PDA

View Full Version : TYBET . Co z olimpiadą w Pekinie ?

Lila
17-03-2008, 18:27
W Tybecie giną setki ludzi.Czy jest możliwe ,aby znicz olimpijski został zaniesiony do Chin ?

Przypominacie sobie gest Kozakiewicza w Moskwie ? Jacy dumni byliśmy.A teraz więzienia w Tybecie są zapełnione setkami tysięcy ludzi.Władze chińskie nie zezwalają na tybetański pogrzeb ofiar ( zwłoki oddaje się powietrzu ,nie ziemi ,w górach )..
Moim zdaniem ,Igrzyska powinny być przeniesione gdzie indziej,choć to trudne w tej fazie przygotowań.

Basia.
17-03-2008, 18:40
olimpiada odbędzie się w Pekinie i zobaczysz, że nikt nie zrezygnuje z udziału w olimpiadzie. Ludzie pogadają, dziennikarze mają pole do popisu .... pobiją trochę piany i już.

Pani Slowikowa
17-03-2008, 18:52
bardzo szybko dac niepodlegolsc Tybetowi.. Rach ciach ciach..
Tak jak z Kosowem.. Zdazymy do Olimpiady!!:D

Lila
17-03-2008, 18:57
Basiu,też tak myślę.

Igrzyska w Berlinie w 38r.odbyły się normalnie ,a ekipa brytyjska witała publiczność gestem ''Sieg heil ''..
No i za rok mieli bombardowania Londynu..
Naprawdę nie warto udawać ,że jest dobrze jak jest źle..

bogda
17-03-2008, 19:13
Lila...masz rację, że nie warto udawać, że jest dobrze jak jest żle...
Ale jaki wpływ mają na to sportowcy, przygotowują się do olimpiady parę lat, to jest ich życie i praca. Olimpiady też nie da się przenieść bo już jest za póżno, a poza tym inne państwa liczą się z reakcją Chin. Chiny są potężne i boją się ich reakcji. Największym błędem było wybranie Chin na organizatorów olimpiady, przecież od lat wiadomo, że tam łamane są prawa człowieka, więżniowie rozstrzeliwani masowo na stadionach. Sugerują sportowcom aby wykonywali jakieś gesty, zakładali opaski itp., ale mają to robić indywidualnie a nie zbiorowo...boją się reakcji władz chińskich...

Bianka
17-03-2008, 19:16
Dramat w Tybecie rozgrywa się na oczach świata od lat.
I nikt się w niego nie angażował i angażowac nie będzie, pomimo wieloletnich również wysiłków Dalajlamy.
Tu jest ciekawa stronka, jeśli kogoś to zainteresuje:
www.ratujtybet.org

Pani Slowikowa
17-03-2008, 19:31
w takiej sytuacji Olimpiada minie sie z celem.. Powinna ona byc szlachetnymi zawodami miedzy sportowcami a nie popisami fizycznymi hipokrytycznych panstewek..

Basia.
17-03-2008, 19:36
w takiej sytuacji Olimpiada minie sie z celem.. Powinna ona byc szlachetnymi zawodami miedzy sportowcami a nie popisami fizycznymi hipokrytycznych panstewek..
ale to jest polityka i biznes, nikt nie zrezygnuje z udziału w olimpiadzie. Tak naprawdę to wszyscy politycy mają gdzieś to co się dzieje w Tybecie, Chinom też nikt nie będzie się narażał.

BUNIA
17-03-2008, 22:25
Chiny to potezny dobrze uzbrojony kraj - watpie czy ktorykolwiek kraj na swiecie odwazylby sie oficjalnie stawiac veto - jest to zbyt duza stawka.
Juz byly komentarze ze USA krytykuja i demonstruja przeciwko brutalnosci wladz chinskich a sami nie sa lepsi bo w sposob okrutny traktuja jencow w Guantanamo.

Lila
17-03-2008, 23:25
Noo ,Guantanamo...Ja byłabym bez litości .Jeszcze bardziej.
Ale Chinole za dużo sobie pozwalają .
A będą więcej,bo mają broń atomową ,a znając ich dotychczasową tandetę,to lada moment rakiety same odpalą,tak jak mój grill elektryczny made in China,po włączeniu stanął w ogniu..
Mało brakowało jakby się zajęła ..:)

Alunia
17-03-2008, 23:36
A dzieci żal mi zawsze najbardziej!
13300
http://www.nyatri.org/
13302

