PDA

View Full Version : Wraca reprywatyzacja ...


z centrum
20-03-2008, 13:44
W Sejmie prace nad ustawą reprywatyzacyjną zbliżają się ku końcowi.

Poprzednia ustawa przygotowana przez rząd Jerzego Buzka zawetowana została przez prezydenta Aleksandra Kwaśniewskiego.

Polska ma ten problem do załatwienia.
Problem duży - i im dłużej to trwa tym więcej nas-podatników pokosztuje.

Co o tym myślicie?
Słuszna rzecz ta reprywatyzacja - czy nie?

senior A.P.
20-03-2008, 14:26
Prosze o wyjasnienie na czym ta REPRYWATYZACJA ma polegac i o co w tym wszystkim chodzi.

Dzidka
20-03-2008, 14:31
Seniorze, poczytaj.
http://pl.wikipedia.org/wiki/Reprywatyzacja

senior A.P.
20-03-2008, 15:25
Poczytalem sobie co to jest ale czekam na dalsze wyjasnienie (na czym ma polegac i jak to bedzie przebiegac w Polsce),komu Panstwo bedzie zwracac a komu nie.
Teraz dorzuce kolejne pytanie.
Po II Wojnie Swiatowej zylismy budowalismy Polske po zniszczeniach wojennych byl to potezny majatek panstwowy uzyskany z naszej pracy (wszystkich nas Polakow).Po 1989 roku rozprzedano ten majatek panstwowy i obywatel poski nie dostal z tego ani zlotowki. Malo tego sprzedaz te dokonano bez naszej narodowej zgody a pracowalismy na to 54 lata. Pytanie : CZY TO JEST SPRAWIEDLIWE I KTO DOKONA ZWROTU NAM POLAKOM UZYSKANYCH Z TEJ SPRZEDAZY PIENIEDZY ???

z centrum
20-03-2008, 20:54
Chodzi o zwrot nieruchomości znacjonalizowanych przez PKWN.

senior A.P.
20-03-2008, 21:52
Komu i jakich ?
Co z majatkiem naszym wypracowanym po wojnie,nie nalezy sie nam ???

z centrum
20-03-2008, 23:09
Widzisz - otrzymaliśmy i przejęliśmy rekompensatę za ten majątek w ramach Narodowych Funduszy Inwestycyjnych.
Zrobiono nas na szaro - ale wtedy Pan Balcerowicz i Kl-D&UW zapewniało że to w ramach budowania II Japonii.
Dobrobyt nam na prawdę gwarantowano - tak jak teraz PO (dawniej Kl-D&UW).
Uwierzylismy - A Pan Balcerowicz wyciął nam numer - :D .

senior A.P.
21-03-2008, 08:05
W zasadzie ja ten usmiech "zielonego ludzika" moge zrozumiec ale co na to inni.
Jest Wam Panstwo do smiechu ?
Pal szesc,oddac kamienice ale czy chociaz zostana nam ulice ? W dodatku zniszczone i niereperowane ???

z centrum
21-03-2008, 14:05
W zasadzie ja ten usmiech "zielonego ludzika" moge zrozumiec ale co na to inni.
Jest Wam Panstwo do smiechu ?
Pal szesc,oddac kamienice ale czy chociaz zostana nam ulice ? W dodatku zniszczone i niereperowane ???
Widzisz - te ulice to też spadek po uczniach Pana Sachsa - doradzał skok na głeboką wodę wolnego rynku - to skoczyliśmy na główkę na niesprawdzone dno.

Zaznaczam - jestem za czeskim i skandynawskim modelem wolnej gospodarki.

senior A.P.
21-03-2008, 14:10
Jak wszystko wskazuje skok sie udal ale kosci polamali sobie nieskaczacy.

z centrum
21-03-2008, 14:58
Otóóóż to - jest nieustający cud gospodarczy z przerwami na odpoczynek cudotwórców w opozycji.

