PDA

View Full Version : PiS chce pozyskać najbiedniejszych emerytów - komentarze

Ircia
14-03-2008, 06:38
Komentarz do artykułu: PiS chce pozyskać najbiedniejszych emerytów (http://www.senior.pl/147,0,PiS-chce-pozyskac-najbiedniejszych-emerytow,3741.html)
--------------------
Nie mam nic przeciwko takiej uchwale, obawiam się tylko, że mogą to być "gruszki na wierzbie" tak jak z ulgą na dzieci, mieszkanie za 1,00 itd. Wszystko ładne na papierze gorzej z realizacją,

Ircia
14-03-2008, 09:08
Jeszcze brak informacji to miałby być dodatek wypłacony raz w roku? czy miesięcznie? Rządził PIS przez dwa lata i co nie mogli tym biednym emerytom podnieść emerytur???????

ymca
14-03-2008, 09:23
śmiać się czy płakać?:D

Lila
14-03-2008, 09:47
Śmiać się.Nie ma PiS,będą teraz pieniądze dla emerytów.
Można już kupować portfele - większe.

Basia.
14-03-2008, 12:52
http://www.se.com.pl/_gAllery/13/47/04/134704.jpg (http://javascript<b></b>:window.close();)

siekierka
14-03-2008, 12:58
Ależ w tym formularzu litery "PiS" widzę tylko w słowie podpis.:rolleyes:
A podobno miała to byc inicjatywa PiS !

Basia.
14-03-2008, 13:01
Ależ w tym formularzu litery "PiS" widzę tylko w słowie podpis.:rolleyes:
A podobno miała to byc inicjatywa PiS !
formularz wypełnia się i wysyła na adres Super Expresu w sprawie zniesienia podatku dochodowego od rent i emerytur.:)Moja wina przyznaję bo wkleiłam formularz bez wyjaśnienia o co chodzi. Do redakcji Super Expresu naplynęło już 30 tys. podpisów, potrzeba jeszcze 70 tys. podpisów.

ymca
14-03-2008, 13:12
Pis jest,tylko toto nazywa się silna opozycja :D
Można się z tego śmiać,ale jest to dla dużej grupy emerytów śmiech przez łzy. Ircia to kolejne gruszki na wierzbie -na bank!:)

Basia.
14-03-2008, 13:33
to pracowałabym do oporu, przykre to bardzo jak się obserwuje np. w aptekach emerytów których nie stać na wykupienie lekarstw. Jesteśmy potrzebni politykom przed wyborami ............ potem lepiej nie mówić.:D

ymca
14-03-2008, 13:43
Tak to prawda,wtedy sobie wszyscy o nas przypominają.
I Ci z lewej i Ci z prawej strony.Byle do wyborów-potem dotyka ich wszystkich amnezja.Przykre to jest.

jolita
14-03-2008, 14:53
Idąc na emeryturę otrzymywałam kwotę wartości ponad średniej krajowej,potem jeszcze "dopracowałam "7 lat - dzisiaj mam jej połowę...a niby stale mamy rewaloryzację...

siekierka
14-03-2008, 15:14
Wolałbym, żeby zamiast kombinować zwolnienie z podatku co najbiedniejszym niewiele pomoże a w każdym razie najmniej przyniesie, wprowadzono zamiast tego podwyżkę kwotową, np. po 100 złotych dla KAŻDEGO. Może co pół roku? :)

jolita
14-03-2008, 17:25
SIEKIERKA NA PREZYDENTA !

siekierka
14-03-2008, 17:56
...a on tak pomyslał chytrze:
TO BY BYLO NIE NAJBRZYDSZE... ;)

Malgorzata 50
14-03-2008, 18:05
Ale moi drodzy czy nie uwazacie ,ze utyskujacy emeryci w jakims procencie spokojnie nie musieli przechodzic na wczesniejsze emerytury???A że wizja zrywania owoców okazała się tylko wizja cóz dorośli jesteśmy przecież

Alsko
14-03-2008, 18:12
Małgosiu, co Ty gadasz? Czy wcześniejsza, czy o czasie - jeden diabeł! Tyle samo bym miała.
Gdzie Ty widzisz te zakłady pracy zabijające się o zatrzymanie pracownika do us... śmierci??

