PDA

View Full Version : Emeryt – ważny konsument - komentarze


senior A.P.
17-03-2008, 10:54
Komentarz do artykułu: Emeryt – ważny konsument (http://www.senior.pl/98,0,Emeryt-8211-wazny-konsument,3751.html)
--------------------
Emeryci to doswiadczeni ludzie ,zycie nauczylo ich wiele. Potrafia o siebie zadbac bardziej niz mlodzi.Oszczedzanie przez nich wynika z logicznego myslenia,potrafia tez jeszcze dopracowac na to co im brakuje. W USA emerytow chetnie przyjmuje sie do pracy w niepelnym wymiarze godzin, znam dorabiajacych tak seniorow po 70-tce bardzo aktywnych. Czy w Polsce tacy maja mozliwosc pracy ?
Chyba nie,gdy mlodzi nie maja pracy. Co robi w tym kierunku Rzad RP i Pan Prezydent ???

Lila
17-03-2008, 11:26
Po 70 -tce Senior ? Żarty się Ciebie trzymają..

W tym wieku to polski emeryt ma się wstydzić.Bo zajmuje miejsce w kolejce do lekarza ,wykupuje leki w aptece no i bułki na śniadanie.A w ogóle to łazi wolno ..i po co ?

siekierka
17-03-2008, 12:57
Ja mam wprawdzie pecha, bo to i płuca niesprawne i kości połamane nie chcą się zrastać i wzrok sie rozsypał przez AMD, ale jeszcze kolegów po fachu mógłbym zatrudniać, gdyby to było opłacalne. Niestety fiskus jest tak skonstruowany, że cały zysk z utworzenia stanowiska pracy zjadają koszty jego utrzymania i podatki. Zatem TO SIĘ W UNII NIE OPŁACA. :D

Bona
17-03-2008, 13:35
Z tym zatrudnieniem emerytów to rzeczywiście problem. A szkoda. Czyję się świetnie, jestem zdrowa, to dlaczego nie miałabym sobie dorobić? Pytanie tylko gdzie a artyków bardzo mi sie podobał.

Margherita
15-05-2008, 22:34
Zatrudnianie ludzi 50 + i 60+ jest koniecznoscią. W obecnej sytuacji za mało ludzi pracuje na wielką liczbę niepracujących (emeryci, rencisci, wczesniejsze emerytury). A jak zabraknie w państwowej kasie pieniedzy na te świadczenia???. Trzeba więc apelować do Związku pracodawców! Przygotujcie oferty pracy na pół etetu dla seniorów. Maja doswiadczenie, chcą dorobic do niskich emerytur, a więc sa zmotywowani, nie zajda w ciążę, nie wyjada do pracy za granicę. A to ,że trzeba im na poczatku pomóc w obsłudze komputera? Ważniejsze żeby mieć coś w głowie i douczyć sie pracy na komputerze , niz biegle posługiwać sie komputerem a w głowie mieć pustkę i zerowe doświadczenie. Jest to w interesie pracodawców. Bo jak nie , to w razie braku pieniędzy w kasie państwowej i tak Rząd podwyższy podatki dla pracodawców i pracujacych. Bo przeciez inaczej nie umie zdobyć pieniedzy jak pokazuje nasza historia!
Margherita