością ogłaszam, że Adrian umie czytać:D :D :D
http://polityczek.pl/youtube/7481-duda-krytykowal-komorowskiego-za-korzystanie-z-kartki-w-czasie-szczytu-nato-cale-przemowienie-przeczytal

Lila
28-05-2018, 16:31
Z radością ogłaszam, że Adrian umie czytać:D :D :D
l[/url]


Nadal Adrian?:D
Mimo Polin?:D
Mimo tego?
Z radością i satysfakcją witamy na polskiej ziemi reprezentantów Komitetu Żydów Amerykańskich.

Żeby było jasne;
ja nie witam ich z radością.
W ogóle ich nie witam.

maja59.
28-05-2018, 17:56
Kolejne słonko Karpat nie wie to sprawy nie ma:D :D
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/opiola-o-doniesieniach-onetu-nie-wierze-w-to-zeby-ten-dokument-zostal-sygnowany-przez/e456pkx

maja59.
28-05-2018, 18:09
Pisowskie gnoje nękają siostrę Chmielewską jak nisko trzeba upaść, a bodaj by Was wszystko co najgorsze
http://natemat.pl/239409,gmyz-na-twitterze-siostra-chmielewska-odpowiada-dziennikarzowi-tvp-na-zarzuty

maja59.
28-05-2018, 20:15
I jeszcze cos na dobranoc, wiem, że prawdziwi mężczyźni się nie obrażą
https://www.facebook.com/sokzburaka/photos/a.1452029521697738.1073741828.1452015088365848/2222789657955050/?type=3&theater

Lila
28-05-2018, 20:21
Jakież ciekawe czasy nam nastali, czyż nie?:D
Wyborcy SLD- partii która jest spadkobiercą komuchów co zabijali księży
niektórym wyrywając języki-
pochylają się z troską nad polską Matką Teresą.
Chyba nie muszę przypominać
jaki gnój wylał się na nią tu na forum. Na tę z Kalkuty.
No tak, ale ona nie popierała PO.:D

nutaDo
28-05-2018, 20:34
Maju - uważasz, że wyzwiska dodają Twoim wypowiedziom moc.

maja59.
28-05-2018, 20:44
Maju - uważasz, że wyzwiska dodają Twoim wypowiedziom moc.
Będę wdzięczna za przytoczenie wyzwisk, którymi ja się posługuję. Jeżeli będą obiecuje poprawę, rozumiem, że wolisz wypowiedzi pani Pawłowicz, które są na właściwym poziomie.
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-05-23/pawlowicz-w-sejmie-trudny-do-zniesienia-smrod-powinna-sie-pani-spakowac-i-wyjechac-jak-najdalej/

nutaDo
28-05-2018, 20:56
Cytat:
Pisowskie gnoje nękają siostrę Chmielewską jak nisko trzeba upaść, a bodaj by Was wszystko co najgorsze

Myślę, że w każdym przypadku kultura nie zaszkodzi.

maja59.
28-05-2018, 20:58
Bardzo mnie wzrusza cudowna wrażliwość ludzi odpornych na cierpienie niepełnosprawnych, na gnojenie inaczej myślących/wierzących w szkole choć maja tylko kilka lat. Bardzo mnie wzrusza ta spolegliwość religijności obrzędowej. Wybacz Nutko ale z trudem znoszę twoje pouczenia, daruj sobie na przyszłość, udawaj, że mnie nie ma.
Pozostaję z szacunkiem maja

nutaDo
28-05-2018, 21:05
Nie pouczam - lubię kulturalną polemikę.
Ślę pozdrowienia - nutaDo.

maja59.
28-05-2018, 21:09
Nie pouczam - lubię kulturalną polemikę.
Ślę pozdrowienia - nutaDo.
Też lubię chociaż rzadko mam okazję, serdecznie Cię pozdrawiam:*

Lila
28-05-2018, 21:17
Cytat:
Pisowskie gnoje nękają siostrę Chmielewską jak nisko trzeba upaść, a bodaj by Was wszystko co najgorsze

Myślę, że w każdym przypadku kultura nie zaszkodzi.

Spokojnie, tak jakoś się składa,
że wszystko co najgorsze wraca do życzącego tegoż
bliźnim.

Kwestia czasu.

Jarosław II
29-05-2018, 08:31
Będę wdzięczna za przytoczenie wyzwisk, którymi ja się posługuję. Jeżeli będą obiecuje poprawę, rozumiem, że wolisz wypowiedzi pani Pawłowicz, które są na właściwym poziomie.
http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-05-23/pawlowicz-w-sejmie-trudny-do-zniesienia-smrod-powinna-sie-pani-spakowac-i-wyjechac-jak-najdalej/
Pawłowicz, Pięta czy ten skunks czy jenot co chciał z Wałęsą iść jeden na jeden to ważni reprezentanci pisu i za ich immunitetami stoją wszyscy narkomani i bandziory tej partii. :D myślę, że apokalipsa nadchodzi i wyrówna wszystko i wszystkich. Może jeszcze nie w tych ale w następnych wyborach będzie się głosować na Putina, Macierewicz to osiągnął, zresztą schedę po prezesuniu już ma to dokona reszty zniszczenia.

Lila
29-05-2018, 09:07
Narkomani tyż?
No proszę, Nitras zmienił barwy?:D

PS wesolutki wąteczek,
polecam czytającym gorąco.
Zamiast kabaretu.
Klik...klik:D:D

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/143726,narkoman-i-lapowkarz-z-list-po-w-sejmie.html

http://m.niezalezna.pl/92450-nitras-zbada-sie-na-obecnosc-narkotykow-nie-widzi-ku-temu-powodow

amelia
29-05-2018, 09:19
Cytat:
Pisowskie gnoje nękają siostrę Chmielewską jak nisko trzeba upaść, a bodaj by Was wszystko co najgorsze

Myślę, że w każdym przypadku kultura nie zaszkodzi.

masz rację ;)

https://www.youtube.com/watch?v=3PVBeKLEvtc

maja59.
29-05-2018, 11:18
masz rację ;)

https://www.youtube.com/watch?v=3PVBeKLEvtc
Jemu wolno, do niego nie wraca;)

pluto37
31-05-2018, 10:06
Z radością ogłaszam, że Adrian umie czytać:D :D :D
http://polityczek.pl/youtube/7481-duda-krytykowal-komorowskiego-za-korzystanie-z-kartki-w-czasie-szczytu-nato-cale-przemowienie-przeczytal

Maju!
Nie ma co się śmiać.
To jest normalne, że teksty musiał mu zatwierdzić jedyny przełożony. Nawet jeśli niedomaga.

I wspomnij co się działo po tym jak Morawiecki "z głowy i po angielsku" wydalił kazanie.
Ileż później było tłumaczeń, że wydalił nie to co chciał i nie tym otworem.

pluto37
31-05-2018, 10:11
Kolejne słonko Karpat nie wie to sprawy nie ma:D :D
........[/url]

A to jest ciekawostka religijno-polityczna.
Niby wierzący, a NIE WIERZY.

ATEISTA cyco? Z PiSu? .... to straszne jest. I pod okiem Rydzyka taki się uchował?

pluto37
31-05-2018, 10:37
Sąd wydał wyrok wobec podlaskiego księdza, który zgwałcił uczennicę. Duchowny został skazany na 5 lat więzienia, a także otrzymał zakaz zbliżania się do dziewczynki na mniej niż 50 metrów. Wyrok nie jest prawomocny.

Do sądu akt oskarżenia wobec księdza Marcina Ł. skierowała Prokuratura Okręgowa w Ostrołęce 15 lutego 2018 roku. Duchownego oskarżono o trzykrotne zgwałcenie małoletniej poniżej 15 roku życia.

Do gwałtów dochodziło w maju i czerwcu 2017 roku w malej miejscowości na terenie województwa podlaskiego.

"Oskarżony podstępem zwabiał małoletnią do budynku plebanii, zamykał drzwi na klucz, rozbierał ją i wykorzystywał seksualnie" - opisywała wówczas prokuratura, a gdy doszło do tych zdarzeń ofiara miała 14 lat.

5 lat? A przecież dla takiego zwyrodnialca Ziobro obiecywał wielokrotność takich odosobnień.
Widać ekspertem był kolega tow. Piotrowicza specjalisty od tego rodzaju spraw.

Ciekawe kiedy ZIOBRO każe wnieść apelację

maja59.
03-06-2018, 19:50
Filozoficzny Klub Krzywego Koła, gdzie wtedy byli mędrcy z Żoliborza, bo według metryki wyrośli juz z krótkich majtek.
Warto o to pytać, bo nowa historia Polski nam się pisze:'( .

"Poszukiwaczy Sprzeczności rozgoniono po wystąpieniu Gomułki. Ale skrzykną się znowu, głównie na Uniwersytecie Warszawskim, po aresztowaniu Kuronia i Modzelewskiego w 1965 roku."

Czytaj więcej na http://nowahistoria.interia.pl/prl/news-klub-poszukiwaczy-sprzecznosci-tu-zaczynali-m-in-adam-michni,nId,2584512#utm_source=paste&utm_medium=paste&utm_campaign=chrome

maja59.
05-06-2018, 17:26
I co to będzie, co to będzie, czas wychodzić z Unii, tylko chyba referendum będzie konieczne:D :D .
Życzę wszystkim związkom w jakich żyją ludzie szczęścia i spokojnego życia.
Ale będzie wrzask.
"Tybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, że pojęcie małżonka odnosi się także do par osób tej samej płci. Po raz pierwszy zdefiniowano to w kontekście przemieszczania się na terenie UE. Oznacza to, że również polski rząd będzie musiał zaakceptować te regulacje"
http://natemat.pl/240113,wyrok-trybunalu-sprawiedliwosci-ue-malzonek-to-osoba-tej-samej-plci

Jarosław II
07-06-2018, 19:47
I co to będzie, co to będzie, czas wychodzić z Unii, tylko chyba referendum będzie konieczne:D :D .
Życzę wszystkim związkom w jakich żyją ludzie szczęścia i spokojnego życia.
Ale będzie wrzask.
"Tybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej stwierdził, że pojęcie małżonka odnosi się także do par osób tej samej płci. Po raz pierwszy zdefiniowano to w kontekście przemieszczania się na terenie UE. Oznacza to, że również polski rząd będzie musiał zaakceptować te regulacje"
http://natemat.pl/240113,wyrok-trybunalu-sprawiedliwosci-ue-malzonek-to-osoba-tej-samej-plci
Przecież wuc miał już tylu partnerów ale na związek się nie zdecydował pewnie czyścioch. :D :D

Jarosław II
07-06-2018, 19:50
A to jest ciekawostka religijno-polityczna.
Niby wierzący, a NIE WIERZY.

ATEISTA cyco? Z PiSu? .... to straszne jest. I pod okiem Rydzyka taki się uchował?
Ryba psuje się od głowy a pis od pięty

maja59.
28-06-2018, 12:56
Ryba psuje się od głowy a pis od pięty
Chwilowa przerwa w wakacjach, na dwa tygodnie:'( .
W związku z zasugerowanym tu psuciem się od głowy trafił mnie szok na widok pełzającego premiera z koleżeństwem w postaci nieJakiego, co to kolana tez niewątpliwie zdarł do krwi:D . Wielki brat kaszlnął, żeby nie powiedzieć dosadniej i już po flagowej ustawie. Sejm, Senat, Długopis nadzwyczajne posiedzenie i błysk w 24 godziny wylizali do czysta nowelizację swojej ustawy. Według niejakiej Mazurek nie podlegała negocjacjom:D :D :D Ciekawe co będzie z Sądem Najwyższym.
Ale ja nie o tym, chciałam wrócić do wcześniejszych rozmów na temat zniesienia amerykański wiz dla Polaków. Bu ha,ha,ha jak mawia klasyk. Tak długo jak w USA będzie mieszkał jeden Żyd polski pamiętający okupację i czasy przed nią i po niej nigdy wizy dla Polaków nie będą zniesione. Może dobrze byłoby zastanowić się co jest tego przyczyną, czy lepiej jednak trzymać głowę w piasku.
A na marginesie to jak myślicie czy stanowisko USA wobec Polski zmienia coś na lepsze/gorsze w naszych relacjach z UE?. Wielka szkoda, że "genialny kartofel" ma gdzieś nasze potrzeby jako narodu, tylko jego fobie się liczą. Ale cóż, suweren wybrał to ma.
PS
Uważam, że nowelizacja tej ustawy to krok we właściwym kierunku, szkoda było tylko bełtać w szambie
Czekam na właściwy krok w sprawie SN.

wankabor
28-06-2018, 13:53
Salon polityczny "Trójki" 28.06. 2018 g.8.13
Nowelizacja ustawy o IPN. Stanisław Tyszka (Kukis 15)
PiS skompromitował Polskę. Wczoraj był bardzo smutny dzień. Polska została ośmieszona i poniżona na arenie międzynarodowej. Okazało się , że nasze prawo jest pisane poza granicami kraju, przez Izrael i USA - mówił w salonie politycznym "Trójki" Stanisław Tyszka.