enia60
14-03-2008, 18:33
zakłady pracy /pracownicy często koleżanki/ wręcz wskazywali ,że już masz uprawnienia i dlaczego tu jeszcze jesteś ? niektórzy zostali i dopracowali do 60 -ciu i dłużej większość nie wytrzymała i odeszła a wysokość emerytur po około 40 latach pracy nijak ma się do tego co dziś żądają w zakładach pracownicy /1000,- 1500,- i więcej zł. /nam musi wystarczyć to co każdy z nas ma,dalej ....nie ma nic bo po co ??? a PIS nie chcę denerwować się przed Niedzielą Palmową im nie brakuje niczego chyba tylko .."komu by tu jeszcze dokopać"

jolita
14-03-2008, 18:44
"za moich czasów" ś.p. Kuroń obiecywał złote góry za przejście na wcześniejszą emeryturę...Dobry człowiek, ale niekonsekwentny...

Lila
14-03-2008, 18:47
a PIS nie chcę denerwować się przed Niedzielą Palmową im nie brakuje niczego chyba tylko .."komu by tu jeszcze dokopać"

A ja się pytam,co robi święta Platforma,poza chlaniem w Tyńcu na koszt podatnika w ramach rekolekcji i awanturze o traktat ?

enia60
14-03-2008, 18:59
też nic,ale wolę właśnie świętą Platformę

jolita
14-03-2008, 19:06
Kiedyś "wisiała nad nami groźba powrotu komunizmu" teraz " groźba powrotu PIS-u" Czy już nie doczekamy, żeby było normalnie?

ps. PO niech nie cieszy się poparciem jakie ma - ono napędza jej PIS

Lila
14-03-2008, 19:07
też nic,ale wolę właśnie świętą Platformę

:D :D A ja szargam świętości i wolę grzeszne PiS !

ymca
14-03-2008, 19:10
w swoim pytaniu masz już odpowiedz-a święta Platforma chleje a ja dodam jeszcze,że musi między jednym toastem a drugim odpowiadać na ataki awanturników.

jolita
14-03-2008, 19:13
Bo bez wodki nie rozbierosz...

enia60
14-03-2008, 19:14
proponuję ..niech każdy ma to co lubi !!! /organista ogórki,a ksiądz jego córki/

Lila
14-03-2008, 19:14
Niestety nie ,droga ymco..W Tyńcu zamknęli się w swoich pokojach i opijali grzechów odpuszczenie..:)
Nazajutrz ? Tupot biały mew..nie mieli już siły na walkę i jak baranki ,w kawalkadzie BOR dali się odwieźć do Warszawy..

Ps.Ponoć w Warszawie mogliby nie dostać rozgrzeszenia,ale benedyktyńska cierpliwość jest już przysłowiowa..

ymca
14-03-2008, 19:34
Tak to już jest,Ci którzy są przy korycie tak się zachowują,a nie powinni.PO nie jest wyjątkiem,inne partie robią gorsze rzeczy.Nie w mojej intencji jest obrona PO,nie robię również nagonki na PIS.Ja tylko chcę żyć w kraju gdzie wszystko jest normalne.Gdzie Polaków nie dzieli się na tych co stoją tu,a Ci co stoją tam to ZOMO.Tak nie można.Polska jest jedna.

Lila
14-03-2008, 19:52
Ja też bym chciała..

Ale nie wiem kiedy to nastąpi.W roku 89-tym ,na plaży w Jugosławii dowiedziałam się ,że Mazowiecki został premierem..Jakaż radość była,jaka nadzieja....ech..szkoda.Cośmy z tym zrobili ?

Basia.
14-03-2008, 20:32
Ja też bym chciała..