Malgorzata 50
17-03-2008, 23:42
Uważam ,że bez względu na wszystko Olimpiada w Pekinie powinna być zbojkotowana przez wszystkie cywilizowane narody świata- Tybet to nie jest "kolejne państewko" to kolebka buddyzmu, kraj łagodnych ludzi, którzy chcą jedynie żeby zostawić ich w spokoju.
Łamanie praw człowieka w Chinach i tolerowanie tego- to hańba dla ludzkości -niestety wszyscy przykładamy do tej hańby rękę, bo żeby nie kupować produktów wytwarzanych przez niewolniczą prace Chińczyków trzeba by chyba przejść na samowystarczalność - jeśli nawet produkt niby nie jest chiński to i tak jest chiński .To trochę tak jak z kochaniem zwierząt i jedzeniem mięsa....nierozwiązywalne

senior A.P.
18-03-2008, 08:28
Mam nadzieje,ze Lila nie odrzuci mego "kolezenstwa" i po przyjacielsku stwierdze,ze o Chinach malo wie ,co najwyzej z mediow,ksiazek ale w Chinach podobno nie byla.
Ja natomiast mam do czynienia z "amerykanskimi Chinczykami" na codzien,kiedys nawet zaopatrywalem ich w owoce morz i oceanow oraz hodowli wodnych,znam ich mentalnosc i charaktery,smialo o nich moge dyskutowac.
Kazdy osobnik tego narodu obojetnie jakiej plci jest wycwiczony od malenkosci do pracy i posluszenstwa. Ile i jak sie oni rodza tez juz duzo wiemy. Ten narod jest dobrze trzymany w ryzach wladcow i bardziej posluszny niz Ola i Iwan od naszych sasiadow za wschodniej granicy.
Ameryka juz jest prawie ( handlowo) w drobnych raczkach Chinczykow,zadluzona u nich po uszy ale dzieki swoim finansistom jeszcze balansujaca na linie "handlowego cyrku chinskiego".
Tybet i jego obstawa z przywodcami religijnymi wie co robi ,teraz tylko trzeba trafic w piete i zrobi sie lzej na duszy "Amerykanow".
Co do Olimpiady to nie ma obaw,odbedzie sie tam gdzie mozni tego swiata zadecydowali. Wspominajac jednak Olimpiade Berlinska,mozna miec stracha ale Lila do odwaznych nalezy,jezeli wznieca strach to tak dla odwagi.

Alunia
18-03-2008, 10:22
Cyt: Tybet i jego obstawa z przywodcami religijnymi wie co robi ,teraz tylko trzeba trafic w piete i zrobi sie lzej na duszy "Amerykanow".

Możesz trochę jaśniej?

senior A.P.
18-03-2008, 10:30
Wybacz !
Za prawde i szczerosc moge byc ponownie zabanowany.Piszac na forum pobudzam ludzka wyobraznie,to bardzo potrzebne jest kazdemu czlowiekowi .

Lila
18-03-2008, 10:38
Senior ,masz rację...Nie byłam w Chinach i nigdy nie będę.Za żadne skarby świata..Chyba ,że jednym skokiem na Mur Chiński.

ps.Przed olimpiadą władze zajęły się psami w Pekinie.Są one mordowane .Co jest ,kurna,niejadalne były czy jak ?

Alunia
18-03-2008, 10:49
Przesyłam mandalę mądrości

13309

senior A.P.
18-03-2008, 10:50
Zostawmy problemy Chinczykow im samym ,po co ktos ma sie mieszac w ich ............ Niech "Dalej-lamy" maca im w glowach jak nam duze i male pierony i pieronki na zytnisku walace a "kukuruzniki" (radiowa siec po wojnie) z twierdzy torunskiej pobudzaja staruszkow do ruchu na wyrkach.
Igrzyska i tak sie odbeda ,bo na olimpiadach wszelkich dobrze sie zarabia,niech i Chinczycy zarobia,bo to biedny narod a liczny.
Sportowcy zas u szczytu swych karier niech wysila miesnie ,bo na starosc i tak im sflaczeja.
Nie ma wiec problemu z olimpiada,kto go szuka niech ma.

Alunia
18-03-2008, 11:13
Totalna "olewka"? No nie wiem...:confused:
Oto chińscy przyjaciele Tybetu:

13315

Bianka
18-03-2008, 12:46
odmienna kultura, (właściwie jest to państwo wielokulturowe) odmienna mentalność. Ja z kolei bardzo chciałabym je zobaczyć. Bardzo wiele o nich czytałam. Jeśli można, polecam zainteresowanym książkę "Dzikie łabędzie" Jung Chang, światowy bestseller, w jaki sposób budowały się Chiny współczesne. Czyta się z wypiekami na twarzy.

Natomiast Tybet - dla mnie to państwo prawie baśniowe. Unikatowe. Byłoby ogromnie szkoda, gdyby jego kultura została zniszczona. Czytałam chyba jakąś notatkę prasową o porwaniu czy zamordowaniu nawet przez żołnierzy chińskich dzieci, które uważane są za kolejną inkarnację poprzedniego Dalajlamy.

Anna_Maria_57
18-03-2008, 14:08
Tragedia polega na tym, że jedno i drugie państwo jest w jakimś sensie unikatowe - a teraz ta unikalność znika w obu...

