PDA

View Full Version : Wakacyjna wymiana.


Strony : [1] 2

ignesja
16-03-2008, 10:59
Mam propozycje.Mieszkam w cudownych Górach Swiętokrzyskich i chętnie pokazała bym je komuś kto ich nie widział w zamian za możliwość pobytu nad Morzem Bałtyckim.Czy znajdę wśród Was kogoś tym zainteresowanego taką wymianą ?

Anna_Maria_57
16-03-2008, 11:13
Mam propozycje.Mieszkam w cudownych Górach Swiętokrzyskich i chętnie pokazała bym je komuś kto ich nie widział w zamian za możliwość pobytu nad Morzem Bałtyckim.Czy znajdę wśród Was kogoś tym zainteresowanego taką wymianą ?

Świetny pomysł!

Wrócę wieczorem do tego tematu. ;) :)

Anna_Maria_57
16-03-2008, 20:32
Uważam, że to bardzo dobry pomysł.

Nas, seniorów, raczej nie stać na hotele - a jest wśród nas wiele osób bardzo nadal aktywnych i ciekawych świata.

Taka "wymiana" niesie ze sobą oczywiście pewne ryzyko:
- czy osoba, którą znamy tylko z Netu, okaże się tak samo miła w realu,
- czy będzie - trzeba to jasno powiedzieć - czysta i "porządnicka" (w obie strony - jako gość lub jako gospodyni)
- czy nie powstaną jakieś niemiłe sytuacje, nieporozumienia co do "ekwiwalentności" wymiany,
itp., itd.

Wydaje mi się, że warto by na tym wątku omówić całkiem ogólnie, nie w odniesieniu do konkretnych propozycji, jak by takie wymiany miały wyglądać - może potem łatwiej by było znaleźć chętnych na wymianę ;) ;)

Na przykład; ja mam dodatkowe łóżko w pokoju. tzw. dziennym - a jest to pokój przechodni, czasem w nocy mama przechodzi do łazienki, no a rano nie można już sobie poleżeć. To ważne, żeby takie rzeczy wiedzieć, bo przecież nie każdemu to odpowiada. ;)

Ignesjo,
Tobie życzę miłego zaproszenia nad morze - a u Ciebie ta osoba będzie miała piękne miejsca do zwiedzania i wspaniałe krajobrazy!

A właśnie, a gdzie te krajobrazy na zdjęciach na stronę? ;)

grazyna
16-03-2008, 21:05
Dobry pomysł, tylko należało by sie asekurować, np. umowa pisaną, wraz ze spisaniem danych z dowodów osobistych -sory, ale to chyba by był dobry pomysł, wcześniej się spotkać i uzgodnić szczegóły wymiany. Chetnie bym skorzystała z takiej formy wypoczynku, ale u mnie to nie wchodzi w grę, bo nie wszyscy domownicy w jednym czasie chcieli by skorzystać z takiej formy wypoczynku.

jolita
16-03-2008, 22:07
Swego czasu o takich wymianach słyszałam przede wszystkim m. posiadaczami t.zw. "domków letniskowych'...

Anna_Maria_57
16-03-2008, 23:05
Kiedyś był w TV program, w którym pokazywano wymiany międzynarodowe - to było na nieco innej zasadzie, nie przyjmowanie u siebie - z oprowadzaniem po okolicy, itp. - tylko wymiana domami.

Rodzina z Anglii jechała do domu w Niemczech, a rodzina z Niemiec do domu w Anglii - mijali się w drodze. ;)
Zostawiali do siebie nawzajem listy, z opisem co gdzie w domu jest, a także z opisem okolicy - sklepów, parków, itp.

Domy były mniej więcej tej samej wielkości i w podobnym standardzie - ktoś to organizował, jakaś firma.

Bardzo mi się podobał ten pomysł i żałowałam, że u nas nikt nie próbuje czegoś takiego zorganizować.

grazyna
16-03-2008, 23:10
Ale mijali sie w drodze? tzn. jak ? Klucze przekazywali sobie na trasie przejazdu? Czy ktoś czuwał nad tą wymianą i był ewentualnie odpowiedzialny , za skutki ewentualnych "niespodzianek"?

Anna_Maria_57
16-03-2008, 23:16
Tak, ktoś nad tym czuwał, klucze do domu czekały na miejscu;

Ponieważ był to program BBC, możliwe, że czuwał ktoś z telewizji - a może odwrotnie, ktoś zaczął organizować te wymiany, chwyciło i wtedy BBC zrobiła o tym program - tego nie wiem...

grazyna
16-03-2008, 23:23
W sumie fajny pomysł, kazda ze stron zadowolona , zadnych kosztów hotelowych...sama bym tak chciała serio! Tylko czy standart mojej skromnej chatynki , by przylegał do norm i wymogów stawianych przez organizatorów wymian....ech...

destiny
16-03-2008, 23:25
...i spotkałam się z tym jakieś 2 lata temu w Polsce.
Podejrzewam, że istnieje nadal strona internetowa, ale nie mam jej zapisanej.
Pamiętam tylko, że należało wpłacić jakieś pieniądze dla firmy pośredniczącej w tej wymianie.
Były też wyszczególnione warunki, które należało spełniać.
Dokładnie pamiętam, bo byłam zainteresowana sprawą wymiany w takich krajach jak Hiszpania i Włochy...
Trzeba poszukać w Necie...:)

grazyna
16-03-2008, 23:29
Raczej nie mam po co szukac, bo maż i tak nigdzie ze mną nie wyjedzie a syn by musiał towarzyszyć owym gościom z wymiany, bo gdzież on by sie biedak podział? Fajnie jednak sobie pogdybać z jednoczesnym pomarzyć? Ide spac , dobranoc wszystkim na forum :)

destiny
16-03-2008, 23:38
To był chyba ten link ???

http://www.intervac.pl/index.html

http://www.intervac.pl/regulamin_cenniki.html#cenniki

Tutaj o polskim biurze firmy:
http://www.intervac.pl/czym_jest.html#biuro

Nie mam czasu na sprawdzanie aktualnej oferty.
Podaję tylko link na poparcie swojego wcześniejszego postu w tej sprawie.

Nika
17-03-2008, 08:14
Może łatwiej byłoby na zasadzie-ty przyjedziesz do mnie na tydzień,a potem ja do ciebie.Dajemy spanko i wyzywienie,oprowadzamy po swoim mieście- bo je znamy.Wcześniej ustalamy np.telefonicznie warunki,zeby nie było potem krępujących sytuacji.Albo je ktoś akceptuje albo nie.

ignesja
17-03-2008, 08:51
Tak Nika,dokładnie to miałam na myśli wywołując temat.
A zatem konkretnie.Ja-Agnieszka-mogę przyjąć do siebie na taką wymianę Panią samą ,bądź z wnuczką/moja ma 13 lat i b. lubi jazdę konną/.Mam swoje niezawodne punto, proponuję więc również dalsze wycieczki,a b.lubię jeździć.Ktoś kto się zdecyduje na taką wymianę będzie po prostu moim gościem.To ja będę,oczywiście w uzgodnieniu z nim,dbać o wszystko by ten jego pobyt u mnie był wypoczynkiem i przyjemnością.Wszystko zresztą jest do uzgodnienia poprzez gg lub skype lug wiadomości prywatne. No a potem chciałabym być tak samo /mniej więcej/przyjęta u kogoś nad morzem.

grazyna
17-03-2008, 10:20
Ja choć bym chciała gościć u siebie kogoś , to jest to mało możliwe. Nie mam dodatkowego pokoju ani miejsca do spania.A położyć zaproszoną osobę na łóżku polowym , w dusznym pokoju, w niewyremontowanym mieszkaniu, mogło by to nie spełnić wymogów osoby goszczonej ! :) No i spowodowac głeboki niesmak do korzystania z tej formy wypoczynku.

Anna_Maria_57
18-03-2008, 00:06
zaczynam żałować, że nie mieszkam nad morzem... ;)

Na Forum jest sporo Pań z nad morza, pewnie jeszcze nie zauważyły tego wątku - ale do wakacji jeszcze trochę czasu, napewno chętna się znajdzie!

ignesja
18-03-2008, 10:41
zaczynam żałować, że nie mieszkam nad morzem... ;)

Na Forum jest sporo Pań z nad morza, pewnie jeszcze nie zauważyły tego wątku - ale do wakacji jeszcze trochę czasu, napewno chętna się znajdzie!

Aniu, nie żałuj-Warszawę kocham/z wielu powodów/i też bardzo chętnie odwiedzę,szczególnie dzielnicę Włochy !Dla mnie najmniej ważne są warunki,przede wszystkim liczą się ludzie!Jeśli masz ochotę pooddychać czystym powietrzem,zapraszam do mnie!Jeśli chodzi o pomysł "wakacyjnej wymiany" to się b.cieszę bo już mam kilka sympatycznych odzewów na moją propozycję.

grazyna
18-03-2008, 19:36
Ciekawe czy ktos np. z terenów pieknych górskich zamienił by sie na kilka dni na Toruń? Nie wiem kiedy,, moze udało by się namówic rodzinkę, ewentualnie syn by został do towarzystwa z goścmi?...Ale na razie to gdybanie...pogdybac zawsze moge sobie...:P

Anielka
18-03-2008, 19:41
Grażynko,kto gdyba,czasami cos wygdyba,Wiecej optymizmu i wiary w siebie i ludzi.Pozdrawiam cieplutko.

grazyna
18-03-2008, 19:44
No to gdybam dalej , pozdrowienia :)

Anna_Maria_57
18-03-2008, 23:23
No to gdybam dalej , pozdrowienia :)

Toruń to NIEZWYKLE ciekawe, piękne miasto, miasto Kopernika, wspaniałych zabytków, tak pięknie zwrócone do Wisły!
Napewno znajdziesz kogoś zainteresowanego spędzeniem tam kilku dni ;)

Anna_Maria_57
18-03-2008, 23:28
Aniu, nie żałuj-Warszawę kocham/z wielu powodów/i też bardzo chętnie odwiedzę,szczególnie dzielnicę Włochy! Dla mnie najmniej ważne są warunki,przede wszystkim liczą się ludzie! Jeśli masz ochotę pooddychać czystym powietrzem,zapraszam do mnie! Jeśli chodzi o pomysł "wakacyjnej wymiany" to się b.cieszę bo już mam kilka sympatycznych odzewów na moją propozycję.

Cieszę się, że już masz odzew - a teraz jeszcze jeden... ;)
Nie tak zaraz - ja jadę do Ciechocinka, a Ty pewnie nad morze ;)

Konkrety ustalimy na priv. :)

smakokoszka
24-05-2008, 23:12
zgłaszam Lublin do wymiany na tereny płaskie/rowery/

kornik40
06-06-2008, 20:51
Witam Wszystkich!!!!
Sprawą wymiany ludzi interesuję się od dawna. Jak tylko
przeszłem na emeryturę. Idea jest znana w Europie jako
idea- people to people - na czym ona polega?. Zacznijmy
od tego że musimy być nad wyraz tolerancyjni i obiektywni.
Znać język osoby zaproszonej- obcokrajowiec- nie możemy
być skrajnymi materialistami-musimy porozumiewać się
językiem prawdy!!!!!! Mając takie podejście do tej idei-
możemy spodziewać się szerokich kontaktów-sprawdziłem
to działa-po kontakcie z Anglikiem i zaproszeniu go do
siebie -mieszkam w blokach!! nie oczekiwałem rewanżu -
stało się inaczej zostałem zaproszony-czyli coś zagrało!!!!!
Ale widzę z dyskusji że my mamy swój Polski syndrom
To wypada a tamto nie-nasi goście przyjeżdzają nie po to
aby nas oceniać bo nie są po to-Jeśli do tego dodamy
naszą aktywność jako przewodnika wszelkie bariery
znikają. Wniosek-tolerancja dla innych,prawdomówność
obiektywizm,-to atuty przy której ta idea DZIAŁA!!!!!!!!!