Ale nie wiem kiedy to nastąpi.W roku 89-tym ,na plaży w Jugosławii dowiedziałam się ,że Mazowiecki został premierem..Jakaż radość była,jaka nadzieja....ech..szkoda.Cośmy z tym zrobili ?
telewizję, premier Mazowiecki zasłabł .......... byliśmy wtedy w podniosłym nastroju, pełni wiary w lepsze jutro. No i się porobiło, eeeeeeeeech.:D

rybella
14-03-2008, 20:37
Komentarz do artykułu: PiS chce pozyskać najbiedniejszych emerytów (http://www.senior.pl/147,0,PiS-chce-pozyskac-najbiedniejszych-emerytow,3741.html)
--------------------
Nie mam nic przeciwko takiej uchwale, obawiam się tylko, że mogą to być "gruszki na wierzbie" tak jak z ulgą na dzieci, mieszkanie za 1,00 itd. Wszystko ładne na papierze gorzej z realizacją,
JA TEŻ NIE MAM NIC PRZECIWKO TEMU DLACZEGO NIBY EMERYCI NIE MAJĄ MIEĆ DOBRZE.

Basia.
14-03-2008, 20:48
--------------------
jeżeli chodzi o mieszkania za 1 zł, to na moim osiedlu ludzie kupowali mieszkania spółdzielcze o pow. 56 m2 za 6,00 PLN, to nie jest bajka to jest prawda, za mieszkanie w Warszawie w eksluzywnej dzielnicy - Saska Kępa płacono kilka zł.

jolita
14-03-2008, 21:35
potem nastąpi przymus tworzenia wspólnot mieszkaniowych i przeniesienia kosztów amortyzacji budynków i dłużników na mieszkańców.
Stare powiedzenie - nic za darmo...

largetto
14-03-2008, 21:38
Ale moi drodzy czy nie uwazacie ,ze utyskujacy emeryci w jakims procencie spokojnie nie musieli przechodzic na wczesniejsze emerytury???A że wizja zrywania owoców okazała się tylko wizja cóz dorośli jesteśmy przecież

Małgosiu przeszłam na wcześniejszą emeryturę ponieważ:

po pierwsze - kazali się nam określić czy pracujemy , czy przechodzimy na emeryturę dużo wcześniej

po drugie- w ramach zmiany schematu organizacyjnego i oszczędności zabrali nam 1/4 poborów

po trzecie - nie dostawaliśmy żadnych gratyfikacji jak inni pracownicy, bo nie warto w nas inwestować

po czwarte - nie pozwolono na wyjazdy dokształcające i szkolenia, bo nie warto

po piąte - dołożono nam do zakresu czynności dodatkowe zadania po osobach, które odeszły na emeryturę / bo ktoś to musi zrobić/ , a nie warto było przyjmować nowych osób w ramach oszczędności

po szóste - atmosfera aparatu "szpiclowego" była nie do wytrzymania

itd......
można by jeszcze długo wymieniać...

a co do projektu PiS : okazuje się ,że nie warto było uczciwie pracować, wystarczyło kilka lat pracy aby nabyć prawa do najniższej emerytury no i dostawać gratis od nas wszystkich
dodatek - " bo się ma mało"
czyli : czy się stoi czy się leży ........dodatek się należy
czy to sprawiedliwe? i prawe?

no chyba, że będą jakieś kryteria, ale znając życie nic z tego , znów się ktoś na nas emerytach uwłaszczy :mad:

Basia.
14-03-2008, 21:41
potem nastąpi przymus tworzenia wspólnot mieszkaniowych i przeniesienia kosztów amortyzacji budynków i dłużników na mieszkańców.
Stare powiedzenie - nic za darmo...
tak będzie.

tadeusz50
14-03-2008, 21:48
Idąc na emeryturę otrzymywałam kwotę wartości ponad średniej krajowej,potem jeszcze "dopracowałam "7 lat - dzisiaj mam jej połowę...a niby stale mamy rewaloryzację... Bo to właśnie tak wygląda stary portfel który podobno zlikwidowali. Emerytury i renty powinny byc obliczane według średniej krajowej a nie waloryzowane. Wówczas ten co poszedł na emeryturę kilka lat temu i ten co odchodzi teraz mieliby takie same emerytury (oczywiście mając ten sam staż pracy i te same zarobki) Waloryzacja kwotowa czy to procentowa jest niesprawiedliwa.