Chiny za cesarzy nie były rajem, ale ceniono tradycję i własną historię - teraz i to zanika. Na Discavery właśnie niedawno był bardzo ciekawy dokument, powstały w związku z Olimpiadą. Między innymi stali mieszkańcy Pekinu oprowadzali po mieście pokazując zabytkowe dzielnice, które są zagrożone zagładą, właśnie dlatego, że są "nienowoczesne"...

A Tybet pada ofiarą wydumanych interesów wielkiego sąsiada, a konkretnie władz, bo nie sądzę jednak, aby przeciętny Chińczyk marzył o zagarnięciu Tybetu - to jednak nie to samo, co marzyć o wyjeździe do USA i dorobieniu się tam na handlu... oczywiście nie zapominając o triadzie, która i w USA dogoni i weźmie "swoje"...

Oczywiście, że należy zbojkotować Olimpiadę - i oczywiście tak się nie stanie, bo sport nie ma już nic wspólnego z ideą olimpijską. To już tylko biznes...

Alunia
19-03-2008, 10:50
Kto dał prawo by jeden naród mówił drugiemu jak ma istnieć???
Obejrzyjcie koniecznie to video.
http://uncutvideo.aol.pl/tags/china/522d74935d755647041a246f13f880c5?index=7

Nasz rząd jąka się nieśmiało i chowa za plecami UE.
A zaproszenie Dalajlamy do polskiego Sejmu, żeby wyrazić, nareszcie, poparcie dla Tybetańczyków?
To tak jakby powiedzieć: "Przyjedź do nas, to ci coś powiemy.........!!!"
Bieżące wydarzenia w Lhasie:
http://uncutvideo.aol.pl/tags/news/e4914fde00f20ca51c3d5a2274d5b36b?index=1
http://uncutvideo.aol.pl/tags/news/5c328e175f4bb504c4f790ef73b2d896?index=2
http://uncutvideo.aol.pl/tags/china/18957330424694e36d280056d9b93346?index=0

Lila
19-03-2008, 11:44
Alunia..a najnowsza wiadomość jest taka,że znicz olimpijski zostanie poniesiony - tak jak było ustalone - przez terytorium Tybetu..
Czyli nic się nie stało.Świat potrzebuje igrzysk..

Basia.
19-03-2008, 11:53
Alunia..a najnowsza wiadomość jest taka,że znicz olimpijski zostanie poniesiony - tak jak było ustalone - przez terytorium Tybetu..
Czyli nic się nie stało.Świat potrzebuje igrzysk..
samo życie.:mad:

senior A.P.
19-03-2008, 12:36
Jeszcze raz proponuje :
Nie powielaqjcie zadnej propagandy,wyciagajcie wlasne wnioski.
Nie ma to jak zdrowy rozsadek,taki u wiekszosci seniorow sie spotyka,chyba ze............ i maja w tym jakis cel.

frida
19-03-2008, 12:45
....
Oczywiście, że należy zbojkotować Olimpiadę - i oczywiście tak się nie stanie, bo sport nie ma już nic wspólnego z ideą olimpijską. To już tylko biznes...

Szkoda bardzo,że nie ma odważnych do zbojkotowania Olimpiady...mnie przeraża to co się dzieje na świecie a już nie wspomnę w naszym Państwie...chciałoby się powiedzieć...Co z tym światem????

senior A.P.
19-03-2008, 12:58
Swiat sie nie zawali ale ludzie sie nawzajem wyniszcza jezeli nie posluchaja takich jak dr.Ron Paul z Texasu.

Bianka
19-03-2008, 13:05
A co mówi ten Ron Paul z Teksasu?

frida
19-03-2008, 13:15
prawda ,że to człowiek człowiekowi.....

senior A.P.
19-03-2008, 13:15
Prosze wejsc na :
http:pl.youtube.com//watch?V=WCELRodfRQE
ogladnac i posluchac
lub
www. RonPaul.com
Tam sie wszystkiego Bianko dowiesz ,jak to odbierzesz to juz Twoja sprawa.
Ja osobiscie uwazam,ze ten wybitny doktor ma calkowita racje i go popieram,przede wszystkim dlatego,ze chce pokoju swiatowego,glosi prawde,rzada sprawiedliwosci i chce aby wszystkim ludziom bez wyjatku zylo sie na calym swiecie (nie tylko w USA) dobrze i godnie. Jest straznikiem Konstytucji !
Ten ginekolog i kongresmen omijany przez media wspolczesne (z wiadomych wzgledow) walczy z nieuczciwoscia i zaklamaniem. Ten czlowiek nosil kiedys mundur amerykanskich sil powietrznych i wie co to wojny.
Zachecam wszystkich do zagladania na w/podane strony.