Lila
28-06-2018, 14:14
Rany boskie!! Kukizowiec autorytetem dla komuny.:D

Ludzie, toż to cyrk.

Swoją drogą, że doszło do tego, że komuniści występują przeciwko Żydom,
to mistrzostwo świata.
Zawsze szli ramię w ramię.
A tyle było pyskowania na ustawę IPN, że taka niesprawiedliwa dla Żydów.
Teraz też niezadowolone.:D

Kabaret. Bo stanowisko tego wyszydzanego ONR jest identyczne, jak w jednym poście tutaj.:d
:D:D:D

Lila
28-06-2018, 14:32
W związku z tym, że teraz relacje z Żydami oparte będą na PRAWDZIE I ZAUFANIU
narodowcy domagają się ekshumacji w Jedwabnem.

Popieram.

maja59.
28-06-2018, 15:37
I co to będzie, co to będzie PISlicja wyniesie panią profesor Gersdorf z Sądu Najwyższego i wsadzi do kicia jak Władka Frasyniuka najlepiej na trzy lata, nie mogę się doczekać. Stare wraca zupełnie jak w 1981 roku.
""My sędziowie Sądu Najwyższego uczestniczący w Zgromadzeniu Ogólnym SN w dniu 28 czerwca 2018 r., pamiętając o złożonym ślubowaniu sędziowskim i wierni Konstytucji RP, która jest najwyższym prawem RP, stwierdzamy, że sędzia SN prof. Małgorzata Gersdorf zgodnie z bezpośrednio stosowanym art. 183 ust 3 konstytucji pozostaje do dnia 30 kwietnia 2020 r. pierwszym prezesem SN, kierującym instytucją, w której pełnimy nasza służbę społeczeństwu" - głosi pierwsza uchwała."
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/uchwala-sn-malgorzata-gersdorf-pozostanie-prezesem/hg88l4l
PS
Młodość wraca, szykujemy się:)

maja59.
28-06-2018, 16:21
Pani magister od Trybunału poucza profesora Stępnia, mamy kolejny kabaret z PiSem na czele.
"W rozmowie z Wirtualną Polską Stępień odpiera zarzuty stawiane mu przez obecny Trybunał na czele z prezes Przyłębską. Jak komentuje jej słowa o "recydywie"? - Z recydywą mamy do czynienia wówczas, gdy ktoś jest skazany i drugi raz popełnia ten sam występek. W moim przypadku żadnego „skazania” nie ma. Zatem dziwię się, że ktoś, kto ma podstawowe wykształcenie prawnicze, nie rozumie terminu „recydywa”. Jeśli pani prezes Przyłębska nie rozumie tak podstawowego pojęcia i używa go bez zrozumienia jego istoty, to mogę wyrazić jedynie ubolewanie co do stanu jej podstawowego wykształcenia prawniczego - mówi WP Stępień."
https://wiadomosci.wp.pl/julia-przylebska-na-wojnie-z-jerzym-stepniem-starcie-prezesow-trybunalu-konstytucyjnego-6267609196804225a

Może żona TW Wolfganga zajmie się sobą, bo o karierę synka już zadbała, jakie to pisowskie "rodzina na swoim"
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23596019,syn-julii-przylebskiej-dostal-dyrektorskie-stanowisko-w-banku.html

Co do TW Wolfganga to:
Prowadzący sprawę prokurator Piotr Stawowy uznał, że w sprawie TW "Wolfganga" doszło do podpisania zobowiązania do współpracy z SB i przyjęcia przez lustrowanego pseudonimu, jednak „nie występują łącznie wskazane powyżej przesłanki przesądzające o współpracy”. Zwłaszcza brak jest „przesłanki materializacji i tajności, o jakich mowa w przytoczonym powyżej orzecznictwie’ – a więc dowodów współpracy w postaci donosów oraz jej poufności.

Biedusia podpisał ale brak materializacji:D :D :D :D
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,22276365,andrzej-przylebski-oczyszczony-przez-ipn-tw-wolfgang-nie.html

Jarosław II
28-06-2018, 16:57
Uważam, że nowelizacja tej ustawy to krok we właściwym kierunku, szkoda było tylko bełtać w szambie
Czekam na właściwy krok w sprawie SN.
Podobno Pani Prezes zostaje,ale nie wiadomo jak długo, bo ktoś jej życzył śmierci albo przewidywał, prorok jakiś cyco. :D

Lila
28-06-2018, 17:03
I co to będzie, co to będzie PISlicja wyniesie panią profesor Gersdorf z Sądu Najwyższego i wsadzi do kicia jak Władka Frasyniuka najlepiej na trzy lata, nie mogę się doczekać. Stare wraca zupełnie jak w 1981 roku.
""My sędziowie Sądu Najwyższego uczestniczący w Zgromadzeniu Ogólnym SN w dniu 28 czerwca 2018 r., pamiętając o złożonym ślubowaniu sędziowskim i wierni Konstytucji RP, która jest najwyższym prawem RP, stwierdzamy, że sędzia SN prof. Małgorzata Gersdorf zgodnie z bezpośrednio stosowanym art. 183 ust 3 konstytucji pozostaje do dnia 30 kwietnia 2020 r. pierwszym prezesem SN, kierującym instytucją, w której pełnimy nasza służbę społeczeństwu" - głosi pierwsza uchwała."
https://wiadomosci.onet.pl/kraj/uchwala-sn-malgorzata-gersdorf-pozostanie-prezesem/hg88l4l
PS
Młodość wraca, szykujemy się:)

Szykujcie się.
:D
27.06.2018.
Tę datę warto zapamiętać. Narodowcy na fali wznoszącej.
Obawiam się, że TO też WAM się nie spodoba.

Co do prezes...nasi przegrali Mundial, ale jak se uchwalą że zostają,
to kto im co zrobi?
Zostaną i koniec.

Jarosław II
28-06-2018, 17:07
Co do TW Wolfganga to:
Prowadzący sprawę prokurator Piotr Stawowy uznał, że w sprawie TW "Wolfganga" doszło do podpisania zobowiązania do współpracy z SB i przyjęcia przez lustrowanego pseudonimu, jednak „nie występują łącznie wskazane powyżej przesłanki przesądzające o współpracy”. Zwłaszcza brak jest „przesłanki materializacji i tajności, o jakich mowa w przytoczonym powyżej orzecznictwie’ – a więc dowodów współpracy w postaci donosów oraz jej poufności.

Biedusia podpisał ale brak materializacji:D :D :D :D
http://poznan.wyborcza.pl/poznan/7,36001,22276365,andrzej-przylebski-oczyszczony-przez-ipn-tw-wolfgang-nie.html

O ile mnie pamięć nie myli to prowadzącym z "ramienia UB" pana Wolfganga a jednocześnie trzymający za mordę trybunał jest obecny zastępca Przyłębskiej

Lila
28-06-2018, 17:09
Myli....jak zwykle.:D

Aha..pani Małgosia swoim mniemaniu może byc tym Prezesem do us......ej smierci.
Wg. prawa niestety Prezesem być nie może.
Żadna Uchwała sędziów jej nie pomoże. I nigdy nie była sędzią orzekającym.

maja59.
28-06-2018, 17:17
Wina Tuska:D :D :D
https://www.facebook.com/podkarpacie/photos/a.679852628705653.1073741833.112112362146352/1997985580225678/?type=3&theater

maja59.
28-06-2018, 17:25
O ile mnie pamięć nie myli to prowadzącym z "ramienia UB" pana Wolfganga a jednocześnie trzymający za mordę trybunał jest obecny zastępca Przyłębskiej
Myślisz, że to ten???
http://natemat.pl/220643,agent-muszynski-prowadzi-julie-przylebska-szokujace-ustalenia-o-operacji-przejecia-tk

pluto37
28-06-2018, 17:55
O ile mnie pamięć nie myli to prowadzącym z "ramienia UB" pana Wolfganga a jednocześnie trzymający za mordę trybunał jest obecny zastępca Przyłębskiej

Jarku!
Nie ma się co licytować na to kto jest czy był kapuś, komunista, czy inny szubrawiec.

W końcu różne wredne mendia cichcem mówią, że po rekultywacji przez TW Balbina i TOW Piotrowicza każdy taki element animalny haniebnego sortu nadaje się do użytku w PiSie:) :)

Lila
28-06-2018, 18:26
A jak tam Oskar?

https://wzzw.wordpress.com/2017/02/21/%E2%96%A0%E2%96%A0-bolek-ujawniony-czas-na-agenta-stasi-o-pseudonimie-oscar-%E2%96%A0%E2%96%A0/

Ja tam w to nie wierzę, ale skoro był Balbina, może i być Oskar.

Ludziom się nie wierzy,
ale warto przeczytać.

Lila
28-06-2018, 18:31
Wina Tuska:D :D :D
https://www.facebook.com/podkarpacie/photos/a.679852628705653.1073741833.112112362146352/1997985580225678/?type=3&theater


Raczej nie. Było dwóch Żydów;
były dyrektor generalny izraelskiego MSZ Yossi Ciechanover,jego były doradca ds. bezpieczeństwa Jacob Nagel.

Ciechanover.....etniczne nazwisko.
Jeszcze z czasów ''Krzyżaków''.

Z tej strony Ciechanowa nie brakło już także lasów, które niedaleko za Przasnyszem przechodziły w olbrzymią puszczę kurpieską,
łączącą się na wschód z nieprzebytymi borami Podlasia i dalszej Litwy. Przed niedawnymi czasy tymi to borami spływała zwykle na Mazowsze,
omijając jednak groźnych miejscowych osadników, dzicz litewska, która w r. 1337 doszła aż pod Ciechanów i zburzyła miasto

I pomyśleć, że stamtąd pochodzi Josek Ciechanowski,
który prowadził negocjacje z polskim rządem
z ramienia Izraela.
Źle mu było w Polsce,
że wybrał aliję?

maja59.
29-06-2018, 15:33
Agencja Reuters' a znacznie uzupełniła wczorajsza depeszę dotyczącą zamiaru Komisji Europejskiej pozwania polskich władz do Trybunału Sprawiedliwości UE.
"Komisja Europejska rozpocznie procedurę prawną przeciwko Polsce, aby zakwestionować wprowadzoną ustawę, która zmusza do wcześniejszego przejścia na emeryturę około 40 procent sędziów Sądu Najwyższego w tym kraju. Urzędnicy (Komisji Europejskiej) oświadczyli w czwartek (278 bm.), że posuniecie to może prowadzić do formalnego procesu sądowego.
Decyzja ta oznacza eskalację działań na temat standardów demokratycznych, skierowanych przez Unię Europejską przeciwko eurosceptycznej partii Prawo i Sprawiedliwość (PiS), która rozpoczęła proces zmian w sądownictwie po zdobyciu władzy w 2015 roku.
Wiele innych państw członkowskich UE, polska opozycja i organizacje praw człowieka ostro skrytykowały rząd PiS, ale Warszawa twierdzi, że reformy wymiaru sprawiedliwości są potrzebne, by Polska pozbyła się postkomunistycznego dziedzictwa."
https://www.reuters.com/article/us-eu-poland-court/eu-to-open-case-against-poland-over-supreme-court-law-idUSKBN1JO2OF
Ciekawe, że prokurator Piotrowicz i sędzia Kryże nie są postkomunistycznym dziedzictwem, że o innych pisowskich luminarza z PZPR nie wspomnę.