jolita
14-03-2008, 21:58
to pisz... "na Berdyczów" ... ( do Ciebie nie można bo brak dostępu do Twego profilu)

ymca
14-03-2008, 22:02
Wszystkim po równo?chyba już to przerabialiśmy-a czy da się porównac tamte zarobki do aktualnych,wątpię.:)

Ewita500
14-03-2008, 22:02
To blef Kaczyńscy powinni odejść w stan spoczynku i to oboje bo już nie panują nad sytuacją

siekierka
14-03-2008, 22:05
Jak to śpiewał Czesław Wydrzycki (Niemen): Dziwny jest ten świat.
Faktycznie dziwny. Przecież to PO od kilku miesięcy jest przy władzy i robi horrendalne błędy, ale winą za nie uparcie obarcza się PiS i Kaczyńskich.
Ale tak się widać od ponad dwóch lat przyzwyczajono...;)

jolita
14-03-2008, 22:05
Panować nie muszą zwłaszcza, że w tej chwili nie ich pora, ale problem z mąceniem...

Lila
14-03-2008, 22:59
No...noo..to padalce..Nawet w emeryturach mącą ???

Dalibóg,nie wiedziałam..:):)

hannabarbara
15-03-2008, 12:22
No...noo..to padalce..Nawet w emeryturach mącą ???

Dalibóg,nie wiedziałam..:):)
Żeby tylko w emeryturach, to by jeszcze dało sie wytrzymać, choć to koszula bliska naszego ciała. Cóż to ich styl i warunek istnienia. Ale to co wyprawiają w sprawach Traktatu Europejskiego, to juz szczyty rozrabiactwa i troski o swoje (za przeproszeniem) tyłki. Platformersi też nie lepsi. Po jasną "ciasną" ustąpili w sprawie Karty Praw Obywatelskich? Kurczę! Najlepszym rozwiązaniem byłoby jednak referendum, gdzie wszyscy mogliby się wypowiedzieć. Mniejszość musiałaby zamilknąć, bo takie są prawa demokracji. Czy wynik referendum byłby dla mnie satysfakcjonujący - nie wiem! Ale jak napisałam, byłoby rozstrzygniecie, a nie durnowate przepychanki.

Lila
15-03-2008, 12:47
Haniu,nie chcem a muszem zabrać głos..
Nie chcem ,bo wiosenne moje postanowienie, to włączyć motylka i ''nie wymandrzać się ''..:)Niech się dzieje ,co chce..

Ale odnoszę wrażenie,że ludzie nie bardzo wiedzą o co w tym wszystkim chodzi PiS-owi.Otóż PiS wynegocjował traktat taki jaki jest .Według protokołu brytyjskiego.

I PiS-owi nie chodzi o jakieś zmiany !!!!
Chodzi o to ,aby już nikt nie miał prawa majstrować przy traktacie !! I aby mogła coś zmienić jedynie Polska ze swoją nadrzędną konstytucją,przy zachowaniu kwartetu - prezydent ,premier ,parlament,senat ..

W tej chwili postanowienia traktatu mogą być zmienione przez Parlament Unii.A rzecz biega o niebagatelne sprawy ,jak chociażby zabezpieczenie na 100 % praw Polaków na Ziemiach Zachodnich .
Przy okazji jest zakaz zawierania małżeństw homoseksualnych,co nie wywołuje mojego sprzeciwu..

Przy wiedzy społeczeństwa o traktacie ,PiS -widząc to ,ośmiesza się .Ale PiS jest - za chwilę go nie będzie.PO jest - za lat kilka może jej nie być,ale żabę będzie musiała zjeść POLSKA.
Referendum ? Czemu nie ? Odbyło się w Irlandii ,z której my mamy czerpać wzory .No i niestety okazało ,jak bardzo antyunijne jest społeczeństwo irlandzkie.
Także w Niemczech też mówi się o referendum.Więc czemu u diabła się śpieszyć ?