Alunia
19-03-2008, 13:57
Może taka inicjatywa rozpocznie coś wielkiego?
http://pl.youtube.com/watch?v=mp99dqW87Kw

Link do tego samego ale nie okrojony:
http://pl.youtube.com/user/pangeaday
W polskiej wersji znowu cenzura?

A wszystko w związku z: http://www.pangeaday.org/

senior A.P.
19-03-2008, 14:28
Dnia 10 maja 2008r. ????????????????????????????????????

Alunia
19-03-2008, 14:45
Dlaczego takie "ździwko"? Co jest w tej dacie nie tak?

senior A.P.
19-03-2008, 16:10
Maj jest najpiekniejszym miesiacem roku !
To rzeczywistosc.

Alunia
20-03-2008, 22:14
Nie mogłam się doczekać Igrzysk Olimpijskich. Czekałam niecierpliwie i z tej okazji zmieniłam nawet telewizor na większy. Ale teraz już nie wiem ile z tej radości zostanie...
Zajrzyjcie. Czy zdarzenia te nie przypominają naszej historii?
Też wołaliśmy by świat wiedział prawdę o nas!

http://www.tybet.org.pl/
http://ratujtybet.org/uprising_in_tibet
http://www.heartibet.org/Pictures/TibetFlag.jpg

Historia współczesnego Tybetu to historia okupacji, łamania praw człowieka, tortur i niszczenia unikalnego dziedzictwa kulturowego. Według standardów prawa międzynarodowego Tybet przed agresją chińską na przełomie 1949 a 1950 roku był w pełni niepodległym państwem. Posiadał suwerenny rząd, swoją jednostkę monetarną, system pocztowy. Naród tybetański posiadał własny język, prawo i zwyczaje. W 1913 roku poprzedni XIII Dalajlama ogłosił niepodległość Tybetu a przed rokiem 1950 rząd tybetański podpisywał szereg układów międzynarodowych z takimi państwami jak Wielka Brytania, Mongolia i Nepal.
Tuż po ogłoszeniu powstania Chińskiej Republiki Ludowej, zgodnie z myślą powrotu wszystkich ziem chińskich do macierzy, Tybet został najechany i wobec braku odpowiedniej armii szybko podbity przez wojska chińskie. Od tego czasu, według rządu tybetańskiego, w wyniku bezpośrednich działań okupanta zginęło około 1 200 000 Tybetańczyków, tysiące zostało uwięzionych i poddanych torturom za przekonania religijne i polityczne, zniszczonych zostało ponad 6 000 buddyjskich klasztorów – ważnych ośrodków religijnych, naukowych i medycznych.

Alunia
21-03-2008, 09:59
Cyt.:
Na całym świecie protestują głośno organizacje pozarządowe, obrońcy praw człowieka. Milczą jedynie gadatliwi zazwyczaj politycy. Milczą, bo mylą pragmatyzm z hipokryzją. Rozumują po cichu w ten sposób: – Chiny są potęgą gospodarczą, możemy handlować z nimi, miliardowe kontrakty czekają, wyborcy i tak będą nam wdzięczni i wybaczą… Skoro tak, nie będziemy afiszować sprzeciwu. Nie zrobimy tego, bo konkurencja zajmie nasze miejsce. To chyba ta magiczna pigułka serwowana przez władze Pekinu. Francuzi mówią „jamais deux sans trois”- nigdy dwóch, bez trzeciego.
13372

senior A.P.
21-03-2008, 13:56
Aluniu !
Nie uwazasz,ze w tym tybetanskim haosie jeszcze o cos innego chodzi i tego media nie donosza ?
Przeciez Chiny to ostatni bastion Komunizmu,ktory przeszkadza tym co chca rzadzic calym swiatem - prawda ?
Pytam ,bo jestes kobieta oblatana w polityce a ja prostaczek usiluje nie bladzic,zreszta do Chin mam bardzo daleko ,choc o religiach chinskich troche sobie poczytalem i jak kazda religia jest to tez jakies opium o ktorym pisali tworcy socjalizmu i komunizmu.
Przeciez wiadomo przez religie mozna tez do bogactwa dojsc,chociaz (podobno) trudniej bedzie do nieba wejsc.
Nie rozumie dlaczego w jednych panstwach religie sie zwalcza a w drugich dziwiga sie ja na piedestal.
Mozesz mi to wyjasnic wlasnymi zdaniami bez podparcia mediami ?
Nie badzmy stadem w owczym pedzie i nie nasladujmy beczenia.

Lila
21-03-2008, 15:46
Senior..to znaczy co ? Powiedz,boś Ty bliżej tych co rządzą światem .

Czyli Tybet chce zniszczyć Chiny ? Ojoj..nic nie rozumiem..Chyba nie da rady,oni się tak mnożą..I mają broń nuklearną,jak się okazało..

Alunia
21-03-2008, 18:09
Nie dworuj sobie ze mnie z tą moją znajomością polityki!