Pozdrawiam Kornik 40

Pani Slowikowa
06-06-2008, 21:36
Witam Wszystkich!!!!
Sprawą wymiany ludzi interesuję się od dawna. Jak tylko
przeszłem na emeryturę. Idea jest znana w Europie jako
idea- people to people - na czym ona polega?. Zacznijmy
od tego że musimy być nad wyraz tolerancyjni i obiektywni.
Znać język osoby zaproszonej- obcokrajowiec- nie możemy
być skrajnymi materialistami-musimy porozumiewać się
językiem prawdy!!!!!! Mając takie podejście do tej idei-
możemy spodziewać się szerokich kontaktów-sprawdziłem
to działa-po kontakcie z Anglikiem i zaproszeniu go do
siebie -mieszkam w blokach!! nie oczekiwałem rewanżu -
stało się inaczej zostałem zaproszony-czyli coś zagrało!!!!!
Ale widzę z dyskusji że my mamy swój Polski syndrom
To wypada a tamto nie-nasi goście przyjeżdzają nie po to
aby nas oceniać bo nie są po to-Jeśli do tego dodamy
naszą aktywność jako przewodnika wszelkie bariery
znikają. Wniosek-tolerancja dla innych,prawdomówność
obiektywizm,-to atuty przy której ta idea DZIAŁA!!!!!!!!!

Pozdrawiam Kornik 40

Korniku moja corka ma mieszkanko ktorym moglaby wymienic sie na wakacje.. ale z kim??
Np w Lodnynie... czy w Paryzu..( lub innych miejscach) Mieszkanko jest we Wloszech w duzym nadmorskim miescie..
( moze je tez wynajac za 450 EU na miesiac)

Marta M
23-07-2008, 12:23
Swego czasu o takich wymianach słyszałam przede wszystkim m. posiadaczami t.zw. "domków letniskowych'...
Kto ma taki domek na wrzesien dla samotnjnemerytki martam.m

Malgorzata 50
23-07-2008, 14:04
Kornik to fajna idea chętnie bym wzięła w tym udzial i znalazła jakiegoś chętnego do zwiedzania naszej brudnawej stolicy

ZbyszekK
25-07-2008, 01:08
E, tam brudnawa stolica!
Radzę zaglądnąć na nowe Krakowskie Przedmieście.
Przybywajcie do Warszawy, stolicy RP. Omijacie Sejm.
Pozdrawiam i witam w Warszawie.
ZbyszekK

jawa_ma
06-07-2009, 00:40
Jestem nowa, przeczytałam dyskusję na temat podróży i wymiany miejsc do spania na wakacje. Wracam do tego tematu. A dlaczego by nie, można pojechać do kogoś np. na weekend, pozwiedzać, zobaczyć coś nowego. Mieszkam w Krakowie, mam malutka chatkę w górach i jest mi wszystko jedno w jakich warunkach sypiam, byle był dach nad głową.
Przecież chyba nie wszyscy są dobrze sytuowani i stać ich na wczasy. Nie wiem, dlaczgo ten temat upadł w zeszłym roku.

Malwina
23-05-2010, 17:07
A ja mam taki pomysł....zbliza się czas wyjazdów...każda z nas przecież moze zwrócić sie do każdej z nas z prosbą, z zapytaniem o mozliwość noclegu , czy dwóch..jeśli bedę mogła w tym terminie to cała pzryjemnosć po mojej stronie...tak samo zagranicą..mamy pare koleżanek poza Polską...moze i one ofiarowałyby się przyjać nas w drodze gdzieś tam dalej.....albo my ich w drodze do(przez) Polskę....wszystko do wydyskutowania...dłuższe pobyty mozemy negocjowac na zasadzie wynajmu....pomyślmy...co Wy na to?

dziewiątka
23-05-2010, 17:12
witaj Malwinko,
dobrze, że odświeżyłaś ten wątek:
"wakacyjna wymiana" to bardzo dobry pomysł;
szkoda tylko, ze ja mieszkam w mało atrakcyjnej okolicy....
ale gdyby...ktoś...kiedyś...:)
w każdej chwili służę noclegiem czy pobytem na dłużej :)
POZDRAWIAM SERDECZNIE !

Malwina
23-05-2010, 17:38
jak to w małoatrakcyjnej...mozesz służyc jako baza wypadowa w góry swietokrzyskie...nie?
W każdym razie ja zapraszam... jadąc autem i zbaczając w Małdytach z trasy Wa-wa Gdańsk(siódemka)do mnie jest 50 minut...jadąc od strony Bygdoszczy, Włocławka,Poznania do Gdanska przejeżdzacie"przeze mnie"...Zapraszam jeśli tylko obu stronom pzrypadną terminy....

dziewiątka
23-05-2010, 19:35
tak Malwinko,
w Góry Świętokrzyskie tak...
jestem 60 km od Kielc
do Przedborskiego Parku Krajobrazowego bliżej;
4 km mam do Czarncy - piękny zabytkowy kościół i dużo pamiątek po hetmanie Czarnieckim
....a szczególnie NA GRZYBYYYY !!!!!....mamy bogate lasy w to dobrodziejstwo :):).....zapraszam !

gagunia
23-05-2010, 19:46
świetny pomysł dziewczyny,ja mogę się zaoferować z weekendowym noclegiem w Warszawie,jeśli ktoś jest zainteresowany zapraszam:)

Malwina
23-05-2010, 19:46
te grzyby to duuuża frajda.....

Malwina
23-05-2010, 19:48
Gaguniu..cudnie....to jest nas trzy.......akurat prawie południe, prawie centrum..prawie północ...

Malwina
23-05-2010, 22:03
Ignesjo..to był Twój pomysł z wątkiem wymiany.....podtrzymujesz pomysł i ofertę swoją?

Malwina
24-05-2010, 12:24
Czy poprzednio wpisującym się z chęcią wymiany wyszły spotkania w ubiegłych latach...odezwijcie się....

gagunia
24-05-2010, 18:39
Czy poprzednio wpisującym się z chęcią wymiany wyszły spotkania w ubiegłych latach...odezwijcie się........coś nie bardzo widać aby ktoś chciał się podzielić doświadczeniami....a może nie było żadnych wymian??

jakempa
24-05-2010, 23:28
Ja też uważam, ze taka wymiana nawet weekendowa, na 2-3 dni jest wspaniała, mozna poznać inne miasta od strony mieszkańca a nie tylko przewodników turystycznych, chętnie udzielę gościny i skorzystam z innej propozycji odwiedzenia ciekawych miejsc,

Malwina
25-05-2010, 07:54
Jakempo witamy w gronie wymianowiczów...czyli mozna liczyc na pzrytulenie sie w razie wypadu pzrez wrocław?....

Nika
25-05-2010, 08:07
Na 1-2 dniowe przytulenie mogą liczyć osoby jadące w góry przez Kraków.Jeśli tylko syn będzie w trasie-mały pokój jest wolny.

Malwina
25-05-2010, 08:43
No i moja Krakowianka się odezwała a pokoik przytuleńki...sprawdzony..dzięki NIkuś..no to obstawione dodatkowo głębokie południe przez Nikę i południowy zachód dzięki Jakempie..fajnie jakby co.....

ignesja
25-05-2010, 21:34
wrócił wątek wakacyjnej wymiany!

Ignesjo..to był Twój pomysł z wątkiem wymiany.....podtrzymujesz pomysł i ofertę swoją?

Oczywiście Malwino, że podtrzymuję, a nawet ją rozszerzam, mogę przyjąc osobę samotną,a nawet
małżeństwo, długośc pobytu i termin do ustalenia, moje miejsce urocze, w gminie Zagnańsk. Może byc na wymianę, gdyby to było morze. Na kontydz /weekend/ chętnie pojechałabym do Wrocławia. :)
Pozdrawiam.

Malwina
25-05-2010, 23:22
no to super Ignesjo....w ten sposób mozna łatwiej zwiedzic Polskę.....jesteś na linii północ-południe

krynia18
25-05-2010, 23:39
jakkdziu dzięki serdeczne za zapoznanie mnie z Panem Seniorkiem

jakempa
26-05-2010, 10:30
Malwinko, u mnie są zawsze drzwi otwarte dla życzliwych ludzi, pierwszą forumowiczkę Alunię już gościłam, pokazałam zdjęcia z naszego spotkania, w drodze powrotnej tez do mnie zawita, z Niką umawiamy się od dawna, myślę, że sfinalizujemy spotkanie może w lipcu, Ignesjo, nie ma sprawy, ja do Ciebie też na 2-3 dni chętnie zajrzę, Wogole w taki sposób można zawrzeć ciekawe, realne znajomosci i zwiedzić piękne miejsca Polski

Nika
26-05-2010, 11:11
Jakempo miła-ja też na to liczę i czekam niecierpliwie, aby poznać Cię w realu, a także zobaczyć Wrocław, w którym nigdy nie byłam.

ignesja
27-05-2010, 00:21
Jakempo miła-ja też na to liczę i czekam niecierpliwie, aby poznać Cię w realu, a także zobaczyć Wrocław, w którym nigdy nie byłam.

Niko, a może odwiedzimy jakempę i Wrocław razem?
Mogę nawet pojechac przez Kraków i Cię zabrac...
Jakempo, niko, co Wy na to?

Nika
27-05-2010, 07:26
to bardzo ciekawa propozycja!W Krakowie zatrzymasz sie u mnie,pospacerujemy nieco po starym grodzie Kraka,a potem ...na Wrocław!Niech tylko wreszcie nadejdzie ciepły,słoneczny czas!

Malwina
27-05-2010, 08:36
No, normalnie pozazdrosciłam Wam....no to planujcie dalej i kierunek na Wybrzeże z Wrocławia..hihi

Malwina
03-06-2010, 20:34
Ruszam co jakis czas ten wątek, bo moze byc pomocny teraz pzred wakacjami.....zostawiajcie slad, jeśli interesuje Was taka wymiana i mozęcie służyc innym też....

Nika
03-06-2010, 20:51
No, jeśli Ignesja zaszaleje,to z Wrocławia pojedziemy do Malwusi...

jakempa
03-06-2010, 20:53
No to nie ma sprawy, umawiamy się jak tylko pogoda się ustabilizuje, ja czerwiec mam zajęty, ponieważ wyjeżdżam na wojaże zagraniczne, też z forumowiczkami ,ale później z przyjemnością zaczniemy wymianę wakacyjną,

Malwina
03-06-2010, 21:00
Allle fajnie....

ignesja
03-06-2010, 22:44
No to nie ma sprawy, umawiamy się jak tylko pogoda się ustabilizuje, ja czerwiec mam zajęty, ponieważ wyjeżdżam na wojaże zagraniczne, też z forumowiczkami ,ale później z przyjemnością zaczniemy wymianę wakacyjną,

No, jeśli Ignesja zaszaleje,to z Wrocławia pojedziemy do Malwusi...