babciela
15-03-2008, 12:56
A wcale nie macie racji najeżdżając na PIS.Przecież Liberalne partie bronily zawsze interesow najbogatszych i teraz też do tego daża nasi z PO.Poogladajcie troche prawicowych(stricte-nie gazeta wyborcza)pism i poczytajcie co PO szykuje emerytom!Rzeczywiście przyjdzie nam na staroSC podcierac tyłki bogaczom z innych krajów UNii.Starego portfela n igdy nie zlikwiduja bo ZUS jest na krawędzi upadku,nasze kontrakty sa specjalnie tak podpisywan,abyScie wydawali na lekarzy w prywatnych gabinetach.UWAGA-szykuje sie sie strajk sadownictwa-nie placa mnostwa rzeczy-średnia placa 6000 i pelny wymiar godzin po przejściu wtzw stan spoczynku.It is horrible-gdzie my zyjemy-a obiecywano nam tyle usmiechu i radości

babciela
15-03-2008, 12:57
Jasne ,Lilu.Tylko Lilu,PIS nie ośmiesza sie a broni naszych interesow

hannabarbara
15-03-2008, 13:44
Lilu! Może masz rację bo w tych kwestiach komentatorzy wypowiadają sie bardzo niejasno. Wsłuchuje się z uwagą we wszystkie komentarze i dalej ostatecznie nie wiem, czy chodzi o zachowanie Protokółu Brytyjskiego, czy o zapisy w preambule.
A PiS nie podoba mi się nie dlatego, że bywa czasem prosocjalny ( tego akurat nie mam im za złe), ale nie podobają mi się jego czołowi działacze oraz styl uprawianej przez nich polityki i sposób sprawowania władzy. Liberalne pomysły platformy w obecnym zaś układzie politycznym nie mają szans na realizację. Tak więc również dobrze by było, by nie osiągnęli pełni władzy.

ymca
15-03-2008, 13:45
cyt.to włączyć motylka i ''nie wymandrzać się ''..Niech się dzieje ,co chce..popieram też tak zrobię:)

ymca
15-03-2008, 13:48
a głownie to chodzi o to,żeby trochę- naszmońcić- bo ta preambuła to i tak nic nie zmieni

Basia.
15-03-2008, 14:06
napiszę tylko, że się z Wami zgadzam i wyłączam motylka.:)

jolita
15-03-2008, 15:21
Byłam lepsza bo nawet nie włączałam...

Malgorzata 50
15-03-2008, 15:56
Jakiego motylka???? Cos mnie umklo czy co???? Basia i Lila to wy macie jakieś motylki ciekawe gdzie???? Pokazcie nim wylaczycie????

Lila
15-03-2008, 18:20
http://www.youtube.com/watch?v=nWYfcOi7cpM

Małgoś ,dla Ciebie.Kiedyś był czas,że pijąc poranną kawę ,słuchałam motylka..:):)
Mądra bestia..
A my głupole się denerwujemy...

babciela
15-03-2008, 20:21
U mne ten motylek przyjażnie macha skrzydelkami,ale nic nie mówi(może to i lepiej)

babciela
15-03-2008, 20:23
Do Hannybarbary-a ja myśle że maja szanse na realizacje

largetto
15-03-2008, 20:45
Dziękuję Ci serdecznie za wyjaśnienia w sprawie tego traktatu, dziś mam chwilę wolnego czasu i słucham i oglądam TV, i powiem że nic nie rozumiem o co tam biega / choć polityką się interesuję/
wyjaśniłaś bardzo jasno - tylko dlaczego tego wszystkiego nie powie się zwykłym ludziom??
czy w ten sposób mąci się społeczeństwem aby wygrać własne interesy?
mieszkam na "Ziemiach Zachodnich" i do dziś obserwuję jak przyjeżdżają wycieczki z wnukami dawnych właścicieli, oglądają, robią zdjęcia, czasami zostawią jakąś walutę na remont.....
i to mnie trochę przeraża

mam jeszcze pytanie : czy jest wątek, w którym można pytać o tak niezrozumiałe historie? może coś przeoczyłam?

siekierka
15-03-2008, 20:51
Ten motylek, to straszny świntuszek. Zna głównie dwa słowa, przerywnik k.... i okolicznik miejsca mam to w d.... :D

Lila
15-03-2008, 22:55
Ja jeszcze w sprawie traktatu..
Niezależnie co powiedzą pisowcy zawsze można wyrechotać i wypaczyć sens ich wypowiedzi. Postępuje ogólnonarodowy program prania Polakom pamięci i zdroworozsądkowego postrzegania świata.
Ale już ktoś powiedział,że balon nadmiernie nadmuchany,musi peknąć.