- Jestem po prostu przeciwko przemocy, niszczeniu dziedzictwa kulturowego, języka, zwyczajów i tradycji. Czy kto przytomny chciałby aby cały świat wyglądał tak samo? Całe piękno wszak w różnorodności narodów.
- Niszczone klasztory to skarbnice tybetańskiej kultury buddyjskiej i główne ośrodki oświatowe w Tybecie. Więc nie o religię tylko tu chodzi.
- 10 marca przypadała 49. rocznica powstania stłumionego przez chińską Armię Ludowo-Wyzwoleńczą. Dalajlama musiał opuścić swoją stolicę i szukać schronienia w Indiach. Są więc to protesty "rocznicowe". ( tak jak my obchodzimy rocznice "Solidarnościowe")

(Ostatniego Twojego zdania udam, ze nie widzę.)

senior A.P.
24-03-2008, 10:19
Nalezymy do tego pokolenia ,ktore zasmakowalo juz prawie wszystkiego,przemian ustrojowych tez.Wiec nie mozesz sie dziwic,ze religie (wszelkie ) sa miedzy innymi tez czynnikiem ustrojowym w kazdym panstwie i usiluja wywrzec wplyw na rzadzenie nim.
Chyba Panstwo czytaliscie wywiad z Lechem Walesa i tam stwierdzenie jego,ze on jest przyjacielem Dalailamy i Walesa mu pomoze.Pomoga tez Stany Zjednoczone tylko dlatego,ze tam polala sie krew nie tylko mnichow i "wierzacych inaczej" niz w Chinach ?
Sprawa biega o powazniejsze kwestie wiazace sie z podlegloscia lub nawet wplywami politycznymi.
Tak juz w zyciu jest,ze kazdy ma jakis swoj interes w dzialaniu i to wszelkim.
Prosze od tej strony spojrzec na problem tybetanski.
Chiny to ostoja Komunizmu i to mocno liczca sie potega,moze im sie ktos przeciwstawic ? Tym bardziej,ze zawiazuje sie coraz bardziej sojusz z Rosja kolejna potega.
Moim zdaniem przywodcy duchowi nie powinni mieszac sie do polityki. Ich "poletkiem uprawy" winna byc dusza a nie cialo czlowieka,wtedy nie bedzie zadnych zgrzytow miedzy ludzmi.

Lila
24-03-2008, 14:19
Lech Amerykański Rozrusznik niech się nie wygłupia lepiej..
On zdaje się chce robić za Ojca Narodu ,mówiąc o sobie w trzeciej osobie.
Ciekawe,Lepper mówił tak samo..:)
Oj ,ci przywódcy wywodzący się z chłopów..Poza Witosem ,nie było jakiejś wybitnej postaci..A Wałęsa niech idzie na ryby.Jego czas minął..

Ps.Uważam ,że Igrzyska powinny być zbojkotowane !!

senior A.P.
24-03-2008, 14:44
Igrzyska na forum seniora.pl ?

Lila
24-03-2008, 16:03
Nie na forum,ale w Pekinie..
Ale oczywiście zdaję sobie sprawę,że nic z tego...

senior A.P.
24-03-2008, 16:11
Tak ale przyjaciel Lecha Walesy z Tybetu mowi,ze jednak Igrzyska Olimpijskie powinny odbyc sie w Chinach.
Media to napisaly ale nie dokonczyly .

Alunia
24-03-2008, 20:36
Czytam:
Cyt. senior AP:
Wiec nie mozesz sie dziwic,ze religie (wszelkie ) sa miedzy innymi tez czynnikiem ustrojowym w kazdym panstwie i usiluja wywrzec wplyw na rzadzenie nim.

A czy ja się dziwię!?
Naród upomina się o podstawowe prawa, nawet nie o niepodległość, ale możliwość pielęgnowania własnej kultury, tradycji, poszanowania odrębności.
I jak powinniśmy się zachować, żeby nie mieć kaca, jakiego do dziś mają Anglicy po tym, gdy w 1938 r. ich piłkarze pozdrowili w Berlinie kibiców faszystowskim gestem?

senior A.P.
25-03-2008, 12:39
Tak to jest jak tylko czasem sie zaglada.
Tybet sie dostrzega ale w innych miejscach swiata ginie wiecej ludzi niz w Tybecie.

Lila
25-03-2008, 19:30
Tak to jest jak tylko czasem sie zaglada.
Tybet sie dostrzega ale w innych miejscach swiata ginie wiecej ludzi niz w Tybecie.

Niby gdzie ?

W Afryce ? Ale tam nie ma igrzysk olimpijskich..:rolleyes:

przyjaciel
25-03-2008, 19:36
Olimpiada powinna sie odbyc i to z gestem Kozakiekiewicza.

Lila
25-03-2008, 19:40
Niestety.Jest przepis obecnie.Wykonawca gestu zostanie zdyskwalifikowany...
Olimpiada powinna się odbyć,ale nie w Chinach.

