PDA

View Full Version : Ból zatok - dolegliwość, której można uniknąć - komentarze


marpol
11-03-2008, 16:56
Komentarz do artykułu: Ból zatok – dolegliwość, której można uniknąć (http://www.senior.pl/75,0,Bol-zatok-8211-dolegliwosc-ktorej-mozna-uniknac,3696.html)
--------------------
Stwierdzenie, że na ból zatok cierpi w Polsce 15% mieszkańców jest zdaniem nie zawierającym w sobie treści, niestety. No cóż, cierpi to cierpi. Jeżeli padłoby jeszcze wyjaśnienie jaka jest przyczyna tej dolegliwości to moja i innych satysfakcja byłaby pełna. Bóle są po grypowe-bardzo często ale istnieją i inne przyczyny również. Szczepienia przeciw grypie, nie ufam im i mam ku temu powody. Krzywa przegroda nosowa... moje dorosłe dziecko poddało się zabiegowi rok temu, bolesny i przykry a efekt nie taki jaki był oczekiwany. Są sposoby, może niekonwencjoalne a i działające powolutku ale skuteczne! Zawsze na sobie próbuje a potem mogę ewentualnie swoje doświadczenia przekazać dalej. Akurat borykam się z tym problemem od lat więc znam go aż za dobrze.

facio12
03-07-2008, 23:33
facio 12
jakie są obiawy bólu zatok .Miałem krzywą przegrodę nosową 12 lat i gdzieś dwa lata temu mnie rozbolały zatoki i przytym bólgłowy w obrębie nosa ,ucisk na kościach policzkowych ucisk styłu głowy Po operacji nosa preszedł mi ból głowy i zminimalizowały się inne bóle .Ale one są jak je zwelczyć

Hiru
04-05-2009, 16:46
Można spróbować przy pomocy pijawek, poprawiają ukrwienie i działają przeciw bólowo.

elizka
04-05-2009, 19:54
Pamiętam jak leczyłam zatoki mojemu dziecku,za poradą pewnej pielęgniarki.Po kilkunastu przeziębieniach,długim leczeniu,przy każdym badaniu okazywało się,że płuca czyste,oskrzela czyste,a dziecko kasłało nocą,budziło się,a i w dzień było nie lepiej.Sugerowano alergię,polecano testy,ale któryś z lekarzy zaproponował prześwietlenie zatok,bo zauważył,że po tylnej ścianie gardła spływa jakaś wydzielina.Powiedział,ze to może być przyczyna kaszlu-drażnienie dróg oddechowych czymś płynącym z zatok.Poszłam z dzieckiem na prześwietlenie i okazało się,że są tam zmiany.To było 20 lat temu.Poradziła mi starsza pielęgniarka aby zastosować nagrzewanie głowy,w części czołowej lampą,którą stosowało się do małych kurczątek.Ta lampa to była duża żarówka,nazywano ja kwoka.Po kilka minut dziecko siedziało pod tą "kwoką".Było cieplutko,więc nie protestowało.Takie nagrzewanie trwało kilka dni.Do tego podawałam jeszcze leki,dziś już nie pamiętam jakie.Którejś nocy po wieczornym nagrzewaniu dziecko obudziło mnie/miało z 5 lat/wołanie,że jest mu niedobrze.Przybiegłam z miską i stało sie coś dziwnego- z nosa i z buzi spłynęła do miski wydzielina jakby jakiś niesamowity katar.To trwało niedługo.Potem wszystko się uspokoiło i od tego czasu skończył się kaszel.Zatoki już nie dawały o sobie znać.Dziś są inne lampy,sposoby....wtedy były takie.Nie wiem czy to było bezpieczne działanie,ale skuteczne.
Pamiętam jak bardzo się bałam.

emka46
05-05-2009, 04:48
Ból zatok – dolegliwość, której można uniknąć (http://www.senior.pl/75,0,Bol-zatok-8211-dolegliwosc-ktorej-mozna-uniknac,3696.html).

Nietety,przy ropnym zapaleniu zatok nie uniknie się bólu.

U mnie najlepiej sprawdzały się krople do nosa Sulfarinol,inne - bez efektu.

elizka
06-05-2009, 10:39
Pewnie na zapalenia ropne nie można stosować żadnych nagrzewań.

Babcia Iwa
06-05-2009, 11:07
Też mam problem z zatokami a właściwie z zatoką lewą szczękową. Prawdopodobnie na tle alergicznym. Sulfarinol - bardzo dobre krople, ale kłopot w tym że ja jestem uczulona na te krople. Kupiłam sobie lampę BIO V do leczenia światłem. Muszę przyznać, że przy moim realistycznym podejściu - musiałam jednak uwierzyć w działanie - bo pomaga.

agnes
03-06-2009, 22:49
Witam! Polecam Tabletki Sinupret, Dostępne Bez Recepty.

89.228.8.xxx
20-02-2012, 15:40
Witam! Polecam Tabletki Sinupret, Dostępne Bez Recepty.

tomeh
23-02-2012, 22:52
Mój brat ma z tym dolegliwości. pomagało mu płukanie zatok wodą fizjologiczną. Może też to pomoże innym.