Niepokojącą sprawą jest zaskakująco agresywna reakcja premiera Tuska na propozycje PiS. Usłyszeliśmy, że politycy PiS przedkładają swe partyjne interesy nad dobro Polski, oraz że “grają interesem” naszego kraju. Tusk ogłosił, iż “Kaczyńscy przekroczyli granicę, nie odpuszczę im, nie ma mowy”.

Premier zatracił miarę w słowach. Sam chce definiować, co jest “akcentem autyeuropejskim” i jakie są granicę w debacie o eurokonstytucji. To niepokojący język. Taki styl pcha Tuska ku politycznemu zacietrzewieniu. Polskiej eurodebacie to nie pomoże.

Źródło - Rzeczpospolita.

bogda
15-03-2008, 22:58
No właśnie...tam nie ma normalnych ludzi, którzy myśleliby rzetelnie o interesach Polski, liczy się tylko prywata i własna urażona ambicja albo duma, zachowują się jak dzieci w piaskownicy, obie strony tak PiS jak i PO...

Stanley
15-03-2008, 23:08
A może by tak referendum województwami kto chce do Unii a kto chce zostać w tym bagienku?

babciela
16-03-2008, 01:06
Stanley^u ,a czy czasami sana organizacja pt Unia Europejska nie jest bagienkiem?

Radavicius
16-03-2008, 17:56
Narzekamy,że Unia to bagno,ale niech dają pieniądze bo nas na nic nie stać, naszych liberałiów wykończyć,ale jechać zarabiać do liberałów na zachodzie,zamknąć granice,wygonić obcych inwestorów,założyć każdemu podsłuch to może uda nam się wrócić do kurnych chat i IV,V,VI.... RP. Ludzie to już nie ta Europa,mamy XXI w. Miałem znajomych,bardzo ordynarnych i kłótliwych ludzi,ale kiedy w odpowiedzi, delikatnie im to wypominałem to twierdzili,że jestem nietowarzyski i napastliwy.Skąd ja to znam......oczywista oczywistość.

ymca
16-03-2008, 18:33
Radavicius popieram Cię w każdym zdaniu.
Jak to dobrze,że mamy mądrą młodzież.I to jest ta oczywista oczywistość.:D

siekierka
16-03-2008, 18:35
Pieniędzy nikt nam nie musi dawać, byle nas nie okradali - narazie to MY jesteśmy płatnikami brutto do skarbonki Unijnej. Obcy inwestorzy też nam nie przeszkadzają, jeśli nas nie okradają z hut, przemysłu, papierni, cukrowni itd, itd, itd.
Podsłuchy to ponoć zakłada sie za zgodą Ministra Sprawiedliwości który nazywa się Ćwiąkalski (PO).:confused:
A to zdanie o kurnych chatach to skąd wziąłeś? Od śp. Janka Kaczmarka? :D

ymca
16-03-2008, 18:44
siekierko,a Ty znowu swoje,z podsłuchami to coś Ci się pomyliło.
To nie Cwiąkalski a Ziobro je zakładał.:D
Janek Kaczmarek napisał wiele proroczych piosenek między innymi i taką:
http://www.voila.pl/035/pnlhu/?1

Radavicius
16-03-2008, 19:32
Przypominasz mi moich byłych znajomych i do tego nie masz odwagi uzupełnić swojego profilu-utajniony anonim-oczywista oczywistość.Anonimów nie powinno się wogóle na forum tolerować -to tchórze.

Lila
16-03-2008, 19:41
Przypominasz mi moich byłych znajomych i do tego nie masz odwagi uzupełnić swojego profilu-utajniony anonim-oczywista oczywistość.Anonimów nie powinno się wogóle na forum tolerować -to tchórze.