W czeskich miasteczkach istnieją do tej pory w sklepach skupy opakowan szklanych. Pytałem i usłyszałem że to zwykła oszczedność - a u nas "foliówki" bo to nowoczesność?!

senior A.P.
29-03-2008, 15:16
I ruch w interesie !

z centrum
29-03-2008, 19:27
I ruch w interesie !
Zgadza się - to lobby za nic nie odpuści.
I mogą sobie mlodzi "sprzatac swiat z foliowe" ile dusza zapragnie.
Ech - :mad:

Anna_Maria_57
29-03-2008, 21:57
O ile się orientuję, reprywatyzacja ma dotyczyć wyłącznie gruntów warszawskich, odebranych właścicielom dekretem Bieruta oraz chyba mienia "zabużańskiego" - odszkodowań za to mienie.

z centrum
29-03-2008, 22:54
O ile się orientuję, reprywatyzacja ma dotyczyć wyłącznie gruntów warszawskich, odebranych właścicielom dekretem Bieruta oraz chyba mienia "zabużańskiego" - odszkodowań za to mienie.
Mienia znacjonalizowanego - czyli chodzi o dużą kasę z kieszeni tych, których Babcie/Dziadkowie i Rodzice byli w II RP pracownikami najemnymi.

Lila
29-03-2008, 23:23
Reprywatyzacja dotyczy gruntów i nieruchomoścci w całej Polsce.Tylko jest kwestia pierwszeństwa....


Podczas spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w USA w Nowym Jorku ,premier Donald Tusk obiecał rozwiązanie jeszcze w tym roku ciągnącego się od lat problemu restytucji prywatnego mienia żydowskiego w Polsce - podali uczestnicy spotkania.

z centrum
30-03-2008, 09:05
Reprywatyzacja dotyczy gruntów i nieruchomoścci w całej Polsce.Tylko jest kwestia pierwszeństwa....


Podczas spotkania z przedstawicielami organizacji żydowskich w USA w Nowym Jorku ,premier Donald Tusk obiecał rozwiązanie jeszcze w tym roku ciągnącego się od lat problemu restytucji prywatnego mienia żydowskiego w Polsce - podali uczestnicy spotkania.



To w mieście Łodzi sporo tych gruntów i nieruchomości - sporo.

siekierka
30-03-2008, 09:23
Reprywatyzacja - chyba pomysł autorów "JUDEOPOLONII" ,nowego panstwa obejmującego - obszary gruntów rozciągających się między tatrami a Bałtykiem, krainy która miała powstać na gruzach obszarów przygranicznich zaborców dawnej Polski w wyniku umów zawieranych na gruncie Traktatu Wersalskiego.
Pojęcie reprywatyzacji stoi w sprzeczności z pojęciem zasiedzenia, które z kolei miało służyć porządkowaniu stanów prawnych rzeczywistych gospodarzy ziem, warsztatów pracy i domów. :cool:

senior A.P.
30-03-2008, 11:55
Ciekawe kiedy Irakijczycy beda roscic pretensje o odszkodowania wojenne.
Taka np. Polska to oddaje i to nawet z "milosierdziem" ?

siekierka
30-03-2008, 12:03
Widzisz AP, z tą reprywatyzacją to jak z siarką z Tarnobrzegu. Tam opowiadają, że wysyłaliśmy tą siarkę do Związku Radzieckiego, a w zamian ONI BRALI OD NAS cukier.Kape? :cool:

senior A.P.
30-03-2008, 12:36
"Siekierka" ja "kapejszen" ale regulamin forum zabrania glosno myslec a ja bez tego forum nie moge zyc,nawet po nocach sni mi sie ,ze zyje w wolnej Polsce.

siekierka
30-03-2008, 18:44
Sa tzw.warunki "poprawności politycznej".Jednak od 1981 roku przestałem zwracać uwagę czy komuś sie podoba, czy nie, moje stanowisko polityczne, wyrażane publicznie. Liczył sie z tym mój ojciec (dziś miałby 106 lat), ale ja, jako ta ówczesna "dzisiejsza młodzież" byłem już wówczas przeciw milczeniu, nie zgadzałem się z komuną, nie zgadzałem się z ROAD, UD, UW i wszystkimi partiami szukającymi ugody z naszymi byłymi zaborcami i okupantami, którzy zmarnowali mi dzieciństwo i młodość, czyli najpiękniejsze pół życia. :confused:
I na "dzieńdobry" mogę im odpowiedzieć "motylkiem" rozpropagowanym w swoim czasie przez Lilę.:D

