PDA

View Full Version : Senior w Sieci, czyli złota jesień w cyberprzestrzeni - komentarze


Anna_Maria_57
14-03-2008, 01:10
Komentarz do artykułu: Senior w Sieci, czyli złota jesień w cyberprzestrzeni (http://www.senior.pl/130,0,Senior-w-Sieci-czyli-zlota-jesien-w-cyberprzestrzeni,3739.html)
--------------------
Ciekawy dla nas temat, szkoda, że tak dziwnie wygląda zgłaszanie udziału - plik Word do pobrania na mój komputer...

dodo
14-03-2008, 21:22
plik należy zapisać na swoim komputerze, wypełnić pola, a nastepnei odeslac na adres: kontakt_em@o2.pl, pozdrawiam

es55ca
15-03-2008, 14:47
Przeciwdziałanie wykluczeniu społecznemu starszych osób, poprzez podejmowanie inicjatyw na rzecz korzystania z internetu. Bez sensu! Jaki odsetek starszych ludzi ma kontakt z internetem? Powodem wykluczenia są głównie zbyt niskie świadczenia, ludziom brakuje pieniędzy na zabezpieczenie podstawowych potrzeb życiowych a nie dostępu do internetu.

green
17-03-2008, 13:12
es 55ca piszesz prawdę i z sensem, ale ja też jestem 50+ i próbuję korzystać z tego co jest dostępne. Ale to jest tylko elementem strategii gospodarczej... mam na myśli zabezpieczenie finansowe starości... Poszukujemy osób które znają obecną sytuację mającą wpływ na przyszłe nasze emerytury czy inny socjal.

Srebrzysta
01-04-2008, 09:24
Niestety nie mieszkam w Warszawie więc nie byłam na tym seminarium, ale chętnie przeczytam raport lub inny materiał z tego spotkania.
Zaczęłam zajmować się internetem jak przeszłam na emeryturę, miałam wtedy bardzo słaby sprzęt, ale mimo to próbowałam. Niedawno trafiłam na stronę dla SENIORÓW i mam nadzieję nauczyć się więcej interesujących mnie programów komputerowych.
Pozdrawiam Ewa

delfina
15-05-2008, 16:43
Kochani, ja też jestem po kursie komputerowym, który ukończyłam w ubiegłym miesiącu w Klubie Seniora w Kielcach. Nie posiadając komputera nie miałam żadnego pojęcia o jego znaczeniu i obsłudze. W czasie nauki zrozumiałam, jak w obecnej dobie ma on wielkie znaczenie. Dlatego po jego ukończeniu i otrzymaniu zaświadczenia weszłam w internet też w Klubie Seniora i odkryłam tą fenomenalną stronę. W związku z tym będę regularnie uczestniczyła w życiu tego forum o ile o mnie "nie zapomnicie". Kończąc przesyłam pozdrowienia i oczekuję zaproszenia do dyskusji.

szlipol
12-06-2008, 08:28
Jestem po 70-tce, z obsługą komputera, z korzystaniem z internetu nie mam trudności. Zawsze miałam ciągotki do nowosci technicznych. Obsługi komputera zaczęłam uczyć się w wieku ca 65 lat, najpierw sama, a później już fachowo na Uniwersytecie Trzeciego Wieku. Nie warto zostawać w tyle ze względu na wiek. Trzeba żyć teraźniejszością. To nie jest trudne. Pozdrawiam wszystkich seniorów. Szlipol

62.179.0.xxx
23-04-2012, 16:51
Cześć wszystkim,

Jeżeli już nauczyliście rodziców, dziadków, ciocie korzystać z komputera to może teraz czas, by nauczyć ich jak w łatwy sposób surfować po Internecie? Sam komputer, w dzisiejszych czasach to zdecydowanie za mało. My, młodzi ludzie w dobie cyfrowej rewolucji, niemal każdy dzień spędzamy przed Internetem. By ułatwić korzystanie z sieci naszym bliskim, zachęcam Was do odwiedzenia strony internetstarter.com.pl. Na internetstarter.com.pl możemy stworzyć spersonalizowaną stronę z Ikonami (ikony to te kwadraciki na stronie), które będą linkowały z zainteresowaniami osoby, której zakładamy Internet Starter, np. dziadkowi- sport, babci- pyszne wypieki kulinarne. Stronę można ustawić jako główną, a gdy osoba, dla której ją stworzymy będzie miała jakikolwiek problem to dzięki wiadomości, którą możemy dla niej pozostawić wraz ze zdjęciem oraz numerem telefonu, będzie mogła do nas zadzwonić. Ikony można edytować (dodawać, usuwać) za każdym razem będąc na stronie. Zachęcam Was do odwiedzenia strony oraz pomocy bliskim osobom, mającym kłopoty z surfowaniem po Internecie. Internet Starter powstał z inicjatywy UPC.

rebelio
24-04-2012, 11:22
Acha.
No dobra, to miłe, że ktoś dba o nas.
Ja tam sobię radzę, śmigam po necie, instaluję, odinstalowuję, szukam czegoś -> znajduję -> mam ... nie ma problemu :D
A z kompem jestem od 1997 (praca), z netem od 2002 (praca + rozrywka).. ostatnio coraz mniej... im jestem starsza tym więcej odnajduję niekomputerowych przyjemności w życiu

mama2
02-05-2012, 21:21
stare dzieje. Nie mam zapedow na informatyka. Ot czasem cos napisze. W nosie mam pseudo rycerzy internetowych. Lowelasow z gier. Minely czasy kiedy to pisali jakam piekna i madra. Jestem soba. Ale czasem to tak zaboli jak ktos cie uszczypnie tak doglebnie. Bardzo. Wiem, ze jest na to lekarstwo. Nie wchodzic na te pseudofilozoficzne strony. I dac se spokoj. Kiedy nie moge :). No jej bohu, nie moge. Dowalilabym takiemu rycerzowi w same... moze byc zeby :).
Jak to latwo zhakowac czyjs komputer, siedziec non stop na czyims kompie. Lazic za nim, opowiadac jaki to on nie jest. A potem sru z grubej rury. Wiem, wiem. Tylko prawdziwy mezczyzna tak potrafi. Zawisza kurna jego.... Jaki to piekny czlowiek. Jaki madry. Kwintesencja meskosci.
A swoja droga to ciekawe jak ewoluuje znajomosc w internecie. Poznajesz takiego osobnika dokladnie. Nie mylic z doglebnie :).
Mam dzis ciezki dzien? A no. Sasiadka napadla na mnie na schodach. Zbrzydly mi juz kontakty z ta nerwowa pania. Mowie jej, ze to maz stuka lewa nozka. Ma ochote na mojego Pana. Nie oddam go dla zasady. Bo nie. Mowilam kiedys w zartach do meza, ze opowiem jej , ze maz nie taki cymes. Moze zrezygnuje?

jasinek123
02-05-2012, 22:06
Mama 2
A jak długo korzystasz z komp.
Bo wiedz jedno, na komp trzeba się uczyć cały czas!!