No ,serduszko,bez mocnych słów, proszę..
Ja też jestem obecnie prawie anonim,bo wykasowałam profil..z powodów oczywistych dla niektórych..
Spróbuj nazwać mnie tchórzem..:D

Radavicius
16-03-2008, 20:18
Lilu,masz rację powody mogą być różne.Jeżeli to Cię uraziło,chociaż było "rzucone" bezimiennie-przepraszam.

Lila
16-03-2008, 20:23
Lilu,masz rację powody mogą być różne.Jeżeli to Cię uraziło,chociaż było "rzucone" bezimiennie-przepraszam.

Eeee tam,no coś Ty...:D

siekierka
16-03-2008, 20:29
Oczywisty Radawicius - ciekawe czy Ty możesz podać wiecej danych w swoim profilu ode mnie? Jak narazie to Twój jest wogóle nie do odczytania. A na nieczytelność mojego nikt się nie skarży.:D

siekierka
16-03-2008, 20:44
Twój nick w rozwinięciu to o ile pamiętam Young Man's Christian Asotiation.
Skoro sięgamy wstecz, to pragnę Ci przypomnieć, że przed Ziobrą było jeszcze kilku innych ministrów sprawiedliwości, z bardzo różnych opcji, którzy bez oporów zakładali podsłuchy m.in. działaczom Solidarności, obecnym członkom PiS i PO :D

ymca
16-03-2008, 21:41
siekierko

Gdyby Twoja uwaga nie była skierowana na odbiór tylko jednej słusznej stacji to byś wiedział,że są na tym świecie również i inne dobra.I do nich należy właśnie ten zespół::D

Village People - YMCA
http://www.voila.pl/026/sltzg/?1

ponieważ jestem fanką tego zespołu od lat i kocham ich wszystkich to masz moją odpowiedż dlaczego taki nick.
Wstecz przed ministrem Cwiąkalskim był tylko minister Ziobro.:)
Tak więc wyluzuj,żyj i ciesz się życiem.

ps.jak będzie Ci się podobać ta piosenka to Ci powiem czyj to jest hymn

siekierka
17-03-2008, 09:20
Darling ! Przez prawie trzy ćwierci wieku naoglądałem i nasłuchałem się tylu różnych nakazów, zaleceń oraz przemawiających za nimi argumentów, że przyszła pora na ten jedynie słuszny - jak powiadasz - wybór.
Piosenka , którą mi przysłałaś jest niezła, ale nie porywająca. Choć przyznam, że wolę Twój wybór od wielu hałaśliwych współczesnych utworów.:)
A co do ministrów sprawiedliwości: czy uważasz, że nie było takich w rządach formowanych w PRL-u ? W całym okresie od Bieruta aż do Belki? :confused:

Lila
17-03-2008, 10:44
Siekierko,wygląda na to ,że było tylko dwóch- Ziobro i Ćwiąkalski.
Mnie się przypomniała własnie Barbara Piwnik -bratanica "Ponurego ''.Chyba stryj się w grobie przewrócił,jak zobaczył szarganie takiego nazwiska..
O aferze FOZZ wszyscy już zapomnieli.A wystarczy tylko przypomnieć sobie 40-te piętro hotelu "Mariott'' ,aby zobaczyć niektórych beneficjentów.
Dzięki wstrętnemu Ziobrze ( Ziobrowi ??? ,no ..jak to się odmienia ?:):) )...

ymca
17-03-2008, 12:36
Drogi siekierko oto cytat z Twego postu:Podsłuchy to ponoć zakłada sie za zgodą Ministra Sprawiedliwości który nazywa się Ćwiąkalski (PO). Ja się tylko odniosłam do tego co napisałeś.Ministrów od sprawiedliwości to było paru,ale najbardziej to właśnie utkwił w mojej pamięci pan Ziobro.Może dlatego,że często występował w Tv.Lilu a może właśnie o to chodziło,żeby odsunąć panią Piwnik od badania akt afery FOOZ.
Tak ludzka pamięć jest zawodna...a wystarczy tylko sobie przypomnieć jak to czołowi politycy Pis chcieli spłacać naszymi pieniędzmi długi pani Beger.Lilu odmienia się - Zbigniewu Ziobru :)na bank

Lila
17-03-2008, 12:41
Długi Begerowej splacane przez PiS ? Eee ..nie wiem.Podaj jakieś źródło wiarygodne,bo nie chce mi się wierzyć.
Wszak jej przyjaciel ,Lepper ,zrobiłby to z ochotą ..

ps.Oczywiście,że Miller chciał ją odsunąć .Ale ona się zgodziła na to..
Nazwisko Piwnik do czegoś ją zobowiązywało.Szczególnie w kontekście współpracy ze spadkobiercami komunistów..