Od 3 lat planuję podróż samochodem dookoła Polski, no
może niezupełnie dookoła, ale przez Wrocław nad morze jak najbardziej. Tym bardziej, że możemy odwiedzic Malwinę
niezwykle uroczą i fantastyczną dziewczynę ! Jest też w Sopocie gościnna Anielka, równa kumpelka.
A może jeszcze Ktoś po drodze w zwiedzaniu Polski nam pomoże ?
No i, że Ty niko deklarujesz chęc wspólnego ze mną podróżowania - to podróż nie do odwołania !
Poważnie niko, może już przez prywatne wiadomości
lub inny komunikator ustalimy co trzeba.
Trzymam kciuki co by się udało i już się cieszę na to wspólne wojażowanie ! :D

jasinek123
03-06-2010, 22:54
grażynko
Co za głupstwa wypisujesz
ja np.ubustwiam Toruń nigdy nie mam dosyć
swinansuje beskid żywiecki za Toruń
obojętnie za ile dni

jasinek123
03-06-2010, 22:57
Malwinko
pokaż mi Wrocław na jeden dzień koszty zwróce
napisz na czerwiec

Nika
03-06-2010, 23:53
Ignesjo,czekam jutro na privie.Buziaki

Malwina
04-06-2010, 08:35
Ignesjo super odważna Dziewczyno...Jasinku ja nie z Wrocławia....nie pokażę....hihi

Malwina
12-06-2010, 13:49
Jak tam plany objazdowe Ignesji i Niki?

ignesja
12-06-2010, 15:40
Jak tam plany objazdowe Ignesji i Niki?

Witaj Malwino i trzymaj za naszą wyprawę kciuki
bo jeśli się uda to na pewno Cię odwiedzimy.
Przefiltrowałaś już naleweczki ? Ususzyłaś ziółka ?
I nie zapomnij o drożdżóweczce ! :)

Nika
12-06-2010, 16:32
Jadzia-Jakempa zapraszała w lipcu,z Ignesją już knujemy wypad do Wrocławia,więc Malwuniu jest szansa,że napadniemy Twoje nalewkowe zapasy!

Malwina
12-06-2010, 19:06
no, będzie sabat"międzynarodowy"...wobec tego, filtruję , suszę, foremki szykuję...jesli naprawdę zgrałybyście terminy..byłoby bosko.....

Nika
12-06-2010, 19:07
No,myślę!Stęskniłam się za Tobą.

Malwina
12-06-2010, 19:57
Nikuś nawet nie wiesz jak bardzo bym chciała już sie spotkać pogadać, połazić po łąkach, lesie, ....do końca czerwca wyjdę z remontem napewno(no bo jeszce cekolowanie i malowanie a pan solidny)a potem będe miała jakieś sporadyczne wyjazdy, ale mozna powiedzieć, ze lipiec i sierpień siedzę na miejscu na czterech literach....kwestia domówienia terminu...Jakempo, Ignesjo ta "melodia" jest i do Was oczywiście....

Nika
12-06-2010, 21:51
No i dobrze, bo o lipcu rozmawiałam z dziewczynami.Na razie jesteśmy w fazie rozmów i planów.

Nika
13-06-2010, 08:26
Poszukujemy z Ignesją 2 przystanków /nocleg,zwiedzanie miejscowości oraz miłe spotkanie z wirtualną znajomą/na trasie Wrocław-Gdańsk...będziemy jechały samochodem,więc nie ma znaczenia czy to duża czy mała miejscowość.

Malwina
13-06-2010, 11:41
Nika Ignesja Jakempa

Z Wrocławia ode mnie jest ok 6(szybko) do 8godzin(z wypoczynkiem , obiadkiem), więc jesli nie znajdziecie "przytuliska" hihi można trasę pokonac w pół dnia...

Nika
13-06-2010, 11:53
Ja nie prowadzę,8 godzin za kierownicą dla jednego kierowcy to dośc sporo.Zobaczymy.Planujemy...

Malwina
13-06-2010, 11:56
Wiem, pewnie dla Was korzystne byłoby zatrzymanie sie w okolicach Poznania , Gniezna, bo tam mozna tez coś zobaczyć...jest trochę ludzi z Wielkopolski, moze ktos sie odezwie....ja tylko wklejam infomacje dot trasy, które mam już osobiście przestudiowane....

Mar-Basia
13-06-2010, 12:53
Malwinko
pokaż mi Wrocław na jeden dzień koszty zwróce
napisz na czerwiec

Wroclaw - specjalistka jest nasza Ewelinka - wystarczy zagladnac na jej wspanialy watek i pewnie napisac priwa. ;)

Malwina
13-06-2010, 14:13
hihi..zobaczyłam Cie tu Marbelko i myślałam, ze Dziewczynom proponujesz skrót do mnie przez Marbellę..hihi

maluna
13-06-2010, 14:39
Ja jestem z okolic Poznania tzn. mieszkam 35km od Poznania.
Mam warunki i mogę przyjąć na odsapnięcie i nocleg 2 osoby.
Będzie mi bardzo miło:)
O szczegółach możemy porozmawiać na privie:cool:
Jeżeli będzie Was trzy to też się zmieścicie.

maluna
13-06-2010, 14:44
Jestem akurat przed zmianą operatora internetu więc lada moment mnie odłączą, ale od 16-go czerwca powinno być już wszystko o.k. Ta informacja to tak na wszelki wypadek:confused:
Dzisiaj jeszcze chyba będę osiągalna:)

Nika
13-06-2010, 15:21
Małgosiu,to wspaniała wiadomość!Będziemy w kontakcie.Napisałam na priv.

ignesja
13-06-2010, 22:17
Widzę, że doskonale trafiłam planując wspólną podróż
z niką !To fenomenalna organizatorka podróży
/ i pewnie nie tylko / ! Nikuś, już zorganizowałaś 4 postoje i zwiedzanie z doskonałymi miejscowymi przewodniczkami /jakempa, maluna, Malwina, Anielka / !
Jeszcze tylko kilka postojów i spokojnie dojedziemy nad morze zwiedzając po drodze pół Polski...
Wyruszamy z Kielc przez Kraków do Wrocławia.
Z Krakowa do Wrocławia jest ok. 270 km.
Jeśli ktoś z Was mógłby poświęcic nam swój dzień i pokazac nam swoje okolice, a mieszka właśnie na tej trasie to będziemy bardzo wdzięczne. Może byc z noclegiem lub z pomocą w wyszukaniu miejscowego noclegu.
Liczymy na Was i bardzo prosimy.

Mar-Basia
13-06-2010, 22:21
hihi..zobaczyłam Cie tu Marbelko i myślałam, ze Dziewczynom proponujesz skrót do mnie przez Marbellę..hihi

Hihi, Malwinko, dlaczego nie? :D :D :D

Malwina
13-06-2010, 22:30
hihi..a mozę Ty chcesz zawitac na wybrzeże okrętem jakimś, albo airbusem i powitać Dziewczyny np w Gdyni?????

Nika
14-06-2010, 00:06
Przydałaby się nam bratnia dusza na Mazowszu,jak bedziemy wracać znad morza..

ignesja
14-06-2010, 22:27
a może ktoś z Was mieszka w okolicach Pszczyny lub
Jastrzębia Zdroju i mógłby byc nam /ja i nika/ przewodnikiem ?

ignesja
14-06-2010, 22:39
Ja jestem z okolic Poznania tzn. mieszkam 35km od Poznania.
Mam warunki i mogę przyjąć na odsapnięcie i nocleg 2 osoby.
Będzie mi bardzo miło:)
O szczegółach możemy porozmawiać na privie:cool:
Jeżeli będzie Was trzy to też się zmieścicie.

Małgosiu, jesteś bardzo miła. Ja i nika wybieramy się w podróż po Polsce. Jeśli tylko nam się to uda to na pewno skorzystamy
z Twojej gościnności. Oczywiście wszystko wcześniej uzgodnimy jak proponujesz. Pozdrawiam serdecznie.

maluna
15-06-2010, 09:12
Ja też się cieszę, że będę mogła Was poznać i oczywiście gościć. Jakoś mi trudno się samej gdzieś się ruszyć, a tak to Wy przyjedziecie do mnie:)
Jest na forum jedna osoba z Jastrzębia, może się zgłosi?:confused:

Malwina
15-06-2010, 09:29
Jak mi miło Malunko,ze będziesz gościć "moich" gości w drodze do mnie....buziaki

Genia
15-06-2010, 10:51
Ignesjo,Niki super pomysł ja mieszkam w Sosnowcu -Zagórzu jakbyście jechały z Krakowa autostradą na Katowice to zapraszam w moje skromne progi na poczęstunek obiadek-kawkę itp.
Tylko 30.07- 2.08 mnie nie ma pozatym jestem do dyspozycji.
Pozdrawiam bardzo serdecznie!!!

Nika
15-06-2010, 13:38
Gieniu,bardzo dziękujemy za zaproszenie!Ignesja jest w naszym duecie kierowcą i specjalistką od planowania trasy.Jeśli to po drodze,wpadniemy z przyjemnością!Miło będzie Cię poznać!Jeszcze nie znamy terminu podróży,ale na pewno nie będzie to koniec lipca.

ignesja
15-06-2010, 20:17
Jak mi miło Malunko,ze będziesz gościć "moich" gości w drodze do mnie....buziaki

No Malwino, zaczynam się obawiac, że gościnnośc naszych klubowych koleżanek może spowodowac, że dotrzemy do Ciebie, aby Cię tylko ucałowac, hi hi hi...
Nie, Malwinko, to był żart oczywiście. Spotkanie z Tobą to sama przyjemnośc i tylko będzie przykro się rozstac...

A wracając do naszej podróży to muszę zrobic małą korektę
/ dobrze nika, że mnie uświadomiłaś / bo musimy się zmieścic w czasie 10 dni !

[QUOTE=Genia]Ignesjo,Niki super pomysł ja mieszkam w Sosnowcu -Zagórzu jakbyście jechały z Krakowa autostradą na Katowice to zapraszam w moje skromne progi na poczęstunek obiadek-kawkę itp.
/QUOTE]

Zatem Geniu, bardzo Ci dziękujemy za propozycję,
ale nie skorzystamy. Z Krakowa pojedziemy ciurkiem / no może z małą przerwą na dużą kawę ;) / do Wrocławia.
Potrzebujemy natomiast małego postoju na trasie Malbork - Kraków np. w okolicach Łodzi...
:)

Malwina
15-06-2010, 20:24
Ignesjo dlaczego Malbork Kraków pzrez łodz?..ja do krakowa jadę ze Sztumu przez Małdyty, Mławę Warszawę Kielce.....popatrz na mapę
W Warszawie z noclegiem deklarowała się Gagunia....Wy nie bądzcie takie "2 do pzrodu" tak będziecie goszczone , ze dacie mi z trasy wiadomość, ze "nasycone wrazeniami"wracacie do domu..hihi

ignesja
15-06-2010, 21:42
Ignesjo dlaczego Malbork Kraków pzrez łodz?..ja do krakowa jadę ze Sztumu przez Małdyty, Mławę Warszawę Kielce.....popatrz na mapę
W Warszawie z noclegiem deklarowała się Gagunia....Wy nie bądzcie takie "2 do pzrodu" tak będziecie goszczone , ze dacie mi z trasy wiadomość, ze "nasycone wrazeniami"wracacie do domu..hihi

bo dawno byłam w Łodzi...hi hi hi, i chcemy oglądac nie tylko
zabytki, ale i kobitki ! hi hi hi...
ok. może byc przez W-wę, bo to moje ulubione miasto

Malwina
15-06-2010, 21:45
aaa no , jak zabytki i kobitki to mus...hihi,,no to głowkuj pani kierowco...