Lila
29-06-2018, 16:02
Puaczemy wszyscy....:D
Mujbosze, gdybym mogła, tobym osiwiała i oszczerbaciała z rozpaczy.

Na nic kochani towarzysze.
Lepiej pilnujcie wyborów, bo w nocy gorszy sort dostał lumbago ze złości;

https://pbs.twimg.com/media/Dg1bcyyW0AUqZ3O.jpg

O matko...matko:D:D Konstruktywna krytyka leci.

https://pbs.twimg.com/media/Dg1bdciXcAAUIZ2.jpg

wujek
29-06-2018, 17:17
To kolegium sędziów SN,obrońców Konstytucji,wydając swoje oświadczenie mogłoby przy okazji nas duraczków oświecić,w którym jej artykule jest zapisane,że złodzieje mogą osądzać innych złodziei.
maju59 pofolguj,nie podniecaj się zbytnio.Podobno brak spełnienia,to bolesne przeżycie dla białogłowy.Trzeciego lipca pani Gersdorf stawiając się w pracy,zostawi na portierni przepustkę,przy wyjściu już jej nie dostanie i w ten sposób jej przygoda z SN się zakończy.Kolejnego dnia z czystym sumieniem będzie za to mogła wziąć udział w manifestacji w obronie sądów.

Lila
29-06-2018, 20:36
Czytanie ma wielką przyszłość w naszym kraju,
szczególnie czytanie Konstytucji, o której się tylko wrzeszczy bezmyślnie;

art Art 180 pkt 4
- Ustawa określa granice wieku, po osiągnięciu której sędziowie przechodzą w stan spoczynku.

Mogli wybrać 50-latkę, a nie babcię.

Jarosław II
29-06-2018, 20:53
Ciekawe, że prokurator Piotrowicz i sędzia Kryże nie są postkomunistycznym dziedzictwem, że o innych pisowskich luminarza z PZPR nie wspomnę.
Maju daj sobie spokój, szkoda nerwów. Ja się zmywam nie lubię jak mi ktoś w zupie miącha bo się brzydzę. Jak co, to wiesz gdzie jestem. :D

wankabor
30-06-2018, 16:41
Weszłam na ten wątek ponieważ pragnę przenieść tu wspaniały post ks. Stanisława Walczaka napisany dziś na facebooku . tytuł postu "Chrzest albo śmierć" , ponieważ post jest obszerny , podzielę go na 2 części : historyczną i aktualną.
Przypadkowo przez pomyłkę popełniłem grzech i przez kilka minut oglądałem TV Trwam. Dwóch mundurowych księży odnosiło się do walki o tzw. "kulturę chrześcijańską" . W momencie w którym uświadomiłem sobie mój błąd, zmieniłem kanał i przeprosiłem Boga za te słabość. Oglądanie i słuchanie oraz czytanie mediów ojca Tadzia jest rzeczą niegodziwą. Grzechem zaś jest łatwowierność treściom tam przekazywanym.
Określenie "tradycyjna kultura chrześcijańska w Europie" jest zwodnicze , gdyby brać je na serio, to trzeba by zakwestionować chrześcijaństwo. A to byłoby nielogiczne.
W Europie bowiem im bardziej w czasie, chrześcijanie oddalali się od swych przodków, tym mocniej, pod pozorem poprawności teologicznej oddalali się od Chrystusa. W końcu zastąpili autorytet Boży, wolą władców tego świata.
W podziale Europy na Wschodnia i Zachodnią czynnie uczestniczyli duchowni chrześcijańscy. To oni sprawili, że na początku drugiego stulecia doszło do tzw."Wielkiej Schizmy" ostatecznego duchowego podziału nie tylko chrześcijan ale także kontynentu....
Chrześcijaństwo wyniesione przez Konstantyna i jego następców do rangi religii państwowej doprowadziło do upadku zachodniej części cesarstwa rzymskiego. Późniejsze wyprawy krzyżowe, które po drodze do Ziemi Świętej, deptały, mordowały, gwałciły i paliły wszystko co spotkały po drodze, nie szczędziły także i ocalałej części wschodniej Cesarstwa. Wszystko co było "niekatolickie" spłonęło w płomieniach w imię zachodniego "Boga w Trójcy Jedynego". Jeśli dodać do tego krwawą ewangelizację ludów nadbałtyckich (m.in.Wenedów) wówczas otrzymamy obraz chrześcijan w zjednoczeniu z władcami tego świata... Przeszłość pokazuje nam fasadę zewnętrzna europejskiego chrześcijaństwa, niezwykłe osiągnięcia w budowaniu teologii , a jednocześnie wewnątrz tej fasady, trwało oddalenie się chrześcijan od swego Mistrza i moralna zgnilizna. Tu nie chodziło o ewangelizację, ale zapewnienie hierarchom i duchowieństwu pozycji materialnej , posiadłości oraz udziału we władzy politycznej. Usprawiedliwiało w przeszłości każdą niegodziwość i każdy grzech.dcn

Lila
30-06-2018, 17:21
Z szajsbuka?:D:D:D

Gdybym miała czas, to bym się zainteresowała.
Tam jest tylu ciekawych :) ludzi. Szkoda tylko, że niektórzy puszczają takie bzdury,
jak po grochówce z kotła.

PS. zaznaczam, że są wyjątki, ale tu ich nie widać.

wankabor
30-06-2018, 18:10
Dalsza część postu 85.pt. "Chrzest albo śmierć"
Dzisiejsza "dobra zmiana" ma na celu m.in. zapewnienie duchowieństwu odpowiedniego poziomy życia materialnego, przywilejów oraz uczestnictwa we władzy świeckiej.- coś co stanowi zdradę ideałów chrześcijańskich. Z drugiej strony by zachować swe tradycyjne przywileje i pewne źródło dochodu. Kościół katolicki w Polsce milczy na temat każdego pogwałcenia praworządności - oczywiście dając jednocześnie teologiczne usprawiedliwienie "mniejszego zła" do osiągnięcia większego dobra. jest to wyrafinowany sposób wprowadzenia tzw. etyki sytuacyjne. Każde zło popełnione dla "dobra ojczyzny" jest nie tylko zrozumiale ale i usprawiedliwione.
Odrzucanie przez Kościół w Polsce odnowy kościoła Jezusa Chrystusa, pogarda dla praw człowieka i milcząca (z pozoru) akceptacja łamania praworządności jest dowodem, na istotny interes duchowieństwa w następującym dzisiaj odchodzeniu od ideałów cywilizacji europejskiej i od nauczania Jezusa Chrystusa, przekazywanego nam przez Jego Kościół. Klerykalny triumfalizm , narzucanie wiary i potępianie inaczej myślących , przedstawianie Boga, jakoby był on stworzony na obraz i podobieństwo prawicowych ekstremistów. Strach zamiast nadziei, nienawiść zamiast miłości i przeinaczanie nauczania Jezusa - to wszystko dziedzictwo historii celowo i świadomie fałszowane. Machnięcie na to ręki i próba "przeczekania"jest zdradą Jezusa i Jego Ewangelii.


ps. Jeśli są jakieś błędy np stylistyczne to przepraszam , być może nie moje.

Jarosław II
30-06-2018, 20:06
Wszyscy duchowni mówią o powołaniu i służebnej roli wobec Chrystusa a rządzący o służebnej roli wobec suwerena. Jedna wielka bzdura z którą się trzeba zmierzyć przy urnach. Nic dziwnego, że 50% olewa ciepłym moczem wybory, bo każda władza zmierza do innego celu, którym jest kasa, kasa.

pluto37
30-06-2018, 20:35
Wszyscy duchowni mówią o powołaniu i służebnej roli wobec Chrystusa a rządzący o służebnej roli wobec suwerena. Jedna wielka bzdura z którą się trzeba zmierzyć przy urnach. Nic dziwnego, że 50% olewa ciepłym moczem wybory, bo każda władza zmierza do innego celu, którym jest kasa, kasa.

Jarku!
A możesz powiedzieć czy do twojej, bądź cudzej potrzebna jest taka organizacja jaką sprokurowały główne religie w światowym obrocie w tym departamencie?
Przecież nie od dziś wiadomo, że każda korporacja ma tendencje do rozrastania się i zdobywania coraz to nowych obszarów działania.

A co do urn, to .... jednak trza się wysilić ruszyć poślady i pytać. Jak się nie idzie, boi się gębę otworzyć to nie oszukujmy się....natura korporacyjna nie znosi próżni.
I nie ma wiele wspólnego z tym co nazywamy wiarą w BOGA/ów czy nawet niewielkich bożków.

eledand
30-06-2018, 20:48
Opozycji nie ma...Jak mają ludzie wybierać i kogo to tzw.olewanie,wyjdzie znowu na plus pisowi.
Ludzie,inaczej myślący,nie są mile widziani i słuchani.Wonn.
My jesteśmy dobra zmiana i MY wasze życie zmienimy..

Będziemy,dbać o nasze Portfele,pisowskie portfele.Widać to opiekujących się Rodziców schorowanych niedołężnych starców i Dzieci.
Dość stękania bo i tak się ,nic nie zmieni...

Lila
30-06-2018, 20:54
Jak zrozumiałam Efciu, za Platformy byłaś jakoś szczególnie zaopiekowana
i teraz to straciłaś?

Jeśli tak, to po prostu zagłosuj na swoją partię i namów do tego rodzinę oraz znajomych.
Być może będzie to dobre posunięcie.

eledand
30-06-2018, 21:00
[SIZE="4"]Lilka witaj.

Ja nie jestem zadowolona z PO,i nie byłam...:* :*
Moje zdanie jest takie;powinna być opozycja,ale konkretna,Schetyna to takie ciepłe kluchy.Brak charyzmy...

Głosowałam na Pis.<Może się nie podobać bo jako osoba wrzucając głos mam prawo "ryja dreć"
SIZE]

Lila
30-06-2018, 21:03
[SIZE="4"]Lilka witaj.

Ja nie jestem zadowolona z PO,i nie byłam...:* :*
Moje zdanie jest takie;powinna być opozycja,ale konkretna,Schetyna to takie ciepłe kluchy.Brak charyzmy...

Głosowałam na Pis.<Może się nie podobać bo jako osoba wrzucając głos mam prawo "ryja dreć"
SIZE]


Słusznie. Ja mam to samo.
Wczoraj zbanowała mnie posłanka Lichocka PiS.:D
Bo ja drę ryja bezpośrednio do posłów.

Buźka.:):)

maja59.
01-07-2018, 16:40
BMW pokazuje rządzącym Polską gest Kozakiewicza i co teraz panie Morawiecki z rozwojem elektromobilności. Coś się Niemcom nie spodobał chaos prawny i unieważnianie kontraktów. Gorzej jak Trzeci Świat, to jest bardzo smutne. Ale widziały gały kogo wybierały. Najważniejsze jest pińcet tylko za chwile nie będzie skąd wziąć, ale, ale opodatkuje się emerytów.
"Tym co rozgniewało koncern jest niestabilność warunków inwestycji w Polsce, zarówno w zakresie prawa jak i decyzji politycznych. Chodzi dokładniej o chaos jaki powstał w sektorze odnawialnych źródeł energii. Właściciele BMW mają bowiem w portfelu całą grupę spółek z sektora OZE, w tym działające w Polsce C&C . Ta ostatnia znalazła się na liście 20 firm, z którymi umowy jednostronnie unieważnił państwowy gigant energetyczny – Energa. Sprawy trafiły do sądu."
https://crowdmedia.pl/gigant-wycofuje-inwestycji-polsce-porownuje-warunki-prawne-trzeciego-swiata/
PS
Z wyrokami sądowymi też może być różnie jeżeli pies z kulawą nogą ich nie uzna, bo wydane przez sady powołane niezgodnie z konstytucją. Idą ciekawe czasy.
W przypadku spraw gospodarczych związanych z duża kasą Polska będzie cienko przędła i co na to suweren, bo rząd się wyżywi albo zwieje na europosadki.