Zbigniewu Ziobru ? Donaldu Tusku ? hii..fajnie..

ymca
17-03-2008, 13:03
Afera Begergate.Nie wierzę Lilu,że nie oglądałaś nagrań z pokoju hotelowego p.Renaty Beger.

Lila
17-03-2008, 13:25
A aa o tym ? Oglądałam.Cała Polska oglądała..
Hii,już tyle było tych nagrań,a tu jeszcze nie koniec ponoć..
Cóż ,każdy środek prowadzi do celu- to dewiza naszych polityków wszystkich opcji.Ten prowadził do eliminacji Samoobrony .
Natomiast to ,że już Mulata nie ma,kurwików też nie (poza programem o gotowaniu,gdzie Renata będzie gwiazdować razem z kurwikami i owsem ),posła Łyżwińskiego i jego uroczej małżonki,to ja uznaję za zrządzenie Opatrzności Bożej.
Bo Lepper był nie do ruszenia..

ps.Ostatnio zapowiadał wielki come back.Po zniszczeniu swoich prześladowców -Kaczyńskich.Myślę ,że pomoże mu w tym inny ,wielki Polak - Wałęsa Waleczne Serce.

A w ogóle mam dosyć.Potąd !!! Ich wszystkich !!
Jak pijane dzieci we mgle bawią się w koterie,układziki i sojusze..
A gdzie MY -NARÓD,jako nadrzędny suweren w tym wszystkim ?
I jak Małgocha ,coraz częściej odpuszczam sobie.Nie oglądam,nie czytam.Nooo ...tylko wyrywkowo.

Pozdrówka Ymca w tym dniu ,u mnie deszczowym.Mamy Wielki Tydzień i jest sugestia ,aby zająć się jajami..:)
Trza lecieć i łapać,byle świeże były..:)

Basia.
17-03-2008, 15:13
A w ogóle mam dosyć.Potąd !!! Ich wszystkich !!
Jak pijane dzieci we mgle bawią się w koterie,układziki i sojusze..
A gdzie MY -NARÓD,jako nadrzędny suweren w tym wszystkim ?
I jak Małgocha ,coraz częściej odpuszczam sobie.Nie oglądam,nie czytam.Nooo ...tylko wyrywkowo.

i będę siedziała cicho chociaż mnie korci żeby tego nie robić.:)

ymca
17-03-2008, 15:27
Lilu bo My Naród to tylko teraz możemy się pośmiać.No to ja chiba znalazłam te jaja....:)
http://www.tvn24.pl/365-47db336e

siekierka
17-03-2008, 15:52
Jak obserwuję działania rządu od czasu wyborów, to najbardziej sie poprawiła ... buzia pana Chlebowskiego. Fakt, nigdy nie był chudziną, ale teraz sie zrobił z niego spaślak, jak nie przymierzając z Kwaśniaka gdy mu oczy zarosły tłuszczem i zaczął jadać zupę prezydencką na odchudzenie.
Innych pozytywnych efektów działalności tego garnituru władzy nie umiem sie dopatrzeć. Inna sprawa, że mam jednak stacze kłopoty ze wzrokiem (Age-related Macular Degeneration).
Oj, a może oni też ..... degeneration?:D

senior A.P.
18-03-2008, 10:01
Prosze nie zapominac,ze na najbiedniejszych najlepiej sie zarabia !

Basia.
18-03-2008, 13:04
Prosze nie zapominac,ze na najbiedniejszych najlepiej sie zarabia !
strzał w dziesiątkę.:) :)