Nika
15-06-2010, 23:20
Lódż to chyba faktycznie nie po drodze...miałyśmy z Wrocławia na Poznań...

Malwina
15-06-2010, 23:23
Nika jeszcze między Wrocławiem a Malborkiem..hihi....

Nika
16-06-2010, 06:59
Faktycznie,coś mnie wczoraj otumaniło...starość nie radość!

solanka6
16-06-2010, 09:42
Ignesjo, wspaniały pomysł! Dołączyłabym do Was gdyby moje sprawy zdrowotne na początku lipca zostały wyprostowane. Dziewczyny, będziecie miały fajną wycieczkę. Pozdrawiam Was kochane.

http://i48.tinypic.com/n12ys8.gif

Alunia
17-06-2010, 12:12
A na trasie Poznań - Piła - Chojnice - Kościerzyna - Gdańsk - leży moje miasteczko.
Zapraszam miłe podróżniczki do mnie :D :D

Nika
17-06-2010, 12:42
Dziekujemy za zaproszenie!http://www.imagebanana.com/img/ghnrnsgb/radosnegodnia.gif (http://www.imagebanana.com/)

Alunia
17-06-2010, 12:45
Kiedy planujecie wyprawę Ewuniu?

Nika
17-06-2010, 12:49
Dokładnie nie wimy,bo na razie ustalamy trasę.Na pewno lipiec,chyba pierwsza połowa.Skontaktujemy sie na privie.Tak bardzo chciałabym znów Cię zobaczyć!Do Ciebie wpadłybyśmy w drodze powrotnej.Potrzebujemy kilku przystanków, bo tylko 1 kierowca.

Alunia
17-06-2010, 12:53
Będę bardzo rada, Ewuniu.
Dobrze byłoby, gdybyście w miarę szybko podały terminy.
Wiesz - WAKACJE :)
A szkoda byłoby zmarnować taką okazję!

Malwina
17-06-2010, 12:57
O proszę nastepna miła Dziewczyna się odezwała....Noooo,ale zaczynam sie obawiac..... "jak dobrze pójdzie "to Dziewczyny do mnie nie dojadą z nadmiaru poprzedzającej gościnnosci, atrakcji i wogóle.....hihihi..Nikus z tego co wiem macie wracac pzrez Wa-wę....ale ..moze się wrócicie....i o Alunię zahaczycie.....

Nika
17-06-2010, 13:07
Trasa jeszcze nie ustalona dokładnie.Chciałysmy najpierw poznac możliwości postojowe.Po niedzieli będziemy robić konkretne ustalenia.

Nika
17-06-2010, 14:12
Myślimy o drugim tygodniu lipca,czyli 5 wyruszamy...to w okolicach Poznania, Aluniu, będziemy chyba 7-8 lipca.

Alunia
17-06-2010, 19:16
Niko - Ewuniu! Jak na razie, mnie by pasowało.
Dajcie znać bliżej terminu. :D

Nika
17-06-2010, 19:36
Oczywiście,Aluniu.skontaktujemy się ze wszystkimi dziewczynami,które wyraziły chęć spotkania.Coraz bardziej cieszę się na te spotkania!

ignesja
24-06-2010, 13:20
Zwiedziłam trochę Europy, poza, byłam tylko w Egipcie,
gdy pomyślałam sobie, że Polska też jest piękna,a mało
ją znam...
Odtąd marzyłam o podróży po Polsce,
ale nie lubię podróżowac sama.
Jakoś nikt z mojego najbliższego otoczenia nie podzielał mojego entuzjazmu.
Wreszcie nika z naszego klubu Seniora zaoferowała
mi swoje towarzystwo i współudział w projekcie.
Nika, wielkie dzięki !
Dzięki Tobie mam nadzieję, że spełni się moje marzenie,
a Ty też będziesz usatysfakcjonowana.
Niko, nawet nie wiesz jak się cieszę...

cdn.

A tymczasem u nas leje, pogodę słoneczną
zamówiłam dla całej Polski
od 3 lipca...;)

maluna
24-06-2010, 13:23
Na pewno się uda:) U nas cały czas świeci słońce:D

Nika
24-06-2010, 13:24
Prognozują słoneczko.Będzie super!Zwiedzanie nowych miejsc i spotkania z forumowiczkami!Też nie mogę się doczekać.

Nika
24-06-2010, 13:25
To będzie taki I Rajd Seniorkowy...może inni też pójdą naszym śladem...reportaż zapewniony.

Anielka
24-06-2010, 13:36
Jestem pewna,ze się uda.U mnie nad morzem tez słoneczko swieci.Czasami wiaterek powiewa jak to nad morzem,ale generalnie jest cudnie.Pozdrawiam Was obie bardzo cieplutko i życze,zeby wszystko sie powiodło.Mam nadzieję,ze do zobaczenia nad moim morzem.A ,ze dzisiaj jest dzień przytulania to i przytulam Was bardzo mocno.36735

Malwina
24-06-2010, 13:36
No..Dziewczyny Nika , Ignesja...prekursorki I Rajdu Samochodowego Seniorów...macie cudne zadanie, super trasę,myślę, ze dobre spotkania....wzmocnijcie sobie serca głogiem i kozłkiem, bo wzruszęń tez niemało i po opracowaniu trasy podajcie do wiadomości...

ignesja
24-06-2010, 14:00
No więc moi drodzy sympatycy seniorka,
mamy do Was wielką prośbę!
Ustaliłam już z niką termin wyjazdu, czas podróży
i orientacyjną trasę.
I tu mamy do Was gorącą prośbę !

Czcemy zwiedzic miejsca, ale też bardzo chcemy poznac
jak najwięcej naszych klubowych znajomych dzięki, którym zobaczymy więcej i lepiej.
Wkrótce podam naszą trasę podróży.
Jeśli ktokolwiek z Was mieszka gdzieś w pobliżu lub wręcz
w miejscu naszego przejazdu, to będziemy bardzo
wdzięczne jeżeli zeczce się z nami spotkac i pokazac
to co w jego okolicy trzeba koniecznie zobaczyc.
Prosimy. piszcie w tej sprawie na wątku lub bezpośrednio do mnie lub niki.
Na Seniorze sezon wakacyjny w pełni, ale liczymy, że
znajdziemy wśród Was sprzymierzeńców i chętnych się z nami poznac.

Pozdrawiam, będę wieczorem.

Nika
24-06-2010, 14:36
Wg wstępnych ustaleń zobaczymy się z Genią, Jadzią-Jakempą, Maluną,Alunią,Malwinką i Pomorzankami.Nie mamy jeszcze planów co do spotkań w drodze powrotnej przez Łódź lub Warszawę do Kielc.

ignesja
24-06-2010, 22:23
Nasza podróż po Polsce coraz bliżej i coraz bardziej się
z tego powodu cieszę.
Wspólnie wyjeżdżamy 4 lipca z Krakowa, a nasza
orientacyjna trasa wyglądac będzie następująco:
- Sosnowiec
- Wrocław
- Szamotuły
- Chojnice
- Malbork
- Gdańsk
- Kwidzyń
- Ciechocinek
- Łęczyca
- Łódź
- Kielce
- Kraków

I tu ponawiam naszą /moją i niki / prośbę.
Chcemy zwiedzic miejsca, ale też poznac naszych
forumowych znajomych.
Jeśli ktoś z Was mieszka na lub nieopodal naszego szlaku i mógłby poświęcic nam trochę czasu na wspólne
zwiedzanie, to będziemy bardzo rade i wdzięczne.
Czekamy na Wasze propozycje na tym wątku bądź przez bezpośredni kontakt z nami.
A tymczasem bardzo dziękujemy za dotychczasowe propozycje.
Fajnie, że można na Was liczyc. :D

Malwina
24-06-2010, 23:46
No, to już cos wiemy......ale fajnie.....Kwidzyn, nie Kwidzyń(ale większosc tak myśli i mówi..nie przejmuj się...)

Genia
24-06-2010, 23:49
Ignasjo,Niki cieszę się bardzo że zajedziecie po drodze do mnie.
Przytulam mocno DOBRANOC!!!!

duszka07
25-06-2010, 00:32
Cieszę się, że na Waszej trasie jest Gdańsk. Z przyjemnością potowarzyszę Wam w zwiedzaniu, a i poopowiadam co nieco.
Myślę, też, że nasz gościnny klub pomorzanek pod wodzą Jolity chętnie się
z Wami zobaczy.

Anielka
25-06-2010, 00:42
Duszko prosze skontatyktuj sie z e mna.Bedzie u Mnie Ignesja i bedzi mi bardzo milo,jak poswiećisz nam czas na zwiedzanie.Masz tyle wiadomosci i pieknie je umiesz przekazać.A co do spotkania to Nika i Malwinka muszą sie wypowiedziec kiedy chca zawitac do Gdańska,.wowczas skrzykniemy spotkanie.Coż to dla nas ?,jednak musimy pamietac ,ze nie bardzo mozemy sie w naszej ulubionej knajpce spotkac w dni wekendowe/sobota i niedziela odpadają/.Pozostaje chyba tylko piątek ewnetualnie czwartek.przemyslcie to dziewczyny i dajcie znak .Pozdrawiam i czekam na dziweczyny.:)Albo inne miejsce.Termin podacie to reszta w naszych rękach.

duszka07
25-06-2010, 23:38
Anielko, daj znać, kiedy będziecie miały trochę czasu z Ignesją. Umówimy się na zwiedzanie.

Anielka
25-06-2010, 23:49
Oczywiscie Duszko dam znać.Pozdrawiam serdecznie.Bardzo na Ciebie liczę,bo jak wiesz moje kolanko jeszcze nie całkiem sprawnę,a co za tym idzie ,nie mogę tyle biegać.A bardzo chciałabym,zeby Ignesja wiele zobaczyła.

ignesja
26-06-2010, 23:44
Duszko, Anielko...bardzo bardzo Wam dziękuję i będę niezmiernie wdzięczna.

Nika
27-06-2010, 08:23
Malwinko,świetny pomysł z tym małym sabacikiem u Ciebie.może jakieś Pomorzanki się skuszą.W zeszłym roku nie doszło do skutku planowane kapeluszowe party-może teraz się uda.

Malwina
27-06-2010, 10:58
Chcę mieć nadzieję.......wyjezdzam....

Nika
27-06-2010, 22:48
Czekamy na Jadzię-Jakempę!

czarna
30-06-2010, 23:19
Swietny pomysł , dziewczyny,gratuluję .
Ignesjo,cieszę się,że Twoje plany dojdą do skutku...no i do tego w towarzystwie Niki!

Malwina
11-07-2010, 12:02
hej, hej- I Seniorowy Rajd Samochodowy-uczestniczki Ignesja, NIka....
czy znalazły sie Dziewczyny wyrażające chęć uczestniczenia w Waszym rajdzie poprzez zaoferowanie swojego towarzystwa w Waszej drodze powrotnej?

Nika
11-07-2010, 12:17
Niestety,nie,ale na szczęście jest rodzinka,no i jakieś przytulne moteliki,choć to już nie tak ciekawe.Za to program Kraków-Gdańsk bardzo atrakcyjny,mnóstwo spotkań po drodze.Najważniejsze,że przeszkody usunięte i 21 wyruszamy!Oby tylko słoneczko przystopowało nieco!