Pani Slowikowa
30-03-2008, 18:51
Sa tzw.warunki "poprawności politycznej".Jednak od 1981 roku przestałem zwracać uwagę czy komuś sie podoba, czy nie, moje stanowisko polityczne, wyrażane publicznie. Liczył sie z tym mój ojciec (dziś miałby 106 lat), ale ja, jako ta ówczesna "dzisiejsza młodzież" byłem już wówczas przeciw milczeniu, nie zgadzałem się z komuną, nie zgadzałem się z ROAD, UD, UW i wszystkimi partiami szukającymi ugody z naszymi byłymi zaborcami i okupantami, którzy zmarnowali mi dzieciństwo i młodość, czyli najpiękniejsze pół życia. :confused:
I na "dzieńdobry" mogę im odpowiedzieć "motylkiem" rozpropagowanym w swoim czasie przez Lilę.:D


Tzw. POPRAWNOSC POLITYCZNA JEST TYLKO W JEDNA STRONE..:rolleyes:

siekierka
30-03-2008, 18:56
Niestety ... YOU ARE RIGHT ! :confused:

senior A.P.
30-03-2008, 18:58
Pol zycia piszesz,to kawal czasu ale jeszcze pozyjesz,bo dobry Bog tak chce.Warto oszustom patrzec prosto w oczy ,ich los i kariera jest bardzo krotki,chociaz jak mowia diabel diabla nie wezmie ale piorun trafic moze.
Mnie w tym wszystkim zaskakuje (w polityce) rola religii (wszelkich) i jej przywodcow oraz powolywanie sie na Boga.
Powoduje to wowczas u mnie jakis bunt,ktory mi trudno odpowiednio nazwac.
Siegam tez do rozprawy "miedzy panem,wojtem a plebanem" starajac to odniesc do wspolczesnosci.

z centrum
30-03-2008, 19:18
" Jak boga ocyganic
wiedzą najlepiej kapłani "

siekierka
30-03-2008, 19:24
Robi się ślisko.Wolałbym Boga do polityki nie mieszać. Podobnie jak Ty nie chcesz źle mówić o gen.Wojciechu. Zatem zostawmy ich w spokoju. I wracajmy do myślenia o Kraju !

senior A.P.
30-03-2008, 19:36
Yes,Yes,Yes ! Jak mawial Pan Marcinkiewicz,bede wiec jego pojetnym uczniem.

tadeusz50
30-03-2008, 19:55
Robi się ślisko.Wolałbym Boga do polityki nie mieszać. Podobnie jak Ty nie chcesz źle mówić o gen.Wojciechu. Zatem zostawmy ich w spokoju. I wracajmy do myślenia o Kraju !
Boga nie mieszajmy, ale dlaczego niektórzy kapłani mieszają się do polityki i chcą rządzić po swojemu. Tadeusz

siekierka
30-03-2008, 19:57
Wobec tego OK! Powiedz,co jeszcze myślisz o źródłach tego tematu - reprywatyzacji - w omijaniu prawa zasiedzenia przez kontynuatorów idei JUDEOPOLONII ?
W Polskich warunkach prawnych zasiedzenie w dobrej wierze następuje po 30 latach od orzeczenia przez Sąd niezakłóconego posiadania. Licząc od 1970 r. , upłynęło już 37 lat i na każdy POLSKI wniosek, Sąd by odpowiedział odmownie. A na żydowski czy niemiecki jak myślisz, jak odpowie? :cool:
Należy zauważyc ,że dekrety o przejęciu mienia pożydowskiego i poniemieckiego pochodzą z lat 1946 -1949

Pani Slowikowa
30-03-2008, 19:59
Boga nie mieszajmy, ale dlaczego niektórzy kapłani mieszają się do polityki i chcą rządzić po swojemu. Tadeusz

z tego samego powodu z jakiego politycy mieszaja sie do spraw kaplanskich.. i chca rzadzic po swojemu.. wlasciwie nie tyle rzadzic co atakowac KK i religie katolicka.. osmieszac ja i wtykac swoj dlugi klamliwy nos w sprawy Kosciola..

tadeusz50
30-03-2008, 20:39
Sam jestem katolikiem, ale dlaczego kościół wypiera się lub chowa pod dywan przypadki homoseksualizmu, molestowania wśród księży. To samo z cnotą ubóstwa np. ks. Jankowski ojciec Tadeusz Rydzyk są oni zaprzeczeniem tego co głosi wiara. Wiem że zaraz ktoś wyleje wiadro pomyj na mnie, ale taka jest prawda.

