PDA

View Full Version : kto jest zwolniony z opłat za abonament...


Jar&ek55
16-11-2018, 15:38
W Internecie znalazłem informację, która dotyczy mnie i, myślę, większość rencistów, gdzie informują, że również rencistom(to ja) przysługuje prawo do zwolnienia z abonamentu RTV, oczywiście po spełnieniu określonych warunków.Niestety poczta odmówiła mi przyjęcia "oświadczenia o spełnieniu warunków do korzystania ze zwolnień od opłat abonamentowych". Może miała rację. Rencista to jednak nie emeryt. I chyba KRRiT uważa, że wszyscy renciści z ukończonym 60tym rokiem życia otrzymują rentę, której wysokość przekracza, zdecydowanie, miesięczną kwotę 50% przeciętnego wynagrodzenia.Innego powodu odmowy nie widzę. Więc... nie należy się!!! Cholera, ale moja nie przekracza!!!... i wielu innym też. Pewnie szykują dla nas biedaków horrendalne podwyżki. I to by było na tyle.


FONT="Arial"][/FONT]

Klarra09
20-11-2018, 13:51
A co innego mogą szykować jak nie podwyżki. Ja już nie mam siły na to wszystko, tak samo z ZUSem... Od jakiegoś czasu na szczęście moimi sprawami zajmuje się doradztwo podatkowe (http://www.doradcapodatkowy-sobieraj.com/pakiet7-nadzor-podatkowo-ksiegowy.html ) pana Andrzeja Sobierała i trochę stresu dzięki temu minęło

kalina3
15-05-2019, 08:41
Moim zdaniem te opłaty za abonament są śmieszne, ale co zrobić... A gdzie płacicie rachunki? Wiecie, że w urzędach są opłatomaty? Tutaj http://abcporady.pl/gdzie-i-jak-oplatomaty-moga-ulatwic-dokonywanie-oplat/ jest opisane, na czym polega ich działanie. Moim zdaniem to wiele ułatwia, szczególnie, że same urządzenia są intuicyjne w obsłudze.