Malwina
11-07-2010, 13:21
Dziewczyny z kujawsko-pomorskiego,łodzkiego, mazowieckiego odezwijcie się.....moze mozecie, chciałybyście poznać, gościć nasze Dziewczyny-podrózniczki.
Nika, Ignesja..przepraszam...ale muszę....
Wcinam się , bo podróż na wybrzeże mają "obstawioną" w noclegi, atrakcje, spotkania.....chciałabym jako jedna z osob goszczących Je, aby powrót miały tez ciekawy, przyjemny z możliwościa odpoczynku....
Dziewczyny rozpoczynają podróż 21 lipca....

ignesja
11-07-2010, 15:34
Dziewczyny z kujawsko-pomorskiego,łodzkiego, mazowieckiego odezwijcie się.....moze mozecie, chciałybyście poznać, gościć nasze Dziewczyny-podrózniczki.
Nika, Ignesja..przepraszam...ale muszę....
Wcinam się , bo podróż na wybrzeże mają "obstawioną" w noclegi, atrakcje, spotkania.....chciałabym jako jedna z osob goszczących Je, aby powrót miały tez ciekawy, przyjemny z możliwościa odpoczynku....
Dziewczyny rozpoczynają podróż 21 lipca....

Malwinko, dziękuję Ci za tę troskę o nas...jak zwykle zresztą, jesteś otwarta i " biegnąca " każdemu z pomocą.
W kujawsko-pomorskim mamy już zapewnioną opiekę
i towarzystwo naszych klubowych koleżanek Malwino.
Chyba, że ktoś jeszcze chciałby pokazac nam swoje
ciekawe okolice ...? My jedziemy jak najwięcej zobaczyc i jak najwięcej poznac klubowych koleżanek.
Oczywiście dyskrecja zapewniona, chyba, że dostaniemy specjalne zezwolenie na publikację, np. zdjęc personalnych...
bo zabytki można już chyba i w Polsce fotografowac bez ograniczeń, ewentualnie za opłatą.
Malwinko !
A ze Sztumu do Kielc to tylko 440 km !!!
Możemy też jechac ciurkiem, damy radę ! A jak Ewa nie będzie chciała się z Tobą rozstac to nie będziemy miały wyjścia !
Na 30 lipca mamy byc już w domu...
W zeszłym roku 2 razy pokonałam trasę ponad 600 km
prawie bez postoju. :D :D

Koleżanki z łódzkiego i mazowieckiego !
Czekamy na spotkanie z Wami i waszymi okolicami
i atrakcjami, różnymi !

PS.
Ja wyruszam już 20 lipca wcześnie rano, bo Nika '
zechciała byc mi przewodnikiem po mało znanych zakątkach Krakowa. 21.07 wyruszamy z Krakowa, a pierwszy postój mamy
w Sosnowcu !

Malwina
11-07-2010, 15:51
Ignesjo, jaką ostatecznie trasę powrotną ode mnie obrałyście powiedz...
Która z Was już 30 lipca musi byc w domu?no to módlmy się , zeby nie było upałów wściekłych , ale jednoczesnie było słonecznie i ciepło(kurczę ..wymagania..hihi)...Ignesjo nie bądz taka "dwa do przodu" podrózniczo.....400 km ciurkiem to naprawdę nie lada wyzwanie.....nieee...znajdą sie Dziewczyny co Wam pomoga odpocząć w podrózy.....
Dajcie też tu mapkę ze swoimi postojami, datami opracowaną w zarysie......buziaki

ignesja
11-07-2010, 16:12
Obie Malwinko, obie musimy byc na 30-31 lipca w domu.
Już dziś mogę napisac, że mamy zaproszenia od naszych
seniorkowych koleżanek i zaplanowane postoje kolejno w :
-Sosnowiec,
-Wrocław,
-Szamotuły,
-Złotów,
-Pruszcz Gdański,
-Gdańsk,Gdynia, Sopot,
-Sztum
No i jak z tego wynika na drogę powrotną zostało mało czasu, może 2 dni ? A może faktycznie będziemy wracac ciurkiem...?

Nika
11-07-2010, 16:55
No, jak się spóźnię 1-2 dni to nie będzie końca świata.Ciurkiem na pewno nie będziemy jechać, bo by nam pupy przyrosły do siedzeń.Może jakaś agroturystyka po drodze?

Malwina
11-07-2010, 17:04
no, jestescie od siebie uzaleznione transportowo.....Ignesja mi nie napisała jaką trasą planuje powrót....nie targajcie dużo bagazy....tylko to co niezbędne....wszystko w miejscach odwiedzin miec będziecie(ręczniki, swetry jakby co, parasole)

ignesja
11-07-2010, 17:32
No, jak się spóźnię 1-2 dni to nie będzie końca świata.Ciurkiem na pewno nie będziemy jechać, bo by nam pupy przyrosły do siedzeń.Może jakaś agroturystyka po drodze?

Ja się mogę spóźnic nawet więcej, wnusie poczekają...
Najbardziej lubię jechac bez żadnych planów...bez żadnych ograniczeń, tam gdzie oczy poniosą...oby tylko kasy wystarczyło...

Nikuś, czy ogród botaniczny w Krakowie wart jest naszego cennego czasu?

Malwina
11-07-2010, 17:54
jeszcze chwila, a okaże sie , ze wogóle nie musicie trzymac sie zadnych dat hihi i tak by było właśnie najfajniej....

Alunia
11-07-2010, 23:46
Najbardziej lubię jechac bez żadnych planów...bez żadnych ograniczeń, tam gdzie oczy poniosą...oby tylko kasy wystarczyło...
Jak nic, następny wyjazd musisz odbyć ze mną.
Mnie to pasuje:bez planów, ograniczeń, gdzie oczy poniosą, oby tylko kasy wystarczyło... :D :D :D

Nika
12-07-2010, 11:53
Aluniu, jak się spotkamy,to ci opowiem,co wymyśliłam na następny rok!Może będziesz chętna na kolejny wspólny rajd w bardzo ciekawe miejsce..

maluna
12-07-2010, 12:05
Zastanawiam się jak zniesiecie ten upał jadąc tyle kilometrów, oczywiście pewnie macie auto z klimatyzacją, a może za pare dni pogoda przestanie być taka męcząca, czego Wam życzę. Ja w domu mam znośnie, ale na zewnątrz jest 35 stopni w cieniu:mad:

Malwina
12-07-2010, 13:17
Malunko...dla Nich pogoda odpuści na trochę....zobaczysz....to ten wściekły tydzień zbierze wszystkie wysokie gradusy....hihi

Nika
12-07-2010, 13:26
Malunko,będziemy ruszały w trasę rankiem.W drodze do Malwinki mamy sporo przystanków.A potem, jak Bóg da, pogoda się nieco poprawi i będzie chłodniej.

ignesja
12-07-2010, 23:10
Aluniu, jak się spotkamy,to ci opowiem,co wymyśliłam na następny rok!Może będziesz chętna na kolejny wspólny rajd w bardzo ciekawe miejsce..

Fajnie by było tak w kilka samochodów !
Ja też jestem chętna !
Ale jestem ciekawa co Ty wymyśliłaś ! :cool:

ignesja
12-07-2010, 23:30
jeszcze chwila, a okaże sie , ze wogóle nie musicie trzymac sie zadnych dat hihi i tak by było właśnie najfajniej....

Malwinko widzę, że jeszcze nie śpisz...już remont zakończony
na tip top ? Czy upały Ci spac nie dają ?
A jeśli chodzi o trzymanie się dat to tym razem
zobowiązujemy się ich trzymac ściśle, bo przecież
jesteśmy z Wami poumawiane !

21 lipca zajeżdżamy przez Sosnowiec do Wrocławia.
22.VII zwiedzamy z naszą miłą koleżanką Wrocław.
23 już jedziemy do Szamotuł, 24 zwiedzamy Złotów,
a w niedzielę - 25 lipca Pruszcz Gdański.
Do Ciebie, moja miła zawitamy na dobry początek tygodnia, w poniedziałek / jak dobrze pójdzie /! Cieszysz się ? A co dalej ?
Ja będę koniecznie chciała pojechac do koleżanek z Trójmiasta, Anielki, Duszki...
i przywitac się z morzem...no i na koniec tygodnia wracamy do domu. Po drodze oczywiście Kielce, może Włoszczowa ?
To będzie bardzo pracowita podróż ! Potem trzeba będzie odpocząc...

Malwina
13-07-2010, 07:05
Ignesjo Ty moja
remont zakończony(jakis tam kolejny etap..no i Wasz pokoik przede wszystkim), ale nic na tip top...to się będzie ciągnąć jak s...d po g....ch tygodniami...a to przetrzyj, a to wbij kołek , wyjmij kołek, przestaw, wystaw, zawieś, przewieś.....
Teraz do trasy...Ignesjo a co tak jakos okrakiem jedziecie do mnie omijając mnie zajeżdzacie do Pruszcza?(czy odwiedzacie Paulę w Pruszczu?)..bo jadąc ode mnie do Gdańska jedzie się przez Malbork ,Pruszcz.....
Baaardzo się cieszę , ze z początku tygodnia zawitacie do mnie...zapowiadając piękny tydzień....hihi....tylko Ty się zawiniesz ..i nad morze.....wiem, wiem.....oczywiście tam tez czekają Cię aktrakcje, przesympatyczni ludzie..no i morze.....reszte piszę Ci na priv.....buźka podrózniczko....

Nika
13-07-2010, 08:08
To tylko przymiarki-rzeczywistość ustali swoje prawa.Ogólne założenia zrobione, ale jesteśmy elastyczne.Z prywatnych postów wiem, że niektóre koleżanki proszą,by zostać u nich co najmniej dwa dni.Nie wiemy też ,jaka bedzie pogoda i nasze samopoczucie.Mamy numery komórek wszystkich dziewcząt-będziemy z trasy dzwonić i na bieżąco informować. Znalazłam dwa fajne przystanki agroturystyczne na drogę powrotną.

jakempa
13-07-2010, 12:25
No ja czekam, a ile będziecie we Wrocławiu, to czas pokaże, zależy od Was jak Wam się tu spodoba. Ciekawe co Ty Niko wymyśliłaś na przyszły rok? Myślę, ze pogoda dopisze tak, że bedzie fajnie. Jeżeli będzie za gorąco to pójdziemy tam , gdzie chłodniej, przeciez są takie ciekawe, godne ogladania miejsca, no to do zobaczenia

Nika
13-07-2010, 13:34
Jadziu...odliczamy dni do wyjazdu!

Malwina
20-07-2010, 08:05
No Dziewczyny Tandem Niko-Ignesjo..umieśćcie tu Wasz start dzisiejszy, Twoje logo rajdowe Niko....niech się dzieje....

Anielka
20-07-2010, 09:12
Ignesjo, Niko ciesze sie ,ze w końcu wyruszacie.Zycze szerokiej drogi,dobrej /troszke chłodniejszej/pogody i cóż? do zobaczenia nad moim morzem.

http://img3.imagebanana.com/img/mlsuf3zk/thumb/thumb_big_other_e713f46c9d6ac45aece4.jpg (http://www.imagebanana.com/view/mlsuf3zk/thumb_big_other_e713f46c9d6ac45aece4.jpg)

Malwina
20-07-2010, 14:40
No, Dziewczyny rozpoczęły przygodę...dziś poznanie Ignesji z Niką i zwiedzanie Krakowa, jutro wyruszają do Wrocławia na spotkanie z Jakempą.....martwią mnie tylko zapowiedzi nowych upałów...ale jest tu parę wiedzm na forum....będziemy dmuchać,słońce zasłaniac i deszcz zamawiać, amuletami obstawiac.......

maluna
20-07-2010, 17:16
U mnie dzisiaj dość pochmurno więc może ta zapowiedź powrotu upałów się nie spełni;)
Chciałabym, bo w piątek mają być u mnie, a prognoza...30stopni:mad:

Malwina
20-07-2010, 18:56
Trzymaj Malunko to ponuro..trzymaj....jak się rozrzedzi ze słoneczkiem to będzie w sam raz....