Pani Slowikowa
30-03-2008, 20:46
Sam jestem katolikiem, ale dlaczego kościół wypiera się lub chowa pod dywan przypadki homoseksualizmu, molestowania wśród księży. To samo z cnotą ubóstwa np. ks. Jankowski ojciec Tadeusz Rydzyk są oni zaprzeczeniem tego co głosi wiara. Wiem że zaraz ktoś wyleje wiadro pomyj na mnie, ale taka jest prawda.

kaplani nie sa swieci i nigdy nie byli jest jasne i wszyscy o tym wiedza. Pytanie natomiast nastepuje: Co oni maja glosic? Czy maja namawiac do zla?? Czy namawianie do dobroci i cnotliwego zycia jest hipokryzja w ich przypadku?? Tak jest nia ale z drugiej strony przeciez nie moga namawiac ludzi do czegos co jest sprzecznoscia filozofii chrescijanina.. MUSZA GLOSIC PRAWDE nawet jak nie zawsze im sie udaje ja praktykowac..

siekierka
31-03-2008, 10:15
....To samo z cnotą ubóstwa np. .... ojciec Tadeusz Rydzyk są oni zaprzeczeniem tego co głosi wiara. Wiem że zaraz ktoś wyleje wiadro pomyj na mnie, ale taka jest prawda.

Nie wyleję na Ciebie żadnego kubła pomyj, bo używam zmywarki. Mam jednak prośbę. Prałata H.Jankowskiego bliżej nie znam, ale ...udowodnij, że O.Rydzyk jest bogaty, pamiętając, że Radio Maryja, TV Trwam oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu są własnością Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów).:D

senior A.P.
31-03-2008, 10:36
Pani Slowikowa zawarla w swej wypowiedzi prawie wszystko.
Homoseksualizm nie jest zdrowym objawem i czlowiek nie jest krolikiem,nie nalezy go zamykac w klatce ani tez propagowac niezdrowy tryb zycia.
Moge dyskutowac na temat niezdrowego trybu zycia "homosiow",wcale im nie ublizajac gdyz sami sobie to czynia.

Lila
31-03-2008, 10:45
Nie wyleję na Ciebie żadnego kubła pomyj, bo używam zmywarki. Mam jednak prośbę. Prałata H.Jankowskiego bliżej nie znam, ale ...udowodnij, że O.Rydzyk jest bogaty, pamiętając, że Radio Maryja, TV Trwam oraz Wyższa Szkoła Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu są własnością Zgromadzenia Najświętszego Odkupiciela (Redemptorystów).:D

Siekierka..tak gwoli prawdzie..Przecież maybach był zamówiony,tylko rozpętała się awanturka..:D

ps.Ojciec Dyrektor działa mi na nerwy,nic nie poradzę na to..A ci pretorianie jego to są naprawdę..Ci ,co po modlitwie potrafią skląć ludzi..Jeden taki obrzydliwy matuzalem ,grzmotnął mi pięścią w maskę samochodu ,na parkingu jasnogórskim,bo wg.niego zatrzymałam się za blisko jego doopy.Parę lat temu..
Miałam ochotę wyjść i psiknąć go psim pieprzem,ale po chrześcijańsku -wybaczyłam.I dobrze,bo rozjuszona i świątobliwa wataha zrobiłaby ze mnie to,co Kozacy zwykli byli czynić na majdanie ze swymi ofiarami samosądów.