Lila
01-07-2018, 17:33
Zapewniam cię, że jeśli sąd cię skaże,
to pójdziesz siedzieć.
Nie uznając wyroku.
Psy z kulawą nogą też uznają.

Lila
01-07-2018, 19:04
Ponieważ tutaj są miłośnicy szajsbuka, zamieszczam wpis stamtąd - wały w KODzie.

https://pbs.twimg.com/media/Dg9gETuW0AEa2zp.jpg

Oj jak mi przykro,
zważywszy osobiste zaangażowanie forowiczów w działalność.
A nie mówiłam, że szkoda czasu?

Jarosław II
01-07-2018, 19:06
Z wyrokami sądowymi też może być różnie jeżeli pies z kulawą nogą ich nie uzna, bo wydane przez sady powołane niezgodnie z konstytucją. Idą ciekawe czasy.
W przypadku spraw gospodarczych związanych z duża kasą Polska będzie cienko przędła i co na to suweren, bo rząd się wyżywi albo zwieje na europosadki.
Myślisz, że komukolwiek teraz w Europie zależy na Polsce? Tylko patrzeć jak ten cały amerykański złom bez amunicji załadują na pociągi i wywiozą do Niemiec. Wszyscy pi pi pi Polskę jak w 39 roku. Bo w razie draki cały rząd z rodzinami ma już miejscówki w samolotach, kierunek Izrael. Nawet Macierenko ze swymi układami nas nie obroni od zielonych ludzików a jeszcze na pierwszy ogień pójdą klasy mundurowe z halabardami.

Lila
01-07-2018, 19:16
Czytajta i budujta ziemianki.:D

Wojna idzie.

PS. swoją drogą jaki antysemityzm.
Co na to miłośnicy Żydów?

Lila
01-07-2018, 19:23
Z szajsbuka na drugą nóżkę.
Reklamuję, bo mi się bojownicy podobają.

https://pbs.twimg.com/media/DhA2xkUWAAEIsnc.jpg

Zapisujta się.

Lila
01-07-2018, 19:27
Kto był dzisiaj w kościele? WiR was namierzy jak nic.
Nie da się walczyć z PiSem i chodzić na mszę, no nie da się.
Stare esbeckie nawyki szpiegowania w kościołach
teraz przydają się jak nic.

https://pbs.twimg.com/media/DhAUSacWsAAdVd2.jpg

A co zrobić z takim ''czymś'' jak ja?
Pisior a WiR mnie w kościele nie zobaczy.

eledand
01-07-2018, 20:18
To nie jest, moja Bajka.

maja59.
02-07-2018, 12:23
Pismo z informacją o rozpoczęciu procedury naruszeniowej już wpłynęło do polskich władz - jak podaje nieoficjalnie TVN24. Polska ma mieć miesiąc na odpowiedź. Z reguły czas dawany przez instytucje unijne to dwa miesiące.
https://wiadomosci.onet.pl/swiat/nieoficjalnie-ke-rozpoczela-procedure-wobec-polski-ws-zmian-w-sadzie-najwyzszym/fqlxqpl
PS
Wszyscy sędziowie w Polsce sie mylą tylko PiSSS jest nieomylny.
http://monitorkonstytucyjny.eu/archiwa/4575

Lila
02-07-2018, 14:01
Sędzia w stanie spoczynku to TYTUŁ honorowy.
Jutro p. Gesdorf zostanie EMERYTEM sędziowskim bez możliwości orzekania, nadzorowania orzekania czyli prezesowania SN.

Mar-Basia
02-07-2018, 14:22
Pismo z informacją o rozpoczęciu procedury naruszeniowej już wpłynęło do polskich władz - jak podaje nieoficjalnie TVN24. Polska ma mieć miesiąc na odpowiedź. Z reguły czas dawany przez instytucje unijne to dwa miesiące.

Wniosek jasny. Nie tylko kraje EU dwoch predkosci ale rowniez procedury dwoch predkosci.

wankabor
02-07-2018, 15:02
Ks. Stanisław Walczak o Kościele (Fb) : Ci upadli katolicy w sutannach , klamią jak PiS.

Mar-Basia
02-07-2018, 15:48
Sędzia w stanie spoczynku to TYTUŁ honorowy.
Jutro p. Gesdorf zostanie EMERYTEM sędziowskim bez możliwości orzekania, nadzorowania orzekania czyli prezesowania SN.

Juz planuje nowe zajecie :D :D :D
Zbiorke do puszki na pomnik Frans'a Timmermans'a w Polsce, jak to przyznala w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.


Frans Timmermans pracuje wspaniale na rzecz Polski. Za kilka lat stanie tutaj jego pomnik – przyznała Magdalena Gersdorf w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. Na łamach niemieckiej gazety sędzia zaatakowała polskie władze i ostro skrytykowała reformę sądownictwa. Pochwaliła również interwencje władz UE.

maja59.
02-07-2018, 17:11
Nie ma antysemityzmu w Polsce, a co to jest???
Tak napisali w Gazecie Warszawskiej o wielkiej sportsmence i chlubie polskiego sportu. Hańba.
https://gazetawarszawska.com/index.php/historia-2/1384-nie-zyje-irena-szewinska-nazw-panienskie-kirszenstein

Lila
02-07-2018, 20:50
A co to za medium?
Na dodatek popełnia dwa różne teksty.

Idiotów nie brakuje. Żydów trudno kochać, szczególnie po dzisiejszych artykułach w polakożerczej prasie,
ale Wielka Dama Polskiego Sportu była Polką przede wszystkim.

Cześć Jej Pamięci.

Lila
02-07-2018, 20:52
Juz planuje nowe zajecie :D :D :D
Zbiorke do puszki na pomnik Frans'a Timmermans'a w Polsce, jak to przyznala w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”.

Nie sądziłam, że jest tak głupia. Udzielić takiego wywiadu Niemcom?

maja59.
03-07-2018, 16:52
Żyjemy w ciekawych czasach. Łamanie Konstytucji ustawami zwykłymi jest przyjęta normą, przejmowanie na rympał KRS, sądów i SN jest prawidłowym postępowaniem. Ocena I prezesa SN jako baby do sprzedawania na bazarze jest świadectwem kultury i dobrego wychowania. Wszystko jakby stanęło na głowie. I co nam biednym sierotkom po demokracji pozostaje? Ano przytoczę piosenkę nieodżałowanej pamięci pana Młynarskiego.
"Niejedną jeszcze paranoję
Przetrzymać przyjdzie- robiąc swoje! Kochani,
Róbmy swoje! Róbmy swoje!
Żeby było na co wyjść!"
Ci którym się podoba tak jak jest siedzą na kanapach przy komputerze, a ci którym się nie podoba robią swoje do czego zachęcam. Stukanie w klawiaturę nic nie da, a gorzkie żale to tez raczej nie w tym miejscu. Jedyna rada robić swoje.

Lila
03-07-2018, 18:16
Baba na bazarze?
Ludzie przynieście nosze!!
Gdzie to było? Może w tym szemranym medium
o którym nikt nie słyszał,
przywleczonym tu z rewelacjami o pani Irenie?
Śmietnik jednym słowem.

maja59.
04-07-2018, 10:29
Tak będzie teraz wyglądało stanowienie prawa jak wyglądało glosowanie w komisji sejmowej. Jak brakuje posłów PiSSS to się przerywa glosowanie tyle razy ile trzeba żeby uzyskać pożądany efekt spędzając brakujących posłów.
"Marek Ast przerywa głosowanie, bo PiS przegrywa głosowanie na Komisji Ustawodawczej. Dopiero trzecia próba daje im zwycięstwo i Komisja wraca do 'pracy'" - podsumował całe zdarzenie Witold Zembaczyński z Nowoczesnej."
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/na-sali-zabrakło-posłów-pis-więc-głosowanie-powtarzano-do-skutku-tak-będą-wyglądały-wybory/ar-AAzxN03?ocid=sf
A jak to będzie z wyrokami w sądach??? Komuna wróciła.

Jarosław II
04-07-2018, 20:27
Tak będzie teraz wyglądało stanowienie prawa jak wyglądało glosowanie w komisji sejmowej. Jak brakuje posłów PiSSS to się przerywa glosowanie tyle razy ile trzeba żeby uzyskać pożądany efekt spędzając brakujących posłów.
"Marek Ast przerywa głosowanie, bo PiS przegrywa głosowanie na Komisji Ustawodawczej. Dopiero trzecia próba daje im zwycięstwo i Komisja wraca do 'pracy'" - podsumował całe zdarzenie Witold Zembaczyński z Nowoczesnej."
https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/na-sali-zabrakło-posłów-pis-więc-głosowanie-powtarzano-do-skutku-tak-będą-wyglądały-wybory/ar-AAzxN03?ocid=sf
A jak to będzie z wyrokami w sądach??? Komuna wróciła.
Podobnie ja Ojciec Narodów Juzio Stalin utopią się we własnych odchodach. Szkoda tylko, że nie obejdzie się bez rozlewu krwi. Jojo vel Beria tylko czeka. :D

Lila
04-07-2018, 20:36
Przecie rozlew krwi miał być w 2013 na Marszu Niepodległości już?:D:D

PS. do czytających.
Jak myślicie, kto będzie krew rozlewał?
Geriatria? bo RN, ONR i kibole raczej nie.
Bolesław już nie mówi o 100 milionach,
pistoletu nie zabrał, strzelał nie będzie.
Generalnie spokorniał.
Chyba się wystraszył, że mu chałupę przetrzepią.

sylwika
04-10-2018, 15:03
ja jestem wierząca

amelia
04-10-2018, 15:53
ja jestem wierząca

w co?
w kogo?

klementynka37
11-09-2019, 11:23
Zastanawiam się jak zostałby odebrany w Polsce wierzący, że życie na Ziemi stworzyli kosmici. Nie spotkałam się jeszcze z nękaniem za inną wiarę. Miejmy nadzieję,że polskie społeczeństwo jest już wyedukowane na tyle aby przyjąć z spokojem innowierców.

amelia
18-10-2019, 07:10
obietnica

https://www.facebook.com/WielebnyXWaldemar/videos/774451609675690/

amelia
18-10-2019, 21:04
Państwo słabo płaci i taca byle jaka, więc trzeba dorobić handlem?
A może do użytku własnego?

Na plebanii ksiądz ukrywał składnik pigułki gwałtu

https://www.korso24.pl/wiadomosci/1452,na-plebanii-ksiadz-ukrywal-skladnik-pigulki-gwaltu

amelia
18-10-2019, 21:16
Wszyscy wiedzą i milczą

Ustosunkowany szczeciński ksiądz biznesmen w książce o pedofilii. W niedzielę spotkanie

https://szczecin.wyborcza.pl/szczecin/7,34939,25322531,ustosunkowany-szczecinski-ksiadz-biznesmen-w-ksiazce-o-pedofilii.html?fbclid=IwAR3LuKPcyQfwWhwOchmyqv7nys uh_j_ojUA1nFfco70pu-IAayr48DOGQic

amelia
21-10-2019, 07:59
rodzice?

https://www.facebook.com/tom.dymski/videos/570992510028585/

amelia
21-10-2019, 11:18
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10217263690716926&set=gm.2683904435036518&type=3&theater

amelia
21-10-2019, 11:27
W Faktach TVNu że ePiSkopat walczy z pedofilią księży chcąc wprowadzić specjalistyczne badania u kandydatów do seminariów. Te mają wyeliminowac pedofilów .
A co z tymi obrońcami pedofilów i pedofilami, którzy nadal piastują wysokie stanowiska w KKatolickim? Od 1 czerwca Watykan wprowadził wewnętrzne przepisy wg których hierarchowie ukrywający pedofilów mają stracić swoje stanowiska ...