Nika
20-07-2010, 19:15
http://s.fothost.pl/upload/10/29/1178ff5d.gif (http://www.fothost.pl)
I etap-dość krótki odbyła Inesja z Kielc do Krakowa.Syn pilotował ja na ostatnich kilometrach objazdem ,aby nie stała w korkach.Spędziłyśmy bardzo miły zapoznawczy dzień.Do obiadu pogawędka i ustalanie trasy, potem wycieczka na Kazimierz.Dzień parny i gorący.Fotki po powrocie.Jutro z rańca ruszamy na podbój Wrocławia.
Moja towarzyszka okazała się wielce sympatyczną osobą!Już "knujemy" plan na przyszły rok.Buziaki dla wszystkich.Trzymajcie za nas kciuki.:)

Gabi K.
20-07-2010, 19:33
Szczęśliwej podróży
kochane podróżniczki Wam życzę,
pełnej wrażeń, ale co by te wrażenia
nie "zwaliły"Was z nóg;)
Wracajcie w całości.
Szerokiej drogi dziewczęta.

http://img517.imageshack.us/img517/7355/gh1cvana.jpg (http://img517.imageshack.us/i/gh1cvana.jpg/)

dziewiątka
20-07-2010, 19:42
Pozdrawiam Ewuniu :)
...nie może być inaczej...Agnieszka to super babka i bardzo przyjacielska świętokrzyszczanka :)
Szerokiej i bezpiecznej drogi - fantastycznych spotkań na trasie
i mnóstwa wrażeń z miejsc odwiedzanych;
Prosimy pozdrawiać wszystkich z seniorka...
trzymam kciuki za całą Waszą wyprawę !!

Anielka
20-07-2010, 19:43
Mocno trzymamy kciuki http://www.iv.pl/images/55634417295034398292.jpg (http://www.iv.pl/) .Na pewno wszystko będzie dobrze.Dmucham w Waszą strone troszkę chłodnego powiewu morza.Pozdrawiam cieplutko i jeszcze raz szerokiej,chłodnej i spokojnej drogi Zyczę.:)

Mar-Basia
20-07-2010, 19:53
He,he - nie zapomnijcie wysciskac ode mnie wszystkich dziewczyn. Narazie nie moge tego zrobic osobiscie ale przyrzekam, ze jednego dnia tak bedzie.;)

maluna
20-07-2010, 19:59
Marbello, już czekam na te uściski od Ciebie...może kiedyś?
A Wy miłe podróżniczki oglądajcie wszystko dokładnie żebyście miały dużo do opowiadania:D

Nika
20-07-2010, 20:42
Wasze miłe słowa są jak miodek na nasze serca!Ogromnie sie cieszymy na spotkanie z dziewczynami,które nas do siebie zaprosiły.Czeka nas wiele miłych wrażeń i zwiedzanie ciekawych miejscowości!

Malwina
20-07-2010, 21:30
ale przyrzekam, ze jednego dnia tak bedzie

I tym przyrzeczeniem Marbelko ukręciłas na siebie przymusowy bat...hihi ...warto czekać

Dziewczyny rajdowe.....jedziemy z Wami każdego dnia....buziaki...

czarna
20-07-2010, 21:31
Teraz to One mają wieczorek zapoznawczy..jak na porządnym turnusie jest!

Malwina
20-07-2010, 21:38
Marta...nie bardzo , nie bardzo..jak bladym świtem jadą....

Mar-Basia
20-07-2010, 21:50
ale przyrzekam, ze jednego dnia tak bedzie

I tym przyrzeczeniem Marbelko ukręciłas na siebie przymusowy bat...hihi ...warto czekać

Dziewczyny rajdowe.....jedziemy z Wami każdego dnia....buziaki...

Malwinko, a Ty na te okazje wyjmiesz czerwone buciki i hopsa......;) :)

Ajaks
20-07-2010, 22:17
Cześć Miłe Dziewczyny, szerokiej drogi
Jak będziecie u Jakempy we Wrocławiu to pozdrówcie Ją ode mnie. Życzę miłych wrażeń

Malwina
20-07-2010, 22:31
o cholender ( czy cholender- przekleństwo pochodzi od Holendra , czy od cholery, bo mnie się wydaje, ze od cholery, ale mam wątplikwości...hihi) Marbelo kupię...czerwone....oczywiście...hihi

czarna
20-07-2010, 23:08
turkusowe też masz ladne....

Malwina
20-07-2010, 23:33
hihi...zbaczamy z tematu...zboczone..hihi

czarna
21-07-2010, 21:30
lubię zbaczać....

Malwina
21-07-2010, 21:32
ja też..hihi

czarna
21-07-2010, 21:35
siadłam se i czekam na wieści z trasy...a dziewczyny pewnie jeszcze łażą po Wrocławiu i wkroczą tu nocką...no i się nie doczekam chyba...bo sen mnie zmorzy...HEJ

Malwina
23-07-2010, 10:25
DZiewczyny po wizycie we Wrocławiu i spotkaniu z Jakempą jadą w kierunku Poznania na spotkanie z Maluną.....nareszcie mają chłodniej....powodzenia....

maluna
23-07-2010, 11:19
Napisałam na Waszych pogaduchach, że już zaraz będą tzn. za jakieś pół godziny. Pozdrawiam Wszystkich z miłego chłodku, jaki jest u nas;) :D

Nika
23-07-2010, 12:20
Tu Wasze podróżniczki!Dotarłyśmy do Szamotuł do Malunki.Dziękujemy za wsparcie telefoniczne i smsowe!Forumowe szamanki odpędziły okrutne upały i dzięki temu miałyśmy super pogodę na drogę z Wrocławia.Odpoczniemy,wypijemy kawusię i pogadamy z naszą miłą gospodynią,potem zwiedzanie miejscowości.Podróż fascynująca mimo pogodowych uciążliwości!Wrocław bajecznie piękny!Do usłyszenia:)

Malwina
23-07-2010, 13:21
Ignesjo daj głos jako ten kierowca rajdowy forumowy..bo dzwigasz niemały ciężar.....ale widac spisujesz się Ty i Twój punciak ...super....buziaki Nikuś i Ignesja....Malunko..Tobie też ściskałki....a my dalej zaklinamy pogodę....

en_vogue
23-07-2010, 16:55
Rajdowym seniorkom dobrej pogody i szerokiej drogi!

Anielka
23-07-2010, 16:57
Cieszę się dziewczyny,ze troszkę i dla Was chłodku.Mam nadzieję,ze tak juz będziecie miały aż do przyjazdu nad morze.Zadzwonię do Was.Wczesniej nie mogłam/braki w doładowaniu telefonów,ale już dzisiaj jest oki,/Pozdrawiam i szerokiej drogi życzę.:)

Ajaks
23-07-2010, 17:03
Jak przyjemnie jest śledzić Waszą podróż.
Jak co najmniej rajd Paryż Dakar. Oby humory Wam dopisały na całą drogę.

Gabi K.
23-07-2010, 17:09
Ewa i Agnieszka w Szamotułach.
Ignesja zamorduje mnie za zdjęcie:confused:

http://img839.imageshack.us/img839/2572/eeez.jpg (http://img839.imageshack.us/i/eeez.jpg/)

Malwina
23-07-2010, 17:14
Jak Ty to zrobiłaś Gabi?

Ajaks
23-07-2010, 17:15
Gabi mistrzostwo:)

Anielka
23-07-2010, 17:18
Dzięki Gabi :) Pozdrawiam serdecznie.

Gabi K.
23-07-2010, 18:47
ściągnęłam z netu zdjęcia Szamotuł
+zdjęcia naszych ulubionych podróżniczek-
kolaż w picassie
i voila:D
Agnieszka mnie oskubie,
ale co tam:)
Anielko, ja również buziaki dla Ciebie.
Olu, mistrzostwo-to Twoje cudowne zdjęcia
moich ukochanych stron.

ignesja
23-07-2010, 19:35
Kochane !
Kolaż Gabi bardzo nam się podobał.
Przesyłamy trzy fotki z Wrocławia, aby zaspokoić Waszą ciekawość.
Cdn po powrocie z podróży, bo jesteśmy bardzo zajęte...
Pozdrawiamy !

http://www.iv.pl/images/46451966199592813968.jpg (http://www.iv.pl/)

http://www.iv.pl/images/50915771415962087271.jpg (http://www.iv.pl/)

http://www.iv.pl/images/91893030836400819181.jpg (http://www.iv.pl/)

ignesja
23-07-2010, 19:44
aaaaaaaaaaaa pomyliłam się...:D

Alunia
23-07-2010, 19:49
aaaaaaaaaaaa pomyliłam się..
Hej, hej podróżniczki, czekam na wiadomości precyzyjne ;) . Wiszę na parapecie i na drogę patrzę....:D :D

Pozdrowienia i buziaki dla Ignesji, Niki i Malunki:)

jakempa
23-07-2010, 19:56
Witam serdecznie ciekawskich rajdu samochodowego seniorek. Dopiero teraz znalazłam chwilę czasu, zeby usiąść do komputerka, bardzo miło spedziłam czas z naszymi podrózniczkami, niestety upał niemiłosierny powodował szybkie męczenie, więc nie zrealizowałam wszystkich planów pokazania mojego miasta przemiłym gościom. Jednakże myślę, że realistyczne spotkania zaowocują utrzymaniem kontaktów i jeszcze będzie okazja do powtórki wzajemnych odwiedzin i dokładniejszego zwiedzenia miasta, Spędziliśmy bardzo mile czas, który za szybko minął i nie było nawet za dużo czasu aby do woli się nagadać .Ale co sie odwlecze to nie uciecze jak mówi przysłowie. Nie wstawiam żadnych zdjęć, ponieważ nie chcę się wtrącać w plany pokazania na forum tego, co chcą przekazać nasze uczestniczki podróży. W każdym razie czas spędziłysmy przeuroczo.

Jadzia P.
23-07-2010, 22:37
Zdjęcie piękne bo dziewczyny wspaniałe :)
Szerokiej drogi i duuuuużo miłych wrażeń :)

maluna
23-07-2010, 22:37
Jakempo- Jadziu, w imieniu moich gości przekazuję, że są zachwycone gościną u Was, Wrocławiem i Twoim uroczym postem. Objedzone i napite i nazwiedzane do ostatecznych granic idziemy spać. Jutro rano wyruszamy do Aluni, kolejna kosmiczna porcja wrażeń, żałujcie, że nie uczestniczycie w tym rajdzie, jest super!! Wszystkie gospodynie forumowe,
fantastyczne!!! Idziemy spać koniec gadania. Nie zawracać nam głowy do godz.12-tej, buziaczki, pa..pa..:D

Zaznaczam, ze te słowa podyktowała mi nika..hi..hi

Genia
23-07-2010, 22:49
Miłych snów dziewczyny i szeeerokiej drogi!!!!!
37343

Malwina
23-07-2010, 23:23
Maluno Ty z nimi jedziesz?????

maluna
24-07-2010, 06:50
Nie martw się, nie jadę chociaż pewnie bym chciała..;) ;) :D
Dzisiaj pogoda super, leje, że świata nie widać:D

Malwina
24-07-2010, 08:17
Jak to nie martw się ..byłoby bosko....no ten deszcz to roslinkom potrzebny najbardziej...ale Dziewczynom w drodze?(przesadziłyśmy z czarowaniem pogody..hihi)...tutaj pochmurnie, ale ciepło....smacznego śniadanka i nie ciężkiego rozstanka....buźka....

maluna
24-07-2010, 08:51
Już pojechały...niestety:mad: U nas nadal leje, ale teraz jakby mniej. Nasze podróżniczki są w drodze do Aluni:)

Mar-Basia
24-07-2010, 09:38
Maluniu, dzieki za wiadomosci. Hihi - ale "sledzimy" nasze podrozniczki - lepiej niz nie jeden detektyw.:D Dobrego dzionka zycze.