Ditta
25-03-2008, 20:05
Dla zainteresowanych

http://olimpiada.spm.pl/Chiny.pdf

BUNIA
25-03-2008, 21:32
Od dawna calt swiat wiedzial ze w Chinach jest norma nieprzestrzeganie praw czlowieka - nie rozumiem po co w imie czego przedstawiciele panstw bioracych udzial w glosowaniu ktore decydowalo o miejscu olimpiady - tak zaglosowali ze Chiny z duza przewaga wygraly .
Czym sie kierowali ?? potencjalem ludzkim przy tworzeniu licznych obiektow sportowych ?? tania sila robacza ?? , egzotycznym polozeniem ??

BUNIA
25-03-2008, 21:35
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=89916&wid=9791931&rfbawp=1206477244.876&ticaid=15986

Zwolennik Tybetu zakłócił zapalenie znicza olimpijskiego

Alunia
25-03-2008, 21:51
Ditta -
Dziękuję Ci za ten link. Nie znałam tego tekstu. Na razie przejrzałam spis treści, jutro poczytam całość.
Jako bezczelne, interesownie zakłamane, postrzegam
fakt, że Stany Zjednoczone zdjęły Chiny z listy państw najbardziej łamiących prawa człowieka.
http://www.dziennik.pl/swiat/article137494/USA_skreslily_Pekin_z_listy_panstw_lamiacych_prawa _czlowieka.html
http://wiadomosci.wp.pl/kat,1356,wid,9747920,wiadomosc.html?ticaid=15986
Milczmy dalej - na nas też przyjdzie CZAS - jeżeli taki będzie interes "wielkich"! Czy nie przerabialiśmy tego w naszej historii?
Przecież tak naprawdę to nie tylko o Tybet tu chodzi, bo przemocy na świecie jest wiele więcej, ale o zademonstrowanie postawy nie akceptacji dla podobnych działań. Lekceważenie takich tragedii jest podcinaniem gałęzi na której się siedzi.Zaprzeczeniem humanitaryzmowi.
Co to za świat gdzie mamona rządzi wszystkim? I dla kogo? Dla garstki wybranych?? Na to sie godzimy??

Alunia
25-03-2008, 21:55
Bunia-
Nie brak ludzi z charakterem. Może ten świat ma jeszcze szansę??

senior A.P.
26-03-2008, 12:42
Swiat jeszcze dlugo sie bedzie krecil,lepiej jednak aby ludzie nie mieszali sie w innych problemy.
Przeciez kazdy ma swoje problemy,radosci i smutki !

Lila
26-03-2008, 13:24
Swiat jeszcze dlugo sie bedzie krecil,lepiej jednak aby ludzie nie mieszali sie w innych problemy.
Przeciez kazdy ma swoje problemy,radosci i smutki !

Augustyn,bez komunałów proszę..:rolleyes:
To niby jak ma być ? Ani słowa nie powiedzieć ,gdy ludzi mordują ?
To już przerobiliśmy wielokrotnie,gdy świat się kręcił swoimi radościami i smutkami,gdy całkiem bliziutko ginęły miliony..
A koszt powstrzymania tej karuzeli był ogromny...

Bianka
26-03-2008, 13:36
Anna Maria miała poprzednio w podpisie taki cytat z Martina Niemollera:
"Kiedy przyszli po Żydów, nie protestowałem. Nie byłem Żydem.
Kiedy przyszli po komunistów, nie protestowałem. Nie byłem komunistą.
Kiedy przyszli po socjaldemokratów, nie protestowałem. Nie byłem socjaldemokratą.
Kiedy przyszli po związkowców, nie protestowałem. Nie byłem związkowcem.
Kiedy przyszli po mnie, nikt nie protestował. Nikogo już nie było."

senior A.P.
26-03-2008, 14:15
Lila !
Co Ty geografii zapomniala ? Do Tybetu blisko ?
Komu ,nam czy Chinczykom ???
Nooo , moze tym z Chinatown w NYC.

Lila
26-03-2008, 18:29
Senior ,nie zapomniałam..

Miałam na myśli mordowaną Polskę na oczach świata.Nooo ,faktycznie ,dla Roosvelta to trochę jednak daleko było.Dalej niż do Jałty..

BUNIA
27-03-2008, 10:14
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=4892&wid=9796916&rfbawp=1206608978.991&ticaid=159ab

Premier D.Tusk jako pierwszy w UE zdecydowal ze nie jedzie
do Pekinu

Lila
27-03-2008, 10:29
W podobnym tonie wypowiedział się prezydent Francji Sarkozy,obiecując dodatkowo poruszyć sprawę na forum UE..