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10206930441895448&set=a.3217985544432&type=3&theater

amelia
22-10-2019, 10:23
pamiętamy o obronie życia poczętego? ZAWSZE?

https://gloswielkopolski.pl/sprawa-porodu-na-plebanii-umorzona-nie-wiadomo-czy-dziecko-ksiedza-bylo-czlowiekiem/ar/1070862?fbclid=IwAR2WSSLsTOP1dNqkhC56F_9amJXusRrem Oee94FXCkymEu4w9SnWKyiqhd4

pluto37
22-10-2019, 11:08
pamiętamy o obronie życia poczętego? ZAWSZE?

https://gloswielkopolski.pl/sprawa-porodu-na-plebanii-umorzona-nie-wiadomo-czy-dziecko-ksiedza-bylo-czlowiekiem/ar/1070862?fbclid=IwAR2WSSLsTOP1dNqkhC56F_9amJXusRrem Oee94FXCkymEu4w9SnWKyiqhd4

Amelio!
To nie MY mamy sklerozę, tylko ONE pamięć mają wybiórczą.
I z tego różne gwiazdy napoczęte wcześniej .... korzystają.

No i w tym przypadku wielebny nie wiedział, że najlepszym środkiem antykoncecyjnym jest bujny SIK zamiast tabletki "dzień po"

amelia
22-10-2019, 13:26
Kto osądzi milionowe odszkodowanie za kościelną pedofilię

https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1929116,1,kto-osadzi-milionowe-odszkodowanie-za-koscielna-pedofilie.read


https://www.facebook.com/naPiSdalamy/photos/a.1857714824465319/2450256025211193/?type=3&theater

amelia
25-10-2019, 16:43
https://www.facebook.com/polityczekpl/photos/a.1004065149641298/2470708349643630/?type=3&theater

amelia
26-10-2019, 11:22
i oddaj panu dzieci swoje

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2793136324043717&set=a.434187883271918&type=3&theater

amelia
28-10-2019, 12:37
Hipokryzja

Nie o Boga, lecz sami o siebie dbają, swymi kłamstwami wciąż go obrażając.
To nie przed Pana, lecz przed rydzyka "tronem" na klęczki padają.
Infantylni durnie!
Nie Bogu, lecz toruńskiemu cielcowi hołdy swe składają
Wciąż jeżdżą do niego i przed tym bożkiem mamony
Tańczą, klaszczą, płaszczą się śpiewając.
A Bóg?
Co tam Bóg?
Jego, którego we wszystkim co w świecie szukać trzeba,
Ten Bóg, w którego ponoć wierzą,
Jego, tak na prawdę, jak każdego człowieka, poza nimi samymi,
W d...e daleko mają.

napisał Krzysztof Bajek

powyższy wiersz napisałem jako komentarz do artykułu pt.
“Co dalej z synem Szydło? Adwokat: Ksiądz Tymoteusz nie ma dziecka z 16-latką”

https://www.wiesci24.pl/2019/10/22/co-dalej-z-synem-szydlo-adwokat-ksiadz-tymoteusz-nie-ma-dziecka-z-16-latka/?utm_campaign=shareaholic&utm_medium=facebook&utm_source=socialnetwork&fbclid=IwAR03QP1SOm6BDhIw4F_LZLUFNNz0D8_j7Vk6HkcLG cVNKDlN5QP3jHpdUvw

waclaw46
28-10-2019, 13:52
Są dwie sprawy , dotyczące syna byłej premier rządu . Jako Premier Rządu Beata Szydło była osobą publiczną a obecnie jako Europoseł jest nią tak samo. Elektorat ma prawo wiedzieć o jej życiu prywatnym więcej niż o każdym "zjadaczu chleba". W normalnym kraju o dłuższej demokracji , byłoby jej krótkie oświadczenie o całej sprawie , co skończyło by dyskusje w mediach i tropienie całej sprawy przez tabloidy i tworzenie przy okazji plotek na forach od pedofila homoseksualisty do gwałciciela.Sama temu jest winna bo wykorzystywała syna do poprawy własnego wizerunku swojego i rządu w mediach jako wzorzec "matki polki" z księdzem w tle. Nie ma odpowiedzialności zbiorowej ,większość z nas ma takie poglądy i nie winna jest matka za postępowanie syna , a za łamanie przepisów jeżeli faktycznie do tego doszło ,jest od orzekania niezawisły sąd. Ona woli zatrudnić adwokata i czytać wszystkie maile na swój i syna temat w internecie prosząc o wstrzemięźliwość . :) Nie jest aktywna w Brukseli bo jej wstyd bo jej syn jest "na salonach" , jednym z tematów o Polskich .

Druga to reakcja pracodawcy czyli Episkopatu Polski , nabrał wody w usta i nie komentuje tej sprawy medialnie wychodząc z założenia że większość rzymskich katolików to parafianie w pełnym znaczeniu tego słowa.Tu się z tobą zgodzę Amelio że to hipokryzja naszych "owieczek i baranów ". :) :) Ale tak zostaliśmy ukształtowani jako obrońcy twierdzy Polski Kościół Rzymskokatolicki że przestaliśmy myśleć samodzielnie.Przykre ale prawdziwe.

Lila
28-10-2019, 14:44
Są już pierwsze pozwy w tej sprawie.

amelia
29-10-2019, 06:29
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1585747371564907&set=a.767797156693270&type=3&theater

amelia
29-10-2019, 07:02
Czas z tym skończyć!
Szczeniak wyedukowany zagrożeniem dla kościoła.
https://www.facebook.com/MarkoweRysowanie/photos/a.1803702979901868/2434061880199305/?type=3&theater

waclaw46
29-10-2019, 09:03
Są już pierwsze pozwy w tej sprawie.

Wreszcie poznamy prawdę . :) :)

pluto37
29-10-2019, 10:48
Wreszcie poznamy prawdę . :) :)

waciunasza we wierze uchachana!
A jak już poznacie tą prawdę, to co z nią zrobicie?

A jak nie spłodził?
I czy waciu księzym sexem rozedrgana będziesz po odpustach ganiać i głosić, że wprawdzie miał wielebny czym, ale nie zapłodnił?

I co to za LEWICA jest skoro sama zużyta o cudze sexwyczyny pyta, a nie czy dziecie jest zdrowe jeśli jest:D :D

amelia
29-10-2019, 13:48
Jeżeli nie wiecie czemu kościół walczy z edukacją seksualnąod 2000 lat)

Dziewczynka wierzyła, że to co robił ksiądz jest tajemnym rytuałem, który przechodzą wszystkie dzieci idące do komunii, ale nie wolno o tym z nikim rozmawiać”.


https://koduj24.pl/tajemny-rytual-ksiedza-ksieza-tak-robia-z-kazda-dziewczynka-tylko-nie-wolno-o-tym-mowic/?fbclid=IwAR0KDX69bRDyai0lgfc2rHaxe92dlP5bkXhVKgi-ZU9n51Bj_oKEg3h7h7k

amelia
29-10-2019, 16:29
obrazy

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1253583888175309&set=gm.1915292438617475&type=3&theater

amelia
30-10-2019, 21:44
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2350254978561584&set=a.1635730976680658&type=3&theater

amelia
31-10-2019, 08:46
pasterz
https://www.youtube.com/watch?v=xj0ttQpiNEg&t=5s&fbclid=IwAR1Q4BdYSTYswFeM5f11_AllPEah3u2swkTCC0ewq IIuN0MK8Q9TB32N_gc

amelia
31-10-2019, 09:10
podatniku???

https://www.facebook.com/543116596195221/photos/a.543187069521507/709533996220146/?type=3&theater

pluto37
31-10-2019, 09:33
pasterz
l]

Amelio!
jakoś nie dziwi mnie zachowanie Głodzia ..... w końcu takich
kacyków za komuny i po- tylko ślepy nie widział.

Natomiast dziwi, mnie że żaden z poniewieranych nie dał mu za te wyzwiska zwyczajnie i po ludzku ...W MORDĘ.

W końcu to /mimo wszystko/ nie jest niewolnictwo, pańszczyzna, czy stalinowski zamordyzm.

inna sprawa, że nie trzeba daleko szukać bezmózgich osobników, którzy wyznają kolejnych nieświęconych pajaców i liżą im podeszwy.

A czasem kilku takim Głodziom różnopartyjnym i różnoparafialnym jednocześnie.

amelia
31-10-2019, 20:03
:) :) :) https://www.facebook.com/219914231366278/photos/a.681199745237722/2813472048677137/?type=3&theater

amelia
02-11-2019, 13:10
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2636985572990319&set=p.2636985572990319&type=3&theater

amelia
02-11-2019, 13:35
https://www.facebook.com/960982510691492/photos/a.963290830460660/2341319352657794/?type=3&theater

amelia
04-11-2019, 08:00
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2389614224481263&set=a.366230656819640&type=3&theater

pluto37
04-11-2019, 08:50
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2389614224481263&set=a.366230656819640&type=3&theater

Amelio!!!
Więcej takich fantastycznych wieści i wyczynów wielebnych typu Głódź czy inny Jędraszewski i w świątyniach katolickich będzie luz ..... jeszcze większy:) :)
Mnie się podoba hasło "uwolnić kościół od ..... biskupów":) :)
zauważ, że protestanci i prawosławni takich problemów nie mają.

amelia
04-11-2019, 20:34
rfleksja się przyda

https://www.youtube.com/watch?v=mZP-2OcDnj0&feature=youtu.be&fbclid=IwAR09tOA_LfVOETWdtUWFCOJMho2e4zBqjniLiDz6X lLu7tbP5oa2rxULAn4

amelia
04-11-2019, 21:33
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=556240161846534&set=a.159124441558110&type=3&theater&ifg=1

pluto37
04-11-2019, 22:12
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=556240161846534&set=a.159124441558110&type=3&theater&ifg=1

Czego by nie wymyślili te wszystkie durnie, to jest w pierwszym i ostatnim rzędzie impreza dla .... dzieci.
chodzą poprzebierane kolorowo i zbierają cukierki.
Tak jak tu kolędnicy i podobne.

Wielebne durnoty co mają coś przeciw też się przebierają w różne dziwne stroje i nikt im tego nie wypomina.

amelia
07-11-2019, 08:12
Czego by nie wymyślili te wszystkie durnie, to jest w pierwszym i ostatnim rzędzie impreza dla .... dzieci.
chodzą poprzebierane kolorowo i zbierają cukierki.
Tak jak tu kolędnicy i podobne.

Wielebne durnoty co mają coś przeciw też się przebierają w różne dziwne stroje i nikt im tego nie wypomina.

Bal wszystkich świętych dla dzieci.
Czy orgnizatorzy opowiedzieli dzieciom ze szczegółami o okrucieństwach i męczarniach jakich doznali owi święci przed wyświęceniami?. Rysuneczek mniej więcej ilustruje.

amelia
07-11-2019, 08:14
Stan posiadania majątku w Polsce instytucji nie podlegającej polskiemu prawu :(

http://colaska.pl/

pluto37
07-11-2019, 09:02
Bal wszystkich świętych dla dzieci.
Czy orgnizatorzy opowiedzieli dzieciom ze szczegółami o okrucieństwach i męczarniach jakich doznali owi święci przed wyświęceniami?. Rysuneczek mniej więcej ilustruje.