Malwina
24-07-2010, 09:45
Nika mi powiedziała, że bardzo dobrze Im robi nasze zainteresowanie, czują się pilotowane i bezpieczne...Malunko dzięki za obstawę drugiego "punktu reanimacyjnego"..hihi...

gusia56
24-07-2010, 09:51
Mam propozycje.Mieszkam w cudownych Górach Swiętokrzyskich i chętnie pokazała bym je komuś kto ich nie widział w zamian za możliwość pobytu nad Morzem Bałtyckim.Czy znajdę wśród Was kogoś tym zainteresowanego taką wymianą ?
kiedy byś chciała przyjechac nad morze?

Anielka
24-07-2010, 09:52
kiedy byś chciała przyjechac nad morze?

Poczytaj wszystkie posty.Juz jedzie nad morze.Pozdrawiam serdecznie.:)

maluna
24-07-2010, 10:07
Szkoda, że już wyjechały, bo było bardzo wesoło i przyjemnie.
Mój mąż jak zobaczył takie dziewczyny to wychodzil ze skóry żeby im dogodzić. Rano świeże bułeczki na śniadanie, na noc woda mineralna itd;) Było naprawdę super! Teraz mi trochę smutno...ale jeszcze długa droga przed nimi, niech więc jadą szczęśliwie:D

Anielka
24-07-2010, 10:27
Malgosiu ,dzięki za informacje.Wiem jak to jest jak dziewczyny wyjeżdżają.A mąż sie zachował jak prawdziwy mężczyzna./hihi,mam nadzieję,ze Tobie rowniez przynosi swieże bułeczki/Pozdrawiam cieplutko i miłego dnia życzę.
Dziewczynom oczywiscie szerokiej drogi.:)

Alunia
24-07-2010, 10:32
Czekam, czekam...., już niedaleko są....:D :D
Leje jak z cebra i nie ma zamiaru przestać.
U mnie wokoło lasy, jeziora...jeziora, lasy. Moje miasto i ulubione zakątki chciałam dziewczynom pokazać....i co?
Przyjdzie nam siedzieć w domu i barową pogodę świętować??;) ;)

Alunia
24-07-2010, 10:33
Mój mąż jak zobaczył takie dziewczyny to wychodzil ze skóry żeby im dogodzić. Rano świeże bułeczki na śniadanie, na noc woda mineralna itd;)

No, no a to się Twój pan spisał!!:D
Pozdrawiam Małgosiu :D

Anielka
24-07-2010, 10:35
Aluniu,nie martw się ,juz zaklinamy pogodę,coby przerwa w padaniu była.Bedzie dobrze,tylko uwierz.A najważniejsze to ,że sie spotkacie.Dziewczyn upał nie przeraził to i deszcz pewnie tez nie.Miłego spędzenia czasu.Pozdrawiam cieplutko.:)

Mar-Basia
24-07-2010, 10:46
Juz sie wpraszam....chociazby na swieze polskie buleczki z rak uroczego mezczyzny. ;) Cmoki dla Ciebie Malgos.:)

maluna
24-07-2010, 12:06
Ty sie wpraszasz, a ja zapraszam:D
Mój mąż jest w swoim żywile, jak są goście, szczególnie kobiety hi..hi:D

Malwina
24-07-2010, 12:30
Malunko..bardzo umęczone te nasze Dziewczyny?

maluna
24-07-2010, 12:38
Malunko..bardzo umęczone te nasze Dziewczyny?
Myślę, że nie bardzo, wczoraj nie było upału więc zwiedzałyśmy moje miasteczko w dobrych warunkach. Było raczej chłodno i nie padało.
Spały w osobnych pokojach i myślę, że wypoczęły. Bez pośpiechu zjadłyśmy śniadanie i odjechały w strugach deszczu do Aluni:) O szczegółach nie wypada mi pisać, zrobi to po powrocie nika. Pozdrówka, M:) ;)

Paula
24-07-2010, 13:45
Ja również życzę naszym podróżniczkom szerokiej drogi. Piękne zdjęcia- pamiątka będzie cudna. Buziaczki dla wszystkich.

Alunia
24-07-2010, 18:25
Bardzo,bardzo dziękujemy Wam i Waszym uroczym panom za wspaniałą staropolską gościnę, serdeczność oraz życzliwość.Czułyśmy się jak królowe-tak nam dogadzano!Na razie mamy zawrót głowy od nadmiaru wrażeń,zawirowań pogodowych i kilometrów przebytych to w ekstremalnym upale, to w strugach deszczu.Ignesja jako kierowca świetnie się spisuje!Dzisiaj gościmy u Aluni.Już mamy za sobą pierwsze zwiedzanie Złotowa.Super przewodniczka z naszej gospodyni!Teraz część konsumpcyjno-rozrywkowa.Pozdrowionka!!:)

Gabi K.
24-07-2010, 20:21
Nasze podróżniczki goszczą u Aluni w Złotowie.
Złotów jest położony na Pojezierzu Krajeńskim
nad rzeką Głomią, około 34 km
na północny wschód od Piły.
Leży w pobliżu pięciu jezior polodowcowych,
największe z nich to Złotowskie i Zaleskie.
Ziemia złotowska określana jest mianem
pogranicza wielkopolsko-pomorskiego.

http://img20.imageshack.us/img20/9059/zotw.jpg (http://img20.imageshack.us/i/zotw.jpg/)

Alunia
25-07-2010, 10:58
Tu Nika.Przestało padać,chłodno,doskonała pogoda na zwiedzanie.Alunia ma ciekawe propozycje na dzisiejszy dzień.Bierzemy plecaki, aparaty fotograficzne i w trasę!Jutro jedziemy raniutko do Sztumu.Pozdrawiamy.

en_vogue
25-07-2010, 14:24
Dziewczyny podróżniczki życzę bezdeszczowej pogody i szerokiej drogi do Malwinki.

wedrowiec
25-07-2010, 15:41
Przeczytalem z wzrastajaca fascynacja wszystkie posty w tym watku. Jestem pelen podziwu dla wszystkich Pan. Piekna demonstracja optymizmu, odwaznie odwzajemnionego zaufania, spontanicznosci i samoorganizacji z marszu!. Gratuluje ( i troche zazdroszcze) . Pozdrawiam najprzyjazniej. r.

gagunia
25-07-2010, 16:04
Przeczytalem z wzrastajaca fascynacja wszystkie posty w tym watku. Jestem pelen podziwu dla wszystkich Pan. Piekna demonstracja optymizmu, odwaznie odwzajemnionego zaufania, spontanicznosci i samoorganizacji z marszu!. Gratuluje ( i troche zazdroszcze) . Pozdrawiam najprzyjazniej. r.
tu nie ma co zazdrościć,kobitki się zorganizowały i dają sobie świetnie radę...chyba dostrzegam tu pewien odcień niewiary że babeczki same bez faceta dają sobie radę w trasie....a dają i to nie tylko w trasie.Żaden facet z tego co wiem jakoś się nie zaoferował z pomocą ,z zaproszeniem do pokazania swojej okolicy,no to liczą same na siebie :)

wedrowiec
25-07-2010, 16:29
tu nie ma co zazdrościć,kobitki się zorganizowały i dają sobie świetnie radę...chyba dostrzegam tu pewien odcień niewiary że babeczki same bez faceta dają sobie radę w trasie....a dają i to nie tylko w trasie.Żaden facet z tego co wiem jakoś się nie zaoferował z pomocą ,z zaproszeniem do pokazania swojej okolicy,no to liczą same na siebie :)
Może ci co chcieliby nie mogą a ci mogliby nie chcą?

gagunia
25-07-2010, 16:36
Może ci co chcieliby nie mogą a ci mogliby nie chcą?
no może tak być,chociaż podobno chcieć to móc:)

tadeusz50
25-07-2010, 16:38
Cóż każdy sądzi wedle siebie.

Malwina
25-07-2010, 16:51
jak to nazwała ślicznie Nika..Malwinkowo czeka i zaprasza....

wedrowiec
25-07-2010, 17:00
"Najpiękniejsza przyjaźń istnieje między ludźmi, którzy wiele od drugich oczekują, ale nigdy... nie żądają"

maluna
25-07-2010, 17:38
Pozdrawiam serdecznie nasze miłe podróżniczki i miło wspominam ich pobyt u mnie:)
Gaguniu, z tymi panami to nie takie proste...myślę, że do samotnego trudno się wpraszać, a od żonatego nie można wymagać, aby zapraszał praktycznie nieznane osoby płci żeńskiej:confused: Żona mogłaby to źle zrozumieć:rolleyes:
Co innego np. mój mąż, który nie miał żadanych obiekcji, co do damskich odwiedzin, a wręcz przeciwnie hihi:D

Ajaks
25-07-2010, 21:17
Serdeczne pozdrowienia dla podróżniczek i dla koleżanek goszczących. Tak trzymać i szerokiej drogi.:)

Alunia
25-07-2010, 21:23
Za nami dzień pełen słońca i wypoczynku na świeżym powietrzu - wielokilometrowy spacer po zielonym parku leśnym, odpoczynek nad jeziorem i podziwianie ulubionych zakątków gospodyni.
Pozdrowienia dla wszystkich, którzy kibicują naszej podróży - Ignesja i Nika

http://img85.imageshack.us/img85/5640/p7250159.jpg (http://img85.imageshack.us/i/p7250159.jpg/)

http://img51.imageshack.us/img51/5711/p7250184.jpg (http://img51.imageshack.us/i/p7250184.jpg/)

jakempa
25-07-2010, 21:39
Pozdrawiam Was wszystkie, jestem cały czas z Wami, Aluniu- widzę, że piękne miejsca są w Twoim otoczeniu, więc napewno skorzystam z Twego zaproszenia, żeby je zobaczyć na własne oczy. Jutro wędrowniczki jadą do Malwinki- zawieźcie do niej nasze ciepłe pozdrowienia i jednak mimo wszystko trochę słoneczka wroclawskiego, które dzisiaj tak w sam raz świeciło, nie było wiatru i temp. 20 stopni, Miłych wrażeń i szczęśliwej drogi

Malwina
25-07-2010, 22:17
Jakempko , dziekuję za słoneczko, ale mam już swoje na moim niebie..myślę, ze jutro nieżły dzień mozę byc, wreszcie umiarkowanie...podobno tropiki już nie grożą wg meteorologów......czekamy na Nie cała rodziną plus dwie suki...