ps.Nawiasem mówiąc ,wgniótł mi blachę.Taką miał siłę,starowina...:D

senior A.P.
31-03-2008, 10:48
Ojciec Rydzyk ma tez postawione cele do spelnienia ale to inny temat. Jak narazie ratuje to co juz sie zdazylo spalic,wczesniej nie bylo "sikawek strazackich",chwycono wiec za wiadra.

siekierka
31-03-2008, 12:17
Cokolwiek jest kupowane dla RM, TVT czy WSKSiM, stanowi własność Zakonu, nawet, gdyby to był samochód czy helikopter.
A ja mam zawsze wątpliwość: Czy kapłan (wszystko jedno który)
uprawiający profesjonalnie swoje powołanie, skoro zobowiązywany jest do udziału np. w wyborach, jest podobnie jak nauczyciel, lekarz czy inny handlowiec także OBYWATELEM ? A jeśli tak, to czy ma także inne prawa obywatelskie ? Takie jak np. Panowie Gudzowaty? Frasyniuk? Bielecki? Zdrojewski? Schetyna? że innych nie wymienię. A czy oni mają prawo do czegoś więcej niż służbowe ubranie, dwie pary butów i szczoteczka do zębów?
A czy wiecie, co kapłan może zabrać ze sobą, gdy zostaje przenoszony do pracy w inny zakątek kraju czy świata?
Miło, że wszyscy wiedzą i nie zazdroszczą.

siekierka
31-03-2008, 12:22
Odpowiedzi udzieliła Lila i ja.
A oczekiwałem jej od Tadeusza 50.I w dalszym ciągu oczekuję.

tadeusz50
31-03-2008, 13:59
Co do ks.Jankowskiego sprawa jest jasna on sam głosi wszem i wobec wszystkich, ze lubi luksus markowe dobra materialne. W sprawie o.Rydzyka może byc tak jak twierdzisz, to ja też chciałbym być takim "biednym", ale korzystać z wszystkich dobrodziejstw tego nędznego świata nic za to nie płacąc. Być wożony luksusowym samochodem, smolotem. A gdzie u o.Rydzka miłośierdzie gdy zbluzgał Panią Prezydentową za to, że ośmieliła mieć inne zdanie.

siekierka
31-03-2008, 14:27
Od czasu, gdy Wałęsa był internowany w Arłamowie, nie wierze w prawdziwość nagrań przedstawianych przez dysponentów najwyższymi technologiami informatycznymi. Podkreślić należy, że tzw. "taśmy O.Rydzyka" badała prokuratura (już za czasów kaczora Donalda) i nie potwierdziła ich autentyczności.
A jeśli chodzi o korzystanie z dobrodziejstw kwestarstwa : nic nie stało na przeszkodzie, abyś w młodym wieku wyrzekł sie uciech tego świata wstąpił na Służbę Bożą w klasztorze i po zdobyciu odpowiedniej wiedzy, zdołał tak przekonywująco przemawiać do ludzi, aby mimo przeszkód ze strony władz zebrać środki na utworzenie przez Zakon rozgłośni radiowej, stacji telewizyjnej oraz budowę wyższej uczelni z akademikami, laboratoriami i niezbędnym najnowocześniejszym wyposażeniem.
Wówczas można śmiało korzystać z ofiarowanych na te cele dóbr materialnych.
Z pośród osób cywilnych, tylko jeden człowiek w Polsce potrafił legalnie zgromadzić, mimo przeszkód ze strony władz, takie środki, że mógł kilka milionów ofiarować na budowę Świątyni Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.
Tacy ludzie jak oni, za swoje umiejętności i ofiarność godni są najwyższego szacunku i poważania. A co ich spotyka? Wyłącznie niewdzięczność. QUO VADIS, POLSKO?:D

senior A.P.
31-03-2008, 14:42
Do Sluzby Bozej trzeba miec powolanie ,do pieniedzy diabel kusi !

tadeusz50
31-03-2008, 14:58
Zgadzam się z seniorem, że do służby bożej trzeba mieć powołanie ja go nie miałem i dobrze mi z tym. Gdzieś tam w rodzinie były zakonnice a ze strony małżonki trafił się nawet ksiądz. Mieli powołanie.

senior A.P.
31-03-2008, 15:10
Tak,tak,zniwo wielkie a robotnikow co raz mniej (mialo byc malo).
Plebanskie pola stoja odlogiem ,dotacji z UE malo,owieczki rozeszly sie po calym globie i jak tu "kosic" ?
Mimo wszystko dobrze,ze partie polityczne dogaduja sie z polskim Kosciolem.
Dzisiaj wysluchalem Prezesa J.Kaczynskiego w RM i odrazu we mnie wstapil "duch nadzieji",tej nadzieji,ktora pozwala wszystkim zyc i doczekac wiecznosci.