Amelio!
Bodajże we Florencji /nie chce mi się sprawdzać/ jest doskonałe dzieło rzeźbiarza Renesansu ukazujące jednego świętego /Sebastiana???/ powiewającego własną skórą z której go odarto.
Powiadam że to fantastyczna robota artystyczna:) :)
Ale nie sądzę, żeby dziatwa z uwagą śledziła przygody jednego Szymona co słup miał w ....ie i dlatego został świętym.:) :)

Ale sądzę, że właśnie HALLOWEEN byłby :) dobrym czasem do takiej edukacji

amelia
07-11-2019, 11:32
https://www.facebook.com/PrzekrojPl/photos/a.287735689662/10157549415019663/?type=3&theater

amelia
08-11-2019, 20:45
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=3125728734168882&set=a.481309491944166&type=3&theater

amelia
10-11-2019, 10:00
matki i córki

https://www.facebook.com/960982510691492/photos/a.963290830460660/2357399924383070/?type=3&theater

amelia
10-11-2019, 11:19
DEBATA
Ukróćmy wszechwładzę Kościoła!

https://www.facebook.com/VidKOD/videos/398228067732073/

amelia
10-11-2019, 13:06
https://www.newsweek.pl/swiat/grecja-panstwem-swieckim-tysiace-duchownych-usunieto-z-rzadowej-listy-plac/rsrb0rt?utm_source=fb&utm_medium=social&utm_campaign=fb_nw&fbclid=IwAR2hME09H4_c55LE68Q1jA81ulMew-N9QqsrQNY8pfp_I69bPq20viaOR9w

amelia
11-11-2019, 08:02
"BEZ KOŚCIOŁA NIE BYŁOBY NIEPODLEGŁEJ POLSKI"

Wytarty slogan wbijany w głowy parafian którym ucisk różańca na zwoje mózgowe nie pozwala samodzielnie myśleć.
Dzisiaj dostojnicy kościelni w Polsce dość chętnie szermują słowem " Targowica", w odniesieniu do działań tych wszystkich ludzi którzy nie zgadzają się na dominację KK w przestrzeni publicznej i życiu prywatnym obywateli.
Ale KK cierpi na amnezję, amnezję świadomą.
Bo dygnitarze kościelni doskonale wiedzą że na akcie konfederacji targowickiej swój podpis złożył prymas Polski i polscy biskupi.
Wiedzą że to kolejni papieże potępiali polskie zrywy niepodległościowe i nakazywali posłuszeństwo wobec zaborców, zarówno polskim biskupom jak i narodowi polskiemu.
To właśnie polscy biskupi składali przysięgę na wierność zaborcom. Ale przecież Kościół zawsze z narodem.
I nasuwa mi się takie skojarzenie że historia lubi sobie zadrwić czasem.
Bo to przecież Turcy, ten pogański naród nie uznał nigdy rozbiorów naszego kraju, tak ten pogański naród który wcześniej rozgromił król Sobieski pod Wiedniem ratując Austriaków, Austriaków którzy w ramach wdzięczności chyba wystąpili pózniej jako jedni z grabieżców naszego kraju.
Kościół jakoś przemilcza fakt że Watykan z ociąganiem uznał odzyskanie niepodległości przez Polskę dopiero w marcu 1919 roku.
Nie mówi o tym że Watykan wyznaczył w pażdzierniku 1939 r niemieckich biskupów na terenie okupowanej Polski , mimo że ówczesny prymas Hlond znajdował się w Watykanie.
Pasterz polskich owieczek dość skwapliwie wyniósł się z Polski już 14 września kiedy nasz naród jeszcze walczył z hitlerowskim agresorem.
Więc czy naprawdę bez Kościoła nie byłoby niepodległej Polski?

https://www.facebook.com/Neuritico/photos/a.258319351316224/503616660119824/?type=3&theater

pluto37
11-11-2019, 08:17
"BEZ KOŚCIOŁA NIE BYŁOBY NIEPODLEGŁEJ POLSKI"................

https://www.facebook.com/Neuritico/photos/a.258319351316224/503616660119824/?type=3&theater

to chiba dlatego jeden misjonarz niejaki KACZYŃSKI cuś wczoraj bredził o polskich tradycjach chrześcijańskich i ...... misji:D :D

wczoraj przechodziłem koło kościoła i mimo tego, że każdy budynek wokół ozdobiono flagą państwową na zabudowaniach kościelnych barw narodowych było .... brak

amelia
11-11-2019, 12:34
https://www.facebook.com/TygodnikPolityka/photos/a.255118963945/10156752867528946/?type=3&theater

amelia
12-11-2019, 09:26
Nowa elita Kościoła Katolickiego i podobno demokratycznej władzy.
Katolicy przekażcie sobie z nimi znak pokoju.
https://www.facebook.com/tygodnikfaktyimity/photos/a.1949415961936759/2610837485794600/?type=3&theater

amelia
13-11-2019, 08:33
Jezus

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2543618545725398&set=a.331629850257623&type=3&theater

amelia
14-11-2019, 08:55
Wielu MŁODYCH w tej kadencji parlamentu
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10162790205785650&set=a.10150285718195650&type=3&theater

amelia
14-11-2019, 08:56
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=829866637442477&set=a.370885763340569&type=3&theater

amelia
16-11-2019, 09:14
:)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2528738797408322&set=a.1680262128922664&type=3&theater

amelia
18-11-2019, 07:57
odsepaarowany od dzieci?
odseparowany.
To czego nie rozumiesz? ;) ;) ;)

https://www.facebook.com/RobertBiedron/photos/a.258584244178932/2671929136177752/?type=3&theater

amelia
18-11-2019, 09:39
wiesz i... milczysz

http://wyborcza.pl/duzyformat/7,127290,25409474,jezu-zrob-rozpierdowe-bunt-katolikow-w-kosciele.html?utm_source=facebook.com&utm_medium=SM&utm_campaign=FB_Gazeta_Wyborcza&fbclid=IwAR2TjWN0_9MWKy_kohNDYlO2KfP59ekCQ6Y1goTS0 4fRi2pKCy71kfQlodY

amelia
19-11-2019, 21:03
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2532379400377595&set=a.1680262128922664&type=3&theater

amelia
20-11-2019, 09:30
Terlikowski odzyskał wzrok :)
https://www.facebook.com/boontownik/photos/a.394255127840460/497181694214469/?type=3&theater

amelia
21-11-2019, 07:17
Nie edukacja lecz wiara czyni cuda :) :) :)
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=681472829049272&set=gm.3342794172459816&type=3&theater

amelia
21-11-2019, 13:56
W Polsce pod dywanem.
A gdy się nie dało to światły obywatel poda dane ofiary do wiadomości wszystkim.

Pęka tabu pedofilii kleru w Ameryce Łacińskiej. Nowy raport o występkach księży
Mówi o tym raport brytyjskiej organizacji Międzynarodowa Sieć Obrony Praw Dzieci.
https://wyborcza.pl/7,75399,25430398,peka-tabu-pedofilii-kleru-w-ameryce-lacinskiej.html?fbclid=IwAR39Xi5R7yUJbJdjN0lBye4th tgCQiHLFyiUseqnCu9pbkY4AJhgdbWJC5c#S.main_topic-K.C-B.2-L.1.maly

amelia
22-11-2019, 16:41
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/74830296_2203363079768293_2916304921655508992_n.jp g?_nc_cat=105&_nc_ohc=8F0BJPBbuYMAQk5TMC8_O23uCUvnCDG-fU7jZJzYRoo7w5ff-X8Ppj-Gg&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=31be6b846724b6a0482d446132341804&oe=5E8B6E65

amelia
24-11-2019, 07:30
dostanie NAKAZ milczenia

https://www.facebook.com/sokzburaka/photos/a.1452029521697738/2671873649713313/?type=3&theater

amelia
25-11-2019, 06:55
Polacy świeckie czy wyznaniowe?

https://www.facebook.com/PISlammemes/photos/a.381478302245819/940858659641111/?type=3&theater

amelia
25-11-2019, 07:04
włodarze?
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=719734881824252&set=a.403257416805335&type=3&theater

amelia
25-11-2019, 08:16
Prawo równe dla wszystkich?

https://gazetaplus.pl/kolejny-akt-oskarzenia-za-wspolzycie-ksiedza-z-14-latka-jednak-nie-zostal-on-aresztowany-nawet-tymczasowo/10831/?fbclid=IwAR1vA4WgjtjlRPTcUya4xbCr43CaHRahcRHxZrIr 5rOiREwPCsd6fwGs3MI

amelia
26-11-2019, 08:40
już zaopiekowane
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2520831114619808&set=a.138512966184980&type=3&theater

Wróżbitka
26-11-2019, 19:08
A kiedy w Polsce?
"Kapłani Nicolas Corradi i Horacio Corbacho usłyszeli wyroki. Sąd skazał ich odpowiednio na 42 i 45 lat więzienia. Dopuścili się oni wykorzystywania seksualnego dzieci z zaburzeniami słuchu. Dramat rozgrywał się Instytucie Antonio Provolo w Argentynie. "
https://www.gloswojewodzki.pl/2019/11/ksieza-gwacili-niesyszace-dzieci-ich.html?fbclid=IwAR1zEx-71gdoAgGdA4oZcgFHWu92AIMHMfqWv7XcbcgTw2cvJm2T9RuiK I0

amelia
27-11-2019, 08:57
A kiedy w Polsce?
"Kapłani Nicolas Corradi i Horacio Corbacho usłyszeli wyroki. Sąd skazał ich odpowiednio na 42 i 45 lat więzienia. Dopuścili się oni wykorzystywania seksualnego dzieci z zaburzeniami słuchu. Dramat rozgrywał się Instytucie Antonio Provolo w Argentynie. "
https://www.gloswojewodzki.pl/2019/11/ksieza-gwacili-niesyszace-dzieci-ich.html?fbclid=IwAR1zEx-71gdoAgGdA4oZcgFHWu92AIMHMfqWv7XcbcgTw2cvJm2T9RuiK I0

U nas nie tak szybko,
karanie za pedofili to utrata praw nabytych przez kapłanów;)
nie pogodzą się z tymi ograniczeniami ich swobód tak łatwo :(

https://www.wprost.pl/kraj/10206758/przyklad-skazanego-za-pedofilie-kardynala-dowodem-na-przesladowanie-chrzescijan-tak-sugeruje-abp-jedraszewski.html

pluto37
27-11-2019, 09:31
Amelio!
Nie narzekaj na biskupa, a nawet arcy
Prawdę rzekł

Czy człowiekowi potrzebna jest wspólnota? Otóż tak. Wielki wysiłek Kościoła katolickiego ma na celu tworzenie wspólnoty – mówił abp Jędraszewski

bo dotąd NIKT nie słyszał o WSPÓLNOCIE poszkodowanych przez WSPÓLNOTĘ wielebnych pedofili.

I to jest jednak plus dodatni w objawieniach biskupa, a nawet arcy.

amelia
28-11-2019, 08:15
https://scontent-frt3-2.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/78882526_503356483596990_1240171321388695552_n.jpg ?_nc_cat=109&_nc_eui2=AeExKxa_66LuERjjnEwVz5uwefzk2JUXcA0wvEGE5 4C56jtyNGDOhh4Pg5wKF9IcNlw9UiGtJkynI2oDLRrktBuEAwQ VPVk5IWLhtVxdcJnLkA&_nc_ohc=dJPujq4R05IAQmmYWO_c9EfoDsUGBSmcRZFTDtDj5B KopKq7yne0HCreg&_nc_ht=scontent-frt3-2.xx&oh=7b2e4b21eb10e7539f288c1531aa7f78&oe=5E770044

amelia
28-11-2019, 08:24
Przemoc fizyczna w sądzie,
ksiądz przemocowcem

https://www.tvn24.pl/katowice,51/katowice-zdjecia-europoslow-na-szubienicy-sledztwo-umorzone,988371.html?fbclid=IwAR2FQayBoqTQIr-tFXHelR3k_Plv2l8tptGKH7qAfBj-3_KeBzAwBcje2FU

http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,25453745,zgorzelec-ksiadz-uderzyl-kobiete-ktora-bronila-ofiar-proboszcza.html?fbclid=IwAR0zpy4olwzdORc3xcNeCeNG1 jIR4NEJmgINxMWyX56eTegoR0tahF5qnac#s=amtp_pnHP_rel ated

amelia
29-11-2019, 07:29
religia polska:(

https://www.facebook.com/960982510691492/photos/a.963290830460660/2395621410560921/?type=3&theater

amelia
30-11-2019, 08:08
"Być chrześcijaninem to coś więcej niż twierdzicie."

https://www.facebook.com/kochajmypana/photos/a.214307969287688/452654345453048/?type=3&theater

amelia
01-12-2019, 13:29
https://www.facebook.com/galeria.mleczko/photos/a.158571883721/10156968585613722/?type=3&theater

pluto37
01-12-2019, 16:31
"Być chrześcijaninem to coś więcej niż twierdzicie."

https://www.facebook.com/kochajmypana/photos/a.214307969287688/452654345453048/?type=3&theater

pastor powiadasz?
I pewna jesteś, że nie był to jakiś arcybiskup z Polski w przebraniu?
Jakiś Głódź albo inny Depo czy choćby Jędraszewski?

pluto37
02-12-2019, 13:03
Arcybiskup Józef Górzyński, metropolita warmiński, napisał list do wiernych o nieposyłaniu dzieci na lekcje katechezy. Przyznał w nim, że niepokoją go "postawy chrześcijan, ludzi zadeklarowanych jako wierzący, którzy rezygnują z katechezy, podając argumenty w swojej ocenie przekonujące".