Co do naszego premiera.. Pekin nie ukrywa niezadowolenia. Wczoraj "grupa Chińczyków od lat mieszkających w Polsce” chciała opublikować w DZIENNIKU zawoalowane ostrzeżenie przed podjęciem przez polskie władze dalej idących retorsji wobec ChRL. "Ostatnia stanowcza wypowiedź premiera Donalda Tuska dotycząca nieuczestniczenia w ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich w Pekinie spowodowała, że Chińczycy spojrzą na niego mniej przychylnym okiem" - czytamy w oświadczeniu.

Niech spadają,kitajce..

siekierka
27-03-2008, 10:38
http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=4892&wid=9796916&rfbawp=1206608978.991&ticaid=159ab

do Pekinu

Donald marzy, żeby do kosmosu doszedlo sie pieszo!

Dwie pieczenie w jednym ogniu. Jako pierwszy protestuje, a jednocześnie realizuje "tanie państwo" :D

Andreas
27-03-2008, 11:49
Stany Zjednoczone też łamią prawa człowieka w bazie Guantanamo na Kubie i nikt się specjalnie nie oburza.
Zostawmy problemy Chińczyków , mamy swojch ponad wsszelką miarę.

senior A.P.
27-03-2008, 12:29
Andreas ma racje ale co bedzie jak Chinczycy wyniosa sie z Polski i nie bedzie tanich towarow i garkuchni ?

BUNIA
27-03-2008, 21:02
Tybetańczycy myślą o samobójczych atakach

Premier Tybetu Samdhong Rinpoche
(fot. AFP)

Premier tybetańskiego rządu na wygnaniu Samdhong Rinpoche ocenił, że wspólnota międzynarodowa nie chce ryzykować odwracania się do Chin plecami, gdyż są one mocarstwem gospodarczym. Wśród Tybetańczyków pojawiają się głosy, że strategia dalajlamy poniosła fiasko i że tybetański ruch oporu będzie uciekał się w przyszłości do samobójczych ataków terrorystycznych

http://wiadomosci.wp.pl/wiadomosc.html?kat=1356&wid=9799192&rfbawp=1206647917.135&ticaid=159b5

Lila
27-03-2008, 21:45
Stany Zjednoczone też łamią prawa człowieka w bazie Guantanamo na Kubie i nikt się specjalnie nie oburza.
Zostawmy problemy Chińczyków , mamy swojch ponad wsszelką miarę.

Czy Ty porównujesz talibów -morderców ,z tybetańczykami ?
Jasne...zostawmy.Mamy swoje problemy.Tylko dlacZego tak nas oburzało jak świat miał nas w d...e.
I tak cieszyło,jak w stanie wojennym mieliśmy tyle dowodów poparcia i pomocy.Realnej.

Pani Slowikowa
28-03-2008, 00:52

do Pekinu

tego bym sie nie spodziewala po Tusku... A moze to jest tylko gra aby komus sie podlizac??? W kazdym razie jezeli to jest szczere to zaczynam nabierac do niego szacunku..

Lila
28-03-2008, 09:40
Chińczycy wezwali polskiego ambasadora w Pekinie do swojego Ministerstwa Spraw Zagranicznych - informuje wprost.pl. Powód rozmów to zaproszenie Dalajlamy przez marszałka Senatu Bogdana Borusewicza.

Chińczycy ostrzegli polskiego ambasadora, że jeśli premier Donald Tusk lub prezydent Lech Kaczyński przyjmą przywódcę Tybetańczyków, to stosunki polsko-chińskie ulegną pogorszeniu. Borusewicz zaprosił Dalajlamę tydzień temu. Premier Tusk powiedział wtedy, że jest gotowy spotkać się z przywódcą Tybetańczyków. To rzadki gest w obecnych czasach.

Chiny to, obok USA, największa potęga gospodarcza świata. Pekin nie uznaje dążeń Tybetu do niepodległości. Większość przywódców państw dba o dobre stosunki z Chinami i zachowuje dyplomatyczne milczenie na temat dramatu w Tybecie. Polska jest jednym z pierwszych krajów, które oficjalnie zaprotestowały przeciw prześladowaniu, więzieniu i zabijaniu bezbronnych Tybetańczyków.

No to mamy ochłodzenie stosunków,że tak się wyrażę..:)
Jakoś to przeżyjemy,mniemam...

senior A.P.
29-03-2008, 15:11
I sprawa ucichla.

Pani Slowikowa
29-03-2008, 15:20
mowi ze nie nalezy mieszac sportu z polityka... a ja mysle ze gdyby nie ten sport to byloby malo rozglosu na ten temat..
Z drugiej strony.. byly juz takie olimpiady.. "protestowane" i oprocz tego ze ucierpieli sportowcy... to nikt nic innego nie wskoral.. Wiec jak to bedzie??
Ano bedzie tak ze mimo tych protestow ..olimpiada i tak sie odbedzie.. kto ma zarobic zarobi .. a szlachetni "protestanci" zostana ukarani finansowo.. ..BO TO NIE O SPORT CHODZI TYLKO O KASE

POLA
29-03-2008, 15:43
sport to też polityka, niestety, finansowa na pewno.
Ja protestuję, więc nie jadę:D

Temat denerwuje; teraz wielki krzyk i nawływania do bojkotu, a gdzie są ci, którzy dali chińczykom przyzwolenie na organizację igrzysk?

senior A.P.
29-03-2008, 15:45
A dlaczego mieli nie dac jak Chiny to nawet mocarstwo atomowe ?