jakempa
25-07-2010, 23:00
To dobrze Malwinko, bo odwiedziny w deszczu nie są jednak ciekawe,- chociaż nie....przecież to pogoda barowa, też dobra na ,,,,,,drineczki i ploteczki

hania.m
25-07-2010, 23:39
Może ci co chcieliby nie mogą a ci mogliby nie chcą?
Najważniejsze że wszyscy- myślę
kibicujemy temu I seniorkowemu rajdowi,wspieramy,myślimy o podróżniczkach i gospodyniach przyjmujących,
bo przecież nie wszyscy możemy gościć nasze forumowe koleżanki a pewnie wielu by chciało..
Dziewczyny jesteśmy z Wami-
szczęśliwej dalszej podróży.!:)

Alunia
26-07-2010, 08:27
Jadziu, Małgosiu, Malwinko, Haniu i wszyscy, którzy kibicują moim podróżniczkom
śpieszę Wam donieść, że I RAJD SENIORKOWY wyjechał z Aluniowa
i zmierza w kierunku Malwinkowa :D
Podróżniczki są wyspane, nakarmione i zaopatrzone w instrukcje topograficzne na dalszą trasę.;)
Zdjęć narobiły, że ho ho!
Kronikarz wyprawy - Nika, po powrocie będzie pewnie wklejać fotki i opisywać przeżycia.
Kierowca wyprawy - Ignesja, prowadzi ścisły, szczegółowy opis każdego odcinka - jak w rajdach samochodowych.
Dziewczyny są przemiłe, uśmiechnięte, ciekawe nowych miejsc i wrażeń.
Z radością wspominają wizyty u wspaniałych gospodyń - Jadzi i Malunki.
Przesyłają wam pozdrowienia i proszą o dalsze kibicowanie. :D

http://img842.imageshack.us/img842/6688/img2343.jpg (http://img842.imageshack.us/i/img2343.jpg/)

jakempa
26-07-2010, 10:11
Aluniu, przyjęłaś rajdowiczki, zaliczyłaś przewodnictwo terenowe. Dobrze że dopisała Wam pogoda, w sam raz do zwiedzania. Wrocław, niestety zbyt gorąco powitał seniorki i temperatura uniemożliwiła ogladnięcie wielu ciekawych rzeczy. W sobotę ciekawy Wroclawia zrobil sobie wycieczkę do mojego miasta Jasinek, jak zauważylam relacjonuje swoją wycieczkę na wątku Wrocław prowadzonym przez Ewelinkę

Malwina
26-07-2010, 11:37
Szykuję Dziewczynom jeszcze jedną niespodziankę.... ktoś do nas dzis jeszcze dołączy....ale o tym narazie sza........jeszcze 50km i będą....

maluna
26-07-2010, 11:44
Szykuję Dziewczynom jeszcze jedną niespodziankę.... ktoś do nas dzis jeszcze dołączy....ale o tym narazie sza........jeszcze 50km i będą....
Możesz śmiało napisać, przecież one w drodze nie korzystają z komputera:rolleyes:

budzisz8
26-07-2010, 23:00
Dobry wieczór.
Jestem po raz pierwszy na tym forum.Ale bardzo się cieszę,że mogę tutaj gościć i jednocześnie napisać,że mam bardzo miłego gościa I g n e s j ę wędrowniczkę.
Obecnie jest w Pruszczu Gdańskim. Cała,zdrowa i uśmiechnięta
I chyba niezbyt zmęczona. Te wędrówki jej służą.
Jest już póżno,więc aktualny serwis fotograficzny kiedy indziej.
Bardzxo serdecznie pozdrawiamy ekipę sztumską Malwine i Nikę. Pawła i Gosię.
Krystyna budzisz 8 i Agnieszka Ignesja.
Dobranoc :).

dziewiątka
26-07-2010, 23:13
pozdrawiam Was dziewczyny ...:D
Agnieszko już sobie wyobrażam ile fotek masz na nasz zagadkowy wątek :)
Bawcie się dobrze....zwiedzajcie...odwiedzajcie znajomych i pozdrawiajcie od nas;
Agnieszko, proszę przekaż szczególne pozdrowienia i ucałowanie dla Anielki...buziaki !!!
Dobrej nocy !

Malwina
27-07-2010, 09:59
Witam serdecznie.Tu Nika.Goszczę w Malwinkowie i tu czekam na współtowarzyszkę podróży, która zapragnęła pobyć nad polskim morzem. Przesyłamy serdeczne pozdrowionka Pomorzankom.Dziekujemy Krysi B. za wieści o Ignesji oraz pozdrowionka.Wkrótce się odezwiemy.Teraz czas na kawkę i serdeczne pogaduchy.
Ignesjo,życzymy wspaniałych spacerków po plaży i uroczych spotkań.

Ajaks
27-07-2010, 18:32
Ojejku ja już się pogubiła, kto z kim i do kogo jedzie. Nic to fajnie, że jest wesoło i Dziewczyny dobrze bawią się.Pozdrawiam, szczególne pozdrowienia dla Anielki proszę przekazać.

Malwina
27-07-2010, 19:24
Jest bosko...........

Alunia
27-07-2010, 19:39
Dobry wieczór.
Jestem po raz pierwszy na tym forum.Ale bardzo się cieszę,że mogę tutaj gościć i jednocześnie napisać,że mam bardzo miłego gościa I g n e s j ę wędrowniczkę.
Obecnie jest w Pruszczu Gdańskim. Cała,zdrowa i uśmiechnięta
I chyba niezbyt zmęczona. Te wędrówki jej służą.
Jest już póżno,więc aktualny serwis fotograficzny kiedy indziej.
Bardzxo serdecznie pozdrawiamy ekipę sztumską Malwine i Nikę. Pawła i Gosię.
Krystyna budzisz 8 i Agnieszka Ignesja.
Dobranoc :).
Co słychać u Agnieszki - Ignesji, miła gospodyni - Krystynko?
Jeszcze jest u Ciebie czy już ruszyła w dalsza drogę.
Wiem, że bardzo jest zadowolona z gościny u Ciebie.
Buziaki dla Was :D :D

budzisz8
27-07-2010, 20:12
Objechałyśmy na rowerze dzisiaj moją miejscowość.Pełny relaks :).
A po godzinie 12 w południe służyłam jako GPS i pilotowałam Agnieszkę do dzielnicy Gdańska Brzeżno.
Nareszcie Agnieszka jest nad morzem,plażę ma "rzut beretem"przez ulicę.
I gości dzisiaj u nowej seniorki.
Jutro zwiedzanie Gdańska,który zresztą Agnieszka już zna.
Cdn relacji jutro :).

Anielka
27-07-2010, 20:19
Witam serdecznie,własnie wróciłysmy ze spotkania w Sopocie z kilkoma Pomorzankami,potem spacer,kawka ciacho i jestesmy w domku.Rano wybieramy sie na spacerek nad moje morze,potem spotkanie w Gadńsku z Pomorzankimi i Krysią B.Pozdrawiamy cieplutko.Agnieszka i Anielka.:)

Alunia
27-07-2010, 20:24
Miłych pogaduszek Anielko i moc wrażeń dla Agnieszki :) :D

Anielka
27-07-2010, 20:29
Dzięki,zaraz sie umyjemy i pogadamy.Zrobimy sobie wieczór pidżamowy.Do0brej nocy wszystkim zyczymy.:)

Jadzia P.
27-07-2010, 22:38
Dziewczyny....jesteście wspaniałe :D :D

Gabi K.
27-07-2010, 23:07
Dzięki,zaraz sie umyjemy i pogadamy.Zrobimy sobie wieczór pidżamowy.Do0brej nocy wszystkim zyczymy.:)
Anielko, nawet nie wiesz jak Wam zazdroszczę...

Malwina
27-07-2010, 23:49
na wątku pogaduch wstawiłąm zdjecie.....
Ignesjo, Anielko piżamowych gad(t)ek Wam życzymy....

aannaa235
28-07-2010, 07:15
Pozdrowienia dla Agnieszki-Ignesji...udanej podróży i wielu wspaniałych wrażeń

Anielka
28-07-2010, 09:39
Witamy serdecznie u nas deszczyk,ale my nie z cukru i juz sie wybieramy na stare miasto.Wszystkim miłego dnia zyczmy.

http://image.lagata.pl/images/91233504461888208267.jpg (http://image.lagata.pl/)

a to z wczorajszego spotkania.Do zobaczenia wieczorkiem

Regina_108
28-07-2010, 09:44
Witam i pozdrawiam wszystkie podróżniczki.Miłego dnia.

Malwina
28-07-2010, 10:45
Malwinkowo pozdrawia! Anielko, Agnieszko-fajnie,że dałyście fotkę.Miło Was zobaczyć.Życzymy wielu niezapomnianych wrażen.Za chwilę ruszamy na Sztum, rankiem byłyśmy na spacerze w lesie.Tyle wzruszeń!To był fantastyczny pomysł!nika

maluna
28-07-2010, 11:15
Widzę, że pokazujecie troszkę zdjęć więc i ja się wychylę..
To my z ignesją koło kolegiaty, nika robiła zdjęcie:)

http://www.iv.pl/images/89636105455598056353.jpg (http://www.iv.pl/)

jakempa
28-07-2010, 11:28
Miło, że ten rajd jest udany, Krysiu i Anielciu, nie za bardzo się znamy nawet z Forum, ale pozdrawiam Was serdecznie, a Malwince i Nice zyczę miłych pogaduszek. Agnieszko, zwiedzaj i oddychaj morskim powietrzem, musisz być wypoczęta, bo przed Tobą jeszcze daleka droga, a przecież w Twoich rękach i oczach Wasze życie. Jako, ze prowadzę tez samochód to wiem jak to jest w trasie.

Malwina
28-07-2010, 19:46
Pada, ale my ten deszcz lekceważymy...byłyśmy dzis oglądac śluzę na Wiśle i Nogacie......straszna budowla, odmęty wodne...włąsnie otwierali i zamykali ją przepuszczając barki...wspaniałe zjawisko..zwiedziłyśmy Międzynarodową Wystawę prac więźniów jedyną w Polsce w łąśnie w Sztumie...nieprawdopodobne ilu wieźniów, co i z czego wykonuje na bazie swoich talentów...a poza tym gadamy, gadamy, gadamy....buziaczki kibickom
Jak tam nad Twoim morzem Anielka z Ignesją?

Anielka
28-07-2010, 21:17
Nad moim morzem jest cudnie.Deszczyk pada jak wszędzie ,ale nie jest zimno.Dzisiaj zaliczyłyśmy stare miasto,najpierw z Elusią potem zostawiłysmy Agnieszkę w rączkach Duszki -Zosi.Agnieszka wróciła ledwo żywa ale zachwycona wiedzą, Zosi o Gdańsku i samym Gdańskiem.Okąpana lezy i" zdycha".A to zdjątko z porannego spaceru przy Katowni

http://image.lagata.pl/images/88991252948463984696.jpg (http://image.lagata.pl/)


Spokojnej nocy i jutro dalej maszerujemy.Pozdrawiamy cieplutko.Agnieaszka i Anielka :)

koziorożec
28-07-2010, 21:31
Agnieszko - Ignesjo serdecznie Cię pozdrawiam i kibicuję w tym pięknym rajdzie.Życzę dobrej pogody - bezdeszczowej i nie upalnej oraz dobrego samopoczucia na dalszą drogę.
Pozdrawiam wszystkie dziewczyny u których gościłaś i wszystkich kibicujących.
Jesteście wspaniałe!!!:)

czarna
28-07-2010, 21:37
Fajne spotkania...moc wrażeń....aż Wam zazdroszczę tegorajdowania.
Pozdrawiam serdecznie Nikę i Ignesję i całą ekipę kwatermistrzowską....