- Miejmy tego świadomość, że to bardzo poważny grzech zaniedbania i poważna krzywda, jaką rodzice wyrządzają swoim dzieciom, godząc się na brak katechezy w ich szkolnym nauczaniu - tłumaczył hierarcha.

Problem chyba jest taki, że ta zdeklarowana wiara jakoś cienka być musi, albo jakiś problem z ....."pasterzami" się porobił.
I ci rodzice wolą inne kółka zainteresowań dla potomstwa zamiast oddawać je w kończyny kolegów biskupa /nawet arcy/ Górzyńskiego.

Takasobie
02-12-2019, 16:25
Problem chyba jest taki, że ta zdeklarowana wiara jakoś cienka być musi, albo jakiś problem z ....."pasterzami" się porobił.
I ci rodzice wolą inne kółka zainteresowań dla potomstwa zamiast oddawać je w kończyny kolegów biskupa /nawet arcy/ Górzyńskiego.

Czyżby baranów do strzyżenia ubywało.

pluto37
02-12-2019, 17:03
Czyżby baranów do strzyżenia ubywało.

Nie jestem fachowcem w tej materii, ale sądząc po objawach tak może być.

Tu jeden biskup się kaja za grzechy innego, tam wierni do papieża kablują Głodzia, a jeszcze inni Jędraszewskiego....
Nawet biskup Terlikowski się biesi.

Jak to mawiał jeden /zaginiony gdzieś/ Natanek ....."coś się dzieje?:) :)

Takasobie
08-12-2019, 10:15
Cieszycie się że Bóg nam sprezentował RM bo ja bardzo, aż
podskoczyłam z radości. Być nie może taki dar od Boga mamy. Ale to nie koniec wielkim bożym darem są też pozostałe przedsięwzięcia podejmowane pod auspicjami czcigodnego ojca dyrektora Tadeusza Rydzyka"
Chamstwo jakich mało to wszystko nie jest darem od Boga a darem naszego zakłamanego rządu, który ma gdzieś potrzeby ludzi i przekazuje miliony dla Berecika.
Prezesa wszystkich prezesów już całkiem pokręciło.

hhttps://wiadomosci.wp.pl/urodziny-radia-maryja-emocjonalne-listy-jaroslawa-kaczynskiego-i-andrzeja-dudy-6454209408075393attp://

amelia
09-12-2019, 23:48
Było dobrze ale pojawił się GENDER i jest protest.

https://www.facebook.com/chirurzka/photos/a.1099584323563896/1133714713484190/?type=3&theater

amelia
12-12-2019, 09:31
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2540273049580330&set=gm.2680098525370196&type=3&theater&ifg=1

amelia
14-12-2019, 10:02
https://www.facebook.com/RobertBiedron/photos/a.223608334343190/2732282063475792/?type=3&theater

amelia
16-12-2019, 07:26
czarna strona
https://polskatimes.pl/mapa-pedofilii-w-kosciele-grudzien-2019-gdzie-dochodzilo-w-polsce-do-molestowania-dzieci-przez-ksiezy-pedofilow-raport-lista/ar/c1-13556728?fbclid=IwAR0coWCQim-lDzQ5ls-_7T4glmW2HpGzDlpfGny2g4ZFttA_QHOtVOMpdfg

amelia
16-12-2019, 12:25
plus+

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1155852547937665&set=p.1155852547937665&type=3&theater

amelia
18-12-2019, 21:32
https://www.facebook.com/TajemnicaWiaryAutaiDolary/photos/a.223163141446970/814594285637183/?type=3&theater&ifg=1

amelia
18-12-2019, 21:51
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=4083647351661351&set=gm.3440738559332043&type=3&theater

amelia
23-12-2019, 07:48
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2492917704150914&set=a.366230656819640&type=3&theater

amelia
23-12-2019, 07:53
Rydzyk persona non grata w Kanadzie za mowę nienawiści. Polska będzie wyspą, ale trędowatych ?

https://gazetaplus.pl/rydzyk-persona-non-grata-w-kanadzie-za-mowe-nienawisci-polska-bedzie-wyspa-ale-tredowatych/12298/?fbclid=IwAR3XmQlKG__PFfG0ASl98wsEIqaSWrynbPqwNivZ vm-MfqpeZNxZirBV-KU

amelia
27-12-2019, 08:31
https://www.facebook.com/naPiSdalamy/photos/a.1857714824465319/2512023205701141/?type=3&theater

pluto37
27-12-2019, 08:42
https://www.facebook.com/naPiSdalamy/photos/a.1857714824465319/2512023205701141/?type=3&theater

I widzisz Amelio co znaczy siła medialnego przekazu.

Jak się rozejrzysz to nawet konsekrowani ateiści nie potrafią żyć bez religijnych uniesień:) :)

amelia
28-12-2019, 12:36
uwiodła niewinnego

https://www.se.pl/bydgoszcz/62-letni-ksiadz-uwiodl-17-latke-ta-historia-przeraza-aa-rhGt-Mrn7-QTfL.html?fbclid=IwAR2bn4qwdBxApKfFK9CRV1VQz3frpzr y7D3AjjYiYepzuk9PKpaFZODCRSg

Takasobie
28-12-2019, 15:16
uwiodła niewinnego

https://www.se.pl/bydgoszcz/62-letni-ksiadz-uwiodl-17-latke-ta-historia-przeraza-aa-rhGt-Mrn7-QTfL.html?fbclid=IwAR2bn4qwdBxApKfFK9CRV1VQz3frpzr y7D3AjjYiYepzuk9PKpaFZODCRSg

Coby nie mówić do łamania prawa tu nie doszło, dziewczyna ma 17 lat. Pozostaje kwestia moralna czarnego,
tylko czy księża mają jakąś etykę moralną.

amelia
29-12-2019, 11:01
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10211988662552263&set=gm.990382201361911&type=3&theater

amelia
29-12-2019, 11:13
wiara czy parafia?

https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fkobieta.wp.pl%2Fksieza-utrudniaja-mlodym-wziecie-slubu-wiara-wiara-ale-liczy-sie-pieniadz-6411347196057729a&fbclid=IwAR1IxNZIWmwJPb8BJoZkb4W6402su1u75Ac5D_zMR jo_G_bvBz4wYb6P7zA

amelia
07-01-2020, 22:23
Cała prawda
ale i powód do radości.

https://www.facebook.com/NieDlaBezkarnosciKleru/photos/a.1327390990723743/2505900846206079/?type=3&theater

Takasobie
12-01-2020, 17:27
Po raz dwunasty kibice z całego kraju oraz z zagranicy "opanowali" Jasną Górę. Nie obyło się oczywiście bez palenia rac oraz nacjonalistycznych haseł, a zwieńczeniem całej pielgrzymki była msza i kazanie, które w tym roku wygłosił metropolita szczecińsko-kamieński abp. Andrzej Dzięga. Hierarcha w bardzo opisowy sposób wyjaśnił zebranym, kto jest Polakiem, a kto nim przestał być.

Nie jest prawdą, że polski naród jest podzielony, że polskie serca są podzielone. Słyszę to setki razy w różnych komentarzach, ale ja się z tym nie zgadzam. Przez polskie serca nie idzie żaden podział. Jeśli idzie, to gdzieś obok narodu – mówił do zgromadzonych na Jasnej Górze.

Hierarcha postanowił dokładniej wyjaśnić, kto się kryje pod pojęciem "obok narodu". Jego zdaniem, są to osoby, które same zdecydowały się opuścić wspólnotę i nie są Polakami.

– Muszą sobie wszyscy postawić pytanie, czy są w tej wielkiej wspólnocie serca niepodzielonego, serca narodowej rodziny, narodowej wiary i narodowego czynu, czy też sami się od niej oddzielają. Kluczem interpretacyjnym jest serce: dla Polski, dla narodu, dla Maryi, dla Boga i dla naszych spraw – stwierdził abp Dzięga.

https://natemat.pl/296275,pielgrzymka-kibicow-na-jasna-gore-biskup-mowil-kto-jest-polakiem-a-kto-nie

Proste kibole ze swoimi hasłami to prawdziwi Polacy, nie wierzysz w Boga nie jesteś Polakiem.
Czarnemu już całkiem odbiło, jakim prawem decyduje o tym kto jest Polakiem - a kto nie jest?
Zapomniał przebieraniec że Polska jest jest jeszcze państwem świeckim. Tu jest miejsce dla wyznawców różnych wyznań a także dla niewierzących.

amelia
24-01-2020, 08:13
Ateista po śmierci trafił do piekła. Puka do bramy, otwiera mu diabeł w gajerku od Armaniego, czuje woń Hugo Bossa...
- "Dzień dobry", kłania się uprzejmie przybyszowi
-" Pozwoli pan, że oprowadzę po naszym piekle. Tu jak pan widzi są sypialne, tu natryski, sauna, jakuzzi można korzystać bez ograniczeń"
Ateista gębę rozdziawił ze zdziwienia a diabeł prowadzi dalej
w następnym pomieszczeniu długi stół, najlepsze alkohole, mnóstwo najlepszego jadła, panienki zawsze chętne na uciechy, ludzie szczęśliwi balują
Zamyślił się ateista o co chodzi i zaczął szukać haczyka a diabeł prowadzi dalej
Doszli do biblioteki największej na świecie, ludzie w skupieniu czytają najznakomitsze pozycje literackie ba nawet spotkania z autorami mają i jest możność przedyskutowania ewentualnych niedomówień, diabły pilnują by panowała cisza i skupienie, ateiście całkiem opadła szczęka, nagle kątem oka dostrzega pomieszczenie pełne kotłów z wrzącą smołą, do jego uszu dociera nieludzkie wycie a diabły przy kotłach widłami dźgają próbujących wyjść ze smoły
Nie wytrzymał ateista, już nogi za pas chce brać by do nieba ale pyta jeszcze diabła o co chodzi? Tu impreza, kultura a tu smoła kotły i jęki.
Diabeł uśmiechnął się i rzekł te słowa:
" A nic, na kotły, smołę i jęki proszę nie zwracać uwagi. To katolicy, jak wymyśli tak mają" 😉
To co Łotry umówieni w części pierwszej piekła 😊😁
( na motywach kawału z netu)

amelia
25-01-2020, 07:28
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1082797325406223&set=a.377360479283248&type=3&theater

amelia
26-01-2020, 12:11
jesteśmy pod ochroną
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=153589009399883&set=a.102501411175310&type=3&theater

amelia
26-01-2020, 15:31
https://www.facebook.com/kaczystan/photos/a.1531698677110928/2633713603576091/?type=3&theater

amelia
30-01-2020, 08:48
o religiach świata

https://www.youtube.com/watch?v=b0U99fslDaY&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2GZ9NVnKIFTfoGkZ6LhYP9SC1XdluMNgKiGXqRd il7_NbgWJA6R7Bp-Zg

pluto37
30-01-2020, 12:01
wiara czy parafia?

https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fkobieta.wp.pl%2Fksieza-utrudniaja-mlodym-wziecie-slubu-wiara-wiara-ale-liczy-sie-pieniadz-6411347196057729a&fbclid=IwAR1IxNZIWmwJPb8BJoZkb4W6402su1u75Ac5D_zMR jo_G_bvBz4wYb6P7zA

Amelio!
W przypadku religijnych ślubów, to powiem tyle, że chcącemu nie dzieje się krzywda.
Przymusu nie ma, a usługę się opłaca, albo z niej rezygnuje.
Nie rozumiem tych wydziwiań takich co z własnej woli chcą, a potem jęczą że ich usługodawca wydoił...

amelia
30-01-2020, 12:42
Amelio!
W przypadku religijnych ślubów, to powiem tyle, że chcącemu nie dzieje się krzywda.
Przymusu nie ma, a usługę się opłaca, albo z niej rezygnuje.
Nie rozumiem tych wydziwiań takich co z własnej woli chcą, a potem jęczą że ich usługodawca wydoił...