POLA
29-03-2008, 16:03
z tego samego powodu, z jakiego teraz podnosi się krzyk

tadeusz50
30-03-2008, 16:20
Bojkot olimpiady przez sportowców uważam za absurd. Czemu ponownie (przeżyliśmy to dwa razy) sportowcy mają być karani za włożony swój trud i wysiłek aby zakwalifikowac się do igrzysk. Aby pokazać chińskim przywódcom nasz (całego świata) sprzeciw to właśnie premierzy, prezydenci, królowie, szeikowie itd powinni zbojkotowac te igrzyska. Zdaję sobie sprawę, że tak się nie stanie, a może????? Jak ONI mogą się pozbawić przywileju oglądania na żywo tego wydażenia?

senior A.P.
30-03-2008, 17:51
Nic sie nie stanie !
Olimpiada sie odbedzie,przy ogniach olimpijskich zawsze "pieczono pieczenie polityczne".

tadeusz50
30-03-2008, 17:58
Nic sie nie stanie !
Olimpiada sie odbedzie,przy ogniach olimpijskich zawsze "pieczono pieczenie polityczne".
Seniorze ja wiem o tym, chciałem tylko wyrazić swoje zdanie, co my maluczcy możemy zrobić.

Lila
30-03-2008, 18:18
Seniorze ja wiem o tym, chciałem tylko wyrazić swoje zdanie, co my maluczcy możemy zrobić.

A nic !!!
W ogóle nawet wielcy ,niewiele mogli.
Jak pisałam w wątku o Kurze Domowej ,byłam dzisiaj na J.Górze.Jest otwarte muzeum w odkopanych niedawno lochach i baszcie,gdzie będą wystawiane przebogate zbiory jasnogórskie..
Wszystko wzbudza podziw.I dary Sobieskiego ...i buławy naszych hetmanów,w tym -Żółkiewskiego...ale na mnie wrażenie zrobił niesamowite, mundur generała Maczka.I poczułam ukłucie w sercu ,pamiętając iż ten wielki Polak i żołnierz, po wojnie pracował na życie jako barman,nie chcąc przyjąć emerytury od rządu brytyjskiego,jako od zdrajcy narodu polskiego.

Jak się czyta o dzisiejszych aferach ,korupcji i królestwie pieniądza,to musi dumą napawać myśl,że my szczepem szlachetnego narodu jesteśmy..
Tylko ta wieloletnia deprawacja...i ta umiejętność przystosowania się Polaków do każdych warunków..

Pani Slowikowa
30-03-2008, 18:38
A nic !!!
W ogóle nawet wielcy ,niewiele mogli.
Jak pisałam w wątku o Kurze Domowej ,byłam dzisiaj na J.Górze.Jest otwarte muzeum w odkopanych niedawno lochach i baszcie,gdzie będą wystawiane przebogate zbiory jasnogórskie..
Wszystko wzbudza podziw.I dary Sobieskiego ...i buławy naszych hetmanów,w tym -Żółkiewskiego...ale na mnie wrażenie zrobił niesamowite, mundur generała Maczka.I poczułam ukłucie w sercu ,pamiętając iż ten wielki Polak i żołnierz, po wojnie pracował na życie jako barman,nie chcąc przyjąć emerytury od rządu brytyjskiego,jako od zdrajcy narodu polskiego.

Jak się czyta o dzisiejszych aferach ,korupcji i królestwie pieniądza,to musi dumą napawać myśl,że my szczepem szlachetnego narodu jesteśmy..
Tylko ta wieloletnia deprawacja...i ta umiejętność przystosowania się Polaków do każdych warunków..

W takim razie.. to dazenie DO NORMALNOSCI tak reklamowane przez PO jest zacheta do odszczepienia sie od naszych szlachetniejszych odruchow. Tak NORMALNOSC polegac bedzie na tym, zeby byc jak wszyscy inni.. w krajach gdzie tego rodzaju duma nie istnieje.. .. i gdzie mamona jest krolem i wladca..
Ale nie dziwie sie bo w koncu od tej mamony wszystko jednak i tak sie zaczelo.. nawet szlachetnosc..

senior A.P.
30-03-2008, 18:40
".....przystosowania sie Polakow do kazdych warunkow... "
Nasze pokolenie przezylo komunizm,mam nadzieje,ze przezyje globalizm,polecimy tez w obloki,bo niebo jest nam pisane !