Lila
31-03-2008, 15:16
Ło matko ,Senior.To Jarek mówił o wieczności i życiu pozagrobowym ?

senior A.P.
31-03-2008, 15:36
Cos Ty !
Przed nim jeszcze zycia,ze sam nawet o tym nie wie.
Mowil ,a raczel sie tlumaczyl ,chociaz prowadzacy Ojciec mu przeszkadzal,nawet w cyberprzestrzeni odzywaly sie w glosnikach jakies jakby "niebianskie glosy" (moze tylko u mnie jakies echo),padaly dosc ciekawe zdania,ktore wlasnie mnie natchnely.
Przeciez wiesz ,ze jak czlowiek stary to juz i o niebie czas myslec ( to dla mnie). Gdy sie partia wali ,to i do konfesjonalu zapukac niezawadzi (to dla partyjniakow).Wazne ,ze sie ludzie zaczynaja rozumiec,Bog wszystkim odpusci wszystkie grzechy i zyc trzeba zyciem "przedgrobowym" jakie by ono nie bylo.

z centrum
31-03-2008, 17:59
Robi się ślisko.Wolałbym Boga do polityki nie mieszać. Podobnie jak Ty nie chcesz źle mówić o gen.Wojciechu. Zatem zostawmy ich w spokoju. I wracajmy do myślenia o Kraju !

boga a nie Boga - to fraszka a nie krzewienie światopoglądu.

A o generale Wojciechu nic nie pisałem.

z centrum
31-03-2008, 18:05
Co oni maja glosic? .. MUSZA GLOSIC PRAWDE nawet jak nie zawsze im sie udaje ja praktykowac..
Przecież bycie człowiekiem konsekrowanym to życie w prawdzie - czy można odpuszczać komuś grzechy bedąc grzesznikiem.

No tu juz wystarcza fraszki Biskupa Ignacego Krasickiego.
Monachomachia

siekierka
31-03-2008, 18:14
W języku Polskim stosuje się pisanie nazw i nazwisk z dużej litery. Chyba że zależy Ci na okazaniu pogardy lub lekceważenia rozmówcy, ale to może nie na tym forum.:mad:

z centrum
31-03-2008, 18:20
poprawiłem pisownię - przepraszam.

Niemniej gdzie pisałem o gen. Wojciechu?

Pani Slowikowa
31-03-2008, 18:24
Przecież bycie człowiekiem konsekrowanym to życie w prawdzie - czy można odpuszczać komuś grzechy bedąc grzesznikiem.

No tu juz wystarcza fraszki Biskupa Ignacego Krasickiego.
Monachomachia

cala filozofia Chrzescijanstwa..., ze nie trzeba byc swietym zeby prawde glosic..
Tak mozna rozgrzeszac.. bedac grzesznikiem.
Czlowiek konsakrowany nie oznacza automatyczne ze jest sakro.. On jest tylko narzedziem..
Nawet tzw. "swieci" byli grzesznikami..

z centrum
31-03-2008, 18:28
Byli grzesznikami do czasu stania się świętymi.
Ale wtedy już nie grzeszyli.

Może my zwykli ludzie mozemy nie dotrzymywać obietnic - ale tu jednak chodzi o człowieka który przysięga Bogu - a to jest różnica - zgodzimy się?

Dodam dla jasności - wzorem dla mnie jest Ksiądz Isakowicz-Zaleski a nie Ojciec Tadeusz Rydzyk.
Obydwaj są Kapłanami.

senior A.P.
02-04-2008, 16:21
Kaplan kaplanowi nie rowny - jeden z broda drugi bez.