Popieram :) :)
ale te rytuały kuszą ;) ;) ;)

pluto37
30-01-2020, 13:57
Popieram :) :)
ale te rytuały kuszą ;) ;) ;)

Już starożytni Rosjanie twierdzili, że
Liczba głupców jest nieskończona.

Nie ten idiota co idiotów łupi, a ten co dał się złupić.
Dlatego mi nie żal żadnych idiotów z AmberGold i podobnych.
Jak idę do jakiejś świątyni co jest zabytkiem to wrzucam grosiwo, bo się należy za .... usługę.
Ale to robię z własnej woli, a nie bo mi kazano, albo cuś...

amelia
31-01-2020, 10:15
modlitwa o ojczyznę

https://scontent-waw1-1.xx.fbcdn.net/v/t1.0-9/84081096_3303190013029284_7271501592019337216_n.jp g?_nc_cat=106&_nc_ohc=dQoV0gT5YXwAX8aZj7a&_nc_ht=scontent-waw1-1.xx&oh=4c1cded9ae6feaa491c7d428dd0f2ddd&oe=5EC4D684

amelia
03-02-2020, 09:41
Bogata pomoc

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1689830881156555&set=gm.2548808945365758&type=3&theater

amelia
03-02-2020, 12:46
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1329606127245610&set=a.346980375508195&type=3&theater

amelia
03-02-2020, 22:07
a w niebie nie ma mgr Przybłęskiej
https://www.facebook.com/sokzburaka/photos/a.1452235865010437/2750033091897368/?type=3&theater

amelia
04-02-2020, 15:15
pomóc panubogu

https://www.facebook.com/cezaryzakofficial/photos/a.206886769837212/739050146620869/?type=3&theater

amelia
05-02-2020, 08:24
https://www.facebook.com/kaczystan/photos/a.1531698677110928/2646775435603241/?type=3&theater

amelia
05-02-2020, 09:24
Żyć zgodnie z wymogami RELIGII

https://www.wiocha.pl/1609586?fbclid=IwAR3RvUfrZYlZd0tIR3MD-sq05Gw5i8L400zlgLn74LrjYxD8D4wWmn8A4Kg

amelia
05-02-2020, 16:46
Historia nikogo niczego nie uczy

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1088942818125007&set=a.377360479283248&type=3&theater

amelia
18-02-2020, 15:03
Kościł nie jest skostniały - ewolouuje w zgubną stronę
https://www.facebook.com/935375749963226/photos/a.941106119390189/1463399447160851/?type=3&theater

amelia
24-02-2020, 07:38
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1370343466470150&set=a.599365420234629&type=3&theater

amelia
04-03-2020, 11:37
https://www.facebook.com/naPiSdalamy/photos/a.1857714824465319/2572580292978765/?type=3&theater

amelia
12-03-2020, 12:07
a pleban swoje

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1066596380373286&set=a.194444710921795&type=3&theater

amelia
16-03-2020, 10:51
nie ma co zwlekać, nie ma co czekać,
trzeba Żebrać już teraz

https://www.facebook.com/Antykleryk/photos/a.258809587542021/2807504359339185/?type=3&theater

pluto37
16-03-2020, 13:00
a pleban swoje

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1066596380373286&set=a.194444710921795&type=3&theater

Amelio!
Pleban plebanem.... i nie on problemem, a ..... RODZICE.

amelia
17-03-2020, 18:06
Amelio!
Pleban plebanem.... i nie on problemem, a ..... RODZICE.

ale nie na wszystkich poziomach ;)

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2806407976063440&set=a.391539117550350&type=3&theater

pluto37
17-03-2020, 19:03
ale nie na wszystkich poziomach ;)
]

będę się jednak upierał, że podstawą są rodzice... reszta to skutek, a nie przyczyna.

amelia
17-03-2020, 21:59
będę się jednak upierał, że podstawą są rodzice... reszta to skutek, a nie przyczyna.

i rodzice rodziców i ...

amelia
17-03-2020, 22:46
W Bergamo przez koronawirusa zmarło aż sześciu księży. Zakażonych jest znacznie więcej

https://natemat.pl/302519,bergamo-zmarlo-6-ksiezy-zakazonych-koronawirusem-20-jest-zakazonych?fbclid=IwAR04RT9Rz6FfbrKC0zhi6EIa1oCBAX -1siVk1xFz4Plws7omH2if-89qWVk

amelia
23-03-2020, 09:02
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2647460572202810&set=a.1680262128922664&type=3&theater

amelia
23-03-2020, 12:49
wiara czyni cuda?

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10222274277508265&set=gm.1352817134911098&type=3&theater

gratka
26-03-2020, 11:13
KOŚCIOŁA W POLSCE DO TEJ PORY NIC NIE OGRANICZAŁO,
ŻADNA WŁADZA POLITYCZNA, ANI LEWICA, ANI PRAWICA – WRĘCZ PRZECIWNIE.
A OBECNIE ZARAZA TAKI STAN RZECZY KOŃCZY.
prof. Zbigniew Mikołejko.
https://wiadomo.co/prof-zbigniew-mikolejko-po-epidemii-zostanie-w-nas-mocny-slad/?fbclid=IwAR3AtiSheU4pFTUoX89sAEvwHmEPBc8GRSF-JNoydkEQ7xwe2WjCPGx3A90

amelia
26-03-2020, 11:44
KOŚCIOŁA W POLSCE DO TEJ PORY NIC NIE OGRANICZAŁO,
ŻADNA WŁADZA POLITYCZNA, ANI LEWICA, ANI PRAWICA – WRĘCZ PRZECIWNIE.
A OBECNIE ZARAZA TAKI STAN RZECZY KOŃCZY.
prof. Zbigniew Mikołejko.
https://wiadomo.co/prof-zbigniew-mikolejko-po-epidemii-zostanie-w-nas-mocny-slad/?fbclid=IwAR3AtiSheU4pFTUoX89sAEvwHmEPBc8GRSF-JNoydkEQ7xwe2WjCPGx3A90

Bardzo dobry i prawdziwy tekst

TERAZ WSZYSCY SIĘ BOIMY I MUSIMY ZMIERZYĆ SIĘ Z WŁASNYM LĘKIEM – RODZI SIĘ W NAS, ZAWSZE SKŁONNA DO WYOLBRZYMIENIA I FAŁSZU, „PANIKA MORALNA”, KTÓRA ZAWSZE WIĄŻE SIĘ Z ZACIEMNIENIEM SYTUACJI, BRUDNYMI OSKARŻENIAMI, NIECNYMI CZYNAMI.

co jednak widać

amelia
27-03-2020, 17:40
Przechodziliście… z tragarzami…
Ksiądz Sowa ostro o rozmodlonym na pokaz Dudzie.


https://www.wiesci24.pl/2020/03/27/przechodziliscie-z-tragarzami-ksiadz-sowa-ostro-o-rozmodlonym-na-pokaz-dudzie/?fbclid=IwAR2538S-BODLpDBP0ZZQslJBHz4T-_VZYKjCbWO8HkXO910rImd9zYXvVXY

amelia
29-03-2020, 12:47
znaleziono taki napis pewnego więźnia w obozie w Oświęcimiu:
"Boże, jeżeli istniejesz - będziesz musiał błagać mnie o przebaczenie"

amelia
29-03-2020, 23:54
Prof. Stanisław Obirek: polski Kościół to skamielina, która musi umrzeć

https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/polski-kosciol-katolicki-prof-stanislaw-obirek-polski-kosciol-to-skamielina/wq0lwxb?fbclid=IwAR2SIqUNM7764WyyMaYwjpHWFDqJtnvoW 2jIE5jEo4xNMk1LuTmZEaQNLlE

amelia
30-03-2020, 12:28
https://www.facebook.com/kaczystan/photos/a.1531698677110928/2698040897143361/?type=3&theater

amelia
05-04-2020, 09:35
ZŁOTA DOJARKA dla kościoła

W Brzezinach koszty ceremonii pochówku mogą dochodzić do 12 tys. zł, a to ze względu na ustalony przez duchownych cennik przygotowania grobów. Według zgłaszającego Archidiecezja Łódzka ograniczała konkurencyjność na lokalnym rynku pogrzebowym. Zlecała usługi kopania grobów jednej, arbitralnie wybranej firmie i dyktowała warunki, wykorzystując pozycję administratora jedynego w okolicy cmentarza.

https://www.wp.pl/?s=https%3A%2F%2Fwiadomosci.wp.pl%2Fpowraca-sprawa-cmentarnego-wyzysku-archidiecezja-lodzka-pod-lupa-uokik-6496212261553793a&fbclid=IwAR1YEHC7agA7ZfizZkXbd_lAKxmdEFnmKlBurwg1g PiC3-RmYRT4BPO8Q0Y

amelia
10-04-2020, 08:39
:( :( :(

"Zbigniew Choiński
18 godz.
Robiąc kolejne porządki u mojej zmarłej mamy natknąłem się na setki przekazów wpłaconych do ojca dyrektora w Toruniu, na telewizje Trwam, budowę jakiegoś centrum Polonia, radio Maryja, geotermię itp. Po każdym wysłanym przekazie mama otrzymywała podziękowanie i kilkanaście nowych blankietów na kolejne darowizny. Wykupiła tez jakieś świadectwa udziałowe.Ale kiedy potrzebowała opieki bardzo chciała skorzystać z
pomocy radia Maryja . Napisałem wiec w jej imieniu list do ojca dyrektora. Niestety odpowiedzi nie było żadnej, ale przekazy przychodziły do końca jej życia . To taka radiowa rodzinka ����

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1576336529188505&set=pcb.1576354189186739&type=3&__tn__=HH-R&eid=ARCiv9d8w8AZkzBOYKo4TfPfmy1l9ZACtdo9CWgg3rsHQQ QLaj2rpal5pZTxzOk9KcEngnRXoxpVm3cD

amelia
11-04-2020, 14:31
Też roztrwonili?
Parafie masowo proszą o wsparcie. Tymczasem ujawniamy, ile kler przejął z komisji majątkowej



https://wtv.pl/wielkanoc-11042020-mk-kosciol?fbclid=IwAR2Fm5WepoH_2NjLzhIs56osxMVC6RttP 5bC3W8kobuBF7eTZQAOMiwPjxM

amelia
11-04-2020, 17:32
:( :( :(

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2829575870451768&set=gm.1095185684183412&type=3&theater

amelia
17-04-2020, 10:46
to się dzieje w naszym mocno katolickim kraju

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=1761347580671551&set=a.767797156693270&type=3&theater

amelia
25-04-2020, 09:05
https://www.facebook.com/photo.php?fbid=10221883332421965&set=a.10214830334741431&type=3&theater

amelia
25-04-2020, 19:23
wieści z netu.

Koronawirus w Polsce, pożary Biebrzy i nadciągająca susza, to kara boska nałożona na Polaków za głosowanie na PiS...

amelia
27-04-2020, 08:05
Wreszcia jakaś taca

https://www.facebook.com/natematpl/photos/a.416018125093115/3502088269819403/?type=3&theater

amelia
29-04-2020, 11:20
https://www.facebook.com/roman.zywczok/videos/2541258009419223/